Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
https://avxforum.hu/forum/viewtopic.php?f=100&t=199327
---
Felhívjuk minden kedves hirdető fórumtársunk figyelmét, hogy a fórumszabályzat adásvételi alfórumáról szóló fejezete kiegészült az 5.8.15-ös ponttal, amelynek értelmében a meghirdetett áruk előélete visszakövethetőségének érdekében szabályosan feladott eladási hirdetéseket ill. hirdetési topikokat 2024.04.20-ától kezdve nem törlünk, az ezirányú kéréseket a moderátorok nem teljesítik.
Továbbá a 4. fejezet kiegészült a támogató tag fogalmával, valamint az új, 4.9-4.11-es pontok által szabályozott fizetett szolgáltatás fogalom definíciójával.
A szabályzat verziószáma egyúttal 3.1-re változott. A fórumszabályzat változásáról mindenkit külön-külön is értesítettünk.

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

viragok írta:
2020.12.02., szer. 18:58

Vagy ne bajlódjak vele és bízzam a procira.

... vagy profira!

Én nem értek hozzá, nem is akarnék bajlódni vele, ez a része nem mozgat meg, így én hozzáértőre bíznám!

Félre ne értsd! Nem a tudásodat nézem le, csak mindenkitől van jobb.

Avatar
viragok
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2015.04.16., csüt. 10:32
Értékelés: 28

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: viragok »

[/quote]
Ez mit takar pontosan? A mérési eredmények nem tetszenek vagy a hang nem olyan mint elképzelted?
[/quote]
Egyes eredményeket nem tudok vagy nem biztos hogy jól értelmezem
Pl jó lett-e a fázis beállítás, torzítási görbét magasnak gondolom
A subokat a centerhez vagy valamelyik fronthoz állítsam?

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 985

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: denesdr »

viragok írta:
2020.12.02., szer. 18:58
de ugy érzem hogy nem akar összejönni a dolog.
Ez mit takar pontosan? A mérési eredmények nem tetszenek vagy a hang nem olyan mint elképzelted?

Avatar
viragok
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2015.04.16., csüt. 10:32
Értékelés: 28

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: viragok »

Sziasztok!

Mostanára eljutottam oda hogy “késznek” érzem a mozi szobám. Változtatni egyenlőre nem akarok.
A mostani rendszert szeretném kimaxolni beállítás és elhelyezés terén. Van egy umik-1-es mikrofonom és alap szinten értelmezni tudom a rew-et. Hangfal elhelyezés, 2sub elhelyezése, fázishelyes beállítása, vágása. Ezekkel kapcsolatban már mindent elolvastam itt a forumon a hozzáértőktől, de ugy érzem hogy nem akar összejönni a dolog.
Ha valaki érez magában egy kis hajlandóságot és van kedve akkor szivesen veszem a segítséget. 🙂
Vagy ne bajlódjak vele és bízzam a procira.

Üdv Attila

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1553
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Hétvégi téma apropójára. Itt van példának néhány hangsugárzó az Unison Research műhelyéből, echte pro audio driverekkel az olasz Faitalpro műhelyéből. Faitalpro a mély is, a tölcséres kompressziós magas is. Több milliós ártól természetesen.

Kép
Kép
Kép

A hifis hangfalépítők egyik legismertebb alakja Troels Gravesen is rákapott a pro audio-ból származó driverekre és már több konstrukciót is készített. Használ Faitalpro-t, 18 Sound-ot, de még a Gabor Bajusz által használt BMS mélyhangszórókat is. Elég állat lehet egy ilyen 3 utas hangfal zenehallgatásra.

http://www.troelsgravesen.dk/Faital-3WC.htm
http://www.troelsgravesen.dk/The-Loudspeaker.htm
http://www.troelsgravesen.dk/The-Loudspeaker-2.htm

De vannak további nyalánkságok is:
http://www.humblehomemadehifi.com/speakers.html

Itt is hamarosan több kit lesz elérhető, az egyikről még videót is készítettek:

youtu.be/bT3PNUDFoOM


Hát ez sem lesz "gyenge", ha elkészül.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 985

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Red75 írta:
2020.10.13., kedd 13:09
denesdr írta:
2020.10.13., kedd 07:59
Na most akkor ebből mi a konklúzió?
Az alatt mit értesz, hogy nem hallottad a hangját?
Az, hogy egy váltó képe alapján nem lehet/érdemes megítélni a hangsugárzó hangját.
Nem volt alkalmam megfülelni, állítólag jobb lett.

Csak eszembe jutott, nem akartam ezzel borzolni a kedélyeket. :D :smile53:
Nyilván nem lehet megítélni egy hangsugárzó hangját a váltó fotója alapján (szerintem ez nem is volt kérdés), ellenben több dolog könnyen leszűrhető belőle, mégha a leglényegesebb nem is.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3038
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1527

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

greenbio írta:
2020.10.13., kedd 11:41
Abból indultam ki, hogy sztereó rendszerben a két sugárzó között van a sztereó tér. azt gondolom (lehet, hogy rosszul), hogy többcsatornás rendszerben ez megvalósulhat nemcsak a két front között, hanem pl az azonos oldali front és surround között is (ha a hangsáv alkotóinak volt ilyen szándéka?). nem figyeltem erre idáig, csak pár napja, és azt hallom otthon, hogy a két fronot kivéve mindig csak adott sugárzó szól (ha jól figyeltem). az világos, hogy ha két sugárzó nagy a távolság, ott lyuk lesz, ez sztereóban is így van természetesen.
ezért érdeklődöm, hogy a hallott tapasztalatok alapján készülnek-e ilyen hangsávok, vagy sem.
Filmeknél mozgások vannak és effektek és azoknak a hangja.
Olyan nem igazán fordul elő, hogy valamilyen hangot hosszan kizárólag a bal surround hangfalból kellene hallani.
Zene van, de azt nem külön hangfalra keverik.

Van az atmos lemezen egy helikopter hang. Atmos-nál a helikopter a fejed fölött repül körbe-körbe.
Nem atmos erősítővel körülötted repül körbe.
ilyennel próbáld ki, hogy van-e lyuk, vagy normálisan jeleníti meg.
Filmeknél mondjuk a Hotel Trasylvania, vagy egyéb animációs filmbe érdemes belenézned.
Azoknál sok olyan hang van, ami jól használja a surrond hangfalakat.

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1791
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Red75 »

denesdr írta:
2020.10.13., kedd 07:59
Na most akkor ebből mi a konklúzió?
Az alatt mit értesz, hogy nem hallottad a hangját?
Az, hogy egy váltó képe alapján nem lehet/érdemes megítélni a hangsugárzó hangját.
Nem volt alkalmam megfülelni, állítólag jobb lett.

Csak eszembe jutott, nem akartam ezzel borzolni a kedélyeket. :D :smile53:
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

DeLorean írta:
2020.10.12., hétf. 10:53
A Kapitány és katona filmben van egy jelenet, amikor lentről hallod, hogy fent futkároznak az emberek.
(felső hangfalak nélkül)
Ilyen jelenetek megnézése után hasít bele az emberbe, hogy mennyi potenciál lenne még a rendszerben ha többet beletennének a sound designer-ek illetve akik a hangkeveréssel foglalkoznak. :unsure:
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: greenbio »

Cutler írta:
2020.10.13., kedd 10:29
Greenbio!
Amúgy milyen hangokat vársz a front és a surround közötti helyekről?
Abból indultam ki, hogy sztereó rendszerben a két sugárzó között van a sztereó tér. azt gondolom (lehet, hogy rosszul), hogy többcsatornás rendszerben ez megvalósulhat nemcsak a két front között, hanem pl az azonos oldali front és surround között is (ha a hangsáv alkotóinak volt ilyen szándéka?). nem figyeltem erre idáig, csak pár napja, és azt hallom otthon, hogy a két fronot kivéve mindig csak adott sugárzó szól (ha jól figyeltem). az világos, hogy ha két sugárzó nagy a távolság, ott lyuk lesz, ez sztereóban is így van természetesen.
ezért érdeklődöm, hogy a hallott tapasztalatok alapján készülnek-e ilyen hangsávok, vagy sem.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1553
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Cutler írta:
2020.10.13., kedd 10:29
Persze vannak, akik nem osztják ezt a véleményt, ők azt mondják, hogy 2 remek frontsugárzó nemhogy a center hiányát tudja feledtetni, hanem akár a surroundokét is.
Hát lehet....
Az ilyen meg nem értett zseniket inkább hagyjuk...

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Greenbio!
Amúgy milyen hangokat vársz a front és a surround közötti helyekről?
Szerintem az hiú ábránd, hogy olyan tered valaha is lesz, mint amit 2 front középre, szinte fantom centert létrehozva tud csinálni.
Minél távolabb vannak a surroundok a frontoktól, ami ugye egy 5 csatornás rendszernél elég gyakori, annál lyukasabb lesz ott a tér. Ezen az se segít, ha drágább elektronikád van.
Hallottam én már nem egy olyan felsőbb kategóriás proci-végfok rendszert, ahol nagyon lyukasnak éreztem az 5 alsó csatornánál, a front és surroundok közti teret.
Ezt a lyukat véleményem szerint csak úgy tudod eltüntetni, ha növeled a csatornák számát. Mondjuk első körben 5 helyett 7-re. Így a surroundjaidat közvetlenül egyvonalban tudod elhelyezni a hallgatói pozícióhoz. Hátra meg ugy mennének a surround back-ek. Még jobb, amikor van lehetőséged front wide hangsugárzókat is bekötni, ezek még jobban betöltik a frontok és surroundok közötti teret. Persze ehhez kell olyan proci is, ami tudja ezeket kezelni.
De 5 csatornánál soha nem lesz tökéletes a térélmény.
Persze vannak, akik nem osztják ezt a véleményt, ők azt mondják, hogy 2 remek frontsugárzó nemhogy a center hiányát tudja feledtetni, hanem akár a surroundokét is.
Hát lehet....

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: greenbio »

-KP- írta:
2020.10.13., kedd 08:56
greenbio írta:
2020.10.13., kedd 08:43
-KP- írta:
2020.10.12., hétf. 23:08


Sok múlik az elhelyezésen is.
a két fronton van sztereó tér, az oké szerintem. mennyire érdemes/ajánlott betartani a sugárzók köríven történő elhelyezését, amit 5.1 setup-os képeken látni? pl:

5-1-surround-sound.jpg
Szerintem a körívet nem muszáj, de a szögeket tartsd be. Fent a dolby oldalán megtalálod a javasolt elhelyezést kb. minden setuphoz az 5.1-től a 16 csatornáig.
meg is találtam, köszi. gondolom a távolságot lehet korrekciózni az erősítőben/prociban a késleltetéssel.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1553
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

greenbio írta:
2020.10.13., kedd 08:43
-KP- írta:
2020.10.12., hétf. 23:08
greenbio írta:
2020.10.12., hétf. 12:47
mostanában kizárólag sorozatokat néztem, akkor majd figyelem ezt a legközelebbi filmnél... köszi! :smile32:
Sok múlik az elhelyezésen is.
a két fronton van sztereó tér, az oké szerintem. mennyire érdemes/ajánlott betartani a sugárzók köríven történő elhelyezését, amit 5.1 setup-os képeken látni? pl:

5-1-surround-sound.jpg
Szerintem a körívet nem muszáj, de a szögeket tartsd be. Fent a dolby oldalán megtalálod a javasolt elhelyezést kb. minden setuphoz az 5.1-től a 16 csatornáig.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: greenbio »

-KP- írta:
2020.10.12., hétf. 23:08
greenbio írta:
2020.10.12., hétf. 12:47
mostanában kizárólag sorozatokat néztem, akkor majd figyelem ezt a legközelebbi filmnél... köszi! :smile32:
Sok múlik az elhelyezésen is.
a két fronton van sztereó tér, az oké szerintem. mennyire érdemes/ajánlott betartani a sugárzók köríven történő elhelyezését, amit 5.1 setup-os képeken látni? pl:
5-1-surround-sound.jpg
5-1-surround-sound.jpg (126.24 KiB) Megtekintve 1811 alkalommal

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 455
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

denesdr írta:
2020.10.13., kedd 07:59
Na most akkor ebből mi a konklúzió?
Én nem értek a hangváltókhoz, de én is kíváncsian várom az ügy miértjét.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 985

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Red75 írta:
2020.10.12., hétf. 22:58
Stirlitz17 írta:
2020.10.10., szomb. 20:55
Magyarul jo-e ez a valto, vagy nem?
Csak még egy utolsó gondolatot hozzátennék ehhez a hangváltó témához.
A két váltó ugyan ahhoz az általam készített (10 évvel ezelőtti) hangdobozokhoz készült. A több alkatrészes saját tervezés-kivitelezés. A másik, egy itteni Szakember tuningolt változata(, aminek én már nem hallottam a hangját).

1.JPG

2.JPG
Na most akkor ebből mi a konklúzió?
Az alatt mit értesz, hogy nem hallottad a hangját? Nem volt lehetőséged meghallgatni vagy pedig olyan jó, hogy szerinted teljesen eltűnik a hangból, esetleg a tuning okozta változás már nem hallható a te váltódhoz képest?

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1553
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

greenbio írta:
2020.10.12., hétf. 12:47
mostanában kizárólag sorozatokat néztem, akkor majd figyelem ezt a legközelebbi filmnél... köszi! :smile32:
Sok múlik az elhelyezésen is.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1553
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

DefJam írta:
2020.10.12., hétf. 11:48
Ezt már magamnak kérdezem, de a JBL Sva 1600 és 2100 jó hangfalnak számít hazimozihoz?
Vintage kategóriában otthon vagyok a JBLek terén stereoban, de ezeket nem tudom hova tenni.
Nem ismerem, bizalomgerjesztő, de nem ismerem. Nem tudom viszont ebből hogy építenél egységes moziszettet.

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1791
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Red75 »

Stirlitz17 írta:
2020.10.10., szomb. 20:55
Magyarul jo-e ez a valto, vagy nem?
Csak még egy utolsó gondolatot hozzátennék ehhez a hangváltó témához.
A két váltó ugyan ahhoz az általam készített (10 évvel ezelőtti) hangdobozokhoz készült. A több alkatrészes saját tervezés-kivitelezés. A másik, egy itteni Szakember tuningolt változata(, aminek én már nem hallottam a hangját).
1.JPG
1.JPG (707.04 KiB) Megtekintve 1603 alkalommal
2.JPG
2.JPG (988.11 KiB) Megtekintve 1603 alkalommal
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: greenbio »

DeLorean írta:
2020.10.12., hétf. 10:53
greenbio írta:
2020.10.12., hétf. 09:54
sziasztok!

van egy tök alap 5.1 rendszerem, hogy mikből áll, az itt most mindegy is. arra lettem figyelmes, hogy filmeknél, sorozatoknál, még nem hallottam hangot hallani 2 sugárzó közül, kivéve talán a 2 frontot. sztereó rendszerben egye a 2 hangsugárzó között van a sztereó színpad (ha kialakul), nem kizárólag csak a jobb vagy bal sugárzó szól. viszont a mozimban még nem hallottam olyat, hogy mondjuk a jobb front és a jobb surrond között lett volna valami, mindig csak az egyes sugárzókból jön hang. ez mitől van? szándékosan készítik így a hangot, vagy csak még nem néztem olyan tartalmat, ahol ezt kihasználnák?
köszi a válaszokat
Ezt minden film kihasználja.
Máskülönben nem nagyon lehetne az olyan effekteket megszólaltatni, amikor mondjuk egy repülő elhúz a fejed fölött, vagy esetleg hátul balról jobbra mozgással történik valami.
De még másra is képes egy "sima" rendszer is.
A Kapitány és katona filmben van egy jelenet, amikor lentről hallod, hogy fent futkároznak az emberek.
(felső hangfalak nélkül)
A mozgásokat egy jól beállított rendszer szépen térben leköveti minden irányba.
De ha csak sztereót teszel be és mondjuk DPL2-vel hallgatod, akkor sem szabad külön-külön szólnia a hangfalaknak.
mostanában kizárólag sorozatokat néztem, akkor majd figyelem ezt a legközelebbi filmnél... köszi! :smile32:

DefJam
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2020.01.27., hétf. 09:55
Értékelés: 20

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: DefJam »

-KP- írta:
2020.10.12., hétf. 11:35
DefJam írta:
2020.10.12., hétf. 11:31
DefJam írta:
2020.10.12., hétf. 10:41
Sziasztok,

Tesomnak keresünk házimozi szettet es ilyen lehetőségeink lennének JBL Loft 5.0 vagy a másik 615 front, hls center, és hls 410 hátterekből illetve egy e150p jbl subbol allna? Kérdésem az lenne, hogy jól gondolom hogy a loft egy "belépő" kategória?
Illetve most meg egy ilyen is beesett.
1 pár JBL Northridge E Series E80 (front-sugárzó)
- 1 pár JBL Northridge E Series E20 (surround-sugárzó)
- 1 db JBL Northridge E Series EC25 (center-sugárzó)
- 1 db JBL ES 150P (subwoofer-sugárzó)
Ha ugyanolyan arban van melyik a jo dontes?
Ez nem is kérdés, a northridge kategóriákkal jobb.
Akkor jól gondoltam! :)

Ezt már magamnak kérdezem, de a JBL Sva 1600 és 2100 jó hangfalnak számít hazimozihoz?
Vintage kategóriában otthon vagyok a JBLek terén stereoban, de ezeket nem tudom hova tenni.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: R.G. »

greenbio írta:
2020.10.12., hétf. 09:54
sziasztok!

viszont a mozimban még nem hallottam olyat, hogy mondjuk a jobb front és a jobb surrond között lett volna valami, mindig csak az egyes sugárzókból jön hang. ez mitől van? szándékosan készítik így a hangot, vagy csak még nem néztem olyan tartalmat, ahol ezt kihasználnák?
köszi a válaszokat
ez mondjuk a különbség a drága procik és kisebb társiknál, hogy más a térképzés és annak érzete. de függ a hangsugárzók elhelyezésétől is, hogy mekkora "luk" van a front és a háttér között...

https://www.audioreputation.com/5-1-vs- ... und-sound/
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1553
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

DefJam írta:
2020.10.12., hétf. 11:31
DefJam írta:
2020.10.12., hétf. 10:41
Sziasztok,

Tesomnak keresünk házimozi szettet es ilyen lehetőségeink lennének JBL Loft 5.0 vagy a másik 615 front, hls center, és hls 410 hátterekből illetve egy e150p jbl subbol allna? Kérdésem az lenne, hogy jól gondolom hogy a loft egy "belépő" kategória?
Illetve most meg egy ilyen is beesett.
1 pár JBL Northridge E Series E80 (front-sugárzó)
- 1 pár JBL Northridge E Series E20 (surround-sugárzó)
- 1 db JBL Northridge E Series EC25 (center-sugárzó)
- 1 db JBL ES 150P (subwoofer-sugárzó)
Ha ugyanolyan arban van melyik a jo dontes?
Ez nem is kérdés, a northridge kategóriákkal jobb.

DefJam
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2020.01.27., hétf. 09:55
Értékelés: 20

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: DefJam »

DefJam írta:
2020.10.12., hétf. 10:41
Sziasztok,

Tesomnak keresünk házimozi szettet es ilyen lehetőségeink lennének JBL Loft 5.0 vagy a másik 615 front, hls center, és hls 410 hátterekből illetve egy e150p jbl subbol allna? Kérdésem az lenne, hogy jól gondolom hogy a loft egy "belépő" kategória?
Illetve most meg egy ilyen is beesett.
1 pár JBL Northridge E Series E80 (front-sugárzó)
- 1 pár JBL Northridge E Series E20 (surround-sugárzó)
- 1 db JBL Northridge E Series EC25 (center-sugárzó)
- 1 db JBL ES 150P (subwoofer-sugárzó)
Ha ugyanolyan arban van melyik a jo dontes?

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”