Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

AV Trend & Hifi show

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: chord »



Az igazán dícséretes,hogy valaki érdemesnek tartotta a Harbeth-et bemutatni a hazai közönségnek.  A felületes setup miatt azonban sikerült felcserélni a  Harbeth SHL5+nál Left-Right.Pedig a hátuljára rá is van írva...
Lehet tudni,hogy milyen elektronikával volt hajtva?
Ha jól látom a 2. polcon egy Sonneteer volt?
Egyébként ekkora szobába az M40.2 lett volna az ideális.Gondolom ez nem állt rendelkezésre és ezért esett a választás az SHL5+-ra.

 
Jómagam kicsit tovább mennék.
Az első HighEnd Show Magyarországon, ahol lehetett hallani ez a sokat emlegetett 'BBC hangot'. Persze mindent csak fokozatosan, azért egy Spendor sp100r2, vagy egy új SP200 nemhogy nem volt, de a többség, főleg a fiatalabbja, nem is hallott ezekről, a Graham-ről meg megkérdeznék, hogy az az a liszt-cucc...?
 
A set-up valóban furcsa volt. Egy giga-terem, egy hangár, amit valamelyik évben az Avantgarde 3m magas tölcsérei meg a félméteres-membrános mélynyomói pumpáltak tele, tehát ide betettek egy sima fekete előlapos kocka-forma dobozpárt, a terem közepére, ultra-light állványokon, akkorát, mint a BC-1 dédfater volt, 'átlag' nívós elektronikákkal, semmi ezoterikus csoda vagy karvastagságú kábel.
 
Hogy milyen volt?
Zenélt.
Lesétálva ide a fenti csinn-bumm cirkuszból, óriási felüdülés.
Hangszerhangok.
Pont ott voltam, amikor bekerült egy ortodox kórusfelvétel; nem én kértem. Kb. 2 percig ment.
Az egész kiállításon az egyetlen lánc volt, amivel ezt eleve be lehetett kockáztatni...
 
Nyilván, lesz akinek nem jön be, ez természetes. De szerintem fontos volt megmutatni, mi ez a másik (sokadik), totálisan eltérő hifis filozófia.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
jgabesz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2009.07.18., szomb. 17:25
Értékelés: 205

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: jgabesz »


17. AUDIO VIDEO TREND & HIFI SHOW
 
Budapest Marriott Hotel 2016 November 12-13
 
FOCAL SCALA V2 Utopia
 
 
 
 
 
 



Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
17. AUDIO VIDEO TREND & HIFI SHOW
 
Budapest Marriott Hotel 2016 November 12-13
 
ELAC Concentro
 

Ez az LP játszó csodaszép.
Köszi a jó képeket.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: AVX »



17. AUDIO VIDEO TREND & HIFI SHOW
 
Budapest Marriott Hotel 2016 November 12-13
 
 
Bowers & Wilkins 803 D3
 
Bowers & Wilkins 805 Maserati Edition

Ez a 803-as design nekem nagyon nem jön be. 

Avatar
jgabesz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2009.07.18., szomb. 17:25
Értékelés: 205

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: jgabesz »


17. AUDIO VIDEO TREND & HIFI SHOW
 
Budapest Marriott Hotel 2016 November 12-13
 
ELAC Concentro
 
 
 



Avatar
jgabesz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2009.07.18., szomb. 17:25
Értékelés: 205

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: jgabesz »


17. AUDIO VIDEO TREND & HIFI SHOW
 
Budapest Marriott Hotel 2016 November 12-13
 
 
Bowers & Wilkins 803 D3
 
Bowers & Wilkins 805 Maserati Edition
 




Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: -KP- »


a kettős vakteszt mindent eldöntő módszerével egyet nem értők miatt sértődött be ... teszem azt a kiállításon megjelent termékét hogyan tudná propagálni sötét és függönnyel takart eszközzel szállodai szobában ... tudom, ez nem arról szól. Viszont akkor kár is megszólaltatni.
 
Én személy szerint sajnálom, hogy nincs már. Szerintem igenis kellenek olyanok, mint ő, a sok "voodoo-s" szemlélettel szemben.

Vendég

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Számomra benne volt abban a néhány hangban, amire felkaptam a fejem.
Ne értsetek félre, nem azt mondom, hogy jó hang vagy nem jó. Nem is az én ízlésem szerint való, amilyen zenék meg mentek, arról ezt amúgy is kicsit nehéz meghallani.
Viszont kiállt egy szisztémával, ami más, mint a többi. Melyikőtök merné megtenni ezt úgy, hogy nincs egy 30 évnyi jó sajtó mögötte?
Az a gond, hogy úgy próbálunk értékelni, mintha egy Dürer kiállítás képeiről kellene beszélni. Hogy a rézmetszetek a jobbak, vagy a fadúc-metszetek. Hogy a korai képek jobbak, vagy a késeiek. Mert van különbség.
Nem.
Itt volt Majális, meg a Cédrus, meg a Hermelines hölgy, meg volt Picasso meg a szomszéd szobában egy pop-art, amott meg egy Kondor Béla, vele szemben meg egy kortárs nonfiguratív.
Én sem vagyok kivétel, van amelyiket kifejezetten utálom, és aránylag jól el is tudom magyarázni, hogy miért.
Ami rendszer otthon felépül, az senkinél sem véletlen.
 
Ott voltak azok az egyutasok a giga csövekkel. Nálam teljesen más a hang, de kifejezetten értettem, hogy mire gerjednek az egyutas-kedvelők.
Akkor most mit mondjak róla, hogy jó hang, vagy nem jó...?
 
Ott volt az a Velvet..akármi szoba, ahol szalagos magnóról nyomták. Valami rockkoncert ment, vagyis bömbölt. Meghalnék, ha otthon kellene hallgatni többet, mint 3 nanoszekundum. De mégis azt mondom, az, ott, besz@rás, ahogy szólt.
 
Ott volt valamelyik szobában kicsi rendszer, laptopról vagy akár telefonról nyomták a zenét, wireless, no drót. Az itthonihoz képest?, nincs miről beszélni. De mégis, én azt hallom, hogy ezek akkorát javultak, hogy ha a huszonévesek ilyen akusztikus környezetbe tennék magukat, egyenesen jobb lenne a világ.
 
A Human Audio is ki mert állni valami új dologgal. Azok a dobozok ebben a láncban olyan teret csináltak, hogy lehetett érezni azt, hogy balról a második hegedűs nem borotválkozott. Én erre a paraméterre spec. nem hajtok, de van, aki nagyon, sose nevetem ki őket.
 
Vagy ez egy olyan év, hogy nyitottabb/engedékenyebb hangulatban voltam...?

Köszönöm az írásod!
Természetesen nem is azt várom/juk, hogy jó vagy rossz, hanem hogy milyen? Mi az erőssége, mire helyezi a hangsúlyt esetleg, ha van ilyen. Miben különbözik az átlagtól, stb..

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: chord »



Szerintem meg ez is - mint minden hasonló esetben - egy folyamat utolsó momentuma volt csak. Kár érte... 
Valaki, aki hallotta, beírhatná hogy szól a rendszere, mert nem sok minden érdekel onnan, de ez kifejezetten.
 
Köszönöm,
ákos

 
Számomra benne volt abban a néhány hangban, amire felkaptam a fejem.
Ne értsetek félre, nem azt mondom, hogy jó hang vagy nem jó. Nem is az én ízlésem szerint való, amilyen zenék meg mentek, arról ezt amúgy is kicsit nehéz meghallani.
Viszont kiállt egy szisztémával, ami más, mint a többi. Melyikőtök merné megtenni ezt úgy, hogy nincs egy 30 évnyi jó sajtó mögötte?
Az a gond, hogy úgy próbálunk értékelni, mintha egy Dürer kiállítás képeiről kellene beszélni. Hogy a rézmetszetek a jobbak, vagy a fadúc-metszetek. Hogy a korai képek jobbak, vagy a késeiek. Mert van különbség.
Nem.
Itt volt Majális, meg a Cédrus, meg a Hermelines hölgy, meg volt Picasso meg a szomszéd szobában egy pop-art, amott meg egy Kondor Béla, vele szemben meg egy kortárs nonfiguratív.
Én sem vagyok kivétel, van amelyiket kifejezetten utálom, és aránylag jól el is tudom magyarázni, hogy miért.
Ami rendszer otthon felépül, az senkinél sem véletlen.
 
Ott voltak azok az egyutasok a giga csövekkel. Nálam teljesen más a hang, de kifejezetten értettem, hogy mire gerjednek az egyutas-kedvelők.
Akkor most mit mondjak róla, hogy jó hang, vagy nem jó...?
 
Ott volt az a Velvet..akármi szoba, ahol szalagos magnóról nyomták. Valami rockkoncert ment, vagyis bömbölt. Meghalnék, ha otthon kellene hallgatni többet, mint 3 nanoszekundum. De mégis azt mondom, az, ott, besz@rás, ahogy szólt.
 
Ott volt valamelyik szobában kicsi rendszer, laptopról vagy akár telefonról nyomták a zenét, wireless, no drót. Az itthonihoz képest?, nincs miről beszélni. De mégis, én azt hallom, hogy ezek akkorát javultak, hogy ha a huszonévesek ilyen akusztikus környezetbe tennék magukat, egyenesen jobb lenne a világ.
 
A Human Audio is ki mert állni valami új dologgal. Azok a dobozok ebben a láncban olyan teret csináltak, hogy lehetett érezni azt, hogy balról a második hegedűs nem borotválkozott. Én erre a paraméterre spec. nem hajtok, de van, aki nagyon, sose nevetem ki őket.
 
Vagy ez egy olyan év, hogy nyitottabb/engedékenyebb hangulatban voltam...?

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Tat
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010.12.02., csüt. 22:37
Értékelés: 2

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: Tat »



Az igazán dícséretes,hogy valaki érdemesnek tartotta a Harbeth-et bemutatni a hazai közönségnek.  A felületes setup miatt azonban sikerült felcserélni a  Harbeth SHL5+nál Left-Right.Pedig a hátuljára rá is van írva...
Lehet tudni,hogy milyen elektronikával volt hajtva?
Ha jól látom a 2. polcon egy Sonneteer volt?
Egyébként ekkora szobába az M40.2 lett volna az ideális.Gondolom ez nem állt rendelkezésre és ezért esett a választás az SHL5+-ra.

 
Ha jól láttam egy Soneeter Orton volt az erősítő, a CD játszóról sejtésem sincs hogy mi lehet. A szoba tényleg hatalmas és volt is némi mélyhiány a SHL5+ -al, melyet kb. 1 percig tartott elfelejteni. 5 perc után legszívesebben ott töltettem volna a napot. 10 perc után már éveket is. Van pár nagyon jó hang a kiállításon, de varázslat, az nekem ez az egy volt. (Nehezen múlik.)

Online
Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: szigony »


Az igazán dícséretes,hogy valaki érdemesnek tartotta a Harbeth-et bemutatni a hazai közönségnek.  A felületes setup miatt azonban sikerült felcserélni a  Harbeth SHL5+nál Left-Right.Pedig a hátuljára rá is van írva...
Lehet tudni,hogy milyen elektronikával volt hajtva?
Ha jól látom a 2. polcon egy Sonneteer volt?
Egyébként ekkora szobába az M40.2 lett volna az ideális.Gondolom ez nem állt rendelkezésre és ezért esett a választás az SHL5+-ra.

Vendég

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: Vendég »


a kettős vakteszt mindent eldöntő módszerével egyet nem értők miatt sértődött be ... teszem azt a kiállításon megjelent termékét hogyan tudná propagálni sötét és függönnyel takart eszközzel szállodai szobában ... tudom, ez nem arról szól. Viszont akkor kár is megszólaltatni.
Szerintem meg ez is - mint minden hasonló esetben - egy folyamat utolsó momentuma volt csak. Kár érte... 
Valaki, aki hallotta, beírhatná hogy szól a rendszere, mert nem sok minden érdekel onnan, de ez kifejezetten.
 
Köszönöm,
ákos

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Emlékszem amikor nagy vihart kavart a mérnöki szemléletével Ákos a hallókkal szemben. Akkor szált ki innen. Be is írta. 
a kettős vakteszt mindent eldöntő módszerével egyet nem értők miatt sértődött be ... teszem azt a kiállításon megjelent termékét hogyan tudná propagálni sötét és függönnyel takart eszközzel szállodai szobában ... tudom, ez nem arról szól. Viszont akkor kár is megszólaltatni.

Avatar
mókamiki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013.01.19., szomb. 10:44
Értékelés: 77

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: mókamiki »


Milyen komolyabb fejhallgatós szett volt hallható?   
McIntosh cuccok is voltak?
Jók a fotók,köszönet érte.
Sonus Faber Cremona -- Cary Audio 306 Professional -- Pathos Logos -- Marantz 10B tuner   <<<<< >>>>>   Marantz SA-15S2 -- Sennheiser HD700

Avatar
Zsorzs
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.09.28., szomb. 20:01
Értékelés: 30

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: Zsorzs »


Sziasztok!
 
Szombaton voltunk a Show-n, az idő kint kellemetlen esős szeles volt, bent nagy volt az érdeklődés a kiállítók termékei iránt.
Voltak jó illetve szerény hangok, kiemelkedőt nem hallottam, de ez érthető is ebben az akusztikai környezetben. Néhány nagy név kifejezetten alul teljesített, ha nem ismerném testközelből azt hihetném hogy tényleg csak ennyi. Persze ez csak az én véleményem, kinek mi tetszik.
Azoknak akik nem tudtak részt venni a rendezvényen íme néhány fotó...











Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: AVX »


Emlékszem amikor nagy vihart kavart a mérnöki szemléletével Ákos a hallókkal szemben. Akkor szált ki innen. Be is írta. 
Jó ezt tudni.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Már azt hittem abbahagyta, mert a havi 1000Ft-ot sem fizette ki a fórumnak több hónapja, így lekapcsoltuk a topikját.
Emlékszem amikor nagy vihart kavart a mérnöki szemléletével Ákos a hallókkal szemben. Akkor szált ki innen. Be is írta. 

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: AVX »


A Bizsók-féle álló hangsugárzó igen dizájnos kivitel. Holnap megfülelem.
Már azt hittem abbahagyta, mert a havi 1000Ft-ot sem fizette ki a fórumnak több hónapja, így lekapcsoltuk a topikját.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: AVX »



Valamiért végre megjöttek a kiállításra a lineár karos LP játszók...
 
Üdv: TJ.

Ami jó az jó. Imádtam annó A Pierre Lurne lemezjátszóm.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ma én is megnézem a kiállítást, meg 1-2 nyílt napot
Rakjatok be minél több képet.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
A délelőtti beengedés botrányos és kritikán aluli volt, min. fél óra sorbaállással. Komolyan megfordult a fejemben, hogy hazamegyek.
 

Pont azt akartam kérdezni, hogy mekkora volt az érdeklődés. Az jó, hogy még mindig sokan szeretik a hifis dolgokat.
Nagyon jó képeket raktál fel. Jó volt nézegetni.

Avatar
denon-x4100
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2014.12.02., kedd 09:25
Értékelés: 39
Tartózkodási hely: Budapest 4.

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: denon-x4100 »


Én is így teszek, próbálom a feleségemet is elvinni, hátha így jobban megérti,
van még hova fejleszteni!
A közeljövőben szeretném lecserélni a JVC projektoromat akár márkán belül,valamelyik 4k HDR modellre,
és a szobaakkusztikával is szeretnék révbe érni! Ha ezek meglesznek,na akkor lesz vége egy időre az állandó fejlesztéseknek!
Így ma a házimozis nyílt napokat szeretném megnézni, és akár vásárolni is!

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Ma én is megnézem a kiállítást, meg 1-2 nyílt napot

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 496
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 226

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: st81 »


A Bizsók-féle álló hangsugárzó igen dizájnos kivitel. Holnap megfülelem.
Az állványosat hallgattam meg, és az elég jól szólt.
Amik tetszettek (gyártótól függetlenül):
-  Human Audio a kis Bönicke hangsugárzóval
- Trenner&Friedl tölcséres hangsugárzó
-  Bizsók L1 állványos hangsugárzó
-  L'auditeur Audionet+Sense hangsugárzó
- a Kronzilla-s szobában lévő cseh cég - mondhatni - hangfalai (Tanczi uccsó képén lévők).
Ami nem jött be: B&W 802, HECO Direkt, Dali Epicon 8, Focal Scala V2, Qualiton.
Japán vonal: Accuphase, Denon
Német vonal: Lindemann, Quadral
Magyar vonal: "Fapaci-féle" Luxor Gold

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1929
Tartózkodási hely: Tatabánya

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Valamiért végre megjöttek a kiállításra a lineár karos LP játszók...
 
Üdv: TJ.
 
 



LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Lezárt

Vissza: “Házimozi”