Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »

Den írta:
2023.08.24., csüt. 11:54
12000- es képei, ennél mélyebb feketét már nem kívánhat magának senki. A kép 4K 50Hz- es a processzor jóvoltából 9m2- en.
Ez melyik filmből van, ha szabad érdeklődni?
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Den írta:
2023.08.24., csüt. 13:29
Van időd fórumozni? Most éppen nem adsz el jogosan agyonkritizált Sonyt garancia nélkül?
Mikor kegyeskedsz 4 méteres képet otthoni demóhoz kiépíteni? Ja, hogy a Sonykkal nem tudsz kivetíteni 4 méteres képet, az Epsonnal pedig akár 4,2- 4,3 méter széles képet is könnyedén ki tudok vetíteni....
Innentől ezt a fikázást privátban folytasd (mer' úgy látom neked van időd fórumozni). Ha nem megy akkor másképp megyünk tovább.Köszi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

szepi0808 írta:
2023.08.24., csüt. 13:06
Van még ettől lentebb? gondolkodik.gif
Úgy látom van :smile51: :rolleyes:
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Den »

Van időd fórumozni? Most éppen nem adsz el jogosan agyonkritizált Sonyt garancia nélkül?
Mikor kegyeskedsz 4 méteres képet otthoni demóhoz kiépíteni? Ja, hogy a Sonykkal nem tudsz kivetíteni 4 méteres képet, az Epsonnal pedig akár 4,2- 4,3 méter széles képet is könnyedén ki tudok vetíteni....
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Van még ettől lentebb? gondolkodik.gif
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Den »

12000- es képei, ennél mélyebb feketét már nem kívánhat magának senki. A kép 4K 50Hz- es a processzor jóvoltából 9m2- en.
Csatolmányok
P1070042.JPG
P1070039.JPG
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Den írta:
2023.08.22., kedd 13:54
Most meg röhögök mindenkin, hogy fogalmatok sincsen a mai napig mit mulasztottatok el. Egyikőtök sem látta még a képfelskálázását 4K 50Hz- re 5- 6 év alatt.

youtu.be/05xiAx3TSpQ


A HDMI kártya legtöbb eleme 2012-13 körülre datálható, nem igazán veszik fel a versenyt a legújabb MADVR + GPU párosítással. A 50Hz-es szappanopera effektusnak pedig kevés rajongója van ezen a fórumon szerintem.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Lyngdorf MP-60 Authentic Cinema

Hozzászólás Szerző: rTom »

Virgil írta:
2023.08.23., szer. 09:26
fapaci írta:
2023.08.23., szer. 07:47
KisMarci írta:
2023.08.22., kedd 19:57


Miért is komolytalan az, ha valaki saját ízlésére tudja alakítani a hangzást? gondolkodik.gif
Miért kellene más EQ beállításokat alkalmazni jazz, rock, vagy bármilyen zene lejátszásánál? Minden műfajnak megvannak a maga megszólalási jellemzői, de ezeket beállítják a felvételek készítése közben, a felhasználónak ezzel otthon nincs teendője. Nyilván nem tilos ilyesmit használni, ahogy rózsaszín szemüveget is szabad viselni ízlés szerint.
köszönön Fapaci, erre gondoltam én is..
nagyon gáz ez. és főleg ilyen áron kínált cuccnál.. világ legjobb processzora? :) hogy mernek beletenni egyáltalán olyan kommersz jellemzőket, amik a full kommersz integrált szutykokra jellemző csak.. előre beállított hangképek? ekvalézer? minek? :) hát nem jó a hangja már eleve alapból annak a 2milliós procinak? mark&levinson, audio research vagy lexicon és társaiba miért nem raknak előlapra jazz, rock meg pop-gombokat?
Nagyon nem érted ezt szerintem. A PEQ pont nem erről szól!
A PEQ az nem a paraszt ekut jelenti.

Online
Avatar
Virgil
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 490
Csatlakozott: 2013.09.17., kedd 16:56
Értékelés: 55

Re: Lyngdorf MP-60 Authentic Cinema

Hozzászólás Szerző: Virgil »

fapaci írta:
2023.08.23., szer. 07:47
KisMarci írta:
2023.08.22., kedd 19:57
Virgil írta:
2023.08.22., kedd 19:50

nekem itt, ezzel komolytalanná is válik a cucc... kár, pedig az az utánozhatatlan EQ rendszer biztos durva lehet
Miért is komolytalan az, ha valaki saját ízlésére tudja alakítani a hangzást? gondolkodik.gif
Miért kellene más EQ beállításokat alkalmazni jazz, rock, vagy bármilyen zene lejátszásánál? Minden műfajnak megvannak a maga megszólalási jellemzői, de ezeket beállítják a felvételek készítése közben, a felhasználónak ezzel otthon nincs teendője. Nyilván nem tilos ilyesmit használni, ahogy rózsaszín szemüveget is szabad viselni ízlés szerint.
köszönön Fapaci, erre gondoltam én is..
nagyon gáz ez. és főleg ilyen áron kínált cuccnál.. világ legjobb processzora? :) hogy mernek beletenni egyáltalán olyan kommersz jellemzőket, amik a full kommersz integrált szutykokra jellemző csak.. előre beállított hangképek? ekvalézer? minek? :) hát nem jó a hangja már eleve alapból annak a 2milliós procinak? mark&levinson, audio research vagy lexicon és társaiba miért nem raknak előlapra jazz, rock meg pop-gombokat?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

KisMarci írta:
2023.08.23., szer. 08:05
Tegyük fel, hogy a gyereknek teljesen más az ízlése (mondhatjuk, hogy nem érett még a "Pure Direct"-re) és egy gombnyomással át tudja állítani a haverjaival a rendszert.

Vagy ha vannak olyan kedvenc felvételeid, melyeket szeretsz néha meghallgatni, de valójában borzasztó túlzásokkal vannak kikeverve. Szerintem ilyen esetekben kifejezetten van értelme pl. egy elmentett EQ beállításnak.
Az ízlés alakítható, alaposan el is rontható, pl. ha egy eltekert hangzáshoz szoktatjuk magunkat. Ez főleg egy gyereknél erősen problémás. A HiFi-ben volt egy EQ őrület a 90-es években, ott aztán tényleg borzasztó hangzásokat tekergettek össze a lelkes hobbitársak, de szerencsére ahogy jött, úgy el is vonult ez a divathullám.

Kétlem, hogy léteznének a piacon olyan felvételek, amik "borzasztó túlzásokkal vannak kikeverve". Mihez viszonyítod a túlzást? Kizárólag az alkotók jóváhagyásával jelenhet meg bármilyen kiadvány, tehát amit hallunk, az az ő szándékuk (már ha megfelelő lejátszó rendszerünk van). Igen meglepő lenne, hogy egy félszáz ember által jóváhagyott anyagról csak nálad otthon derülne ki, hogy borzasztóra keverték.

De ha lenne is ilyen "hibás" anyag, azt biztosan nem egy EQ-val lehet kijavítani. Ha egy festményen sok a piros tartalom, nem állunk neki átszínezni, hanem elfogadjuk úgy, ahogy a festő akarta.

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1608
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Nagyjából erre céloztam.
Ha a gyártó ad egy plusz szolgáltatást, (amit nem kötelező használni), az miért tesz egy készüléket komolytalanná?

Tegyük fel, hogy a gyereknek teljesen más az ízlése (mondhatjuk, hogy nem érett még a "Pure Direct"-re) és egy gombnyomással át tudja állítani a haverjaival a rendszert.

Vagy ha vannak olyan kedvenc felvételeid, melyeket szeretsz néha meghallgatni, de valójában borzasztó túlzásokkal vannak kikeverve. Szerintem ilyen esetekben kifejezetten van értelme pl. egy elmentett EQ beállításnak.
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lyngdorf MP-60 Authentic Cinema

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

KisMarci írta:
2023.08.22., kedd 19:57
Virgil írta:
2023.08.22., kedd 19:50
DeLorean írta:
2023.08.14., hétf. 14:33
Lehet külön sztereó jazz, rock, mozi családi, mozi demo és csak a képzelet szab határt a dolgoknak.
nekem itt, ezzel komolytalanná is válik a cucc... kár, pedig az az utánozhatatlan EQ rendszer biztos durva lehet
Miért is komolytalan az, ha valaki saját ízlésére tudja alakítani a hangzást? gondolkodik.gif
Miért kellene más EQ beállításokat alkalmazni jazz, rock, vagy bármilyen zene lejátszásánál? Minden műfajnak megvannak a maga megszólalási jellemzői, de ezeket beállítják a felvételek készítése közben, a felhasználónak ezzel otthon nincs teendője. Nyilván nem tilos ilyesmit használni, ahogy rózsaszín szemüveget is szabad viselni ízlés szerint.

Avatar
mauser
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2013.07.22., hétf. 22:40
Értékelés: 35

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: mauser »

Sziasztok!

Sony TA-E9000ES procim sajnos előállt a szokásos típushibával: nincs hang, sötét képernyő. Korábban már volt ilyen probléma, s anno a Totelnél javították is. Sajnos azonban az úr aki a Sony-kat javította a Totelnél időközben elhunyt és így nem tudták vállalni a javítást.

A hiba egyébként elég jól dokumentált, az összes szükséges service bulletin-t, illetve a teljes service manual-t is oda tudom adni. (Néhány apróbb kondi és ellenállás cseréjével orvosolható a gond, valószínűleg az egyik cseredarab adta meg magát, 5-10 évet szokott bírni a javítás a fórumok alapján.)

Ismerve azonban a saját forrasztási képességeimet(:)), inkább szakértő kezekre szeretném bízni a javítást. Tudnátok olyan szervizt javasolni, ahová el tudnám vinni az előerősítőt?

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Lyngdorf MP-60 Authentic Cinema

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Virgil írta:
2023.08.22., kedd 19:50
nekem itt, ezzel komolytalanná is válik a cucc...
kár, pedig egy utánozhatatlan EQ rendszer biztos durva lehet
Basszus!
Próbáltam erre valamit írni, de nem tudok.
:smile51:

Ettől függetlenül PÜ-ben, a HM erősítők topikban kitárgyalhatjuk!
:smile32:

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1608
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: Lyngdorf MP-60 Authentic Cinema

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Virgil írta:
2023.08.22., kedd 19:50
DeLorean írta:
2023.08.14., hétf. 14:33
Lehet külön sztereó jazz, rock, mozi családi, mozi demo és csak a képzelet szab határt a dolgoknak.
nekem itt, ezzel komolytalanná is válik a cucc...
kár, pedig az az utánozhatatlan EQ rendszer biztos durva lehet
Miért is komolytalan az, ha valaki saját ízlésére tudja alakítani a hangzást? gondolkodik.gif
Usher - Valhalla - Emotiva

Online
Avatar
Virgil
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 490
Csatlakozott: 2013.09.17., kedd 16:56
Értékelés: 55

Re: Lyngdorf MP-60 Authentic Cinema

Hozzászólás Szerző: Virgil »

DeLorean írta:
2023.08.14., hétf. 14:33
Lehet külön sztereó jazz, rock, mozi családi, mozi demo és csak a képzelet szab határt a dolgoknak.
nekem itt, ezzel komolytalanná is válik a cucc...
kár, pedig egy utánozhatatlan EQ rendszer biztos durva lehet

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Den írta:
2023.08.22., kedd 13:54
Legalább Te Cseneles, mint Magyarország 3. legjobb szakembere ne írnál ilyen mondatot le:

"""Ha a Marantzba beépítettre jel felskálázásra gondolsz...1080p-ről 4k vagy 8k, ennek :smile51: lehet :smile30: ,hogy látható pozitív hatása a képen, azt is elfogadom hogy számodra ez video processzor...végtére magyarra fordítva az...kép feldolgozás. Ez azért egy elég alap szintű."""

Én nem fogalmazok meg véleményt olyan technikáról, amit soha nem hallottam, láttam pl: KCS hangfalak. Nem alakulhatott ki véleményem róla, mert nem hallottam!
A 4K- ra való felskálázást jól írtad le, de az 50Hz- ről már nem tettél említést, amitől a kép nagysága és minősége olyan mértékben javul, amiért 4 méteres képet nézhetek.
///Szepi 3 méteres képpel "demonstrál", ami a legkisebb kivetített képméretem volt 26 évvel ezelőtt.///
A lehet szó biztossá tesz abban, hogy neked sincs fogalmad arról, hogy milyen jó dolog használni a kizárólag a Marantz által birtokolható képjavítás funkciókat!
Legalább 5 éve bárki által megvehető technológia, de még Neked sem volt dolgod vele, nem láttad mire képes, nem birtoklod.
"Lehet" meg "alap színtű": arról alkotsz véleményt, amit nem láttál még sosem?

Először utána olvastam, meghallgattam "lehet" véleményeket és megvettem innen a fórumról, 3 hónapig itt állt és nem kellett senkinek.

Most meg röhögök mindenkin, hogy fogalmatok sincsen a mai napig mit mulasztottatok el. Egyikőtök sem látta még a képfelskálázását 4K 50Hz- re 5- 6 év alatt. Hiába írtam, hogy a legelső 4K- ra való felskálázás után 10 mp- el a táv után kapkodtam, hogy a képet mennyivel tudom majd növelni, aztán a 24Hz- ről 50Hz- re való átállásnál pedig ledöbbentem, hogy akár 4 méter szélesség fölé is simán ugorhatnék, mert a lehetőség adott.
A másik a házimozi hangja. Mindent beállítottam a nagykönyv szerint, de az az igazi házimozi hangzás nem valósult meg, nem jött létre. Akkor miért ne nyúlnék bele a távolságokba, ha azzal érem el a kívánt moziélményt.
Ezért kezdtem bele a késleltetések- távolságokkal való kisérletezgetésekbe.
Mivel enyém a proci, a végletekig szeretném kiismerni.

Nézd, nekem ezekkel a felskálázásokkal nincs nagy tapasztalatom. Nem használom őket! 24 képkocka 50-en való lejátszásában sincs.

“Van itt a fórumon aki azt állítja, hogy ezek a rendszerek elveszik a dinamikát ami a tudatlanság állapotában így is értelmezhető, feltéve ha a kiemeléseket tudja be és érzi dinamikának.”

Nem rád értettem ne vedd magadra!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Den írta:
2023.08.22., kedd 12:13
Fapaci, DeLorean hozzá tudott szólni, erre jönnek azok, akik nem szólnak hozzá a témához, mert az sem tudják miről van szó!
Bár ne tettem volna! Csupán arra voltam kíváncsi, te magad tudod-e, mikről írsz, de ez nem derült ki, helyette jött egy primitív szövegcunami. Ezért tényleg felesleges fórumozni.

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Den »

Legalább Te Cseneles, mint Magyarország 3. legjobb szakembere ne írnál ilyen mondatot le:

"""Ha a Marantzba beépítettre jel felskálázásra gondolsz...1080p-ről 4k vagy 8k, ennek :smile51: lehet :smile30: ,hogy látható pozitív hatása a képen, azt is elfogadom hogy számodra ez video processzor...végtére magyarra fordítva az...kép feldolgozás. Ez azért egy elég alap szintű."""

Én nem fogalmazok meg véleményt olyan technikáról, amit soha nem hallottam, láttam pl: KCS hangfalak. Nem alakulhatott ki véleményem róla, mert nem hallottam!
A 4K- ra való felskálázást jól írtad le, de az 50Hz- ről már nem tettél említést, amitől a kép nagysága és minősége olyan mértékben javul, amiért 4 méteres képet nézhetek.
///Szepi 3 méteres képpel "demonstrál", ami a legkisebb kivetített képméretem volt 26 évvel ezelőtt.///
A lehet szó biztossá tesz abban, hogy neked sincs fogalmad arról, hogy milyen jó dolog használni a kizárólag a Marantz által birtokolható képjavítás funkciókat!
Legalább 5 éve bárki által megvehető technológia, de még Neked sem volt dolgod vele, nem láttad mire képes, nem birtoklod.
"Lehet" meg "alap színtű": arról alkotsz véleményt, amit nem láttál még sosem?

Először utána olvastam, meghallgattam "lehet" véleményeket és megvettem innen a fórumról, 3 hónapig itt állt és nem kellett senkinek.

Most meg röhögök mindenkin, hogy fogalmatok sincsen a mai napig mit mulasztottatok el. Egyikőtök sem látta még a képfelskálázását 4K 50Hz- re 5- 6 év alatt. Hiába írtam, hogy a legelső 4K- ra való felskálázás után 10 mp- el a táv után kapkodtam, hogy a képet mennyivel tudom majd növelni, aztán a 24Hz- ről 50Hz- re való átállásnál pedig ledöbbentem, hogy akár 4 méter szélesség fölé is simán ugorhatnék, mert a lehetőség adott.
A másik a házimozi hangja. Mindent beállítottam a nagykönyv szerint, de az az igazi házimozi hangzás nem valósult meg, nem jött létre. Akkor miért ne nyúlnék bele a távolságokba, ha azzal érem el a kívánt moziélményt.
Ezért kezdtem bele a késleltetések- távolságokkal való kisérletezgetésekbe.
Mivel enyém a proci, a végletekig szeretném kiismerni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Den 2023.08.22., kedd 14:01-kor.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

korbendallas2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2018.09.03., hétf. 20:43
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Veresegyház

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: korbendallas2 »

Hát sokan nagy kiemelésekben ülnek és valóban arra azt hiszik hogy az a dinamika, sőt itt a fórumon is van aki dirac arc és társait üldözi mert szar ... De hogy Marantz erősitőbe videó processor van azon lestem hogy ilyen kijelentéseket leirnak emberek. Mondjuk kiváncsi lennék pár rew-es mérésre ezeknél az embereknél!!!
TV: 77" LG C1 Oled
Erősítő: Arcam AVR10
Hangfalak: Revel Performa F208 , Revel Performa C208 , Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 ,
Sub: 2x REL HT1510 Predator
Lejátszó: Zidoo Z9X
Kábelek: Kácsa, Norstone.
Akusztikai panelek: Sonitus Acoustics , Addictive Sound

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: cisco »

Den írta:
2023.08.22., kedd 12:13
Írjatok egymásnak: Borroneo- Cisco- korbendallas2. :smile51: :smile30:
köszi! szoktunk beszélgetni! :)

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4396
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Den írta:
2023.08.22., kedd 12:13
akkor megtartom magamnak a Barcóval és a német házimozissal együtt.
Búcsúztam.
Írjatok egymásnak: Borroneo- Cisco- korbendallas2. :smile51: :smile30:
Fú, azt hiszem ettől most kilesznek páran...
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

"A Barco és a németek legnagyobb házimozisa is használ video processzort ahogy én is."

Tudtommal a németek ha egyre gondolunk madVR Envy és HTPC amit használ lejátszásra és ToneMappingra. Video processzort ha jól tudom csak a Runco és kezdeti időkben Sim2 aki használt illetve forgalmazott vetítőihez. Ahogy te "használsz" az irományokat visszaolvasva az köszönő viszonyban sincs az első mondatommal.

Ha a Marantzba beépítettre jel felskálázásra gondolsz...1080p-ről 4k vagy 8k, ennek lehet ,hogy látható pozitív hatása a képen, azt is elfogadom hogy számodra ez video processzor...végtére magyarra fordítva az...kép feldolgozás. Ez azért egy elég alap szintű.

A késleltetés illetve a távolságok állítgatásával, hangolásával lehet jó eredményeket elérni, viszont a beépített szoba akusztikai korrekciós rendszer (Audyssey) pont ezt csinálja, inpulzus választ i figyelve egy paraméterezhető EQ társaságában. Nem kötelező használni, sem elfogadni a mért eredményt, viszont egy jó irány mutatás. Van itt a fórumon aki azt állítja, hogy ezek a rendszerek elveszik a dinamikát ami a tudatlanság állapotában így is értelmezhető, feltéve ha a kiemeléseket tudja be és érzi dinamikának. :D Ezekkel az állításokkal sincs semmi gond amíg nem az én helységemben demonstrálnak, de hát ilyen az emberi faj, sokrétű.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Den írta:
2023.08.22., kedd 12:13
…Ha hallanátok, hogy milyen pozitív változásokat lehet létrehozni a távolságok- késleltetések megváltoztatásával…
Én szívesen meghallgatnám, sőt a képet is megnézném, ami nálad van, de nem sikerült bejutni hozzád. Úgy meg, hogy rajtad kívűl senki nem tapasztalta meg az általad emlegetett páratlan minőséget, elég nehéz befogadni azt, amiket mondasz. De talán majd lesz egy szerencsés, aki bebocsátást nyer hozzád….

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Den »

Felhoztam több témát és mind marhaságnak tituláltátok.

Ha hallanátok, hogy milyen pozitív változásokat lehet létrehozni a távolságok- késleltetések megváltoztatásával, mindjárt ti is nekiállnátok, de nem.
A Barco és a németek legnagyobb házimozisa is használ video processzort ahogy én is. "Azt ki kell kapcsolni" szólt hozzá az Cisco vagy Borroneo.

Akkor szűntessétek meg Szepi munkahelyét, ha a házimozi szeretete ide vezet. Antinegatív, nem érthető, minden tartalmat nélkülöző hozzászólások miatt én sem fogok írni és akkor nem lesz téma.
Nem sértődés miatt, hanem, mert nincs tartalmi, érdemi hozzászólás a témában, mert fogalma sincs miről van szó Borroneonak például.
Fapaci, DeLorean hozzá tudott szólni, erre jönnek azok, akik nem szólnak hozzá a témához, mert az sem tudják miről van szó!
Én boldog vagyok, hogy ilyen kis mozistúdióm lehet kép és hangprocesszorral. Meg kívántam osztani a tapasztalataimat, de ha se a képhez, se a hanghoz nem tudtok hozzászólni 2 kivétellel, akkor megtartom magamnak a Barcóval és a német házimozissal együtt.
Búcsúztam.
Írjatok egymásnak: Borroneo- Cisco- korbendallas2. :smile51: :smile30:
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”