Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
Teasüti
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2008.03.23., vas. 09:25
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Teasüti »


Senki sem találkozott még ilyen problémával? 
pp

Dinamika kompresszió az vajon okozhat ilyet?
lsd. "night mode", "DRC", stb.
Hátha bent felejtetted és az torzítja el a hangot.
 
Üdv,
Teasüti

Ez van most: philips fr996, két kőkorszaki videoton dc2000, yami sw030 szub, pc-ről etetve - auzentech prelude @ toslink
mp3 /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> : Cowon D2 + AKG 324P

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


Senki sem találkozott még ilyen problémával?
 
pp

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


Fogalmam sem volt róla, hogy hol tegyem fel a kérdést, így ez a topic lett belőle.
Észrevettem, hogy miközben filmet nézek, meglehetősen hallhatóan "hullámzik" a hangerő. Hol halkabban, hol hangosabban szól. Néha ritkábban, néha gyakrabban, de nagyon zavaró. Nem figyeltem meg, hogy melyik filmeknél van ez a jelenség, de a legtöbbnél hallom. Zárójelben jegyzem meg, hogy nem mindet vettem.
 
Ennek kapcsán az lenne a nagy kérdés, hogy mi lehet ebben a rudas? DVD, DVDjátékos, 1000ftos digikábel, avr?
 
pp

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


Esetleg tudnátok linkelni olyan oldalakat ill. lapokat ahol "vas"-akat tesztelnek és mérnek be?A legjobb magyar lenne de hanem az sem baj. Majd mazsolázok.
Köszi előre is.

Hát itt nem igazán mérnek, inkább csak tesztelnek, és német az oldal. Ez a www.areadvd.de. Itt van minden, de meg kell keresni, mert -én úgy tudom- nem lehet linkelni, mivel mindig a főoldalra ugrik.
 
pp

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Doky »


Esetleg tudnátok linkelni olyan oldalakat ill. lapokat ahol "vas"-akat tesztelnek és mérnek be?
A legjobb magyar lenne de hanem az sem baj. Majd mazsolázok.
Köszi előre is.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Sziasztok ! !olyan gondom lenne ,hogy a Onkyo TX-SR 605 erősítőmet bekapcsolom akkor a tv Automatikusan bekapcsol és nem tudom miért van ez nagyon zavaró de csak akkor csinálja ezt ha vávírányítóról kapcsolom ki vagy be alapból ,hogy ha odamegyek és megnyomom a gombot akkor nem . Valakinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban ? ?

hát hülyén hangzik de sterintem a tv-d infra kódja hasonló lehet az onkyoval.
Próbáld azt ki hogy a tv-d infra vevőhelyét takard le hogy ne legyen az onkyo távodnak rálátása, ha igy már nem kapcsol be akkor megoldódott viszont akkor a tv-d távjával nem tudod a tv-det bekapvsolni.
ha igy sem oldódik meg akkor valamilyen kapcsolat van a tv-d és az onkyod között, de szerintem erre kicsi az esély

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Vannak olyan házimozi erősítők ugyebár aminek nincs +dB tartaléka az miért lehet???Mert a bemenő érzékenyége elég nagy és nincs szükség rá.
Példa:
Pio VSX 917 bemenő érzékenység 200mv rms hangerő tartománya: -94dB- 0dB-ig
PIO VSX-d2011 esetében érzékenysége 375 mv rms hangegrő tartománya: -80dB- +12dB
Remélem sikerült egy kis segítséget adnom.

Ez a feltételezés biztosan nem igaz, mert a 8 éve vásárolt legkisebb Yamaha erősítőm (RX-V396) és az 5 éve vásárolt szintén nem túl komoly Yamahám (RX-V440) is csak 0 dB-ig ment és nyilván nem azért, mert olyan szuper volt az érzékenysége. A Denon 2105 meg az Onkyo 604 is gyengébb lenne a két kicsinél?

dehogy gyengébb.
a különböző AVR ek különboző végfokai más más erősítésüek.
a decibelkijelzés pontosnak mondható mindenképpen mert relatív, tehát a bemenő jel szintjétől függ hogy most 0dB mekkora lesz a teljesítmény vagy például épp ezért írtam van amelyik pio 917 már -80 nál van teljesyítmény igaz nagyon pici míg a másik pio esetében meg még semmi, ezért relatív.
de annyi biztos ha az erősítőkon 3dB emelek hangerőben akkor a kmenő szinuszos teljesítmény a duplájára emelkedik

Avatar
armcore
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2007.06.20., szer. 22:00
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: armcore »


Sziasztok ! !
olyan gondom lenne ,hogy a Onkyo TX-SR 605 erősítőmet bekapcsolom akkor a tv Automatikusan bekapcsol és nem tudom miért van ez nagyon zavaró de csak akkor csinálja ezt ha vávírányítóról kapcsolom ki vagy be alapból ,hogy ha odamegyek és megnyomom a gombot akkor nem . Valakinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban ? ?

Avatar
oriza triznyák
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2006.12.06., szer. 00:13
Értékelés: 10

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: oriza triznyák »

80db: porszívó 1 méterről, zaj forgalmas utca járdáján

a 80 db nálam már kicsit sok...amúgy is utálok porszívózni


tv: PANA 42S30
erő: YAMI RXV-750, PANA SA-XR15, SONY TA-FE370
dvd: YAMI DVD-S2700, PANA DVD-S47, MILLENIUM MN-9504
kéksugár: SAMU BD-D5500
hangfal: PIO CS301, SONY SS-MF-600, JAMO E8 CENTER.2, JAMO S 602
lemez: TECHNICS SL-BD20
média: ASUS HDP-R1 O!PLAY

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Vannak olyan házimozi erősítők ugyebár aminek nincs +dB tartaléka az miért lehet???Mert a bemenő érzékenyége elég nagy és nincs szükség rá.
Példa:
Pio VSX 917 bemenő érzékenység 200mv rms hangerő tartománya: -94dB- 0dB-ig
PIO VSX-d2011 esetében érzékenysége 375 mv rms hangegrő tartománya: -80dB- +12dB
Remélem sikerült egy kis segítséget adnom.

Ez a feltételezés biztosan nem igaz, mert a 8 éve vásárolt legkisebb Yamaha erősítőm (RX-V396) és az 5 éve vásárolt szintén nem túl komoly Yamahám (RX-V440) is csak 0 dB-ig ment és nyilván nem azért, mert olyan szuper volt az érzékenysége. A Denon 2105 meg az Onkyo 604 is gyengébb lenne a két kicsinél?
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


Nos!
Hát, őőő, ha jól értem, akkor a teljesítményekre vonatkozó rész kivételével én is valami hasonlót próbáltam leírni, persze az enyémben nem volt semmilyen gyakorlatias dolog (mérés), kizárólag elmélet, na meg logika.
A skála felső határa és a bemeneti érzékenység saját masinák esetében:
Yami 657: +15dB, 200mV
H/K 132: +10dB, 200mV
Pio 415: 0dB, 200mV
Ezeket nem tudom miért írtam le, lehet hogy csak úgy.
 
pp

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Nos!
 
 
Én sok teljesítménymérést végeztem már (2-3-at biztosan)
Annyibiztos az erősítők decibelkijelzése közel pontosnak mondható vagyis a 0dB nél amint az erősítő kijelez és ha az érzékenyége a bemenő jelnél 200mV az azt jelentoi hogy az erősítő bemenetére adva 200mV eff szinusz jelet adva az erősítő 0dB-re feltekerve 0dB bass és Treble állásnál adja le a névleges teljesítményét 1 csatornára.
Vagyis ha 6x100W az igaz lehet minden csati esetén de csak 1 csatorna meghajtásakor.
Én persze mindig az össze csatornát hajtottam és ezért volt az hogy onkyo 601 esetében ami 6x110W 6 ohmon az nekem csak 6x55W volt.
Viszont egy HK7000 esetében már 5x100W 8 ohmon az tényleg annyi volt de ott ugyebár a táp is 1100W os volt tehát egyértelmű hogy kivitelezhető volt a dolog.
A pio 2011-et még nem mértem.
De most már le fogom azt is csak mindig van más dolgom.
ott 7x100 a specifikáció de én 7x60W körül fogok dsaccolni, holott sztereóban viszont elképzelhető hogy 2x100W-ot tud.
Ja és miért van szükség +dB-re???
Én azt hiszem azért ha a bemenő jel kisebb mint az erősítő érzékenysége akkor még lehessen fentebb tekerni az erősítőt hogy elérhesse a névleges teljesítményét.
Viszont 200mV rms nagyobb bemeneő érzékenységnél nem szabad 0 dB-ig sem feltekerni mert torzítani fog.
Vannak olyan házimozi erősítők ugyebár aminek nincs +dB tartaléka az miért lehet???
Mert a bemenő érzékenyége elég nagy és nincs szükség rá.
Példa:
Pio VSX 917 bemenő érzékenység 200mv rms hangerő tartománya: -94dB- 0dB-ig
PIO VSX-d2011 esetében érzékenysége 375 mv rms hangegrő tartománya: -80dB- +12dB
Remélem sikerült egy kis segítséget adnom.

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


Tenylegesen azt ertem hogy miert nem annyi decibelt mutat mint amit tenylegesen kiad, bar ez gondolom hangfaltol is fugg...Decibel erossegrol pelda:
30db: színházi csend
80db: porszívó 1 méterről, zaj forgalmas utca járdáján
140db: pisztolylövés 1 méterről
194db: Elméleti határ, hanghullám esetén, 1 atmoszféra környezeti nyomásnál
 
Amugy nekem egy HK avr132-es erositom van es az is megy nulla fole egeszen +10-ig

Szia!
 
Szerintem ezek a db-skálák a bejövő jel csillapítását mutatják. A 0 db az, amikor csillapítatlanul átengedi magán a bejövő jelet, a + db-ek pedig egy kicsi erősítést tartalmaznak a bejövő jelen.
Meg hát szerintem azért sem a valós, szobában mérhető hangerősséget (hangosság-érzetet) mutatja, mert - ahogy mondtad is - ez hangfal függő (is), meg a szoba tulajdonságaitól is függ: lakószoba, moziszoba, szabadtér, stb.
 
Azt kiszámolgattam még régebben, hogy a db-skálás (exponenciális) hangerőszabályzók a fele teljesítményt kb a csúcsérték-20db környékén adják le. Tehát, ha a skála 0db-ig van skálázva, akkor a teljesítmény fele -20db környékén van, vagy ha +15-ig van skálázva, akkor -5db körül van a fele.

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


A dB skálánál mindig van egy referencia pont, amihez képest mutatja az adott értéket. Azt volna jó tudni, hogy a hangerőskálánál ez mi.
Talán a végfokok csillapítás nélküli teljesítménye.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

A dB skálánál mindig van egy referencia pont, amihez képest mutatja az adott értéket. Azt volna jó tudni, hogy a hangerőskálánál ez mi.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
Balli
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2007.05.06., vas. 21:58
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Balli »


Ha a HK erősitőmnek állitom a hangját akkor miért negativ decibel értékeket mutat, miért nem a ténylegeset? Mi ennek a számozásnak a lényege?
Mit nevezel ténylegesnek?

Tenylegesen azt ertem hogy miert nem annyi decibelt mutat mint amit tenylegesen kiad, bar ez gondolom hangfaltol is fugg...
Decibel erossegrol pelda:
30db: színházi csend
80db: porszívó 1 méterről, zaj forgalmas utca járdáján
140db: pisztolylövés 1 méterről
194db: Elméleti határ, hanghullám esetén, 1 atmoszféra környezeti nyomásnál
 
Amugy nekem egy HK avr132-es erositom van es az is megy nulla fole egeszen +10-ig

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Még nem láttam olyan erősítőt, amelynek a hangerőskálája 0 dB fölé is megy, de az nem azt jelenti, hogy nem létezik. Milyen típsú erősítőkről van szó?
Az előző Denon erősítőm, meg a mostani Onkyo is megy pluszba. A Pio-ra már nem emlékszem. A régi, kisebb Yamaháim viszont tényleg csak 0-ig mentek.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Az enyém +12 ig megy és -80dB től indúl.
Max -20dB mozizok mert utána remegés és földindulás következik

Avatar
oriza triznyák
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2006.12.06., szer. 00:13
Értékelés: 10

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: oriza triznyák »


Még nem láttam olyan erősítőt, amelynek a hangerőskálája 0 dB fölé is megy, de az nem azt jelenti, hogy nem létezik. Milyen típsú erősítőkről van szó?
aláírásomban szerepel: yami rxv750

tv: PANA 42S30
erő: YAMI RXV-750, PANA SA-XR15, SONY TA-FE370
dvd: YAMI DVD-S2700, PANA DVD-S47, MILLENIUM MN-9504
kéksugár: SAMU BD-D5500
hangfal: PIO CS301, SONY SS-MF-600, JAMO E8 CENTER.2, JAMO S 602
lemez: TECHNICS SL-BD20
média: ASUS HDP-R1 O!PLAY

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Még nem láttam olyan erősítőt, amelynek a hangerőskálája 0 dB fölé is megy, de az nem azt jelenti, hogy nem létezik. Milyen típsú erősítőkről van szó?
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
oriza triznyák
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2006.12.06., szer. 00:13
Értékelés: 10

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: oriza triznyák »

most megnéztem a yamim skáláját és nálam +6.5-ig sikerült feltolnom a hangerőszintet, persze csak üresben, ált. -20 körül nálam már fájdalomküszöb van(meg a szomszédok tűréshatára )

tv: PANA 42S30
erő: YAMI RXV-750, PANA SA-XR15, SONY TA-FE370
dvd: YAMI DVD-S2700, PANA DVD-S47, MILLENIUM MN-9504
kéksugár: SAMU BD-D5500
hangfal: PIO CS301, SONY SS-MF-600, JAMO E8 CENTER.2, JAMO S 602
lemez: TECHNICS SL-BD20
média: ASUS HDP-R1 O!PLAY

Avatar
repvez
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2007.10.14., vas. 12:13
Értékelés: 2

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: repvez »


erre én is rá akartam kérdezni,hogy most azt hogyan lehet hogy az egyik gyártonak a hangerö kijelzése "-" elöjelü és "db"-ben van megadva?Nálam eddig csak olyanok voltak amik elöjel nélkül 0-80 ig lehetett állitani.
Egyébként azt honnan lehet megtudni vagy beállitani,hogy egy bizonyos hangerö állásnál mennyi a kimenő teljesitmény az erösitön?
Ha mondjuk le akarnám tesztelni hogy az adatlap 1w/1m 91db az ténylegesen mennyi.Honnan tudom hogy mekkorra hangeröre állitsan ahhoz az erösitöt hogy 1w-ot adjon le?


Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Ha a HK erősitőmnek állitom a hangját akkor miért negativ decibel értékeket mutat, miért nem a ténylegeset? Mi ennek a számozásnak a lényege?
Mit nevezel ténylegesnek?
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


A teljes hangerő mindig, minden készüléken a 0 dB. Ehhez képest a kisebb hangerő értelem szerűen negatív előjelű.
Ez készülékfüggő. Az enyém is megy pluszba is.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Ha a HK erősitőmnek állitom a hangját akkor miért negativ decibel értékeket mutat, miért nem a ténylegeset? Mi ennek a számozásnak a lényege?
A teljes hangerő mindig, minden készüléken a 0 dB. Ehhez képest a kisebb hangerő értelem szerűen negatív előjelű.

és a +?

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”