Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

TSanyi írta:
2021.10.28., csüt. 09:00
Fish írta:
2021.10.28., csüt. 00:24
9400-embe inkább vettem egy gyári új ízzót modullal és felraktam a polcra, ha eljő az idő a lámpacserének, csak fogom és 3 perc alatt csere, majd újabb 2-3 évig no para :D
Félsz az alkatrészhiánytól?! 31_1_21.gif

Egyébként durva, hogy eddig sosem volt semmiből hiány, most meg olyan dolgokat nem lehet kapni, ami korábban el sem tudott képzelni az ember....

Pl. leégett a chip gyár OK, azt nem egyszerű csinálni, de pl. spanifer sincs a piacon, vagy adblue... de pl. a mosdót 1 hónapra ígérték, a WC csésze sem volt (igaz időközben beérkezett)....
Csaxólok. Egy üzem égett le, nem egy gyár. :rolleyes:

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Fish írta:
2021.10.28., csüt. 00:24
9400-embe inkább vettem egy gyári új ízzót modullal és felraktam a polcra, ha eljő az idő a lámpacserének, csak fogom és 3 perc alatt csere, majd újabb 2-3 évig no para :D
Félsz az alkatrészhiánytól?! 31_1_21.gif

Egyébként durva, hogy eddig sosem volt semmiből hiány, most meg olyan dolgokat nem lehet kapni, ami korábban el sem tudott képzelni az ember....

Pl. leégett a chip gyár OK, azt nem egyszerű csinálni, de pl. spanifer sincs a piacon, vagy adblue... de pl. a mosdót 1 hónapra ígérték, a WC csésze sem volt (igaz időközben beérkezett)....

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Fish »

cisco írta:
2021.10.27., szer. 11:09
Legalább picit leszokunk erről az irgalmatlan túlfogyasztásról. Mindenből évente új, stb, miközben meg tök felesleges.
Milyen igazad van!
Jobban értékeljük amink van, illetve a használt piac is fellendülhet, kelendőbb lesz a használt eszköz, mint,ahogy autóból is az lett, fel is mentek az árak.. az új eszköz jó dolog a garancia miatt, de hamar az ára felére is csökkenhet,valóban csak addig ér bármit is, amíg a garancia él! A túlfogyasztás valóban egy borzasztó rossz szokás, persze ettől lendül a gazdaság, de kérdés meddig és miért kell 2 évente új tv-t, vagy vetítőt venni, vagy avr-t vagy procit stb.. kicsit érdemes lehet lelassítani és nem mindig az újabbat birtokolni és vágyni arra.. értékelni és használni és elhasználni kell amiért pénzt adunk ,ki, és még az sem az ördögtől való ,ha megjavítattunk egy olyan eszközt ,ami esetleg garancia idő után betojt,ha javítható és nem kidobni szemétre!
Autóval élem ezt most meg ,mindig kell valamit cserélni ,de lassan mindent kicseréltem már, azt veszem észre ,újra ímádom, mert tökéletesen működik és baromi jó..le akartam cserélni,de nemet mondtam magamnak..értékelem újra és szeretem,család tag :D mondjuk sokba is van a kicsike :napsut: de nem vágyom újra, vagy újabbra, no meg csak azt hallom minél újabbat veszek annál szarabbak és drágább fentartani..

Hogy ismét On is legyek, 9400-embe inkább vettem egy gyári új ízzót modullal és felraktam a polcra, ha eljő az idő a lámpacserének, csak fogom és 3 perc alatt csere, majd újabb 2-3 évig no para :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: zx07 »

cisco írta:
2021.10.27., szer. 09:05
zx07 írta:
2021.10.25., hétf. 19:37
Totel szervíz lett belőle... már egy hete várok a javításra, kb. két hetet mondtak. Alkatrészt kellett rendelni... Marantz, kicsit csalódtam. Most hallgathatom az Edifier S1000DB hangfalaimat. Ami elég jó hangú egyebként... ahhoz képest...
2 hét az nagyon jó, annó nekem 3 hónapot állt náluk egy cucc, írtak hogy mehetek érte, majd mondták, hogy nem tudtak vele mit kezdeni...mondom az szuper, hogy ehhez 3 hónap kellett...
Nem bízom én sem a 2 hétben... most úgy kötöttem be a sztereó zenehallgatáshoz a hangot, hogy a Dune 4K Ultra HD analóg kimenetét rákötöttem az Emotiva A-300 végfokra. Így már nem olyan rossz a hang, de azért a Marantz kihagyása hallható űrt hagy maga után. A Dune egerén lehet szabályozni, hogy az ES9038 milyen hangerőn adja le a hangot (van kb. 10 fokozata).
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 875
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Úgy tudom a Skynet vásárolta fel a chippeket. gondolkodik.gif
Szerintem!

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: cisco »

Quetz írta:
2021.10.27., szer. 10:59
zx07 írta:
2021.10.25., hétf. 19:37
Totel szervíz lett belőle... már egy hete várok a javításra, kb. két hetet mondtak. Alkatrészt kellett rendelni... Marantz, kicsit csalódtam. Most hallgathatom az Edifier S1000DB hangfalaimat. Ami elég jó hangú egyebként... ahhoz képest...
Totális alapanyaghiány van, örülhetsz ha megtudják javítani. Hajmeresztő dolgokat pletykálnak, pl. analóg műszerfallal adják át az autót, 1 kulccsal és majd kapsz pótkulcsot meg digitális műszerfalat, ha lesz...
Legalább picit leszokunk erről az irgalmatlan túlfogyasztásról. Mindenből évente új, stb, miközben meg tök felesleges.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

zx07 írta:
2021.10.25., hétf. 19:37
Totel szervíz lett belőle... már egy hete várok a javításra, kb. két hetet mondtak. Alkatrészt kellett rendelni... Marantz, kicsit csalódtam. Most hallgathatom az Edifier S1000DB hangfalaimat. Ami elég jó hangú egyebként... ahhoz képest...
Totális alapanyaghiány van, örülhetsz ha megtudják javítani. Hajmeresztő dolgokat pletykálnak, pl. analóg műszerfallal adják át az autót, 1 kulccsal és majd kapsz pótkulcsot meg digitális műszerfalat, ha lesz...
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: cisco »

zx07 írta:
2021.10.25., hétf. 19:37
Totel szervíz lett belőle... már egy hete várok a javításra, kb. két hetet mondtak. Alkatrészt kellett rendelni... Marantz, kicsit csalódtam. Most hallgathatom az Edifier S1000DB hangfalaimat. Ami elég jó hangú egyebként... ahhoz képest...
2 hét az nagyon jó, annó nekem 3 hónapot állt náluk egy cucc, írtak hogy mehetek érte, majd mondták, hogy nem tudtak vele mit kezdeni...mondom az szuper, hogy ehhez 3 hónap kellett...

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: zx07 »

zx07 írta:
2021.09.09., csüt. 16:13
zx07 írta:
2021.08.28., szomb. 10:57
Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy adott egy SR6015 AVR. Azt figyeltem meg, hogy mostanában bekapcsolás után 15-30 perccel elkezd "ciripelni" vagy "zizegni" ami egy óra múlva kb. elhalkul. AQ NRG-Z3-kábellel van bekötve egy AQ PowerQuest 2-be. Mi lehet az oka? Régebben nem csinálta...
Erre esetleg valami ötlet?

Illetve ti mivel szűrnétek zajt az én konfigon?
Totel szervíz lett belőle... már egy hete várok a javításra, kb. két hetet mondtak. Alkatrészt kellett rendelni... Marantz, kicsit csalódtam. Most hallgathatom az Edifier S1000DB hangfalaimat. Ami elég jó hangú egyebként... ahhoz képest...
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: t97eat »

t97eat írta:
2021.10.25., hétf. 18:24
Quetz írta:
2021.10.23., szomb. 15:41
t97eat írta:
2021.10.23., szomb. 13:08
[Ez jogos, nem fogalmaztam pontosan. Arra akartam célozni, hogy a szabványtól kisebb gain-el rendelkező végfokoknak nem elég a standard szerinti preamp kimeneti jelszint, illetve hogy ezek nem ritkák.
Házimozihoz milyen végfokok vannak, amik magas bemeneti jelszintet várnak el? Én a hypex végfokok esetén olvastam, ha jól emlékszem 2.6V körüli értéket, a Trinnov pedig 6.15V.
Azok gyakorlatilag mind ide tartoznak, amelyek relatív nagyobb teljesítményűek, és a spec-ben pl az van megadva, hogy az érzékenység 1V, ha a kimenet 28.28V, ami 8ohm terhelés mellett gyakorlatilag 100W kimeneti teljesítményt jelent.

Egy példa:
DB2811FC-42E6-434D-B140-FA0FBF21AA2B.jpeg

Max kimenő teljesítményre vetítve elvileg:
Parasound Halo 21, 31, 51 - 2.5V (RCA), 5V (XLR)
Anthem P2, P5 - 3.25V (RCA), 6.5V (XLR)
Lexicon LX7, RX7 - 2V (RCA), 4V (XLR)

Természetesen ezek az értékek feleződnek 4 Ohm terhelés mellett.

Emiatt nem tartom jó ötletnek a csúcs SINAD értéket beszúrni egy táblázatba, mert pl a DenonX3700 max SINAD értéke ugyan 101, 1V kimeneti jelszint mellett, növelve a jelszintet, ez csökken illetve csak 2V-ig van rajzolva a diagram. Pl az Anthem AVM70 csúcs SINAD értéke 99 ugyan, de 95 felett van elég széles tartományban, gyakorlatilag állandó teljesítményt mutatva 0-7V kimeneti jelszint tartományban, és egymáshoz hasonlítgatják az ASR fórumon a két gépet, sőt, néhányan a Denont az egekbe magasztalta, SZVSZ teljesen hibásan
Bakker, elrontottam a számítást… Elnézést kérek, a helyes értékek (így már más a leányzó fekvése):

Parasound - 1.5V RCA (2.5V XLR)
Anthem - 1.8V RCA (3.6V XLR)
Lexicon LX7 - 1.6V RCA (3.2V XLR)
Lexicon RX7, ZX7 - 2V RCA (4V XLR)

Egy kakukktojás:
Emotiva XPA DR1 - 2.4V RCA (4.8V XLR)

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: t97eat »

Quetz írta:
2021.10.23., szomb. 15:41
t97eat írta:
2021.10.23., szomb. 13:08
[Ez jogos, nem fogalmaztam pontosan. Arra akartam célozni, hogy a szabványtól kisebb gain-el rendelkező végfokoknak nem elég a standard szerinti preamp kimeneti jelszint, illetve hogy ezek nem ritkák.
Házimozihoz milyen végfokok vannak, amik magas bemeneti jelszintet várnak el? Én a hypex végfokok esetén olvastam, ha jól emlékszem 2.6V körüli értéket, a Trinnov pedig 6.15V.
Azok gyakorlatilag mind ide tartoznak, amelyek relatív nagyobb teljesítményűek, és a spec-ben pl az van megadva, hogy az érzékenység 1V, ha a kimenet 28.28V, ami 8ohm terhelés mellett gyakorlatilag 100W kimeneti teljesítményt jelent.

Egy példa:
DB2811FC-42E6-434D-B140-FA0FBF21AA2B.jpeg
DB2811FC-42E6-434D-B140-FA0FBF21AA2B.jpeg (153.94 KiB) Megtekintve 1954 alkalommal
Max kimenő teljesítményre vetítve elvileg:
Parasound Halo 21, 31, 51 - 2.5V (RCA), 5V (XLR)
Anthem P2, P5 - 3.25V (RCA), 6.5V (XLR)
Lexicon LX7, RX7 - 2V (RCA), 4V (XLR)

Természetesen ezek az értékek feleződnek 4 Ohm terhelés mellett.

Emiatt nem tartom jó ötletnek a csúcs SINAD értéket beszúrni egy táblázatba, mert pl a DenonX3700 max SINAD értéke ugyan 101, 1V kimeneti jelszint mellett, növelve a jelszintet, ez csökken illetve csak 2V-ig van rajzolva a diagram. Pl az Anthem AVM70 csúcs SINAD értéke 99 ugyan, de 95 felett van elég széles tartományban, gyakorlatilag állandó teljesítményt mutatva 0-7V kimeneti jelszint tartományban, és egymáshoz hasonlítgatják az ASR fórumon a két gépet, sőt, néhányan a Denont az egekbe magasztalta, SZVSZ teljesen hibásan

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

t97eat írta:
2021.10.23., szomb. 13:08
[Ez jogos, nem fogalmaztam pontosan. Arra akartam célozni, hogy a szabványtól kisebb gain-el rendelkező végfokoknak nem elég a standard szerinti preamp kimeneti jelszint, illetve hogy ezek nem ritkák.
Házimozihoz milyen végfokok vannak, amik magas bemeneti jelszintet várnak el? Én a hypex végfokok esetén olvastam, ha jól emlékszem 2.6V körüli értéket, a Trinnov pedig 6.15V.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: t97eat »

Quetz írta:
2021.10.22., pén. 19:44
t97eat írta:
2021.10.22., pén. 06:49
Ez nem kötözködés, csupán nem életszerű a mérés. Az egy dolog, hogy mi van a szabványban, de azért elég sok végfok úgy van felépítve, hogy 19, 22, 23, 26 dB legyen az erősítése, tévedés, hogy ezek ritkák.
Ha már ASR:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... amp.11309/
Az oké, hogy mindenki AudioPrecision-nel mér, attól az még nem életszerű, hogy nem valós terhelés van a kimeneten, ugyanúgy annak sincs értelme, hogy egy végfokot pusztán ohmikus ellenállással (8ohm) terhelni mérés közben, holott az erre készült berendezések mindegyike ezt csinálja. Ettől még nem derül ki, hogy valós körülmények közt mit is tud.

Azt végképp nem állítottam, hogy itt bárki is tévedhetetlen, ne forgasd ki a szavaimat.
A Marantz 7705 nem végfok, hanem preamp. De ha mégis végfokokról beszélgetnénk, akkor megint csak iparági standard, hogy 4/8 ohm-os ellenállással mérik a végfokokat. Lehet, hogy neked nem életszerű, de azoknak az embereknek akik az audio iparból élnek megfelelő. Az ő szavukat pedig elfogadhatod, ha már ők tervezik és gyártják a végfokokat.
Ez jogos, nem fogalmaztam pontosan. Arra akartam célozni, hogy a szabványtól kisebb gain-el rendelkező végfokoknak nem elég a standard szerinti preamp kimeneti jelszint, illetve hogy ezek nem ritkák.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

denesdr írta:
2021.10.23., szomb. 01:17
Szerintem a végerősítő csak egy példa volt, hogy mitől lesz "életszerűtlen" egy mérés, mégha az "iparág" így is akarná letolni a torkunkon. Egy valós hangsugárzónak a hangsávban nem ellenállása van, hanem impedanciája, a Stereophile épp nemrég vezetett be egy olyan mérést, amivel meghatározható egy hangsugárzó ellenállásértékű terhelése az erősítő felé (EPDR), mert ugye az impedanciagörbe a reaktív összetétele miatt nem egyszerűen ellenállás. De egyébként német hifi magazinokban is látni reaktív terheléstűrést erőstők tesztjeinél, mert nagyon nem mindegy, hogy pl 8 Ohmnál 0 fok vagy éppen -50 fok a hangsugárzónk elektromos fázisa, mert bár mindkettő 8 Ohm, de egész más terhet rónak az erősítőre és egyáltalán nem biztos, hogy az erősítőnk -50 fok fázisszögnél is le fogja tudni adni az adatlapon feltüntetett értéket, amit ugye "ipari standard" 0 fokos ellenállásértéken mértek.

Random példa, KLH Model Five hangsugárzó:
-névleges impedancia: 6 Ohm
-minimum impedancia: 3,7 Ohm
-minimum EPDR: 1,82 Ohm
Jól látható, hogy milyen messze vagyunk máris a 6 Ohm terheléstől, de még a 4 Ohmtól is.
https://www.stereophile.com/content/klh ... asurements
Köszi, elolvastam a Stereophile cikkét a témában: https://www.stereophile.com/reference/7 ... index.html.
De az egész az értelmezésemben annyira releváns, hogy maximum vissza kell tekerni a hangerőből, vagy lelövi a végfokot a beépített védelem. A torzítás/linearítás/áthallás-stb... ettől függetlenül nyugodtan mérhető statikus ellenállásal. Illetve maximum le kell menni 2 ohmra és mérni azzal is. De igazán megfordítanám a problémát, nem a végfok mérésével van gond, hanem a hangfal gyártó által közzétett specifikációval. Az erősítő ipar köszöni szépen, elvan a már említett mérésekkel, nem véletlen, hogy az OEM gyártók ezeket közlik a moduljaik specifikációjában, lásd: hypex, icepower vagy pascal.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Quetz írta:
2021.10.22., pén. 19:44
t97eat írta:
2021.10.22., pén. 06:49
Ez nem kötözködés, csupán nem életszerű a mérés. Az egy dolog, hogy mi van a szabványban, de azért elég sok végfok úgy van felépítve, hogy 19, 22, 23, 26 dB legyen az erősítése, tévedés, hogy ezek ritkák.
Ha már ASR:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... amp.11309/
Az oké, hogy mindenki AudioPrecision-nel mér, attól az még nem életszerű, hogy nem valós terhelés van a kimeneten, ugyanúgy annak sincs értelme, hogy egy végfokot pusztán ohmikus ellenállással (8ohm) terhelni mérés közben, holott az erre készült berendezések mindegyike ezt csinálja. Ettől még nem derül ki, hogy valós körülmények közt mit is tud.

Azt végképp nem állítottam, hogy itt bárki is tévedhetetlen, ne forgasd ki a szavaimat.
A Marantz 7705 nem végfok, hanem preamp. De ha mégis végfokokról beszélgetnénk, akkor megint csak iparági standard, hogy 4/8 ohm-os ellenállással mérik a végfokokat. Lehet, hogy neked nem életszerű, de azoknak az embereknek akik az audio iparból élnek megfelelő. Az ő szavukat pedig elfogadhatod, ha már ők tervezik és gyártják a végfokokat.
Szerintem a végerősítő csak egy példa volt, hogy mitől lesz "életszerűtlen" egy mérés, mégha az "iparág" így is akarná letolni a torkunkon. Egy valós hangsugárzónak a hangsávban nem ellenállása van, hanem impedanciája, a Stereophile épp nemrég vezetett be egy olyan mérést, amivel meghatározható egy hangsugárzó ellenállásértékű terhelése az erősítő felé (EPDR), mert ugye az impedanciagörbe a reaktív összetétele miatt nem egyszerűen ellenállás. De egyébként német hifi magazinokban is látni reaktív terheléstűrést erőstők tesztjeinél, mert nagyon nem mindegy, hogy pl 8 Ohmnál 0 fok vagy éppen -50 fok a hangsugárzónk elektromos fázisa, mert bár mindkettő 8 Ohm, de egész más terhet rónak az erősítőre és egyáltalán nem biztos, hogy az erősítőnk -50 fok fázisszögnél is le fogja tudni adni az adatlapon feltüntetett értéket, amit ugye "ipari standard" 0 fokos ellenállásértéken mértek.

Random példa, KLH Model Five hangsugárzó:
-névleges impedancia: 6 Ohm
-minimum impedancia: 3,7 Ohm
-minimum EPDR: 1,82 Ohm
Jól látható, hogy milyen messze vagyunk máris a 6 Ohm terheléstől, de még a 4 Ohmtól is.
https://www.stereophile.com/content/klh ... asurements

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

t97eat írta:
2021.10.22., pén. 06:49
Ez nem kötözködés, csupán nem életszerű a mérés. Az egy dolog, hogy mi van a szabványban, de azért elég sok végfok úgy van felépítve, hogy 19, 22, 23, 26 dB legyen az erősítése, tévedés, hogy ezek ritkák.
Ha már ASR:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... amp.11309/
Az oké, hogy mindenki AudioPrecision-nel mér, attól az még nem életszerű, hogy nem valós terhelés van a kimeneten, ugyanúgy annak sincs értelme, hogy egy végfokot pusztán ohmikus ellenállással (8ohm) terhelni mérés közben, holott az erre készült berendezések mindegyike ezt csinálja. Ettől még nem derül ki, hogy valós körülmények közt mit is tud.

Azt végképp nem állítottam, hogy itt bárki is tévedhetetlen, ne forgasd ki a szavaimat.
A Marantz 7705 nem végfok, hanem preamp. De ha mégis végfokokról beszélgetnénk, akkor megint csak iparági standard, hogy 4/8 ohm-os ellenállással mérik a végfokokat. Lehet, hogy neked nem életszerű, de azoknak az embereknek akik az audio iparból élnek megfelelő. Az ő szavukat pedig elfogadhatod, ha már ők tervezik és gyártják a végfokokat.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: t97eat »

Quetz írta:
2021.10.21., csüt. 21:43
t97eat írta:
2021.10.21., csüt. 20:00
Az azért elég nagy baj, hogy a tesztet végző annyira nem figyel, hogy azt nem veszi észre a tesztelés végéig, hogy nem azt a típust teszteli, amelyiket kellene, vagy gondolja, hogy kellene. Ez azért arra enged következtetni, hogy a méréseket sem biztos, hogy kellő körültekintéssel végzi, vagy legalább átgondolja, hogy mi is az, amit eredményül kap.
Másrészt jól beszúrja a max SINAD értéket egy oszlopdiagramba, de inkább azokat a diagramokat kellene jobban kivesézni, ahol a SINAD egy adott jelszint-tartományban van vizsgálva, pl fix 0…8V, egységesen, és nem csak a két front csatornára, hanem mindegyikre, egyidejűleg, ugyebár. Ha minden vizsgált gép SINAD diagramja ebben lenne plot-tolva, rögtön más lenne a helyzet… Hogy miért 8V-ig? Mert van olyan előfok, ami ezt tudja klippelés nélkül, illetve létezik sok végfok is, ami igényli is a stabil, magas bemeneti jelszintet. A “2…4V mindenre elég” nem igazán állja meg a helyét minden esetben, hiába a 2V a 0dBfs-nek megfelelő jelszint. Sztereó DAC-nál ez oké, mivel általában (azért van kivétel) még egy előfokot (ami nem visel el a bemenetén többet, mint 2V) kell a DAC és a végfok közé szúrni, de egy AVR/AVP pre-out-on??
Másrészt, a mérőeszköz bemeneti impedanciája nagyságrendekkel magasabb, mint egy akármilyen végfoké, hogy “ne befolyásolja” a mérési eredményt. Pedig éppenhogy kellene, hogy befolyásolja, mert az lenne egy életszerű tesztelési körülmény. Ha 10kOhm impedanciát “látna” mindegyik tesztelt előfok a 250kOhm helyett, egy “picit” az is változtatna az eredményeken. Ott jobban számítana az implementáció.
Gyakorlatilag abba próbálsz belekötni, ami iparági szabvány. Aki kicsit is számít, az Audio Precision-t használ mérésre. A másik "szabvány" a 4v, gyakorlatilag néhány egzotikus cuccon kívül nincs olyan végfok, ami ennél többet kérne bemeneti jelszintnek.
Harmadik megjegyzésem, az itteni tévedhetetlenekkel szemben Amir leírja, ha eltolt valamit. De persze nyitva az út mindenki elött, hogy átvegye a helyét, akárcsak annyid ideig, amíg megcsinálja a szerinte helyes mérési táblázatokat.
Ez nem kötözködés, csupán nem életszerű a mérés. Az egy dolog, hogy mi van a szabványban, de azért elég sok végfok úgy van felépítve, hogy 19, 22, 23, 26 dB legyen az erősítése, tévedés, hogy ezek ritkák.
Ha már ASR:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... amp.11309/
Az oké, hogy mindenki AudioPrecision-nel mér, attól az még nem életszerű, hogy nem valós terhelés van a kimeneten, ugyanúgy annak sincs értelme, hogy egy végfokot pusztán ohmikus ellenállással (8ohm) terhelni mérés közben, holott az erre készült berendezések mindegyike ezt csinálja. Ettől még nem derül ki, hogy valós körülmények közt mit is tud.

Azt végképp nem állítottam, hogy itt bárki is tévedhetetlen, ne forgasd ki a szavaimat.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Fish »

-KP- írta:
2021.10.21., csüt. 15:38
Vagy annyira jó, hogy kilóg a listáról bocs.gif
Dehogy is, jó nem lehet! :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

t97eat írta:
2021.10.21., csüt. 20:00
Az azért elég nagy baj, hogy a tesztet végző annyira nem figyel, hogy azt nem veszi észre a tesztelés végéig, hogy nem azt a típust teszteli, amelyiket kellene, vagy gondolja, hogy kellene. Ez azért arra enged következtetni, hogy a méréseket sem biztos, hogy kellő körültekintéssel végzi, vagy legalább átgondolja, hogy mi is az, amit eredményül kap.
Másrészt jól beszúrja a max SINAD értéket egy oszlopdiagramba, de inkább azokat a diagramokat kellene jobban kivesézni, ahol a SINAD egy adott jelszint-tartományban van vizsgálva, pl fix 0…8V, egységesen, és nem csak a két front csatornára, hanem mindegyikre, egyidejűleg, ugyebár. Ha minden vizsgált gép SINAD diagramja ebben lenne plot-tolva, rögtön más lenne a helyzet… Hogy miért 8V-ig? Mert van olyan előfok, ami ezt tudja klippelés nélkül, illetve létezik sok végfok is, ami igényli is a stabil, magas bemeneti jelszintet. A “2…4V mindenre elég” nem igazán állja meg a helyét minden esetben, hiába a 2V a 0dBfs-nek megfelelő jelszint. Sztereó DAC-nál ez oké, mivel általában (azért van kivétel) még egy előfokot (ami nem visel el a bemenetén többet, mint 2V) kell a DAC és a végfok közé szúrni, de egy AVR/AVP pre-out-on??
Másrészt, a mérőeszköz bemeneti impedanciája nagyságrendekkel magasabb, mint egy akármilyen végfoké, hogy “ne befolyásolja” a mérési eredményt. Pedig éppenhogy kellene, hogy befolyásolja, mert az lenne egy életszerű tesztelési körülmény. Ha 10kOhm impedanciát “látna” mindegyik tesztelt előfok a 250kOhm helyett, egy “picit” az is változtatna az eredményeken. Ott jobban számítana az implementáció.
Gyakorlatilag abba próbálsz belekötni, ami iparági szabvány. Aki kicsit is számít, az Audio Precision-t használ mérésre. A másik "szabvány" a 4v, gyakorlatilag néhány egzotikus cuccon kívül nincs olyan végfok, ami ennél többet kérne bemeneti jelszintnek.
Harmadik megjegyzésem, az itteni tévedhetetlenekkel szemben Amir leírja, ha eltolt valamit. De persze nyitva az út mindenki elött, hogy átvegye a helyét, akárcsak annyid ideig, amíg megcsinálja a szerinte helyes mérési táblázatokat.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: t97eat »

Az azért elég nagy baj, hogy a tesztet végző annyira nem figyel, hogy azt nem veszi észre a tesztelés végéig, hogy nem azt a típust teszteli, amelyiket kellene, vagy gondolja, hogy kellene. Ez azért arra enged következtetni, hogy a méréseket sem biztos, hogy kellő körültekintéssel végzi, vagy legalább átgondolja, hogy mi is az, amit eredményül kap.
Másrészt jól beszúrja a max SINAD értéket egy oszlopdiagramba, de inkább azokat a diagramokat kellene jobban kivesézni, ahol a SINAD egy adott jelszint-tartományban van vizsgálva, pl fix 0…8V, egységesen, és nem csak a két front csatornára, hanem mindegyikre, egyidejűleg, ugyebár. Ha minden vizsgált gép SINAD diagramja ebben lenne plot-tolva, rögtön más lenne a helyzet… Hogy miért 8V-ig? Mert van olyan előfok, ami ezt tudja klippelés nélkül, illetve létezik sok végfok is, ami igényli is a stabil, magas bemeneti jelszintet. A “2…4V mindenre elég” nem igazán állja meg a helyét minden esetben, hiába a 2V a 0dBfs-nek megfelelő jelszint. Sztereó DAC-nál ez oké, mivel általában (azért van kivétel) még egy előfokot (ami nem visel el a bemenetén többet, mint 2V) kell a DAC és a végfok közé szúrni, de egy AVR/AVP pre-out-on??
Másrészt, a mérőeszköz bemeneti impedanciája nagyságrendekkel magasabb, mint egy akármilyen végfoké, hogy “ne befolyásolja” a mérési eredményt. Pedig éppenhogy kellene, hogy befolyásolja, mert az lenne egy életszerű tesztelési körülmény. Ha 10kOhm impedanciát “látna” mindegyik tesztelt előfok a 250kOhm helyett, egy “picit” az is változtatna az eredményeken. Ott jobban számítana az implementáció.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1552
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Fish írta:
2021.10.20., szer. 23:07
szepi0808 írta:
2021.10.20., szer. 20:44
Ha a sinad jobb, akkor mindenképpen jobb is 36_1_11.gif
Lexicon rá sem fért a listára,képzelheted az milyen szar lehet! :D
Vagy annyira jó, hogy kilóg a listáról bocs.gif

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Lemmy9.1 írta:
2021.10.21., csüt. 08:24
Azt megkérdezhetem, ha ilyen nevetségesnek tartotok egy méréshalmazt, akkor milyen paraméter alapján ajánlotok egy terméket valakinek, vagy mi alapján ítélkeztek?

A fületek alapján? (ami a tiétek, és olyan amilyen, kit érdekel)

Technikai paraméter, tudás alapján? gondolkodik.gif

Árcédula alapján (szvsz. szánalmas)

És mondjuk miért ne lehetne jobb pl egy Denon mint egy Lexicon? Miért van zsigerből elutasítva?
Részemről költői a kérdés, de hátha valaki nem tudja hogyan működik a házimozi sznob és bizniszfamília.
Próbáltam visszaolvasni, hogy ki írta, hogy a Denon nem lehet jobb, mint a Lexicon, de nem találom.
Nem találom a zsigerből elutasítást sem.
Bocs, biztosan én vagyok béna - segítesz?

"házimozi sznob és bizniszfamília"
Hogy működik? Nagyon érdekelne a véleményed.

Nagyon érdekes kérdés, hogy ki mi szerint választ és ajánl terméket, de erre közös nevezőt nem fogsz találni.
Van, aki ezért és van, aki azért.
Árcédula alapján bár szuper demagóg duma - én senkitől sem hallottam , vagy láttam, hogy azért vett volna meg valamit, mert az jó drága.
Mindenesetre a többség biztosan más véleménye alapján vásárol, ami lehet kereskedői ajánlás, baráti kör véleménye, neten olvasott dolgok, stb.
A "saját fül" alapján ritka dolog szerintem és az is inkább másnál, más rendszerben tapasztalt élmény.
Mérési eredmények alapján én szintén nem hallottam, hogy valaki vásárolt volna. Főleg nem mondjuk úgy, hogy a jobb front és bal front mérése is különbözik egy kicsit.

Mindenesetre bárki bármi alapján vett valamit - ha most örül neki és élvezi saját rendszerben is - akkor én annak örülök.
Ha nem élvezi és nem tetszik neki, akkor meg sajnálom és vegyen valami mást más szempontok alapján.
:smile32:

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: zx07 »

"És mondjuk miért ne lehetne jobb pl egy Denon mint egy Lexicon? Miért van zsigerből elutasítva?"

Valahol jogos a kérdés... ám szerintem kicsit másképp kéne feltenni.

A SINAD tudomásom szerint rádió-kommunnikációs területről jövő mérés/érték, ami a jel "jóságára" való mérőszám (jel + zaj + torzítás) / (zaj + torzítás) Tehát ha tisztán a jelről levesszük a zajt és a torzítást, akkor ilyen módon a jelforrásokat lehet hasonlítgatni (repülőknél, hajólnál nagyon nem mindegy). Mondjuk pont a jelről nem sok szó esik a mérésben. Valójában egy kicsit zajos, kicsit torzabb jel ( a mi esetünkben zene) szólhat jobban mint egy hermetikusan előállított magasabb SINAD-értékű jel(forrásból jövő zene). A hang milyensége meg százféle dologtól is függhet, beleértve a fülemet is, meg a hely akusztikáját ahol hallgatom. (Kicsit ez olyan hogy, van a szép nő, meg a dögös. A szép az szép, de otthonra nem kéne...)

Visszatérve az eredeti kérdésre, meg kell hallgatni mindkettőt - mint Gedeon :) - és gyártói akarattól függetlenül véleményt kell formálni...
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 875
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Elnézést az örömöm ( :D) lemaradt a végéről.
Szerintem!

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Lemmy9.1 írta:
2021.10.21., csüt. 08:24
…A fületek alapján? (ami a tiétek, és olyan amilyen, kit érdekel)

Technikai paraméter, tudás alapján? gondolkodik.gif

Árcédula alapján (szvsz. szánalmas)…
31_1_21.gif 36_1_11.gif

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”