Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Csutka

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Hiccusz írta:
2018.09.27., csüt. 17:12
Látom, hozod a csipkelődő formát, de ok, akkor tessék. Az idézőjel is egyfajta vélemény, ha nagyon akarod. Vagy te miként aposztrofálnád a cikkben leírt procedúrát? Tesztben én szeretek méréseket látni, objektív, reprodukálható ismérveket olvasni. Itt ilyen nem volt. Ahogy az avonline “tesztjei”-ben sincs soha, semmi ilyesmi. Ez (ahogy azok is) számomra egy közös hallgatózás volt, nem több, amelyből szubjektív véleményformálás történt.
Nálatok volt egy vakTESZT HDMI kábelekkel kapcsolatban.
Nem láttam mérési jegyzőkönyveket utána.

Nem tudományos folyóiratokba, vagy doktori disszertációnak készülnek ezek a tesztek.

Én vettem nemrég egy új hangfalkábelt a centeremnek.
Bekötöttem és örültem, hogy jobb a hang.
Csöppet sem érdekel, hogy a fizika melyik törvénye szerint jobb.

Az AVOnline-nál sem tudósok vannak, kipróbálnak valamit és leírják a tapasztalataikat.

Itt is jó lenne olvasni hasonlókat.
:smile32:

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Csutka írta:
2018.09.27., csüt. 15:49
Aszpirin írta:
2018.09.27., csüt. 15:45
Jelentem, az itteni link miatt olvastam el a cikket. Szóval a "csak megosztani akartam" célt elérte.
Akkor bizonyára a "tesztje" idézőjelek közé tételét is megértetted belőle!
;)
Látom, hozod a csipkelődő formát, de ok, akkor tessék. Az idézőjel is egyfajta vélemény, ha nagyon akarod. Vagy te miként aposztrofálnád a cikkben leírt procedúrát? Tesztben én szeretek méréseket látni, objektív, reprodukálható ismérveket olvasni. Itt ilyen nem volt. Ahogy az avonline “tesztjei”-ben sincs soha, semmi ilyesmi. Ez (ahogy azok is) számomra egy közös hallgatózás volt, nem több, amelyből szubjektív véleményformálás történt.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Csutka írta:
2018.09.27., csüt. 15:49
Aszpirin írta:
2018.09.27., csüt. 15:45
Jelentem, az itteni link miatt olvastam el a cikket. Szóval a "csak megosztani akartam" célt elérte.
Akkor bizonyára a "tesztje" idézőjelek közé tételét is megértetted belőle!
;)
Igen megértettem :D

(nagy igazság következik: tele van a net ilyen "tesztekkel".)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Csutka

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Aszpirin írta:
2018.09.27., csüt. 15:45
Jelentem, az itteni link miatt olvastam el a cikket. Szóval a "csak megosztani akartam" célt elérte.
Akkor bizonyára a "tesztje" idézőjelek közé tételét is megértetted belőle!
;)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Jelentem, az itteni link miatt olvastam el a cikket. Szóval a "csak megosztani akartam" célt elérte.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Csutka

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Hiccusz írta:
2018.09.27., csüt. 15:41
Mert
- nincs sokszor többre idöm
- csak megosztani szeretném
- néha nincs is véleményem
- ha van is, senkit nem érdekel
- semmilyen szabályzatba nem ütközik
- iszonyat jutalékot kapok érte :-))))
Ennyit pont írhattál volna róla, ha már linkelted...

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Csutka írta:
2018.09.27., csüt. 15:30
Hiccusz írta:
2018.09.27., csüt. 15:26
Szubkábelek “tesztje”
https://av-magazin.hu/a-melyseghez-veze ... k-tesztje/
Miért linkelsz be időnként hasonlókat anélkül, hogy véleményt is írnál róla?
Miért "tesztje"? gondolkodik.gif
Mert
- nincs sokszor többre idöm
- csak megosztani szeretném
- legalább pörög valami téma
- néha nincs is véleményem
- ha van is, senkit nem érdekel
- semmilyen szabályzatba nem ütközik
- iszonyat jutalékot kapok érte :-))))

Csutka

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Hiccusz írta:
2018.09.27., csüt. 15:26
Szubkábelek “tesztje”
https://av-magazin.hu/a-melyseghez-veze ... k-tesztje/
Miért linkelsz be időnként hasonlókat anélkül, hogy véleményt is írnál róla?
Miért "tesztje"? gondolkodik.gif

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Avatar
Stirlitz
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 19:53
Értékelés: 0

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Stirlitz »

Csutka írta:
2018.09.22., szomb. 10:05
Stirlitz írta:
2018.09.21., pén. 19:41
Neked is koszonom a gyors valaszt! Hangzasban volt kulonbseg? Irtam, ha csak gumilab van az kisse tompabban szol. Szerinted tuskehez erdemes alatetet tenni avagy nem, ertem ezt a jelen esetre.

Milyen tapasztalataid voltak a MA-val? Nagy a kulonbseg a Silver es a Gold kozott? Nekem Silver van, csak mozira hasznalom.
Igen, ahogy írod - pontosabban szól tüskéken.
Szerintem érdemes, de nem a hangzás miatt, csak úgy biztosan nem hagy nyomot a gránit lapon.

A Gold jobb szub, 28 kilós, 6 kilóval nehezebb és az erősítő része is komolyabb, plusz van lehetőség kis EQ beállításra.
:smile32:
Ismetelten koszonom valaszodat es a tobbi hozzaszolonak is hala, ennyi informacioval mar elboldogulok. :tutiok:

Csutka

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Stirlitz írta:
2018.09.21., pén. 19:41
Neked is koszonom a gyors valaszt! Hangzasban volt kulonbseg? Irtam, ha csak gumilab van az kisse tompabban szol. Szerinted tuskehez erdemes alatetet tenni avagy nem, ertem ezt a jelen esetre.

Milyen tapasztalataid voltak a MA-val? Nagy a kulonbseg a Silver es a Gold kozott? Nekem Silver van, csak mozira hasznalom.
Igen, ahogy írod - pontosabban szól tüskéken.
Szerintem érdemes, de nem a hangzás miatt, csak úgy biztosan nem hagy nyomot a gránit lapon.

A Gold jobb szub, 28 kilós, 6 kilóval nehezebb és az erősítő része is komolyabb, plusz van lehetőség kis EQ beállításra.
:smile32:

Avatar
Stirlitz
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 19:53
Értékelés: 0

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Stirlitz »

Csutka írta:
2018.09.21., pén. 19:11
Stirlitz írta:
2018.09.21., pén. 13:51
Koszi valaszod, remelem az emlietett kollega olvassa a forumot? /Ha igen, szivesen vennem eszrevetelet./ Egyre bonyabb az ugy. Lenet egyszerubb lenne a gumilab hasznalata, az talan nem maszik el?! Tehat azt javallod, hogy kiesztergalt alatet ala tegyek vmi nem csuszo anyagot, bizvan abban, hogy helyen tartja a dobozt? Tegyuk fel, hogy a helyen marad, akkor meg a tuskek mocorognak a vajatban. Mibol legyen az alatet?

Az elozo hozzaszolo azt irta, hogy magaban is eleg a tuske es a granit. Ha igy is, igy is csuszkal, akkor az alatet csak bonyolitja a helyzetet nem? Erdekelne mit gondolsz errol?

Mi lenne ha fixalnam az alatetet?

Hadd kerdezzem mar meg azon forumtarsakat akiknek gumi labon all a subja, azok is elmasznak? En ezt meg nem tapasztaltam, igaz nem huzom tokig a hangerot.

Elore is koszonom hozzaszolasaitokat.
A tüskék nem fognak mocorogni a vájatban.
Fodesz moderátor itt a fórumon, de van topikja is.
http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=151

Én Monitor Audio Gold és Silver szubokat használtam.
Ugyanúgy, mint te, gránit lapot raktam alájuk és a tüskét nem tettem rá, hanem Fodesz féle alátétek és azok alatt egy kis filc (a nem csúszósabb változat).

A KP által ajánlott Sound Care alátét is jó, de akkor nem fogod a gyári szuper tüskéket használni és plusz pénzbe kerül.

Nekem volt olyan szubom, ami nemcsak elmászkált, hanem elugrált, pedig gumi lábakon állt. Nagyon vicces volt!
Golden Ear 3/4/5
:smile32:
Neked is koszonom a gyors valaszt! Hangzasban volt kulonbseg? Irtam, ha csak gumilab van az kisse tompabban szol. Szerinted tuskehez erdemes alatetet tenni avagy nem, ertem ezt a jelen esetre.

Milyen tapasztalataid voltak a MA-val? Nagy a kulonbseg a Silver es a Gold kozott? Nekem Silver van, csak mozira hasznalom.

Csutka

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Stirlitz írta:
2018.09.21., pén. 13:51
Koszi valaszod, remelem az emlietett kollega olvassa a forumot? /Ha igen, szivesen vennem eszrevetelet./ Egyre bonyabb az ugy. Lenet egyszerubb lenne a gumilab hasznalata, az talan nem maszik el?! Tehat azt javallod, hogy kiesztergalt alatet ala tegyek vmi nem csuszo anyagot, bizvan abban, hogy helyen tartja a dobozt? Tegyuk fel, hogy a helyen marad, akkor meg a tuskek mocorognak a vajatban. Mibol legyen az alatet?

Az elozo hozzaszolo azt irta, hogy magaban is eleg a tuske es a granit. Ha igy is, igy is csuszkal, akkor az alatet csak bonyolitja a helyzetet nem? Erdekelne mit gondolsz errol?

Mi lenne ha fixalnam az alatetet?

Hadd kerdezzem mar meg azon forumtarsakat akiknek gumi labon all a subja, azok is elmasznak? En ezt meg nem tapasztaltam, igaz nem huzom tokig a hangerot.

Elore is koszonom hozzaszolasaitokat.
A tüskék nem fognak mocorogni a vájatban.
Fodesz moderátor itt a fórumon, de van topikja is.
http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=151

Én Monitor Audio Gold és Silver szubokat használtam.
Ugyanúgy, mint te, gránit lapot raktam alájuk és a tüskét nem tettem rá, hanem Fodesz féle alátétek és azok alatt egy kis filc (a nem csúszósabb változat).

A KP által ajánlott Sound Care alátét is jó, de akkor nem fogod a gyári szuper tüskéket használni és plusz pénzbe kerül.

Nekem volt olyan szubom, ami nemcsak elmászkált, hanem elugrált, pedig gumi lábakon állt. Nagyon vicces volt!
Golden Ear 3/4/5
:smile32:

Avatar
Stirlitz
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 19:53
Értékelés: 0

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Stirlitz »

-KP- írta:
2018.09.21., pén. 14:03
Stirlitz, használj Soundcare tüskéket és még az alátéteket is elfelejtheted.
Neked is koszonom a valaszt, megneztem amit ajanlottal jonak tunik, csak az a gond, hogy ezek metrikus menetek. Nekem meg Whitworth menetem van... :angry:

Azert csak alakul a megoldas, hala a valaszoloknak! leborulok.gif

Avatar
Stirlitz
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 19:53
Értékelés: 0

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Stirlitz »

Quetz írta:
2018.09.21., pén. 13:59
Stirlitz írta:
2018.09.21., pén. 13:51
Hadd kerdezzem mar meg azon forumtarsakat akiknek gumi labon all a subja, azok is elmasznak? En ezt meg nem tapasztaltam, igaz nem huzom tokig a hangerot.
A Dynavoice T12-t siker-l megrángatnom annyira, hogy a szivacs lábai majdnem 30-45 fokban elferdültek, de elmászni nem mászott el. (Ez 2-3 év használata alatt jött össze).
Az a mélynyomó ami el tud mászni, az szerintem cserés, mert nincs megfelelően megtervezve.
Ez tetszik, en sem tapasztaltam meg, hogy elmaszott volna. A gondok akkor kezdottel el, mikor a padlo deformalodott es recsegni kezdett a doboz, gondolom vmelyik laba nem erintkezett rendesen a padloval. Koszonom a valaszt!

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Stirlitz, használj Soundcare tüskéket és még az alátéteket is elfelejtheted.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Stirlitz írta:
2018.09.21., pén. 13:51
Hadd kerdezzem mar meg azon forumtarsakat akiknek gumi labon all a subja, azok is elmasznak? En ezt meg nem tapasztaltam, igaz nem huzom tokig a hangerot.
A Dynavoice T12-t siker-l megrángatnom annyira, hogy a szivacs lábai majdnem 30-45 fokban elferdültek, de elmászni nem mászott el. (Ez 2-3 év használata alatt jött össze).
Az a mélynyomó ami el tud mászni, az szerintem cserés, mert nincs megfelelően megtervezve.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Stirlitz
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 19:53
Értékelés: 0

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Stirlitz »

Fodesz mestert keresd meg innen a fórumról!
Sokféle alátétet készít.

A bemélyedésnek természetesen van jelentősége - nem mászkál le róla a szub, csak alátéttel együtt mozog.
A MA szub elég nehéz, de ha sima gránitra teszed a fém alátétet, egy-egy nagyobb löketnél azért elvándorolhat.
Az alátét alá tegyél olyan kis tappancsot, ami nem csúszik annyira.


Koszi valaszod, remelem az emlietett kollega olvassa a forumot? /Ha igen, szivesen vennem eszrevetelet./ Egyre bonyabb az ugy. Lenet egyszerubb lenne a gumilab hasznalata, az talan nem maszik el?! Tehat azt javallod, hogy kiesztergalt alatet ala tegyek vmi nem csuszo anyagot, bizvan abban, hogy helyen tartja a dobozt? Tegyuk fel, hogy a helyen marad, akkor meg a tuskek mocorognak a vajatban. Mibol legyen az alatet?

Az elozo hozzaszolo azt irta, hogy magaban is eleg a tuske es a granit. Ha igy is, igy is csuszkal, akkor az alatet csak bonyolitja a helyzetet nem? Erdekelne mit gondolsz errol?

Mi lenne ha fixalnam az alatetet?

Hadd kerdezzem mar meg azon forumtarsakat akiknek gumi labon all a subja, azok is elmasznak? En ezt meg nem tapasztaltam, igaz nem huzom tokig a hangerot.

Elore is koszonom hozzaszolasaitokat.

Csutka

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Stirlitz írta:
2018.09.19., szer. 18:57
Udv a T. Tarsasagnak!

A melyladam 4 tusken -edzett acel- van melyek 3 cm-es granit alapon allnak, ami alatt 10 mm vastag neopren talalhato. Kerdezem, hogy a tuskek ala erdemes-e tenni alatetet? Amiket neztem azok aluminiumbol vagy rezbol keszultek. Az aluminiumba biztosan belefurodik a tuske, de gyanitom, hogy a rez sem all ellen a nyomasnak, a lada 22 kg. Vagy itt pont az lenne a lenyeg, hogy belehatoljon a tuske? Ezen alatetek olyanok, hogy egy 90 fokos kupot esztergaltak a kozepebe, azt irjak igy barmilyen tuske illik bele. Van ennek a bemelyedesnek jelentosege, vagy eleg egy sima alatet? Ilyenem van acelbol.

Szoval, kell-e alatet jelen esetben, ha igen, akkor mibol keszuljon?

Elore is koszonom hozzaszolasaitokat:

Stirlitz
Fodesz mestert keresd meg innen a fórumról!
Sokféle alátétet készít.

A bemélyedésnek természetesen van jelentősége - nem mászkál le róla a szub, csak alátéttel együtt mozog.
A MA szub elég nehéz, de ha sima gránitra teszed a fém alátétet, egy-egy nagyobb löketnél azért elvándorolhat.
Az alátét alá tegyél olyan kis tappancsot, ami nem csúszik annyira.
:smile32:

Avatar
Stirlitz
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 19:53
Értékelés: 0

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Stirlitz »

Az igert foto!
Csatolmányok
tuske2.jpg
tuske2.jpg (194.49 KiB) Megtekintve 1580 alkalommal

Avatar
Stirlitz
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 19:53
Értékelés: 0

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Stirlitz »

Ezeknek az alátéteknek nincs akusztikai szerepük.

Persze vannak olyan alátétek is...


Koszonom mindkettotok hozzaszolasat, a lenyeg elhangzott, akusztikailag nelkulozheto az alatet. Viszont annyit megjegyeznek Quetz kollega *hungarocelles* valaszaval kapcsolatban, hogy mielott a granit alapra tettem volna a subot, mezei modon a laminalt padlon volt gumi labakon. Igy most a tuskekkel szebben szol. Csatolok egy kepet, erteni fogjatok mit irok. Szoval a gumi labba be tudok csavarni egy tusket, en dontom el, hogy tuskevel, vagy anelkul hallgatom a subot.

Megegyszer koszonom segitsegeteket!

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Stirlitz írta:
2018.09.19., szer. 18:57
Udv a T. Tarsasagnak!

A melyladam 4 tusken -edzett acel- van melyek 3 cm-es granit alapon allnak, ami alatt 10 mm vastag neopren talalhato. Kerdezem, hogy a tuskek ala erdemes-e tenni alatetet? Amiket neztem azok aluminiumbol vagy rezbol keszultek. Az aluminiumba biztosan belefurodik a tuske, de gyanitom, hogy a rez sem all ellen a nyomasnak, a lada 22 kg. Vagy itt pont az lenne a lenyeg, hogy belehatoljon a tuske? Ezen alatetek olyanok, hogy egy 90 fokos kupot esztergaltak a kozepebe, azt irjak igy barmilyen tuske illik bele. Van ennek a bemelyedesnek jelentosege, vagy eleg egy sima alatet? Ilyenem van acelbol.

Szoval, kell-e alatet jelen esetben, ha igen, akkor mibol keszuljon?

Elore is koszonom hozzaszolasaitokat:

Stirlitz
Gondolom a gránitlapot csak erre használod, így ha netán karcos lenne nem okozna lelki traumát. Bár elég kemény anyag úgyhogy nem hinném.

Az alátéteket azért használják hogy a pl. parketta, laminált parketta, linóleum, padlószőnyeg ne sérüljön, lukadjon ki.

Ezeknek az alátéteknek nincs akusztikai szerepük.

Persze vannak olyan alátétek is...

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Stirlitz írta:
2018.09.19., szer. 18:57
Szoval, kell-e alatet jelen esetben, ha igen, akkor mibol keszuljon?
Alátétet tudtommal azért használnak, hogy ha mozogna a hangfal, akkor ne karcolja össze a parkettát/padlólapot.
Hogy kell-e tüske? Nekem hungarocell jellegű csomagoló anyagon áll a mélynyomóm, hogy porszívózás közben ne verjük össze az oldalát. Ugyanolyan jól szól, mint amikor a saját lábain állt.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Stirlitz
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 19:53
Értékelés: 0

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Stirlitz »

Udv a T. Tarsasagnak!

A melyladam 4 tusken -edzett acel- van melyek 3 cm-es granit alapon allnak, ami alatt 10 mm vastag neopren talalhato. Kerdezem, hogy a tuskek ala erdemes-e tenni alatetet? Amiket neztem azok aluminiumbol vagy rezbol keszultek. Az aluminiumba biztosan belefurodik a tuske, de gyanitom, hogy a rez sem all ellen a nyomasnak, a lada 22 kg. Vagy itt pont az lenne a lenyeg, hogy belehatoljon a tuske? Ezen alatetek olyanok, hogy egy 90 fokos kupot esztergaltak a kozepebe, azt irjak igy barmilyen tuske illik bele. Van ennek a bemelyedesnek jelentosege, vagy eleg egy sima alatet? Ilyenem van acelbol.

Szoval, kell-e alatet jelen esetben, ha igen, akkor mibol keszuljon?

Elore is koszonom hozzaszolasaitokat:

Stirlitz

Csutka

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Csutka »

thxfan írta:
2018.09.06., csüt. 18:03
-KP- írta:
2018.09.06., csüt. 14:34

Nem tudom láttad-e, van ott eldugva egy JBL 4645 mérés is :)
Érdemes megnézni az agyonhájpolt subok mérési eredményeit és összehasonlítani néhány DIY és a topicomban is linkelt subbal, lesz meglepetés ;).
Ez azért olyan, mintha egy végfokot pusztán a teljesítmény alapján értékelnél.
Ha a dobhártyád beszakítása a cél, akkor ezek jó adatok és vedd meg a "legtöbbet tudót".
:smile32:

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”