Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Sziasztok segítséget szeretnék kérni alany egy Onkyo tx-ds575x erősítő

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Tolodir írta:
2024.01.03., szer. 17:04
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni egy hiba jelenségre. A hiba ritkán jön elő hallgatom a zenét rajta és ahogy le veszem a hangot a róla szépen elkezd ordítani az összes hangszóró és pukkan egy nagyot.Az erősítő 10 éve van nálam és fontos számomra. Ez a 3. Ilyen esett pár éve egyszer csinálta utána hosszú ideig el felejtette ezt a problémát nem szoktam hajtogatni mivel tiszteletben tartom a készüléket.Rádio része csak stereoban szól ha be kapcsolóm a beálitásokban a sub kimenetett a jobb oldala el halkul de viszont a a b csatornán van a bal oldalon és az a csatorna bal oldalon akkor tökéletes.
Előre köszönöm a segítséget és a tanácsokat.
A kérdésed átkerült a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Tolodir
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2024.01.03., szer. 16:50
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: 1155

Sziasztok segítséget szeretnék kérni alany egy Onkyo tx-ds575x erősítő

Hozzászólás Szerző: Tolodir »

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni egy hiba jelenségre. A hiba ritkán jön elő hallgatom a zenét rajta és ahogy le veszem a hangot a róla szépen elkezd ordítani az összes hangszóró és pukkan egy nagyot.Az erősítő 10 éve van nálam és fontos számomra. Ez a 3. Ilyen esett pár éve egyszer csinálta utána hosszú ideig el felejtette ezt a problémát nem szoktam hajtogatni mivel tiszteletben tartom a készüléket.Rádio része csak stereoban szól ha be kapcsolóm a beálitásokban a sub kimenetett a jobb oldala el halkul de viszont a a b csatornán van a bal oldalon és az a csatorna bal oldalon akkor tökéletes.
Előre köszönöm a segítséget és a tanácsokat.

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 875
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

A rövidzárlat szó talán szerencsésebb.
Szerintem!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

fupeter89 írta:
2024.01.02., kedd 14:45


A hiba észlelése óta 2-3x is költöztetve lett, a probléma még mindig fenn áll. Pontosan mit értesz rövidzár alatt?
A + és - plólusok közötti rövidzárra gondoltam a hangsugárzó kábelek bekötésénél.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
fupeter89
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 13:04
Értékelés: 2

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: fupeter89 »

tonee73 írta:
2023.12.30., szomb. 18:30
fupeter89 írta:
2023.12.30., szomb. 18:02
Sziasztok!

A következő probléma áll már fenn nálam egy ideje. DENON x2200, Mission MX széria és Dynavoice Thunder T12. Legtöbbször filmezés közben de akár random módon is egyszer csak pattanó hangot hallok és utána már csak a subot hallom működni, az 5.0 elszáll. Leggyorsabb helyreállításként az ECO gombot nyomom meg a távirányítón, akkor visszajön minden hang. Néha egy ilyen kör után kapasból pár mp múlva jön a következő elnémulás. Valakinek volt már hasonló tünet?
Nincs egy esetleges rövidzár a hangsugárzó kábel bekötéseknél? (akár erősítő akár a hangsugárzó oldalon) gondolkodik.gif
A hiba észlelése óta 2-3x is költöztetve lett, a probléma még mindig fenn áll. Pontosan mit értesz rövidzár alatt?

Avatar
fupeter89
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 13:04
Értékelés: 2

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: fupeter89 »

R.G. írta:
2023.12.30., szomb. 18:19
Veletlen nem letilt eppen az erosito? Milyen a homerseklete? Be van teve szekrenybe? Van kulon hutese?
Hőmérsékletet még nem mértem, de nyitott helyen áll, plusz van hozzá egy 12cm PC venti, szóval a hűtéssel nem lehet gond.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

fupeter89 írta:
2023.12.30., szomb. 18:02
Sziasztok!

A következő probléma áll már fenn nálam egy ideje. DENON x2200, Mission MX széria és Dynavoice Thunder T12. Legtöbbször filmezés közben de akár random módon is egyszer csak pattanó hangot hallok és utána már csak a subot hallom működni, az 5.0 elszáll. Leggyorsabb helyreállításként az ECO gombot nyomom meg a távirányítón, akkor visszajön minden hang. Néha egy ilyen kör után kapasból pár mp múlva jön a következő elnémulás. Valakinek volt már hasonló tünet?
Nincs egy esetleges rövidzár a hangsugárzó kábel bekötéseknél? (akár erősítő akár a hangsugárzó oldalon) gondolkodik.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Veletlen nem letilt eppen az erosito? Milyen a homerseklete? Be van teve szekrenybe? Van kulon hutese?
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
fupeter89
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 13:04
Értékelés: 2

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: fupeter89 »

Sziasztok!

A következő probléma áll már fenn nálam egy ideje. DENON x2200, Mission MX széria és Dynavoice Thunder T12. Legtöbbször filmezés közben de akár random módon is egyszer csak pattanó hangot hallok és utána már csak a subot hallom működni, az 5.0 elszáll. Leggyorsabb helyreállításként az ECO gombot nyomom meg a távirányítón, akkor visszajön minden hang. Néha egy ilyen kör után kapasból pár mp múlva jön a következő elnémulás. Valakinek volt már hasonló tünet?

Online
Avatar
Virgil
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2013.09.17., kedd 16:56
Értékelés: 57

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Virgil »

Turbo írta:
2023.12.14., csüt. 15:46
Nagyon nem jó ötlet. A kettős szigetelésű berendezéseket (és az erősítőd ilyen) szigorúan tilos földelni, érintésvédelmi okokból. Röviden és tömören: meghibásodás esetén a hálózat kikerülhet a házra és megrázhat, ami az álmoskönyvek szerint nem túl jó dolog. :ohnoohnoohno:
Nagyon köszi, Turbo! közben már egy szaki ismerősöm írta, hohgy ezt ne erőltessem..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2023.12.14., csüt. 16:53-kor.
Ok: Idézési hiba javítása
toroid power isolation->>>>> Magna Hifi Mano I²S streamer/bridge->>> Topping D90 MQA AKM DAC->>> Rotel RSX 1550->>> Martin Logan Motion 15

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 73

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Turbo »

Virgil írta:
2023.12.14., csüt. 11:26
sziasztok,

még mindig az audiolab 8000x7-esem és a kis pukkanásokkal vívódok.
az lenne a kérdésem, mi a véleményetek arról, érdemes lenne-e megpróbálni a végfok nem földelt iec-csatlakozóját kicserélni egy jó minőségű földelt aljzatra, és persze belül is leföldelni a végfokot? - nyilván szakemberrel.
nem rontaná el az eszközt, vagy nem válna kárára, gondolom

viszont elképzelhető, hogy megoldaná a problémámat. előző végfokaim mind hármom-tüskés aljzatosak (tehát földelt) végfokok voltak, és soha nem is volt ilyen gondom, hogy pattog minden egyes nagyteljesítmény-felvételkor (minden zeneindításnál, stb..)
köszi!
Nagyon nem jó ötlet. A kettős szigetelésű berendezéseket (és az erősítőd ilyen) szigorúan tilos földelni, érintésvédelmi okokból. Röviden és tömören: meghibásodás esetén a hálózat kikerülhet a házra és megrázhat, ami az álmoskönyvek szerint nem túl jó dolog. :ohnoohnoohno:

Online
Avatar
Virgil
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2013.09.17., kedd 16:56
Értékelés: 57

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Virgil »

Virgil írta:
2023.12.04., hétf. 20:55
sziasztok,
nagyon nagy gondban vagyok!
a rotel után most bekötöttem most az audiolab-ot, és ha elindítok bármilyen forrásből jelet, egy hangos pattanással indul minden hangfalon. utána szól szépen, a stop-ra nem pattan, de ha megint play-t nyomok - tehát kap újra valamilyen jelet - ismét nagy pattanás. borzasztó idegesítő.
ezen kívül simán mute-ra is pattan egyet. más forrást is próbáltam, tv csatornaváltáskor is pattannak.
sziasztok,

még mindig az audiolab 8000x7-esem és a kis pukkanásokkal vívódok.
az lenne a kérdésem, mi a véleményetek arról, érdemes lenne-e megpróbálni a végfok nem földelt iec-csatlakozóját kicserélni egy jó minőségű földelt aljzatra, és persze belül is leföldelni a végfokot? - nyilván szakemberrel.
nem rontaná el az eszközt, vagy nem válna kárára, gondolom

viszont elképzelhető, hogy megoldaná a problémámat. előző végfokaim mind hármom-tüskés aljzatosak (tehát földelt) végfokok voltak, és soha nem is volt ilyen gondom, hogy pattog minden egyes nagyteljesítmény-felvételkor (minden zeneindításnál, stb..)
köszi!
toroid power isolation->>>>> Magna Hifi Mano I²S streamer/bridge->>> Topping D90 MQA AKM DAC->>> Rotel RSX 1550->>> Martin Logan Motion 15

Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

-KP- írta:
2023.12.08., pén. 12:10
aladin66 írta:
2023.12.08., pén. 08:23
-KP- írta:
2023.12.07., csüt. 11:13


Felejtsd el. Használj hdmi összeköttetést a pc és az AVR között.
Mint korábban írtam, a HTPC és az AVR között hdmi-n megy a jel, de hang nincs. Lehet valamit a HTPC-n kell állítani, hogy átmenjen a hang.
Hát nem sok mindent kell beállítani pedig. Mi az aktív hangkimeneti eszköz ami ki van választva? Az onkyo? Hang vezérlőpultjánál hogy van beállítva az onkyo? A programban amit használsz mi van kiválasztva kimeneti eszköznek? A hangkártya vagy az Onkyo?
Valami miatt nem látja a hangkimeneti eszközt a pc. Hétvégén nem voltam otthon, ma vagy holnap megnézem.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1552
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

aladin66 írta:
2023.12.08., pén. 08:23
-KP- írta:
2023.12.07., csüt. 11:13
aladin66 írta:
2023.12.07., csüt. 10:44

Megnéztem: asus prime Z390-A alaplap van benne, 8 csatronás audio kimenettel, tehát valószínű meg tudom oldani dac nélkül is (remélem).
Felejtsd el. Használj hdmi összeköttetést a pc és az AVR között.
Mint korábban írtam, a HTPC és az AVR között hdmi-n megy a jel, de hang nincs. Lehet valamit a HTPC-n kell állítani, hogy átmenjen a hang.
Hát nem sok mindent kell beállítani pedig. Mi az aktív hangkimeneti eszköz ami ki van választva? Az onkyo? Hang vezérlőpultjánál hogy van beállítva az onkyo? A programban amit használsz mi van kiválasztva kimeneti eszköznek? A hangkártya vagy az Onkyo?

Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

-KP- írta:
2023.12.07., csüt. 11:13
aladin66 írta:
2023.12.07., csüt. 10:44
aladin66 írta:
2023.12.06., szer. 15:36
Megnéztem: asus prime Z390-A alaplap van benne, 8 csatronás audio kimenettel, tehát valószínű meg tudom oldani dac nélkül is (remélem).
Felejtsd el. Használj hdmi összeköttetést a pc és az AVR között.
Mint korábban írtam, a HTPC és az AVR között hdmi-n megy a jel, de hang nincs. Lehet valamit a HTPC-n kell állítani, hogy átmenjen a hang.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1552
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

aladin66 írta:
2023.12.07., csüt. 10:44
aladin66 írta:
2023.12.06., szer. 15:36
aladin66 írta:
2023.12.06., szer. 15:28


Nem hangkártya, usb kártya. Vagy usb hangkártya, nemtom. Usb kimenet van rajta, és a hang jön ki belőle, amit a dacba dugtam eddig.
A képet hdmi-vel viszem az erősítőbe, onnan a tv-be, de azon nem jön át hang.
Megnéztem: asus prime Z390-A alaplap van benne, 8 csatronás audio kimenettel, tehát valószínű meg tudom oldani dac nélkül is (remélem).
Felejtsd el. Használj hdmi összeköttetést a pc és az AVR között.

Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

aladin66 írta:
2023.12.06., szer. 15:36
aladin66 írta:
2023.12.06., szer. 15:28
fapaci írta:
2023.12.06., szer. 15:13


Hangkártya, vagy USB kártya? Nem ugyanaz a kettő. USB bemenet nincs az erősítődön, de vannak analóg és digitális audio, meg persze HDMI bemenetek.
Nem hangkártya, usb kártya. Vagy usb hangkártya, nemtom. Usb kimenet van rajta, és a hang jön ki belőle, amit a dacba dugtam eddig.
A képet hdmi-vel viszem az erősítőbe, onnan a tv-be, de azon nem jön át hang.
Megnéztem: asus prime Z390-A alaplap van benne, 8 csatronás audio kimenettel, tehát valószínű meg tudom oldani dac nélkül is (remélem).

Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

aladin66 írta:
2023.12.06., szer. 15:28
fapaci írta:
2023.12.06., szer. 15:13
aladin66 írta:
2023.12.06., szer. 14:00
A HTPC hangkártyáján (usb) kijövő hangot rögtön össze tudom kötni az (Onkyo TX-RZ1100) házimozi erősítővel ? Eddig daccal volt megoldva usb ab kábellel, majd dac után rca, de most kivettem a dacot.
Hangkártya, vagy USB kártya? Nem ugyanaz a kettő. USB bemenet nincs az erősítődön, de vannak analóg és digitális audio, meg persze HDMI bemenetek.
Nem hangkártya, usb kártya. Vagy usb hangkártya, nemtom. Usb kimenet van rajta, és a hang jön ki belőle, amit a dacba dugtam eddig.
A képet hdmi-vel viszem az erősítőbe, onnan a tv-be, de azon nem jön át hang.

Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

fapaci írta:
2023.12.06., szer. 15:13
aladin66 írta:
2023.12.06., szer. 14:00
A HTPC hangkártyáján (usb) kijövő hangot rögtön össze tudom kötni az (Onkyo TX-RZ1100) házimozi erősítővel ? Eddig daccal volt megoldva usb ab kábellel, majd dac után rca, de most kivettem a dacot.
Hangkártya, vagy USB kártya? Nem ugyanaz a kettő. USB bemenet nincs az erősítődön, de vannak analóg és digitális audio, meg persze HDMI bemenetek.
Nem hangkártya, usb kártya. Vagy usb hangkártya, nemtom. Usb kimenet van rajta, és a hang jön ki belőle, amit a dacba dugtam eddig.
A képet hdmi-vel viszem a tv-be, de azon nem jön át hang.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15228
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10381
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

aladin66 írta:
2023.12.06., szer. 14:00
A HTPC hangkártyáján (usb) kijövő hangot rögtön össze tudom kötni az (Onkyo TX-RZ1100) házimozi erősítővel ? Eddig daccal volt megoldva usb ab kábellel, majd dac után rca, de most kivettem a dacot.
Hangkártya, vagy USB kártya? Nem ugyanaz a kettő. USB bemenet nincs az erősítődön, de vannak analóg és digitális audio, meg persze HDMI bemenetek.

Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

A HTPC hangkártyáján (usb) kijövő hangot rögtön össze tudom kötni az (Onkyo TX-RZ1100) házimozi erősítővel ? Eddig daccal volt megoldva usb ab kábellel, majd dac után rca, de most kivettem a dacot.

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 73

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Turbo »

Virgil írta:
2023.12.06., szer. 12:21
Turbo írta:
2023.12.06., szer. 12:05
Virgil írta:
2023.12.06., szer. 09:35
Óvatosan a szünetmentes táppal! A legtöbb 'elérhető árú' szünetmentes igazi ipari hulladék. A kimenetükön a 'szinusz' köszönő viszonyban sincs az igazi szinusszal, leginkább négyszögjel. Egy olyan szünetmentes ami mind teljesítményében, mind a szinusz minőségében ki tudná elégíteni az erősítődet valószínűleg drágább lenne, mint maga az erősítő. Szvsz valamilyen hálózati leválasztó/szűrő lenne számodra az ideális megoldás. Anno mi egy hatalmas 1:1-es trafót szűrő használtunk szűrő kondikkal erre, a kimenetén a szinusz tökéletes volt szkópon nézve.
köszi! jó ezt is tudni
ami érdekes, hogy most is van egy hálózati leválasztóm már. toridos az is, egy idősebb villamosmérnök készítette, ez konkrétan https://apro.hifipiac.hu/category-table ... uro,117511 de akár ebbe dugom a végfokot, akár máshova, pont ugyanugy, ugyannyira van pattogás
Hmm, jó lenne tudni mi van a dobozban... (A mi leválasztónknál csak a trafó 2x akkora volt mint ez az egész doboz és vagy 10kg) Meg kellene nézni oszcilloszkóppal az erősítődre menő bemeneti (a hálózatról vagy a leválasztóról jövő) jelet. Ha az rendben van (és egy trafós/szűrős leválasztás után rendben kell lennie), akkor az erősítőddel van a gond. Addig ez mind csak találgatás.

Online
Avatar
Virgil
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2013.09.17., kedd 16:56
Értékelés: 57

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Virgil »

Turbo írta:
2023.12.06., szer. 12:05
Virgil írta:
2023.12.06., szer. 09:35
Óvatosan a szünetmentes táppal! A legtöbb 'elérhető árú' szünetmentes igazi ipari hulladék. A kimenetükön a 'szinusz' köszönő viszonyban sincs az igazi szinusszal, leginkább négyszögjel. Egy olyan szünetmentes ami mind teljesítményében, mind a szinusz minőségében ki tudná elégíteni az erősítődet valószínűleg drágább lenne, mint maga az erősítő. Szvsz valamilyen hálózati leválasztó/szűrő lenne számodra az ideális megoldás. Anno mi egy hatalmas 1:1-es trafót szűrő használtunk szűrő kondikkal erre, a kimenetén a szinusz tökéletes volt szkópon nézve.
köszi! jó ezt is tudni
ami érdekes, hogy most is van egy hálózati leválasztóm már. toridos az is, egy idősebb villamosmérnök készítette, ez konkrétan https://apro.hifipiac.hu/category-table ... uro,117511 de akár ebbe dugom a végfokot, akár máshova, pont ugyanugy, ugyannyira van pattogás
toroid power isolation->>>>> Magna Hifi Mano I²S streamer/bridge->>> Topping D90 MQA AKM DAC->>> Rotel RSX 1550->>> Martin Logan Motion 15

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 73

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Turbo »

Virgil írta:
2023.12.06., szer. 09:35
Borzasztó volt a pattogás... de Neked köszönhetően sikerült megoldani, majdnem teljesen :) most is pattog egy picit még, de ezzel már bőven lehet élni.
viszont, azóta beszéltem villanyossal is, meg aztán a conrad-ban is, tapasztaltabb szakikkal. akikkel arra jutottunk, hogy kéne tenni a végfok mögé egy szinuszos szünetmentes tápot. és az a szarul földelt társasházi villanyhálózatunktól is 'megszabadítja' majd a 8000x7-et.
nagyon kiváncsi leszek
Óvatosan a szünetmentes táppal! A legtöbb 'elérhető árú' szünetmentes igazi ipari hulladék. A kimenetükön a 'szinusz' köszönő viszonyban sincs az igazi szinusszal, leginkább négyszögjel. Egy olyan szünetmentes ami mind teljesítményében, mind a szinusz minőségében ki tudná elégíteni az erősítődet valószínűleg drágább lenne, mint maga az erősítő. Szvsz valamilyen hálózati leválasztó/szűrő lenne számodra az ideális megoldás. Anno mi egy hatalmas 1:1-es trafót szűrő használtunk szűrő kondikkal erre, a kimenetén a szinusz tökéletes volt szkópon nézve.

Online
Avatar
Virgil
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2013.09.17., kedd 16:56
Értékelés: 57

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Virgil »

DeLorean írta:
2023.12.06., szer. 09:56
Virgil írta:
2023.12.06., szer. 09:35
Sajnos nem vagyok elektronikai guru, de ebben nincs lágyindító, vagy hasonló. (bocs, ha hülyeséget írok)
Amiatt pattog. Nem a hálózat miatt. Egy erősítő javító szakival kellene beszélned - biztos van rá jó megoldás.
A végfok megéri, mert amúgy tényleg kiváló.
:smile32:
ja hogy maga a lágyindító nincs benne... sad.gif a többi végfokomban nyilván volt,azért nem pattantak
akokr lehet hagyom a szünetmenteset.
basszus, még jó h ezt (is) írtad.. az kéne bele akkor inkább

ez így akkor mind világos. ugyanakkor, az még nem, hogy akkor miért van az a jelenség, hogy bárhol máshol a lakásban kapcsolok egy villanyt, és akkor is pattan egyet a cucc. sőt, zenelejátszás közben is, néha van egy-egy pattanás
toroid power isolation->>>>> Magna Hifi Mano I²S streamer/bridge->>> Topping D90 MQA AKM DAC->>> Rotel RSX 1550->>> Martin Logan Motion 15

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”