Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

thxfan moziszobája

Vendég

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nem vagyok valami nagy mozista,de ezt az elrendezést nem igazán találom jónak...tévedek???Hátsó részre gondoltam...
A Fotel az komoly.

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Oldalfali panelek a helyükön, a hátsó poszteres csütörtökön érkezik, mennyezetre a szivacs holnap megy fel.
Megérkezett a kanapé, nagyon kényelmes, több fokozatban dönthető a lábtartó és háttámla is .
Holnap délután már tesztelni is szeretnék, mert kb. 1 órája került a kanapé a helyére.
 
Néhány fotó, a minőségért elnézést, holnap próbálok jobbakat is csinálni.






10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Speter
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1039
Csatlakozott: 2013.05.29., szer. 13:36
Értékelés: 261
Tartózkodási hely: Budapest IX.

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Speter »


"- az új front hf. kábel egy Xindak SC-01/Bi lett, mert ezt a helyi Hang-kép stúdiótól el tudtam hozni tesztelni és meggyőzött, ár-érték arányban nagyon jó kábel, kivitele masszív, hangja kellemes hosszan hallgatható, nem színező (amennyire kb. 2 óra teszt alapján meg lehet ítélni),"
 
Bocs a zavarásért, de nem tudok elmenni mellette.
Egy kábel nem tud színezni.
Nem tud hozzátenni, csak elvenni.
A legtöbb kábel elvesz valamit és ezért mondják, hogy selymesebb a magasa, persze, mert elvesz belőle és nem mutatja meg azt ami igazán benne van a rendszerben.
Ezzel lehet hangolni egy rendszert.
Volt már nálam is jó pár kábel és nem mindig a legdrágább a legjobb.
Pl. Isotek Optimum tápkábele, gyári dugókkal, nem vesz el a mélyből, az pince mélyig lemegy, ezért subba ideális, de a magasai azok szinte nincsenek.
Kipróbálnék Én is egy Xindakot, meg azokra a Swans dobozokra is kíváncsi lennék, biztos nagyon jól.
 
Bocs az OFF-ért még egyszer.   
Anthem D2V; Musician Audio Pegasus R2R; HTPC-Intel-Nvidia; AudioSquare-SB Acoustics-DIY MZ/X-Kalmi aktív 5.0; Rythmik Audio F15SE-MZ/X mod; Samsung 77" S90C OLED; ValhallA kábelezés; AudioQuest HDMI; Isotek Aquarius; Isotek Polaris; Hivox Alces; Synergistic Research; MZ/X-USB kártya

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Gratulálok! Képek majd jöhetnek a kanapé után.
A nagy BADA bummra én is hajtottam pár éve, de nem jött össze. Majd írj róla pár sort légyszi.. 

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »



Köszi! A kanapét várom már, de nagyon, mert anélkül nem tudom a végeredményt.
 
A kábeltől fájó szívvel váltam meg, talán sok is volt a rendszerembe, sokkal komolyabb rendszerben is bőven megállja a helyét, monoblokkok társaságába, méltóbb helyre került... A kanapé árába adtam el, másképpen nem tudtam volna az ülőalkalmatosságot cserélni.

Szép, Garat!
Remélem hozza majd a kellő elnyelést az összes panel Jó mozit ,zenélgetést hozzá ,lassan nekem is jönnek a mozi selymek

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »



Jól belelendültél   Gratula!
Ákos CuAg SS kábeleit szívesen bevállaltam volna ,de jelenleg nem fért volna bele a tervekben...

Köszi! A kanapét várom már, de nagyon, mert anélkül nem tudom a végeredményt.
 
A kábeltől fájó szívvel váltam meg, talán sok is volt a rendszerembe, sokkal komolyabb rendszerben is bőven megállja a helyét, monoblokkok társaságába, méltóbb helyre került... A kanapé árába adtam el, másképpen nem tudtam volna az ülőalkalmatosságot cserélni.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Jól belelendültél   Gratula!
Ákos CuAg SS kábeleit szívesen bevállaltam volna ,de jelenleg nem fért volna bele a tervekben...

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Néhány friss infó, tesztelni túl sok időm és lehetőségem (jelenleg nincs kanapé a moziban) nem volt, ezért csak felsorolom:
 
- sikerült eladnom a frontoknál használt ValhallA CuAgSS hangfalkábelt, amit nagyon sajnálok, kiváló kábel volt, de kellett a tőke az új kanapéhoz, amit mindenképpen szerettem volna lecserélni, talán holnap este meg is érkezik,
 
- a centernél maradt és marad is a ValhallA CuAgSS, mert oda szerintem nagyon jó a kiváló felbontása miatt,
 
- az új front hf. kábel egy Xindak SC-01/Bi lett, mert ezt a helyi Hang-kép stúdiótól el tudtam hozni tesztelni és meggyőzött, ár-érték arányban nagyon jó kábel, kivitele masszív, hangja kellemes hosszan hallgatható, nem színező (amennyire kb. 2 óra teszt alapján meg lehet ítélni),
 
-  egy csereüzlet kapcsán az erősítőnél használt ValhallA CuAgII tápkábelem is elment, helyette lett egy Audioquest nrg-2, erről nem írok bővebben, jó kábel és nagyon jó áron tudtam megvenni, ezért ez lett,
 
- érkezett egy Bada LB5600 hálózati szűrő, jön még hozzá egy normálisabb Lapp Ölflex betápkábel a gyári gagyi helyett,
 
- megérkeztek a panelek Krisztiántól és egy fórumtárstól, illetve a mennyezetre a fehér akusztikai szivacs is, azokat a napokban tervezem installálni,
 
- a szürke selymes panel egyelőre dekorációsnál, szövetre nyomtatott moziposzter lesz rajta, mert nagyon kilógna a színe, illetve amúgy is akartam a hátsó falra valami sötétebb árnyalatú posztert.
 
Néhány kép:








10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A hatása azonnal érezhető volt, jelentősen tompult, szinte alig érzékelhető a bebúgás, tisztábban kivehető, telt mélyhang lett az eredmény.
Ennyi.

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


A sarkokba elkészült Rockwool Airrock XD kőzetgyapotból 2db DIY bass trap. A jobb oldali panel egyszerű derékszögű háromszög alapú hasáb, a bal oldali panel alapja szintén ez, de a nyomorult radiátor csövek miatt igen pontos kivágásra és helyszíni próbára volt szükség, így saját kezűleg készítettem a paneleket. Először két lapot gondoltam derékszögben a radiátoros sarokhoz az egyszerűség miatt, aztán inkább szenvedtem és kivágtam a csöveknél a nagyobb keresztmetszet jobb elnyelő hatásfoka miatt. A kőzetgyapot lapokat méretre, derékszögűre szabtam, kaptak 2 réteg vetex bevonatot kiporzás ellen és 1 réteg fekete szövetet. Azzal tisztában voltam, hogy profin nem tudom megcsinálni, mivel a hangfalaktól szinte nem is látszik, így különösen nem érdekel a kinézete.
A hatása azonnal érezhető volt, jelentősen tompult, szinte alig érzékelhető a bebúgás, tisztábban kivehető, telt mélyhang lett az eredmény.
Hétvégén jön a többi akusztikai panel, már nagyon kíváncsi vagyok a végeredményre.
 
Néhány kép:






10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Fish »

fasza nagyon, azt hiszem lesz egy kis időm ledumálok én is egy randit Fapacival..  
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



 
Majdnem új rendszert fogsz kapni!
 

 
Megerősítenélek. A nappali, ahol régebben moziztunk csupasz falakkal rendelkezett. Egy kisebb szőnyeg volt a padlón, igaz az elég vastag. S több tér nyílott bele. Konyha, folyosó, előtér. Innen költöztettem fel a szettet a moziszobába. Teljesen mást kaptam. Pl. előtte a magas hangokat kellett kordában tartanom, most meg az elején még egy kicsit keveselltem is. Az irányok is jobban pozicionáltak lettek.Nagyon sokat változott minden téren. Ezért sokszor nem is veszem komolyan, mikor egyesek kategórián belüli rendszerről vitatkoznak, amit más más helyiségben hallottak.       

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »



A profi akkor azt mérte, amit írtam. 
Ezzel nem azt szeretném mondani, hogy milyen k*va okos vagyok, hanem azt, hogy szuper lesz a panelek után!
Majdnem új rendszert fogsz kapni!
 
Én majdnem egy szót sem értek abból, amit Fapaci leírt, de mivel kaptál pontos útmutatást a panelek elhelyezésére is, így sokkal egyszerűbb!
 
Kíváncsian várom a változások utáni beszámolót!
 


Bízom benne, hogy sokat javul a hangkép a 10 db paneltől, de azzal is tisztában vagyok, hogy tökéletes sohasem lesz, mert azt a merőleges, függőleges és vízszintes falak és a mérete agyonütik.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Köszönöm, hogy megosztottad!! Az alacsony frekvencia problémájára nehéz megoldást találni. Fapaci mit javasolt??  
 
*közben leírtad a javaslatait. A 80kg/m3 elég sűrű anyag, de kellő vastagságban tudod alkalmazni? Úgy tudom a 40Hz környéki kiemeléseket elég nehéz kordában tartani. Akár fél méter vastag anyaggal is számolhatunk... 

Egy kis méretű szobában lehetetlen tökéletes akusztikát létrehozni, főleg a basszus tartományban, ahhoz ki kellene dönteni a falakat, de a helyzeten finomabb eszközökkel is tudunk javítani, aminek hallható eredménye lesz.

Vendég

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A profi akkor azt mérte, amit írtam. 
Ezzel nem azt szeretném mondani, hogy milyen k*va okos vagyok, hanem azt, hogy szuper lesz a panelek után!
Majdnem új rendszert fogsz kapni!
 
Én majdnem egy szót sem értek abból, amit Fapaci leírt, de mivel kaptál pontos útmutatást a panelek elhelyezésére is, így sokkal egyszerűbb!
 
Kíváncsian várom a változások utáni beszámolót!
 

 
 

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Köszönöm, hogy megosztottad!! Az alacsony frekvencia problémájára nehéz megoldást találni. Fapaci mit javasolt??  
Szerintem pont akkor írtál, amikor Fapaci javaslatait bemásoltam.
 
Még egyeztetek Fapacival a végleges elhelyezésről.
 
Első körben a tervem:
- a mennyezetre 4 db akusztikai szivacsos 100*50 cm-es panel megy, ahogy azt Fapaci is írta a lámpa köré
- az oldalfali tükröződési pontokra 77*41*10 cm méretű kőzetgyapot panelek mennének
- a kanapé mögötti hátsó sarkokba az alábbi, szinte a fal színével megegyező csokoládé színű 96*41*10 cm méretű kőzetgyapot panelek mennének, amik kb. fejmagasságban kezdődnének, de a mennyezethez közelebb kerülnének (a dvd állvány és ajtó mögötti kis hely miatt csak így tudnám szimmetrikusan elhelyezni, a panelek a hallgatási pozíció felé néznének az oldalfaltól)
- a hátsó falra menne majd a későbbiekben egy kb. 90*60 cm-es szövetre nyomtatott panellel kombinált moziposzter (hamarosan lesz ilyen Krisztiánnál)
- a hangfalak mögötti szűkösebb hely okozza a legtöbb fejtörést, pl. akusztikai szivacsból készült sarokelemek mennének kb. 100-120 cm magas és 20-25 cm átfogó, 15 cm befogó mérettel, ha derékszögű háromszögként nézem (de ez még nagyon képlékeny)
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


A panelek beszerzése folyamatban, talán jövő hét végére a mennyezeti paneleken kívül minden megérkezik. Az akusztikára 50-60 eFt-tól többet nem szeretnék elkölteni, kíváncsi lennék majd egy mérésre a panelek elhelyezése után, bár szerintem füllel "tapintható", hallható is lesz.
 
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Köszönöm, hogy megosztottad!! Az alacsony frekvencia problémájára nehéz megoldást találni. Fapaci mit javasolt??  
 
*közben leírtad a javaslatait. A 80kg/m3 elég sűrű anyag, de kellő vastagságban tudod alkalmazni? Úgy tudom a 40Hz környéki kiemeléseket elég nehéz kordában tartani. Akár fél méter vastag anyaggal is számolhatunk... 

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Fentiekből következően az alábbi problémákkal állunk szemben:
 
1. Van egy szép csörgővisszhangod, amit a padló és a plafon erősen eltérő akusztikai viselkedése okoz. Ennek enyhítésére növelni kellene a plafon elnyelési tényezőjét, amit néhány akusztikai szivacsból készült lappal lehet megoldani. Ezeket a mennyezeti lámpa köré kellene rögzíteni a hallgatási pont és a hangdobozok között félúton.
 
2. A középsáv alján és a teljes basszussávban erőteljes utózengés van jelen, ami összekuszálja a frekvenciaválaszt és a térérzékelést, illetve rongálja a dinamikát. E jelenség enyhítésére a szivacsnál sűrűbb, nehezebb anyagra van szükség, pl. kőzetgyapot. Ebből készült elemeket kellene helyezni a sarkokba pl. háromszög keresztmetszettel, illetve az oldalfalakra a tükröződési pontokra. Előbbiek basszuscsapdaként működnének, így oda sűrűbb anyag kellene (min. 80 Kg/m3). A falakra szerelt panelek lehetnek ennél könnyebbek, akár 40 kg/m3 is megfelelő.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


A frekvenciamenet időbeli lecsengésén is látjuk ezt, hangsúlyos pengék vannak az időtengelyen:
 

10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Ugyanezt egy spektrális 3 dimenziós grafikonon ábrázolva:
 
Itt még jobban látszik, hogy érzékelhető visszhangok vannak már 600 Hz körül is, ami ritka, de a  teljesen csupasz falaid ezt eredményezik. Erőteljesebb zengés tapasztalható 100 és 200 Hz között, 40 Hz alatt pedig elszabadul a pokol. Ezek az eredmények szép összhangban vannak a az első grafikonon látható frekvencia válasszal, az azon látható kiemeléseket az utózengés okozza.

10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Másik fontos paraméter a szoba utózengési ideje, ami megmutatja, a hangesemény megszűnése után még mennyi ideig zeng a hang a helyiségben. Ideális esetben ezt az értéket minden oktávban 0,4 másodpercre állítjuk be. Nálad ez a helyzet:
Mint látjuk, egész szép eredményt kaptunk, az utózengés a középső és felső sávban is közel ideális mértékű és szép egyenletes. 120 Hz alatt viszont erőteljesen megemelkedik, gyakorlatilag szabadon tombolnak a visszhangok a szobában.

10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Megjött a mérésről a pontos infó, szerintem nem haragszik Fapaci, ha berakom ide:
 
A rendszer frekvenciaátvitele a hallgatási pontban mérve:
 
A közép és felső sáv viszonylag szép, de 600 Hz alatt komoly gondok vannak. Nem igazán illik össze a szobád és a hangsugárzók, a görbéken jól látszik, hogy fulladozik a doboz ebben a kis térben. 35 Hz-en van egy durva kiemelés, amit vélhetően egy masszív állóhullám okoz. Ennek hatásaként a basszusaid nagyon egyhangúak, mosottak lesznek, minden basszus ugyanazon a hangon szólal meg.
 

10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Járt ma nálam Fapaci mérés miatt, amit itt is köszönök neki. Az eredmények pontos kiértékelése néhány nap múlva várható, de néhány dolgot azért sikerült átbeszélni. A közép és magas hangokkal nincs nagy gond, a mélynél viszont csillapítás szükséges, így megindult a panelek beszerzése. Folyt köv...
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Fish »


grat Uram!  
 
kicsit zsufi a kis szobában ,a másik felállás a nagyobb szobában jobban állt a brutális hangfalaknak, de legalább itt zavartalanul mehet a mozizás ! Sokan írták ,hogy túl világos, de mivel tv-van így egyenlőre ez inkább előny mint hátrány,hiszen nem zavar be  a képbe túlságosan, de az öszkép így jobb ha vetitő lesz az lesz az első ,hogy átkened a falakat és minden világos dolgot megpróbálsz majd eltüntetni   kíváncsian várom majd   a fejlesztéseket én is! 
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”