Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

greenbio írta:
2020.10.12., hétf. 09:54
sziasztok!

van egy tök alap 5.1 rendszerem, hogy mikből áll, az itt most mindegy is. arra lettem figyelmes, hogy filmeknél, sorozatoknál, még nem hallottam hangot hallani 2 sugárzó közül, kivéve talán a 2 frontot. sztereó rendszerben egye a 2 hangsugárzó között van a sztereó színpad (ha kialakul), nem kizárólag csak a jobb vagy bal sugárzó szól. viszont a mozimban még nem hallottam olyat, hogy mondjuk a jobb front és a jobb surrond között lett volna valami, mindig csak az egyes sugárzókból jön hang. ez mitől van? szándékosan készítik így a hangot, vagy csak még nem néztem olyan tartalmat, ahol ezt kihasználnák?
köszi a válaszokat
Ezt minden film kihasználja.
Máskülönben nem nagyon lehetne az olyan effekteket megszólaltatni, amikor mondjuk egy repülő elhúz a fejed fölött, vagy esetleg hátul balról jobbra mozgással történik valami.
De még másra is képes egy "sima" rendszer is.
A Kapitány és katona filmben van egy jelenet, amikor lentről hallod, hogy fent futkároznak az emberek.
(felső hangfalak nélkül)
A mozgásokat egy jól beállított rendszer szépen térben leköveti minden irányba.
De ha csak sztereót teszel be és mondjuk DPL2-vel hallgatod, akkor sem szabad külön-külön szólnia a hangfalaknak.

DefJam
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2020.01.27., hétf. 09:55
Értékelés: 20

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: DefJam »

Sziasztok,

Tesomnak keresünk házimozi szettet es ilyen lehetőségeink lennének JBL Loft 5.0 vagy a másik 615 front, hls center, és hls 410 hátterekből illetve egy e150p jbl subbol allna? Kérdésem az lenne, hogy jól gondolom hogy a loft egy "belépő" kategória?

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: greenbio »

sziasztok!

van egy tök alap 5.1 rendszerem, hogy mikből áll, az itt most mindegy is. arra lettem figyelmes, hogy filmeknél, sorozatoknál, még nem hallottam hangot hallani 2 sugárzó közül, kivéve talán a 2 frontot. sztereó rendszerben egye a 2 hangsugárzó között van a sztereó színpad (ha kialakul), nem kizárólag csak a jobb vagy bal sugárzó szól. viszont a mozimban még nem hallottam olyat, hogy mondjuk a jobb front és a jobb surrond között lett volna valami, mindig csak az egyes sugárzókból jön hang. ez mitől van? szándékosan készítik így a hangot, vagy csak még nem néztem olyan tartalmat, ahol ezt kihasználnák?
köszi a válaszokat

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Cutler írta:
2020.10.11., vas. 21:06
R.G. írta:
2020.10.11., vas. 12:24
Engem ki hiv meg elsonek??????
Hozzám jöhetsz😉
De akár Fish-nek is szívesen megmutatom a leharcolt KCS-ket🤷‍♂️
Koszonom, egyszer elek majd a lehetoseggel...
Jo messzi vagy tolem, de egy kirandulassal majd egybekotom
Az uj procidra ugy is kivancsi lennek
36_1_11.gif
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1552
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Azért,mert ezek a nagymozis hangsugárzók simán vannak olyan jók, hogy párosíthatóak legyenek ilyen elektronikákkal.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »

R.G. írta:
2020.10.11., vas. 12:24
Engem ki hiv meg elsonek??????
Hozzám jöhetsz😉
De akár Fish-nek is szívesen megmutatom a leharcolt KCS-ket🤷‍♂️

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Fish írta:
2020.10.11., vas. 11:47
Csak van ebben az egyenletben egy apró pici probléma, mert bort isztok és vizet prédikáltok, hiszen pár 100e ft ból bedobjátok ezeket a dobozokat de többségetek több milliós procit+végfokok garmadáját használ hozzá..Most akkor ki a sznob?
Oda miért nem jó 1-200ezer-ért valami régi cucc?? gondolkodik.gif
Ismét előbb lőttél, mint kérdeztél volna. Mert ha csak kérdezel, akkor valószínűleg választ is kapsz arra, miért van szüksége valakinek drága processzorra. Pár lehetséges szempont:

1. Csatornaszám.
Annak aki kiépít egy 7.4.4 Atmos rendszert, ahol a subok egymástól függetlenül vezéreltek, 15 független csatornára van szüksége. Nincs olyan AVR ami ilyet tudna, és processzorok között is keresgélni kell már.

2. Szoba korrekció
Az Audyssey-t nem fejlesztik évek óta. Az Anthem ARC jó, de nincs 16 csatornás elektronika hozzá. Marad a Dirac, Trinnov és Room Perfect. A Dirac Bass Control a régebbi vasakon nem megy. Maradnak tehát az új és drága hadverek.

3. User Interface & experience.
2020-ban a legtöbb audio eszköz GUI-ja úgy néz ki, mintha a 90-es évekből szalajtották volna. Lehet magyarázni, hogy de hát a hang a fontos, de nem. Ha már kiadunk több száz ezer forintot valamiért, akkor ma elvárható, hogy modern, gyors, egyszerűen kezelhető felületet kapjunk.

4. Árak
Ez inkább csak lábjegyzet. A fent említett 7.1.4 rendszer mondjuk 2+ milla, ha újonnan vásárolod. Pontosabbat nehéz mondani, mert a pro audió cuccok árait nem szokták kirakni a netre. Ha pedig a high end fele mész, akkor emlékeim szerint egy Alcons CMRSCompact 7-800k körül van. Szóval az olcsóság is relatív és van amit egyszerűen nem tudsz olcsón megszerezni.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Quetz írta:
2020.10.11., vas. 15:42
Ez nem tudom, szakmai érv-e:
Azért pro audió, mert nem találtam olyan hi-fi hangfalat, ami
- 12"-15" wooferrel rendelkezik
- Horn loaded Compression Driver a magassugárzó
- Valós magas érzékenységgel bír.
Az első mindenképpen nyomós érv és részemről teljesen meg is értelek, én sem tudom már elképzelni a zenehallgatás, mozizást tenyérnyi membránokkal, ami persze egyéni probléma, semmiképpen sem szabvány (mielőtt valaki a kardjáért nyúl). Ilyen méretben elvétve lehet HiFi hangszórókat találni, az a néhány példány is igen borsos árban van. A másik kettő inkább szubjektív célkitűzés, míg nincs hozzájuk technikai indoklás.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

fapaci írta:
2020.10.11., vas. 12:27
Észrevettétek, hogy már jó ideje semmilyen reális, objektív érv nem hangzik el? Csupán azon rugóztok, hogy kinek mi tetszik. Ennek mi értelme?
Ez nem tudom, szakmai érv-e:
Azért pro audió, mert nem találtam olyan hi-fi hangfalat, ami
- 12"-15" wooferrel rendelkezik
- Horn loaded Compression Driver a magassugárzó
- Valós magas érzékenységgel bír.

A JBL 4367 például megfelelne a kritériumoknak, de megfizethetetlenül drága.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

komarfamily írta:
2020.10.11., vas. 14:12
Azert mert rossz az akusztikai kornyezet nem kell kevesbe jo hangsugarzokat vennem ugye? ;)
Nekem is volt egy relatíve jó/drága sztereó rendszerem, de rossz akusztikájú szobába kényszerültem vele, így inkább leépítettem. Engem zavart, hogy nem tudta megmutatni a tudását, nem volt értelme az egésznek. De természetesen elfogadom ha más ehhez máshogy áll hozzá, mindenki úgy költi a pénzét ahogy akarja, nem kötelező foglalkozni más véleményével.
komarfamily írta:
2020.10.11., vas. 14:12
Egyebkent ez a mutogatas miert faj masnak? En peldaul szivesen neznem a szuperebbnel szuperebb osszeallitasokat meg akkor is ha nem engedhetnem meg magamnak vagy tudom, hogy a kozeljovoben nem lesz dedikalt szobam.
Nekem nem fáj a mutogatás (amúgy más sem), én is raktam már fel többször képet és szeretem megnézni más rendszerét is.
Én ezt írtam: "aki megveszi és csak mutogatja mint presztízs cuccot, nem használja". De ez is csak azzal kapcsolatban merült fel, hogy ki kit néz "komplett idiótának".
Nekem is van egy-két nem elterjedt megoldás a rendszeremben, biztos engem is sokan néznek annak emiatt. :D Legkevésbé sem érdekel pl. hogy ciki-e pár 10eFt-os hangkártyát használni processzor helyett.
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Tamoo írta:
2020.10.11., vas. 13:13
Fish írta:
2020.10.11., vas. 11:47
.
Komplett idiótának max az van beállítva aki megveszi és csak mutogatja mint presztízs cuccot, nem használja vagy egy akusztikailag katasztrófális környezetbe berakja. Mondjuk erre sem a komplett idióta jelzőt használnám, csak egész máshogy közelíti meg az illető ezt a hobbit.
Fish írta:
2020.10.11., vas. 11:47
?
.
Nem mindenki lakik sajat lakasban de attol meg a hobbit szeretheti. Itt Angliaban peldaul ki kell kernem a tulaj engedelyet ha egy kepet fel akarok rakni a falra, szoval nem sok ertelmet latnam a szoba akusztikai kezelesenek ilyen feltetelekkel. Azert mert rossz az akusztikai kornyezet nem kell kevesbe jo hangsugarzokat vennem ugye? ;)

Egyebkent ez a mutogatas miert faj masnak? En peldaul szivesen neznem a szuperebbnel szuperebb osszeallitasokat meg akkor is ha nem engedhetnem meg magamnak vagy tudom, hogy a kozeljovoben nem lesz dedikalt szobam. Attol en nem vagyok kevesebb mert masnak tobb van. Ez olyan mintha itt azt mondanam az embereknek, hogy Ti idiotak miert vesztek Maserati, Lambo meg Range rovereket a varosba amivel a gyerekeket hordjatok suliba? En csorgo nyallal nezem inkabb oket..de persze nem vagyunk egyformak.

Egyebkent ez egy forum ahol az emberek megbeszelik/bemutatjak milyen modon uzik a hobbit de lassan ott tartunk, hogy mindenki hulye az is aki hifizik, az is aki pro vonalazik es az is aki jo cuccokat vesz nem dedikalt szobaba...

Orulni kene egymasnak miert megy ez ilyen nehezen?

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Fish »

fapaci írta:
2020.10.11., vas. 12:27
Észrevettétek, hogy már jó ideje semmilyen reális, objektív érv nem hangzik el? Csupán azon rugóztok, hogy kinek mi tetszik. Ennek mi értelme?
Valójában az égvilágon semmi :D Igazad van ,én befejeztem.. :napsut:
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

Fish írta:
2020.10.11., vas. 11:47
Komplett idiótának van álltalatok beállítva az, aki komoly cuccokat vásárol, hiszen ezek töredékéből szerintetek sokkal jobb mozit vagy hangot lehet elérni..
Szó sincs erről. Aki megengedheti magának tegye, na meg valakinek az új dolgokat is meg kell venni hogy legyen használtpiac.
Komplett idiótának max az van beállítva aki megveszi és csak mutogatja mint presztízs cuccot, nem használja vagy egy akusztikailag katasztrófális környezetbe berakja. Mondjuk erre sem a komplett idióta jelzőt használnám, csak egész máshogy közelíti meg az illető ezt a hobbit.
Fish írta:
2020.10.11., vas. 11:47
Csak van ebben az egyenletben egy apró pici probléma, mert bort isztok és vizet prédikáltok, hiszen pár 100e ft ból bedobjátok ezeket a dobozokat de többségetek több milliós procit+végfokok garmadáját használ hozzá..Most akkor ki a sznob?
Oda miért nem jó 1-200ezer-ért valami régi cucc??
Esetleg azért mert a régi avr-ek, procik nem támogatják az új formátumokat, szolgáltatásokban el vannak maradva. Ne hasonlítsuk már hangdobozokhoz.
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Stirlitz17
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2019.05.11., szomb. 16:00
Értékelés: 12

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Stirlitz17 »

denesdr írta:
2020.10.11., vas. 09:06
Annyivel egészíteném ki az előző hsz-t, hogy az ellenállások szépen el vannak emelve a NYÁK-tól, ez segíti a jobb hőleadást, viszont a tekercsek fizikai elhelyezésén/orientációján még lehetett volna mit finomítani szerintem.
Koszonom mindket hozzaszolasodat, boven megvalaszoltad kerdesemet!

Stirlitz

Stirlitz17
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2019.05.11., szomb. 16:00
Értékelés: 12

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Stirlitz17 »

Quetz írta:
2020.10.10., szomb. 22:10
Stirlitz17 írta:
2020.10.10., szomb. 20:55
Mindenkinek koszonom a valaszokat de kerdesem nem arra volt *kihegyezve* amit irtatok. A link korrekt volt, az ott lathato kep sugallta a kerdest, a minosegre szerettem volna rakerdezni a temaban jaratos forumozok koreben. Magyarul jo-e ez a valto, vagy nem?
Stirlitz
Ne haragudj, de kérdezni tudni kell. Te nem kérdeztél, gondolatolvasásban pedig nem vagyunk jók.

Visszatérve a "kérdésedre", nem mindegy milyen a hangváltó? Nem azt hallgatod, hanem az összeszerelt hangfalat, melynek csak egy eleme a hangváltó.
Nem haragszom, de ugy lastzik vannak akik ertettek kerdesemet ugyhogy a tobbes szam hasznalata nem indokolt, felteve, ha az fejdelmi reszedrol! De sugok Neked a kulcsszo az *ertekelnetek* ettol fuggetlenul kontextusaban is rendben van a mondat. Visszaterve a Te kerdesdre, Neked nem mindegy, hogy miert kerdezem?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Észrevettétek, hogy már jó ideje semmilyen reális, objektív érv nem hangzik el? Csupán azon rugóztok, hogy kinek mi tetszik. Ennek mi értelme?

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Oldjuk mar meg ezt a vegtelen vitat vegyesben
Pro es Hifi is legyen otthon es annyi
Az a tuti! Nejek pl nagyon tetszett a crown xti vegfokok altal nyujtott hatas, de kenyelmetlen volt kulon kapcsolgatni stb
Es a sznob jelzot elcsepelitek, hisz sznob az EN VAGYOK!!!!
Minden katekoriaban van kulonbozo szint ahogy minden haztartasban kulonbsegek, mit hova es hogyan lehet, nekem se sok millas cuccaim, se kulon mozi szobam nincs, akkor mar velemenyem sem lehet? Ez is badarsag lenne. Es a velemeny szinten tapasztalat es egyeni izles. Valaki szakmailag, valaki hobbi szinten kozelit... ES AKKOR mi van??? Inkabb hivjatok meg egymast, mondjatok sajat velemenyt ahogy itt paran tettek es teszik a mai napig. Ez nem lehetne megoldas? Hozzam johettek es megmondhatjatok, hogy mi a nem jo, sot rossz. Szivesen vennen! De figyelmeztetlek titeket, nekem mindenben kisebb a rendszerem mint nektek,ezt kerem figyelembe venni! Engem ki hiv meg elsonek?????? :fekverohog: :fekverohog: :fekverohog:
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

wittao írta:
2020.10.11., vas. 11:36
Ram eleg furcsan neztek idehaza, amikor a nappaliba behiztam az UREI vegfokokat, Tascam DAT magnot. Lehet rajongani a Pro cuccokert, en is szeretem egyiket-masikat, de ha valakinek egy nappalija van, es egy csaladja, ott nem mindenki tudja ezeket letenni. Egy esztetikusan kinezo szettet meg meg a feleseg es csalad tobbi tagja is elfogad. Bar akinek csaja van, ott lehet nem beleszolasi kerdes gondolom, van ahol viszont igen.
Ehhez csak annyit, hogy itthon az shl5+ csak nekem tetszik es amikor megjott a 40.2 akkor azt a kerdest kaptam, hogy nem lehetne-e ezeket a csunyasagokat inkabb hatra rakni?

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Fish »

Farkinca71 írta:
2020.10.11., vas. 11:24
Ja csak ezekkel nem lehet villogni, ezekkel csak azt lehet csinálni amire kitalálták, azaz mozizni. :tutiok: Ufff, beszéltem! :D
Nekem sosem volt problémám, hogy neked, vagy másnak ez tetszik! Szíved joga avval mozizini amivel csak akarsz.. Én senkinek sem akarok villogni ez a ti fikciótok,ti nézitek le azt aki több pénzt öl ebbe a mókába.. vagy éppen nem tetszenek neki ezek a csúnya nagy böhöm mozitermes dobozok!Komplett idiótának van álltalatok beállítva az, aki komoly cuccokat vásárol, hiszen ezek töredékéből szerintetek sokkal jobb mozit vagy hangot lehet elérni..
Csak van ebben az egyenletben egy apró pici probléma, mert bort isztok és vizet prédikáltok, hiszen pár 100e ft ból bedobjátok ezeket a dobozokat de többségetek több milliós procit+végfokok garmadáját használ hozzá..Most akkor ki a sznob?
Oda miért nem jó 1-200ezer-ért valami régi cucc?? gondolkodik.gif
De hagyjuk ,nem győzöm hangsúlyozni ,hogy mindenki azt csinál amit akar, csak a másik fél ne legyen ettől hülyének titulálva..Én senkit sem akarok meggyőzni semmiről sem ,de ti se probáljatok meg engem.. sosem fogom kipróbálni itthon, és mivel leszálló pályán vagyok ebben a hobbyban ,hála a jó égnek ,így érdektelen számomra bármi átszervezés vagy átalakítás..
Boldog vagyok egy kisebb rendszerrel és senkinek sem mutogatom vagy próbálom meggyőzni azt ,hogy ez a helyes út vagy éppen az..

Mindenkinek boldog mozizást kívánok az éppen aktuális rendszerével ,és sok új, jó filmet ,amik sajnos mostánabán szinte elfogytak,nem készülnek,talán a covid miatt, de egyre inkább átveszi az uralmat a sorozat hegyek és ehhez egy nagyon komoly szett már luxusnak számít.. ez megint az én véleményem, de van benne valami .. sad.gif
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Fish írta:
2020.10.10., szomb. 19:57

És miért zavar az téged,hogy nekem az órmótlan ,gyatrán kivitelezett,laharcolt mizoból kiöregedett ládák és dobozok nem hoznak lázba, pláne egy lakásban,nappaliban?
Hát akkor most én is leteszem a 2 centemet az ügyben, nem akartam , mert megfogadtam hogy nem megyek már bele ilyen felesleges meddő vitákba, de ...
Az itteni mozis fórumot látogatók 90 százaléka nem tudja megvenni , akár hiszed akár nem, az új, akár hifis vagy akár pros hangfalakat. Ha olyan mint én, akinek a pros hangzás tetszik, az egy kicsit jobb helyzetben van mert használtan már elég komoly rendszert tud venni, egy használt belépőszintű hifis szett áráért. Hogy hogy néz ki és hogy hogy tudja installálni az már egy más kérdés...
Én és sokan mások is szivesebben birtokolnék egy DC féle pros hangfal szettet, vagy egy vadiúj krix szettet, mint Morph kollegának van, vagy akár több milliós hifis szettet mint pl martin logan, de egyszerűen vagy nem tudjuk vagy nem akarjuk megvenni ennyi pénzért. És ezeknek az embereknek csak ezek "órmótlan ,gyatrán kivitelezett,laharcolt mizoból kiöregedett ládák és dobozok" maradnak vagy a hifis verzióik. Most nem csak a pros vonalat, de a használt, sok éves hifis szetteket is leszóltad amik ugyan úgy kiöregedtek valakik tehetősebb moziszobáikból és a maradék 90 százalék hifistához került sad.gif . gondolkodik.gif Ez nálam és sokak szemében akik ide nem merik kiirni a véleményüket, a sznobizmus igazi megtestesülése.
Mantrázod ezt a véleményedet már évek óta, úgy hogy egy használt prós rendszert nem hallgattál meg még. Azt a szettet pedig amely eddig lázbahozott pedig lapátra tetted, legyen az anyagiak miatt, vagy pedig azért mert az sem tetszett. Próbálj ki egy használt pros szettet nálad, csak a mozizás élményéért, és rájössz kis pénzből is lehet focizni, azaz itt mozizni, és nem megy rá a gatyád! Ja csak ezekkel nem lehet villogni, ezekkel csak azt lehet csinálni amire kitalálták, azaz mozizni. :tutiok: Ufff, beszéltem! :D
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

denesdr írta:
2020.10.11., vas. 10:56
A pro audio eszközöknek (maradjunk a hangsugárzóknál) is van többféle minőségi szintje...
Bizony. Az itt tárgyalt termékek vagy nagyon nehezen férnek be a Pro világba, vagy annak legalsó szintjét képviselik. Ezek alapján sommás véleményt mondani a Pro Audio világról... lehetséges, csak nem túl bölcs lépés.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: denesdr »

wittao írta:
2020.10.11., vas. 10:35
Megertettem es itt szerintem mindenki, hogy nem azonos korulmenyek koze es nem azonos celra keszulnek. Ettol fuggetlenul azonos korulmenyek es celra ossze lehet oket hasonlitani, pl. egy otthoni zenehallgatas soran.
Mivel ez a topik mozirol szol es HM hangsugarzokrol, azt mondom egyetertek a Pro Cinema dolgok alkalmazasaval, nekem is jobban bejon. De barmi masra nem. (Mig valaki tokjol elvan a PA cuccokkal sztereon is, ez van).
Ugyanakkor ha valaki 5.1 mozin egy olyan koncertfelvetelt hallgat meg, ami amugy 2.0-ban is rendelkezesre all es meg lehet hallgatni egy komoly home audio rendszeren is ugyanazt, ott mar erdekes a kerdes. Es joggal merulhet fel az igeny egyesek reszerol, hogy a 3-4-5. doboz is szoljon ugy, mint a frontok. Ez mar izles kerdese. Es penzugyi lehetosegeke.
A pro audio eszközöknek (maradjunk a hangsugárzóknál) is van többféle minőségi szintje, van amelyik alkalmas minőségi szterózásra (vagy mozira ofc.) és biztos van amelyik kevésbé (ez a hifi sugárzókra is ugyanúgy igaz), továbbá azt, hogy melyik mire/mennyire alkamas, azt az egyéni felhasználói ízlés is jelentősen színezi, tehát messze nem fekete-fehér a dolog, hogy van pro meg van home/hifi és kész. Szerintem.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2020.10.10., szomb. 19:09
Nem ertettem felre semmit...

Ha megnezitek komarfamily hsz-et, pont erre a munkaeszkoz kerdesre kerdezett ra tobbszor...
Ha a Home és a Pro kategória között az alapján próbálsz dönteni, hogy melyik ad "jobb hangot", akkor szerintem erős félreértésben vagy, azt próbáltam leírni.

Egy szöget fapapuccsal is be lehet verni, attól a fapapucs még nem lesz szerszám, csupán eszköz. Ellenben egy igazi szerszám akkor is szerszám marad, ha egy amatőr kezébe kerül, maximum nem tudja kihasználni a képességeit. De nem is igazán értem, miért rugózunk ezen a kérdésen. Egy készülék értékét nem a rá biggyesztett kategória címke határozza meg.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Annyivel egészíteném ki az előző hsz-t, hogy az ellenállások szépen el vannak emelve a NYÁK-tól, ez segíti a jobb hőleadást, viszont a tekercsek fizikai elhelyezésén/orientációján még lehetett volna mit finomítani szerintem.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Stirlitz17 írta:
2020.10.10., szomb. 20:55
fapaci írta:
2020.10.10., szomb. 16:20
Stirlitz17 írta:
2020.10.10., szomb. 12:40
Kerdeznem a hozzaertoket a kepen lathato valtorol, ha egy rovid valaszban ertekelnetek, megkoszonnem.
Igen, ez egy keresztváltó.
Mindenkinek koszonom a valaszokat de kerdesem nem arra volt *kihegyezve* amit irtatok. A link korrekt volt, az ott lathato kep sugallta a kerdest, a minosegre szerettem volna rakerdezni a temaban jaratos forumozok koreben. Magyarul jo-e ez a valto, vagy nem?

Stirlitz
Az, hogy jó-e egy keresztváltó vagy sem leginkább a funkciója dönti el, magyarán, hogy mennyire jó illeszti össze és aknázza ki a rákötött hangszórókat adott igényeknek megfelelően. Ha ez megvan, ezután lehet beszélgetni a különböző elemek, funkción túli "minőségéről".
Az eredeti felvetésre, hogy röviden értékelve legyen a váltó, azt lehet mondani, hogy jó (standard) minőségű alkatrészekből van megépítve, de a funkcionalitásáról ebből semmi nem derül ki.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”