Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

A pro audio és a hifi elsősorban nem az eszközök szintjén válik el, hanem ott, hogy melyik muksó ül le elé.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

wittao írta:
2020.10.10., szomb. 19:09
Ha megnezitek komarfamily hsz-et, pont erre a munkaeszkoz kerdesre kerdezett ra tobbszor, amire senki nem valaszolt! Betette az M40.2 kepet, sokan ezt kokemenyen munkaeszkoznek hasznalja, mas meg otthon a szobaban a furnerozott valtozatat. Akkor most ez PRO?
Tehat itt santit a fotos hasonlatod. Ugyanaz az eszkoz, csak mas a szine.
A 40.2 PRO az pro audio hangfal, a kép alapján is látszik. A sima 40.2 meg hifi hangfal.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Fish »

-KP- írta:
2020.10.10., szomb. 10:15
Hagyd rájuk, sokan még mindig az árcédula alapján döntenek, már előre, hogy jó-e egy adott termék.
Ez gondolom nekem szólt :D

Ha én sznob vagyok ,akkor te meg sznobgyülőlő? gondolkodik.gif
Csak azért mert ami nekem tetszik ,mind kivitelben ,mind megszólalásban,azok drágák, akkor én ezért vagyok sznob? Nem értem az összefüggést!
És miért zavar az téged,hogy nekem az órmótlan ,gyatrán kivitelezett,laharcolt mizoból kiöregedett ládák és dobozok nem hoznak lázba, pláne egy lakásban,nappaliban?

Komolyan ettől én most valami közellenség vagyok a számodra? Nagy a baj ,sajnos! sad.gif
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2020.10.10., szomb. 10:56
a Pro vagy nem Pro témához.
Azt hiszem, sokakhoz hasonlóan ott vagy félreértésben, hogy a Pro Audio nem arról szól, hogy jobb hangot/képet ad, mint a Home Audio. Eleve már ez a "jobb hang" teljesen szubjektív kategória, a mérnökök, zenészek, alkotók többségét teljesen hidegen hagyja, szóval erről az ösvényről térjünk is le gyorsan! A Pro kategória alaphelyzetben annyit tesz, hogy munkaeszközről van szó. Jellemzően stabilabb, védettebb berendezések, amiknek néha szélsőséges körülmények között is el kell látniuk feladatukat. Tehát a Pro készülék nem feltétlenül jobb, mint egy hasonló Home cucc, ám amit ígér, azt tudja 3 és 43 fokos hőmérsékletben, színpadról leesés után, mocskos tápárammal etetve, vagy káoszos elektromágneses viharban (pl. egy színpad szélén, ahol 20-30 db rádiós cucc működik 20 méteren belül).

Fotós párhuzam a jobb megértés érdekében:

Van a szekrényemben egy 700e forintos amatőr váz, meg egy 2M forintos Pro váz. Kapaszkodj meg, előbbi nagyobb felbontáson dolgozik, észrevehetően jobb képminőséget ad, ráadásul tele van kényelmi funkciókkal, amik néha nagyon megkönnyítik a fotós dolgát. A Pro váz nagy, nehéz, buta, ellenben szörnyen gyors, atomstabil és működik -10 fokban, esőben, szélben is, meg még azt is túléli, ha véletlenül nekivágom a falnak egy béna mozdulattal. Az amatőr váz 5 fok alatt feladja a küzdelmet, hányja magából a hibaüzeneteket, néhány koccanástól, meg egy kis esőtől pedig kileheli a lelkét. Munka közben ez vállalhatatlan, így hát a profik (akik nem okosabbak, nem "jobbak", hanem hivatásosok) kezében jellemzően 6-8-10 éves Pro gépeket látsz, az amatőrök pedig veszik kétévente a legújabb csili-vili masinákat. Egyik sem jobb/rosszabb, hanem más a céljuk, feladatuk. Azt a technikát viszem magammal, amelyik illik az aktuális feladathoz.

Ha hangosítani megyek, nem viszem magammal az otthoni hangdobozaimat, pedig "jobban" szólnak, mint a Meyer Leo array, ellenben semennyire sem bírják a viszontagságokat és a teljesítményt. Ha valamelyik Meyer leesik a teherautó platójáról, leöntik egy korsó sörrel, kint áll a napon, vagy órákon át esik rá az eső, vagy esetleg néhány másodpercre kap pár ezer wattot egy gerjedés miatt, túléli és a koncert lemegy. Az otthoni dobozom talán már a szállítást és telepítést sem élné túl, a bulinak meg lőttek. Ha stúdióba megyek, ipari kábeleket viszek magammal, amik elviselik, ha az énekesnő rájuk lép a tűsarkújával, vagy a félrészeg gitáros esés közben kirántja az egyiket az erősítőből. Van otthon "jobb" hangú kábelem, de azzal nem vállalok melót, mert megbízhatatlan. Márpedig a koncertnek és a felvételnek meg kell lennie, engem ezért fizetnek. Ha technikai gixer van, hiába mentegetőzöm, hogy a nüansznyival jobb hangzás érdekében én gyönyörű HiFi kábelekkel dugtam össze a cuccot, ha valamelyik drót az első durva pillantástól elsírja magát és onnan kezdve nem hajlandó áramot vezetni. Ilyen esetben simán lehülyéznek, felnégyelnek, rosszabb esetben nullázzák a gázsimat és évekig nem kapok munkát, joggal. Ha otthon nem tudok meghallgatni egy albumot, vagy megnézni egy filmet, mert valamelyik Home cuccom éppen hisztizik, abból nem lesz nyakazás, maximum egy kis idegeskedés. Más környezet, más elvárások, más eszközök. Nem jobb, nem rosszabb, hanem más.

A képbe persze alaposan bekavarnak a gyártók és kerekedők, amikor két kézzel szórják a Pro és Studio címkéket, tehát valamennyire érthető, hogy a mezei felhasználó néha összezavarodik. Lásd az egyik szomszédos topikot, amiben hobbitársunk szomorúan számol be arról, hogy a Pro dobozai szállítás közben megsérültek. A félrevezetés tipikus esete. Egy igazi Pro hangsugárzó nem fog attól megsérülni, hogy szállítás közben nekivágják a falnak, mert erre fel van készítve. A Home cuccnak viszont letörik a sarka, megsértődik, szétreped, megdöglik. Répát, paprikát, uborkát a zöldségesnél érdemes vásárolni. Az újságosnál is árulnak zöldséget, de az nem egészen ugyanaz.

Ha úgy érzed, valaki lesajnált egy vélemény kinyilvánítással (talán pont rám gondoltál), akkor szerintem próbáld az illetővel tisztázni, mert könnyen lehet, hogy ott is félreértettél valamit. A Pro Audios kérdéseket szerintem egy ezzel foglalkozó fórumon, topikban tedd fel! Biztos vagyok benne, hogy fogsz kapni válaszokat, amennyiben el tudod engedni a folyamatos offenzív hozzáállást. Itt a téma a többséget nem érdekli, ennél bővebben nem is terhelném őket vele.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Stirlitz17 írta:
2020.10.10., szomb. 12:40
Kerdeznem a hozzaertoket a kepen lathato valtorol, ha egy rovid valaszban ertekelnetek, megkoszonnem.
Igen, ez egy keresztváltó.

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1791
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Red75 »

Stirlitz17 írta:
2020.10.10., szomb. 12:40
Udv a T.Tarsasagnak!

Talan belefer kerdesem ezen topicba, hiszen az elobb volt szo a valtorol. Ha megsem, elnezest. kerek. Kerdeznem a hozzaertoket a kepen lathato valtorol, ha egy rovid valaszban ertekelnetek, megkoszonnem.

Stirlitz
Ez az, a kérdést nem igazán értem. gondolkodik.gif Bár nem is vagyok hozzáértő. ;)

https://www.av-online.hu/hangfal/usher- ... teszt_3168
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Stirlitz17 írta:
2020.10.10., szomb. 12:40
Udv a T.Tarsasagnak!

Talan belefer kerdesem ezen topicba, hiszen az elobb volt szo a valtorol. Ha megsem, elnezest. kerek. Kerdeznem a hozzaertoket a kepen lathato valtorol, ha egy rovid valaszban ertekelnetek, megkoszonnem.

Stirlitz
Ez egy barna nyáklapra épített váltó, típusa SS23LH9 valami. Általában hangfalakban szokták alkalmazni, hiszen hangváltó.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

komarfamily írta:
2020.10.10., szomb. 12:19
Meg mindig nem irtad le, hogy a pro szerinted miert pro? Ezek szerint a 600 fontos jbl c akarmi csucs studio minoseg? Vagy attol pro mert batar nagy es hangos?
A Professional Audio, mint a nevében is benne van, meghatározott műszaki igényeket elégít ki. Az igények, akár az árlista, igen széles sávban mozognak. Az otthoni hifi pedig életérzést próbál meg eladni, nem terhelik mögöttes műszaki tartalommal a hallgatóságot.

De én sem értem, hogy a kérdésre, miszerint Wharfedale Linton 85th, Arendal 1723 vagy XTZ M6 miért az a válasz, hogy a keresett minőséget nem lehet egy PRO audi szettől megkapni. Egyik sem pro audio termék.

Másrészt, ha otthon a Harbeth kiválóan szerepel olyan téren, mint középtartomány, beszéd énekhang realisztikus megszólaltatása, akkor nem árt arra is gondolni, hogy a mixet pro audio cuccokon keverték. Márpedig ha rossz minőségű rendszeren készült az alapanyag, akkor azt a Harbeth sem fogja helyre tenni. Következtetés, hogy a pro audio is kiváló minőséget képvisel.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Stirlitz17
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2019.05.11., szomb. 16:00
Értékelés: 12

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Stirlitz17 »

Udv a T.Tarsasagnak!

Talan belefer kerdesem ezen topicba, hiszen az elobb volt szo a valtorol. Ha megsem, elnezest. kerek. Kerdeznem a hozzaertoket a kepen lathato valtorol, ha egy rovid valaszban ertekelnetek, megkoszonnem.

Stirlitz
Csatolmányok
hangfal-keresztvalto.jpg
hangfal-keresztvalto.jpg (2.09 MiB) Megtekintve 1114 alkalommal

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Meg mindig nem irtad le, hogy a pro szerinted miert pro? Ezek szerint a 600 fontos jbl c akarmi csucs studio minoseg? Vagy attol pro mert batar nagy es hangos?

En soha nem mondtam, hogy ha valami draga attol meg nem lehet hallgathatatlan. Hanyszor volt, hogy szigonnyal bementunk egy szobaba amiben tobb tizmillios rendszer volt es kb fordultunk is ki mert minden sziszegett, meg bugott es egyenesen bantotta a fulunket. Ugyanakkor sokan meg ahitattal hallgattak. Akkor most kinek van igaza? Azert mert altalanossagban azt mondod, hogy sokan az arcedula alapjan dontik el mi a jo es mi a rossz akkor ez rad nem igaz? Ne legyunk mar alszentek. Nem mondom, hogy olcson nem lehet jot kapni de mutass egy olyan dolgot az eletben ahol dragabban nem lehet jobbat kapni!

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

komarfamily írta:
2020.10.10., szomb. 11:15
Ha elolvassatok figyelmesen szigony mit irt akkor abbol kiderul, hogy mozira keresgel mivel sztereon mar evek ota megtalalta a tutit. Senki nem beszelt sztereorol.
Olvasd el figyelmesen mit írtam szigonynak. Az angol av fórumon van az xtz-nek és az arendal-nak is saját topikja. Annyit javasoltam neki, hogy írjon oda, hátha van a lakhelyéhez közel valakinek szettje, amit meghallgathat. Lapozz vissza 1 oldalt, vagy kettőt és meglátod. De van mindkét márkának facebook csoportja is, és még azt is elárulom, hogy bent vagyok mindkettőben. Aki szeretné behívom, de ha valaki magától megtalálja, lehet csatlakozni. Sem a prot sem a sztereót nem én hoztam szóba... De mondhatnám azt is, hogy rendeljen be egy szettet mindkettőtől, és amelyik nem tetszik, azt küldje vissza. Mert lehet ilyet is.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

komarfamily írta:
2020.10.10., szomb. 11:15
Na nézzük sorjában.

- Nem értettük, hog az Arendal vagy az XTZ számodra mitől pro. Továbbra se értjük, de mindegy is. Ennyi nem több. Hidd el nem okozott komoly traumát senkinek. Csak érdekelt volna többünket számodra mitől az. Ennyi. A válaszod, viszont több mint fura, szerinted azért az, mert mi annak tartjuk? Itt valamit valahol nagyon félreértettél.

- Aztán "a pro cinema topikbol kiindulva az ottani dobozok 90% nem pro szett megis ott olvashato" Ez nem értem. A JBL C211, 3677, 4641, 4722, KCS S1200,1500,2000-2001, EAW/Electro Voice, Mag cinema és társai közül melyik nem az? Vagy Behringer,QSC, Crown xls,xti,dci,dsi,cdi vonalból melyik nem az? Mert a diskurzus nagyrészt ezekről folyik. Megspékelve néha némi diy-el. Pl. Diysoundgroup hangfalkitek. Abban igazad van, hogy a professional felhasználásnak sok területe van a felvételkészítéstől a műsorszórásig, a hangosított zenén át akár a kereskedelmi mozikig. stb. stb. De ez az avx mozis szekciója, másrészt ha nem tűnt volna fel, még a topik címében is benne van, hogy Pro cinema.

- Hiába tagadod, a jelenség bizony igenis létezik. Sokan árcédula alapján előre eldöntik, hogy az adott termék jó vagy nem jó. Ami drága az biztosan jó, ami nem az, az tutira csak gagyi lehet. Ez nem csak a pro-s cuccokra igaz, hanem ugyanúgy bármire.

- Nem én hoztam szóba először a sztereót, hanem más. De ezt is rajtam kéred számon. Miért?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára -KP- 2020.10.10., szomb. 12:01-kor.

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Akkor ha kerhetnem definialja mar valaki mit jelent a pro vonal? Ha a lenti definiciot elfogadjuk amit talaltam akkor nem sok pro cucc van Magyarorszagon. Ha csak reszben fogadjuk el ekkor ki lehet ragadni ket dolgot vagy a studioban is hasznalt minosegi dolgokat vagy csak ipari felhasznalasra tervezett eszkozolrol beszelunk. Ezek alapjan akar en is mondhatom, hogy bizony pro cuccom van;).
Csatolmányok
Screenshot_20201010-103549_Chrome.jpg
Screenshot_20201010-103549_Chrome.jpg (412.36 KiB) Megtekintve 1106 alkalommal

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

-KP- írta:
2020.10.10., szomb. 10:15
fapaci írta:
2020.10.10., szomb. 09:30
Fish írta:
2020.10.10., szomb. 00:13
a pro a legpuritánabb valami amit csak elképzelhet az ember és ezt nem rossz értelembe írom ,mindegy hogy néz ki .csak szóljon nagyot, hiszen nagy mozikba vannak tervezve,és olyan helyre ahol nem látszanak, a fent említett csodák pedig műremekek, már már műalkotások.. :D rajongani lhet értük, meg sok-sok pénzt kicsengetni :D
Számomra a Pro Audio nagyon mást jelent, de már beletörődtem, hogy a házimoziban ez a kifejezés is tévesen terjedt el. Kb mint a HiFi-ben a "stúdiós" jelző, amit minden szarra rábiggyesztettek, amin volt egy XLR aljzat.
Hagyd rájuk, sokan még mindig az árcédula alapján döntenek, már előre, hogy jó-e egy adott termék.
Eleg fura, hogy elkezdesz egy diskurzust aztan egy pejorativ megjegyzessel probalod a masikat befeketiteni, de nem veszem magamra nyilvan masra gondoltal. Nem tudom hanyan voltak annyi kiallitason mint en vagy probaltak ki annyi hangsugarzot es elektronikat. Biztosan nagyon sokat nem lattam, de ennyi ev utan azert az emberben kialakul egy kep arrol, hogy mi az ami szamara megfelelo. Ha olyan szerencses vagy mint en es osszehoz a sors egy masik forumossal akinek nagyon hasonlo az izlese, ertekitelete az elet sok teruleten akkor nagyjabol belathato, hogy tudom nem lesz sikeres a keresgelese, de ne legyen igazam. Az legyen a legnagyobb bajod, hogy lePROsoztam egy hangsugarzot ami szerinted nem az. Mea Culpa

Ha elolvassatok figyelmesen szigony mit irt akkor abbol kiderul, hogy mozira keresgel mivel sztereon mar evek ota megtalalta a tutit. Senki nem beszelt sztereorol.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

wittao írta:
2020.10.10., szomb. 10:56
Ezeket csak azért gondoltam megosztani, hogy sokszor a Pro oldalról jön a lesajnáló tekintet
Jó vicc, pont hogy fordítva van.
wittao írta:
2020.10.10., szomb. 10:56
Ár/teljesítményben jó a Pro, nem vitás. Mozinál én is inkább a Pro audiót választanám, de sztereora tuti nem.
Soha senki nem mondta soha, hogy pro-val kellene sztereózni.

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

wittao írta:
2020.10.10., szomb. 10:56
Ár/teljesítményben jó a Pro, nem vitás. Mozinál én is inkább a Pro audiót választanám, de sztereora tuti nem. Vagy csak érdekességképpen.
Szerintem ezzel sokan így vagyunk. De ez a fórum mozis részlege. :smile29:
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

A Pro Audio az ami a legkevesebb sznob faktort és hifis mágiát tartalmazza. :D

és igen, nekem is szempont hogy jó legyen ránézni, de ettől függetlenül nagyon bírnék egy pro mozit itthon. ;peace;
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

fapaci írta:
2020.10.10., szomb. 09:30
Fish írta:
2020.10.10., szomb. 00:13
a pro a legpuritánabb valami amit csak elképzelhet az ember és ezt nem rossz értelembe írom ,mindegy hogy néz ki .csak szóljon nagyot, hiszen nagy mozikba vannak tervezve,és olyan helyre ahol nem látszanak, a fent említett csodák pedig műremekek, már már műalkotások.. :D rajongani lhet értük, meg sok-sok pénzt kicsengetni :D
Számomra a Pro Audio nagyon mást jelent, de már beletörődtem, hogy a házimoziban ez a kifejezés is tévesen terjedt el. Kb mint a HiFi-ben a "stúdiós" jelző, amit minden szarra rábiggyesztettek, amin volt egy XLR aljzat.
Hagyd rájuk, sokan még mindig az árcédula alapján döntenek, már előre, hogy jó-e egy adott termék.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Fish írta:
2020.10.10., szomb. 00:13
a pro a legpuritánabb valami amit csak elképzelhet az ember és ezt nem rossz értelembe írom ,mindegy hogy néz ki .csak szóljon nagyot, hiszen nagy mozikba vannak tervezve,és olyan helyre ahol nem látszanak, a fent említett csodák pedig műremekek, már már műalkotások.. :D rajongani lhet értük, meg sok-sok pénzt kicsengetni :D
Számomra a Pro Audio nagyon mást jelent, de már beletörődtem, hogy a házimoziban ez a kifejezés is tévesen terjedt el. Kb mint a HiFi-ben a "stúdiós" jelző, amit minden szarra rábiggyesztettek, amin volt egy XLR aljzat.

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Eppen azert.hoztam fel az alabbi fogalmazast mert mar az sem teljesen egyertelmu ha csak az egyes elemeket ragadjuk ki. Ugye az egyik kriterium, hogy studio minoseget kepviseljenek a masikmeg, hogy nem kis fogyasztoknak szanjak. Ez alapjan ertettem azt, hogy ami a pro iranyba megy el itt a forumon az nem biztos, hogy azt is jelenti. De nem akarok senki lelkebe belegazolni inkabb vissza is szivom a kerdest. Hogy egy klasszikust idezzek a pontos idon kivul semmit nem tudok...

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Fish »

komarfamily írta:
2020.10.09., pén. 23:51
akkor akar egy 802B&W vagy az en Harbeth 40.2 hangsugarzoim is studio minoseguek hiszen a BBCnel es mas nevesebb helyeken alkalmazzak oket de gyanitom,
Teljesen mást képviselnek ezek, mind minőségre és felhasználásra is ,össze sem hasonlíthatók és nem csak azért mert drágábbak :D

pld.. ezeket sem sorolnám oda.. :D
https://www.jblsynthesis.com/products/l ... it-series/

ezek olyan valamik, amiket egyszer birtokolni kell,és nem vászon mőgé dugni őket..

a pro a legpuritánabb valami amit csak elképzelhet az ember és ezt nem rossz értelembe írom ,mindegy hogy néz ki .csak szóljon nagyot, hiszen nagy mozikba vannak tervezve,és olyan helyre ahol nem látszanak, a fent említett csodák pedig műremekek, már már műalkotások.. :D rajongani lhet értük, meg sok-sok pénzt kicsengetni :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

-KP- írta:
2020.10.09., pén. 22:45
Az említett márkák közül melyik a pro szett?
Egyik sem de a pro cinema topikbol kiindulva az ottani dobozok 90% nem pro szett megis ott olvashato, igy levontam azt a kovetkeztetest (valoszinuleg hibasan), hogy mindent pro vonalnak neveztek ami nem az altalanossagban ertett hifis vonal. De erdeklodve olvasnam, hogy Te mit ertesz alatta?

Ha ebbol a forditasbol indulok ki akkor a pro cinema topikot be is lehetne zarni.
"Professional audio, abbreviated as pro audio, refers to both an activity and a category of high quality, studio-grade audio equipment. Typically it encompasses sound recording, sound reinforcement system setup and audio mixing, and studio music production by trained sound engineers, audio engineers, record producers, and audio technicians who work in live event support and recording using mixing consoles, recording equipment and sound reinforcement systems. Professional audio is differentiated from consumer- or home-oriented audio, which are typically geared toward listening in a non-commercial environment."

Ha ezt a reszt kiragadom:
"Typically it encompasses sound recording, sound reinforcement system setup and audio mixing, and studio music production by trained sound engineers" akkor akar egy 802B&W vagy az en Harbeth 40.2 hangsugarzoim is studio minoseguek hiszen a BBCnel es mas nevesebb helyeken alkalmazzak oket de gyanitom, hogy ha beraknam a pro cinema topikba ott nem ezt ertik alatta. Lehet, hogy nagyon felreertek valamit es ha igen akkor jo lenne a fejemben ezt a helyere rakni szoval szivesen veszem ha kijavitasz vagy megerositesz.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Az említett márkák közül melyik a pro szett?

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

szigony írta:
2020.10.09., pén. 22:03
komarfamily írta:
2020.10.09., pén. 21:20
szigony írta:
2020.10.09., pén. 20:59


Ezért gondolkodtam a QUAD-ban, de a centere a 10cm mélyközéppel... Lehet, hogy igazad van, de itt mozira hegyezném ki a rendszert. Sztereóra ott a Harbeth+QUAD.
En pontosan tudom, hogy csak mozira kell de azt ennyi ido utan Te is tudod, hogy az rx6 es a quad kozott minimalis lesz a kulonbseg ami nem fogja indokolni azt az osszeget amit rakoltenel. ne legyen igazam es kivanom, hogy legyen egy dedikalt pro szetted amit majd amulattal hallgatok nyaron ha talalkozunk!

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: szigony »

komarfamily írta:
2020.10.09., pén. 21:20
szigony írta:
2020.10.09., pén. 20:59
komarfamily írta:
2020.10.09., pén. 12:13


Azt leirod, hogy mi hianyzik a jelenlegi elmenybol ami miatt mas hangsugarzokat nezel?

Azert ismerjuk egymast annyira, hogy tudjuk mindezt nem egy pro szettbol fogod megkapni. Emlekszel meg amikor elmentunk a kiallitasra Silverston melle es az 50 szobabol mennyi tetszett? Realisan nezve (ertem en anyagilag) nem hiszem, hogy a Harbik mellett talalsz olyat amit nem akarnal egy ido utan lecserelni. Emlkezz visza, hogy a PL200 es a PLC150 mennyire kilogott a Harbik mellol pedig nem az olcsosagukrol hiresek azok sem. Szerintem maradj az rx6 nal mert egy 5X annyibe kerulok szett sem fog tokeletesen kielegiteni.
Ezért gondolkodtam a QUAD-ban, de a centere a 10cm mélyközéppel... Lehet, hogy igazad van, de itt mozira hegyezném ki a rendszert. Sztereóra ott a Harbeth+QUAD.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”