Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

thxfan moziszobája

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Köszönöm, igyekeztem a legtöbbet kihozni a lehetőségekhez mérten.
 
Több fejlesztési irány is van a láthatáron.
Elsőnek a hangból szeretném a legtöbbet kihozni, így legelső lépés lesz az akusztika rendberakása. Fapaci talán néhány héten belül el tud jönni és kiderül az, aminek ki kell. Ha sz.r is az akausztika, az mégis jó bizonyos szemszögből, mert lehet rajta javítani, ha reménytelen, akkor baj van...
 
A hang után a kényelem lesz a második lépés, szeretnék valami igazi mozis kanapét, mert a jelenlegi fehér szín agyonüti az egészet sötétebb fal nélkül is.
 
Mindezek után jöhet a kép, ami szintén nem egyszerű. A legnagyobb gond, hogy max. 1,8 m széles vásznat kellene kb. 4,5 m-ről vetíteni anélkül, hogy belógatnék egy projektort a szoba közepére, meg a képet se kelljen szétzoomolni.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Online
Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Red75 »


Én is csak gratulálni tudok!
Tényleg jó, ha külön szobában lehet esetenként zúzni. A méretekkel szerintem nincs igazán gond, mert a mostani mozis nappalim sem számottevően szélesebb. Csalóka a kép alapján, mert bent ez a két "benga" front és az óriás tv, na ezek összenyomják vizuálisan a teret.
 
Érdekes lehet ezeknek a Swans dobozoknak a hangja, biztosan jól szólnak. Nálam is Swans van, de szolidabb példányok. Megmondom őszintén, emlékszem, amikor leakartad cserélni a centert egy Clarusra, fogtam is a fejem, hogy hova lesz így az egységesség. Szerencsére magad is rájöttél.
 
Esetleg sötétebb falakkal és egy vetítővel lehetne még fokozni az élményt. 
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Szia grat a szobahoz. A legtobb ember a nappaliba szorul szoval ha kicsi is de legalabb csak erre a celra van. Impozansak a frontok kicancsi lennek mar egy ilyen swans szettre. Udv Laci

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Érkezett ma 2 film, a moziszobába megy dísznek valahova, ha megnéztem:


10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »




 
Az én szememnek a két front hangfal túl nagy ebbe a szobába.

 

Lehet a frontokat átépíttetem a kiváló gödöllői hangfalmanufaktúrával (Angelsmile), mert aki B&W csúcskategóriás hangfalaitól jobbat rak össze töredékáron, annak nem jelenthet gondot ez sem. A moziereklyék gyarapítása miatt átépíthetné ilyenre, telán még a lézersugár kivitelezése sem jelentene neki gondot:
 

10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »



 

 
Az ajtó volt az egyetlen ami "bezavart" a képbe a frontoldalon,de még az is elviselhető.
Gondolom ott nem volt igazán "kuckós" ,mozis,sajátos az egész ,ezért "kényszerültél" a külön szobára,ami persze több okból jó azért azt tudjuk.
 
 

A mozinappali egy társaházban volt, a mostani moziszoba egy családi házban van, ahova költöztünk a társasházból, itt ezt a szobát tudtam csak "feláldozni" mozira, de legalább senkit nem zavar a mélyhang.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Szia!
 
Először is gratula a rendszerhez, párszor már ugye beszélgettünk a témáról,illetve személyesen is talákoztunk már.
Jókora frontoldallal büszkélkedhetsz az biztos.
 
Elnézve a fotókat és ha megengedsz egy két apró kritikát,valamiért nekem a "nappali mozi" elrendezése jobban bejött,
de leginkább a szoba mérete és a rendszer elhelyezhetőségének a lehetőségei miatt.
A nappaliban jobban szét tudtad nyitni a frontoldalt ami a biztosan jobb hangképet és teret nyújthatott,picit a frontok szögének a beállításával is lehetett játszani.
A hátsó részen a két dipol is talán jobb helyen volt.
 
Az ajtó volt az egyetlen ami "bezavart" a képbe a frontoldalon,de még az is elviselhető.
Gondolom ott nem volt igazán "kuckós" ,mozis,sajátos az egész ,ezért "kényszerültél" a külön szobára,ami persze több okból jó azért azt tudjuk.
 
 
A mostani helyiség csak jobban középre szorított elrendezést enged meg ahogy nézem,a szoba hossza miatt csak így lehetett összehozni.
 
....azért amiben a jövőben érdemes lesz törekedned a méginkább "mozira hangolás" érdekében az a szoba falak / mennyezet sötétebb árnyalatra festése,ahol a Predator is "otthon érzi" magát,illetve Freddy Krueger karmai is domboríthatnak
 
 
 
 
 
 

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »



Gratulálok én is.
Jó cuccok, de nekem még is hiányzik a nagy hang mellé valami.

Talán a nagy kép? Remélem előbb utóbb nagyképű leszek én is .
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »



Hát igen, a képek alapján nagyon kellenek az akusztikai kiegészítők.
Ebben a szobában igencsak száguldoznak a hangok az egyik falról a másikra.
 
Néhány dolog, ami eszembe jutott a képek alapján. Nem kötözködés, remélem nem annak veszed!
 
Mivel moziszoba, a falak színe túl világos.
A Szepinél található folyékony tapéta meg akusztikailag is sokat jelent mondjuk.
(nem értek hozzá, lehet nem is így hívják a tapétát, de érdemes őt megkérdezni)
Plusz néhány elem feltétlenül kell a falra, ami még jobban szórja/elnyeli a hangokat.
A függönyt az ablak előtt is le kellene cserélni vmi vastagabb sötétítőre.
 
Az erősítő és a lejátszó adott, most optikai kábellel összekötve használod, ha jól gondolom.
Persze egy jó erősítő elvan HD hangok nélkül is, de ilyen irányba is lépni kellene.
 
Az én szememnek a két front hangfal túl nagy ebbe a szobába.
Ha esetleg azokat állványos hangfalakra cserélnéd, akkor még jobb lenne az összhang a hat hangfal között, tovább javulna a térhatás.
A hatodik hangfalat mondjuk itt fölöslegesnek érzem ebben a szobában és inkább az árából a HD vonalra lépnék át, vagy a szubon változtatnék.
 
A polc hangfalak mellett talán elférne a szub is és nem kellene beszorítani szegénykét a szekrénybe.
Plusz mindkét oldalra kerülhetne majd egy-egy szub.
Tehát ide az 5.2-es felállás lenne ideális.
 


Akusztikai kiegészítőből többet is tervezek, az első 2 db bass diffúzor lesz Song fórumtárstól, ami a falakhoz hasonló csokoládé színű, de valószínűleg több is fog jönni majd a későbbiekben. Első körben ezekkel szeretnék kísérletezni az elhelyezést illetően.
 
A szobában a TV miatt sem akartam nagyon sötét falakat, egy projektornál már világos lenne, ezt tudom én is. Barlangot sem akartam, mert a sötét szín még jobban összenyomná a szobát, ami sajnos így sem túl nagy.
A függöny cseréje is várható, az egy kisebb kiadás, de redőnyös a szoba, így teljesen be lehet sötétíteni, így inkább az akusztika miatt lenne előnyös.
 
A HD hang: tudom, hogy jobb a sima DD és DTS-nél, de nem akarom azt eljátszani, mint a DVD korszak elején, felirattal nézni a filmeket. Nekem nem jön be, tudom, hogy ezzel most vitát váltok ki, az eredeti hang a legjobb ez tény, de ennek ellenére mégis így nézem a BD filmeket is. A HD szinkronanyag meg elég ritka sajnos, de a DD szinkron is hanyatlik.
 
Gondolkodtam én is az eladáson, de kb. 4-500 eFt-ért lehetne eladni az 7.0-át, az áráért meg talán 1 pár jó minőségű nagymonitort lehet kapni, ha kivitelben és minőségben nem szeretnék lejjebb adni, ezért eladni nem fogom. Eladni nagyon sajnálnál a Swans rendszert (talán még ha lenne pénzem, akkor sem), inkább nyomorogjanak, vagy dobozban álljanak, mert újonnan ennyiért ilyen rendszert sohasem tudnék újra venni, csak legalább 2-3 X áron.
Gondolkodtam egy Jamo THX 600-as rendszeren, vagy az XTZ új mozis szériáján http://www.xtzsound.eu/cinema-series de az is szubbal együtt kb. 1 milla lenne újonnan (használtban meg ritkán van eladó), ami most nem fér bele a keretbe, illetve nem tudná a szemem megszokni az apró hangfalakat a frontoldalon. A hátsó 6. csatornát meghagynám, mert teszteltem filmekkel és dipól ide vagy oda, a 6. csatorna megfelelő késleltetésével és hangerőszintjének beállítással, jobb a hangkép így, pl. a Transformers elején amikor a csillagok végigmennek a hangfalakon teljesen más 5 és 6 csatornánál az utóbbi javára. A 2 db szub szintén sok lenne ide, még problémásabb lenne szerintem az akusztika kezelése.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Gratulálok én is.
Jó cuccok, de nekem még is hiányzik a nagy hang mellé valami.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Vendég

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ezzel elértük a jelenlegi állapotot.
 
Következő lépés néhány akusztikai panel beszerzése lesz, ami már folyamatban van, illetve kipróbálok egy hálózati szűrőt is.
 
A jelenlegi legfontosabb tervem a fehér ülőgarnitóra cseréje, mert nagyon rontja az összképet. Ez egy IKEA kivik kanapé, ami nagyon kényelmes, de relaxfunkciós és italtartós kanapé a cél. Emiatt jelenleg a front ValhallA CuAgSS kábelpár eladó itt a fórumon egy kis tőkeinjekció miatt. (Az Ikea kanapé is eladó az új ár feléért, ha valakit érdekel esetleg.)
 
Ezt a kanapét szeretném fekete, vagy sötétbarna színben:

 
Hát igen, a képek alapján nagyon kellenek az akusztikai kiegészítők.
Ebben a szobában igencsak száguldoznak a hangok az egyik falról a másikra.
 
Néhány dolog, ami eszembe jutott a képek alapján. Nem kötözködés, remélem nem annak veszed!
 
Mivel moziszoba, a falak színe túl világos.
A Szepinél található folyékony tapéta meg akusztikailag is sokat jelent mondjuk.
(nem értek hozzá, lehet nem is így hívják a tapétát, de érdemes őt megkérdezni)
Plusz néhány elem feltétlenül kell a falra, ami még jobban szórja/elnyeli a hangokat.
A függönyt az ablak előtt is le kellene cserélni vmi vastagabb sötétítőre.
 
Az erősítő és a lejátszó adott, most optikai kábellel összekötve használod, ha jól gondolom.
Persze egy jó erősítő elvan HD hangok nélkül is, de ilyen irányba is lépni kellene.
 
Az én szememnek a két front hangfal túl nagy ebbe a szobába.
Ha esetleg azokat állványos hangfalakra cserélnéd, akkor még jobb lenne az összhang a hat hangfal között, tovább javulna a térhatás.
A hatodik hangfalat mondjuk itt fölöslegesnek érzem ebben a szobában és inkább az árából a HD vonalra lépnék át, vagy a szubon változtatnék.
 
A polc hangfalak mellett talán elférne a szub is és nem kellene beszorítani szegénykét a szekrénybe.
Plusz mindkét oldalra kerülhetne majd egy-egy szub.
Tehát ide az 5.2-es felállás lenne ideális.
 


Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Forest74 »


Szia!
Nagyon jó volt végignézni a fejlődést, köszi!
Gratulálok a moziszobádhoz és az elektronikákhoz, a mozis ereklyék is nagyon szuperek!

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »



Szia!
Gratulálok a szobához! Nekem a mostani hangsugárzó felállás szimpatikusabb. A Clarus nem volt odaillő, de ezt anno mondtam is neked. Mondjuk a klipsecske kicsit furán mutat a két rombolótorony mellett. ...és végre olyat is olvasni a tervek között, hogy "akusztikai panel beszerzése"  
 
5x3-as szoba tény, hogy nem a legjobb kialakítású, de azért jó kis mozit lehet itt is összehozni. ...és sztem jó is lesz, látva a lelkesedésed. Drukkolok!!!    

Köszönöm!
 
A Klipsch kicsi ugyan, de feles hangerőtől minimálissal feljebb tekerve használom és így is van hátmasszázs meg kanapémozgás pl. ha Optimus beindul zúzni, tényleg nagyon jó szub, pláne ennyi pénzért.
 
A szoba sajnos adott volt, ezt tudtam beáldozni erre a célra és kihozni a legjobbat a lehetőségekhez mérten, mindezt egy kétszintes családi ház teljes átalakítasa/felújítása közben.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Szia!
Gratulálok a szobához! Nekem a mostani hangsugárzó felállás szimpatikusabb. A Clarus nem volt odaillő, de ezt anno mondtam is neked. Mondjuk a klipsecske kicsit furán mutat a két rombolótorony mellett. ...és végre olyat is olvasni a tervek között, hogy "akusztikai panel beszerzése"  
 
5x3-as szoba tény, hogy nem a legjobb kialakítású, de azért jó kis mozit lehet itt is összehozni. ...és sztem jó is lesz, látva a lelkesedésed. Drukkolok!!!    

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Ezzel elértük a jelenlegi állapotot.
 
Következő lépés néhány akusztikai panel beszerzése lesz, ami már folyamatban van, illetve kipróbálok egy hálózati szűrőt is.
 
A jelenlegi legfontosabb tervem a fehér ülőgarnitóra cseréje, mert nagyon rontja az összképet. Ez egy IKEA kivik kanapé, ami nagyon kényelmes, de relaxfunkciós és italtartós kanapé a cél. Emiatt jelenleg a front ValhallA CuAgSS kábelpár eladó itt a fórumon egy kis tőkeinjekció miatt. (Az Ikea kanapé is eladó az új ár feléért, ha valakit érdekel esetleg.)
 
Ezt a kanapét szeretném fekete, vagy sötétbarna színben:

10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Néhány "kötelező" kiegészítő is van a szobában a számomra legjelentősebb filmalkotások világából:







10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Közben kimaradt a lejátszó csere, a Rotel DVD-től fájó szívvel megváltam, azt váltotta egy Onkyo BD-SP809 THX minősített lejátszó, jelenleg is ezt használom.
Csekélyebb anyagi keretem miatt a TV pedig egy Finlux 65"-os led tv lett, ami a 280 000,- Ft-os akkori árát bőven megérte, a hasonló paraméterű ismertebb márkák árának a fele, harmada. A Finlux több országban elég elterjedt és elismert márka, több TV-je is best buy teszteken (tudom ez nem mérvadó, de mégis...), nálunk nem ismerik.
A relatíve kicsi, max. 190 széles vászon és a közel 5 m-es vetítési távolság miatt nehéz lett volna megfelelő projektort találni, a projektort sem szerettem volna belógatni a szoba közepére, talán majd később lesz ilyen irányú upgrade.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


A nagy frontok és az állvány kialakítása miatt egy sub elhelyezése elég próblémás volt, amin sokat agyaltam is, hogy lehetne azt a legjobban elhelyezni. A megoldást az állvány kisebb átalakítása jelentette és egy anyagiakban is még megfelelő szub.
Klipsch R10 SW lett a sub, az akkori 70 eFt-os akciós árán, amit nagyon nem bántam meg, mert bőven megéri az árát mozira.
Az állvány jobbb és bal oldali fiókját kivettem, a fiókok mentek a pincébe, a jobb oldali polc átkerült bal oldalra a PS alá. A subnak így már lett helye, az állvány alja így a padlószőnyeg lett a jobb oldalon, oda 4 cm vastag gránit lap ment a subbal megegyező méretben + 4 db Soundcare superspike öntapadós változat és erre ment a sub elforgatva. A sub és az állvánny között így nincs kapcsolat, nem rezonál be. A sub és az állvány oldala között maradt egy kb. 10 cm-es rés, ezt egy saját anyagából készített takarólappal tűntettem el, fémlapokat raktam az állványra belülről és öntapadós mágnesszalagot ragasztottam a takarólapra, ezáltal bármikor leszedhető és visszarakható pl. sub ki-és visszapakolásnál. A subhoz a kábel egy Audioquest Forest 1,5 m-es koax lett, ami árban még belefért, de a minimális ezüsttartalma miatt talán jobban illeszkedik a jelenlegi kábeleimhez, mint pl. a hasonló árban lévő réz Black Lab.
 
 
 
 








10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Mekkora a szoba?
5*3 m-es
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


A Titán itt már nagyon sok volt, illetve az egységesebb hang- és összkép miatt megváltam tőle. A center helyére az eredeti Swans center került, hátra jött még egy pár háttér, amiből jelenleg egy darab lett a 6. csatorna, a másik db a vászonzsákjában pihen.
 
 





10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


A jelenlegi moziszoba 5*3 m-es, így nem mondható ideálisnak, de még mindig jobb, mint pl. a bútorokkal telepakolt és ajtókkal, szabadnyílással tarkított nappaliban volt.
 
Az erősítő 6 csatornás, így mindenképpen szerettem volna hátra is 3 hangfalat rakni. Néhány fotó a köztes állapotról, itt még a Clarus Titán volt az első center, a Swans center pedig hátra került.
 
A moziban soha nincs ideális fényviszony, profi fotós sem vagyok, így a képek minőségéért elnézést kérek.







10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Vendég

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mekkora a szoba?

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Legyen 2 kép előtte és utána, miből lett a moziszoba, a köztes állapotok ezután...:
 
 


10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Vendég

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ezután jött egy elvetemült ötlet, kevés a center ide és kell egy nagyobb, fodesztől vettem meg a Clarus Titant centert, erről fotóim nincsenek.
A mozinappali korszaka itt lezárult, mert családi házba költöztünk és lett egy külön moziszoba ...

 
Szép fejlődés!
Most jön a lényeg! Kíváncsi vagyok! 

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Ezután jött egy elvetemült ötlet, kevés a center ide és kell egy nagyobb, fodesztől vettem meg a Clarus Titant centert, erről fotóim nincsenek.
A mozinappali korszaka itt lezárult, mert családi házba költöztünk és lett egy külön moziszoba ...
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”