Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Vendég

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Majd írhatsz ám beszámolót is.
Hát látod, nem ír. Lehet nem tud elszakadni tőle, olyan jó.

Avatar
gottfriedg
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2006.01.15., vas. 12:48
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Tatabánya

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: gottfriedg »


Gratula,szép vas!
Így már nem is olyan csúnya az a fekete csík középen,sőt egész jól néz ki!
Sima szemből készült képeken még nem tetszett az új széria designja,de így tényleg pofás.
 
Majd írhatsz ám beszámolót is.
TV: Panasonic TH37PV7 AVR: H/K AVR4550 DVD: Yamaha DVD-S550 with Itepe v10/Bearing firmware Front: Polkaudio RTi6 Center: Polkaudio CSi5 Surround: Celestion F15 SUB: Clarus ALU sub

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Lex »

Törekedni kell a magyar nyelvre. Piros fény megy be és kész.
Üdvözlettel: Lex

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Milyen egy "FÉNYBEMENETES" házimozi erősítő?
 
mai friss hirdetés:
... VAGY HÁZÍMOZÍ ERŐSÍTŐRE 5.1 FÉNYBEMENETESRE CSERÉLNÉM EGY AZ EGYBEN Irányár: 32000 Ft.  
Talán optikai bemenetes, nem? Vagy fényterápiás?
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Mennyit kóstál egy ilyen? És mit kötsz rá? 
PS: a ruhaszárító elég megviselt.

Vagy a 605-ös volt nehéz.
Árat Rea4-től kérdezd.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Lex »


Mennyit kóstál egy ilyen? És mit kötsz rá?
 
PS: a ruhaszárító elég megviselt.
Üdvözlettel: Lex

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Végre megérkezett!
Örök hála érte Rea4 szaktársnak!!

Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


onkyo dtx-8.8
Az első cucc, amin látok matrix hdmi switchet. Mondjuk biztosan nem fogok venni ilyet az ára miatt. Az új 805 viszont elgondolkoztató.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: GTomi »

onkyo dtx-8.8
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
armcore
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2007.06.20., szer. 22:00
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: armcore »


Csak az a gáz a 605-el,hogy 1db-ot sem lehet venni!Már több mint egy hónapja várok rá!
Megvárom mig megveszed a 605 és ha tényleg olyan jó ! Akkor veszek énis egy ilyet !!
 
 

Good Night !

Avatar
rea4
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2044
Csatlakozott: 2003.09.02., kedd 14:50
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: rea4 »


Csak az a gáz a 605-el,hogy 1db-ot sem lehet venni!Már több mint egy hónapja várok rá!
Hűtsd le magad,már látni az alagút végét....
Nekem is lassan megjön a nagy bicikli....

Projektor: Sony VPL VW60 FullHD SXRD Blu ray/HD DVD/DVD: Sony BDP S500,Pioneer BDP LX70,Toshiba HD EP10,HTPC
TV:Pioneer 508XD plazma,Sharp 52XL2E FullHD LCD,Sharp 46X20E FullHD LCD
AV er�s�t�:Denon AVR 3808 Sztereo:Marantz PM7001 KI Signature
SACD:Marantz SA7001 KI Signature DVD rec:Pioneer DVR LX60D,Sony RDR HX970
Hangfal:JMLab Cobalt 826S,JMLab CC800,Mission 701,Yamaha SW800
Konzol:Sony PS3,Xbox360 Video:Panasonic FS200 S VHS Deck:Aiwa F990,WX220,F660 ,R650

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: blakey »


A Fűrész 3 ban igaz nem True Hd van hanem Dts HD

 
OFFTOPIC:

Egyébként éedekes, hogy a 38 filmbôl csak 2-nek van HD hangformátuma, valamivel többnek van PCM a többi meg DD.

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: blakey »


A Fűrész 3 ban igaz nem True Hd van hanem Dts HD  
 
Meghalgatnám egyszer !!

Na jó, akkor már kezdegett lenni, (gondolom, nem akarod folyton ezt nézni) de akkor is elôtte én megismerkednék ezekkel a hangformátumokkal, mert nem biztos, hogy egy szoba méretû helységben hallható a DD, DTS és a HD hangok közti különbség. Lehet, hogy nagyon jó, de nelem még drága, 1 milliót külteni csak azért, hogy HD-t nézzek és halljak 22 nm-ren, sok, várok még 2-3 évet és 350-ból meglesz mindennel együtt (50"-os tv, HD lejátszó és erôsítô).
Meg szerintem ezek a hangformátumok el kéne, hogy terjedjenek, nem tudom, hogy a HD anyag hány hangszórót igényel, de pl. az SACD sem lett olyan elterjett, mint amire számítottak. Van, mindenki hozzáférhet, de ha zenét akarok hallgatni, akkor sztereó. Egyébként, ezektôl a hangformátumoktól eltekíntve, lehet, hogy nagyon jók ezek az erôsítôk.
Meg kell várni, hogy milyen irányba megy ez az egész HD világ, szerintem otthoni mozizáshoz bôven elég az 5.1, nagyobb teremben jó a 7.1.
 
Egyébként, 1-2 hónapon belül fognak megjelenni az 1.3 HDMI-s erôlkôdôk a többi versenytársnál is, szóval lesz itt harc bôven.

Avatar
armcore
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2007.06.20., szer. 22:00
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: armcore »



Sziasztok !! most egy kiváncsi kérdést tennék fel nektek !!  
az Onkyo új szériáján gondolkodok nagyon TX-SR605 kb 130 ért megtudod venni már most de én a pioneer vsx -1015 azért cseréltem le…

Nekem az lenne a kérdésem, hogy minek a truHD, ha egy darabig még nem fogod használni mivel tudtommal még nincs ilyen film? Szerintem egy jó erôsítô amiben van hdmi switch sokkal kevesebbe fáj és ua. a célt szolgálja egy darabig.
 
Emiatt nem cseréltem volna le a pio-t.

Fűrész 3

 
A Fűrész 3 ban igaz nem True Hd van hanem Dts HD
 
 
Meghalgatnám egyszer !!

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: blakey »


Sziasztok !! most egy kiváncsi kérdést tennék fel nektek !!  
az Onkyo új szériáján gondolkodok nagyon TX-SR605 kb 130 ért megtudod venni már most de én a pioneer vsx -1015 azért cseréltem le…

Nekem az lenne a kérdésem, hogy minek a truHD, ha egy darabig még nem fogod használni mivel tudtommal még nincs ilyen film? Szerintem egy jó erôsítô amiben van hdmi switch sokkal kevesebbe fáj és ua. a célt szolgálja egy darabig.
 
Emiatt nem cseréltem volna le a pio-t.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Sziasztok !! most egy kiváncsi kérdést tennék fel nektek !!  
az Onkyo új szériáján gondolkodok nagyon TX-SR605 kb 130 ért megtudod venni már most de én a pioneer vsx -1015 azért cseréltem le mert nem volt benne HDMI kábel és olyat akarok venni ami már tudja a HDMI 1.3 és az uj hangformátumokat !! Vissza a 605 tipushoz :
 
muszakiudvar
 
itt azt irják hogy van benne Dolby True HD, Dolby Digital Plus and DTS HD decoding
 
 
itt is szintén ezt irják :
 
avx
 
 
De az Onkyo honlapján szó sincs ilyenröl :
 
onkyo
 
 
 
 


Hát amit belinkeltél abból egyértélműen kiderül,hogy tudja.

hát eléggé
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Csak az a gáz a 605-el,hogy 1db-ot sem lehet venni!Már több mint egy hónapja várok rá!
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
heineken
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2003.12.04., csüt. 12:03
Értékelés: 129
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: heineken »


Sziasztok !! most egy kiváncsi kérdést tennék fel nektek !!  
az Onkyo új szériáján gondolkodok nagyon TX-SR605 kb 130 ért megtudod venni már most de én a pioneer vsx -1015 azért cseréltem le mert nem volt benne HDMI kábel és olyat akarok venni ami már tudja a HDMI 1.3 és az uj hangformátumokat !! Vissza a 605 tipushoz :
 
muszakiudvar
 
itt azt irják hogy van benne Dolby True HD, Dolby Digital Plus and DTS HD decoding
 
 
itt is szintén ezt irják :
 
avx
 
 
De az Onkyo honlapján szó sincs ilyenröl :
 
onkyo
 
 
 
 


Hát amit belinkeltél abból egyértélműen kiderül,hogy tudja.

Avatar
armcore
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2007.06.20., szer. 22:00
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: armcore »


Sziasztok !! most egy kiváncsi kérdést tennék fel nektek !!
 
az Onkyo új szériáján gondolkodok nagyon TX-SR605 kb 130 ért megtudod venni már most de én a pioneer vsx -1015 azért cseréltem le mert nem volt benne HDMI kábel és olyat akarok venni ami már tudja a HDMI 1.3 és az uj hangformátumokat !! Vissza a 605 tipushoz :
 
muszakiudvar
 
itt azt irják hogy van benne Dolby True HD, Dolby Digital Plus and DTS HD decoding
 
 
itt is szintén ezt irják :
 
avx
 
 
De az Onkyo honlapján szó sincs ilyenröl :
 
onkyo
 
 
 
 
 
 
 
most akkor mi van ittt ? ? ?
 
 
Viszont utánajártam a 805 Nyár végén lesz Europaban Ára 230 ezer körüllesz ...
 

 
 
 
A másik meg az hogy ehez adnak IPOD Dokkolót vagy azt külön kell megvenni ? ? ?
 


Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Az analóg LP-nél meg jobbfelbontású hanghordozót még nem találták fel...   
Ez is igaz. De ezzel van 2 nagy gond. Az egyik a dinamika és a jel-zaj viszony romlása. Minél többször karcoltatjuk végig a tűvel a lemezt, annál rosszabbúl fog szólni. Annó nagy bakelit párti és CD ellenes voltam, nagyon későn vettem CD játszót, 1992-ben. Mint minden 'bakelites' és is 1x játszottam le a lemezt és felvettem magnóra, aztán csak ünnepnapokon vettem elő újra. Lássuk be a CD ennél jóval komfortosabb érzést biztosít, jobb dinamikával és jel-zaj viszonnyal.
A második nagy gond, hogy eljárt felette az idő.

mégis, ha LP-t hallgat az ember, mégha az nagyon pattog is , valahogy jobb, dinamikusabb és hunyott szemmel is meg tudja mondani az ember, hogy mi szól(hat).
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Turbo »


Az analóg LP-nél meg jobbfelbontású hanghordozót még nem találták fel...
Ez is igaz. De ezzel van 2 nagy gond. Az egyik a dinamika és a jel-zaj viszony romlása. Minél többször karcoltatjuk végig a tűvel a lemezt, annál rosszabbúl fog szólni. Annó nagy bakelit párti és CD ellenes voltam, nagyon későn vettem CD játszót, 1992-ben. Mint minden 'bakelites' és is 1x játszottam le a lemezt és felvettem magnóra, aztán csak ünnepnapokon vettem elő újra. Lássuk be a CD ennél jóval komfortosabb érzést biztosít, jobb dinamikával és jel-zaj viszonnyal.
A második nagy gond, hogy eljárt felette az idő. Ezt úgy értem, hogy 2007-ben hol találsz olyan stúdiót, ahol analóg nagy szalagos REVOX, vagy STUDER magnóra rögzítenek és aztán viszik a mesterszalagot a lemezgyárba hogy belekarcolják a mester nyomóformába? Valójában a jóval olcsóbb és rugalmasabb digitális rögzitést preferálják és innentől már teljesen mindegy, hogy a bakelitnek nincs mintavételezési frekvenciája.

Avatar
Moli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2007.05.20., vas. 15:59
Értékelés: 6

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Moli »


Szia djc!Nekem Denon DVD lejátszóm van és ezért szeretnék hozzá Denon erősítőt venni, hogy egyforma legyen mindkettő. Bérházban lakom és a Denon lágyabb hangzása előnyösebb ( a szomszédok miatt is) és nekem is jobban tetszett. A megrendelést pedig már nem tudtam visszamondani, mert 2 nappal korábban szállították. A CA-ban brutális erő van és még a feléig sem tudom feltekerni a hangerőszabályzót nekem már túl hangos+a szomszédoknak. Nincs kihasználva. Igaz már többen mondták, hogy megfogom bánni ha eladom.
Moli

Egy erősítő kihasználtsága nem azt jelenti, hogy csutkán kell járatni.
A régi Yamaha erősítőm használatijában még az volt, ha normál használat esetén a hangerőt fél állásnál tovább kell tekerni, akkor nagyobb erősítőre van szükség. A sztereó erősítőimet anno kb. 1/3-ad állásban használtam, és úgy volt jó. Sajna a mai házimozi erősítők többségét eléggé fel kell tekerni, de a csúcsra járatott végfokok torzítása nagyobb, mint 1/3 - 1/2 hangerő esetében.
A lágy hangzásnak meg semmi köze a hangerőhöz, a szomszédok úgysem hallják a falon keresztül, hogy a Denon hogy keni el a magasakat.

Nem azt írtam, hogy csutkán járatom. A lényeg az, hogy nekem a Denon lágyabb magasai jobban tetszenek mint a CA-nak.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Szia djc!Nekem Denon DVD lejátszóm van és ezért szeretnék hozzá Denon erősítőt venni, hogy egyforma legyen mindkettő. Bérházban lakom és a Denon lágyabb hangzása előnyösebb ( a szomszédok miatt is) és nekem is jobban tetszett. A megrendelést pedig már nem tudtam visszamondani, mert 2 nappal korábban szállították. A CA-ban brutális erő van és még a feléig sem tudom feltekerni a hangerőszabályzót nekem már túl hangos+a szomszédoknak. Nincs kihasználva. Igaz már többen mondták, hogy megfogom bánni ha eladom.
Moli

Egy erősítő kihasználtsága nem azt jelenti, hogy csutkán kell járatni.
A régi Yamaha erősítőm használatijában még az volt, ha normál használat esetén a hangerőt fél állásnál tovább kell tekerni, akkor nagyobb erősítőre van szükség. A sztereó erősítőimet anno kb. 1/3-ad állásban használtam, és úgy volt jó. Sajna a mai házimozi erősítők többségét eléggé fel kell tekerni, de a csúcsra járatott végfokok torzítása nagyobb, mint 1/3 - 1/2 hangerő esetében.
A lágy hangzásnak meg semmi köze a hangerőhöz, a szomszédok úgysem hallják a falon keresztül, hogy a Denon hogy keni el a magasakat.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Moli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2007.05.20., vas. 15:59
Értékelés: 6

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Moli »



Sziasztok! 
Lenne egy hüly kérdésem CA 540R-el kapcsolatban. Ha valaki már látta testközelből, elárulhatná, hogy fémből van-e a hangerőszabályzó is. Tudom, részletkérdése, de nekem valaiért mégis fontos  , és ilyen beszerzésén töröm a fejem erőst...

Szia!
Alumínium előlapja van és szerintem a hangerőszabályzó is abból van. Egyébként nekem ilyen erősítőm van és épp eladó! 2007. 04. 26-án vásároltam, garanciás. Ha érdekel privin megbeszélhetjük.
Moli

Nagyon indiszkért vagyok, ha megkérdem, miéert akarsz megválni tőle ilyen hamar?

Szia djc!
Nekem Denon DVD lejátszóm van és ezért szeretnék hozzá Denon erősítőt venni, hogy egyforma legyen mindkettő. Bérházban lakom és a Denon lágyabb hangzása előnyösebb ( a szomszédok miatt is) és nekem is jobban tetszett. A megrendelést pedig már nem tudtam visszamondani, mert 2 nappal korábban szállították. A CA-ban brutális erő van és még a feléig sem tudom feltekerni a hangerőszabályzót nekem már túl hangos+a szomszédoknak. Nincs kihasználva. Igaz már többen mondták, hogy megfogom bánni ha eladom.
Moli

Avatar
djc
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2007.06.16., szomb. 21:15
Értékelés: 0

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: djc »



Sziasztok! 
Lenne egy hüly kérdésem CA 540R-el kapcsolatban. Ha valaki már látta testközelből, elárulhatná, hogy fémből van-e a hangerőszabályzó is. Tudom, részletkérdése, de nekem valaiért mégis fontos  , és ilyen beszerzésén töröm a fejem erőst...

Szia!
Alumínium előlapja van és szerintem a hangerőszabályzó is abból van. Egyébként nekem ilyen erősítőm van és épp eladó! 2007. 04. 26-án vásároltam, garanciás. Ha érdekel privin megbeszélhetjük.
Moli

Nagyon indiszkért vagyok, ha megkérdem, miéert akarsz megválni tőle ilyen hamar?

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”