Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Den »

Az SVS SB 4000- et a TE ajánlásodra vettem meg. Kikértem a véleményedet és azt írtad, hogy a subot megvehetem és szert is tettem rá, jó is lett.

A processzorhoz, média lejátszóhoz, projektorhoz és subhoz használok távirányítót. Az 4 és nem 1.

Az telitalálat, hogy a házimozi nálam életvitelszerű...

A Gólem nem kerül félmillióba sem és bárki megveheti, akár még ma is.

Már jónéhányan kicserélték a többszörösébe került frontjaikat ilyenre.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

phyton71 írta:
2022.06.17., pén. 17:46
Nagyon jól hangzik! Valami mérés létezik a szobádról, kimondottan a 0% torzítás érdekelne?
Megszületett az életvitelszerű házimozi és rögtön 4 példányban. Minden tökéletes, főleg az akusztika, nincs torzítás, nincs kompromisszum, minden szaki hülye (főleg a szobafestők), ellenben van 100 db kapcsoló, egy szál távirányítóval minden hibátlanul beállítható és a sokmilliós minőségi szint csak most, csak neked félmillióért elérhető az egyedi gyártású, egyedi tervezésű Gólemmel. Ezek után talán felesleges is mérési eredményeket nézni, csak zavarná az élményfaktor karakterisztikáját.

A gólem (héber szó, jelentése: alaktalan, élettelen tömeg) idomtalan, varázsigék segítségével agyagból készült emberi alak.

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Den »

A processzort használtam és annak távirányítóját, valamint a subon kézzel is lehet a kismillió paramétert beállítani.

Volt nálam egy jól ismert szobafestő, aki házimozisnak állt és igen jól megy neki, ő egy vagyonért elhelyezte a subot jobb oldalra a hátam mögé, mert a bemérése szerint ott a helye...
Többet ebben az életben nem fizetek senkinek semmilyen bemérésért...
Elvittem subot a sablonos helyére a jobb front és a center közé, ahol tökéletesen működik, minden beremegés és torzítás nélkül.

Végre elértem azt az állapotot, hogy ami legjobbat hallottam /sok- sok tízmilliókért összeállítva valaha/, az talán közelít az én mozis hangomhoz 7.1.6.

Használjatok minél több szívtelen ketyerét a saját ízlésetek helyett, én meg szívvel- lélekkel a saját hallásomat felhasználva minden kompromisszum nélkül hallgatom a mozis hangot a saját elvárásaimat is felülmúlva- ami nem képez semmilyen kompromisszumot.

Javaslatom: ismerjétek ki a felszerelésetek minden elemét és tudjátok is kezelni azt. Sokáig tart, de nagyon megéri.
Bejelentkezés házimozi hangra és képre: Szepesi, DC, HMS, Home movie.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Den írta:
2022.06.17., pén. 10:39
Mittler Iván által közzétett moszkvai házimozi nagyágyú cég fotóján is az összes hangfalat egy pont felé állították be, kivéve a frontokat, azokat fallal teljesen párhuzamosan. Nálam a frontok a back- ek felé néznek, az oldalt lévő állvány miatt.
A hangfal gyártó és egy házimozi- hifi üzletvezető barátom is a minél nagyobb térhatás miatt ezt az elhelyezést javasolták.

Teljesen átállítottam- 2 hét tanulás- elemzés után- az összes hang paramétert a processzoron /Marantz 8805/.

Torzítás 0, berezonálás 0, semmilyen zavaró tényező nincs, pedig dupla lengőajtó van jobb oldalt.
térhatás olyan, mintha 100 milliós cuccom lenne,
Nagyon jól hangzik!
Valami mérés létezik a szobádról, kimondottan a 0% torzítás érdekelne?
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Na még egy próbát teszek, hogy kiderüljön mi is ez a “Gólem”.
Elárulod, hogy ki a gyártó, mert anélkül elég nehéz hozzá bejelentkezni egy meghallgatásra?
Elég lesz egy név vagy cím, nem szükséges egy újabb többmondatos méltatás, már mindenki tudja, hogy milyen remek ez a hangsugárzó😉

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Den »

Igen, teljesen egyedileg gyártott hangsugárzókkal, egyedi tervezéssel és kivitelezéssel.
Aki gyártja a Gólemet, évtizedekig javította a hangfalakat, majd áttért a gyártásra, mert piaci rést talált, amit viszont ő előállít és megveheted hihetetlenül olcsón + 2 sub helyett 1 is elég lesz, mert maguk a frontok felérnek egy subbal tökéletes beállítás esetén.
Nekem sikerült a sokak szerint matematikailag lehetetlen: semmilyen ketyerét nem használtam, internet nélkül beállítottam az egész hangrendszert, viszont 26 éve fanatikus mániám a házimozi, "kezdek érteni hozzá".

Ha érdekel valakit, jelentkezzen be a gyártónál és hallgassa meg.
Én amikor megláttam, meghallgattam, megkérdeztem az összes adatát és 1 hét múlva már otthon volt. 2 hétre rá pedig minden hangfalamból a processzor segítségével kihoztam a maximumot.
A 2x Emotiva Gen3 7ch, a kábelek minősége is hozzájárult a hangfalak fejlesztésének befejezéséhez.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Den írta:
2022.06.17., pén. 12:10
Hangfal javító áttért a hangfal gyártásra.
Elképesztően minőségi hangélményt ad mind hifire, mind házimozira a hangfalpár és tekintélyt parancsoló, valamint nem kerül több millióba a Gólem, de még félbe sem.
Gyakorlatilag ha jól be van állítva a felszerelés, akkor ingyen kaptál egy subot a mozidhoz, hifihez.
Akkor diy?

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Den »

Hangfal javító áttért a hangfal gyártásra.
Elképesztően minőségi hangélményt ad mind hifire, mind házimozira a hangfalpár és tekintélyt parancsoló, valamint nem kerül több millióba a Gólem, de még félbe sem.
Gyakorlatilag ha jól be van állítva a felszerelés, akkor ingyen kaptál egy subot a mozidhoz, hifihez.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Den írta:
2022.06.16., csüt. 17:17
Engedjétek meg, hogy bemutassam a Gólemet!
Ez milyen márka/model?
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Den »

P1060456.JPG
P1060456.JPG (1.74 MiB) Megtekintve 1335 alkalommal
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Den »

A center- surr- back, atmosok referencia Klipschek. Igen magas az érzékenységük. A centernek 97 db, a többi is 94 db.
Kép jön.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Den írta:
2022.06.16., csüt. 17:17
P1060474.JPG

Engedjétek meg, hogy bemutassam a Gólemet!
Milyen centert használsz mellettük?

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Den »

Az elöl lévő hangsugárzók felülről: mély, magas- közép, mély, mély, mély,
a hátsó magas a térhatás miatt használható, de kikapcsolható.
Van még egy kapcsoló hátul -100db. Ki lehet próbálni hifinél.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Den »

Mittler Iván által közzétett moszkvai házimozi nagyágyú cég fotóján is az összes hangfalat egy pont felé állították be, kivéve a frontokat, azokat fallal teljesen párhuzamosan. Nálam a frontok a back- ek felé néznek, az oldalt lévő állvány miatt.
A hangfal gyártó és egy házimozi- hifi üzletvezető barátom is a minél nagyobb térhatás miatt ezt az elhelyezést javasolták.

Teljesen átállítottam- 2 hét tanulás- elemzés után- az összes hang paramétert a processzoron /Marantz 8805/.

Torzítás 0, berezonálás 0, semmilyen zavaró tényező nincs, pedig dupla lengőajtó van jobb oldalt.
térhatás olyan, mintha 100 milliós cuccom lenne,
dinamika a maximumon, akartam venni beállítás előtt második subot, de teljesen feleslegessé vált.
7.1.6 tökéletes lett, a 6 atmos nagyon dolgozik, egyáltalán nem mindegy, hogy 4 vagy 6 működik. Hattal a térhatás szinte megduplázódik.
Az mozis atmoszférát az egekbe emelte a dinamika, térhatás, akusztikus hang, nincsenek túlzott magas hangok.

Az összes létező hang paramétert összeírtam és a sokkal magasabb minőségi fokozat szerint átállítottam, mindent átnézve egyenként.
A sub beállításánál SVS SB4000, nagyot segített a Home Movie szakembere.
De a 8805 proci annyi mindent tud, hogy azokat kihasználva minden rajtam múlik, semmi sem rajta.
Mint kiderült a szoba akusztikája tökéletes, ez nem egy könnyű szerkezetes szoba. Minden a beállításokon múlik, 0 torzítás érhető el, minden létező ketyere felhasználása nélkül.
Befejeztem a házimozim fejlesztését 26 év után, mit akarjak még? 4 méter széles hibátlan képminőséggel, referencia hangfalakkal, egészen rendkívüli térhatású hanggal rendelkezem, itt fejeztem be. Végre leülhetek és nézhetem, hallgathatom a filmeket az élmény faktort teljesen kihasználva...
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

TSanyi írta:
2022.06.16., csüt. 18:25
Den írta:
2022.06.16., csüt. 17:17
P1060474.JPG

Engedjétek meg, hogy bemutassam a Gólemet!

Nem kellene beforgatni ezeket a hangfalakat a közép fele? Igaz bele lógna a vásznadba, de kb. 3-4m nézési távolságban kesugároz középre? Közvetlen a fal nem szól bele a hangba?
Hm érdekes ez a magas hang megoldás, nem lesz tompa magas ha hátrafelé sugároz? Ilyet még nem is láttam és nem is hallottam dobnál róla egy fotót esetleg ?
Köszi előre is :D
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Den írta:
2022.06.16., csüt. 17:17
P1060474.JPG

Engedjétek meg, hogy bemutassam a Gólemet!

Nem kellene beforgatni ezeket a hangfalakat a közép fele? Igaz bele lógna a vásznadba, de kb. 3-4m nézési távolságban kesugároz középre? Közvetlen a fal nem szól bele a hangba?

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Den »

P1060474.JPG
P1060474.JPG (1.96 MiB) Megtekintve 1264 alkalommal
Engedjétek meg, hogy bemutassam a Gólemet!

Hifire és házimozira is igen magas igényeknek is tökéletesen megfelelő hangfal. A legkisebb hangerőn is már rendkívül szépen szól. Azt gondoltam- már 45 éve-, hogy nekem sosem lesz igazi nagy hangfalam, mert 3- 4 milliót nem tudok kiadni egy ilyen tudású hangfalpárért.
Aztán jött egy véletlen és nem, hogy én, de bárki hozzájuthat töredék árért. A hatása frenetikus, én mozira használom, minden paramétert megváltoztatott a legfelső kategóriába belépve.

Adatok:
30 cm széles, 48 cm mély, 150 cm magas,
bass reflex,
3 utas,
5 hangfal előrefelé: 4 mély egy magas, egy magas hátrafelé szól- kikapcsolható,
62 kg,
6 ohm, 300 watt, 90 db.

Torzítás: abszolút nulla,
magas hang: a hátrafelé sugárzó állítható,
dinamika: elég lett egy sub, ez elmond mindent,
a rendkívül dinamikus, lehengerlő térhatáshoz nagymértékben hozzájárult,
akusztika: hihetetlenül kellemes hangzásvilág, karakterisztika.

Aki fanatikusan, életvitelszerűen komolyan gondolja a zenehallgatást és/vagy a házimozit, cserélje le a meglévőt, vagy vegye meg a Gólemet, mert minőségben, tudásban ezért az árért nincs párja a közelében sem!

A magánvéleményemet írtam le, mert 45 év várakozás után jutottam hozzá ehhez a csúcs hangfalpárhoz nem milliókért/db, hanem kevesebb, mint félmillióért/pár.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2888
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 688

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Annyival egészíteném még ki az előbb leírtakat, hogy a két Ytong láda a padláson van. A mennyezeten, a betonfödémen van a két 30-as kivágás, és föléjük van építve a két " láda ". Alapvetően passzív megoldásban gondolkodnék, mert az erősítőmön nincs sub - kimenet, tehát csak hangszórókábellel tudom bekötni a mélynyomókat. Mondjuk láttam, hogy vannak olyan aktív subládák is, melyek nagyszintű kábellel is beköthetőek,pl. Quadral, csak nem tudom, hogy a dupla erősítés nem menne-e a hangminőség rovására? Sok a kérdés, első körben egy megfelelő hangszórót kell találjak. Köszönöm. Gyuri :party:

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2888
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 688

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Szevasztok! Erősen járatlan vagyok e témában,de annyit már tudok, hogy nem egyszerű a kérdés. Abban szeretném a segítségeteket, illetve a tanácsotokat kérni,hogy milyen hangszórót érdemes vásárolni a következő projekthez : Adott két Ytongból épített "doboz" , melyeknek a térfogata kb. 400 liter. 30 - as nyílás van rajtuk. Sztereót hallgatok, nincs szükségem falrengető hangerőre, és erősítőteljesítmény sincs sok. Quad ESL 63 aljának a megtámogatására kellene két mélysugárzó, ami viszont elég analitikus és gyors. Passzív megoldásban gondolkodnék, szóval az integrált erőlködő - 2x80 watt - hajtaná a Quadot és a mélysugárzókat is. Előre is köszönöm. Gyuri

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Quetz írta:
2022.02.20., vas. 11:34
Egy kis hangfal pron: egy tulaj szétkapta a JTR 212RT hangfalát, hogy megnézze, mitől is szólal meg úgy...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Jó látni, az ujjnyi vastag kábelezést.
Ja, nem😅

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Egy kis hangfal pron: egy tulaj szétkapta a JTR 212RT hangfalát, hogy megnézze, mitől is szólal meg úgy...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

bigwinnie írta:
2022.02.17., csüt. 10:42
és akkor mi van? Én szeretném kihasználni ezeket a lehetőségeket, ha már egyszer van Dolby Vision képes TV-m. Atmos meg lehet hogy megint csak ördögtől való front height hangfalakkal. Hallgatói pozi fölé tett 4 mennyezeti biztosan jobb, de ahhoz drágább AVR kellene, meg aztán nekem ez is épp elég így!

Nem akarok további vitát, de más fórumon ilyenkor szokott jönni, hogy (némi túlzással) használtan 200k alatti árú erősítővel nincs is értelme házimozizni. Meg hogy az Atmos mekkora baromság így stb stb.

Köszönöm, szép napot!
Lényeg hogy tetszik a rendszered, és ez maradjon is így! Többen azért is javasolták, hogy kár cserélgetned, pláne ha meg vagy vele elégedve!

Viszont az is tény hogy egy igazi házimozinak mondható rendszer, amin úgy szólnak a dolgok, ahogyan azt a rendező megálmodta az nem ez a kategória, sőt lehet hogy a 10-es szorzóval finom voltam.

Nekem sincs ilyen rendszerem!

Itt többek nagyképűnek tűnhetnek elsőre a nyilatkozataik alapján, viszont az is tény, hogy évek/ évtizedek óta moziznak, megjárták már a "ranglétrát". Szinte mindenki alulról kezdi.

Volt szerencsém hallani több olyan otthoni mozit, ahol az ember újradefiniálja a HÁZIMOZI fogalmát!!!

Amíg az ember nem lát- hall ilyet, addig nem is tudja megítélni!

De ettől függetlenül , lehet élveznünk a saját kis rendszerünket, ami lehet hogy így is erőfeszítések árán jön össze!

Másoknak még ilyenje sincs!

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

nemtomm írta:
2022.02.17., csüt. 18:32
Kedves Phyton71!
Ok akkor mondok egy példát! Árultam egy profi elosztót tömör aluminiumból kimarva furutech aljzatokkal és szintén furutech iec -vel és ezüstözött belső kábelezéssel igényesen színterezve tüskés lábbal "x" forintért . A leendő vásárló azt montdta hogy inkább elmegy a kácsába vesz ennyiért egy kicsit olcsobb ha jól emlékszem furu tpe60-ast mert az sokkal jobb hiába montam neki, hogy leteszteltük.
Ezt az elosztót és még a tp80-as-nál is sokkal jobb de nem hitte el sajnos. Vett inkább helyette egy furu elosztót ami meg sem közelítette hangban a diy elosztót.
Szóval ennyit a diy cuccosról hiába a profi a kivitel ha nincs neve akkor nem kell senkinek sem egy minőségi elosztó. :D :D
Megtisztelő a megszólítás!
Így már lehet egy beszélgetést , eszmecserét kezdeményezni, kedves nemtomm!
Én csak hobbiból készítek hangsugárzókat mikor éppen olyan kedvemben találnak, vagy kihívásnak tekintem, de eddig 1-ről tudok amit eladtak, az általam gyártott dobozból, de azt sem bukóval, sőt.....
De tiszteletben tartom bárki véleményét ezzel kapcsolatba, így a te véleményedet is.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Kedves Phyton71!
Ok akkor mondok egy példát! Árultam egy profi elosztót tömör aluminiumból kimarva furutech aljzatokkal és szintén furutech iec -vel és ezüstözött belső kábelezéssel igényesen színterezve tüskés lábbal "x" forintért . A leendő vásárló azt montdta hogy inkább elmegy a kácsába vesz ennyiért egy kicsit olcsobb ha jól emlékszem furu tpe60-ast mert az sokkal jobb hiába montam neki, hogy leteszteltük.
Ezt az elosztót és még a tp80-as-nál is sokkal jobb de nem hitte el sajnos. Vett inkább helyette egy furu elosztót ami meg sem közelítette hangban a diy elosztót.
Szóval ennyit a diy cuccosról hiába a profi a kivitel ha nincs neve akkor nem kell senkinek sem egy minőségi elosztó. :D :D
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Lemmy9.1 írta:
2022.02.17., csüt. 16:49
Elnézést kérek az érintettől a személyeskedésért.

Természetesen mindenki úgy élvez ahogy akar. :D

Ne idézzetek már fél oldalt!
Köszi!
Én is túlreagáltam dolgokat.
Van azért, akitől rosszul esik - sokaktól nem.
Próbálom magam visszafogni!

Azért mehet a trollkodás és velem szemben is simán!
Majd egy sör mellett lerendezzük!
:smile32:

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”