Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Nem az lenne a lényeg,hogy belesimuljon és egységes legyen?
A belesimulás nálam az, ha nem mutat semmit magából, nem érezni a jelenlétét, nem teszi oda magát, nem érzem, hogy dolgozik. Nekem mozinál nagyon fontos, hogy ott legyen, érezzem, üssön ha kell.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Nekem a JL-ben pont az nem tetszett, hogy nem mutatta magát, nagyon belesimulós volt, ezért választottam az SVS-t.
Gratula az új szerzeményekhez!
Nem az lenne a lényeg,hogy belesimuljon és egységes legyen?

Avatar
Robertó77
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1283
Csatlakozott: 2013.05.31., pén. 16:29
Értékelés: 440
Tartózkodási hely: Sándorfalva

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: Robertó77 »

Illetve még egy kérdés használod a subok korrekciós rendszerét? Vagy csak a proci szabályoz?

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Én most a Velot választottam, de igazából nyugodtan nevezhetjük oldalra lépésnek, nem sértődöm meg érte. 
Nekem a JL-ben pont az nem tetszett, hogy nem mutatta magát, nagyon belesimulós volt, ezért választottam az SVS-t.
Gratula az új szerzeményekhez!
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Robertó77
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1283
Csatlakozott: 2013.05.31., pén. 16:29
Értékelés: 440
Tartózkodási hely: Sándorfalva

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: Robertó77 »


Tony irtad, hogy a primare sokkal jobb mint az oppo akkor igy nem kell ujra bemerni a rendszert? Ha igen a parameterekben milyen valtozast hozott?
Ehhez kapcsolódó a subok cseréje. Most így újra kell méretned a rendszert? Vagy ezt már ilyenkor Te is megtudod tenni?

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Tony irtad, hogy a primare sokkal jobb mint az oppo akkor igy nem kell ujra bemerni a rendszert? Ha igen a parameterekben milyen valtozast hozott?

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Nahát, nahát. Biztos voltam benne, hogy a meghirdetett jlaudio-ra repülsz rá. Ettől független gratulálok hozzá!

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


 Én most a Velot választottam, de igazából nyugodtan nevezhetjük oldalra lépésnek, nem sértődöm meg érte. 
Érdekes amit írtál és nem gondoltam volna,hogy ez lesz az utód. 
Persze a Primare is meglepetés volt.

Avatar
Atléta
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2007.07.21., szomb. 16:04
Értékelés: 214

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: Atléta »


Gratulálok hozzájuk!!
Igen jó ez az oldalra lépés!!!

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Egy kis sub történelem. 
 
Indítsuk a történetet az SVS PB12NSD ről átváltással zárt ládára. A zártra váltás útján 2 kölcsön Dynavoice T12 indított el. Rögtön beleszerettem a zárt előadásmódba, persze azonnal tovább gondoltam, és szerettem volna picit jobbat a T12-nél. Teljesen még nem érlelődött meg a csere gondolat, ez időtájt hirdette meg Fish a 2db Velo ultráját. Persze mire észbe kaptam már csak egy volt neki, de azért elkértem. Maradt is az egy darab, gondolván, h majd veszek párt mellé. Igen ám, de sehogy nem akart összejönni, kint sem volt, és itthon sem árultak. A Velo éppen forgalmazó nélkül volt, a házimozistúdió utolsó darabjai közt már nem volt 12-es Ultra. El voltam az egy darabbal is, csak hiányzott némi fizikális energia alólam. Így elkezdtem Fish fűteni, h nem kell neki az a DD18, így visszacseréltük. Na a DD18 meghozta a a rezgéseket amikre számítottam. Sőt túl is teljesítette azt. Azóta megtanultam, h szép dolog a 16Hz, a lakásba minden elkezd zörögni, nyöszörögni. Még a vászon tokomat is mindenféle rezgéscsillapító trükknek kellett alávetni, mert marhára zavaró volt film közben a zizegése. Cserébe viszont a Terminator 4 romos felhőkarcolója úgy omlott össze ahogy azóta sem soha. A gigatonnás falak hihetetlen súlyát nagyon jól mutatta. Ettől függetlenül hiányzott egy kis fürgeség, illetve a nagy membrán valahogy teltebben szólt, mint szerettem volna. Úgy gondoltam 2db 30cm környéki zárt láda lesz az én tuti világom. Ultra továbbra sem volt a láthatáron, így jött képbe a remek SVS SB13 Ultra. A sors iróniája, h a megvételük után pár héttel a Stream Audio Velodyne forgalmazó lett. Ettől függetlenül nyugodtan ültem a babérjaimon, mert egy rossz szavam sem lehet az SVS-re. Jól teljesített minden szegmensben. Persze ott maradt bennem valahol mélyen, h milyen lehet itthon 2db SPL1200 Ultra, hisz sosem tudtam meghallgatni. Jöttek mentek a hónapok, aztán jött a Stream-es akció, csak csak addig birizgálta a csőröm ameddig összehoztam itthonra 2db-ot próbaképpen belőle. Óriási difi nincs a két láda közt, az SVS nagyobb hangnyomáson szólaltatja meg ugyanazokat a frekiket. A Velo viszont lineárisabb picit, főképp az alsóbb tartományba. Ez a papírforma nagyjából. A velo hajszálnyival feszesebb, ez jól jön zenénél, persze filmnél is. Viszont innentől abszolút ízlés kérdése, h kinek melyik hangja áll közelebb a szívéhez. Az SVS igazi romboló, nagyon bele lehet szeretni a hangjába, ami a hátránya, az fültől függően az előnye is lehet. Beszéltem olyan sráccal aki az SVS-t pártolja a Velo ellenében, és ő is próbálta mind2 az otthonába. Tehát nem fekete fehér a dolog, fül függő. Én most a Velot választottam, de igazából nyugodtan nevezhetjük oldalra lépésnek, nem sértődöm meg érte. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Nem mondtam, hogy szub csak miutan megvette a primaret lehet nem maradt parizerre meg subra

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: -KP- »


primare
 
Primare mióta szub?

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

primare

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Most, hogy elmentek az SVS-ek, lehet tudni már mi lesz az utód?

Avatar
LittleL
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 977
Csatlakozott: 2004.07.28., szer. 23:47
Értékelés: 61

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: LittleL »



@LittleL
Én láttam és csak ajánlani tudom. Az elejétől kezdve beszippantott a látvány világa, a zenéje is nagyon jó és a film is. Nem egy gyors film, de nem tűnt fel, hogy majdnem 3 órás. Nekem jobban bejott mint az első rész.
Majd megy is a polcra ha kijon BDn.

Oké-...
akkor megnézzük..
végre egy nem kamerarángatós film - gondolom én .-))
a réginek is hangulata volt az ami magával ragadott....
Projektor: Sony VPL -VW100 Előfok: Emotiva UMC-1 Végfok:Rotel RMB-1095 DVD : Sherwood V-768 DVD 2 : Sony DVP-S700 CD: Marantz CD-73 Medialejátszó:Dune HD Base 3.0 Front: Proson Stadium 10 Center/Rear:Proson Stadium 8 Subwoofer:Velodyne SPL 1200 Ultra Videó: Thomson VTH6400 E Kábelek: VanDen Hul C5 The Bay Interconnect, SAL OFC rézkábel, Klotz Interconnect, ProWire komponens Vinyl Player: C.E.C. DB - 6000 + HAMA PA 505 phono előerősítő + Van Den Hul The First interconnect

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: nadtom »



OK, de miért nincs különbség sima DD és DTS anyagoknál, csak HD-nél.
Ez erre nem magyarázat. 

A zenénél tapasztalható hangminőség-javulás a mozifilmeknél is jelen van, legalábbis nálam.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: nadtom »



Nem mindegy,hogy az egyesek ès a nullák hogyan ès milyen kábelen mennek?
Mèg a vègèn a minőségi lejátszóhoz minőségi kábel is lesz.

A HDMI kábel az én esetemben nem játszott szerepet, mert ugyanazt használtam/használom mindkét lejátszónál, és mint említettem forinthuszas (1m). Nem akarok hdmi vitát indítani de a 0V-5V átvitele nem lehet minőségi kérdés.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Cinemadness
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2016.02.10., szer. 12:26
Értékelés: 113

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: Cinemadness »



OK, de miért nincs különbség sima DD és DTS anyagoknál, csak HD-nél.
Ez erre nem magyarázat. 

Érdekes, passz. Saját tapasztalom összes mozihangra értendő, koncertekre és filmekre egyaránt, nem csak HD hangra. Asztali lejátszók hangját legtöbbször 2 oldali tápellátás tuninggal lehetne javítani. Az nem elég ha kintről kap akár egy jó minőségű, akár lint, ha belül a nyák DCDC átalakítás elront mindent. Még a Moovika sem az igazi, főleg nem egy Microsoft táp. Valós tuningnak az Audiocom már tekinthető, áramkör fejlesztéssel, lineáris táppal, kondi cserével. Esetleg anno a VLS, ahol belső zavarszűrést kapott a Dune. És ha még javítod is a digit kijáratot, belenyúlhat a bitstream folyamba. Azt nem mondanám, hogy asztali médialejátszóval nem lehet mozizni, de konzumer termékeknél fenti és egyéb hibák mindig jelen lehetnek.

Csutka

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Médialejátszók igénytelen tápellátással rendelkeznek, brutális a kimeneti jitter, és ami nagyon szomorú, hiába a passthrough mód, ha ennek ellenére belenyúlnak a jelbe. Csutka: új Dune sem kivétel. Végeredményben digit/HDMI out esetén is fentiekből már egy említett jelenség okozhat nagyobb hangminőség eltérést, nem egyszerre három, amire sajnos van példa.
 
OK, de miért nincs különbség sima DD és DTS anyagoknál, csak HD-nél.
Ez erre nem magyarázat. 

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Nem mindegy,hogy az egyesek ès a nullák hogyan ès milyen kábelen mennek?
Mèg a vègèn a minőségi lejátszóhoz minőségi kábel is lesz.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2873
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 842

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



OK, de ahogy írtam ez az Anthem procival történt nálam.
 
Az ADA processzorral nincs különbség. Pontosabban csak az "átlagos".
Mással sem érzékeltem eddig.
Moziban, HD hangokkal.
 
Engem is érdekelne a magyarázat.


 
Melyik proci-val szól jobban?
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Cinemadness
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2016.02.10., szer. 12:26
Értékelés: 113

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: Cinemadness »



Én a Himedia Q10pro és a Bodor Audio HTPC közt tapasztaltam ugyanezt, a legnagyobb különbség tényleg a zenénél volt (dinamika, térérzet, részletesség). Ráadásul nálam egy forinthuszas HDMI kábellel produkált ilyen különbséget a két lejátszó.
 
Ha valaki meg tudná magyarázni a fizikai okát, hogy két lejátszó között, miért van/lehet ekkora különbség szívesen venném.

Médialejátszók igénytelen tápellátással rendelkeznek, brutális a kimeneti jitter, és ami nagyon szomorú, hiába a passthrough mód, ha ennek ellenére belenyúlnak a jelbe. Csutka: új Dune sem kivétel. Végeredményben digit/HDMI out esetén is fentiekből már egy említett jelenség okozhat nagyobb hangminőség eltérést, nem egyszerre három, amire sajnos van példa.

Csutka

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: Csutka »



Én a Himedia Q10pro és a Bodor Audio HTPC közt tapasztaltam ugyanezt, a legnagyobb különbség tényleg a zenénél volt (dinamika, térérzet, részletesség). Ráadásul nálam egy forinthuszas HDMI kábellel produkált ilyen különbséget a két lejátszó.
 
Ha valaki meg tudná magyarázni a fizikai okát, hogy két lejátszó között, miért van/lehet ekkora különbség szívesen venném.

 
OK, de ahogy írtam ez az Anthem procival történt nálam.
 
Az ADA processzorral nincs különbség. Pontosabban csak az "átlagos".
Mással sem érzékeltem eddig.
Moziban, HD hangokkal.
 
Engem is érdekelne a magyarázat.


Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: nadtom »



Ebben semmi szokatlan nincs, sem a popi, sem a Dune nincs valós versenyben minőségileg az Oppo-val. Sokan szeretik magukat azzal nyugtatni, h HDMI kimenet, HDMI kimenet közt nincs különbség. Tehát egy akár legolcsóbb lejátszóból is ugyanolyan hang jön ki, mint egy többszázezresből. Ez nagyon nincs így, akinek van füle meghallja a különbséget. Amúgy hasonlítsd össze zenén is, ott aztán még jobban kijön a különbség, mint filmeknél. Az említett médialejátszók hangjából hiányzik a lélek, szól szól, de érzelemmentes lapos produkciót tudnak.
 
Én a Himedia Q10pro és a Bodor Audio HTPC közt tapasztaltam ugyanezt, a legnagyobb különbség tényleg a zenénél volt (dinamika, térérzet, részletesség). Ráadásul nálam egy forinthuszas HDMI kábellel produkált ilyen különbséget a két lejátszó. 
Ha valaki meg tudná magyarázni a fizikai okát, hogy két lejátszó között, miért van/lehet ekkora különbség szívesen venném.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Ebben semmi szokatlan nincs, sem a popi, sem a Dune nincs valós versenyben minőségileg az Oppo-val. Sokan szeretik magukat azzal nyugtatni, h HDMI kimenet, HDMI kimenet közt nincs különbség. Tehát egy akár legolcsóbb lejátszóból is ugyanolyan hang jön ki, mint egy többszázezresből. Ez nagyon nincs így, akinek van füle meghallja a különbséget. Amúgy hasonlítsd össze zenén is, ott aztán még jobban kijön a különbség, mint filmeknél. Az említett médialejátszók hangjából hiányzik a lélek, szól szól, de érzelemmentes lapos produkciót tudnak.Én is ezt tapasztaltam,ahogy írod főleg zenén és Hdmi-vel,ami azért érdekes.

Lezárt

Vissza: “Házimozi”