Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Az nem derult ki szamomra, hogy most marad vagy ez csak egy teszt volt?

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Többen érdeklődtek mi ez a nagy csend, visszatérek – e? Féreg emberek sajnos léteznek, kaptam egy jókora mélyütést. Álarcot hordanak, ájtatoskodással a közelünkbe férkőznek. A férgeket érdemes eltaposni, csak a Btk. sajnos védi őket. Ennyit magyarázatképpen az értetlenkedőknek. Ezzel kapcsolatban, nem reagálok, és nem beszélek erről, ezt kérlek, tartsátok tiszteletben.

Emotiva XMC2

Akkor csapjunk a sorok közé. Mielőtt még az újdonságra térnénk tartsunk egy kis történelem órát. Meg kell valljam a márka régóta a szívem csücske. Az UMC1 a maga idejében igazán kiváló készülék volt, mind árban, mind hangban. Nem igazán volt alternatívája, ha visszaemlékszünk a legolcsóbb HD hangos processzor volt. Voltak gyermekbetegségei, de potom áron igazi amerikaias mozi hangot, és nagyon jó sztereó megszólalást kaptunk. Aztán szép lassan kikopott a köztudatból, ma már gombokért beszerezhető. Megjegyzem ma is jó vétel lehet azoknak akik megelégednek a sima master hangokkal. Akár egy olcsóbb végfokkal simán meg lehet fogni a belépő, vagy alsó középkategóriás AVR-et. Már az első procinál lefektették a dizájn alapköveit. Volt aki szénné oltotta a márkát, Kínai bóvli, gagyi búcsúfényes, ilyenek hangzottak el. A végfokkal együtt nekem semmi bajom nem volt vele, imádtam nézni, ahogy egységes, tekintélyt parancsolóan feszített az állványban. Megpróbálom majd előkeresni a képeket. Az XMC1 megjelenését nagyon vártam, Dirac, kicsit magasabb ház, minőségibb hangot ígértek. Aztán jött a cég szenvedése, nem is tudom mennyi idő alatt született meg, de rengeteg megjelenési időpontot toltak el. Időközben Kínából átkerült a gyártás az USA-ba, egészen kivételes dolog ez manapság. Ez sem segítette a határidők betartását. Időközben megérkeztek az objektum alapú hangnormák. Ugyan megjelent a készülék, és kiválóan teljesített mindenben, de már a megjelenés idején sem volt naprakész. Voltak ígéretek, h tudni fogja az Atmos, DTS-X-et, ma már tudjuk ezek csak ígéretek maradtak. Viszont a cég próbálja kiköszörülni a csorbát, XMC1-et cserélnek XMC2-re kedvező anyagi feltételekkel. Többször, több rendszerben hallottam XMC1-et, nagyon meggyőző volt mindenhol. Ma már mérsékelt önuralommal vártam az újdonság megjelenését. Nem figyeltem az ígéreteket, esetleges dátumot, így gyér lelkesedéssel vettem tudomásul, h megérkezett az első szállítmány a hazai forgalmazóhoz. Mivel régóta jó kapcsolatban vagyok velük, így lehetőséget kaptam a kipróbálására. De csak a Hiltonos Hifi show lezajlása után. Nah innentől kezdet nőni a lelkesedésem. Tudtam, h lesznek bug-ok, hisz kis manufaktúra, a processzorok gyártása megfog más cégeket is. Elég csak a Primare-t említeni, vagy az egyik kedvenc márkám a Parasound már feladta a harcot a HD hangoknál. Érdekes, h a kommersz cégek, nagyon gyorsan, szinte hibátlanul oldják meg ezeket a dolgokat. Bevezetőnek talán ennyi elég is lesz, beszéljünk akkor az újszülöttről.
Mint mindig kezdjük most is a külsővel, ami persze mindenkinek szubjektív, sztem tetszetős, kellően visszafogott, nincs teli gombokkal, igazán letisztult. Már au UMC1 idejében is sokan fekete füleket tettek rá, sőt lehetett kapni is külön. Ma már alapból fekete a külső fül, hamisítatlan Emotiva.
XMC2 5-1.jpg
XMC2 5-1.jpg (562.97 KiB) Megtekintve 2568 alkalommal
Imádom, h játszanak a magassággal, a Marantz, és társainál sosem kedveltem az AVR szabvány nagyságot. Ha már proci, zászlóshajó, akkor legyen már némi kitüntetés a méretekben. Ennek a hanghoz nincs igazán köze, de jól esik az embernek ha simogatja a szemet a látvány. Majd el felejtettem, az ár ma már nem az UMC1 szintje. Komoly vasak mellé pozicionálták, bár az Emotiva mindig ár feletti teljesítményt ígért, így azért már érdekes, akár célkeresztben lehet egy Arcam színt is. Vannak aggályaim a céggel kapcsolatban, de ami a hangot illeti, abban azért bíztam előre is. Megint elkalandoztam, maradjunk a témánál. Távirányító a szokásos, strapabíró, komoly sérüléseket lehet vele okozni ha rácsapunk az asszony kezére.
XMC2 4-1.jpg
XMC2 4-1.jpg (861.71 KiB) Megtekintve 2568 alkalommal
Ha átkapcsolná a tévét, miközben mi filmet nézünk, vagy zenét hallgatunk. Fémből van, a gombok kattogása pont ugyanolyan mint amikor az első ilyet kézbe vettem. Ohh azok a nosztalgikus érzések, azonnal előjöttek. A dupla dobozban még lapít egy mérőmikrofon, egy kis állvány hozzá, antenna, elem, tápkábel, pendrive. XLR-RCA átalakítókat kellett vennem, akinek nincs XLR bemenet a végfokain az számítson erre. RCA kimenet nincs, így kis + kiadás. Csatlakoztattam mindent, jöjjön hát az első bekapcsolás. A kijelző pompázatos, nagyon informatív.
XMC2 6-1.jpg
XMC2 6-1.jpg (225.54 KiB) Megtekintve 2568 alkalommal
A bekapcsolási idő viszont hosszú, vártam, és vártam, mire feléledt. Csak az egyik végfokot kapcsolta be, szóval jöhetett a kalandozás a menüpontokban. A menü szokatlan, le – fel, és jobbra tarts jellemzi. Itt sem egy kapkodó idegbeteg, please wait felirattal próbál türelemre inteni. Hamar leelőzi az ember, aztán túllép, vagy visszább, szóval semmi lendületes kezelés. Meg kell szokni a komótos tempóját. A másik meglepő dolog az OK gomb használata, illetve nem használata. Az első időkben rutinosan nyomkodtam mint egy félőrült, aztán rájöttem, h tök felesleges. Gyakorlatilag amit idáig csináltam vele, ahhoz egyáltalán nem kellett. Nem tudom van – e olyan helyzet amikor valóban használható. A proci egyik fő fegyvere a Dirac. Sajnos még nem áll rendelkezésre, nem tudom mikor lesz belőle valami. Itt rögtön el is kapálhatnánk a vasat, na de nem egy makacs jó hangra éhes felhasználó. Szerencsére már az XMC1 is REW kompatibilis volt, nos az XMC2 is. Pendrive-on átvihető a REW-el EQ-ot hang. Tehát mégsem maradunk szoba korrekció nélkül. Igaz kell trükközni kicsit, a felsők esetében, de kis kényelmetlenség árán megoldható. Megjegyzem 11 szűrő áll rendelkezésre csatornánként ami nem rossz azért. Emlékezzünk csak a MiniDSP időszakomra, az 10-et tud. REW nélkül is meghallgattam, éreztem a potenciált, de nálam sosem volt jó hang korrekció nélkül. Az én fülemnek sosem volt igazán jó. Megkínlódtam, mert kézzel manuálban vittem be az EQ adatokat. A szemem majd kifolyt, de megérte a pötyögés. Két napig hallgattam csak fapad beállításokkal, így azért éreztem a különbséget, elég erősen. Az első pár percben éreztem, nah ez az, ezt vártam a cégtől. Ropogtattam a megszokott jeleneteket, éjjel egyig nyomtam, akkor még az 1200 Ultrákkal, időközben ők is változtak. Kristálytiszta, dinamikus, részletes teres hangot kaptam, mindvégig egy kis döggel fűszerezve. A ládákat pontosan vezénylete, ahogy a Focal magasait is szépen kordában tartja. Ugye a Beryllium elég inyenc, el tud kanászodni, nem titok senkinek. A párbeszédek kifejezőek, karakteresek, Batman Bane-je ott állt az orom előtt. A King Kong egyik jeleneténél arcon öntöttek egy adag tengervízzel. Szóval nem igazán találtam fogást a mozi hangján. Apropó, hangnormák, Atmos, DTS-X oké, viszont gyengébb hangnormák esetén nem jó a felkeverés. Döglött, lapos, dinamikátlan lesz a hang. Tehát FW frissítésig le kell mondani a Neural-X-ről, és a Dolby Surround-ról. Saját hangnormánál a Direct módot kell választani. Nah ebben az esetben ugyan nincsenek felsők, de büntet a a hang. Atmos esetén nagyon jól dolgoznak a felsők, ez is feltűnt pluszként. Ma, h végre egy filmet is végig nézzek, elindítottam a Sötét főnixet. Hájjal kenegették a fülemet, élmény volt minden pillanata. Koncertekkel is nekiálltam nyűstőlni, ismét új dimenziókkal találkoztam. A kivételes tisztaság, sokat hozzátett, minden rezdülés hallható. A zeneeszközök szépen levegősen, részletesen szólaltak meg, maximális hanghűséggel, már amennyire én el tudom képzelni. Celine Dion hangja libabőrözéssel jutalmaz meg. Azt kell mondjam az általam idáig hallott procik közül ez a legkiemelkedőbb. Mozira, és zenére is egyformán kiválóan teljesít. A két dolog kevés cégnek jön össze ugyanolyan jól. Ha valakinek mindkét dolog fontos, akkor érdemes egy próbát tenni. A cég továbbra sem hazudtolja meg önmagát. A hanghoz nagyon ért, bosszúságok vannak, Dirac hiány, kb. háromszor volt, h nem volt hang, vagy csak sistergés, de pl. két napja meg egyáltalán nem volt ilyen probléma. A hang viszont úgy érzem kárpótol ezekért. Mert az előadása közben csak vigyorog az ember. Kétcsatornás zene vesézésére még nem volt időm, ezt pótolom majd. Készítenem kell hozzá egy Preset2 mentést. Meg idő is kéne, ahogyan az applikáció kipróbálásához is, ha valakinek nem tetszik a távirányító, vezérelhető telefonról, tabletről is.
Köszönet a Home Movie csapatának a lehetőségért
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Szép az egész vas. Gratula! :smile32:
Pár sorban azért véleményezhetnéd, ha kitapasztaltad.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

DeLorean írta:
2019.10.28., hétf. 08:19


Az adatok alapján csak jó lehet! Jó választás annak, aki kicsivel egymillió felett keres processzort.

Nekem a képen a távirányító érdekes.
Ezt adják hozzá? gondolkodik.gif
Egyértelműen Emotiva táv, jellemző a cégre ez a dizájn már az UMC1 óta, és természetesen ez is fémből van. Szép nem szép szubjektív, h különleges - e? Minden bizonnyal a mai műanyagok közt.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Fish írta:
2019.10.27., vas. 21:35
:smile32: Végre, nagy volt a csend,kíváncsian várjuk a mélyre ható ítéletet majd.. :D egy jól működő proci igen régóta elvárható már a márkától! Reméljük ez jó lesz!
Az adatok alapján csak jó lehet! Jó választás annak, aki kicsivel egymillió felett keres processzort.

Nekem a képen a távirányító érdekes.
Ezt adják hozzá? gondolkodik.gif

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: Fish »

:smile32: Végre, nagy volt a csend,kíváncsian várjuk a mélyre ható ítéletet majd.. :D egy jól működő proci igen régóta elvárható már a márkától! Reméljük ez jó lesz!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Országos premier a Tonyplexben.
xmc2-1.jpg
xmc2-1.jpg (562.58 KiB) Megtekintve 2844 alkalommal
xmc2 2-1.jpg
xmc2 2-1.jpg (265.7 KiB) Megtekintve 2844 alkalommal
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

TSanyi írta:
2019.07.16., kedd 13:36
Fóliázás még mindig nincs kész?
A végleges még nincs.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Fóliázás még mindig nincs kész?

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

wittao írta:
2019.07.16., kedd 00:41
Szerintem jovoheten valami kamu alibivel bekusznek a kuszob alatt egy rovid demora (mondjuk a bambuszok :D ). Nagyon kivancsi vagyok a rendszered hogy allt ossze!

Ui. NAS-rol tolod a filmeket? Vagy vinyorol USB-n?
Is is, valamikor sort kerítünk rá, de nem mostanában lesz. Ha úgy alakul jelzek majd.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: Fish »

Grat! Jó régen nem hallottunk már felőled! :smile32:
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Sziasztok, jó ideje nem írtam már, aminek az utóbbi pár hétben nyomos oka van. Egyelőre ezt ugorjuk át. A 9300-at, 9400 váltotta. Mivel teszteltem mindkét gépet, nem vártam semmilyen extra különbséget. Annyi bizonyos, h a mai napig ársávjában a legjobb LCD-s gép. A HDR állítási lehetőség hálás, ha kevésnek tűnik a fényerő mindenki szájíze szerint változtathatja. Dobozból kivéve szinte tökéletes volt a konvergencia, ez meglepett. Élességre mintha hangyapöcsnyit jobb lett volna a 9300, de lehet placebó. Esetleg szelídítettek valamelyik szoftveres csiribirin. Jah talán a mozgásmegjelenítés mintha jobb lenne, persze ez is simán lehet csak beleképzelés. Igazából az új gép illata vonzott, igazi fejlődésről szó sincs. Köszönöm Szepinek a gyors, rugalmas, vételi ügyintézést. Még észbe sem kaptam már csengetett a futár.
9400-1.jpg
9400-1.jpg (768.2 KiB) Megtekintve 3187 alkalommal
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: Fish »

minél több réteg annál jobb.. :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: avl2 »

wittao írta:
2019.05.22., szer. 21:48
...Amugy ne szarozz vele sokat, huzz ra egy masikat :)
attol a dobozfal merevsege is valtozik, elhangolja az egesz rendszert ! :smile29:
..aztan egy ujabb reteget, mert megis masik szin kell, a vegen olyan nagy lesz a doboz a sok foliatol, hogy be sem fér :D

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Tonyka írta:
2019.05.22., szer. 21:26
TSanyi írta:
2019.05.22., szer. 21:14

Kb. mint a szocializmusban.... befizettél egy piros Lada-ra és 4 év múlva megkaptad, igaz zöldben jött meg! 😁
Bár mondhatnám, h a cég hibája de én is ott voltam. A neon, és az otthoni fény közt van különbség, főleg egy olyan fóliánál ami változtatja a színét mint kiderült. Ezzel a tulajdonságával nem kényeztetett minket a pinduri minta kocka, mikor az előlap mellé tettük, h egyezik - e.
Igen, ha lehet napfényre kivinni az biztosabb...

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Nem olyan gáz ( sötétben ) 31_1_21.gif 31_1_21.gif
Csak kicsit eltér így a többitől
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

TSanyi írta:
2019.05.22., szer. 21:14

Kb. mint a szocializmusban.... befizettél egy piros Lada-ra és 4 év múlva megkaptad, igaz zöldben jött meg! 😁
Bár mondhatnám, h a cég hibája de én is ott voltam. A neon, és az otthoni fény közt van különbség, főleg egy olyan fóliánál ami változtatja a színét mint kiderült. Ezzel a tulajdonságával nem kényeztetett minket a pinduri minta kocka, mikor az előlap mellé tettük, h egyezik - e.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Tonyka írta:
2019.05.22., szer. 19:18
1001gabor írta:
2019.05.21., kedd 22:55
Elkészűlt már,a Focal Electra 1008Be hangfal pár?Mert ha igen,akkor jöhetne pár fotó! leborulok.gif
Elkészült, maga a fóliázás szuper lett, viszont sikerült egy szín malőrt összehozni. Így lesz még egy köröm velük valamikor.
Kb. mint a szocializmusban.... befizettél egy piros Lada-ra és 4 év múlva megkaptad, igaz zöldben jött meg! 😁

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

1001gabor írta:
2019.05.21., kedd 22:55
Elkészűlt már,a Focal Electra 1008Be hangfal pár?Mert ha igen,akkor jöhetne pár fotó! leborulok.gif
Elkészült, maga a fóliázás szuper lett, viszont sikerült egy szín malőrt összehozni. Így lesz még egy köröm velük valamikor.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: Fish »

sztem nem véletlen.. :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Rég hallottunk mar valamilyen beszámolót is innen 😉
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
1001gabor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2012.07.14., szomb. 11:11
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: 1001gabor »

Elkészűlt már,a Focal Electra 1008Be hangfal pár?Mert ha igen,akkor jöhetne pár fotó! leborulok.gif
EliteScreens:Manual135”16:9,Sony:VPL-HW65ES,Oppo:BDP-95EU,Lexicon:RV-5,Focal Chorus V:826,CC800,SR800,SW800,Van den Hul:Surf,Integration,Digicoupler,Optocoupler,Clearwater,Inspiration,Mainsstream,Nordost:Wyrewizard,Audioquest:Pearl,Nrg-Y3,Furutech:e-TP86E,Ncf ClearLina,iFi:Lan,Gnd,Dc,iPower2,MiniDsp

Avatar
NTX
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 548
Csatlakozott: 2009.03.07., szomb. 14:40
Értékelés: 98

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: NTX »

muzsikpeti írta:
2019.05.05., vas. 21:05
A sim2 egy hajszállal volt csak hangosabb mint az epson9300-as, mivel nálam a fejem mögött van közvetlen elhelyezve így azonnal zavarna ha hangos lenne. De elmondható az epsonról, sim2-ről és az optomáról is, hogy extra halkak mind a hárman!
Köszönöm az infokat! Megnézem az UHZ65-öt milyen, mert eddig én se voltam érzékeny a szivárvány effektusra, Optoma HD80-am volt, előtte infocus de azokon soha se láttam. A HD80 viszont nekem hangos volt a fejem fölött.

Avatar
muzsikpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 648
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 22:29
Értékelés: 238

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: muzsikpeti »

A sim2 egy hajszállal volt csak hangosabb mint az epson9300-as, mivel nálam a fejem mögött van közvetlen elhelyezve így azonnal zavarna ha hangos lenne. De elmondható az epsonról, sim2-ről és az optomáról is, hogy extra halkak mind a hárman!
Focal Electra 1027Be, Focal Electra cc1008Be, Focal Electra 1007be, Focal Electra IC1002, Velodyne SPL1200 Ultra, Emotiva RMC1, Rotel Rmb1095 és Rmb1075, Oppo205, Samsung 77S90C Oled, Hidiamond 7 speaker cable, Hidiamond Xlr2, Hidiamond 3 power cable, Audioquest Husky sub cable. Nordost qrt 4

Avatar
NTX
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 548
Csatlakozott: 2009.03.07., szomb. 14:40
Értékelés: 98

Re: Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Hozzászólás Szerző: NTX »

muzsikpeti írta:
2019.02.06., szer. 12:56
Akkor leírom , hogy volt nálam pár napra a sim2 domino4 uhd proji, és mivel én nem nagyon látom a szivárványt ezen a gépen egyetlen pillanatra se volt látható számomra.
Viszont ezen az optomán akár oktatni is lehet a szivárvány láthatóságát:) pisloghatsz , lenézhetsz és máris ott van lépten nyomon a képen. Nagyon zavaróan.
A másik , hogy valóban full hd forrásnál jobban látszott mint 4k nál. De jelen van mindig, bosszantóan!
A Sim2 gondolom hangosabb az Optománál, amiről itt írták, hogy kifejezetten halk. Zajban mennyi a különbség a két projektor között?

Lezárt

Vissza: “Házimozi”