Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: blakey »



A C6-nak bőven elég mélye van…


Egyéni ízlés kérdése, nem azt írtam, hogy nem elég, hanem kevés, volt C6-om (sok más mellett) így tapasztalatból írom. Szerettem, de… 30 nm-re nem C6 kell, oda C8 v. inkább C10 esetleg magasabb kat. Egy wharfi evo2-20-as verte mélyben, ez is elgondolkodtató, viszont szerethető hangja van a C6-nak.
A tuning más kérdés, elég sok hangfalból csodákat lehetne csinálni, szvsz. Eredeti dobozokról beszélünk.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Dorian »

A C6-nak bőven elég mélye van, nálam régen a 30 m2-en még kicsit jobban is szólt, mint nemrég a 22-n. Aztán akusztikailag javítottam a szobán, a közép és magas frekis csörgővisszhangok megszűntek (csökkentek) így jobban érezhető a mély. Ja és Hivoxos tuningon estek át, ez hatalmas javulást adott minden tekintetben. Mély tekintetében a számomra zavaró 100Hz körüli kiemelés megszűnt így tul. a mély mennyisége ilyen szempontból valamivel csökkent, de a minősége jobb lett, ill. valamivel mélyebbre is megy a doboz.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
probi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.12.03., szomb. 19:44
Értékelés: -2

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: probi »



Tigris, tudtommal a sima dolby hang 384kbps és 448 kbps, a sima DTS pedig 768. Legalábbis egy átlagos dvd-n ennyi szokott lenni.


 
Azért akad pár olyan film ahova jobb hangsáv kerül rá mint amiket írtál. DTS-nél 80%-ban 1509kbps dts van.

Avatar
Szász László
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 10:10
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Szász László »



Nem tudom mi igaz abból, h a HM erősítők mindenképp vesznek le a frontok mélyéből,még akkor is ha az van beállitva, h kapja a front is, ne csak a szub...


Átvitel szempontjából nem hinném, hogy igaz. Legalábbis annál a párnál, amit mértem, nyoma sem volt.

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A C6 "mélyei" visszafogottabbak, aki az ütős mélyeket szereti az ne a C6-ban keresse és ne 20nm fölött, addig nagyon jó és szép tere van, de nagyobb szobában már kevés, elvésznek a hangok. A 806 "sok" lesz neki, de jó beállításokkal lehet, hogy tetszeni fog.


Nálam 24 négyzetméteren még sok is a mély, bár ennek inkább akusztikai problémája van...Én inkább úgy mondom elég az a mély amit lead...Főleg ha van mellé egy szub akkor meg aztán főleg...Nem tudom mi igaz abból, h a HM erősítők mindenképp vesznek le a frontok mélyéből,még akkor is ha az van beállitva, h kapja a front is, ne csak a szub...Azt nem tudom, h ez tipusfüggő vagy általános dolog..

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: blakey »



A Front mélyeit kicsit kevésnek találom de lehet az erősítő miatt van. Most vettem egy 806-os onkyot majd azzal letesztelem. Ezt leszámítva márha egyáltalán a front hibája, meg vagyok vele elégedve. Meg amúgy is a SUB pótolja a hiányosságokat. Nem bántam meg a 200K-t érte és a SUB-rol nem is beszélve. Szerencsém volt azzal mert féláron (75K) hozzájutottam újonnan garanciásan.
Így együtt tökéletes számomra.


A C6 "mélyei" visszafogottabbak, aki az ütős mélyeket szereti az ne a C6-ban keresse és ne 20nm fölött, addig nagyon jó és szép tere van, de nagyobb szobában már kevés, elvésznek a hangok. A 806 "sok" lesz neki, de jó beállításokkal lehet, hogy tetszeni fog.

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: blakey »



Nekem most egy 1611 -es denon és egy polkaudio szett van, de még ez sem az a kategória amin nagyon nagy különbség lenne.…


Pedig kéne, hallható a különbség a jó és a rossz között, egy jó hd nagyot tud szólni, jó tér érzet, kellő dinamika, egyszóval "finom", de persze itt is vannak kivételek, van rossz hd is, ill. olyan DD vagy dts ami simán "veri" a hd-t, ez dicsőség a DD v. dts hangmérnőknek és kudarc a hd hangmérnőknek. Egy 508-as onkyon is hallható volt a különbség a jó és a rossz forrás között, pedig az alsó kategória. A 1611-nél is hallható kell, hogy legyen, de különböző "áramkörök" amiket a mérőmikis beállítás eredményeként aktivizálódnak, sokat "rontanak" a források közti különbségek megitélésében. Nekem 1911-em van és nagyonis hallom, hogy melyik a hd, minap megnéztem egy koncertet LPCM-be, majd dts-be és dts-HD-ba, elég dúrva volt mindegyik, de azért az LPCM és a HD "nagyot" alakított.

Avatar
Tommyboy200
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2011.02.09., szer. 16:01
Értékelés: 7

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tommyboy200 »



Tuti nem a front hibája, hacsak nem nagyon kicsi a szoba és kioltás lép fel...Nálam rengeteg a mélye, de ez már itt OFF...


 
Akkor megnyugodtam. 20-25nm" a szoba. Lehetséges az amit említettél. És ez már tényleg OFF.
Teljesen más téma.

Back Rear: DALI Concept 2
Házimozi erősítő: Onkyo TX-NR3009
Front: DALI Concept 6
Center: DALI Concept Center
Rear: DALI Concept 1
Sub: DALI Concept SUB
Banándugó: Nakamichi
Állvány: Söund Arts
Megjelenítő: Samsung UE40D6500
NAS: QNAP-269Pro

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A Front mélyeit kicsit kevésnek találom de lehet az erősítő miatt van. Most vettem egy 806-os onkyot majd azzal letesztelem. Ezt leszámítva márha egyáltalán a front hibája, meg vagyok vele elégedve. Meg amúgy is a SUB pótolja a hiányosságokat. Nem bántam meg a 200K-t érte és a SUB-rol nem is beszélve. Szerencsém volt azzal mert féláron (75K) hozzájutottam újonnan garanciásan.
Így együtt tökéletes számomra.


Tuti nem a front hibája, hacsak nem nagyon kicsi a szoba és kioltás lép fel...Nálam rengeteg a mélye, de ez már itt OFF...

Avatar
Tommyboy200
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2011.02.09., szer. 16:01
Értékelés: 7

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tommyboy200 »



Mert te nem vagy elégedett vele? Vannak hiányaid esetleg?


 
A Front mélyeit kicsit kevésnek találom de lehet az erősítő miatt van. Most vettem egy 806-os onkyot majd azzal letesztelem. Ezt leszámítva márha egyáltalán a front hibája, meg vagyok vele elégedve. Meg amúgy is a SUB pótolja a hiányosságokat. Nem bántam meg a 200K-t érte és a SUB-rol nem is beszélve. Szerencsém volt azzal mert féláron (75K) hozzájutottam újonnan garanciásan.
Így együtt tökéletes számomra.

Back Rear: DALI Concept 2
Házimozi erősítő: Onkyo TX-NR3009
Front: DALI Concept 6
Center: DALI Concept Center
Rear: DALI Concept 1
Sub: DALI Concept SUB
Banándugó: Nakamichi
Állvány: Söund Arts
Megjelenítő: Samsung UE40D6500
NAS: QNAP-269Pro

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »



"Számomra ez fontosabb, mint mások véleménye": Jogos. És igazad van.


Mert te nem vagy elégedett vele? Vannak hiányaid esetleg?

Avatar
Tommyboy200
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2011.02.09., szer. 16:01
Értékelés: 7

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tommyboy200 »



Sztem igen, nekem leginkább is azért vált be a DAli ebben az árszegmensben, mert zenélni is ellehet vele...Nem azt mondom, h nincsenek kompromisszumok, mert mindehol vannak....De ellehet vele élni és kitud zökkenteni a napi stresszből,és élvezem amit hallok...Számomra ez fontosabb, mint mások véleménye, gondolok itt arra aki nem szeretné a Dalik hangját.


 
"Számomra ez fontosabb, mint mások véleménye": Jogos. És igazad van.

Back Rear: DALI Concept 2
Házimozi erősítő: Onkyo TX-NR3009
Front: DALI Concept 6
Center: DALI Concept Center
Rear: DALI Concept 1
Sub: DALI Concept SUB
Banándugó: Nakamichi
Állvány: Söund Arts
Megjelenítő: Samsung UE40D6500
NAS: QNAP-269Pro

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Értem.
És a hangfalakkal? Dinamikusak?


Sztem igen, nekem leginkább is azért vált be a DAli ebben az árszegmensben, mert zenélni is ellehet vele...Nem azt mondom, h nincsenek kompromisszumok, mert mindehol vannak....De ellehet vele élni és kitud zökkenteni a napi stresszből,és élvezem amit hallok...Számomra ez fontosabb, mint mások véleménye, gondolok itt arra aki nem szereti a Dalik hangját.

Avatar
Tommyboy200
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2011.02.09., szer. 16:01
Értékelés: 7

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tommyboy200 »



Igen nagyon, kérdezd Lacyt neki is ez van...Nincs az a pénz amiért egy mai erősítőre cserélném...Illetve járt nálam pár azok közül egyikre sem pedig volt néhány...
 
Ö lenne , illetve egy ilyen http://elektronika.vatera.hu/erosito_re ... 36973.html


 
Értem. Szép erősítő.
És a hangfalakkal? Dinamikusak?

Back Rear: DALI Concept 2
Házimozi erősítő: Onkyo TX-NR3009
Front: DALI Concept 6
Center: DALI Concept Center
Rear: DALI Concept 1
Sub: DALI Concept SUB
Banándugó: Nakamichi
Állvány: Söund Arts
Megjelenítő: Samsung UE40D6500
NAS: QNAP-269Pro

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »



És hangzásilag megvagy vele elégedve?


Igen nagyon, kérdezd Lacyt neki is ez van...Nincs az a pénz amiért egy mai erősítőre cserélném...Illetve járt nálam pár azok közül egyikre sem pedig volt néhány...
 
Ö lenne , illetve egy ilyen http://elektronika.vatera.hu/erosito_re ... 36973.html

Avatar
Tommyboy200
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2011.02.09., szer. 16:01
Értékelés: 7

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tommyboy200 »



Én egy régi Technics erősitővel...Analog csatlakozással,..


 
És hangzásilag megvagy vele elégedve?

Back Rear: DALI Concept 2
Házimozi erősítő: Onkyo TX-NR3009
Front: DALI Concept 6
Center: DALI Concept Center
Rear: DALI Concept 1
Sub: DALI Concept SUB
Banándugó: Nakamichi
Állvány: Söund Arts
Megjelenítő: Samsung UE40D6500
NAS: QNAP-269Pro

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Tigris te milyen erősítővel hajtod a DALI C6-okat?


Én egy régi Technics erősitővel...Analog csatlakozással,..

Avatar
Tommyboy200
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2011.02.09., szer. 16:01
Értékelés: 7

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tommyboy200 »



Fura, h nem hallod... Nekem egy Dali C6 van saját szubbal és elég jól hallható a különbség...Nálam amiben megnyilvánul: több részlet, sokkal nagyobb dinamika alacsonyabb hangerőn is, és tisztább torzítás mentesebb hang...


 
Tigris te milyen erősítővel hajtod a DALI C6-okat?

Back Rear: DALI Concept 2
Házimozi erősítő: Onkyo TX-NR3009
Front: DALI Concept 6
Center: DALI Concept Center
Rear: DALI Concept 1
Sub: DALI Concept SUB
Banándugó: Nakamichi
Állvány: Söund Arts
Megjelenítő: Samsung UE40D6500
NAS: QNAP-269Pro

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Igen na de pont erről beszéltem hogyha v.ki még ennél is olcsóbb szetten néz vagy hallgat hd-t.Egyébként tsi 300 polkaudio szett polk szubbal. 1611 -es Denon .Qed siver anniversary hangfalkábel van a rendszerben a rendszer amit hallgatok.Én úgy emlékszem hogy a mostani mkv-kon amik nekem vannak azon mind 1506-os bitrátájú a dts.


Fura, h nem hallod... Nekem egy Dali C6 van saját szubbal és elég jól hallható a különbség...Nálam amiben megnyilvánul: több részlet, sokkal nagyobb dinamika alacsonyabb hangerőn is, és tisztább torzítás mentesebb hang...

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Igen na de pont erről beszéltem hogyha v.ki még ennél is olcsóbb szetten néz vagy hallgat hd-t.Egyébként tsi 300 polkaudio szett polk szubbal. 1611 -es Denon .Qed siver anniversary hangfalkábel van a rendszerben a rendszer amit hallgatok.Én úgy emlékszem hogy a mostani mkv-kon amik nekem vannak azon mind 1506-os bitrátájú a dts.


Ez a Denon True HD erősítő egyáltalán? Ja látom Hd-s

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Dolby Digital Ac3 meg 448-640 közt van valahol, ezt pontosan nem tudom, de lényegtelen mert eléggé tömörített a HD-hoz képest

Avatar
atika
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2010.01.26., kedd 11:00
Értékelés: 4

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: atika »

Igen na de pont erről beszéltem hogyha v.ki még ennél is olcsóbb szetten néz vagy hallgat hd-t.Egyébként tsi 300 polkaudio szett polk szubbal. 1611 -es Denon .Qed siver anniversary hangfalkábel van a rendszerben a rendszer amit hallgatok.Én úgy emlékszem hogy a mostani mkv-kon amik nekem vannak azon mind 1506-os bitrátájú a dts.

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Tigris, tudtommal a sima dolby hang 384kbps és 448 kbps, a sima DTS pedig 768. Legalábbis egy átlagos dvd-n ennyi szokott lenni.


Valahol igazad van, de van ahol nem, ugyanis maga a DTS hangsáv képes a nagyobb bitrátára, csak rendszerint a helyhiány miatt a lemezekre 754-et visznek fel.
 
"DTS' full bitrate (1509.75 kbit/s). Later, movie titles were almost always encoded at a reduced bitrate of 754.5 kbit/s, ostensibly to increase the number of audio tracks on the movie disc. At this reduced rate (754.5 kbit/s), DTS no longer retains audio transparency."
 
http://en.wikipedia.org/wiki/DTS_%28sound_system%29

Avatar
Galaxis
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010.11.08., hétf. 15:38
Értékelés: 20

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Galaxis »



úgy látszik akkor nekem nem jó a hallásom


 
Nincs a hallásoddal semmi baj, valszeg a lánc nem elég jó, hogy kiadja az apró különbségeket.
AV Galaxis KFT Szeged, +36 62-651-031

Avatar
Tommyboy200
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2011.02.09., szer. 16:01
Értékelés: 7

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tommyboy200 »



Mivel nem ismerem ezt a készüléket, ránéztem a cég weboldalán, sima soros port. Sajna, hogy mire lehet használni, ott nincs leírva, a manuálban biztos benne van. Ez korszerű gép, biztosan lehet soros porton keresztül Windowsból okosítani, de ez csak találgatás.


 
Értem és köszönöm a gyors választ.
Ha megérkezik a készülék beleolvasok a kis füzetébe.

Back Rear: DALI Concept 2
Házimozi erősítő: Onkyo TX-NR3009
Front: DALI Concept 6
Center: DALI Concept Center
Rear: DALI Concept 1
Sub: DALI Concept SUB
Banándugó: Nakamichi
Állvány: Söund Arts
Megjelenítő: Samsung UE40D6500
NAS: QNAP-269Pro

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”