Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Avalancheeee írta:
2024.03.16., szomb. 19:33
Igen, viszont akkoriban ez nagyjából 7-800 ezer forint körül mozgott és ezek a denonok is (mondjuk a 4 ezres) ekörül van, illetve ami még -szerintem- árulkodó lehet az a tápegységen feltüntetett watt érzék, ami a yamaha-nál 490 a denonoknál meg kb. 650-700 körül.
Ezért reméltem hátha van olyan fórumtárs, aki meg tudja mondani hogyan állnak ezek egymáshoz
Az ami 8 éve 800k volt, az ma másfél milla minimum. A feltüntetett watt értéket nyugodtan hagy figyelmen kívül, minden gyártó más módszert használ a meghatározására és sz alapján még igazat is mond :D. A 3700/4700 esetén az a probléma, hogy menet közben leégett az AKM gyár, és más, gyengébb minőségű DAC chipeket kezdtek használni, de ezt nem biztos, hogy hallani is fogod. A 3800/4800 szerintem jobb választás, mert ott a lehetőség a Dirac upgrade-re, ha kellene.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Avalancheeee
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2019.03.10., vas. 19:00
Értékelés: 8
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Avalancheeee »

Igen, viszont akkoriban ez nagyjából 7-800 ezer forint körül mozgott és ezek a denonok is (mondjuk a 4 ezres) ekörül van, illetve ami még -szerintem- árulkodó lehet az a tápegységen feltüntetett watt érzék, ami a yamaha-nál 490 a denonoknál meg kb. 650-700 körül.
Ezért reméltem hátha van olyan fórumtárs, aki meg tudja mondani hogyan állnak ezek egymáshoz
Házimozi rendszer:
Sony Bravia A95L OLED 65'', Yamaha RX-A3050, Klipsch RP-8000F, RP-504C, RP-160M, SVS PB-3000, Panasonic UB-820, Zappiti 4k HDR, PS5

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 577

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Mivel írod, hogy csúcsgép volt, a Denonnak ezek nem a csúcsgépei. Középkategória. Persze ez nem zárja ki, hogy nem jók a 3x-4x gépek, de van felette még 4-5 féle vas.
Szerintem!

Avatar
Avalancheeee
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2019.03.10., vas. 19:00
Értékelés: 8
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Avalancheeee »

Sziasztok,
Dilemmában vagyok, szeretném kikérni a véleményetek:
Adott egy Yamaha RX-A3050 erősítő, kb. 8 éves, akkoriban csúcsgép volt, tökéletesen meg vagyok vele elégedve, jelenleg egy 7.1-es klipsch szettet hajt, frontokat kettős erősítéssel, szóval mind a 9 végfok használatban van.
Tudja a legújabb hangformátumokat, mint atmos, dts:x, 4k hdr-t is tudja kezelni, hangminőségével és teljesítményével is mindig meg voltam elégedve.
Akkor mi a probléma, kérdezhetitek...
Néhány hete vettünk egy csúcs tv-t (sony a95l), ami már tudja 120hz, vrr, allm, earc, dolby vision stb.-ket, jó lenne kihasználni ezeket, viszont az erősítő már sajnos nem tudja, tehát jönnek a kompromisszumok: tv-be kell bedugni a forrásokat, annak nem mindegyik hdmi csatlakozója 2.1-es, nem is igazán elég a 4, úgy hogy abból egy az ARC-nak kell, stb.
Ezért elgondolkodtam egy erősítő cserén, de mindezt úgy szeretném abszolválni, hogy az új -már említett- formátumokat kezelje, de hangminőségben és teljesítményben ne is legyen visszalépés.
Inkább használtban gondolkodnék, és mivel a Denon-okat látom a legjobban pörögni itt a fórumon, ezért onnan választanék.
Amit eddig néztem: avc x-3700 és 4700
Abban kellene segítség, hogy szerintetek ezek közül valamelyik már eléri azt a minőséget amit a yamaha képvisel vagy még magasabb kategóriákban kell keresgélni?

Köszi,
Tamás
Házimozi rendszer:
Sony Bravia A95L OLED 65'', Yamaha RX-A3050, Klipsch RP-8000F, RP-504C, RP-160M, SVS PB-3000, Panasonic UB-820, Zappiti 4k HDR, PS5

Dave.
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2020.12.28., hétf. 12:25
Értékelés: 5

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Dave. »

Quetz írta:
2024.02.16., pén. 20:48
Dave. írta:
2024.02.16., pén. 15:42
Sziasztok!

Nagyon jó áron tudnék vásárolni Rotel Rap1580MKII erősítőt, de külföldi üzletből rendelném ezért meghallgatásra nincs lehetőség. Ha esetleg lenne valakinek bármilyen tapasztalata és megosztaná az sokat segítene a döntésben. Előre is köszönöm  :smile53:
Mit cserélnél mire és mennyiért? Én inkább vennék mondjuk Denont, mert ahhoz már elérhető a Dirac DLBC és várhatóan lesz ART is, a rotel meg leállt a szimpla Diracnál.
Egy régi Yamaha dsp-z9 erősítőt cserélnék le az atmos miatt. A Rotel rap1580mkII most 1990 EUR 5 év garanciával és ez jó árnak tűnik érte. Biztos nagyon jók a Denon felsőbb kategóriás erősítői, de 770e Ft körül nem tudnék újat venni 5 év garanciával.
[/quote]

 

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Dave. írta:
2024.02.16., pén. 15:42
Sziasztok!

Nagyon jó áron tudnék vásárolni Rotel Rap1580MKII erősítőt, de külföldi üzletből rendelném ezért meghallgatásra nincs lehetőség. Ha esetleg lenne valakinek bármilyen tapasztalata és megosztaná az sokat segítene a döntésben. Előre is köszönöm  :smile53:
Mit cserélnél mire és mennyiért? Én inkább vennék mondjuk Denont, mert ahhoz már elérhető a Dirac DLBC és várhatóan lesz ART is, a rotel meg leállt a szimpla Diracnál.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7166
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Dave. írta:
2024.02.16., pén. 15:42
Sziasztok!

Nagyon jó áron tudnék vásárolni Rotel Rap1580MKII erősítőt, de külföldi üzletből rendelném ezért meghallgatásra nincs lehetőség. Ha esetleg lenne valakinek bármilyen tapasztalata és megosztaná az sokat segítene a döntésben. Előre is köszönöm  :smile53:
 
DeLorean épp árul egyet, Neki biztos van. :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Dave.
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2020.12.28., hétf. 12:25
Értékelés: 5

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Dave. »

Sziasztok!

Nagyon jó áron tudnék vásárolni Rotel Rap1580MKII erősítőt, de külföldi üzletből rendelném ezért meghallgatásra nincs lehetőség. Ha esetleg lenne valakinek bármilyen tapasztalata és megosztaná az sokat segítene a döntésben. Előre is köszönöm  :smile53:
   

Avatar
Jalso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2014.11.04., kedd 11:45
Értékelés: 73

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Jalso »

viragok írta:
2024.02.15., csüt. 14:49
Igazad van.
A Cinema 40-nel használtra gondoltam 7-800k körül. A DLBC-t benéztem mert úgy hittem hogy jár a cinema 40-hez és az arcam av40-hez is. De ha ez plussz költség akkor benéztem nem is éri meg annyira. 15m2-en mozizok 2 dynavoice t12-es szubbal 7.2-ben. Néha úgy érzem lehet egy avr is elég lenne.
Nem biztos hogy lenne csere csak szeretném kipróbálni, hogy milyen lehet a fenti készülékekkel. Lehetőség szerint minnél kevesebb csereberével. 😁
Az Avm60 előtt Avm50, előtte pedig marantz 7702 volt. Ezekhez képest előre lépésnek éltem meg az Avm60-ast és az arc genesist. 
Rew-et használom de saját fejből tanulgatom.
 

 
Ebben az esetben MiniDSP 2x4 HD + ARC Genesys és sokáig elégedett lehetsz majd.
Ha mégis meggondolnád az AVR vonalat, akkor nézd meg valamelyik SR8015-öt amit most árulnak is itt a fórumon. Vagy vedd meg az Én SR7015-ömet :D.
Mindkettő bőven kiszolgálja azt a teret. Volt idő amikor a 7 csatis végfokom szervízben volt és az SR7015 sajátját használtam. Nem volt hiányérzetem... :)
Előfok : Marantz Cinema 40, Végfok : Sherbourn PA 7-150, Emotiva BasX-A4
IC : AQ Red River, SUPRA
Frontok : JBL LS 80
Center : JBL LS Center
Háttér : JBL LS 40
SBL, SBR : JBL STUDIO 530
ATMOS : JBL STUDIO 220
Mélyláda : SVS SB4000,
Kép : Sepiscreen ALR, Sony VPL-XW5000ES
 

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2848
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Az alap Dirac sem jár, multisubbal akciósan 799 dollár  :D

Marantz CINEMA 40 – Dirac
 
 
 
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
viragok
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2015.04.16., csüt. 10:32
Értékelés: 28

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: viragok »

-KP- írta:
2024.02.15., csüt. 12:08
 



 
 


 
Nem vitatva, hogy jobb a Dirac, az AVM60 használt piacon 500-550k körül megy. Marantz Cinema 40 1 millió huf és a Dirac DLBC-vel további 300k. Véleményem szerint abszolút ésszerűtlen csere lenne, és a ráfordítandó pluszköltség nagyon nem lenne arányos egy oldallépésért. A két dsp amit írtam 100-120 ezer körül beszerezhető, és még ha fizet is valakinek egy 50 ezer körüli összeget a beállításért mert nem akarja megtanulni a REW-et,akkor is nem túl nagy ráfordítással ott van a 4 független szub kimenet és megmaradt egy valag pénz a zsebében. Amit vagy elrak magának, vagy fordíthatja másra ami tovább javítja a rendszerét.
 
 


 
Igazad van.
A Cinema 40-nel használtra gondoltam 7-800k körül. A DLBC-t benéztem mert úgy hittem hogy jár a cinema 40-hez és az arcam av40-hez is. De ha ez plussz költség akkor benéztem nem is éri meg annyira. 15m2-en mozizok 2 dynavoice t12-es szubbal 7.2-ben. Néha úgy érzem lehet egy avr is elég lenne.
Nem biztos hogy lenne csere csak szeretném kipróbálni, hogy milyen lehet a fenti készülékekkel. Lehetőség szerint minnél kevesebb csereberével. 😁
Az Avm60 előtt Avm50, előtte pedig marantz 7702 volt. Ezekhez képest előre lépésnek éltem meg az Avm60-ast és az arc genesist. 
Rew-et használom de saját fejből tanulgatom.
 

Avatar
Jalso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2014.11.04., kedd 11:45
Értékelés: 73

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Jalso »

-KP- írta:
2024.02.15., csüt. 12:08
=0.95emNem vitatva, hogy jobb a Dirac, az AVM60 használt piacon 500-550k körül megy. Marantz Cinema 40 1 millió huf és a Dirac DLBC-vel további 300k. Véleményem szerint abszolút ésszerűtlen csere lenne, és a ráfordítandó pluszköltség nagyon nem lenne arányos egy oldallépésért. A két dsp amit írtam 100-120 ezer körül beszerezhető, és még ha fizet is valakinek egy 50 ezer körüli összeget a beállításért mert nem akarja megtanulni a REW-et,akkor is nem túl nagy ráfordítással ott van a 4 független szub kimenet és megmaradt egy valag pénz a zsebében. Amit vagy elrak magának, vagy fordíthatja másra ami tovább javítja a rendszerét.
 
 




 
Az világos, hogy eddig pre/pro szettet használt, viszont ha a CInema 40-et nézte utódként, akkor nem XLR-rel, tehát abban az irányban nem akar fejleszteni. Az is lehet, hogy gondolkodik, hogy a szoba méretei és / vagy hangfalai és / vagy források amiket néz, nem indokolják a szeparált rendszert.
Írtam is, hogy nem muszáj DLBC-t megvenni, mert már egy Audyssey-vel is szépen összelőhető a rendszer (pláne ha csak 1 szubja van). Ha több, akkor ott már árnyaltabb a helyzet, mert vagy MiniDSP, vagy esetleg láncbakötve - ami amúgy nem annyira preferált -, vagy Audyssey-re is rá lehet bízni a SUB EQ HT funkcióval - bár azzal még nincs jó tapasztalatom - vagy esetleg Multeq-X-et megveszi és azzal már lesz egy kb. ARC szintű bemérési és paraméterezhetőségi lehetősége - feltéve, hogy játszott az ARC-kal az AVM60-on és lenne kedve játszani a Multeq-X-szel. Az SR7015-ön (amin 2 külön vezérelhető szubkimenet volt) az Audyssey nem nagyon tudott csodát tenni a 2 szubbal. A Cinema 40-nel, esetleg egy Multeq-X-szel már több esélyt látok, mert amúgy az ARC Genesys is nagyon szépen össze tud lőni 2 szubot, feltéve ha azok külön vezérelhető portokon vannak, ami ugye AVM60-nál nincs. AVM70-et kalibráltam így és nagyon szépen eltalálta.
Ezen felül viszont azért azt be kell látni, hogy több szolgáltatást nyújt a Marantz Cinema 40 mint az Anthem AVM60 (pl. Bluetooth). Abba ne menjünk most bele, hogy melyik szolgáltatásnak mennyi értelme van, mert a felhasználó és a preferenciája dönti el, hogy az hasznos vagy sem. Ott van a 8k is gyárilag, ami persze kérdéses, hogy mikor meg mennyiért és majd milyen megjelenítővel lesz értelme. Ami viszont tuti, hogy 5 év garancia ott van rá, és semmivel sem tud kevesebbet mint az AVM60, hanem inkább többet. Én is itt vettem az AVX-en a Cinema 40-et, és nem 1 milláért. Ha az új árakat hasonlítod, akkor az AVM60 is bőven 1 milla felett volt anno ha jól emlékszem. ;) 
 
 
 
Előfok : Marantz Cinema 40, Végfok : Sherbourn PA 7-150, Emotiva BasX-A4
IC : AQ Red River, SUPRA
Frontok : JBL LS 80
Center : JBL LS Center
Háttér : JBL LS 40
SBL, SBR : JBL STUDIO 530
ATMOS : JBL STUDIO 220
Mélyláda : SVS SB4000,
Kép : Sepiscreen ALR, Sony VPL-XW5000ES
 

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5741
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Jalso írta:
2024.02.15., csüt. 11:42
viragok írta:
2024.02.14., szer. 20:51
Sziasztok!
Jelenleg egy Anthem avm60-as processzort használok. Felmerült bennem, hogy mást is kipróbálnék. A Marantz cinema 40 és az Arcam avr11 vagy av40 készülékek közül választanék. Kíváncsi vagyok hogy a dirac mennyiben másabb mint az arc. A cinema 40-ben tetszik, hogy több subot is kezel. Akinek van tapasztalata ezekkel a készülékekkel kíváncsi lennék a véleményére.
Üdv Attila




 
Szia!

Volt AVM60-am és most egy Cinema 40-em van, előtte egy SR7015-öt használtam. Az SR7015 és a Cinema 40 is full külső végfokozva volt/van. Az AVM60-nak jobb volt a tere mint az SR7015-nek, de a Cinema 40-nel helyreállt a rend. Van full pre-amp funkció a Cinema 40-en tehát használhatod dedikált processzorként, és ilyenkor lekapcsolja a saját végfokait. 2V-ig stabilak a pre-out kimenetek, tehát szinte bármit utánaköthetsz. Az AVM60-ban bár 2 szub kimenet van, viszont azok nem vezérelhetőek külön, míg a Cinema 40-en mind a 4 külön vezérelhető. A Dirac pluszban fizetős, de egy Audyssey-vel is nagyon szépen meg lehet csinálni a rendszert. Szívesen segítek a beállításban. Írj rám ha gondolod.
 


 
Nem vitatva, hogy jobb a Dirac, az AVM60 használt piacon 500-550k körül megy. Marantz Cinema 40 1 millió huf és a Dirac DLBC-vel további 300k. Véleményem szerint abszolút ésszerűtlen csere lenne, és a ráfordítandó pluszköltség nagyon nem lenne arányos egy oldallépésért. A két dsp amit írtam 100-120 ezer körül beszerezhető, és még ha fizet is valakinek egy 50 ezer körüli összeget a beállításért mert nem akarja megtanulni a REW-et,akkor is nem túl nagy ráfordítással ott van a 4 független szub kimenet és megmaradt egy valag pénz a zsebében. Amit vagy elrak magának, vagy fordíthatja másra ami tovább javítja a rendszerét.
 
 

Avatar
Jalso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2014.11.04., kedd 11:45
Értékelés: 73

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Jalso »

viragok írta:
2024.02.14., szer. 20:51
Sziasztok!
Jelenleg egy Anthem avm60-as processzort használok. Felmerült bennem, hogy mást is kipróbálnék. A Marantz cinema 40 és az Arcam avr11 vagy av40 készülékek közül választanék. Kíváncsi vagyok hogy a dirac mennyiben másabb mint az arc. A cinema 40-ben tetszik, hogy több subot is kezel. Akinek van tapasztalata ezekkel a készülékekkel kíváncsi lennék a véleményére.
Üdv Attila


 
Szia!

Volt AVM60-am és most egy Cinema 40-em van, előtte egy SR7015-öt használtam. Az SR7015 és a Cinema 40 is full külső végfokozva volt/van. Az AVM60-nak jobb volt a tere mint az SR7015-nek, de a Cinema 40-nel helyreállt a rend. Van full pre-amp funkció a Cinema 40-en tehát használhatod dedikált processzorként, és ilyenkor lekapcsolja a saját végfokait. 2V-ig stabilak a pre-out kimenetek, tehát szinte bármit utánaköthetsz. Az AVM60-ban bár 2 szub kimenet van, viszont azok nem vezérelhetőek külön, míg a Cinema 40-en mind a 4 külön vezérelhető. A Dirac pluszban fizetős, de egy Audyssey-vel is nagyon szépen meg lehet csinálni a rendszert. Szívesen segítek a beállításban. Írj rám ha gondolod.
 
Előfok : Marantz Cinema 40, Végfok : Sherbourn PA 7-150, Emotiva BasX-A4
IC : AQ Red River, SUPRA
Frontok : JBL LS 80
Center : JBL LS Center
Háttér : JBL LS 40
SBL, SBR : JBL STUDIO 530
ATMOS : JBL STUDIO 220
Mélyláda : SVS SB4000,
Kép : Sepiscreen ALR, Sony VPL-XW5000ES
 

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5741
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

viragok írta:
2024.02.14., szer. 20:51
Sziasztok!
Jelenleg egy Anthem avm60-as processzort használok. Felmerült bennem, hogy mást is kipróbálnék. A Marantz cinema 40 és az Arcam avr11 vagy av40 készülékek közül választanék. Kíváncsi vagyok hogy a dirac mennyiben másabb mint az arc. A cinema 40-ben tetszik, hogy több subot is kezel. Akinek van tapasztalata ezekkel a készülékekkel kíváncsi lennék a véleményére.
Üdv Attila


 
Személy szerint egy AVM60-at nem cserélnék le egy AVR-re. Na jó, egy Storm Fusionre talán igen :D :D :D Az AV40 már érdekesebb lehet. De ha az AVM60-ból hiányolod a több szub kezelésének a lehetőségét, még mindig tehetsz mellé egy minidsp hd-t, vagy egy t.racks dsp204-et pl. Veszel egy Umik1-et aztán REW-el összelövöd. 
 
 

Avatar
viragok
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2015.04.16., csüt. 10:32
Értékelés: 28

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: viragok »

Sziasztok!
Jelenleg egy Anthem avm60-as processzort használok. Felmerült bennem, hogy mást is kipróbálnék. A Marantz cinema 40 és az Arcam avr11 vagy av40 készülékek közül választanék. Kíváncsi vagyok hogy a dirac mennyiben másabb mint az arc. A cinema 40-ben tetszik, hogy több subot is kezel. Akinek van tapasztalata ezekkel a készülékekkel kíváncsi lennék a véleményére.
Üdv Attila

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3004
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1516

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

baluauto írta:
2024.02.01., csüt. 20:56
Köszönöm DeLorean fórumtárs segítségét!Most már van egy kis fogalmam az egészről! :tutiok:
Szívesen.

Ha szükséges, ahogy beszéltük akár teamviewer-en keresztül is tudok segíteni.
Ezért pénzt nem kérek. Örülök, ha segíthetek!

Nálam többet senki sem kalibrált itthon Dirac-kal.
:tutiok:

Avatar
baluauto
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2014.12.24., szer. 12:31
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Sárospatak

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: baluauto »

baluauto írta:
2024.01.30., kedd 22:36
Sziasztok! Van egy ARCAM AVR10 készülékem,tud valaki abban segíteni,hogy kell a Diracot az erősítőn használni? Értem én ez alatt,egyáltalán hol találom meg?Sok dolgot kigugliztam,de szégyen nem szégyen erre nem tudtam eddig rájönni! :D
Köszönöm előre is a segítségeteket!
Köszönöm DeLorean fórumtárs segítségét!Most már van egy kis fogalmam az egészről! :tutiok:

Avatar
baluauto
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2014.12.24., szer. 12:31
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Sárospatak

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: baluauto »

Sziasztok! Van egy ARCAM AVR10 készülékem,tud valaki abban segíteni,hogy kell a Diracot az erősítőn használni? Értem én ez alatt,egyáltalán hol találom meg?Sok dolgot kigugliztam,de szégyen nem szégyen erre nem tudtam eddig rájönni! :D
Köszönöm előre is a segítségeteket!

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5741
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Peti89 írta:
2024.01.22., hétf. 12:33
-KP- írta:
2024.01.22., hétf. 12:10
Peti89 írta:
2024.01.22., hétf. 10:14
Sziasztok!
Szia,

Természetesen ha kihagy a hang és ez rendszeres, az nem normális. De látatlanba nehéz bármit mondani. Próbálj kölcsönkérni egy laptopot ha nincs, és próbáld meg azzal. Vagy másik számítógéppel. Ismerősi körből ha tudsz esetleg egy médiajátszóval. Esetleg másik kábellel. Hogy ki tudd szűrni hogy most az erősítő a ludas, a pc-d, vagy a kábel.

De, annyit illene hozzátennem, hogy hdmi-t tudó erősítőt optikai kábelről használni nem tanácsos. Nem akarok durvábban fogalmazni. Optikai kábelen sem a Dolby DTS HD, sem Dolby Digital Truehd (azaz a blu ray lemezek által használt hangsávok), sem a Dolby Digital Plus(streaming platformok és sorozatok leginkább használt hangsávja) nem működik, nem beszélve, hogy pcm-ből is csak 2.0 működik, 5.1 ill. 7.1 pcm-hez megint csak hdmi kellene. Szóval első körben inkább hdmi kábelen próbálkozz az optikai helyett.
A PC-t kizárnám mivel az előtte használt Logitech Z906-al ami szintén 5.1 és optikán ment nem volt semmi gond. Amiket a Logi meg tudott szólaltani azokat a Denon-nak is lazán kéne (szerintem).

HDMI-nél nem csak úgy van hang ha a képet is viszi? Csak mert az erősítő max 1080p-t tud de, a TV-m meg 4K-s. Lehet ez így hülyén hanzik de, ez az első "komolyabb" házimozi szettem és HDMI-s átvitelt nem használtam még. :smile29:
Legegyszerűbb nyilván az, ha a képet és hangot is a hdmi viszi. Ha olyan vga kártyád van, amin több hdmi kimenet van, meg lehet úgy is csinálni, hogy egyik kimeneten a képet viszed a tv-be, másik kimeneten meg külön csak a hangot az avr-be. Illetve vannak olyan médiajátszók mint pl. Dune egyes típusai, ami szintén 2 hdmi kimenetes, egy mindenes, és egy audio only. De ezzel csak az a pici gond van, hogy így az erősítő OSD-jét nem fogod látni a tv-n. Tehát kell majd egy másik kábel még pluszba amivel az erősítőt és a tv-t kötöd össze, ha az erősítő osdjében akarsz matatni. De ez szvsz csak igen apró kellemetlenség, és kikerülhető vele egy régebbi gyártású avr hiányossága, hogy nem kezeli a 4k hdr dolby vision és társait.

Peti89
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2024.01.22., hétf. 08:39
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Peti89 »

-KP- írta:
2024.01.22., hétf. 12:10
Peti89 írta:
2024.01.22., hétf. 10:14
Sziasztok!
Szia,

Természetesen ha kihagy a hang és ez rendszeres, az nem normális. De látatlanba nehéz bármit mondani. Próbálj kölcsönkérni egy laptopot ha nincs, és próbáld meg azzal. Vagy másik számítógéppel. Ismerősi körből ha tudsz esetleg egy médiajátszóval. Esetleg másik kábellel. Hogy ki tudd szűrni hogy most az erősítő a ludas, a pc-d, vagy a kábel.

De, annyit illene hozzátennem, hogy hdmi-t tudó erősítőt optikai kábelről használni nem tanácsos. Nem akarok durvábban fogalmazni. Optikai kábelen sem a Dolby DTS HD, sem Dolby Digital Truehd (azaz a blu ray lemezek által használt hangsávok), sem a Dolby Digital Plus(streaming platformok és sorozatok leginkább használt hangsávja) nem működik, nem beszélve, hogy pcm-ből is csak 2.0 működik, 5.1 ill. 7.1 pcm-hez megint csak hdmi kellene. Szóval első körben inkább hdmi kábelen próbálkozz az optikai helyett.
A PC-t kizárnám mivel az előtte használt Logitech Z906-al ami szintén 5.1 és optikán ment nem volt semmi gond. Amiket a Logi meg tudott szólaltani azokat a Denon-nak is lazán kéne (szerintem).

HDMI-nél nem csak úgy van hang ha a képet is viszi? Csak mert az erősítő max 1080p-t tud de, a TV-m meg 4K-s. Lehet ez így hülyén hanzik de, ez az első "komolyabb" házimozi szettem és HDMI-s átvitelt nem használtam még. :smile29:

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5741
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Peti89 írta:
2024.01.22., hétf. 10:14
Sziasztok!
Szia,

Természetesen ha kihagy a hang és ez rendszeres, az nem normális. De látatlanba nehéz bármit mondani. Próbálj kölcsönkérni egy laptopot ha nincs, és próbáld meg azzal. Vagy másik számítógéppel. Ismerősi körből ha tudsz esetleg egy médiajátszóval. Esetleg másik kábellel. Hogy ki tudd szűrni hogy most az erősítő a ludas, a pc-d, vagy a kábel.

De, annyit illene hozzátennem, hogy hdmi-t tudó erősítőt optikai kábelről használni nem tanácsos. Nem akarok durvábban fogalmazni. Optikai kábelen sem a Dolby DTS HD, sem Dolby Digital Truehd (azaz a blu ray lemezek által használt hangsávok), sem a Dolby Digital Plus(streaming platformok és sorozatok leginkább használt hangsávja) nem működik, nem beszélve, hogy pcm-ből is csak 2.0 működik, 5.1 ill. 7.1 pcm-hez megint csak hdmi kellene. Szóval első körben inkább hdmi kábelen próbálkozz az optikai helyett.

Peti89
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2024.01.22., hétf. 08:39
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Peti89 »

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok. :rolleyes:

Nem rég vettem egy házimozi szettet. Denon AVR-1910 + Jamo 5.1 szett. Az erősítő PC-ről optikán kapja a jelet. Bekapcsolás után kb 30-40 perccel véletlenszerűen kihagy a hang egy pillanatra többször is. Sztereó tartalmaknál ritkábban csinálja, 5.1-nél gyakrabban. Előtte egy Logitech Z906 ment ugyanerről a forrásról hiba nélkül szóval tuti az erősítővel van valami. Utánaolvasva én a HDMI panelre tippeltem. A nagyobb chipekre raktam hűtőbordákat + volt mikor telibe a panelre irányítottam egy kis PC-s ventilátort. A gond nem oldódott meg. Annyit még tudni kell az erősítőről hogy 2015-ben volt egy tápegység cseréje, hogy pontosan miért azt nem mondta az előző tulaj. Egy fórumon írták hogy érdemes belenézni a fejhallgató aljzatba is, hátha ott van valami kosz amit érzékel az erősítő. Én nem láttam semmit benne, így kilőném. Valami melegedési probléma lehet szerintem de, nem tudom merre induljak. Másik fura dolog hogy standby módban is melegszik a trafó. Ez normális? Analóg 5.1 bemenettel is próbáltam de, nem túl sok ideig. Azon nem tapasztaltam a hang kihagyást de, még lehet egyszer nekifutok hogy arról is menjen 1-2 órát.

Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: gabo01 »

Petike írta:
2024.01.09., kedd 17:13
Nálam is volt ilyen HDMI gond az Anthem-el, ha a tv és a proji ha egyszerre volt rádugva OUT1-re és 2-re, nem akart jó lenni...
Úgy oldottam meg, hogy a ZONE2 HDMI out-ra tettem a projit, azóta minden oké. Természetesen be kell állítani, hogy az adott bemenet képét oda küldje.
Köszi ezt még nem próbáltam! Sosem használtam a ZONE 2 hdmi-t egyik erősítömön sem de szerintem ki fogom próbálni.
Azóta eljutottam odáig, hogy film indításkor frekiváltásnál amikor kiírja a megjelenítő, hogy nincs jel a kimenetválasztóra rányomok 3x ettől akkor létrejön a kézfogás és van kép.
Ezzel már tudok együtt élni persze jobb lenne ha nem kellene semmit nyomkodni és működne. ;)
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Avatar
Petike
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2006.01.24., kedd 20:53
Értékelés: 49

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Petike »

Nálam is volt ilyen HDMI gond az Anthem-el, ha a tv és a proji ha egyszerre volt rádugva OUT1-re és 2-re, nem akart jó lenni...
Úgy oldottam meg, hogy a ZONE2 HDMI out-ra tettem a projit, azóta minden oké. Természetesen be kell állítani, hogy az adott bemenet képét oda küldje.
Anthem AVM70 EarthquakeCinénovaGrande7BR LG77"CX3 ChristieHD14K-M SepiScreen3m HTPC MadVr PCszerver32TB Dynaudio Contour60i C25i ExciteX16 Ocos triple VdHBreeze,Thunderl. Siltech, WBT Audioquest Soundcare HarmonyOne

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”