Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Leon73 írta:
2019.07.22., hétf. 00:02
.... a sub2 meg a 41,4 kg súlyával, s 2 x 34 cm hangszóróval a 4 x 4,5 m szobámban meg talán túlméretezett!! Ez számomra nagy kérdőjel...
Ne legyen 😉

Leon73
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.07.14., vas. 19:06
Értékelés: 2

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Leon73 »

Quetz írta:
2019.07.21., vas. 15:18
Leon73 írta:
2019.07.21., vas. 13:51
-Arendal sound sub1 ( sajnos nem találtam erről tesztet, egyéb véleményeket a fórumon, pedig már más is kérdezte ebben
a fórumban, de nem kapott rá választ, szóval elhiszem hogy jó tudású subwooferről van szó, de mivel
nincs kézzelfogható bizonyítéka, milyen képesség rejlik mögötte, bármennyire tetszetős darab, addig
látatlanban nem mernék rendelni Svédországból. Másrészt Mo-on meghallgatni sem tudom.
Jól is teszed, ha nem rendeled meg Svédországból, mert azok csalók! Ugyanis az Arendal norvég termék, és nincs még Svéd viszonteladójuk.
Amit furcsálok, hogy nem találtál tesztet róla, mert a hivatalos oldalon - arendalsound.eu - az összes AV magazin tesztje be van linkelve, és angolra le van fordítva:
A minőségről még annyit, hogy Az Arfendal mögött álló csapat (lsound) importálta régen az SVS mélynyomókat Európába, amikor elhatározták, hogy új márkát indítanak, ez volt az egyik szint, amit meg akartak ugrani. A specifikációkat pedig ha megnézed, akkor Sub1 > SB2000, SUB2 > SB3000, de szubjektív teszten a SUB2 hajszálnyival, de megelőze az SB4000-t.
Hálásan köszönöm a hasznos tanácsokat, ez sokat segít az ár-értéknek legmegfelelőbb subwoofer kiválasztásában!
Tényleg gyönyörű mélyládák az Arendal, végig is olvastam a belinkelt pozitív teszteket.
Nagyon tetszetős számomra az SVS SB3000 is az 5 év garanciával!!
Ha jól értelmeztem a képességeit, akkor az Arendal sub1 < SVS SB3000 < Arendal sub2.
Ha lesz rá módom, meghallgatom a bemutatótermekben a szintén szimpatikus JAMO D 600 SUB THX mélyládát, mely súlya 32 kg, 38 cm membránnal, és az SVS SB3000 subwoofert is, mely 25 kg, és 33 cm membránnal rendelkezik, legalább legyen fogalmam, milyen egy zárt mélyláda hangzása.
Az Arendal tényleg lenyűgöz engem, dominánsnak tűnik, csak hát félő, hogy az Arendal sub1 kevés lenne számomra az erőteljes dinamikát illetően, a sub2 meg a 41,4 kg súlyával, s 2 x 34 cm hangszóróval a 4 x 4,5 m szobámban meg talán túlméretezett!! Ez számomra nagy kérdőjel!
Eddig látatlanban az 1. helyen szerepel a JAMO D 600 SUB THX, aztán a 2. helyen SVS SB3000, és nem utolsó sorban az Arendal sub??? , ( bizonytalan melyik Arendal sub illene a szobámban! ) Lesz rá esély, hogy itthon is forgalmazzák az Arendal-t?
Nem lehetek elég hálás a fórum közösségnek, hogy önzetlen segítséget nyújtanak nekem, a jelenlegi házimozi rendszerem, mely már több mint 15 éve időnként korszerűsítve van, az önök segítsége nélkül nem jött volna létre! leborulok.gif

Avatar
nemduma
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2015.04.21., kedd 11:25
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: nemduma »

Quetz írta:
2019.07.21., vas. 22:40
nemduma írta:
2019.07.21., vas. 22:25
Nézegettem ezeket az Arendalokat. Pofás darabok. Az nem baj, hogy az oldalukon van a membrán?
A mélynyomók gömbsugárzóként működnek nyílt térben, de el is forgathatod őket 90 fokkal.
Csak akkor "csúnyán" oldalra jön ki belőle a kábel :rolleyes:
Azért csak van valami hangolás szerepe, hogy egyes gyártok merre is irányítják. Előre, oldalra, lefelé. Gondolom leginkább abba az irányba mozgatják meg a levegőt, amerre a membrán áll.
Abból a szempontból érdekelt a dolog, hogy mennyire érzékenyek az elhelyezésre, hogy oldalra nyomnak.

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

nemduma írta:
2019.07.21., vas. 22:25
Nézegettem ezeket az Arendalokat. Pofás darabok. Az nem baj, hogy az oldalukon van a membrán?
A mélynyomók gömbsugárzóként működnek nyílt térben, de el is forgathatod őket 90 fokkal.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
nemduma
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2015.04.21., kedd 11:25
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: nemduma »

-KP- írta:
2019.07.14., vas. 23:10
Leon73 írta:
2019.07.14., vas. 20:39

Vagy tudtok esetleg a jelenlegi Velodyne CHT-R10 subwooferemnél jobb mélyládát?
Nagyon sokat jelentene a tanácsotok, megtisztelnétek a válaszotokkal!
Arendalsound Sub 1 sokkal jobb ezeknél.
Nézegettem ezeket az Arendalokat. Pofás darabok. Az nem baj, hogy az oldalukon van a membrán?

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Leon73 írta:
2019.07.21., vas. 13:51

-Arendal sound sub1 ( sajnos nem találtam erről tesztet, egyéb véleményeket a fórumon, pedig már más is kérdezte ebben
a fórumban, de nem kapott rá választ, szóval elhiszem hogy jó tudású subwooferről van szó, de mivel
nincs kézzelfogható bizonyítéka, milyen képesség rejlik mögötte, bármennyire tetszetős darab, addig
látatlanban nem mernék rendelni Svédországból. Másrészt Mo-on meghallgatni sem tudom.

Megtisztelnétek, ha segítenétek, hogy ezek közül, melyiket érdemes megvenni, hogy megkapjam a minőségi valódi mozis hatást?
Meg lehet rendelni, és vissza lehet küldeni minimális buktával 30 vagy 45 napon belül. Kell ennél jobb teszt?
Ezerszer többet ér megvenni, és ha nem tetszik visszaküldeni. Az ugyanis a saját szobádba lesz tesztelve. Mit érsz azzal, hogy elmész egy bemutató terembe, ami más méretű, más akusztikájú, másképp berendezett szoba mint a tiéd? Semmi garancia, hogy utána otthon is úgy fog szólni.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

manman12 írta:
2019.07.21., vas. 14:23
Sziasztok ,nem vagyok egy nagy jamos inkáb jbl es vagyok,az lenne a kérdésem hogy merjek e belevágni egy c97 vásárlásába,Egy erösitön lenne használva a két tipus a-b csatorna választott akai am59 hivox tuningal kettös kábel stb.Dance trance zenék és ehet hasonlok.elöre is köszi
minden attól függ mennyibe kerül. miért akarsz két pár hangfalat használni? inkább vegyél 1 párat, jót. pl. van egy quadral aurum eladó aprón, az megenné reggelire ezeket kb.

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Leon73 írta:
2019.07.21., vas. 13:51
-Arendal sound sub1 ( sajnos nem találtam erről tesztet, egyéb véleményeket a fórumon, pedig már más is kérdezte ebben
a fórumban, de nem kapott rá választ, szóval elhiszem hogy jó tudású subwooferről van szó, de mivel
nincs kézzelfogható bizonyítéka, milyen képesség rejlik mögötte, bármennyire tetszetős darab, addig
látatlanban nem mernék rendelni Svédországból. Másrészt Mo-on meghallgatni sem tudom.
Jól is teszed, ha nem rendeled meg Svédországból, mert azok csalók! Ugyanis az Arendal norvég termék, és nincs még Svéd viszonteladójuk.
Amit furcsálok, hogy nem találtál tesztet róla, mert a hivatalos oldalon - arendalsound.eu - az összes AV magazin tesztje be van linkelve, és angolra le van fordítva: Belinkeltem külön az eredeti verziókat, ahol volt extra információ, például mérési adatok vagy plusz képek a belsőről...

A minőségről még annyit, hogy Az Arfendal mögött álló csapat (lsound) importálta régen az SVS mélynyomókat Európába, amikor elhatározták, hogy új márkát indítanak, ez volt az egyik szint, amit meg akartak ugrani. A specifikációkat pedig ha megnézed, akkor Sub1 > SB2000, SUB2 > SB3000, de szubjektív teszten a SUB2 hajszálnyival, de megelőze az SB4000-t.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Avglas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2015.06.16., kedd 19:57
Értékelés: 119

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Avglas »

Leon73 írta:
2019.07.21., vas. 13:51
Avglas írta:
2019.07.15., hétf. 22:06
Leon73 írta:
2019.07.15., hétf. 21:51



A 4 x 4,5 m szobámban csakis mozizásra használnám, és 30 cm hangszórós subwooferen gondolkodok, még mindig bizonytalan vagyok a zárt- vagy bass-reflex témát illetően, de szeretnék olyan kompromisszumos megoldást találni, hogy mindkét típusnak a tudását egy subwooferen élvezhessem. Pontos, feszes, gyors dinamika, egyben erőteljes basszus hangot is érezhessem, mint pl. a robbanás utórezgéseit is, erre képes egy zárt rendszerű subwoofer?! :rolleyes

Megtisztelnétek, ha segítenétek, hogy ezek közül, melyiket érdemes megvenni, hogy megkapjam a minőségi valódi mozis hatást?
A valódi mozis hatáshoz véleményem szerint a minél nagyobb membránfelületen keresztül vezet az út, lehetőleg 2 db sugárzó üzembe állításával.

A megvalósíthatóságot jelentősen meghatározza a rendelkezésre álló keretösszeg is - érdemes lehet a használtpiacon is szétnézni, akár itt a fórum aprójában. Akkor legalább meg tudod hallgatni a leendő terméket. És így lehet tudsz venni pl. 2db-ot.

A felsoroltak közül személyes tapasztalatom az SB2000 kapcsán van - 2db dolgozott egy 4.4*5 m szobában. Élvezhető produkciót nyújtottak, de hangnyomásban többre vágytam.

A leírásod alapján - erőteljes basszus, dinamika stb. - 12"-nál nagyobban gondolkodnék, főleg ha 1 db.

Üdv A.
Barco Optix Cinemascope * Seymour CenterStage XD 120" 2.35:1 * Dune HD Pro 4K II * Anthem AVM60 * Emotiva xpa3 * LabGruppen PDX3000 * IMG Stageline STA2000D * Crown XLS1502 * 7.3.4 * JBL 3677 * JBL 8330 * Beckersound b1000x2, JBL4645B * Synology ds418j

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: manman12 »

Sziasztok ,nem vagyok egy nagy jamos inkáb jbl es vagyok,az lenne a kérdésem hogy merjek e belevágni egy c97 vásárlásába,Egy erösitön lenne használva a két tipus a-b csatorna választott akai am59 hivox tuningal kettös kábel stb.Dance trance zenék és ehet hasonlok.elöre is köszi
Csatolmányok
692039.jamo-concert-c-97.jpg
692039.jamo-concert-c-97.jpg (15.4 KiB) Megtekintve 2200 alkalommal

Leon73
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.07.14., vas. 19:06
Értékelés: 2

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Leon73 »

Avglas írta:
2019.07.15., hétf. 22:06
Leon73 írta:
2019.07.15., hétf. 21:51
-KP- írta:
2019.07.14., vas. 23:10


Arendalsound Sub 1 sokkal jobb ezeknél.
Nagyon szépen köszönöm az eddigi tanácsokat, kezd körvonalazódni, hogy milyen minőségi subwoofer közül válasszam ki a legmegfelelőbbet, szinte végig olvasgattam a fórumot, a teszteket, végig böngésztem a Mo-on forgalmazott kínálatokat.
A 4 x 4,5 m szobámban csakis mozizásra használnám, és 30 cm hangszórós subwooferen gondolkodok, még mindig bizonytalan vagyok a zárt- vagy bass-reflex témát illetően, de szeretnék olyan kompromisszumos megoldást találni, hogy mindkét típusnak a tudását egy subwooferen élvezhessem. Pontos, feszes, gyors dinamika, egyben erőteljes basszus hangot is érezhessem, mint pl. a robbanás utórezgéseit is, erre képes egy zárt rendszerű subwoofer?! :rolleyes:
Abban kérném a segítséget, hogy ezek közül melyik képviseli a legjobb tudást a szobám méretéhez képest?

-JAMO D 600 SUB THX ( kedvező áron van, tekintélyes súly, és jó kritikát kapott ezen a linken:
http://hangcenter.hu/hirek/166-jamo-d-6 ... illag.html
egy dolog miatt aggódom, a 38 cm hangszóró mérete, mert ha a 4 x 4,5 méteres bútorozott
szobámban mérsékelt hangerővel használnám, nem adná ki a tudását, ha meg dominánsan
hallgatnám a valódi dinamikus hangzását, akkor félő, hogy az ablakomat robbantaná ki!)
gondolkodik.gif

-SVS SB-3000, vagy SVS SB-2000 (szintén jó kritikát kapott mindkettő, csak vajon bevállalható lenne a szobámba a
nagyobbik méretű SVS SB-3000?)

-Arendal sound sub1 ( sajnos nem találtam erről tesztet, egyéb véleményeket a fórumon, pedig már más is kérdezte ebben
a fórumban, de nem kapott rá választ, szóval elhiszem hogy jó tudású subwooferről van szó, de mivel
nincs kézzelfogható bizonyítéka, milyen képesség rejlik mögötte, bármennyire tetszetős darab, addig
látatlanban nem mernék rendelni Svédországból. Másrészt Mo-on meghallgatni sem tudom.

Megtisztelnétek, ha segítenétek, hogy ezek közül, melyiket érdemes megvenni, hogy megkapjam a minőségi valódi mozis hatást?

Avatar
calhney
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.07.03., kedd 19:04
Értékelés: 0

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: calhney »

Quetz írta:
2019.07.17., szer. 14:36
calhney írta:
2019.07.17., szer. 13:28
Ennek lenne hatása a subra? Vagy a sub környékére kellene keresnem valami RCA-sat?
Nekem egy feszültségvédős elosztóba volt dugva média player, avr, cd lejátsszó, TV (és az antenna kábel is át volt vezetve rajta). A szoba másik végén volt bedugva a mélynyomó majd a projektor is. Megjött a projektor és vele a zúgás, ami viszont megszűnt azzal, ha kihúztam az antenna kábelt. Nekem azért kellett oda a leválasztó, mert más módon nem tudtam megszüntetni a zúgást. Ha neked egy hosszabbító ezt megoldotta, akkor szerintem nem kell még leválasztó is.

De általánosságban elmondható, hogy meg kell keresni azt a kábelt, amit kihúzva megszűnik a földhurok (gyakran a TV antenna kábele), és oda kell egy leválasztó, ha a probléma más módon nem kezelhető.
Ok, köszi! :tutiok:

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

calhney írta:
2019.07.17., szer. 13:28
Ennek lenne hatása a subra? Vagy a sub környékére kellene keresnem valami RCA-sat?
Nekem egy feszültségvédős elosztóba volt dugva média player, avr, cd lejátsszó, TV (és az antenna kábel is át volt vezetve rajta). A szoba másik végén volt bedugva a mélynyomó majd a projektor is. Megjött a projektor és vele a zúgás, ami viszont megszűnt azzal, ha kihúztam az antenna kábelt. Nekem azért kellett oda a leválasztó, mert más módon nem tudtam megszüntetni a zúgást. Ha neked egy hosszabbító ezt megoldotta, akkor szerintem nem kell még leválasztó is.

De általánosságban elmondható, hogy meg kell keresni azt a kábelt, amit kihúzva megszűnik a földhurok (gyakran a TV antenna kábele), és oda kell egy leválasztó, ha a probléma más módon nem kezelhető.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
calhney
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.07.03., kedd 19:04
Értékelés: 0

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: calhney »

Quetz írta:
2019.07.17., szer. 13:15
calhney írta:
2019.07.17., szer. 11:32
Leválasztóban gondolkodom én is, egyszerűbb lenne, mint átrendezni a szobát és újragondolni a feng shuit :D
Melyik fajta lenne a legideálisabb és legolcsóbb leválasztó az én esetemben? RCA-sat főleg ilyeneket találni:
https://www.arumania.hu/rca-zajszuro-fo ... 21-p379417
Én ezt használom, a TV és Antenna kábel közé kötve : Földhurok leválasztó Telektronic

Kép
Ennek lenne hatása a subra? Vagy a sub környékére kellene keresnem valami RCA-sat?

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

calhney írta:
2019.07.17., szer. 11:32
Leválasztóban gondolkodom én is, egyszerűbb lenne, mint átrendezni a szobát és újragondolni a feng shuit :D
Melyik fajta lenne a legideálisabb és legolcsóbb leválasztó az én esetemben? RCA-sat főleg ilyeneket találni:
https://www.arumania.hu/rca-zajszuro-fo ... 21-p379417
Én ezt használom, a TV és Antenna kábel közé kötve : Földhurok leválasztó Telektronic

Kép
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
calhney
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.07.03., kedd 19:04
Értékelés: 0

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: calhney »

Quetz írta:
2019.07.17., szer. 11:05
calhney írta:
2019.07.17., szer. 08:31
Megoldódott!! Két külön fali csatlakozóból kapták az áramot és földhurok volt valóban.

Eszembe nem jutott volna, köszi szépen! leborulok.gif
Yesss ;peace;

Nekem évekig nem volt ilyen gondom, de amikor meglett a projektorom, ami a szoba másik feléből kapta az áramot, viszont 15m-es HDMI kábellel csatlakozott az erősítőhőz... na akkor kezdett búgni minden. Ott földhurok leválasztó lett a megoldás.
Leválasztóban gondolkodom én is, egyszerűbb lenne, mint átrendezni a szobát és újragondolni a feng shuit :D
Melyik fajta lenne a legideálisabb és legolcsóbb leválasztó az én esetemben? RCA-sat főleg ilyeneket találni:
https://www.arumania.hu/rca-zajszuro-fo ... 21-p379417

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

calhney írta:
2019.07.17., szer. 08:31
Megoldódott!! Két külön fali csatlakozóból kapták az áramot és földhurok volt valóban.

Eszembe nem jutott volna, köszi szépen! leborulok.gif
Yesss ;peace;

Nekem évekig nem volt ilyen gondom, de amikor meglett a projektorom, ami a szoba másik feléből kapta az áramot, viszont 15m-es HDMI kábellel csatlakozott az erősítőhőz... na akkor kezdett búgni minden. Ott földhurok leválasztó lett a megoldás.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

calhney írta:
2019.07.17., szer. 08:31

Megoldódott!! Két külön fali csatlakozóból kapták az áramot és földhurok volt valóban.

Eszembe nem jutott volna, köszi szépen! leborulok.gif
Hallelujah!
Azért megkérnélek, hogy ha legközelebb bármilyen kérdésed van vagy segítséget szeretnél kérni, akkor ne szórd tele vele a fórum különböző részeit.Ha valaki tud segíteni akkor is fog, ha egy megfelelő helyen van a kérdés.
Köszi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
calhney
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.07.03., kedd 19:04
Értékelés: 0

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: calhney »

Quetz írta:
2019.07.16., kedd 17:01
Hmmm, a búgás esetleg lehet földhurok, ha különböző fali csatlakozókból kapják az áramot, de ettől függetlenül a mélynyomónak a búgáson kívül más hangot is kellene kiadnia. Ha már elosztóval vannak bekötve, akkor még azt lehet megnézni, hogy az egyiket/másikat kikapcsolva hogy szólnak, és ha így jó, akkor egy minimum 3-as elosztó amibe a subokat és az AVR-t csatlakoztatod, segíthet.
Megoldódott!! Két külön fali csatlakozóból kapták az áramot és földhurok volt valóban.

Eszembe nem jutott volna, köszi szépen! leborulok.gif

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Fish »

ha nem akarsz jobb avr-t venni ami tud 2sub-t kezelni ,akkor add el a 2 mélynyomót és vegyél 1 jobbat..
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

calhney írta:
2019.07.16., kedd 14:28
Sajnos nem hozott változást. Nem lehet esetleg, hogy valami "szoftveresen" nincs jól beállítva az erősítőn? Nem tudok már mire gyanakodni gondolkodik.gif
Ha egy hasonló kábellel mint ez, összekötötted a Yamaha SUB kimenetét a két mélynyomó "left input" bemenetével, és még mindig csak egy szól, akkor kifogytam az ötletekből. Az AVR SUB kimenetén erősítetlen jel van aminek maximális feszültsége 1-2V. Ha Y elosztóval bekötöd a két mélynyomót, akkor azok ugyanazt a jelet kapják. Ha egyesével működtek, akkor így is jónak kellene lennie.

Hmmm, a búgás esetleg lehet földhurok, ha különböző fali csatlakozókból kapják az áramot, de ettől függetlenül a mélynyomónak a búgáson kívül más hangot is kellene kiadnia. Ha már elosztóval vannak bekötve, akkor még azt lehet megnézni, hogy az egyiket/másikat kikapcsolva hogy szólnak, és ha így jó, akkor egy minimum 3-as elosztó amibe a subokat és az AVR-t csatlakoztatod, segíthet.

Kép
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
calhney
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.07.03., kedd 19:04
Értékelés: 0

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: calhney »

Quetz írta:
2019.07.16., kedd 14:17
calhney írta:
2019.07.16., kedd 14:13
Megnéztem. Külön minden sub és minden kábel jó. Még a subokat is felcseréltem, most a 208-as adja a jelet a 210-nek, most meg az búg és a másik jó gondolkodik.gif
Próba kép kösd be mindkét subot az AVR-be egy Y elosztón keresztül, így kikerülöd a subok line outját.
Sajnos nem hozott változást. Nem lehet esetleg, hogy valami "szoftveresen" nincs jól beállítva az erősítőn? Nem tudok már mire gyanakodni gondolkodik.gif

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

calhney írta:
2019.07.16., kedd 14:13
Megnéztem. Külön minden sub és minden kábel jó. Még a subokat is felcseréltem, most a 208-as adja a jelet a 210-nek, most meg az búg és a másik jó gondolkodik.gif
Próba kép kösd be mindkét subot az AVR-be egy Y elosztón keresztül, így kikerülöd a subok line outját.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
calhney
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.07.03., kedd 19:04
Értékelés: 0

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: calhney »

Quetz írta:
2019.07.16., kedd 13:58
calhney írta:
2019.07.16., kedd 10:14
A kábelek jól szigeteltek, több kábellel is próbáltam, az eredmény ugyanaz.

Hol lehet a hiba?

Köszi a válaszokat.
1. A működő Sub-n teszteld le az összekötő kábeleket
2. A hibátlan kábellel kösd rá a második Subot az AVR-re
2.a Ha ekkor is csak zúg, akkor A második Sub bemenete hibás, irány a szerviz
2.b Ha mindkét sub működik, közvetlenül az AVR-re kötve, minden kábel jó, ám sorba kötve csak búg a második, akkor elsőnek szált el a line outja, irány a szerviz.
3. Ha már semmi ötleted nincs, akkor irány a szerviz.
Megnéztem. Külön minden sub és minden kábel jó. Még a subokat is felcseréltem, most a 208-as adja a jelet a 210-nek, most meg az búg és a másik jó gondolkodik.gif

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

calhney írta:
2019.07.16., kedd 10:14
A kábelek jól szigeteltek, több kábellel is próbáltam, az eredmény ugyanaz.

Hol lehet a hiba?

Köszi a válaszokat.
1. A működő Sub-n teszteld le az összekötő kábeleket
2. A hibátlan kábellel kösd rá a második Subot az AVR-re
2.a Ha ekkor is csak zúg, akkor A második Sub bemenete hibás, irány a szerviz
2.b Ha mindkét sub működik, közvetlenül az AVR-re kötve, minden kábel jó, ám sorba kötve csak búg a második, akkor elsőnek szált el a line outja, irány a szerviz.
3. Ha már semmi ötleted nincs, akkor irány a szerviz.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”