Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Den »

"Az igazi barát szemből támad."

Én face to face mondom meg, hogy már réges- régen beállítottam nem "jó kis mozit", hanem frenetikus kikapcsolódást nyújtó házi szinházat!

Ha már kész van egy alkotás, akkor minek hívjak hozzá bárkit is?

Egyébként értem a fricskádat!
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

fapaci írta:
2023.08.16., szer. 15:57
DeLorean írta:
2023.08.16., szer. 14:27
Szerintem a gratulálok nem igazán elég tőled. Den írta, hogy zavar támadt az erőben néhány éve és elhívott, méréseket végezni, ami nem jött össze. Most az lenne a jó, ha felajánlanád neki, ha a közelében jársz (Fót), akkor elmész és megnézed és "megszakérted" - ingyé. Így a káposzta is jóllakik és a kecske is megmarad - vagy valami hasonló.
Tehát végezzek el egy munkát ingyen, mert évekkel ezelőtt nem tudtam elvállalni karácsonykor? gondolkodik.gif Örömteli, hogy humorérzék is előfordul a topikban. Már csak a kecskét és a káposztát kellene beazonosítani.

Lassan festeni kellene nálunk. Fel is hívom a vállalkozót, hogy jöjjön a hétvégén és ha nem ér rá, akkor jövő héten bizony ingyen kell jönnie... Majd beidézem a válaszát.

De hát fel ajánlották, hogy kifizetik igy se kell a meló? Hihetetlen :smile29:
Pedig összehozhattál volna egy jó kis mozit... sad.gif
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Den írta:
2023.08.16., szer. 16:16
DeLorian felajánlotta, hogy kifizeti, de mostmár másodszor is elúszott a lehetőség.

Az a gond a beállításokkal, hogy időnek kell eltelnie- akár napoknak is- hogy tetszik, vagy nem. A mester pedig minél előbb szeretne a pénzéhez jutni és elmenni.

Nálam volt a mesterek mestere és a tarkómnak irányította az SB 4000- t, amit pár óráig jónak éreztem, aztán másnap úgy fájt a fejem, hogy ez nem lesz jó semmiképp.
Betettem a center és a jobb front közé és tökéletes működött. Aztán bővítettem az arzenált SB16- al a másik front és a center közé és az is működik, nem is akárhogyan!
Hát igen!
Ez elúszott...

Nem is baj! Mindenki vonja le a következtetéseket!
:angry:

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Den »

DeLorian felajánlotta, hogy kifizeti, de mostmár másodszor is elúszott a lehetőség.

Az a gond a beállításokkal, hogy időnek kell eltelnie- akár napoknak is- hogy tetszik, vagy nem. A mester pedig minél előbb szeretne a pénzéhez jutni és elmenni.

Nálam volt a mesterek mestere és a tarkómnak irányította az SB 4000- t, amit pár óráig jónak éreztem, aztán másnap úgy fájt a fejem, hogy ez nem lesz jó semmiképp.
Betettem a center és a jobb front közé és tökéletes működött. Aztán bővítettem az arzenált SB16- al a másik front és a center közé és az is működik, nem is akárhogyan!
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Den »

Ne fáraszd Fapacit, hozzám 10 nap kevés volt- karácsony előtt és után 5- 5 nap, hogy az általa meghatározott összegért kijöjjön!

Az ajtóban lévő üveg rendesen berezonált, amióta kivertem a díszüveget és hangszigeteltem, azóta teljesen megszűnt minden ilyen irányú zavaró tényező.

Viszont az SVS SB4000- et Fapacinak köszönhetem.

Különben az ilyen helyzetek viszik előre a házimozist, amikor pénzért sem kap segítséget, mert előjön a "tenmagad uram, mert más nem!"
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

DeLorean írta:
2023.08.16., szer. 14:27
Szerintem a gratulálok nem igazán elég tőled. Den írta, hogy zavar támadt az erőben néhány éve és elhívott, méréseket végezni, ami nem jött össze. Most az lenne a jó, ha felajánlanád neki, ha a közelében jársz (Fót), akkor elmész és megnézed és "megszakérted" - ingyé. Így a káposzta is jóllakik és a kecske is megmarad - vagy valami hasonló.
Tehát végezzek el egy munkát ingyen, mert évekkel ezelőtt nem tudtam elvállalni karácsonykor? gondolkodik.gif Örömteli, hogy humorérzék is előfordul a topikban. Már csak a kecskét és a káposztát kellene beazonosítani.

Lassan festeni kellene nálunk. Fel is hívom a vállalkozót, hogy jöjjön a hétvégén és ha nem ér rá, akkor jövő héten bizony ingyen kell jönnie... Majd beidézem a válaszát.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

fapaci írta:
2023.08.16., szer. 13:40
Den írta:
2023.08.16., szer. 11:35
Az akusztikát tökéletessé tettem: a bejárati ajtóban lévő díszüveglap eltávolításával.
Gratulálok!
Szerintem a gratulálok nem igazán elég tőled.
Den írta, hogy zavar támadt az erőben néhány éve és elhívott, méréseket végezni, ami nem jött össze.

Most az lenne a jó, ha felajánlanád neki, ha a közelében jársz (Fót), akkor elmész és megnézed és "megszakérted" - ingyé.
Így a káposzta is jóllakik és a kecske is megmarad - vagy valami hasonló.

De ez csak egy 5let!
Amennyiben az "ingyé" nem OK, akkor én kifizetem neked a mérést Den barátomnál!
:smile32:

Utána leírjátok mindketten a tapasztalatokat.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

ZolaBA írta:
2023.08.15., kedd 20:27
Azt viszont nem értem, hogy a távolságokkal játszás, értem alatta, hogy a valós távolságtól eltérés miért jó a passzív hangsugárzóknál (?). Talán okozhat plusz tér érzetet, de laikusként azt mondaná az ember, hogy félő, hogy az fals. Ugyanakkor szintén laikusként azt gondolom, hogy az aktív mélynyomónál -pláne ha dsp-s- már lehet logika a távolabbi elhelyezés beállításra a feldolgozási idő kompenzálására.
Némi fáziskésés (lásd még csoportegyüttfutás!) passzív eszközöknél is van, a passzív keresztváltók és maga a hangszóró is okoz ilyesmit, aktív eszközöknél pedig a beépített DSP feldolgozási sebessége sem végtelen (lásd latency!), de a diszkrét elemekből épített áramköröknél is lehetséges némi csúszás. Többutas hangsugárzóknál az utak között is előfordul fáziskülönbség, amit egy házimozi processzor nem igen tud lekezelni.

Den kolléga eltitkolta, hiába kérdeztem, de a távolságok állításával valójában a csatornánkénti késleltetést módosítjuk annak érdekében, hogy minden hangforrásból azonos időpillanatban érkezzen hozzánk a hullámfront. Néhány cm eltérés nyilván lényegtelen, a nagy hullámhosszak miatt főleg a basszus sávban, a két fülünk sem egy pontban van, illetve nem mozdulatlanul mozizunk, valamennyit mindenki mocorog, esetleg még el is fekszik a film végére. Hogy valakinél ez a paraméter okozna óriási minőségugrást... Érdekes eset.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Den írta:
2023.08.16., szer. 11:35
Az akusztikát tökéletessé tettem: a bejárati ajtóban lévő díszüveglap eltávolításával.
Gratulálok!

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Den »

"""te tudod-e, mit csinálsz."""

Erre a kérdésre az írásomban válaszoltam már. 10 órai befektetett munkával igen rájöttem melyik hangfal távolságának változatásával minimum melyik 2 funkciót befolyásolom: térhatás, dinamika, párbeszédhang. Nyílvánvalóan az atmoszok és a backek nem fognak beleszólni a párbeszédhangba, de a frontok- center- subok- surroundok annál jobban.
Deloren legalább elismerte, hogy egy ez nagy munka, igen az.
Amire az elején rájöttem, hogy ez a házimozi "filing" legjava, az igazi finomhangolás itt történhet meg, ha kiismerem magam rajta mikor mit befolyásolok. Ehhez kell türelem és idő, de nagyon megéri.

Mint már írtam, a saját cuccomat akarom a végletekig kiismerni, a máséhoz nem értek, mert még csak hasonló 2 felszerelés sincs, pláne az akusztika...
Arról is írtam, hogy szellemileg és fizikailag jó állapotban kell hozzálátni, fáradtan, kimerülten nem szabad. Mivel ez nálam sem munka, ezért sokáig bírom és imádom kezelni.
Amit a legjobban szeretek, hogy nekem lehet ilyen összetevőkből álló házimozim. Éppen ezért sem kell idegen kéz, az enyém, 3 évtized munkája van benne...

A 2 sub aktív hangfal.

Az egész kiindulása az egy 40 éve ismert diszkós- hifimániás haverom, aki szerint én nem bírom ki, hogy ne vásároljak- cseréljek valamit negyed- fél évente.
Mondom legyen igaza, kicserélem a 8805- öt AV10- re az sb4000- et pedig még egy Sb16- ra. Ahogy elkezdtem jobban kiismerni a processzoromat, kiderült, hogy még annál is jobb, mint gondoltam, teljesen felesleges mindkét csere, mert nem lenne jobb semmi.
Dinamikán nincs mit akarnom fejteszteni, mert elég. A 3: térh- párbeszéd-dinamika élménye pedig a beállításoktól függ, nem pedig a legújabb procin.

Hangfalaim: Marosi István hangfalépítő legnagyobb Gólem nevű hangfala, center: Svs high-end ultra, Subok: Svs sb4000, Sb16 high-end ultra, Surround: Svs high-end ultra, atmosok és backek: Polk signature s20 elite.
A 2 végfok: Emotiva XPA GEN3- 7 csatornás XLR mindenre.

A szobám méretei a legjobbak 7.2.6- hoz 760x462x295cm.
Az akusztikát tökéletessé tettem: a bejárati ajtóban lévő díszüveglap eltávolításával.

fapaci írta:
2023.08.15., kedd 19:52
Den írta:
2023.08.15., kedd 16:24
Fapacinak: ezek szerint számodra ismeretlen technikai terepre invitáltalak Téged is. Remélem az üzletmeneted annyira jól megy még mindig, mint néhány évvel ezelőtt, amikor 10 nap kevés volt karácsony körül arra, hogy beállítsad nálam az akkori házimozimat!
Tisztában vagyok az általad emlegetett funkció működésével. A kérdésem arra vonatkozott, te tudod-e, mit csinálsz.

A karácsonyi történetedet nem értem.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

ZolaBA írta:
2023.08.15., kedd 20:27
Nem tudom mit tudhat egy közel 2 milliós vas bemérése... de a tized áru denon-é teljesen idióta: random távolságok és komoly hangerő eltérések. Szerintem az is tök vicces, hogy bemérés után egyik hansugárzó hangereje sem "nullás". Szóval centiméter és egy kis logika néha sokat ér :smile32:
Azt viszont nem értem, hogy a távolságokkal játszás, értem alatta, hogy a valós távolságtól eltérés miért jó a passzív hangsugárzóknál (?). Talán okozhat plusz tér érzetet, de laikusként azt mondaná az ember, hogy félő, hogy az fals. Ugyanakkor szintén laikusként azt gondolom, hogy az aktív mélynyomónál -pláne ha dsp-s- már lehet logika a távolabbi elhelyezés beállításra a feldolgozási idő kompenzálására.

Na bocs, nem akarok beleszólni csak tetszik a téma ;)
Az Audyssey korrekció egyik pontja az, hogy megfelelő jelszintek legyenek minden hangfalnál és szubnál, valamint az is, hogy a referencia szintet a fő hangerő nullás szintjén érje el. Emiatt nem biztos, hogy nullás az egyik.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Nem tudom mit tudhat egy közel 2 milliós vas bemérése... de a tized áru denon-é teljesen idióta: random távolságok és komoly hangerő eltérések. Szerintem az is tök vicces, hogy bemérés után egyik hansugárzó hangereje sem "nullás". Szóval centiméter és egy kis logika néha sokat ér :smile32:
Azt viszont nem értem, hogy a távolságokkal játszás, értem alatta, hogy a valós távolságtól eltérés miért jó a passzív hangsugárzóknál (?). Talán okozhat plusz tér érzetet, de laikusként azt mondaná az ember, hogy félő, hogy az fals. Ugyanakkor szintén laikusként azt gondolom, hogy az aktív mélynyomónál -pláne ha dsp-s- már lehet logika a távolabbi elhelyezés beállításra a feldolgozási idő kompenzálására.

Na bocs, nem akarok beleszólni csak tetszik a téma ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Den írta:
2023.08.15., kedd 16:24
Fapacinak: ezek szerint számodra ismeretlen technikai terepre invitáltalak Téged is. Remélem az üzletmeneted annyira jól megy még mindig, mint néhány évvel ezelőtt, amikor 10 nap kevés volt karácsony körül arra, hogy beállítsad nálam az akkori házimozimat!
Tisztában vagyok az általad emlegetett funkció működésével. A kérdésem arra vonatkozott, te tudod-e, mit csinálsz.

A karácsonyi történetedet nem értem.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Den írta:
2023.08.15., kedd 16:24
"""De lehet minden a csúcson is: tökéletes térhatás, döbbenetes, soha nem tapasztalt dinamika és akusztikus párbeszédhang."""
Ezt kihagytad érdekes módon az idézet kimásolásból!

Hála saját magamnak és a mostanra elért felszerelésemnek, hogy már nem KELL semmin változtatnom és úgy kiismertem a saját processzorom működését, hogy semmit sem kell: kölcsönkérnem, nem kell szoftver, nem kell akarnom TOVÁBBLÉPNI, mert nincs hová feljebb, nem kell rew, nem kell görbéket néznem, nem kell mikrofon, nem kell umikot kölcsönkérnem és nem hívok meg senkit, hogy 65 ezerért- szerinte ingyen volt- beállítson a tarkómra néző subot. Most a 2 subom elöl a frontok mellett működnek hibátlanul. A gép sosem lesz ember, maximum emberszerű. Az én hallásomat és érzékszerveimet én birtoklom és nem kell semmilyen gépi grafikon, hogy megmutassa nekem mi a jó.
Ezekkel a legfinomabb állítási lehetőségekkel mindenki számára adott a lehetőség -ingyen-, hogy a saját elvárásait maximalizálhatja, kitárul a világ!
Persze a könnyebbik módszer a szoftver annak, aki nem szán rá időt, hogy kiismerje a saját processzorát, de a hallása az nem változik, a gép meg megmarad gépnek. Az egyéni látást, hallást nem tudja helyettesíteni semmi. Amit én egyénileg hallok- látok számomra az az azonnali mérvadó és nem egy műszer.
Az egyik szakember haver mesélte, hogy már számít arra, hogy ő beállítja a megrendelt házimozi hangzását és az alapból nem fog tetszeni a megrendelőnek!

Fapacinak: ezek szerint számodra ismeretlen technikai terepre invitáltalak Téged is. Remélem az üzletmeneted annyira jól megy még mindig, mint néhány évvel ezelőtt, amikor 10 nap kevés volt karácsony körül arra, hogy beállítsad nálam az akkori házimozimat!
Akkor most mindent benne hagyok az idézetben.

Nekem reggeli előtt, reggeli után más a hallásom.
Ha kialudtam magam akkor is más, mintha alvás nélkül másnapos vagyok. :)
De több óra után én biztosan nem mondanám meg egy teszt hangról, hogy "mostakkor" az hangosabb volt, vagy halkabb, mint az előző.
A centinkénti állítgatással ugyanez a helyzet. Ráadásul ezt sokpontegyes rendszerben megcsinálni és meghallani lehetetlen.
Sajnos ez alól nincs kivétel, mindenki így működik.

Természetesen Chuck Norris az egyetlen kivétel. :D

Na ezért jó a mikrofon és a szoftver.
Az még a vasárnapi ebéd után is azt mutatja, amit kell és nem téved.

Azt elfogadom, hogy neked ez a tuti és sohasem volt jobb hang a szobádban, de ez akkor jelenthető ki, ha az általam leírtakat kipróbálod és a kettőt összehasonlítod.
:smile32:

Avatar
Gyulai D.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2019.11.26., kedd 14:51
Értékelés: 58
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Gyulai D. »

Den!

Én nem igazán ismerem a szobádat és a felszerelésed elemeit, viszont kiváncsi lennék rá, hogy a te szemszögedből milyen elemekkel sikerült elérned a Mozi hangzást.
Esetleg ha dobnál fel pár képet is a Moziszentélyről, akkor én azt kiváncsian megsasolnám. Persze csak ha teis jónak látod.



Dominik :rolleyes:
Denon AVR 3803
DIY 5.1 szett
T.amp E-400 szuboknak
Barco FS35IR wqxga
100" 1.1gain DIY Peroni vászon
HTPC + MadVR

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Den »

"""De lehet minden a csúcson is: tökéletes térhatás, döbbenetes, soha nem tapasztalt dinamika és akusztikus párbeszédhang."""
Ezt kihagytad érdekes módon az idézet kimásolásból!

Hála saját magamnak és a mostanra elért felszerelésemnek, hogy már nem KELL semmin változtatnom és úgy kiismertem a saját processzorom működését, hogy semmit sem kell: kölcsönkérnem, nem kell szoftver, nem kell akarnom TOVÁBBLÉPNI, mert nincs hová feljebb, nem kell rew, nem kell görbéket néznem, nem kell mikrofon, nem kell umikot kölcsönkérnem és nem hívok meg senkit, hogy 65 ezerért- szerinte ingyen volt- beállítson a tarkómra néző subot. Most a 2 subom elöl a frontok mellett működnek hibátlanul. A gép sosem lesz ember, maximum emberszerű. Az én hallásomat és érzékszerveimet én birtoklom és nem kell semmilyen gépi grafikon, hogy megmutassa nekem mi a jó.
Ezekkel a legfinomabb állítási lehetőségekkel mindenki számára adott a lehetőség -ingyen-, hogy a saját elvárásait maximalizálhatja, kitárul a világ!
Persze a könnyebbik módszer a szoftver annak, aki nem szán rá időt, hogy kiismerje a saját processzorát, de a hallása az nem változik, a gép meg megmarad gépnek. Az egyéni látást, hallást nem tudja helyettesíteni semmi. Amit én egyénileg hallok- látok számomra az az azonnali mérvadó és nem egy műszer.
Az egyik szakember haver mesélte, hogy már számít arra, hogy ő beállítja a megrendelt házimozi hangzását és az alapból nem fog tetszeni a megrendelőnek!

Fapacinak: ezek szerint számodra ismeretlen technikai terepre invitáltalak Téged is. Remélem az üzletmeneted annyira jól megy még mindig, mint néhány évvel ezelőtt, amikor 10 nap kevés volt karácsony körül arra, hogy beállítsad nálam az akkori házimozimat!
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Den írta:
2023.08.15., kedd 12:42
Mint leírtam el lehet mindent rontani: rossz dinamika, elcseszett párbeszédhang, kis térhatás.
Amiket leírtál, teljesen jó lehet és lehet élvezni a végeredményt.
Sokan hasonlóan járnak azért el.

Amennyiben még innen is szeretnél tovább, vagy feljebb lépni - javaslom az Audyssey MultEQ-X szoftver kipróbálását és használatát.
Sajnos ez fizetős, de szinte meg tudom neked ígérni, hogy be fog jönni és szeretni fogod.
Plusz egy UMIK1 mikrofon beszerzését is tudom javasolni.
Ezt tudod használni a szoftverrel is és REW méréseket is tudsz végezni.
Nem annyira nehéz sem a szoftver, sem a REW használata.
Maximalistáknak pedig nagyon sok plusz lehetőséget kínál.

Előtte érdemes egy UMIK-ot kölcsön kérni, vagy valakit elhívni egy mérésre, akinek van és utána meglesni a grafikonokat.
Ha meglátod, akkor meg fogod érteni (valószínűleg), hogy sajnos amiket leírtál az nem biztos, hogy elég.
Amennyiben tök jó minden, akkor viszont nem kell pénzt kiadnod a plusz szoftverért.

:tutiok:

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Den »

Mint leírtam el lehet mindent rontani: rossz dinamika, elcseszett párbeszédhang, kis térhatás.

De lehet minden a csúcson is: tökéletes térhatás, döbbenetes, soha nem tapasztalt dinamika és akusztikus párbeszédhang.

Lehet rajta dolgozni, hajrá.
Ennyit nem ér meg neked? Én is csak elkezdtem kisérletezni a távolságokkal és kiderült, hogy abszolút negatív és abszolút pozitív mértékben tudja befolyásolni az élményt.

Ugyanott ülök pontosan: 7.2.6.

Nálam elképesztően bejött ugyanúgy, mint a képprocesszor lenyűgöző hatása a kép nagyságára és minőségére. Kaptam a 2 okostojástól, akik azt sem tudták micsoda, de az csak szar lehet és ki kell kapcsolni alapból.
Aztán Zozi írta, hogy a Barco és a németek legnagyobb házimozisa is haszál képprocesszort, meg hogy milliókba kerül.
Én itt vettem 900- ért ezt a hang és egyben képprocesszort is.

Akinek büdös a saját felszerelésének kiismerése, az hívjon szakit, vagy vegye meg beállító kütyüt.
Én írtam egy lehetőséget, ami időigényes, de rendkívüli módon megéri a ráfordított időt. Amikor az ember rájön a távolságokkal történő variációkkal elért minőségbeli feljebblépés lehetőségeire, akkor leesik a tantusz, hogy bakfitty, eddig miért nem én jöttem rá!

Ha nem érdekel, mint pl Szepit, akkor nem foglalkozol vele. Ha velejéig fanatikus vagy, mint én, akkor írd le a pillanatnyi távokat és változtass rajta és hallani fogod a változást: dinamika- párbeszédhang-térhatás terén!

A frekvenciákat állítsd véglegesre és a teszthanggal a hangfalankénti hangerőt is. Utána írd le a távolságokat és kezdd el centinként állítani a távokat.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Múltkor véletlenül elállítottam a bal surround hangszórót és olyan dinamika jött valahonnét, de nem tudtam, hogy honnan. Most már tudom.
:smile53:
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Den írta:
2023.08.14., hétf. 17:31
Az összes hangfal távolságát az ülő helyzettől lemértem és beállítottam a procin 1 cm- es beállítással. De mint kiderült a kisérleteim során ezzel bármit elérhetsz és tönkre tehetsz.
Szerinted a távolságok beállításával valójában mit változtatsz a jelfeldolgozásban? Illetve a gondosan beállított távolságokkal mi történik akkor, ha a fejedet néhány cm-rel arréb hajtod?

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

leborulok.gif
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Den »

A legelső dolog ami kötelező, az egy füzet és toll a kezedben, mert rengeteg adminisztrációval jár.

Le kell írni a beállításaidat, mert kell egy alap kiindulásnak. Aztán akár 1 cm- ként állítgathatod az összes hangfal távolságát és amíg ki nem ismered magad, hogy a saját felszerelésednél milyen távolság értékkel milyen hangkorrekciót érsz el, addig jól jön egy alap beállítás.
Mindegyik hangfal minimum 2 értékbe szól bele ezek közül: párbeszédhang, térhatás, dinamika.
Órák telhetnek el és csak rosszabb lesz a párbeszédhang, a térhatás és a dinamika.
Aztán egyszer csak rájössz arra, hogy milyen távolsággal mit állítasz a 3 említettből.
Ha kiismered milyen távolsággal melyik hangfaladdal éred el, hogy a neked legmegfelelőbb dinamikád legyen- mámorító térhatásod, a párbeszédhang minősége tökéletes legyen, akkor révbe értél.

Az igazi finombeállításokat 1 cm- es távolság értékekkel hangfalanként lehet állítani a processzoron.

Nem szabad a 3- ból egyiket sem erőltetni, mert akkor felborul az egyensúly. Akkor lesz tökéletes, ha egyszerre mindhárommal elégedett leszel, ami szinte elérhetetlen, mert minden filmnek más volt a hangmérnöke és így a filmek hangját is más felfogásban keverték...

Nagy türelem, odafigyelés kell. Amikor igen jó fizikai és szellemi állapotban vagy, akkor kell nekiállni és jegyzetelni milyen távolsággal melyik hangfallal mit értem el: mennyit változott a térhatás a dinamika és a párbeszédhang?
Nálam 14 hangfallal mindezt.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Den »

Az összes frekvencia hangfalanként és az összes hangerő teszthanggal hangfalanként beállítva.

Az összes hangfal távolságát az ülő helyzettől lemértem és beállítottam a procin 1 cm- es beállítással. De mint kiderült a kisérleteim során ezzel bármit elérhetsz és tönkre tehetsz.
De mi maximalisták vagyunk. Ki akartam ismerni a távolságokkal való játszás hatásait, a hangfalaim határait. A következő derült ki 3 napi munkával:
mind a dinamika, mint a térhatás és a párbeszédhang a távolságokkal való változtatással alapjaiban változtatja meg a házimozizás élményét.

Most nincs több időm, holnap folyt.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Den írta:
2023.08.14., hétf. 14:44
Az én fülemet nem tudja helyettesíteni egy gép sem.
Mivel a fanatikusok között is a leg- leg szeretek lenni, ezért belevágtam és nyertem! 2 ember felhúzott, így kaptam újabb motivációt arra, hogy újítsak!

Az első ember nem hitte el még tavalyi beszélgetéskor, hogy azt mondom, nem veszek már semmit, így jó ahogy van!
A második Zozi és az ő Bencéje, aki világszínten az egyik legjobb mozihang beállító.

8805 Marantz processzorom van, rendkívül jó minőségű hangfalakkal 7.2.6 felállásban. Le akartam cserélni a procit AV10- re a kisebbik subot SVS4000- et SB16- ra, de egyiket sem kell semmire, mint kiderült, teljesen felesleges.
Beállítani kell mégjobban a processzort. Hogy mit???
A frekvenciákat beállítottam kész, nem nyúlok hozzá.
Hangfalanként beállítottam a hangerőket a teszthanggal kész, nem nyúlok hozzá.
A legfinomabb állítás most következik, amivel bármit el lehet érni: a poklot is és a mennyország is előtted áll.
Magyarul mindent el lehet rontani és a létező legjobb párbeszédhangot, térhatást, dinamikát is el tudod érni.
Ez pedig a hangfalanként, centinként állítható távolságok. Erre a finomhangolásra a legérzékenyebb mind az emberi hallás és a processzor is.
Ki kell ismerni, mikor milyen távolság a legjobb hangfalanként és nekünk. Ha kiismered magad a saját felszereléseden, akkor sporolhatsz legalább 4- 5 millió Ft- ot, mint én, mert feleslegessé válik a csere egy szintet elérve persze. A beállításon múlik minden és nem azon, hogy mennyi pénzt gyilkoltál bele a házimozidba.
Össze kell hangolni a hangfalakat egészen az összefésülésig, de az már a létező legfelső szint.
A távolságok összehangolásával a felszerelésed élvezeti értéke megtízszereződhet, sőt még jobban.
Addig állítottam a távolságokat, amíg végre kiismertem magam, mivel lehet elérni a más számára ismeretlen hangminőségű, hangtisztaságú és döbbenetes dinamikájú mélyhangokat, térhatást és tökéletes párbeszédhangot.
10 órát töltöttem állítgatásokkat péntek-szombat-vasárnap munka mellett, de megérte.
Nem kell se AV10, se még egy SB16, se Bence. Időm volt rá, rátaláltam az igazi finomhangolásra.

A képről: mivel a 3 Marantz processzor rendelkezik képbeállítással is egyedülállóan, ezért a 4K és az 50Hz aktiválásával lényegesen jobb képminőséget érhetünk el. Lényegesen részletesebb lesz a kép és lényegesen nagyobb felbontású. Szinte már a nézőnek kínos, olyan részletesen látni egy emberi arcnak a hibáit.
Félretéve mindent és a leendő ácstól, kőművestől származó maró gúnyos megjegyzéseket, ami mindig van, ha Den színre lép. De ezeket eddig is elengedted a füled mellett.

Pontosan mit csinálsz és miért csinálod? Hátha néhányan, vagy sokan tényleg okulnak belőle.

Van a Marantz 8805 procid.
Hogyan állítod be?

A kép OK, bekapcsolod a videó proci részt a Marantz-ban és jobb lesz a kép.
De mit teszel hang beállításkor és mit nem, amit esetleg sokan elrontanak?
Komolyan érdekel!

A Zozi Bencéje dolog egy kicsit túlzás. Zozinak sok mindene van, de Bencéje biztosan nincsen. :)

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Den »

.....és ezt a processzort NEKED köszönhetem az elcseszett mondatod miatt a legjobb barátodnak!

Chuck Norris kétszer számolta meg a végtelent. Én nekiálltam megtalálni, hogyan lehet a processzoromat az én hallásommal legjobban összeszinkronizálni és megtaláltam, közzétettem.
A bolondok kifigurázzák a dolgot és kínjukban nevetnek, akik komolyan gondolják a házimozizást, tanulnak belőle.

Zozi Bencéje a színt, ő sem tudná jobban művelni.
Mindenki ismerje ki a saját cuccát az a lényeg.
Nekem nem kell sófőr a 80 milliós kocsimhoz, szeretem én vezetni és főleg kiismerni mit tud és hogyan kell vezetni.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”