Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Avatar
Jalso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2014.11.04., kedd 11:45
Értékelés: 76

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Jalso »

rx8 írta:
2024.04.06., szomb. 23:01
Rendben van, engedjük el ezt a témát :D Köszönöm szépen végre tudom, hogy a hangsugárzóimban van mély, meg közép, meg magas sugárzó. Hiába no, több mint harminc év hifizés után még tudok újat tanulni.
Bocsi, hogy beleszóltam és sok sikert kívánok a szub-ok LFE hangolásához.....
Az egyik probléma, hogy ha a forrásnál osztod szét, vagy ha "daisy chain"-ként láncbakötöd és a szubban levő keresztváltót használod, akkor is bukod a precíz fázisra állítás lehetőségét. Egy AVR vagy Proci a távokkal játszik, hogy a mélyeket a keresztváltó környékén fázisra illessze. Ha "egy szálon" megy a teljes tartomány+LFE, akkor nincs ilyen mód. Esetleg Full range-re rakni a procit az összes hangfalra és kikapcsolni a szubot, hogy a kimenő csatornákra keverje az LFE jelet, de akkor meg DSP-zett lesz a hang és ott is lehet egy minimális csúszás amíg a keverést elvégzi. Persze lehet a fázis tekerővel játszani a szubokon, és a keresztváltót is azon állítani, és esetleg egy tökéletesen megtervezett szobában még működhet is, de több hallgatói poziban, több sorban, nem árt, ha a kalibrátor visz hideg élelmet meg hálózsákot, mire a kereszt korrelációt és front és a surround hangfalak frekvenciaképességéhez hozzálövi a fázist.
Nem tartom kizártnak, hogy akár nagyon jó is lehet az eredmény, de az odavezető út nagyon rögös.
Előfok : Marantz Cinema 40, Végfok : Sherbourn PA 7-150, Emotiva BasX-A4
IC : AQ Red River, SUPRA
Frontok : JBL LS 80
Center : JBL LS Center
Háttér : JBL LS 40
SBL, SBR : JBL STUDIO 530
ATMOS : JBL STUDIO 220
Mélyláda : SVS SB4000,
Kép : Sepiscreen ALR, Sony VPL-XW5000ES
 

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

rx8 írta:
2024.04.06., szomb. 23:01
Köszönöm szépen
Nincs mit, örülök, hogy segíthettem! :)
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
rx8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 382
Csatlakozott: 2012.04.14., szomb. 16:49
Értékelés: 146
Tartózkodási hely: Maglód
Kapcsolat:

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: rx8 »

Rendben van, engedjük el ezt a témát :D Köszönöm szépen végre tudom, hogy a hangsugárzóimban van mély, meg közép, meg magas sugárzó. Hiába no, több mint harminc év hifizés után még tudok újat tanulni.
Bocsi, hogy beleszóltam és sok sikert kívánok a szub-ok LFE hangolásához.....
Forrás: Shigaclone+DIY WM8741DAC,Dual 1229, Goldring 1042, Empire 4000D/III, kínai phono, Tuner:Sanyo Plus T35+Dynaco,Előfok:DIY,Végfok:Appluase 300B, Hangsugárzó:DIY külső váltós,Kábelek Valhalla és egyebek.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

rx8 írta:
2024.04.06., szomb. 15:16
Oké rendben, de kipróbáltad? Használtad hosszú távon vagy merőben elméleti alapon be sem kötötted?
Igen, kipróbálta. Sőt, én is meg te is kipróbáltuk már, mint mindenki más, aki passzív hangfalakt használ. A hangfal ugyanis egy mélynyomóból, egy közép és egy magas hangsugárzóból áll össze. High level inputtal rendelkezik és van benne hangváltó. Szívunk is velük, mert sosem tudjuk oda rakni, ami az alsó frekvenciák szempontjából optimális lenne.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
rx8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 382
Csatlakozott: 2012.04.14., szomb. 16:49
Értékelés: 146
Tartózkodási hely: Maglód
Kapcsolat:

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: rx8 »

Oké rendben, de kipróbáltad? Használtad hosszú távon vagy merőben elméleti alapon be sem kötötted?
Forrás: Shigaclone+DIY WM8741DAC,Dual 1229, Goldring 1042, Empire 4000D/III, kínai phono, Tuner:Sanyo Plus T35+Dynaco,Előfok:DIY,Végfok:Appluase 300B, Hangsugárzó:DIY külső váltós,Kábelek Valhalla és egyebek.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: -KP- »

rx8 írta:
2024.04.06., szomb. 11:47
Csak óvatosan kérdezném, hogy bármelyikőtök kipróbálta a high level bekötést?
Mielőtt nekem esnétek, NINCS REL szub-om.
Nekem volt high level inputos mélyládám, mégsem éreztem semmilyen késztetést a használatára. Miért akarjak használni valamit, ami eleve hülyeség, és nagyon kevés és nagyon ritka esettől eltekintve semmilyen létjogosultsága nincsen?

Avatar
rx8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 382
Csatlakozott: 2012.04.14., szomb. 16:49
Értékelés: 146
Tartózkodási hely: Maglód
Kapcsolat:

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: rx8 »

Csak óvatosan kérdezném, hogy bármelyikőtök kipróbálta a high level bekötést?
Mielőtt nekem esnétek, NINCS REL szub-om.
Forrás: Shigaclone+DIY WM8741DAC,Dual 1229, Goldring 1042, Empire 4000D/III, kínai phono, Tuner:Sanyo Plus T35+Dynaco,Előfok:DIY,Végfok:Appluase 300B, Hangsugárzó:DIY külső váltós,Kábelek Valhalla és egyebek.

Online
Avatar
Nem vagyok robot
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 06:50
Értékelés: 67

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Nem vagyok robot »

-KP- írta:
2024.04.06., szomb. 11:31
Nem vagyok robot írta:
2024.04.06., szomb. 10:29
Quetz írta:
2024.04.06., szomb. 10:23

Megnéztem ezt is meg pár másikat és egyet értek KP-vel, marhaság az egész. PR cikkek minden tartalom nélkül, csak arról szólnak, hogy vegyél minél több Rel dobozt.

Célközönségük a 60+ vagyonos hifista, nekik fényezik magukat a high-level inputtal. Ők rendelkeznek özönvíz előtti rendszerekkel ahol LFE kimenet hiányában erre szükség lehet.
Köszi, ez nagy segítség
A Quetz által írtakat még picit kiegészíteném. Számomra az a legszerencsétlenebb az egészben,hogy a high level inputos megoldással, olyan hangsugárzókra engedünk rá teljes sávszélességű jelet, amik nem igazán arra lettek tervezve. Csak egy példa, minek engednék rá vágatlan jelet egy pici 5-6inches surround sugárzóra, vagy centerre? Ráengedhetek egy erőteljes 20-30hz-es impulzust, de hallani nem fogok belőle semmit. Ellenben feleslegesen terhelem a végfokot/avr-t. Feleslegesen melegítem a hangszóró tekercsét, és feleslegesen mozgatom a hangszóró membránját, hadd nőjjön a Doppler torzítás, meg szerencsétlen membrán ugorjon ki a helyéről. Peches esetben maximumig kihajtva. Abba már bele se megyek, hogy egy átlag reflexes hangsugárzó esetén hangolási frekvencia alatt brutálisan megnő a membrán kitérés mértéke. Csak egy random netes kép:

Kép

Nézz rá a zöld vonalra. A két kék vonal esetén alkalmazva van valamilyen szűrés. De a zöld gyakorlatilag menne fel a végtelenségig. Minden reflexes konstrukció ilyen. Nem hangszóró,vagy márka függő. De igazából a zárt rendszerű hangszórók esetén is folyamatosan emelkedik a membránkitérés, ahogy megyünk lejjebb frekvencia függvényében. Csak nem olyan meredeken emelkedik, mint egy reflexes. Nem véletlen szokás vágni a hangsugárzókat. Illetve szerencsére a Rel elhagyta a high level inputot a HT házimozi szériás szubjaik esetén. Ettől független továbbra is érthetetlen miért erőltetik házimoziban a high level inputos felállásokat, azon kívül, hogy szeretnének minél több darabot eladni. A másik,hogy a linkelt Rel support által küldött cikkben, olyan felállást javasol, ahol a 3 mélynyomó nem is egyforma. Sem méretben, sem kialakításban. Van olyan ami zárt, van olyan, ami passzív membrános. A gond pedig az, hogy a zárt rendszerű és a passzív membrános fázismenete más. Szóval ez még a bemérést is nehezítheti/bonyolíthatja. Szóval azt mondom, ha mindenképp Rel szubot szeretnél venni, vegyél 2 vagy 4 darabot, de a HT szériából. Ne keverd őket, legyenek egyformák, ha lehetséges. A high level inputot házimozira pedig elfelejteném és a front,center,surround sugárzókat pedig megvágnám ott, ahol kell őket.
Csak annyit kérdeztem tőlük, higy a meglévő ht1205mk2 mellé vegyek-e egy másikat, vagy cseréljem-e Predátorra, arra írták ezt, meg hogy a Predator a bal felő sarokba LFE, centerhez egy t9x high, hátra jobbra meg tegyem be a 1205mk2-t LFE
xxxxMorsxxxxImperatorxxxx
Lexicon MC10 / Parasound / Hypex / Rel / Revel / Epson / AQ / Apple / Series X /

Online
Avatar
Nem vagyok robot
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 06:50
Értékelés: 67

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Nem vagyok robot »

Quetz írta:
2024.04.06., szomb. 11:10
Nem vagyok robot írta:
2024.04.06., szomb. 10:29
Köszi, ez nagy segítség
Ha van konkrét kérdésed, akkor tedd fel, segítünk. Linkeltél egy blog bejegyzést ami nem tartalmazott érdemi információt és erre világítottam rá. Hogy írjak konkrét marhaságokról is:
- High level input használatát preferálják, ami minőségromláshoz vezet. Minden analóg átalakítás rontja a jelet. Egy AVR + sub esetén ez kétszer történik meg, van egy DAC átalakítás és utána egy erősítés. Rel ajánlás esetén legalább 5x: AVR DAC, erősítés, SUB ráad egy Low pass filtert, negatív erősítés, a csökkentett jel megy a sub saját végfokába erősitésre. Ha van EQ a Rel-en, akkor még lesz egy ADC és egy DAC konverzió is.
- High level input használatát preferálják, tehát nem fogod tudni optimalizálni a mélynyomók időzítését egymáshoz és a hangfalakhoz képest.

stb, stb...
Nincs konkrét kérdésem, azzal már segítettèl, hogy hülyeség amit a Rel supp küldött nekem.
Az azt megelőző Harmanos cikk elég.
Köszi még 1x
xxxxMorsxxxxImperatorxxxx
Lexicon MC10 / Parasound / Hypex / Rel / Revel / Epson / AQ / Apple / Series X /

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Nem vagyok robot írta:
2024.04.06., szomb. 10:29
Quetz írta:
2024.04.06., szomb. 10:23
Nem vagyok robot írta:
2024.04.05., pén. 17:59
Nekem a Rel support ezt küldte át:
https://rel.net/blog/2019-03-12/news/re ... 3d-format/

Igaz nekem medium a szoba
Megnéztem ezt is meg pár másikat és egyet értek KP-vel, marhaság az egész. PR cikkek minden tartalom nélkül, csak arról szólnak, hogy vegyél minél több Rel dobozt.

Célközönségük a 60+ vagyonos hifista, nekik fényezik magukat a high-level inputtal. Ők rendelkeznek özönvíz előtti rendszerekkel ahol LFE kimenet hiányában erre szükség lehet.
Köszi, ez nagy segítség
A Quetz által írtakat még picit kiegészíteném. Számomra az a legszerencsétlenebb az egészben,hogy a high level inputos megoldással, olyan hangsugárzókra engedünk rá teljes sávszélességű jelet, amik nem igazán arra lettek tervezve. Csak egy példa, minek engednék rá vágatlan jelet egy pici 5-6inches surround sugárzóra, vagy centerre? Ráengedhetek egy erőteljes 20-30hz-es impulzust, de hallani nem fogok belőle semmit. Ellenben feleslegesen terhelem a végfokot/avr-t. Feleslegesen melegítem a hangszóró tekercsét, és feleslegesen mozgatom a hangszóró membránját, hadd nőjjön a Doppler torzítás, meg szerencsétlen membrán ugorjon ki a helyéről. Peches esetben maximumig kihajtva. Abba már bele se megyek, hogy egy átlag reflexes hangsugárzó esetén hangolási frekvencia alatt brutálisan megnő a membrán kitérés mértéke. Csak egy random netes kép:

Kép

Nézz rá a zöld vonalra. A két kék vonal esetén alkalmazva van valamilyen szűrés. De a zöld gyakorlatilag menne fel a végtelenségig. Minden reflexes konstrukció ilyen. Nem hangszóró,vagy márka függő. De igazából a zárt rendszerű hangszórók esetén is folyamatosan emelkedik a membránkitérés, ahogy megyünk lejjebb frekvencia függvényében. Csak nem olyan meredeken emelkedik, mint egy reflexes. Nem véletlen szokás vágni a hangsugárzókat. Illetve szerencsére a Rel elhagyta a high level inputot a HT házimozi szériás szubjaik esetén. Ettől független továbbra is érthetetlen miért erőltetik házimoziban a high level inputos felállásokat, azon kívül, hogy szeretnének minél több darabot eladni. A másik,hogy a linkelt Rel support által küldött cikkben, olyan felállást javasol, ahol a 3 mélynyomó nem is egyforma. Sem méretben, sem kialakításban. Van olyan ami zárt, van olyan, ami passzív membrános. A gond pedig az, hogy a zárt rendszerű és a passzív membrános fázismenete más. Szóval ez még a bemérést is nehezítheti/bonyolíthatja. Szóval azt mondom, ha mindenképp Rel szubot szeretnél venni, vegyél 2 vagy 4 darabot, de a HT szériából. Ne keverd őket, legyenek egyformák, ha lehetséges. A high level inputot házimozira pedig elfelejteném és a front,center,surround sugárzókat pedig megvágnám ott, ahol kell őket.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Nem vagyok robot írta:
2024.04.06., szomb. 10:29
Köszi, ez nagy segítség
Ha van konkrét kérdésed, akkor tedd fel, segítünk. Linkeltél egy blog bejegyzést ami nem tartalmazott érdemi információt és erre világítottam rá. Hogy írjak konkrét marhaságokról is:
- High level input használatát preferálják, ami minőségromláshoz vezet. Minden analóg átalakítás rontja a jelet. Egy AVR + sub esetén ez kétszer történik meg, van egy DAC átalakítás és utána egy erősítés. Rel ajánlás esetén legalább 5x: AVR DAC, erősítés, SUB ráad egy Low pass filtert, negatív erősítés, a csökkentett jel megy a sub saját végfokába erősitésre. Ha van EQ a Rel-en, akkor még lesz egy ADC és egy DAC konverzió is.
- High level input használatát preferálják, tehát nem fogod tudni optimalizálni a mélynyomók időzítését egymáshoz és a hangfalakhoz képest.

stb, stb...
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
Nem vagyok robot
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 06:50
Értékelés: 67

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Nem vagyok robot »

Quetz írta:
2024.04.06., szomb. 10:23
Nem vagyok robot írta:
2024.04.05., pén. 17:59
Nekem a Rel support ezt küldte át:
https://rel.net/blog/2019-03-12/news/re ... 3d-format/

Igaz nekem medium a szoba
Megnéztem ezt is meg pár másikat és egyet értek KP-vel, marhaság az egész. PR cikkek minden tartalom nélkül, csak arról szólnak, hogy vegyél minél több Rel dobozt.

Célközönségük a 60+ vagyonos hifista, nekik fényezik magukat a high-level inputtal. Ők rendelkeznek özönvíz előtti rendszerekkel ahol LFE kimenet hiányában erre szükség lehet.
Köszi, ez nagy segítség
xxxxMorsxxxxImperatorxxxx
Lexicon MC10 / Parasound / Hypex / Rel / Revel / Epson / AQ / Apple / Series X /

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Nem vagyok robot írta:
2024.04.05., pén. 17:59
Nekem a Rel support ezt küldte át:
https://rel.net/blog/2019-03-12/news/re ... 3d-format/

Igaz nekem medium a szoba
Megnéztem ezt is meg pár másikat és egyet értek KP-vel, marhaság az egész. PR cikkek minden tartalom nélkül, csak arról szólnak, hogy vegyél minél több Rel dobozt.

Célközönségük a 60+ vagyonos hifista, nekik fényezik magukat a high-level inputtal. Ők rendelkeznek özönvíz előtti rendszerekkel ahol LFE kimenet hiányában erre szükség lehet.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Nem vagyok robot írta:
2024.04.05., pén. 17:59
Quetz írta:
2024.04.05., pén. 15:15
Rp526 írta:
2024.04.05., pén. 13:06
Sziasztok!

Azokat kérdezném elsősorban akiknek pro SUB van és AT vászon, de szívesen hallgatok bárkit. A topikban is látom, hogy vki lefekteti a front SUB-okat a földre és van ahol az LCR-ek közt van.
A mélynyomók elhelyezése független a vászon illetve a mélynyomó típusától. A Harman intézet modellezte az optimális elhelyezést és csak azért nem követik ezt az emberek mert mondjuk nappaliban megoldhatatlan, vagy nem tudnak a tanulmányról: Subwoofers: Optimum Number and Locations by. Todd Welti

Ugyanettől az úriembertől: https://www.audioholics.com/room-acoust ... ular-rooms
Nekem a Rel support ezt küldte át:
https://rel.net/blog/2019-03-12/news/re ... 3d-format/

Igaz nekem medium a szoba
Erre inkább nem mondok semmit. Tök jó hogy lesz külön front, center, meg surround mélynyomó, csak épp 3 ülőpozícióban 3 féle hangot fognak hallani mindegyikből, és ez az elhelyezés semmit nem javít az átlag moziszobák pocsék lecsengési idején a mélytartományban.

Online
Avatar
Nem vagyok robot
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 06:50
Értékelés: 67

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Nem vagyok robot »

Quetz írta:
2024.04.05., pén. 15:15
Rp526 írta:
2024.04.05., pén. 13:06
Sziasztok!

Azokat kérdezném elsősorban akiknek pro SUB van és AT vászon, de szívesen hallgatok bárkit. A topikban is látom, hogy vki lefekteti a front SUB-okat a földre és van ahol az LCR-ek közt van.
A mélynyomók elhelyezése független a vászon illetve a mélynyomó típusától. A Harman intézet modellezte az optimális elhelyezést és csak azért nem követik ezt az emberek mert mondjuk nappaliban megoldhatatlan, vagy nem tudnak a tanulmányról: Subwoofers: Optimum Number and Locations by. Todd Welti

Ugyanettől az úriembertől: https://www.audioholics.com/room-acoust ... ular-rooms
Nekem a Rel support ezt küldte át:
https://rel.net/blog/2019-03-12/news/re ... 3d-format/

Igaz nekem medium a szoba
xxxxMorsxxxxImperatorxxxx
Lexicon MC10 / Parasound / Hypex / Rel / Revel / Epson / AQ / Apple / Series X /

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: thxfan »

DeLorean írta:
2024.03.28., csüt. 20:07
thxfan írta:
2024.03.11., hétf. 11:21
Azért lett olcsóbb :D
Nem gondolom, hogy bármi jelentősége lenne egy sub csatornánál.
Mi volt ez egyébként? Már nem elérhető.
gondolkodik.gif
Klipsch subok, az Extremeaudio linken.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

thxfan írta:
2024.03.11., hétf. 11:21
Azért lett olcsóbb :D
Nem gondolom, hogy bármi jelentősége lenne egy sub csatornánál.
Mi volt ez egyébként? Már nem elérhető.
gondolkodik.gif

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Morph írta:
2024.03.08., pén. 00:11
-KP- írta:
2024.03.06., szer. 09:54
thxfan írta:
2024.03.05., kedd 17:39


Hátha valakit érdekel, vágtak egy nagyot az árakon:
https://www.extremeaudio.hu/index.php?r ... 3499999.00
Ez így már több mint tetszetős. Így már kezd érdekes még a mérete ellenére is ;peace;
Hihetetlen, hogy ilyen ládán nincs xlr csatlakozó...
Azért lett olcsóbb :D
Nem gondolom, hogy bármi jelentősége lenne egy sub csatornánál.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Online
Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1679
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 552
Tartózkodási hely: Érd

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Morph »

-KP- írta:
2024.03.06., szer. 09:54
thxfan írta:
2024.03.05., kedd 17:39
-KP- írta:
2023.10.30., hétf. 11:17


Biztos jól szólhat, de nekem személy szerint a mérete finoman szólva sem igazán tetszik. 70 centiméteres mélység baromira sok. A pro szubjaimat is le fogom cserélni valami kisebb modellekre majd valamikor pont ezért. Hosszú távon egy élhetőbb setup a célom, ami max. 30-35centimétert vesz el a szobámból vászonnal mindennel együtt.
Hátha valakit érdekel, vágtak egy nagyot az árakon:
https://www.extremeaudio.hu/index.php?r ... 3499999.00
Ez így már több mint tetszetős. Így már kezd érdekes még a mérete ellenére is ;peace;
Hihetetlen, hogy ilyen ládán nincs xlr csatlakozó...
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

thxfan írta:
2024.03.05., kedd 17:39
-KP- írta:
2023.10.30., hétf. 11:17
thxfan írta:
2023.10.25., szer. 11:18
Klipsch új RP sorozatú subjait hallotta már valaki?
Elvileg a korábbi erősítő gondokat is orvosolták és teljesen új hangszórókat fejlesztettek, új port stb.
Elég sok teszt és mérés van a neten és egész jól szerepelnek pl.:
https://www.audioholics.com/subwoofer-r ... 1600sw-sub
Biztos jól szólhat, de nekem személy szerint a mérete finoman szólva sem igazán tetszik. 70 centiméteres mélység baromira sok. A pro szubjaimat is le fogom cserélni valami kisebb modellekre majd valamikor pont ezért. Hosszú távon egy élhetőbb setup a célom, ami max. 30-35centimétert vesz el a szobámból vászonnal mindennel együtt.
Hátha valakit érdekel, vágtak egy nagyot az árakon:
https://www.extremeaudio.hu/index.php?r ... 3499999.00
Ez így már több mint tetszetős. Így már kezd érdekes még a mérete ellenére is ;peace;

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: thxfan »

-KP- írta:
2023.10.30., hétf. 11:17
thxfan írta:
2023.10.25., szer. 11:18
Klipsch új RP sorozatú subjait hallotta már valaki?
Elvileg a korábbi erősítő gondokat is orvosolták és teljesen új hangszórókat fejlesztettek, új port stb.
Elég sok teszt és mérés van a neten és egész jól szerepelnek pl.:
https://www.audioholics.com/subwoofer-r ... 1600sw-sub
Biztos jól szólhat, de nekem személy szerint a mérete finoman szólva sem igazán tetszik. 70 centiméteres mélység baromira sok. A pro szubjaimat is le fogom cserélni valami kisebb modellekre majd valamikor pont ezért. Hosszú távon egy élhetőbb setup a célom, ami max. 30-35centimétert vesz el a szobámból vászonnal mindennel együtt.
Hátha valakit érdekel, vágtak egy nagyot az árakon:
https://www.extremeaudio.hu/index.php?r ... 3499999.00
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

thxfan írta:
2023.10.25., szer. 11:18
Klipsch új RP sorozatú subjait hallotta már valaki?
Elvileg a korábbi erősítő gondokat is orvosolták és teljesen új hangszórókat fejlesztettek, új port stb.
Elég sok teszt és mérés van a neten és egész jól szerepelnek pl.:
https://www.audioholics.com/subwoofer-r ... 1600sw-sub
Biztos jól szólhat, de nekem személy szerint a mérete finoman szólva sem igazán tetszik. 70 centiméteres mélység baromira sok. A pro szubjaimat is le fogom cserélni valami kisebb modellekre majd valamikor pont ezért. Hosszú távon egy élhetőbb setup a célom, ami max. 30-35centimétert vesz el a szobámból vászonnal mindennel együtt.

Online
Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: scaurus »

scaurus írta:
2023.10.28., szomb. 11:22
2017.-ben vettem Jamo S626 hangfal párt.

Két nyűgöm van.
...
Előzőből lemaradt a kép.
Jelenleg így néznek ki...
Csatolmányok
IMG_20231028_100254.jpg
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: thxfan »

korbendallas2 írta:
2023.10.27., pén. 17:30
thxfan írta:
2023.10.27., pén. 08:24
Ezek szerint senki :D
Annyit tudni hogy nem sikerült orvosolni az erősitő problémát :(
Ez az infó honnan van? Én már kerestem, de nem találtam semmit.
Az öt év garanciára hivatkoznak, hogy már valami változott ezen a téren.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Online
Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: scaurus »

2017.-ben vettem Jamo S626 hangfal párt.

Két nyűgöm van.

1.) Lakott lakásban tartom használom (nincs dohányzás, télen fűtve, stb.) ezeket.

A hangfalakon kizárólag díszítés célját szolgáló gumi/műanyag részek hihetetlen gusztustalanná váltak, poros-koszos-ragacsos trutymó keletkezett rajtuk.
Se száraz kapirgálással, se vízzel, se különböző tisztítószerekkel nem sikerült eltávolítani, sőt, a helyzet csak rosszabb lett.

Itt a fórumon a Jamo témában senki nem reagált rá, a gyártóval is leveleztem, ők ammónia alapú tisztítószert, konkrétan a Windex-et ajánlották (ami persze itthon nem kapható).

Valakinek ötlete?

2.) Évek óta keresek hozzájuk S62 centert, de nem kapok, pláne nem dark apple színben.
(Külföldi találatok is többségében gyanús, kamu oldalak vagy ázsiaiak).

Ennyire ritka, vagy annyira jó vagy épp rossz, hogy senki nem adja el vagy már rég kidobta?
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”