Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Cutler írta:
2019.01.29., kedd 21:27
Ezt láttátok?
Komolyan, szinte nem hittem a szememnek gondolkodik.gif

https://www.youtube.com/watch?v=UQ011rk ... ture=share
Jaj istenem, ez beleégett az agyamba. A bűvös mosolyú cukros bácsi, egy mikrofonnal a kezében. Ahogy földre veti magát, sub kitérésének mámora közepette. :D :smile29: A zene minden taktusát megélte. Ebben a trágya videóban még Soltész is szerepet vállalt, siralom, ez max full laikusoknak, de még azoknak sem. Micsoda ripacskodás, aranymálna esélyes. ;peace; Nem is értem igazán, olyan sok év hifi - házimozi világ után nem ismer komolyabb embereket Rezső úr. Legalább olyat aki nem mondja bele a kamerába, h ő még nem hallott ilyet. Ezután jön az értékelés :D
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Ezt láttátok?
Komolyan, szinte nem hittem a szememnek gondolkodik.gif

https://www.youtube.com/watch?v=UQ011rk ... ture=share

Avatar
vaspapucsok
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2007.12.16., vas. 20:40
Értékelés: 7

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: vaspapucsok »

Sziasztok! segitséget kérnék , van-e olyan hangprojektor amivel lehet elfogadható minőségben mozizni, helyhiány miatt keresek ilyen hangprojektort magamnak, bármilyen tájékoztatást információt, nagyon szivesen fogadok a témával kapcsolatban. Köszönöm!

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Cutler írta:
2019.01.27., vas. 16:33
... elhejezéséből...
Jesszus, ez elhelyezéséből akart lenni, bocsi bocs.gif

Online
Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1793
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 881
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Zozi »

Cutler írta:
2019.01.27., vas. 16:33
Zozi írta:
2019.01.21., hétf. 22:51
Sziasztok!

Ismét jelentkezek.....
Tegnap volt szerencsém bebocsátást nyernem Zozi igényes dedikált mozijába...
Valóban, tegnap nagyon tanulságos délutánt sikerült eltöltenünk. Iván kora délután érkezett az epson 9300 kalibrálására. Bevallom olyan izgalommal vártam a találkozást, mint egy kis gyerek... mégis csak egy számomra végtelenségig elismert "mozista" szakembert köszönthettem nálam. Ivánnal néhányszor már találkoztam korábban és telefonon is rengeteget segített.
Gyors előkészületek után nekiállt a projektornak. Konvergencia, végpontok ellenőrzése, majd fehéregyensúly, színek... Nagyon pozitív volt, hogy közben minden egyes mozzanatot kommentált. Neki gondolom már unalmas rutin, nekem viszont minden újdonság volt. Gyorsan telt az idő, szinte (nekem) pillanatok alatt eltelt az a közel (vagy több mint) három óra, amíg a vetítő elnyerte a végleges, kalibrált állapotát. A végeredmény még számomra is lenyűgöző volt. A legfőbb változás ami először szembe tűnt az optika élessége volt konvergencia beállítás hozadékaként. A kontraszt is pozitív irányba változott egy nagyon dögös, élettel teli képet kaptam. Nem gondoltam volna, hogy még ennyit ki lehet hozni ebből a projektorból... a művelet végére érkezett meg Cutler. Gondoltam minden a terv szerint.

Mindenki helyet foglalt és kezdődhetett a délutáni matiné... :-)
Mivel az utóbbi időben folyamatosan idő hiányában szenvedtem, ezért bevallom őszintén nekem is teljesen új volt az élmény. Nagyon sok minden változott és magam sem tudtam hol tartok, illetve hol vannak a rendszer határai. A demo előtti éjszaka tudtam bemérni a cuccot, de tesztelni már nem volt időm. Élesben nem volt alkalmam... így maradt a vakrepülés.

Az első elindított jelenet után nyugtáztam magamban, hogy ez bizony tényleg nem rossz. Mindig fenntartásokkal kezelem a rendszerem, de ez most tetszett. Hogy a közelmúltban felhelyezett elnyelő panelek, vagy az arendal szubok, vagy a szinergia nem tudom, de elég egységes egészet alkottak a komponensek. Referencia hangerő környékén is szépen tolmácsolta mindenféle megbicsaklás nélkül a történéseket. Közel 2 óra demo után azt gondolom elégedetten álltunk fel a székekből.

Némi eszmecsere következett...
Bevallom Iván szavai nagyon jól estek. Van egy elképzelésem a moziról, a hobbiról. Járom a saját utam, próbálkozok. De amikor egy kívülállótól (ráadásul a szememben a hazai szakma egyik nagyjától) kapok pozitív visszajelzést akkor azért az nagyon jól tud esni. Ez a szoba nagyjából ki van maxolva. Mint Tibi már említette itt AT vászon nem lesz, ez az irány felejtős nálam.

A verkli viszont nem áll meg, szeretnék még újabb és újabb komponenseket kipróbálni. Nem az elégedetlenség miatt, hanem magam miatt. Imádok kütyüzni. Amennyire az időm engedi. Lehet betegség, de nem érdekel. Ez kapcsol ki a mindennapok taposómalma után...
Így nem is kellett sokáig várni, hogy megérkezzenek a következő "áldozatok"

Ma 2 ilyen bestia költözött a moziba....
IMG_2498.JPG
IMG_2498.JPG (84.3 KiB) Megtekintve 1753 alkalommal
IMG_2509.JPG
IMG_2509.JPG (95.31 KiB) Megtekintve 1753 alkalommal
IMG_2512.JPG
IMG_2512.JPG (93.71 KiB) Megtekintve 1753 alkalommal
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Cutler írta:
2019.01.27., vas. 16:33


Ja és hajrá a további kütyüzéshez .
Aki ismeri Zozit, az tudja, hogy nincs megállás :D
Zozihoz minden évszakban el lehetne menni az újdonságok miatt! 31_1_21.gif

Köszi a beszámolót!

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Zozi írta:
2019.01.21., hétf. 22:51
Sziasztok!

Ismét jelentkezek.....
Tegnap volt szerencsém bebocsátást nyernem Zozi igényes dedikált mozijába.
A szoba:
Egy szép családi ház emeletének, egyik 16m2-es szobájában lett kialakítva ez a kis mozi.
Egyszerű, letisztult, mindenféle csicsátol mentes szoba tárul elénk, ha belépünk. Három fotelen, akusztikai elemeken es a HM szetten kívűl más nem is található a szobában.
Kép:
2,3m széles 16:9-es, lentről és felülről maszkolható fajta. A vetítő Epson 9300.
Mivel épp aznap lett kalibrálva, így nagyon jó kép köszönt vissza a vászonról. Természetes színek(bőrszínek), jó fekete szint, éles, kontrasztos képet láthattam. A maszkolás plusz pont, sokkal mozisabb a kép hatása is, mint nélküle. Jó kis vetítő ez az Epson, érdemes pontosan, műszeresen bekalibráltatni. Sokan nem is tudják, hogy mennyi potenciál van ebben a gépben.
Hang:
Anthem proci, digit végfokok( meg nem tudnám mondani a márkáját), Paradigm hangfalszett, Arendal szubok, Egregat médialejátszó a rendszer elemei.
Mit is mondhatnék. Nagyszerű hangot kaptam. Részletes, teres, egyenletes hangzást. Frankó mélyekkel, erőteljes közepekkel, számomra még nem túlzó magasakkal. RPO autóversenyzős jelenete szuper dinamikával, részletekkel zúzott. Ahogy a Trafó, Deadpool, JW2, Mélytengeri pokol is mesésen szólt. Venom motoros jelenete is remek volt, a center állta a sarat rendesen.
Talán a rendszer 5-ről, 7 csatornássá bővitve tudna még jobb lenni. Kicsit számomra üres volt a surround tér, nagy a távolság a frontok és a hátul elhelyezett surroundok között. A fotelsor mellett elhelyezett 1 pár hangfal ezen jelentősen tudna javítani. De persze így is nagyszerű a hangzás.
Le a kalappal Zozi elött, az eddigi legjobb, hagyományos elrendezésű rendszert hallottam nála. bravo.gif

A következő bekezdést, minden AT rendszerre allergiás ugorja át 31_1_21.gif
Szóval, ami számomra egyedüliként zavaró volt kicsit a rendszerben, az a frontoldal.
Mivel én már hozzászoktam az AT vászonhoz, így kissé zavaró volt a frontok és a center elhejezéséből adódó hang. Főleg, hogy kb 1m-rel közelebbről jött a hang, mint ahol a kép van.
A center lenti elhelyzkedése annyira nem zavart, mint mondjuk Tonykánál. Valószínű azért mert itt jóval közelebb ültem a frontoldalhoz, szemben Tonykával, ahol 4-5 méter is lehetett a távolság.
A hangfalak miatt a vászon elhelyezése és főleg mérete is zavart. Egyrészt a center miatt magasabban kell lennie, mint ami szerintem optimális lenne, másrészt ha a frontok nem lennének útban, lehetne 3m széles vászon is. Akkor tökéletes lenne minden.
Zozi elmondta, hogy tervben van neki is az AT vászon, de nem ebben a szobában. Ez később 2. gyerekszoba lesz és akkor majd építeni fog egy könnyűszerkezetes különálló nagyobb moziszobát. Így ez ilyen szempontból nem fog változni.

Csak gratulálni tudok a házigazdának, nagyon sokan örülnének egy ilyen szuper mozinak.

Ja és hajrá a további kütyüzéshez .
Aki ismeri Zozit, az tudja, hogy nincs megállás :D
Köszönöm a lehetőséget és a pizzát is! leborulok.gif

Csutka

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Fish írta:
2019.01.23., szer. 12:31
Felsoknel nem gondolnam,hogy kihallhato lenne a difi,en is ezt vallom! Nalam sem erezheto,hogy nem revel!
Egy atmos felső atmos mozi közben így viselkedik: hosszú csönd, kis halk zene, kis effekt, majd megint csönd, vagy halk zene.

Más a helyzet, ha nem atmos anyagot kever a felsőkre, tehát Dolby Surround, vagy DTS Neural-X, vagy Auro3D megy.
Ilyenkor beszéd, zene, minden mehet oda és talán úgy zavaróbb, ha nagyon eltérnek a hangfalak.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Fish »

Felsoknel nem gondolnam,hogy kihallhato lenne a difi,en is ezt vallom! Nalam sem erezheto,hogy nem revel!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Fish »

Van ugyanilyen kinezetu,meretu focal felso amugy,mint a jelenlegi,mert gondba leszel,ha nincs,azokat a likakat massal eltakarni nehez lesz!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Nekem a mostani moziszettem előtt vegyesfelvágott volt. Még átmenet volt a sztereóról mozira áttérésem előtt ..

A front hangfalam egy Heed Bee volt, félig omnidirekcionális, papír mélyközép, morel textildóm magas. A centerem egy Quadral Platinum volt, alu mélyközép, alu dóm. A hátterem Csutkától vásárolt Swans RM600R. Kevlár mélyközép, textil dóm magas. Viszonylag kiegyenlített hangú volt mind, nem húzott igazán egyik se semmilyen irányba. A quadral sem adott semmilyen tipikus fémes hangot, egy jó példa volt arra, hogy nem feltétlen a membrán anyag számít, és mindenből lehet jót, meg rosszat is csinálni. Akkor még egy Pio 2022 volt az erősítőm, full kezdetleges szobakorrekcióval. De az esetek nagy részében alig lehetett észrevenni, hogy nem egyformák a hangfalak, vagy kb. semennyire. Direkt figyeltem pedig erre. 1 jelenet volt, ahol nagyon kihallatszódott, az valamelyik Herkules rettenet végén egy barlangi jelenet, amikor egy emberi hang szépen körbevándorolt némi visszhang kíséretében a barlangban. De itt még abba se vagyok biztos, hogy ez a jelenet nem-e direkt így lett megcsinálva. Majd cseréltem a frontot Goldenearre, a centert meg egy Martin Logan Matinee-re. Az erősítőm MRX500 lett. Így már a front és a surround egy család lett, csak a center volt ML. Mondanom se kell, ezek is elég jól együtt működtek, de a háttér kicsit kilógott már. Aztán megvettem a Goldenear centert, és a Goldenear frontot is, és tényleg érezni az egységet. De az igazság az, egységes szett ide vagy oda, a Martin Logan centert azóta is sírom vissza. Lehet nem családba való, de önmagában sokkal jobb center, mint a GE,pedig amúgy a GE centere se rossz..

Szóval szerintem bőven lehet élvezettel mozizni akkor is, ha nem teljesen egyformák a komponensek. ha pedig a hangkarakterük hasonló, akkor nem lesz (annyira) nyilvánvaló a különbség, főleg nem egy átlag usernek. Nyilván az ideális az, ha egy családból van minden, ezt nem vitatom. Bár tudom, itt egyesek szerint még a típusnak teljesen meg kell egyezni, az se elég ha a család azonos. Mondjuk ezzel én személy szerint nem értek egyet, de lényegtelen.

Itt többen jártak a DC nagyobbik szobájában. Ahol ugye ML Edge van(volt?) alul, de az Atmos sugárzók sima olcsó ML 66i-k voltak, de nemigen panaszkodott senki, hogy kilógnának.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Fish »

Oksi..koszi a valaszt! :smile32:
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Fish írta:
2019.01.23., szer. 11:43
te hallod ,hogy revelek most a felsők? Bántó, vagy nem egységes emiatt?
Egyelőre nem igazán, mivel 3 féle hang vegyül éppen. :D Valószínűleg ha meglesznek a hátsók, akkor esetleg jobban érezhető lesz. Ez is javarészt inkább a Focal, és ezen belül a Berylliumnak köszönhetően, ami elég karakteres önmagában. Ettől függetlenül nem tépem a hajam, h hű nincs kedvem mozizni, mert annyira zavaró, észlelhető. Ha nem koncentrál kifejezetten erre az ember, akkor csak megy a film, aztán cső.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Fish »

te hallod ,hogy revelek most a felsők? Bántó, vagy nem egységes emiatt?
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Xtras5 írta:
2019.01.23., szer. 08:06
Sok minden letisztult, köszönöm a nagyon hasznos tippeket. Viszont annyit még kérdeznék: mennyire van jelentősége, hogy egy családból kerüljenek ki az atmos hangfalak, illetve azok teljesítményben mit kell képviseljenek? Itt mennyezetbe építhetőkre gondolok. Köszönöm
Maximalizmus kérdése, természetesen jó ha egy családból származik. Ha viszont ez csak méregdrágán megoldható, akkor simán vállalható kompromisszum más márka használata. Mivel effekt hangfal, és javarészt csendben van, így extra odafigyelést igényel a másabb hangkarakter lefülelése. Ha nem ezzel foglalkozol célzottan akkor simán élvezheted hátradőlve a filmeket, úgy h más márka dolgozik a fejed felett.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Xtras5
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 19:08
Értékelés: 42

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Xtras5 »

Sok minden letisztult, köszönöm a nagyon hasznos tippeket. Viszont annyit még kérdeznék: mennyire van jelentősége, hogy egy családból kerüljenek ki az atmos hangfalak, illetve azok teljesítményben mit kell képviseljenek? Itt mennyezetbe építhetőkre gondolok. Köszönöm

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: R.G. »

irishcream írta:
2019.01.22., kedd 13:45
R.G. írta:
2019.01.21., hétf. 19:10
hangfalak összehasonlító tábla .jpg
Jó kis meló lehetett, gratulálok a kitartásodhoz .
Utolag mar nem tunik akkora melonak...
De jo is volt ... 😁
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: irishcream »

R.G. írta:
2019.01.21., hétf. 19:10
hangfalak összehasonlító tábla .jpg
Jó kis meló lehetett, gratulálok a kitartásodhoz .

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Zozi írta:
2019.01.22., kedd 09:52
-KP- írta:
2019.01.22., kedd 09:22
Zozi írta:
2019.01.21., hétf. 22:51
Sziasztok!

Ismét jelentkezek.

A változások sora viszont nem tudható le csupán a végfokok cserélődésével. Régóta szerettem volna a paradigm sub mellé egy ikertesót találni, de sajnos nem jött velem szembe elfogadható áron... egyre több helyen találkoztam az arendal nevével és nem kellett sokat győzködnöm magam, hogy rárepüljek egy arendal 1723 sub 1.5 szettre. 1-2 nap leforgása alatt már a szobában pihentek a hatalmas dobozok... kész mutatvány volt felcipelni őket az emeletre. 60 kg / doboz, semmi fogás rajtuk. De megérte. Az érzés, mint amikor az áhított kedvest csomagolod ki... de nem folytatom...

A csomagolás, a subwooferek kidolgozottsága nagyon magas nívón van. Tényleg azt érzi az ember, hogy egy prémium terméket kapott kézhez. Árát meghazudtoló dobozok.
Szia Zozi!

A szubokat újonnan vetted, vagy használtan? Hogy használod őket? EQ1 Reflex? Zártban nem próbáltad ki?
Szia! A subokat Németországból, Rostock mellől hozattam be. 2018 májusi vétel, de az előző tulaj elmondása szerint kb 40 óra van bennük, úgyhogy még bejáratósak. Szinte újak. Amit tudni kell róluk, hogy hatalmasak, nem éppen feleségbarát és nappalibarát a mérete. A német fickó is emiatt adta el őket.

Még nem sok óra van mögöttünk, úgyhogy nem igazán tudok állást foglalni, csak REW mérések alapján. EQ1-gyel használom reflexként. EQ2 mérés alapján 30Hz alatt vett vissza az energiákból.

Zárt - reflex felállás szintén hasonló eltéréseket mutatott mérés alapján. Hogy ez mozin mit fog jelenteni ugyancsak a jövő megválaszolandó kérdései közé tartozik. Lesz még mit próbálgatnom, tesztelgetnem, ha az időm engedi.

A zárt - reflex témához csak annyit... úgy vagyok vele, de ez csak saját vélemény egy dobozt vagy zártnak, vagy reflexnek terveznek. Mivel itt elég nagy a doboz volumene, nem hinném, hogy csupán a reflexnyílás ledugózása tökéletes zárt dobozt varázsolna belőlük. Aztán lehet, hogy rám cáfolnak. Mégis csak tudatos tervezés áll mögötte.
Persze, az EQ2 a szub "természetes" átvitele mindenféle DSP-s rásegítés nélkül. Inkább zenére szokták javasolni. EQ1 pedig már alkalmazza a dsp-t. Anno nekem Jan ezt írta a szubról:

"
Subwoofer 1.5 is quite a lot more powerful compared to Subwoofer 1 in the deepest bass region. A single Subwoofer 1.5 will have more or less the same or more output as two Subwoofer 1's below 30Hz. In my opinion Subwoofer 1.5 is the best price/performance subwoofer in our lineup.

As far as the sealed mode on Subwoofer 1.5 goes, it does work great. It works even better than the sealed Subwoofer 1 with its port plug in place. The foam insert is specifically designed for our subwoofer design and seals probably 95% of the air from coming out, the remaining "leakage" acts in a way that makes the subwoofer have a more linear impedance and overall better transient response also because of the bigger cabinet that lets the driver breathe more freely. However the differences in sealed mode between Subwoofer 1 and 1.5 are very small compared to the differences in ported mode.

The only negative side of Subwoofer 1.5 is the increased size compared to its sealed little brother.
"

Online
Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1793
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 881
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Zozi »

-KP- írta:
2019.01.22., kedd 09:22
Zozi írta:
2019.01.21., hétf. 22:51
Sziasztok!

Ismét jelentkezek.

A változások sora viszont nem tudható le csupán a végfokok cserélődésével. Régóta szerettem volna a paradigm sub mellé egy ikertesót találni, de sajnos nem jött velem szembe elfogadható áron... egyre több helyen találkoztam az arendal nevével és nem kellett sokat győzködnöm magam, hogy rárepüljek egy arendal 1723 sub 1.5 szettre. 1-2 nap leforgása alatt már a szobában pihentek a hatalmas dobozok... kész mutatvány volt felcipelni őket az emeletre. 60 kg / doboz, semmi fogás rajtuk. De megérte. Az érzés, mint amikor az áhított kedvest csomagolod ki... de nem folytatom...

A csomagolás, a subwooferek kidolgozottsága nagyon magas nívón van. Tényleg azt érzi az ember, hogy egy prémium terméket kapott kézhez. Árát meghazudtoló dobozok.
Szia Zozi!

A szubokat újonnan vetted, vagy használtan? Hogy használod őket? EQ1 Reflex? Zártban nem próbáltad ki?
Szia! A subokat Németországból, Rostock mellől hozattam be. 2018 májusi vétel, de az előző tulaj elmondása szerint kb 40 óra van bennük, úgyhogy még bejáratósak. Szinte újak. Amit tudni kell róluk, hogy hatalmasak, nem éppen feleségbarát és nappalibarát a mérete. A német fickó is emiatt adta el őket.

Még nem sok óra van mögöttünk, úgyhogy nem igazán tudok állást foglalni, csak REW mérések alapján. EQ1-gyel használom reflexként. EQ2 mérés alapján 30Hz alatt vett vissza az energiákból.

Zárt - reflex felállás szintén hasonló eltéréseket mutatott mérés alapján. Hogy ez mozin mit fog jelenteni ugyancsak a jövő megválaszolandó kérdései közé tartozik. Lesz még mit próbálgatnom, tesztelgetnem, ha az időm engedi.

A zárt - reflex témához csak annyit... úgy vagyok vele, de ez csak saját vélemény egy dobozt vagy zártnak, vagy reflexnek terveznek. Mivel itt elég nagy a doboz volumene, nem hinném, hogy csupán a reflexnyílás ledugózása tökéletes zárt dobozt varázsolna belőlük. Aztán lehet, hogy rám cáfolnak. Mégis csak tudatos tervezés áll mögötte.
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Zozi írta:
2019.01.21., hétf. 22:51
Sziasztok!

Ismét jelentkezek.

A változások sora viszont nem tudható le csupán a végfokok cserélődésével. Régóta szerettem volna a paradigm sub mellé egy ikertesót találni, de sajnos nem jött velem szembe elfogadható áron... egyre több helyen találkoztam az arendal nevével és nem kellett sokat győzködnöm magam, hogy rárepüljek egy arendal 1723 sub 1.5 szettre. 1-2 nap leforgása alatt már a szobában pihentek a hatalmas dobozok... kész mutatvány volt felcipelni őket az emeletre. 60 kg / doboz, semmi fogás rajtuk. De megérte. Az érzés, mint amikor az áhított kedvest csomagolod ki... de nem folytatom...

A csomagolás, a subwooferek kidolgozottsága nagyon magas nívón van. Tényleg azt érzi az ember, hogy egy prémium terméket kapott kézhez. Árát meghazudtoló dobozok.
Szia Zozi!

A szubokat újonnan vetted, vagy használtan? Hogy használod őket? EQ1 Reflex? Zártban nem próbáltad ki?

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Szivesen kiprobalnam en is mind a ket vegfoktipust! Crown, IMG Stage Line. Sajna nekem nincs annyi lehetosegem mint neked. sad.gif
Ezert marad az olvasgatas. En epp valami hasonlo vegfokkal gondolkodok passiv sub felallasban. Van peepitett szuro stb. Mi kell meg? 31_1_21.gif
Meg jol is elsulhetne
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Fish írta:
2019.01.21., hétf. 21:25
jó kis szabadidős program :smile32: , és melyik marad? mert az nem derült ki..
Ami fura, nekem az itteni pontok alapjan a leggyengebb maradt a Klipsch. Mozin az vilt legjobb szamomra. De barmelyiket is elfogadnam. Ahogy irtam mindegyiknek volt elonye, hatranya. Ezert probaltam osszefoglalni mindent. Az Emotiva finomsaga nagyon tetszett nekem. Finomabb zenere ezek kozul biztos azt valasztanam. De nem olyan zenet hallgatok surun ( ezek utan sajnos 😉)
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: R.G. »

-KP- írta:
2019.01.21., hétf. 21:19
Nem semmi időt és energiát raktál bele ezt megírni. Grat leborulok.gif
Koszonom! Megerte! Sok erdekeset tanulok itt, hatha tenyleg segit ez valakinek a dontesben. Elgondolkodtatonak szantam, mert sokszor leragadunk olyan olvasott teszteken ahogy mi magunk nem is hasznalnank a rendszert es az alapjan itelunk es valasztunk ami szerintem nem helyes. Ez egy lehetoseg volt es eltem vele. Jo lenne meg ilyeneket probalgatni, hasonlitgatni
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Online
Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1793
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 881
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Zozi »

az RT60 is megszelidült:
IMG_2397.JPG
IMG_2397.JPG (117.72 KiB) Megtekintve 1988 alkalommal
IMG_2400.JPG
IMG_2400.JPG (99.96 KiB) Megtekintve 1988 alkalommal
Csak tesztelni vettem ezeket a sugárzókat, de meglepően jól viselkednek nálam, úgyhogy még bármi lehet.
A mai nap folyamán az anthemmel is elvégeztem a finom hangolást. A végeredmény, hogy őszinte legyek kissé furcsa...

Soha nem volt még ennyire egységes mélyhangom ebben a szobában. Volt egy kioltásom 25 Hz környékén ami azt eredményezte, hogy értékelhető mély csak 30 Hz-től felfele indult. Most viszont 17Hz-től megfelelő hangnyomásom van.
IMG_2424.JPG
IMG_2424.JPG (111.82 KiB) Megtekintve 1988 alkalommal
Szokni kell, de egyelőre nagyon tetszik. Viszont már azon gondolkozom, milyen lehetne 2 darab paradigm studio sub 12-vel?! :-) aztán elhessegetem magamtól a gondolatot...

Az enteriőr is pozitív irányba mozdult. Vagyis nekem tetszik és azt hiszem ez a legfontosabb. Mert mégis csak magunkért űzzük hajtjuk ezt a hobbit...
IMG_2379.JPG
IMG_2379.JPG (71.39 KiB) Megtekintve 1988 alkalommal
IMG_2403.JPG
IMG_2403.JPG (70.48 KiB) Megtekintve 1988 alkalommal
IMG_2405.JPG
IMG_2405.JPG (68.29 KiB) Megtekintve 1988 alkalommal
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”