Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

david-x moziszobája

Avatar
david-x
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2014.09.13., szomb. 05:09
Értékelés: 110

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: david-x »

Happy:)

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Szolgálati közlemény:
 
Pénteken viszem a vásznat (ScreenLine Amleto 16:9, 1.4 Diamond, 101" amit fel is installálok. 
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
david-x
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2014.09.13., szomb. 05:09
Értékelés: 110

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: david-x »

Igen teszek fel képeket arról is meg a többi képet is tenném fel csak telón vagyok jelenleg és a nagyfelbontású képeket nem tudom feltölteni, csak sz.gépről, mert méreteznem kell...

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

A tv-ről jut eszembe, hogy a kábeles történet is megérne egy misét, amiről képeket is küldtél nekem.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
david-x
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2014.09.13., szomb. 05:09
Értékelés: 110

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: david-x »


Közben a tv is felkerült a falra, lépésállóból csináltam köré egy fekete keretet, amivel sokkal jobb lett a kép, kontrasztosabb lett,meg izlésesebb, olyan szempontból hogy a kábeleket szépen eltudtam vezetni a keret mögött!


Avatar
david-x
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2014.09.13., szomb. 05:09
Értékelés: 110

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: david-x »


Szóval elmentek a dobozok és megjöttek nagy nehezen a clarus titan II 5.0, egy kedves fórumtárstól, még bejáratosak voltak, nem sok óraszám volt bennük:)
Szepi barátommal utaztattuk a dögöket:)

Avatar
david-x
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2014.09.13., szomb. 05:09
Értékelés: 110

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: david-x »



 

A a "hifis asztalba" szereltél valamilyen aktív szellőztető rendszert?
Vagy az emoknak nincs melege egy fülledt nyári napon?


Nincs melegük mert nem sokáig voltak a szekrényben, azóta meg már megváltozott a felállás! De egyébként sem melegettek volna, mert a kis missionokat könnyen lehetett hajtani, nem kellett hozzá nagy erő upának meg sem kottyant:)

Avatar
david-x
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2014.09.13., szomb. 05:09
Értékelés: 110

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: david-x »


A a "hifis asztalba" szereltél valamilyen aktív szellőztető rendszert?
Vagy az emoknak nincs melege egy fülledt nyári napon?

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Nincs benne orok igazsag viszont ha egyszer valamit jobbnak hallasz akkor viszont kialakitasz magadban egy velemenyt a jovore vonatkozoan ami nem biztos, hogy jo. Visszaidezve azert tegyuk hozza, hogy azert mentem oda, hogy vegyek egy oppot es nem tudom elkepzelni mire gondolsz, hogy miert hallottam a CAt jobbnak? Egyazon erositore volt kotve mind a ket lejatszo azonos kabellel szovala a csalas kizarva. Ettol fuggetlenul nem akarok teljesen elkalandozni de szerintem mindenki el tudja donteni, hogy mi a fontos neki. Azt latom, hogy szamodra is az a fontos amit hallasz es nem az amit masok mondanak. Termeszetesen az sajnalatos, hogy nem tudunk mindent kiprobalni ilyenkor jon kepbe az, hogy elolvassuk a teszteket. Sajnos sokan altalanositanak es ugy gondoljak, hogy ha ismernek egy vagy ket termeket egy adott markatol akkor ez az egesz palettara vonatkozik. Legjobb pelda erre a jamo de szamos mas markaval is peldalozhatnank. En inkabb meghallgatom amit lehet es ugy alkotok velemenyt. Bocs az offert.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Itt most nem a CAn van a hangsuly hanem, hogy az egy dolog amit az ujsagban olvasol es amit meg hallasz az egy masik. Egyebkent oppot is arultak es egy arban volt a ketto de ez mar regi tortenet.
Igen emlékszem rá azért mondom. Ha jól tudom már nem árulnak, no meg az Oppo-n kissé vékonyabb volt az a bizonyos rés, már ha érted mire gondolok. A CA-val egész más a kapcsolatuk. De  tényleg régi történet, csak ne könyvelj el valamit örök igazságként. Ingoványos ez a hifi talaj, tele ügyes csapdákkal.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: komarfamily »


Teljesen igazad van. Azért jegyezzük meg egy CA-at árusító helyen a CA volt jobb. A fülednek hittél ez tény, de a füledet be tudják csapni hidd el nekem, nem azt mondom, h ez történt, de simán megeshet. A legigazibb ha otthon tud valamit meghallgatni, kitapasztalni az ember, illetve összevetni.
Itt most nem a CAn van a hangsuly hanem, hogy az egy dolog amit az ujsagban olvasol es amit meg hallasz az egy masik. Egyebkent oppot is arultak es egy arban volt a ketto de ez mar regi tortenet.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


En inkabb azt mondom a sajat fuledre hallgass. Anno mindenki az oppo 95tol volt elhulve es en is elmentem venni egyet de szerencsere meghallgattam es egy egy masik markanal kotottem ki. Szerintem mindenki inkabb a sajat fulere hallgasson...es ismerjen meg sok markat es sajat tapsztalat alapjan dontson. Foleg ebben a hobbiban ervenyesul a csorda szellem es sokan az alapjan dontenek amit masok mondanak.
Teljesen igazad van. Azért jegyezzük meg egy CA-at árusító helyen a CA volt jobb. A fülednek hittél ez tény, de a füledet be tudják csapni hidd el nekem, nem azt mondom, h ez történt, de simán megeshet. A legigazibb ha otthon tud valamit meghallgatni, kitapasztalni az ember, illetve összevetni.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: komarfamily »



A végeredmény még nem ismert, de a Clarus szettet árulod.
Kíváncsi vagyok a folytatásra és arra is, hogy most mi késztetett a váltásra.
Főleg, ha nehezen jött össze és sokat kellett rá várni.
 
Én azért azt mondom mindig, hogy nem elég elmenni és meghallgatni, mert az is félrevezetheti az ember. A vélemények számítanak, főleg, ha sokan mondanak valamit.
A hangfal meg a rendszer egyik eleme csak. A többi jelentősen meghatározza, hogyan fog szólni.
Van, amikor hiába szuper részenként valami - nem áll össze egy egységgé. Sok ismeretlenes az egyenlet.
 
Az Emotiva is megy, vagy azok maradnak?
 

En inkabb azt mondom a sajat fuledre hallgass. Anno mindenki az oppo 95tol volt elhulve es en is elmentem venni egyet de szerencsere meghallgattam es egy egy masik markanal kotottem ki. Szerintem mindenki inkabb a sajat fulere hallgasson...es ismerjen meg sok markat es sajat tapsztalat alapjan dontson. Foleg ebben a hobbiban ervenyesul a csorda szellem es sokan az alapjan dontenek amit masok mondanak.

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: Tamoo »


A a "hifis asztalba" szereltél valamilyen aktív szellőztető rendszert?
Vagy az emoknak nincs melege egy fülledt nyári napon?
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Vendég

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ezt követően megváltam a missionoktól, közben megismertem Szepit, akinek nagyon sokat köszönhetek, mindenben segített,kábelektől a hangfalakig, beállításokban, mit mivel érdemes összerakni...stb
Még a télen elmentem hozzá hallgatózni és megtetszettek a clarusok, megfogott egyből, engem nem érdekelt senki véleménye, csak a fülemre hagyatkoztam!A titán II szett mellett döntöttem, hátul falra szerelhető dipol hátterekkel, meranti színben, bár a falra nem tudtam felrakni, mert rohadt nagy darabok, szóval állványra kerültek,de csak ideiglenesen:)
Mivel sokat kellett várnom a titán szettre, ezt le is írtam a clarus topikba, hogy mi volt a történet.....de szerencsémre egy fórumtárstól sikerült beszerezni a dobozokat! 
Közben a szobában is lettek változások, kaptam egy nagyobb alapterületet, sokat boxoltam az asszonnyal, de győztem:)

 
A végeredmény még nem ismert, de a Clarus szettet árulod.
Kíváncsi vagyok a folytatásra és arra is, hogy most mi késztetett a váltásra.
Főleg, ha nehezen jött össze és sokat kellett rá várni. 
 
Én azért azt mondom mindig, hogy nem elég elmenni és meghallgatni, mert az is félrevezetheti az ember. A vélemények számítanak, főleg, ha sokan mondanak valamit.
A hangfal meg a rendszer egyik eleme csak. A többi jelentősen meghatározza, hogyan fog szólni.
Van, amikor hiába szuper részenként valami - nem áll össze egy egységgé. Sok ismeretlenes az egyenlet.
 
Az Emotiva is megy, vagy azok maradnak?
 


Avatar
david-x
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2014.09.13., szomb. 05:09
Értékelés: 110

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: david-x »


Az utolsó képen ahol a sarokkanapé van  már nincsenek a kis monitor tannoy hátterek, vagyis én annak szántam őket....
 
De egy képet találtam róla, így nézett ki, kb fej magasságban elhelyezve egy sound art állványra.


Avatar
david-x
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2014.09.13., szomb. 05:09
Értékelés: 110

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: david-x »


Ezt követően megváltam a missionoktól, közben megismertem Szepit, akinek nagyon sokat köszönhetek, mindenben segített,kábelektől a hangfalakig, beállításokban, mit mivel érdemes összerakni...stb
Még a télen elmentem hozzá hallgatózni és megtetszettek a clarusok, megfogott egyből, engem nem érdekelt senki véleménye, csak a fülemre hagyatkoztam!A titán II szett mellett döntöttem, hátul falra szerelhető dipol hátterekkel, meranti színben, bár a falra nem tudtam felrakni, mert rohadt nagy darabok, szóval állványra kerültek,de csak ideiglenesen:)
Mivel sokat kellett várnom a titán szettre, ezt le is írtam a clarus topikba, hogy mi volt a történet.....de szerencsémre egy fórumtárstól sikerült beszerezni a dobozokat! 
Közben a szobában is lettek változások, kaptam egy nagyobb alapterületet, sokat boxoltam az asszonnyal, de győztem:)
 




Avatar
david-x
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2014.09.13., szomb. 05:09
Értékelés: 110

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: david-x »


Igazából kezdett összeállni a mozi, de az emotiva umc 1 túlságosan is ráeresztett a középtartományokra és ezért volt rá példa hogy a missionok és a tannoyok berecsegtek, piszkálta az agyamat, nem hagyott nyugodni, nem tetszett a dinamika, hiányzott, amit vártam volna.... 
A szobát tekintve egy 27 m2 területen használtam már akkor is a mozit meg most is, csak nem az egész területen,tehát a légtér meg van... egy kisebb rész volt kialakítva a mozinak az első verzióban, nem volt rossz de jó sem, hát az asszonnyal is kompromisszumot kellett kötni, mert valahol neki is kell aludni;) , ha tehetném az egész területet mozinak szántam volna:)




Avatar
david-x
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2014.09.13., szomb. 05:09
Értékelés: 110

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: david-x »


Aztán jött a megjelenítő csere, Panasonic viera th42pa60 plazmát lecseréltem kb 10 év után samsung 3d ue55f6500 led 140 cm tv re,
nagyobb előre lépés volt a plazma méretéhez képest! Igazából tetszett a samsung, de anno lg akartam, de sajnos nem kaptam abból a szériából amit szerettem volna!    
Nem a legszebb kép a tvről, sorry érte:)  


Avatar
david-x
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2014.09.13., szomb. 05:09
Értékelés: 110

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: david-x »


Folytatom tovább már rég jártam itt.....
Szóval elment az onkyo 555 aztán jött a végfok és processzor megoldás,számomra az emotiva jött szóba,elsőnek az emotiva umc1 és szerencsémre egy upa5 öt is sikerült beszereznem:)
Mindkettőt az avx -en vásároltam,az umc 1 futárral jött egy kedves fórumtagtól, viszont az upa 5 az személyesen, na az nem volt egyszerű, hisz nem kocsival hoztam haza, hanem vonaton, poggyász szállítóval utaztattam a vonatig a nagy vasat nem volt egyszerű




Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Nagy munkában van.   Kis kontraszt növelés van jelenleg a szombati akcióhoz.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: Fish »

Várom a végső fázist  sztem mindenki más is!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: Fish »



Képen látható a tipusa. Nekem ez akkor csúcs volt!
Aztán jött a képi megjelenítő
Egy 72 cm képátlójú hitachi 100 hz -es tv.
Használtan vásároltam Debrecenben, 100e!
Emlékszem utánna jöttek be a sík képcsöves tv-k az lg...stb
Ezek a tv-k kerültek akkor kb 250-300 e
Nem beszélve a projektoros tv-k, ami akkor a csúcs volt 2-3 milla:) szép áruk volt!

he he nekem még van egy ilyen videom otthon:-)
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Vendég

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Igazán köszönöm kedvességed:)
Ezektől a dobozoktól megváltam már,ugye ha fejlődni akar az ember!
De, hogy milyen dobozok? Az a topik folytatásában szerepel majd:)

 
De milyen dobozok vannak?
Én már kíváncsi vagyok!  

Avatar
david-x
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2014.09.13., szomb. 05:09
Értékelés: 110

david-x moziszobája

Hozzászólás Szerző: david-x »

Vagyis hogy milyen dobozok vannak jelenleg úgy értem:)

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”