Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

AV Trend & Hifi show

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: szigony »



Azert boszorkanyuldozes ne legyen. Van akinek bejon van akinek nem. Az teny, hogy 50+nm keves az shl5+ de egy rel subot moge csaphattak volna.
 
Akinek igy is tetszett annak pozitiv elmeny volt akinek nem annak idealis korulmenyek kozott se fog.
 
Sajnalom, hogy pont ezen a hetvegen nem voltam otthon es lemaradtam a kiallitasrol nagyon jo kis kepeket toltottek fel paran.

Lacinak tökéletesen igaza van.A Harbeth nem szokványos hang.Van akinek tetszik van akinek nem.
Akinek így is tetszett az hallgassa meg az átlagos otthoni körülményekhez hasonló méretű helyiségben egy 100W körüli erősítővel.
Itt mekkora volt a bázistávolság és a hallgatási pozízió?

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: komarfamily »


Azert boszorkanyuldozes ne legyen. Van akinek bejon van akinek nem. Az teny, hogy 50+nm keves az shl5+ de egy rel subot moge csaphattak volna.
 
Akinek igy is tetszett annak pozitiv elmeny volt akinek nem annak idealis korulmenyek kozott se fog.
 
Sajnalom, hogy pont ezen a hetvegen nem voltam otthon es lemaradtam a kiallitasrol nagyon jo kis kepeket toltottek fel paran.

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »

Számomra a Harbeth hozta azt a meglepit,ami miatt idén érdemes volt kimenni. "Normális"  körümények között vajon mit tudhat?!     Amit hallottam belőle, szuper volt.
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Én személy szerint sajnálom, hogy nincs már. Szerintem igenis kellenek olyanok, mint ő, a sok "voodoo-s" szemlélettel szemben.
Ki csak a tudásnak él, és nem hisz, az kiüzetteték! 
Telós képek.












Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »


Ha jól láttam egy Soneeter Orton volt az erősítő, a CD játszóról sejtésem sincs hogy mi lehet. A szoba tényleg hatalmas és volt is némi mélyhiány a SHL5+ -al, melyet kb. 1 percig tartott elfelejteni. 5 perc után legszívesebben ott töltettem volna a napot. 10 perc után már éveket is. Van pár nagyon jó hang a kiállításon, de varázslat, az nekem ez az egy volt. (Nehezen múlik.)
A cd játszó egy TAD-D1000 volt.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »



Egyszer (külföldön) volt szerencsém hallani Naim elektronikákkal és kis híján lehidaltam. 
 
Itt hogyan teljesített

Számomra semmi extra nem volt, olyan átlagos produkcióra emlékszek.
Naim-ZU

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: szigony »



Jómagam kicsit tovább mennék.
Az első HighEnd Show Magyarországon, ahol lehetett hallani ez a sokat emlegetett 'BBC hangot'. Persze mindent csak fokozatosan, azért egy Spendor sp100r2, vagy egy új SP200 nemhogy nem volt, de a többség, főleg a fiatalabbja, nem is hallott ezekről, a Graham-ről meg megkérdeznék, hogy az az a liszt-cucc...?
 
A set-up valóban furcsa volt. Egy giga-terem, egy hangár, amit valamelyik évben az Avantgarde 3m magas tölcsérei meg a félméteres-membrános mélynyomói pumpáltak tele, tehát ide betettek egy sima fekete előlapos kocka-forma dobozpárt, a terem közepére, ultra-light állványokon, akkorát, mint a BC-1 dédfater volt, 'átlag' nívós elektronikákkal, semmi ezoterikus csoda vagy karvastagságú kábel.
 
Hogy milyen volt?
Zenélt.
Lesétálva ide a fenti csinn-bumm cirkuszból, óriási felüdülés.
Hangszerhangok.
Pont ott voltam, amikor bekerült egy ortodox kórusfelvétel; nem én kértem. Kb. 2 percig ment.
Az egész kiállításon az egyetlen lánc volt, amivel ezt eleve be lehetett kockáztatni...
 
Nyilván, lesz akinek nem jön be, ez természetes. De szerintem fontos volt megmutatni, mi ez a másik (sokadik), totálisan eltérő hifis filozófia.

Ez a nagy terem igazán az M40.2 lett volna optimális.Egyébként ez hány m2?A képekről elég nagynak tűnik.Lehet,hogy az M40.2 volt a cél.Ehhez tervezték a kiállítást csak valamiért nem jött össze és így került az SHL5+ ekkora terembe.
Az biztos,hogy az SHL5+ nem igényel ekkora teret.A másik dolog pedig ha az Ortonnal volt hajtva ami egyébként jó kis erősítő.Én is próbáltam itthon,de ekkora terembe ilyen messziről hallgatva a 33W nem tekinthető ideálisnak.
Azért az örvendetes,hogy még így is meg tudta mutatni,hogy mit tud.Ezek szerint hasonlóan a véleményünk.Az angliai kiállításokon volt szerencsém szinte mindent meghallgatni.Nekem a Harbeth az elérhető legjobb hang.Van aki nagyobb szenzációra vágyik.Amivel sebbi baj.Szerencsére én megelégszem az általuk képviselt természetes hangzással.Volt szerencsém az  összes Harbeth modelt meghallgatni.Meglehetősen nagy számú erősítő variáns után.Azt gondolom,hogy a kellő teljesítmény azért pozitív  hatással van a Harbethekre .A számomra legoptimálisabb egyensúlyt a mostani QUAD QMP+QUAD Artera Play biztosítja.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: alto »


Bár nem vagyok nagy híve az un. "BBC" hangnak, de az egész show-ból egyedül a Harbeth volt az ami igazán megfogott. Elsőre egy Bob Dylan felvétellel hallgattam, úgy egész egyszerűen szörnyű volt, mint egy régi Sokol rádió, ha mond ez még valakinek valamit. Aztán bekerült egy Archie Shepp felvétel, itt megmutatta mit tud igazán, nagyon szerethető muzikális hang. Ismét bebizonyosodott, hogy a demo zene kiválasztása mennyit számít.
A GGMM M3 kis aktív dobozai megint elképesztőek voltak, tudjuk persze, hogy komoly DSP-s bűvészkedés folyik a háttérben, de a végeredmény így is messze túlmutat az árcédulán szereplő összegen.
A Kronzillákkal hajtott tölcséres szélessávúak hangja nagy csalódás volt, pedig szeretem ezt a világot. Az Audio Hungarynál meg nem tudom mi történt, nem rossz erősítők azok, de a produkált hang az elég siralmasra sikeredett.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: arzachel »



 
 
A set-up valóban furcsa volt. Egy giga-terem, egy hangár, amit valamelyik évben az Avantgarde 3m magas tölcsérei meg a félméteres-membrános mélynyomói pumpáltak tele, tehát ide betettek egy sima fekete előlapos kocka-forma dobozpárt, a terem közepére, ultra-light állványokon, akkorát, mint a BC-1 dédfater volt, 'átlag' nívós elektronikákkal, semmi ezoterikus csoda vagy karvastagságú kábel.
 
Hogy milyen volt?
Zenélt.
Lesétálva ide a fenti csinn-bumm cirkuszból, óriási felüdülés.
Hangszerhangok.
Pont ott voltam, amikor bekerült egy ortodox kórusfelvétel; nem én kértem. Kb. 2 percig ment.
Az egész kiállításon az egyetlen lánc volt, amivel ezt eleve be lehetett kockáztatni...
 
Nyilván, lesz akinek nem jön be, ez természetes. De szerintem fontos volt megmutatni, mi ez a másik (sokadik), totálisan eltérő hifis filozófia.

 
Amikor én voltam akkor Cseh Tamás ment.
Simán leült az ember és szólt a zene.Gratuláltunk a kiállítónak,mert neki összejött...
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
jgabesz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2009.07.18., szomb. 17:25
Értékelés: 205

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: jgabesz »


17. AUDIO VIDEO TREND & HIFI SHOW
 
Budapest Marriott Hotel 2016 November 12-13
 
RDacoustic
 
 
 
 



Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: -KP- »



17. AUDIO VIDEO TREND & HIFI SHOW
 
Budapest Marriott Hotel 2016 November 12-13
 
 
Bowers & Wilkins 803 D3
 
Bowers & Wilkins 805 Maserati Edition

 
úgy néz ki, mint két egymás mellé rakott centrifuga

Avatar
jgabesz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2009.07.18., szomb. 17:25
Értékelés: 205

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: jgabesz »


17. AUDIO VIDEO TREND & HIFI SHOW
 
Budapest Marriott Hotel 2016 November 12-13
 
Goodmans 301 axiom
 
 



Vendég

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Contrast Black Moon
 
Egyszer (külföldön) volt szerencsém hallani Naim elektronikákkal és kis híján lehidaltam. 
 
Itt hogyan teljesített?

Avatar
jgabesz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2009.07.18., szomb. 17:25
Értékelés: 205

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: jgabesz »


17. AUDIO VIDEO TREND & HIFI SHOW
 
Budapest Marriott Hotel 2016 November 12-13
 
Contrast Black Moon
 
 




Avatar
jgabesz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2009.07.18., szomb. 17:25
Értékelés: 205

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: jgabesz »


17. AUDIO VIDEO TREND & HIFI SHOW
 
Budapest Marriott Hotel 2016 November 12-13
 
DALI Epicon 8
 
DALI Opticon 6
 
 
 



Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


Mi is elmentünk a kiállításra, s most elég jól éreztük magunkat.  Szerencsére elég korán érkeztünk, így csak 10 percet kellett várni a bejutásra.
Idén több kiállítónak is sikerült kifejezetten jó hangot elővarázsolni, kis türelemmel viszonylag jó pozíciókat tudtánk fogni a zenehallgatáshoz.
Ami nekem a legjobban tetszett:
-a KR óriás csöves erősítővel hajtott Impressivia egyutas hangfala volt.  Itthon ZU-t hallgatok, ami szintén szélessávún alapul, tehát nekem ez a világ nagyon bejön.
Persze sok eltérő gondolkodású gyártó terméke is tetszik:
-az AN nagyobb rendszerében a zeneiség elég jól megfogható volt
-a Harbeth is elvarázsoló volt, a legbensőségesebb hangot itt lehetett tapasztalni
- A Human Audio is tetszetős volt, egységes hang, bár nekem hiányzott a hangszerek teste, aurája. a fizika határai itt is megmaradtak, kis hangszórókból már ez is csoda volt.
- a Biszok is egész jól hallgatható volt ( az álló modell szólt)
 
 
Volt egy pár nagy név, amitől sokkal többet reméltem, de ismét bebizonyosodott, hogy némely cég nem tud mit kezdeni a kiállítás körülményeivel. Többen abszolút össze nem illő rendszert mutattak be totál csalódás hanggal.
 
Egy kiállító volt, akit meg kell említsek a negatív oldalról.
- az Audio Hungary csöves cuccai olyan siralmasan rosszul szóltak, hogy az döbbenetes volt. Számomra érthetetlen volt, hogyan sikerült ezt összehozni. Sajnálom, mert tavaly jóval jobb volt.
Naim-ZU

Avatar
jgabesz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2009.07.18., szomb. 17:25
Értékelés: 205

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: jgabesz »


17. AUDIO VIDEO TREND & HIFI SHOW
 
Budapest Marriott Hotel 2016 November 12-13
 
Human Audio
 
Boenicke Audio W5
 
Boenicke Audio W8
 
 



Avatar
jgabesz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2009.07.18., szomb. 17:25
Értékelés: 205

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: jgabesz »


17. AUDIO VIDEO TREND & HIFI SHOW
 
Budapest Marriott Hotel 2016 November 12-13
 
Audio Hungary qualiton
 
 




Avatar
jgabesz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2009.07.18., szomb. 17:25
Értékelés: 205

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: jgabesz »


17. AUDIO VIDEO TREND & HIFI SHOW
 
Budapest Marriott Hotel 2016 November 12-13
 
Dynaudio Contour 20
 
 




Avatar
jgabesz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2009.07.18., szomb. 17:25
Értékelés: 205

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: jgabesz »


17. AUDIO VIDEO TREND & HIFI SHOW
 
Budapest Marriott Hotel 2016 November 12-13
 
Audio Note
 
 



Avatar
jgabesz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2009.07.18., szomb. 17:25
Értékelés: 205

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: jgabesz »


17. AUDIO VIDEO TREND & HIFI SHOW
 
Budapest Marriott Hotel 2016 November 12-13
 
BIZSOK H1
 
BIZSOK K1
 

BIZSOK L1
 

 




Avatar
jgabesz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2009.07.18., szomb. 17:25
Értékelés: 205

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: jgabesz »


17. AUDIO VIDEO TREND & HIFI SHOW
 
Budapest Marriott Hotel 2016 November 12-13
 
TRENNER & FRIEDL Pharoah
 
 
 



Avatar
jgabesz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2009.07.18., szomb. 17:25
Értékelés: 205

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: jgabesz »


17. AUDIO VIDEO TREND & HIFI SHOW
 
Budapest Marriott Hotel 2016 November 12-13
 
HECO Direkt Dreiklang
 
 




Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: AVX »



Jómagam kicsit tovább mennék.
Az első HighEnd Show Magyarországon, ahol lehetett hallani ez a sokat emlegetett 'BBC hangot'. Persze mindent csak fokozatosan, azért egy Spendor sp100r2, vagy egy új SP200 nemhogy nem volt, de a többség, főleg a fiatalabbja, nem is hallott ezekről, a Graham-ről meg megkérdeznék, hogy az az a liszt-cucc...?
 

A Soundmania nem szokott kiállítani?

Avatar
jgabesz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2009.07.18., szomb. 17:25
Értékelés: 205

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: jgabesz »


17. AUDIO VIDEO TREND & HIFI SHOW
 
Budapest Marriott Hotel 2016 November 12-13
 
HARBETH Super HL 5 Plus
 
 



Lezárt

Vissza: “Házimozi”