Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Házimozi erősítők,processzorok

R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 229

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Dorian írta:
2021.01.01., pén. 08:22
Dinamika a varázsszò, amit mindenre rá lehet mondani. :) Ha a Dirac lehùzza az addig meglèvő bazi nagy mèlykiemelèst, dinamikacsökkenèst kiáltanak.
Akkor a megoldas a dupla eq es mehet vissza a mely kiemeles... 31_1_21.gif
Meg a vegen vissza kell tenni a dsp-s crown vegfokokat 😉
Csatolmányok
IMG_20201231_170743.jpg
IMG_20201231_170743.jpg (1008.58 KiB) Megtekintve 323 alkalommal
Emotiva T2, C2, B1, XMC-1 GEN2, DIY Ultimax 15", Crown XTi 2002, Lexicon LX-5, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo X9S, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Van Damme, Klotz

Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 797

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Dinamika a varázsszò, amit mindenre rá lehet mondani. :) Ha a Dirac lehùzza az addig meglèvő bazi nagy mèlykiemelèst, dinamikacsökkenèst kiáltanak.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég

denesdr írta:
2021.01.01., pén. 00:32
Ahogy nemrég írtam (lehet, hogy nem ide?), a DIRAC pre-ringing-je simán okozhatja a dinamikacsökkenés érzetét, ez a működési elvéből ered, sajnos úgy néz ki, hogy csodát ez a megoldás sem tud tenni...
De nem akarok károgni, hátha valakinek összejön vele a tuti.
Vagy egyszerűen csak a Fletcher-Munson görbe miatt hallatszik így és nagyobb hangerőn meg helyreáll pont ezért.

BÚÉK! :cheers1:
BUEK

Bizonyos reszben eddig ez a legjobb softwer amivel talalkoztam.
Ha jol ertem, jo az, csak kuldjem a rendszert, de ha halkan akarom, hogy menjen akkor kapcsoljam ki?
Erdekes, majd kiprobalom, koszi
Emotiva T2, C2, B1, XMC-1 GEN2, DIY Ultimax 15", Crown XTi 2002, Lexicon LX-5, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo X9S, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Van Damme, Klotz

denesdr
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 245

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Ahogy nemrég írtam (lehet, hogy nem ide?), a DIRAC pre-ringing-je simán okozhatja a dinamikacsökkenés érzetét, ez a működési elvéből ered, sajnos úgy néz ki, hogy csodát ez a megoldás sem tud tenni...
De nem akarok károgni, hátha valakinek összejön vele a tuti.
Vagy egyszerűen csak a Fletcher-Munson görbe miatt hallatszik így és nagyobb hangerőn meg helyreáll pont ezért.

BÚÉK! :cheers1:
PC, Pioneer BDP-LX58 --》NAD C510 --》DIY aktív sugárzók (Hypex Fusionamp, Eminence, 18 Sound, Faital Pro)

R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég

Quetz írta:
2020.12.31., csüt. 23:22
R.G. írta:
2020.12.31., csüt. 22:42
Ertem meg minden, de jot is csinal, pl a ter erzet tenyleg jobb lesz, a centert azt nagyon jol beallitja, de valahogy utana kell akkor is allitani az egesznek, nem a legtutibb a vegeredmenye csak a softwernek. Pedig edsig is istenitezte mindenki a Dirac t. Jojo , de meg fejlodnie kell szerintem. Ha esetlwg valaki rajott a tutira az megoszthatna
A legtöbb helyen azt olvasni, hogy mivel a Dirac 10dB boostot enged egy csatornán, ezért 10dB-vel lenyomja a hangerőt, hogy véletlenül se clippeljen a korrekció után.
Ezt ertem es kb igy is van vagy lehet, de mas trukkot nem irnak veletlen, hogy esetleg valami mast kellene csinalni a gyari ajanlas helyett, hogy lehet a legjobbat elerni? Vagy ennyit tud, merjunk igy, vagy egy kicsit ugy es a legjobb eredmenyt toltsuk fel a gepre?

Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 473

Hozzászólás Szerző: Quetz »

R.G. írta:
2020.12.31., csüt. 22:42
Ertem meg minden, de jot is csinal, pl a ter erzet tenyleg jobb lesz, a centert azt nagyon jol beallitja, de valahogy utana kell akkor is allitani az egesznek, nem a legtutibb a vegeredmenye csak a softwernek. Pedig edsig is istenitezte mindenki a Dirac t. Jojo , de meg fejlodnie kell szerintem. Ha esetlwg valaki rajott a tutira az megoszthatna
A legtöbb helyen azt olvasni, hogy mivel a Dirac 10dB boostot enged egy csatornán, ezért 10dB-vel lenyomja a hangerőt, hogy véletlenül se clippeljen a korrekció után.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég

Cutler írta:
2020.12.31., csüt. 22:09
Szerintem kapcsoljátok ki a Dirac-ot a p....ba. Vannak itt guruk, akik szerint az ilyen kalibrálók(Dirac, Arc) csak dinamikacsökkentést tudnak okozni, így jobb offolni őket.
Hiába a cégek mérnökei, akik ezen fáradságosan dolgoztak, higgyétek el felesleges úri huncutságik ezek.
Kb., mint vetítőknél a műszeres kalibrálás.
Ja, nem🤪

Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1015

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Szerintem kapcsoljátok ki a Dirac-ot a p....ba. Vannak itt guruk, akik szerint az ilyen kalibrálók(Dirac, Arc) csak dinamikacsökkentést tudnak okozni, így jobb offolni őket.
Hiába a cégek mérnökei, akik ezen fáradságosan dolgoztak, higgyétek el felesleges úri huncutságik ezek.
Kb., mint vetítőknél a műszeres kalibrálás.
Ja, nem🤪

R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég

DeLorean írta:
2020.12.31., csüt. 18:43
R.G. írta:
2020.12.31., csüt. 18:33
motorgyilkos írta:
2020.12.31., csüt. 17:33
Azt elfelejtettem leirni hogy dirac-al brutal hangeron viszont megvan a dinamika is meg a ter is, csakhat a szomszedok nehezen viselnek el szerintem.
Azt nem tudom, mert nem kuldom, de majd kiprobalom, akkor engem csak az zavar,hogy halkan nem az igazi, csak a ter erzet a jo
Akkor egy ottlet?!
Nem lehet, hogy amikor mersz akkor annak a mero hangnak a hangerejet feljebb kellene huzni? Szerintem logikatlan, de nem lehet valami koze a mereshez? Elvegre a visszhangokat s figElwmbe veszi ugye...
Itt van vakamilyen szabvany vagy javaslat, higy hohyan kellene? Annyi, higy a zold savban legyen ok, de attol meg a hangerot lehet allitani
Milyen hangerő szinteket állít be a hangfalakhoz?
Akkor jó és jön meg a dinamika, ha azért nullához közeli értékeken vannak a szintek.
SZVSZ.
" Nullahoz klozeli az ertek"
Igen

motorgyilkos
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 115

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

DeLorean írta:
2020.12.31., csüt. 18:43
R.G. írta:
motorgyilkos írta:
Azt elfelejtettem leirni hogy dirac-al brutal hangeron viszont megvan a dinamika is meg a ter is, csakhat a szomszedok nehezen viselnek el szerintem.
Azt nem tudom, mert nem kuldom, de majd kiprobalom, akkor engem csak az zavar,hogy halkan nem az igazi, csak a ter erzet a jo
Akkor egy ottlet?!
Nem lehet, hogy amikor mersz akkor annak a mero hangnak a hangerejet feljebb kellene huzni? Szerintem logikatlan, de nem lehet valami koze a mereshez? Elvegre a visszhangokat s figElwmbe veszi ugye...
Itt van vakamilyen szabvany vagy javaslat, higy hohyan kellene? Annyi, higy a zold savban legyen ok, de attol meg a hangerot lehet allitani
Akkor jó és jön meg a dinamika, ha azért nullához közeli értékeken vannak a szintek.
SZVSZ.
Nekem f/r0 c-2.5 sr-4.5 atmos -3
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 9.1 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 .Lexicon MC-10.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 382

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

R.G. írta:
motorgyilkos írta:
Akkor egy ottlet?!
SZVSZ.

motorgyilkos
Nincs visszaút
Nincs visszaút

R.G. írta:
motorgyilkos írta:
Akkor egy ottlet?!
Nem tudod hangosabban mert zajos lesz a meres es nem enged tovabb. Csak egy bizonyos hataron belul enged merni.
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 9.1 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 .Lexicon MC-10.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K

R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég

motorgyilkos írta:
Akkor egy ottlet?!

motorgyilkos
Nincs visszaút
Nincs visszaút

R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég

:tutiok:
Huha, akkor nem csak nekem nem sikerul vaklamit rendesen osszehoznom
Ezek szerint a teret nalad is szuperul rendbe teszi, de valami akkor ia hianyzik a rendszerbol
De akkor mit lejet csinalni vajon, hogy pontosabb meresek es auzomata allitas legyen???
Koszi a tapasztalatot

motorgyilkos
Nincs visszaút
Nincs visszaút

R.G. írta:
2020.12.31., csüt. 14:34
:goodmorning:

pár tapasztalatra, gondolatra, megoldásra lennék kíváncsi
Dirac beállítással egyéb kérdésem lenne...
röviden: a "mozi" rész nappalis, konyhával egyben, nem egy ideális tér
az alany Emotiva XMC-1
mérés után valamiért a konyha felőli oldal valamiért hangosabb mint a többi csatorna
db mérővel is megmértem, és különböznek, főleg a front elég sokkal
hallásra is próbáltam beállítani a proci jelszintjével, úgy már egész jó lett,
(itt érdekesség képpen, amikor egy repülő szemből elszáll feletted egész jó az alap beállításssal is, de a Dirac ere rátesz egy lapáttal, ezt baromi jól csinálja, olyan térérszet lesz, hogy csuda!!!)
kérdésem, hogy mi okozhatja ezt a félre sikerült mérést, a csatornák nagy hangerő különbségét amitől a produkció monthatni egyoldalassá válik?
vagy teljesen süket vagyok már? (de akkor az alap beállításnál is tapasztalnám ugyan ezt)
esetleg rá lehet fogni az akkusztikus környezetre? (nyitott tér az egyik oldalt, zárt a másik oldalt)
van e esetleg valami állítási lehetőség, trükk a Diracban amit még nem fedezhettem fel?
rosszul mértem sokadjára is? (videonak, leírásnak megfelelően történt szerintem :))

Előre is köszi mindenkinek
Hell.
En azt tapasztaltam a front oldalon hogy a dirac 2x tobb ms adott a bal oldalra mint a jobbra ezaltal a jobb oldal sokkal hangosabban szolt, beallitottam egyformara es helyre allt a hangero meg a sweet spot. Viszont most kikapcsoltam a diracot mert igaz hogy jobb ter buborekot csinalt viszont nagyon visszafogta a dinamikat, foleg a kozep, magas szekcioban.
Csinaltam egy kiemeltebb eq-t is, de a dinamikan az sem segitett. Lehet en is passzoltam valamit vagy nem jol csinalok, de most csak a hangfalak dsp-zve utosebben szolnak. A szub bemeres is erdekes, mert a dirac test tone normalis majd a proci test tone ultra hangos(-10db-en) es nem a megszokott brummogo hanem ugyanolyan mintha a barmelzik masik hangfal zajat hallgatnam. Ha a szubot halkitom kint es a proci test tone ugyanolyan hangos mint a tobbi hangfal akkor meg filmen, zenen semmi nem jon ki belole.

R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég

:goodmorning:

pár tapasztalatra, gondolatra, megoldásra lennék kíváncsi
Dirac beállítással egyéb kérdésem lenne...
röviden: a "mozi" rész nappalis, konyhával egyben, nem egy ideális tér
az alany Emotiva XMC-1
mérés után valamiért a konyha felőli oldal valamiért hangosabb mint a többi csatorna
db mérővel is megmértem, és különböznek, főleg a front elég sokkal
hallásra is próbáltam beállítani a proci jelszintjével, úgy már egész jó lett,
(itt érdekesség képpen, amikor egy repülő szemből elszáll feletted egész jó az alap beállításssal is, de a Dirac ere rátesz egy lapáttal, ezt baromi jól csinálja, olyan térérszet lesz, hogy csuda!!!)
kérdésem, hogy mi okozhatja ezt a félre sikerült mérést, a csatornák nagy hangerő különbségét amitől a produkció monthatni egyoldalassá válik?
vagy teljesen süket vagyok már? (de akkor az alap beállításnál is tapasztalnám ugyan ezt)
esetleg rá lehet fogni az akkusztikus környezetre? (nyitott tér az egyik oldalt, zárt a másik oldalt)
van e esetleg valami állítási lehetőség, trükk a Diracban amit még nem fedezhettem fel?
rosszul mértem sokadjára is? (videonak, leírásnak megfelelően történt szerintem :))

Előre is köszi mindenkinek

denesdr
Fórumlakó
Fórumlakó

Tamoo írta:
2020.12.22., kedd 10:49
A dinamika jelzőt nagyon szereti mindeki használni mindenhol mindenre. Ha korrekcióval "laposabb a hang" az máris dinamika csökkenés, pedig a dinamikához lehet semmi köze.
IIgen, ez így lehet.
Az én felvetésemnek a feltétele az, hogy ténylegesen hallható dinamikavesztés alakul ki a pre-echo által. De ez nem biztos, hogy így van az ARC esetén, csak feltételezés.
Amúgy meg tényleg mindenki úgy hallgatja a rendszerét ahogy neki tetszik, nem vagyunk filmkészítők hogy egy referenciához kellene szorosan kötődnünk, persze ha valakinek meg az tetszik akkor úgy is lehet.
PC, Pioneer BDP-LX58 --》NAD C510 --》DIY aktív sugárzók (Hypex Fusionamp, Eminence, 18 Sound, Faital Pro)

Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 615

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

denesdr írta:
2020.12.22., kedd 09:20
"the other penalty resulting from FIR phase linearisation is pre-ringing (aka pre-echo) which, when it crosses the threshold of audibility, can audibly affect the envelope (specifically, the attack) of transients and negatively impact on perceived dynamics."
Lehet, hogy az ARC-t bekapcsolva ezért hallatszik a dinamikacsökkenés az Anthemeknél, feltéve, hogy az ARC használ fázis linearizálást. Persze könnyen lehet más oka is, de ez egy logikus magyarázatnak tűnik.
A dinamika jelzőt nagyon szereti mindeki használni mindenhol mindenre. Ha korrekcióval "laposabb a hang" az máris dinamika csökkenés, pedig a dinamikához lehet semmi köze. Nálam zene közben is nagyon egyszerű ki-bekapcsolni az EQ-t és igencsak máshogy "zeng". Lehetne azonnal ördögöt akarom mondani dinamika csökkenést kiálltani. :D
Szerintem itt a tetszés nem tetszés leginkább azon múlik, hogy kinek milyen hanghoz szokott a füle. De ez formálható, nekem is formálódott. Amikor nem EQ-ztam évekig és bekapcsolt audyssey-vel másabb volt a hang, nem tetszett, én is ezzel a dinamika csökkenéssel dobálóztam. Már igyekszem óvatosabban megválogatni a jelzőket, mert félrevezető.

De aki vesz egy Anthemet, kikapcsolt ARC-al használja és mást is erre biztat......... bocs.gif
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú PD F22

TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 274

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Örüljünk neki hogy vannak fórumtársak akik linkelnek, megosztanak ilyen méréseket! Ettől lesz színes a fórum! Akit nem érdekel tovább görget. Legalább nem nekünk kell ezeket a netről kimazsolázni. Ne szegjük már kedvüket! Így is eléggé leült a fórum.

Ezek persze nem szentírások, nem KELL követni, ha akarom figyelembe veszem, ha nem akkor nem.
Ha el akarok jutni A városból B-be lesz választási lehetőségem szerencsére, minél több annál jobb. Az is lehet hogy egyszer erre, máskor arra megyek amilyen a hangulatom. Az egyik a legrövidebb, a másik a leggyorsabb, de van a leggazdaságosabb sőt van a legszebb útvonal is.

Ezek a mérések a “profiknak” szólnak, ettől függetlenül legtöbbször ezek a szuper kütyük akusztikailag bajos környezetben üzemelnek ahol a “jósági fok” előnye sokszorosa elillan.
Persze mert kompromisszumokat kell kötni, a nappalis mozi/zenehallgatással mert meg kell tartani az élhetőséget, a design-t, a pénztárca tartalmát, az asszonyt....
Ha reálisan csinálhatnánk egy megfelelő környezetben egy “Sokol”is szebben szólna mint a jó Sinad vagy akármilyen tesztű készülék. A beállításokra már ki se térjünk..
De ettől függetlenül ez nem a mérés hibája!

denesdr
Fórumlakó
Fórumlakó

"the other penalty resulting from FIR phase linearisation is pre-ringing (aka pre-echo) which, when it crosses the threshold of audibility, can audibly affect the envelope (specifically, the attack) of transients and negatively impact on perceived dynamics."
Lehet, hogy az ARC-t bekapcsolva ezért hallatszik a dinamikacsökkenés az Anthemeknél, feltéve, hogy az ARC használ fázis linearizálást. Persze könnyen lehet más oka is, de ez egy logikus magyarázatnak tűnik.

denesdr
Fórumlakó
Fórumlakó

DeLorean írta:
2020.12.21., hétf. 21:13
Jelenleg kizárólag a Dirac-kal meg tudom csinálni azt, hogy jó és azt is, hogy nagyon nem jó.
Gondolom a SINAD és egyéb dolgok nem változnak menet közben és mégis.
Persze, de közben rengeteg, könnyen mérhető dolog megváltozik, magyarán az említett példában a "nagyon nem jó" és a jó között egyértelmű különbségek lesznek kimutathatóak anélkül, hogy bárki is hallotta volna a rendszert. Tapasztaltabb méregetők meg lehet, hogy ránézésre megmondják melyik a jó és melyik a nem jó beállítás.

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég

-KP- írta:
2020.12.21., hétf. 13:53
Én valahol a kettő között vagyok. Jó ha vannak mérések, de nem vásárolok csak az alapján.

Jó ha vannak írott tesztek, de egyre kevesebb az, ami valós segítséget nyújt. Lehet mondani, hogy Emir Sinad mérései unalmasak, vagy feleslegesek,de számomra azok a tesztek amik szubjektív hozsannázáson kívül nem állnak többől, az ugyanúgy a nesze semmi fogd meg jól kategória. Márpedig ezek vannak többségben. Nemhogy itthon, de sajna még külföldön is. Szerintem a Soundandvision Audioholics ASR elegye lenne az ideális.
Iránymutatásnak OK minden teszt, de hiába, csak otthon fog kiderülni az igazság.
100 watt is lehet ilyen 100 watt és olyan akkor is, ha valóban 100 watt.
A SINAD és az ASR rangsor szerinti ranglista nekem nem több, mintha a színek alapján mérte volna valaki.

A rendszer a lényeg és a végeredmény, ami sok ismeretlenes egyenlet.
Ráadásul a saját rendszeremet be tudom úgy állítani, hogy nekem sem tetszik és nem elcseszem, hanem nem gondolok mindenre. Jelenleg kizárólag a Dirac-kal meg tudom csinálni azt, hogy jó és azt is, hogy nagyon nem jó.
Gondolom a SINAD és egyéb dolgok nem változnak menet közben és mégis.

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég

-KP- írta:
2020.12.21., hétf. 13:53
Én valahol a kettő között vagyok. Jó ha vannak mérések, de nem vásárolok csak az alapján. Sinad helyett is jobban tetszik pl. az, amit a Soundandvision vagy az Audioholics csinál. Akik azt mérik, hogy adott AVR vagy végfok hány wattot tud leadni, ha egyszerre terhelik az összes csatornát. Számomra ez sokkal érdekesebb adat, mint a Sinad önmagában. Egyébként is úgy tudom, hogy a hangsugárzók és akár a szobaakusztikai hiányosságok nagyságrendekkel nagyobb torzításokat visznek a rendszerbe, mint az elektronikikák önmagukban. Illetve ha már mér, akkor mérne életszerűbb körülmények között. Mi van akkor, ha bekapcsolom az ARC-ot, a Dirac-ot, az Audyssey-t. Mert számomra az totál életszerűtlen teszt, hogy olyan körülmények közt mér meg valamit, ahogyan sose fogom használni, és valószínűleg más sem. Ez tök olyan, mint amikor a diesel BMW tulajok töltik fel youtube-ra, hogy 4 litert fogyaszt az autójuk. Ja, ha fix 80-al mennek a főúton. Egyébként meg ki a tököm megy 80-al egy BMW-vel? Kb. senki.

Jó ha vannak írott tesztek, de egyre kevesebb az, ami valós segítséget nyújt. Lehet mondani, hogy Emir Sinad mérései unalmasak, vagy feleslegesek,de számomra azok a tesztek amik szubjektív hozsannázáson kívül nem állnak többől, az ugyanúgy a nesze semmi fogd meg jól kategória. Márpedig ezek vannak többségben. Nemhogy itthon, de sajna még külföldön is. Szerintem a Soundandvision Audioholics ASR elegye lenne az ideális.

denesdr
Fórumlakó
Fórumlakó

Ha valakit mégis érdekel egy kis friss méricske, 6 csatornás budget Hypex:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.18579/

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”