Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Honnan tudod, hogy mélyebbre megy? Saját tapasztalat, mérés, vagy csupán gyártói specifikáció? Nem kötekedés, kíváncsiság. Megmondom őszintén egyébként számomra eléggé utópisztikus, hogy egy darab 30 centis membránnal szerelt szubládába 1700W teljesítményű erősítőt pakolnak, 3400W csúccsal. Kötve hiszem, hogy egy ekkora hangszóró elbír ekkora teljesítményt. Oké, hogy dupla tekercs, meg erős mágnes de kíváncsi lennék, kb. hány száz wattnál érné el az az 1 szem 12-es membrán a maximális kitérését...
Erősítő teljesítménnyel, szerintem nem lehet a végtelenségig ellensúlyozni a felületet. Véleményem szerint egy 5 cm-es hangszóró mögé hiába tennénk 10.000 Wattos erősítőt, nem fog úgy szólni mint egy 15"-os hangszóró. Azt viszont nem tudom mi van, ha 5 cm-es hangszórókból annyit pakolnánk egy dobozba(magas közepeknél, magasaknál működik a dolog/Dreamcinema középső szoba/), hogy megegyezzen egy 15"-os hangszóró felületével. Vajon tudnának-e olyan mélyet és tudnának-e olyan hangnyomást produkálni? 

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »



Esetleg ezt is fontolóra vehetnéd:
http://www.limar.hu/index.php/second-ha ... -melynyomo
Erősebb, mint a Velo és mélyebbre is lemegy

 
Honnan tudod, hogy mélyebbre megy? Saját tapasztalat, mérés, vagy csupán gyártói specifikáció? Nem kötekedés, kíváncsiság. Megmondom őszintén egyébként számomra eléggé utópisztikus, hogy egy darab 30 centis membránnal szerelt szubládába 1700W teljesítményű erősítőt pakolnak, 3400W csúccsal. Kötve hiszem, hogy egy ekkora hangszóró elbír ekkora teljesítményt. Oké, hogy dupla tekercs, meg erős mágnes de kíváncsi lennék, kb. hány száz wattnál érné el az az 1 szem 12-es membrán a maximális kitérését...

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Ja és ehhez lehet illeszteni a Paradigm akusztikus kalibrálóját, ami remekül működik(biztosan állíthatom, mert a Logan-jaimhoz, ugyanezt használtam), szemben a másik kiszemelt mikijével. Ez nagyban megkönnyíti az ember életét
Huu, ezt benéztem

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



>> feherlaci: "Még annyit, hogy a 12-13" felejtős 9x6x3-as térhez!"
 
Nálad mit jelent az, hogy felejtős, illetve miért?
 
 mindenképpen egy, kb. 160 köbméteres légtérről beszélünk. A szokásos hangerőt kb. 85-90 dB-re saccolom (de lehet, hogy tévedek, majd megmérem). 

Nemtomm inspirálására ismét elolvastam a kezdő posztodat. Többet nem írok ezzel kapcsolatban, de azért összefoglalom a gondolataimat.  "85-90 dB házimozi hangerő" Ha a fűtésből indulunk ki, a fűtő rendszert nem centizik ki hanem, erős ráhagyással szokták méretezni. Az összes kocsi képes autópálya tempóra, de azt mindenki tudja, hogy minél erősebb egy autó, annál több tartalék marad a biztonságos, dinamikus előzéshez, élmény autózáshoz. Nem tudom elképzelni, hogy hajlandó lennél 2 szubra kb. 900.000 Ft-ot kidobni és azokat soha meg nem hajtani. A szokásos film hangerő nálunk sem nagy, de vannak esetek, szükség van arra, hogy szétfújja a falakat a rendszer. Nagyot szól a cuccom, de közel sem akkorát(és olyan minőségben), mint amekkorára néha igény volna. Normál hangerejű mozizáshoz, elég lehet a 12", de efeletti hangerő igénynél már nem. Utólag már azt mondom, hogy az M&K szubja is jó lenne, mert azoknál a 2 dobozban 4 db 12"-os hangszóró dolgozik, ami összességében több mint 2 db 15"-os mélynyomó. Paradigm: Jó dolog a jól működő szoba korrekció, de kérdés, hogy adott esetben az erősebb erősítő, zárt dobozú 12" méretnél képes-e felülmúlni a nagyobb membrán méretet, nagyobb felületet?
Olvastam, a kezdő posztban, hogy akusztikailag kezelve van a szoba. Egy üres teremben, egy adott teljesítmény, egész hangosnak tűnik. Ahogy bekerülnek a bútorok, szőnyegek, függönyök, ülő alkalmatosságok, polcok, könyvek, a visszhanggal együtt, a hallott hangerő is kevesebb lesz. Nem tudom, hogy konkrétan mit csináltatok a helyiségben, de a csillapító anyagok, tovább csökkentik a hangteljesítményt a szobában. a 9x6x3-as helyiség, "hangosítás szempontjából, elég nagy (elfogadnék egy ekkora nappalit  ). Szoktunk hangoskodni ismerősökkel, akiknek elsősorban nem a minőség a legfontosabb. Szoktam jótékonysági bált is hangosítani sportcsarnokban(nem saját cuccal) kb. 400 főre, és az a tapasztalatom, hogy a 12"-nak meg vannak a korlátai. Szerintem még akkor is, amikor 3000+ Watt van mögötte. Nehéz dolog a megfelelő szub kiválasztása, ha meg vannak a korlátok( bár 900e Ft már nem kevés).
 
Elsőre furán hangzik, de átgondolva nem lesz az. Én tartok attól, hogy akkora térbe a zárt konstrukció kevés lesz, de egy próbát megérnek. Úgy gondolom van annyi anyagi tartalékod, hát vigyél haza egyszerre 2 db zárt és 2 db reflexes SVS szubot, majd teszteld le, hogy melyik jön be jobban! 30 napod van, hogy eldöntsd melyik tetszik jobban. Tonyka is így csinált annyi különbséggel, hogy nem egyszerre jártak nála a szub párok. 
 
Bandi most ne néz ide!
Szubot csak az adott helyiségben szabad tesztelni! Én cipeltem máshová az enyémet, de ahány helyiségben járt (sőt, szabadtéren is kihajtottam a belét, de nagyon nem oda való), mindenhol másképp szólt. Tesztelni, meghallgatni csak otthon, majd az alapján dönteni!!! 

Avatar
P. Roland
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2017.04.24., hétf. 12:55
Értékelés: 6

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: P. Roland »



Esetleg ezt is fontolóra vehetnéd:
http://www.limar.hu/index.php/second-ha ... -melynyomo
Erősebb, mint a Velo és mélyebbre is lemegy

 
Cutler, köszi a tippet, utánaolvasok ennek is. Találtam belőle egy karcmentesnek mondott, kb. két és fél éves példányt, irányára 1,500 ausztrál dollár.
 
http://www.stereo.net.au/forums/topic/1 ... -black-oak
 
Ezzel a típussal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


Ja és ehhez lehet illeszteni a Paradigm akusztikus kalibrálóját, ami remekül működik(biztosan állíthatom, mert a Logan-jaimhoz, ugyanezt használtam), szemben a másik kiszemelt mikijével. Ez nagyban megkönnyíti az ember életét
 
   Tibi! Olvasd el hol van helyileg......
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »



Esetleg ezt is fontolóra vehetnéd:http://www.limar.hu/index.php/second-ha ... -melynyomo
Erősebb, mint a Velo és mélyebbre is lemegy
Ja és ehhez lehet illeszteni a Paradigm akusztikus kalibrálóját, ami remekül működik(biztosan állíthatom, mert a Logan-jaimhoz, ugyanezt használtam), szemben a másik kiszemelt mikijével. Ez nagyban megkönnyíti az ember életét

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »



 
Az említett 6*9*3 méterből kb. 3*4*3 méter amerikai konyha, a maradékban pedig helyet foglal még egy hatszemélyes étkezőasztal is, viszont mindenképpen egy, kb. 160 köbméteres légtérről beszélünk. A szokásos hangerőt kb. 85-90 dB-re saccolom (de lehet, hogy tévedek, majd megmérem). Ha sikerül valahol meghallgatni a Velodyne SPL 1200 Ultrát, és tetszik, akkor elhozom azt.
Esetleg ezt is fontolóra vehetnéd:http://www.limar.hu/index.php/second-ha ... -melynyomo
Erősebb, mint a Velo és mélyebbre is lemegy

Online
Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 596

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

Tudom nem vagyunk egyformák, de hogy nem unjátok ezt a sok tesztelősdit?
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


Ezt hogyan lehetne kivitelezni? 
 
Az biztos, hogy egy helyen nem fog találni ennyi sub-ot az összehasonlítás miatt. -
Egyébként ha veszek valamit (most már) vagy elmegyek tesztelni mindig viszek magammal min hdd-t vagy esetleg bd-t amin van tesztanyag már ha van mivel lejátszani (kivétel nálad volt ) - - -
"Az igazi barát szemből támad."

Csutka

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Amennyiben van rá módod hallgasd meg az összes sub-ot lehetőleg ugyanazzal a zenével és filmrészlettel és csak utána válassz. ...-
 
Ezt hogyan lehetne kivitelezni? 

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



>> feherlaci: "Még annyit, hogy a 12-13" felejtős 9x6x3-as térhez!"
 
 
 
Az említett 6*9*3 méterből kb. 3*4*3 méter amerikai konyha, a maradékban pedig helyet foglal még egy hatszemélyes étkezőasztal is, viszont mindenképpen egy, kb. 160 köbméteres légtérről beszélünk. A szokásos hangerőt kb. 85-90 dB-re saccolom (de lehet, hogy tévedek, majd megmérem). Ha sikerül valahol meghallgatni a Velodyne SPL 1200 Ultrát, és tetszik, akkor elhozom azt.

 
 
Köszike a választ, így már jobban képben van az ember sajna fog kelleni oda a két sub.
Amennyiben van rá módod hallgasd meg az összes sub-ot lehetőleg ugyanazzal a zenével és filmrészlettel és csak utána válassz. ...-
"Az igazi barát szemből támad."

Csutka

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Csutka »



>> Csutka: "ha esetleg ez elfér - adnék neki egy esélyt"
 
Köszi a tippet, sajnos az XTZ SUB 3X12 a terjedelem miatt kiesik.
 

 
Az XTZ szub felfelé "építkezik", el lehet helyezni ügyesen.
Itt mondjuk egy szép nappaliban hátul foglal helyet:
 

 

 
Meg lehet oldani sok mindent, kicsit át kell gondolni a dolgokat.
 


Avatar
P. Roland
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2017.04.24., hétf. 12:55
Értékelés: 6

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: P. Roland »


>> feherlaci: "Még annyit, hogy a 12-13" felejtős 9x6x3-as térhez!"
 
Nálad mit jelent az, hogy felejtős, illetve miért?
 
>> muzsikpeti: "Én vettem hozzá egy velo sms1-est , azzal végre megtudta mutatni mire képes."
 
Gondolom ezt ki lehetne váltani valamilyen jobb hardveres vagy szoftveres DRC megoldással? Ha jól látom, ezt az SMS-1-et már nem gyártják.
 
>> paler: "kénytelen lesz kompromisszummal választani egy vagy két szubot, és azokkal együtt élni."
 
Nem probléma, ha kisebb(ek) a szub(ok). Ezt könnyen el tudom fogadni, mivel nem dedikált moziszobába keresem a számomra legideálisabb megoldást.
 
>> Csutka: "ha esetleg ez elfér - adnék neki egy esélyt"
 
Köszi a tippet, sajnos az XTZ SUB 3X12 a terjedelem miatt kiesik.
 
>> nemtomm: "Senki sem tudja az elhelyezést a nappaliban […] Mekkora hangerőn hallgatja mozit , zenét? […] Nagyon kíváncsi leszek mi lesz a befutó"
 
Az említett 6*9*3 méterből kb. 3*4*3 méter amerikai konyha, a maradékban pedig helyet foglal még egy hatszemélyes étkezőasztal is, viszont mindenképpen egy, kb. 160 köbméteres légtérről beszélünk. A szokásos hangerőt kb. 85-90 dB-re saccolom (de lehet, hogy tévedek, majd megmérem). Ha sikerül valahol meghallgatni a Velodyne SPL 1200 Ultrát, és tetszik, akkor elhozom azt.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



Találtam a neten egy animációt a push-pull rendszerről, szerintem pont ellentétesen dolgoznak a hangszórók, de talán a neve is erre utalhat. A Tannoy és M&K sub működési elve annyiban közös csak, hogy mindkettőben 2 db hangszóró van. Nem akarom ragozni ezt a témát, mert nem értek a fizikájához, talán egy tőlem sokkal jobban hozzáértő benéz és leírja "tudományosabban".
 
Az animációt innen szedtem, vannak mérések is, mit is tud pl. egy ilyen rendszerű sub:
http://hometheaterhifi.com/reviews/spea ... subwoofer/
KEN-KREISEL-Single-Push-Pull-Subwoofer-Animated-Large.gif
 
 
Kíváncsiságból azért megkérdezném, hogy egy közel 1,5m Ft-os Tannoy sub hangjától nem voltál elszédülve, az SVS nem minőségi stb., akkor melyik az a sub, ami számodra minőséginek mondható?

Könnyen kiderítheted, hogy ellentétesen vagy egy irányban dolgoznak, csak meg kell fognod a membránokat, hogy merre indulnak. Ha ellentétesen akkor 2x 12"-nak kell tekinteni, csak azt nem értem miért jó az esztétikának, ha a mágnest látjuk és miért "jó" a hangszórónak, ha elsődlegesen visszafelé van rángatva?    Ahogy nézem az animációkat azért van köralakú nyílás a szub alján, hogy adott esetben két szubot egymásra tudjanak építeni.  A Tannoy zárt doboz, ami tartalmaz 2 db, ellentétes irányban dolgozó hangszórót. Régen a JAMO Cinemaster subwoofere volt ilyen, amiben 2 db  15"-os hangszóró dolgozott ellentétes irányban. Az az egy darab volt olyan típusú és tudomásom szerint azóta nem erőltetik.  Véleményem szerint macerás, vagy szinte lehetetlen jó helyre tenni ezeket. Az MK-nak volt annyi esze, hogy az alsó nyílást a front hangszóró felé irányította.
Az SVS-t természetesen elfogadnám, és szerencsé(m)re Doki értette miért írom.  
Egyébként érdekes, hogy a zárt dobozok hívői, a minőség tekintetében miért nem lázonganak egy M&K doboz láttán.  

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Feltételezem, hogy a két hangszóró egymást segíti egy irányban és nem ellentétesen dolgoznak. Nemrégen hallottam egy olyan dobozt, amiben 2 db 12"-os hangszóró volt egymásnak háttal, egymással ellentétes irányban dolgoztak. Nem voltam elszédülve a hangjától, de a tulaj sem, mert azóta eladta. 
Találtam a neten egy animációt a push-pull rendszerről, szerintem pont ellentétesen dolgoznak a hangszórók, de talán a neve is erre utalhat. A Tannoy és M&K sub működési elve annyiban közös csak, hogy mindkettőben 2 db hangszóró van. Nem akarom ragozni ezt a témát, mert nem értek a fizikájához, talán egy tőlem sokkal jobban hozzáértő benéz és leírja "tudományosabban".
 
Az animációt innen szedtem, vannak mérések is, mit is tud pl. egy ilyen rendszerű sub:
http://hometheaterhifi.com/reviews/spea ... subwoofer/

 
 
Kíváncsiságból azért megkérdezném, hogy egy közel 1,5m Ft-os Tannoy sub hangjától nem voltál elszédülve, az SVS nem minőségi stb., akkor melyik az a sub, ami számodra minőséginek mondható?
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



Kijelented egy általad soha nem hallott dupla 12 "-os push-pull rendszerű szubról, hogy gyenge.
Megsúgom neked, hogy az alsó "lyukból" jön több erő, nem az előre néző hangszóróból. 
 
Az Erő legyen Veled .

Nem azt írtam, hanem azt, hogy 1 db 12" felületnek kell tekinteni. Feltételezem, hogy a két hangszóró egymást segíti egy irányban és nem ellentétesen dolgoznak. Nemrégen hallottam egy olyan dobozt, amiben 2 db 12"-os hangszóró volt egymásnak háttal, egymással ellentétes irányban dolgoztak. Nem voltam elszédülve a hangjától, de a tulaj sem, mert azóta eladta. 
Igen ez érdekes téma. Hifi körökben az járja, hogy a zárt a legjobb hangminőséget prezentálja, sajnos a legkisebb hangnyomás mellett. A reflexes dobozokat már nem tartják minőséginek, de legalább nagyobb hangnyomást képesek előállítani. A legminőségtelenebbnek a bandpass ládákat tartják, de legalább a legnagyobb hangnyomást produkálják. Az M&K alsórésze bandpass láda, azért hallatszik hangosabbnak, mint a front lapba szerelt hangszóró. 
 
Jajj ez lemaradt: Köszi, rám férne! Legyen is ott mindenkiben még nagyon sokáig (de nem a mesebeli erő amire Te gondoltál )!   

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Az M&K-val is gondom van. Annak ellenére, hogy 2 db hangszóró dolgozik benne, a felület ami érintkezik a levegővel az 1 db 12"-nak kell tekinteni.
 

Nem. Nagyon nem.

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: paler »



Érdekes, hogy kb. fél évvel ezelőtt még felülmúlhatatlannak gondoltad az Onkyo 5010-es produkcióját, pláne egy kb. fele akkora súlyú AVR-től. Meghallgattad az Anthemet és láss csodát jobb, mint az Onkyo (az új és használt ár összehasonlítását hagyjuk).
 

Ne bántsd Lacit...látod mióta volt szerencséje egy jobb AVR-hez, azóta ezt nem egyszer hangoztatja is. Az én Anthem-es pályafutásomnak is ő volt a fő katalizátorra. Mert ha már maga az Onkyo nagykövete így nyilatkozik egy konkurens termékéről, akkor úgy gondoltam hogy az a AVR már tényleg tudhat valamit   Tehát biztosra vesszem, ha egyszer sikerül neki is saját közegbe megtapasztalnia az MK sub képességeit, és tegyük fel hogy ezek pozitívak lesznek, akkor biztos hogy azt is emlegetni fogja ugyanúgy mint az Onkyo vs Anthem-es élményeit. 
 
Nekem szerencsére volt alkalmam meghallgatni két komplett THX-es rendszert is, és azt kell mondjam hogy mindkét rendszer belopta magát a szívembe. Igaz én 90%-ba mozis vagyok, de nekem örök életre megfelelnének. Eddigi életem során csak egy rendszert hallatom jobbnak ezeknél (lásd az aláírásomat), de majd 10-es szorzó van a JBL és a THX-es rendszerek árai között. Ellenben a hallottak alapján én jó ha 5-6%-al értékelném jobbnak mozin a JBL-es rendszert az MK és Klipsch rendszereknél. Zenén biztos nagyobb lenne a különbség, de nálam az nem annyira pálya. 

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: thxfan »



 


Az M&K-val is gondom van. Annak ellenére, hogy 2 db hangszóró dolgozik benne, a felület ami érintkezik a levegővel az 1 db 12"-nak kell tekinteni.
 

 

Érdekes, hogy kb. fél évvel ezelőtt még felülmúlhatatlannak gondoltad az Onkyo 5010-es produkcióját, pláne egy kb. fele akkora súlyú AVR-től. Meghallgattad az Anthemet és láss csodát jobb, mint az Onkyo (az új és használt ár összehasonlítását hagyjuk).
 
Kijelented egy általad soha nem hallott dupla 12 "-os push-pull rendszerű szubról, hogy gyenge. Megsúgom neked, hogy az alsó "lyukból" jön több erő, nem az előre néző hangszóróból. Tetőzöd ezt azzal, hogy egy M&K sound subról írod ezeket, holott a cég jogelődje találta fel a sub-sat rendszereket, ilyen rendszereken mutatták be szinte az összes új mozi hangformátumot, illetve az alábbi filmstúdiók is ilyet használnak a filmek keveréséhez: Warner Bros, 20th Century Fox, Universal, Paramount, DreamWorks, HBO, Skywalker Sound, Disney, THX, DTS, Dolby Labs, Sony Music, Sony Pictures és Lucasfilm. Biztosan ők is tévúton járnak...
 
Abban viszont egyetértünk, hogy komoly sub(ok) kell ekkora térbe.
 
Az Erő legyen Veled .
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


 
Senki sem tudja az elhelyezést a nappaliban , vajon csak egy részt foglal el a mozi vagy az egészet ? Mekkora hangerőn hallgatja mozit , zenét?
Mindenkinek más az ingerküszöbe sajnos.... Egy csomó kérdés és egyenlőre semmi válaszra? Nagyon nehéz ilyen távolról jó tanácsot adni sztem...
Saccolni tudom csak, hogy egy része a nappalinak a mozi mert nehézkes a nagyobb sub elhelyezés ha jól gondolom ...könnyűszerkezetes ráadásul szóval nem egyszerű a feladat....
Azt is hozzá tenném, hogy minél nagyobb a sub membrán annál nehezebb belőle igazán jó precíz gyors és pontos mélyhangot kihozni belőle...
Nagyon kíváncsi leszek mi lesz a befutó -
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: paler »


Lacikam az ott volt vagy 200nm..nem csoda ,hogy a te megaloman izlesednek nem volt elegendo,de azokra is gondolni kellett akik sirva rohantak volna ki ha meg lett volna tolva a hangero.. Menj el most kb.ugyanazt meghallgathatod 60nm- en ,besza,behu :-)
Az tény, hogy ahány ember annyiféleképpen éli meg a hallottakat. Nálunk a leányzó a helyi moziba dolgozik, és mesélte hogy nem egyszer előfordult az, hogy a nézők egyik fele azért reklamált hogy túl hangos a film, mikor meg halkabbra vették (persze nem film közbe történt a hangerő csökkentés, hanem a következő előadásra vették lentebb) akkor meg azért reklamáltak egyesek hogy szerintük túl halk a film hangja. 

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Fish »

Mint emlitettem volt sajat 18" driveres dd-m ,jelenleg egy ultraval elgedettebb vagyok. Miert is kell rabeszelnj ot 2 meg 4 15" behemotra? Nem ertelek titeket,plane Lacit ,ossza az eszt de sosem volt meg egyik subja sem amikrol beszelunk,plane nem 2 vagy tobb ,de szent meggyozodese ,hogy egyik sem lehet eleg jo..
En azt mondanm ,hogy probald ki otthoni korneyezetben szinte mindet,vagy amelyikre van lehetoseg es utana donts.ne hallgas inkabb senkire sem ,ram se! :-) A sajat tapasztalat ,hallasod sokkal tobbet er ,mint barmennyi jotanacs !vagy rossz tanacs :-)
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Fish »

Lacikam az ott volt vagy 200nm..nem csoda ,hogy a te megaloman izlesednek nem volt elegendo,de azokra is gondolni kellett akik sirva rohantak volna ki ha meg lett volna tolva a hangero.. Menj el most kb.ugyanazt meghallgathatod 60nm- en ,besza,behu :-)
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Csutka

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Csutka »


A javaslatok alapján úgy tűnik, hogy egy nagyobb szubbal lenne érdemes kezdenem (Velodyne SPL 1200 Ultra vagy JL Audio E-Sub E112), amiről a távolabbi jövőben lehetne továbblépni a kétszubos felállásra, ha van rá igény és keret. Egyelőre a Velodyne felé hajlok az EQ és a kedvezőbb ár miatt. Köszönöm a tippeket.
 
A Velodyne-t ajánlottam, de ha esetleg ez elfér - adnék neki egy esélyt.
700 ezer forint és elég lehet a hatalmas nappalidba.
 
http://www.bartimexaudio.hu/index.php/t ... x12-detail
 
http://www.areadvd.de/tests/test-xtz-su ... 2-000-eur/
 


Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”