Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Avatar
almera36
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2014.04.29., kedd 19:14
Értékelés: 30
Tartózkodási hely: Vértesszőlős

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: almera36 »

[/quote]
Azért ha teheted az SVS 13 Ultra-t se zárd ki....az opciók közül!
[/quote]
Köszi az ajánlást, eredetileg 150 ezret szántam a dologra, de mivel újonnan meg lehet venni 260e-ért így még ezt bevállalom.
A PB-13 Ultra az 700e Ft, ez nagyon messze van a kerettől :rolleyes:
A 2000-est simán elfogadta a feleségem, ha a nagyot vennénk le kéne mondania a magasfényű konyhabútorról, de én nem vagyok a magam ellensége :D
Majd pár év múlva lecseréljük, ha úgy adódik.
Digital Projection M-Vision Cine LED; Bydium 92"; Marantz SR6014; Dynavoice Definition DF-8 / DM-6 / DC-5 5.0 hangfal szett; Onkyo BD-SP809; HDI Dune BD Prime 3.0; Audioquest madzagok

Avatar
Blondsztyú
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.11.27., szer. 15:59
Értékelés: 78
Tartózkodási hely: Nyugat Mo.

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Blondsztyú »

almera36 írta:
2020.09.29., kedd 20:12
Speter írta:
2020.09.29., kedd 17:31
Mindenféleképpen a reflexet vedd a Deimos után, a 2000-es zártban nem képes arra a hangnyomásra, amire a Deimos volt.
Így is jobb lesz a hang, mint a Deimossal ;) nem kell félned tőle!
Köszönöm szépen a jó tanácsot! Ráadásul ugyanezt erősítették meg az svssound-nál is, úgyhogy teljesen nyugodtan veszek most már reflex kialakításút, vagyis PB2000-t. :tutiok:
Azért ha teheted az SVS 13 Ultra-t se zárd ki....az opciók közül!
Zidoo UHD-3000/Marantz AV8801/Emotiva XPA-5 Gen.2
Triangle Genese Quartet - Voce -Trio 5.2
2xML Dynamo-1500X/AQ CastleRock/AQ XLR/Earth,Mackenzie,Husky/Tápszürő:
Furutech e-TP66EG
Proji:Epson 9300/Synology NAS/AQ HDMI Active Cinnamon4K/ 120"motorized tensioned screen/
 

 

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: greenbio »

sziasztok!

megosztanám a tapasztalatom mélysugárzó álététtekkel kapcsolatban. kezdetben a padlón volt a sugárzó, nincs lába gyárilag szegénynek (egy Pioneer aktív sub). volt itthon némi maradék anyag, abból építettem a következőt alá: egy Superspike 00201 készlet és egy márvány lap. a sorrend a következő: padló -> Superspike 00201 -> márványlap -> sub.
ezzel nagyszerű eredményt kaptam, gyorsabb, pontosabb, kevésbé lett a mélyhang puffogós. most még kísérletképpen raktam sorbothrane (hogy hívják magyarul?) pogácsákat a márványlap és a sub közé, de még nem teszteltem.
ergo érdmes kísérletezni!
üdv!

Avatar
almera36
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2014.04.29., kedd 19:14
Értékelés: 30
Tartózkodási hely: Vértesszőlős

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: almera36 »

Speter írta:
2020.09.29., kedd 17:31
Mindenféleképpen a reflexet vedd a Deimos után, a 2000-es zártban nem képes arra a hangnyomásra, amire a Deimos volt.
Így is jobb lesz a hang, mint a Deimossal ;) nem kell félned tőle!
Köszönöm szépen a jó tanácsot! Ráadásul ugyanezt erősítették meg az svssound-nál is, úgyhogy teljesen nyugodtan veszek most már reflex kialakításút, vagyis PB2000-t. :tutiok:
Digital Projection M-Vision Cine LED; Bydium 92"; Marantz SR6014; Dynavoice Definition DF-8 / DM-6 / DC-5 5.0 hangfal szett; Onkyo BD-SP809; HDI Dune BD Prime 3.0; Audioquest madzagok

Avatar
almera36
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2014.04.29., kedd 19:14
Értékelés: 30
Tartózkodási hely: Vértesszőlős

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: almera36 »

Quetz írta:
2020.09.29., kedd 14:31
Vedd meg mindkettőt, amelyik kevésbé tetszik, azt küld vissza. Vagy vedd meg az olcsóbbat és cseréld nagyobbra, drágábbra. Lásd még: https://svsound.hu/svsound-garanciak-2/
Köszönöm szépen a linket, sok mindent nem tudtam. Felhívtam őket és egyértelmű most már :rolleyes:
Digital Projection M-Vision Cine LED; Bydium 92"; Marantz SR6014; Dynavoice Definition DF-8 / DM-6 / DC-5 5.0 hangfal szett; Onkyo BD-SP809; HDI Dune BD Prime 3.0; Audioquest madzagok

Online
Avatar
Speter
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1039
Csatlakozott: 2013.05.29., szer. 13:36
Értékelés: 261
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Speter »

almera36 írta:
2020.09.29., kedd 12:54
tehát zárt vagy reflex kialakítású legyen. Megszoktam a Clarus Deimos (hatalmas) hangját/erejét és attól tartok hiányérzetem lenne a zárt láda esetén. Tudom, hogy pontosabb meg gyorsabb, de én 90%-ban filmet nézek és szeretem ha remeg az ágy alattam :)
Mindenféleképpen a reflexet vedd a Deimos után, a 2000-es zártban nem képes arra a hangnyomásra, amire a Deimos volt.
Így is jobb lesz a hang, mint a Deimossal ;) nem kell félned tőle!
Anthem D2V; Musician Audio Pegasus R2R; HTPC-Intel-Nvidia; AudioSquare-SB Acoustics-DIY MZ/X-Kalmi aktív 5.0; Rythmik Audio F15SE-MZ/X mod; Samsung 77" S90C OLED; ValhallA kábelezés; AudioQuest HDMI; Isotek Aquarius; Isotek Polaris; Hivox Alces; Synergistic Research; MZ/X-USB kártya

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

almera36 írta:
2020.09.29., kedd 12:54
Sziasztok!

Mindig jó tanácsokat kaptam itt, most is kérdezni szeretnék.
Jövőre elkészül a házunk, ahol a nappali kb. 2,6 m * 5,9 m lesz ráadásul a hallgató pozícióban jobb oldalra nyitott (étkező+konyha) lesz.
Vettem 5 db M&K M7 -est, ezek kiegészítéséhez szeretnék SVS mélynyomót venni.
A dilemma annyi, hogy SB2000 vagy PB2000 legyen, tehát zárt vagy reflex kialakítású legyen. Megszoktam a Clarus Deimos (hatalmas) hangját/erejét és attól tartok hiányérzetem lenne a zárt láda esetén. Tudom, hogy pontosabb meg gyorsabb, de én 90%-ban filmet nézek és szeretem ha remeg az ágy alattam :)
Kaptam már tanácsot, de kíváncsi vagyok mások véleményére is, mert nem vagyok csere-berélős, megveszem és minimum 5 évig élvezem (ez a terv).
(A Clarus szett már foglalózva van, tehát nem marad a Demios, mert nem fért volna el az új házban)

A fal egyébként 38-as Porotherm lesz, 12-es EPS-sel.

Köszönöm!
Vedd meg mindkettőt, amelyik kevésbé tetszik, azt küld vissza. Vagy vedd meg az olcsóbbat és cseréld nagyobbra, drágábbra. Lásd még: https://svsound.hu/svsound-garanciak-2/
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
almera36
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2014.04.29., kedd 19:14
Értékelés: 30
Tartózkodási hely: Vértesszőlős

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: almera36 »

Sziasztok!

Mindig jó tanácsokat kaptam itt, most is kérdezni szeretnék.
Jövőre elkészül a házunk, ahol a nappali kb. 2,6 m * 5,9 m lesz ráadásul a hallgató pozícióban jobb oldalra nyitott (étkező+konyha) lesz.
Vettem 5 db M&K M7 -est, ezek kiegészítéséhez szeretnék SVS mélynyomót venni.
A dilemma annyi, hogy SB2000 vagy PB2000 legyen, tehát zárt vagy reflex kialakítású legyen. Megszoktam a Clarus Deimos (hatalmas) hangját/erejét és attól tartok hiányérzetem lenne a zárt láda esetén. Tudom, hogy pontosabb meg gyorsabb, de én 90%-ban filmet nézek és szeretem ha remeg az ágy alattam :)
Kaptam már tanácsot, de kíváncsi vagyok mások véleményére is, mert nem vagyok csere-berélős, megveszem és minimum 5 évig élvezem (ez a terv).
(A Clarus szett már foglalózva van, tehát nem marad a Demios, mert nem fért volna el az új házban)

A fal egyébként 38-as Porotherm lesz, 12-es EPS-sel.

Köszönöm!
Digital Projection M-Vision Cine LED; Bydium 92"; Marantz SR6014; Dynavoice Definition DF-8 / DM-6 / DC-5 5.0 hangfal szett; Onkyo BD-SP809; HDI Dune BD Prime 3.0; Audioquest madzagok

Avatar
nemduma
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2015.04.21., kedd 11:25
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: nemduma »

Sziasztok!
Monoprice sugárzókkal van valakinek tapasztalata? Rákeresve a fórumban nem igen találtam semmit.
https://www.monoprice.com/pages/speakers

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Dorian írta:
2020.09.08., kedd 15:51
A másik felvetésre, membránfelület tekintetében, kétlem hogy kevés lenne, egy db 16 centis mélyközép.

Tehát valóban jobb megoldás a szett monitorsugárzóját használni a szett centere helyett.
Az, hogy elég-e egy db 16 centis mélyközép erősen függ a felhasználási körülményektől és módjától, egyéni ízléstől, hallgatási szokásoktól. Átlagos felhasználást nézve, átlagos helyiségben egyébként szerintem elegendő, ha nem akarunk a párbeszéddel (nyilván nem csak ezzel) falat bontani.

Ha elfér a szett monitorja, akkor lehet, hogy valóban jobb választás bizonyos szempontból mint egy vízszintes MTM centersugárzó.

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Dorian írta:
2020.09.08., kedd 11:23
Felmerült bennem, hogy van-e valamilyen hangi indoka annak, hogy a center sugárzóban 2 db mélyközép hangszóró van.
Mi van, ha a hagyományos center sugárzót egy monitor-dobozzal helyettesítem?
Itt pont ezzel foglalkoztak és mértek is:
https://www.audioholics.com/loudspeaker ... er-designs

Ahogy más is írta bizonyos szempontból jobb lehet egy árban töredékébe kerülő monitordoboz, mint egy marha drága center, vagy a centert függőlegesen kell használni (ami elég hülyén néz ki :D):
Csatolmányok
Center.png
Center.png (23.38 KiB) Megtekintve 2197 alkalommal
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Dorian »

denesdr írta:
2020.09.08., kedd 14:20
Dorian írta:
2020.09.08., kedd 12:02
Ill. ha jól gondolom, elméletileg az lenne a jó megoldás, ha a magassugárzó a mélyközép függőleges tengelyében helyezkedne el, nem mellette.
Biztos volt már róla szó, de a hangszórók függőleges elrendezése az egységesebb vízszintes terítést segíti. A sokszor előforduló vízszintes hangszóró elrendezés esetén a horizontális off-axis tengelyeken a keresztváltás okozta kioltások tapasztalhatóak. Ez azért van mert magasabb frekvenciákon (tipikusan mélyközép-magas közti váltást feltételezve) nem tudjuk elég közel helyezni a hangszórókat egymáshoz (1/4 hullámhossz vagy kisebb távolság lenne ideális) és az elrendezés szerinti irányokba, a fő tengelyről elmozdulva megváltozik a driverek távolsága a hallgatói (vagy épp mérői) pozíciótól egymáshoz képest, ezzel fázis eltéréseket okozva, hangnyomásbeli (jobbik esetben) beszakadásokat idézve elő az átvitelben.
Koax hangszórókat ez a probléma a legtöbb esetben nem érinti, illetve mélyebb frekvenciákon ahol megvalósítható az 1/4 hullámhossznyi vagy kisebb távolság a driverek között, szintén megszűnik vagy jelentősen csökken (pl. váltási meredekségtől függően) ez a probléma.
Bocs, ha bonyolultan fogalmaztam, azért remélem érthető.
Tökéletesen érthető, a fejemben is pont ilyesmi volt, de teljesen ködösen, köszönöm a megvilágítást.

A másik felvetésre, membránfelület tekintetében, kétlem hogy kevés lenne, egy db 16 centis mélyközép.

Tehát valóban jobb megoldás a szett monitorsugárzóját használni a szett centere helyett.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Ne legyen túl magas a TV alatt a center és meglegyen a membrán felület ezért duplázzák meg a mélyközepet nem? Na meg a kinézet is számíthat, szimetrikus de biztos hogy egyenletesebb is így. gondolkodik.gif

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Magyarán aki a legjobb hangot (vagy legalábbis a legjobb off-axis átvitellel rendelkező nem koax rendszert) szeretné egy vízszintes elrendezésű centerből, akkor az alábbi elrendezésű, legalábbb 3 utas dobozokat keresse:
ma_plc350ii_black.jpg
ma_plc350ii_black.jpg (52.49 KiB) Megtekintve 2185 alkalommal

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Dorian írta:
2020.09.08., kedd 11:23
Felmerült bennem, hogy van-e valamilyen hangi indoka annak, hogy a center sugárzóban 2 db mélyközép hangszóró van.
Mi van, ha a hagyományos center sugárzót egy monitor-dobozzal helyettesítem?
Floyd Toole: Sound Reproduction Loudspeakers and Rooms - könyveben több helyen ezt irja:

"Never use simple midrange-tweeter-midrange horizontal center
loudspeakers because of their atrocious off-axis performance. "

" The simple one, often called the “midrange-tweeter-midrange” or MTM, arrangement is usually found in entry-level products but also, occasionally, in some expensive products. In its basic confi guration of both woofers operating in
parallel, crossing over to a tweeter—a two-way design— it is not optimum because of off-axis acoustical interference. In Figure 18.18a it is seen that this interference is symmetrical, so both lateral refl ections suffer from
the same fl aw, affecting sound quality. These designs also show up in vertical arrangements, in which case the acoustical interference is heard after refl ection from the fl oor and ceiling. An intermediate confi guration, sometimes called the 2½-way, rolls off one of the woofers at a low frequency, allowing the second unit to function as a midrange.
The result is a slight improvement in overall performance, but the horizontalplane interference pattern is then asymmetrical and still not what is needed. "

"Getting back to normal matters, there is an issue with horizontal centerchannel loudspeakers of the simple Midrange-Tweeter-Midrange (MTM) confi guration because of their atrocious horizontal off-axis performance. However,
horizontal center loudspeakers designed with a midrange unit to accompany the
tweeter can be excellent, so look closely"

en a fentieket ugy ertelmezem: jobban jarsz, ha ugy teszel, ahogy kerdezted

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Dorian írta:
2020.09.08., kedd 12:02
Ill. ha jól gondolom, elméletileg az lenne a jó megoldás, ha a magassugárzó a mélyközép függőleges tengelyében helyezkedne el, nem mellette.
Biztos volt már róla szó, de a hangszórók függőleges elrendezése az egységesebb vízszintes terítést segíti. A sokszor előforduló vízszintes hangszóró elrendezés esetén a horizontális off-axis tengelyeken a keresztváltás okozta kioltások tapasztalhatóak. Ez azért van mert magasabb frekvenciákon (tipikusan mélyközép-magas közti váltást feltételezve) nem tudjuk elég közel helyezni a hangszórókat egymáshoz (1/4 hullámhossz vagy kisebb távolság lenne ideális) és az elrendezés szerinti irányokba, a fő tengelyről elmozdulva megváltozik a driverek távolsága a hallgatói (vagy épp mérői) pozíciótól egymáshoz képest, ezzel fázis eltéréseket okozva, hangnyomásbeli (jobbik esetben) beszakadásokat idézve elő az átvitelben.
Koax hangszórókat ez a probléma a legtöbb esetben nem érinti, illetve mélyebb frekvenciákon ahol megvalósítható az 1/4 hullámhossznyi vagy kisebb távolság a driverek között, szintén megszűnik vagy jelentősen csökken (pl. váltási meredekségtől függően) ez a probléma.
Bocs, ha bonyolultan fogalmaztam, azért remélem érthető.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára denesdr 2020.09.08., kedd 14:27-kor.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Lehet kettőt rakni centernek, volt aki már 3-nál tartott itt a fórumon és állítása szerint referencia hangot kapott így.
Szerintem bőven elég egy, viszont az ne fele akkora legyen, mint a frontok.
A legjobb a 3 teljesen egyforma LCR.
Ez akkor is igaz, ha aprócska M&K az a 3 és akkor is, ha böszme Pro hangsugárzóról van szó.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Dorian írta:
2020.09.08., kedd 12:56
R.G. írta:
2020.09.08., kedd 12:49
ha jól emlékszem korábban Fapaci írta a buktatóit, és hogy hogyan lehet használni ezt a felállást
remélem jól emlkézsem :)
talán tavaly?!?! gondolkodik.gif
ha nem akkor bocs
Én nem emlékszem, ezért kérdezem. Rákeresni egy tavalyi fórumos írásra szvsz lehetetlen.
Rákeresek este majd én is, hátha megtalálom...
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Dorian »

R.G. írta:
2020.09.08., kedd 12:49
ha jól emlékszem korábban Fapaci írta a buktatóit, és hogy hogyan lehet használni ezt a felállást
remélem jól emlkézsem :)
talán tavaly?!?! gondolkodik.gif
ha nem akkor bocs
Én nem emlékszem, ezért kérdezem. Rákeresni egy tavalyi fórumos írásra szvsz lehetetlen.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Dorian írta:
2020.09.08., kedd 12:02
Tamoo írta:
2020.09.08., kedd 11:36
Dorian írta:
2020.09.08., kedd 11:23
Felmerült bennem, hogy van-e valamilyen hangi indoka annak, hogy a center sugárzóban 2 db mélyközép hangszóró van.
Mi van, ha a hagyományos center sugárzót egy monitor-dobozzal helyettesítem?
Miért? Nem tetszik a GSLCR hangja? (Az egyébként 2.5 utas doboz.)
Helyettesítheted, nincs belőle semmi. gondolkodik.gif
Tetszik, de a dolog hátterére lennék kíváncsi, hogy van-e bármi oka a duplázásnak. Logikusabbnak gondolnám, ha a center ugyanolyan monitor lenne, mint a GS10, ami a surroundot adja, ill. a frontok felépítése is tulajdonképpen gy mélysugárzóra ültetett GS10 kialakítású.
Ill. ha jól gondolom, elméletileg az lenne a jó megoldás, ha a magassugárzó a mélyközép függőleges tengelyében helyezkedne el, nem mellette.
ha jól emlékszem korábban Fapaci írta a buktatóit, és hogy hogyan lehet használni ezt a felállást
remélem jól emlkézsem :)
talán tavaly?!?! gondolkodik.gif
ha nem akkor bocs
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Tamoo írta:
2020.09.08., kedd 11:36
Dorian írta:
2020.09.08., kedd 11:23
Felmerült bennem, hogy van-e valamilyen hangi indoka annak, hogy a center sugárzóban 2 db mélyközép hangszóró van.
Mi van, ha a hagyományos center sugárzót egy monitor-dobozzal helyettesítem?
Miért? Nem tetszik a GSLCR hangja? (Az egyébként 2.5 utas doboz.)
Helyettesítheted, nincs belőle semmi. gondolkodik.gif
Tetszik, de a dolog hátterére lennék kíváncsi, hogy van-e bármi oka a duplázásnak. Logikusabbnak gondolnám, ha a center ugyanolyan monitor lenne, mint a GS10, ami a surroundot adja, ill. a frontok felépítése is tulajdonképpen gy mélysugárzóra ültetett GS10 kialakítású.
Ill. ha jól gondolom, elméletileg az lenne a jó megoldás, ha a magassugárzó a mélyközép függőleges tengelyében helyezkedne el, nem mellette.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

Dorian írta:
2020.09.08., kedd 11:23
Felmerült bennem, hogy van-e valamilyen hangi indoka annak, hogy a center sugárzóban 2 db mélyközép hangszóró van.
Mi van, ha a hagyományos center sugárzót egy monitor-dobozzal helyettesítem?
Miért? Nem tetszik a GSLCR hangja? (Az egyébként 2.5 utas doboz.)
Helyettesítheted, nincs belőle semmi. gondolkodik.gif
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Dorian írta:
2020.09.08., kedd 11:23
Felmerült bennem, hogy van-e valamilyen hangi indoka annak, hogy a center sugárzóban 2 db mélyközép hangszóró van.
Mi van, ha a hagyományos center sugárzót egy monitor-dobozzal helyettesítem?
Van, aki kettővel oldotta meg:
viewtopic.php?f=33&t=149859
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Felmerült bennem, hogy van-e valamilyen hangi indoka annak, hogy a center sugárzóban 2 db mélyközép hangszóró van.
Mi van, ha a hagyományos center sugárzót egy monitor-dobozzal helyettesítem?
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Stirlitz17
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2019.05.11., szomb. 16:00
Értékelés: 12

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Stirlitz17 »

Tamoo írta:
2020.09.04., pén. 05:55
A nagy jóságot leírtam amit a megfelelő elhelyezésen kívül meg lehet tenni: UMIK1 + miniDSP HD (a kis erőfeszítés pedig relatív :D)
Koszi szepen, utanaerdeklodtem, beszeltem eladoval, vagta a temat, ha raszanom magam ez lesz. leborulok.gif
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.09.06., vas. 15:44-kor.
Ok: idézetszintek javítása

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”