Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: audioline »


De egy csöves sztereó vasra ami 5 wattot tud, hogyan kösse rá? Mert ez volt a kérdés.
 
A hangfal kimenete pont úgy működik, mint bármelyik erősítőé. A sub potijával lehet variálni. 5wattos erősítő esetén valószínűleg kicsit feljebb kell a sub potiját állítani. A csöves erősítő hangerőszabályzása lineárisan fog hatni a subra is.
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: audioline »



Na várjunk egy kicsit.
Az amúgy nagyon gyér weboldalon ez van:
 
http://www.tagaharmony.com/catalog,prod ... _sw-10_v.2
 
Inputs:
Line-level Input
High-level Input
És ezen a képen a hangfalcsatik mellett is ez szerepel:
 

 
Szóval van vagy nincs?
Ha van, akkor ez úgy műxik, mint a REL-nél, vagyis az erősítőre közvetlenül ráköthető? Az oké, hogy maga a csati nem speakon típus, attól funkcionálisan lehet ugyanaz.

 
Úgy tűnik van high input. Csak nem speakon, hanem sima hangsugárzó aljjal. Speakon bekötése úgy néz ki 1 sub esetén, hogy két melegpont és egy hidegpont csatlakozik. Vagyis a végfok (vagy integra) hangsugárzó + (piros) kimeneteit kellene összekötni a sub 2db high level + (piros) bemenetével, 1db feketét (mindegy jobb v bal oldalé) pedig a sub egyik hideg (fekete alj) pontjával.
.

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »


Na várjunk egy kicsit.
Az amúgy nagyon gyér weboldalon ez van:
 
http://www.tagaharmony.com/catalog,prod ... _sw-10_v.2
 
Inputs:
Line-level Input
High-level Input
 
És ezen a képen a hangfalcsatik mellett is ez szerepel:
 

 
Szóval van vagy nincs?
Ha van, akkor ez úgy műxik, mint a REL-nél, vagyis az erősítőre közvetlenül ráköthető? Az oké, hogy maga a csati nem speakon típus, attól funkcionálisan lehet ugyanaz. De ne én mondjam, Ti vagytok a guruk!
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: audioline »



De olyan nincs rajta. Csak hagyományos hangs. csatik, plusz line R, L (LFE).
 
image.jpg

 
Magyarán nincs magas jelszintű bemenete.
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: audioline »


Na, akkor felvetődik a kérdés, hogy akkor a Taga magas jelszintű bemenete más, mint pl. a REL-é?
 
Szerintem a speakon "szabvány", nem volna szabad eltérnie.
.

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »

Na, akkor felvetődik a kérdés, hogy akkor a Taga magas jelszintű bemenete más, mint pl. a REL-é?
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Nem, a frontokat is a csövi hajtaná. Elvileg a szub - ha jól tudom - nem terheli az erősítőt (high level input esetén, most arról beszélek)
 
A Rel / BK electronics féle megoldás valóban nem terheli.

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »


Vagy rosszul értettem, és csövessel akarod hajtani függetlenül a frontoktól?
Nem, a frontokat is a csövi hajtaná. Elvileg a szub - ha jól tudom - nem terheli az erősítőt (high level input esetén, most arról beszélek)
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »


Köszi urak! Amúgy nálam sztereó rendszerbe kerülne, de csak filmekhez, meg 1-2 zúzósabb zenére lenne használva. Az jó lenne, ha tudna kulturáltan is viselkedni, ha kell, akkor csak éppen "ott" lenni. Ezt tudja? Nyilván ehhez azért zárt szub dukálna alapból.
Illetve az erősítő, aminek a hangfalcsatijára lenne kötve, egy csöves gép, átlagos zenehallgatásnál 4-5 wattal szólaltatja meg a 92dB-s dobozokat. Ebbe - a nem "szokványos és nem hm rendszerbe" - beilleszthető?
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
TPG
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2014.10.28., kedd 09:14
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Miskolc

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: TPG »


Nálam most állt csata sorba 2db DynaVoice T-12-es. Nagyon kellemes mennydörgés lett a 6x6-os nappalimba.
A zárt sub előnye pedig zene hallgatásnál érződik. Szepi segített a beállításban és az elhelyezésben. Köszönet neki!
Még járatódnak, de már most reggeltől estig hallgatjuk őket. DTS-HD zenénél fantasztikusak a láb dob és basszus hangok.
 

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



A nyíregyházi boltban van még 1 db fekete demo darab , 80-ért. Elvileg megrendeltem, aztán felhívtak, hogy kisebb hm erősítőknél nem működött az auto funkció, így azt a szakszervíz kikötötte... A gari nyilván így is 2 év.
Nem tudom, érdemes-e így vele foglalkozni . Vélemény?

Kisebb Rel subok sztem nem igazán jók. Hamar felkoppannak, nem igazán lehet hajtani őket, a hangminőségük sem nyűgözött le. A kisebbeket inkább a név viszi, nem a minőség. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »



 
Szerintem megeszi reggelire azt a Rel-t. 20 centis hangszóró, 125W. Mindezt 180-200 ezer forintért újonnan.
 

A nyíregyházi boltban van még 1 db fekete demo darab , 80-ért. Elvileg megrendeltem, aztán felhívtak, hogy kisebb hm erősítőknél nem működött az auto funkció, így azt a szakszervíz kikötötte... A gari nyilván így is 2 év.
Nem tudom, érdemes-e így vele foglalkozni . Vélemény?
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »


REL T-5-höz képest milyen, van esetleg tapasztalat?
 
Szerintem megeszi reggelire azt a Rel-t. 20 centis hangszóró, 125W. Mindezt 180-200 ezer forintért újonnan.

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »


Nincs miről beszélni, a Platinum egy iszonyat jól sikerült, sok neves szubot alázó, redkívüli darab.
REL T-5-höz képest milyen, van esetleg tapasztalat?
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: tanczi »


Én 1et fésülgettem 10 hónapig.
 
Én a kisszobámban 9 helyen próbáltam a nagy szubot, amikor az ideális helyét kerestem 
Most, hogy egy szobában 2-vel játszadozom, a második szub helye már lényegesen kötöttebb.
A fázis-poti, mivel állítható a kettes játékoson (is), sokat segít a finomhangolásban + inkább azzal pöcsölök majd a napokban, hogy a 3 szub közül melyik illik jobban a nagy mellé.
 
Attól tartok, a legnagyobb membrános lesz a nyerő ehhez az épített 40-es Tannoy-hoz (25 / 30 / 38 cm-es közül).

2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Én 1et fésülgettem 10 hónapig.A kis hamari :-)

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Én 1et fésülgettem 10 hónapig.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Én nem tudtam összefésülni kettőt. Pedig 10 percet foglalkoztam vele.
Ez pont 9-cel több, mint amit érdemes rászánni. 

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Úgy gondolom két mélyládával ekkora helységben különböző hallgatási pozíciókban elhelyezkedve is szebb és kiegyenlítettebb mélyeket fogok kapni. Vagy rosszul gondolom?
Mondjuk úgy, a remény az esélyre megvan. Már csak jól kell elhelyezned, s beállítanod őket.

Avatar
Zerge83
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2011.02.10., csüt. 12:11
Értékelés: 44

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Zerge83 »



Igen 1 darabot. Mint írtam volt, felhívtam az üzletet, és többek között rákérdeztem a raktári mennyiségre. A hölgy megnézte gépen és mondta 1 db van raktáron, így azt meg is rendeltem. Igaz most is azt mutatja a webshopjuk, hogy van raktáron, de ha nem valós idejű a raktárkészlet kezelés, akkor lehet így és tévesen mutatja. (Ha mégsincs így, jelenleg nincs jelentősége, mert az asszonynak rendeltem egy LG direct drive mosógépet, így a második szubláda ára elment, de legalább mindenki boldog. ) Mindenesetre a hölgynek mondtam a telefonban, hogy 2 db szubládában gondolkodok, azt mondta fognak hozni, de hogy pontosan mikor és mennyiért azt nem tudja.
Január végén esedékes lesz a 2. vásárlása, akkor majd felhívom őket újból, hogy van-e?
Úgy gondolom két mélyládával ekkora helységben különböző hallgatási pozíciókban elhelyezkedve is szebb és kiegyenlítettebb mélyeket fogok kapni. Vagy rosszul gondolom?

 
Jol gondolod! Es van egy nagy elonye a subnak, h fokozat mentes a fázis kapcsoloja igy megkonnyiti a ket sub ossze hangolasat. De magaban is erdemes vele foglalkozni, mert szepen betudod simitani a hangsugarzokhoz. Hallgasd es par nap mulva megjonnek a melyei, majd csak aztan fogsz vigyorogni mint a tejbe tok..

Avatar
Caldera
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2017.12.04., hétf. 14:37
Értékelés: 2

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Caldera »


Caldera, most akkor végül csak egy darabot vettél? Fog jönni még második is később?
Igen 1 darabot. Mint írtam volt, felhívtam az üzletet, és többek között rákérdeztem a raktári mennyiségre. A hölgy megnézte gépen és mondta 1 db van raktáron, így azt meg is rendeltem. Igaz most is azt mutatja a webshopjuk, hogy van raktáron, de ha nem valós idejű a raktárkészlet kezelés, akkor lehet így és tévesen mutatja. (Ha mégsincs így, jelenleg nincs jelentősége, mert az asszonynak rendeltem egy LG direct drive mosógépet, így a második szubláda ára elment, de legalább mindenki boldog. ) Mindenesetre a hölgynek mondtam a telefonban, hogy 2 db szubládában gondolkodok, azt mondta fognak hozni, de hogy pontosan mikor és mennyiért azt nem tudja.
Január végén esedékes lesz a 2. vásárlása, akkor majd felhívom őket újból, hogy van-e?
Úgy gondolom két mélyládával ekkora helységben különböző hallgatási pozíciókban elhelyezkedve is szebb és kiegyenlítettebb mélyeket fogok kapni. Vagy rosszul gondolom?

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Caldera, most akkor végül csak egy darabot vettél? Fog jönni még második is később?

Avatar
Caldera
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2017.12.04., hétf. 14:37
Értékelés: 2

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Caldera »


Hétfőn délelőtt fél 12-kor megrendeltem, kedd fél egykor megérkezett.
Tegnap este megkezdtem a bejáratását. Nekem bejáratlanul is lenyűgöző a mélye.





Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »



Mióta hallgattam a DC-ben a JBL pro hangfalakat, nem hagy nyugodni a gondolat, hogy érdemes a minőségi High Efficiency (HE) hangfalakkal foglalkozni. Most találtam egy hangfal családot, amerikai forrásbol, EU importőrrel:
PSA MTM-210
 

 
PSA MT110SR
 


 
Nekem is egyre szimpibb ez az irány. Van bőven választék itt is.
 
JBL-ből C211, 9320,9310,9300, 8320, de kiállításokon rendszeresen SCS 8 a surround még az M2 Master mellett is.
 
http://www.jblpro.com/www/products/cine ... i_DZ9KnGUk
 
Aztán ott van még a QSC is. Sajna hazai importőr tudtommal nincs.
 
Pl.:
 
https://www.qsc.com/cinema/products/lou ... e/sc-1120/
 
https://www.qsc.com/cinema/products/lou ... s/sr-8200/
 
Viszont ilyen hangfalakat csak dedikált szobába tudok elképzelni. Nappaliba túlságosan rondák.

Avatar
Caldera
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2017.12.04., hétf. 14:37
Értékelés: 2

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Caldera »


Esetleg mélyláda bejáratásról tudtok valami netes leírást ajánlani, mert csak általános leírást találok hangfalakról, nem konkrétan szubról.
Anno a Polkot sztereó zenével járattam napokig. És házimozin is eleinte azért nem küldtem neki.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”