Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: nadtom »



Pontosabban a 13-nak... de most látom a 16-ra írtad.. 
Korán van még.
 

A 16-os ultra pont ezért lenne szimpatikusabb, mert jó ha van bemérő rendszer, de félek az tényleg nagy lenne 23m2-re
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Az ultrának nincs bemérő rendszere.
Pontosabban a 13-nak... de most látom a 16-ra írtad.. 
Korán van még. 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



Köszönöm a javaslatokat mindenkinek!
 
A 2070-es nem fért be a legjobbak közé?
 
A Fathom f112 nagyon drága ennyit nem akarok rá költeni, nem is egy árban van a többivel.
 
Akkor ami versenyben van:
- Velodyne ultra 1200 (Ti is erre gondoltatok?)
- SB 13 Ultra (a 16 ultra azért volt szimpatikus mert van bemérő rendszere).
- Elac 2070
- Paradigm és REL típus??

Az ultrának nincs bemérő rendszere.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Köszönöm a javaslatokat mindenkinek!
 
A 2070-es nem fért be a legjobbak közé?
 
A Fathom f112 nagyon drága ennyit nem akarok rá költeni, nem is egy árban van a többivel.
 
Akkor ami versenyben van:
- Velodyne ultra 1200 (Ti is erre gondoltatok?)
- SB 13 Ultra (a 16 ultra azért volt szimpatikus mert van bemérő rendszere).
- Elac 2070
- Paradigm és REL típus??
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


mi a jó fenének 4??
 
Már elfogadott szemlélet, miszerint több szub nem azt eredményezi, hogy a mélyhangok rátelepednének, vagy elnyomnák a többi frekvenciát. Sőt, pont fordítva. Több helyesen beillesztett szub pontosabb effekteket, hosszabb ideig elviselhető szubhangokat eredményez. Úgy gondolom a reflexes, lassúbb szuboknál jobban érzékelhető, de természetesen jelen van a zárt rendszereknél is. Nálam egyértelműen beigazolódott. Igaz, csak a duplázásig jutottam el anno.
Jelenleg is járatás alatt van a szubom úgy, hogy a végfokot kikapcsolva hagytam. Tehát csak a láda dolgozik. Meglepő mennyi olyan effekt van, ami olyan frekit is tartalmaz, melynek iránya könnyedén felismerhető. A több szubos felállás ezt is hivatott elmosni. Egy 2,5 méter széles vászonnál, 3-3,5 méteres nézési távnál elég jól ki kell rakni a szélre a ládát. Én egészen az oldalsó falig vittem, így megoldást kell találjak az irányítottság eltüntetésére.  

Avatar
G-Gabi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2014.08.09., szomb. 11:12
Értékelés: 835

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: G-Gabi »


Hát ha egyszer lesz lehetőségem kipróbálok egy Elac 2070-est nekem nagyon bejött.
Zolit megkérdeztem, hogy szeretnék csinálni pár fotót a fórumba de elzárkozott.
Ami a pláne, havonta 2 max 3 szor használja a moziszobát.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


nálam is kb. 40nm2( ha az egész lenti kocerájt nézem akkor inkább 80,mivel nincs teljesen elválasztva) van de hibátlanul elvagyok 1 ládával is  pedig volt kettő ,meg egy jóval nagyobb is..  ha jól emlékszem Iván mikor járt nálam ,még meg is jegyezte ,hogy sok a mély   mi a jó fenének 4??
Gondolom a több jobb elven  , szerintem is legyen egy,de az minőség

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Fish »


Ha jól emlékszem 30nm feletti a szobád. Én 4 NSD-t raktam volna ekkora térbe. Persze az Elac más tészta. Abból kettő teljesen rendben lehet. 
nálam is kb. 40nm2( ha az egész lenti kocerájt nézem akkor inkább 80,mivel nincs teljesen elválasztva) van de hibátlanul elvagyok 1 ládával is  pedig volt kettő ,meg egy jóval nagyobb is..  ha jól emlékszem Iván mikor járt nálam ,még meg is jegyezte ,hogy sok a mély   mi a jó fenének 4??
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
G-Gabi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2014.08.09., szomb. 11:12
Értékelés: 835

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: G-Gabi »



Ha jól emlékszem 30nm feletti a szobád. Én 4 NSD-t raktam volna ekkora térbe. Persze az Elac más tészta. Abból kettő teljesen rendben lehet.
 
26 ha a szekrényeket kivészem amúgy 34 magasság 220cm.Szubok 50%-ön.

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


4 hete volt szerencsém meghallgatni 1 Elac rendszert 40 négyzetméteres moziszobában,2 db Elac 2070 mélynyomó nagyon szépen teljesített be is indult a bogár, hogy lecserélem a 2 db nsd12-tőt.
 
Ha jól emlékszem 30nm feletti a szobád. Én 4 NSD-t raktam volna ekkora térbe. Persze az Elac más tészta. Abból kettő teljesen rendben lehet. 

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


4 hete volt szerencsém meghallgatni 1 Elac rendszert 40 négyzetméteres moziszobában,2 db Elac 2070 mélynyomó nagyon szépen teljesített be is indult a bogár, hogy lecserélem a 2 db nsd12-tőt.
Nem csodálom, nem egy liga.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
G-Gabi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2014.08.09., szomb. 11:12
Értékelés: 835

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: G-Gabi »

4 hete volt szerencsém meghallgatni 1 Elac rendszert 40 négyzetméteres moziszobában,2 db Elac 2070 mélynyomó nagyon szépen teljesített be is indult a bogár, hogy lecserélem a 2 db nsd12-tőt.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »


A sorrend, ha tényleg komolyan gondolod:
JL Audio
Velodyne
Paradigm
ML
REL
 

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


A sorrend ha komolyan gondolod.
 
JL
Velodyne
SVS SB13
ML
 
Ok, h van az új SVS, de a 16 már sztem nagy. Aggályos a viselkedése ekkora membránnak nálam. 15 fölé nem mennék, de inkább 12 környékén mozgok szívesen, inkább duplázva. ML még belefér a 15-be, de kisebbet nem szabad venni belőle. Vannak olyan frekik ahol hamar fel koppannak.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Melyik típusra gondoltál?
 
Most néztem, a Velodyne SPL ULTRA 1200 is jó lehetne.
Fathom F112

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Esetleg JL Audio?Melyik típusra gondoltál? 
Most néztem, a Velodyne SPL ULTRA 1200 is jó lehetne.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Néhány hete leírtam itt az egyik topikban, hogy nem tervezem a sub-ok cseréjét, de mégis teszek egy próbát...meglátjuk mi lesz. :-)
 
Leírnám mire jutottam az agyalás során, aztán ha valakinek van véleménye azt szívesen veszem.
 
A legfontosabb szempont az lenne, hogy a többcsatornás zenei felvételeknél is (esetleg sztereo zenénél is) a rendszerhez passzoló, minőségi mély hangok legyenek, azaz zenére a legalkalmasabb szub-ot/ szub-okat keresem. Ha a mozi is jobb lesz az hab a tortán. :-)
 
Jelen helyzet: 2db Jamo 650 és 660-as szub szimetrikusan, elöl elhelyezve (hifiszekrény két oldalán a szubok, azok mellett a frontok), szoba mérete 23m2 (ajtóval zárt helyiség, szilikát fal).
 
A felmerült opciók:
- 1db SVS SB 16 Ultra
A legújabb SVS szub, jókat olvasni róla, kipróbálni nem nagyon lehet, bemérő rendszerrel, brutális db.
- 1db SVS SB 13 Ultra
Nagyon jókat hallani, olvasni róla, de nincs bemérő rendszere, csak egy db lenne, bár súlya alapján brutális méretű.
- 2db SVS 12 NSD, nincs bemérő rendszere, 2db lenne ami jobb, mint egy általában, ráadásul most akciós. Kérdés lenne-e jelentős előrelépés a Jamo-khoz képes, mert azok sem rosszak a kategóriájukban, sőt.
- 1db Elac 2070, van bemérő rendszere, a front oldal is Elac, csak jókat olvasni róla, gyakorlatilag egy dupla membrános mélynyomó, műszakilag szimpatikus.
- 2db Elac 2050-es, van bemérő rendszere, a front oldal Elac, nem igazán van infó róla, de szintén két db lenne. Kérdés lenne-e jelentős előrelépés a Jamo-khoz képes, mert azok sem rosszak a kategóriájukban, sőt.
- Más opció?
 
A tervem az, hogy kipróbálnák egy-két verziót ami a legjobbnak tűnik.
Esetleg JL Audio?

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Néhány hete leírtam itt az egyik topikban, hogy nem tervezem a sub-ok cseréjét, de mégis teszek egy próbát...meglátjuk mi lesz. :-)
 
Leírnám mire jutottam az agyalás során, aztán ha valakinek van véleménye azt szívesen veszem.
 
A legfontosabb szempont az lenne, hogy a többcsatornás zenei felvételeknél is (esetleg sztereo zenénél is) a rendszerhez passzoló, minőségi mély hangok legyenek, azaz zenére a legalkalmasabb szub-ot/ szub-okat keresem. Ha a mozi is jobb lesz az hab a tortán. :-)
 
Jelen helyzet: 2db Jamo 650 és 660-as szub szimetrikusan, elöl elhelyezve (hifiszekrény két oldalán a szubok, azok mellett a frontok), szoba mérete 23m2 (ajtóval zárt helyiség, szilikát fal).
 
A felmerült opciók:
- 1db SVS SB 16 Ultra
A legújabb SVS szub, jókat olvasni róla, kipróbálni nem nagyon lehet, bemérő rendszerrel, brutális db.
- 1db SVS SB 13 Ultra
Nagyon jókat hallani, olvasni róla, de nincs bemérő rendszere, csak egy db lenne, bár súlya alapján brutális méretű.
- 2db SVS 12 NSD, nincs bemérő rendszere, 2db lenne ami jobb, mint egy általában, ráadásul most akciós. Kérdés lenne-e jelentős előrelépés a Jamo-khoz képes, mert azok sem rosszak a kategóriájukban, sőt.
- 1db Elac 2070, van bemérő rendszere, a front oldal is Elac, csak jókat olvasni róla, gyakorlatilag egy dupla membrános mélynyomó, műszakilag szimpatikus.
- 2db Elac 2050-es, van bemérő rendszere, a front oldal Elac, nem igazán van infó róla, de szintén két db lenne. Kérdés lenne-e jelentős előrelépés a Jamo-khoz képes, mert azok sem rosszak a kategóriájukban, sőt.
- Más opció?
 
A tervem az, hogy kipróbálnák egy-két verziót ami a legjobbnak tűnik.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Nagyjából igen, ha azonos típusokról van szó és a hallgatási távolságok megegyeznek a szubsugárzók esetén. De mivel nem ugyanabban a pontban vannak, az elsődleges visszaverődések fázisa már más lesz.
Akkor kipróbálom, mert a hallgatási távolság és a típusok is egyeznek.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10382
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Két szub esetén is működik ez a megoldás?
Nagyjából igen, ha azonos típusokról van szó és a hallgatási távolságok megegyeznek a szubsugárzók esetén. De mivel nem ugyanabban a pontban vannak, az elsődleges visszaverődések fázisa már más lesz.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: nadtom »



Ne felejtsd el!
Ha mást nem is, azt fülre is meg lehet csinálni, hogy a váltási frekin (ami tipikusan 80Hz) beállítod........

Két szub esetén is működik ez a megoldás? Arra gondolok, hogy a már (80Hz-en) pontos fázisba állított szub és front együttes hangerejével megegyező hangerőre állítom a még be nem állított szubot és végigcsinálom az általad leírt folyamatot. Ekkor a második szub is elvileg pontos fázisban lesz az először beállított front és szub kombóval, vagy rosszul gondolom?
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
G-Gabi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2014.08.09., szomb. 11:12
Értékelés: 835

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: G-Gabi »



Köszönöm! Szuper írás!
Gondolom az ARC ezt automatikusan megcsinálja. Ettől független ellenőrzöm az általad leírtakkal.
Sajna sub távolságát az anthem nem állítja, az manuális.Nekem a pio anno állandóan 7 méteres távolságrá rakta bemérés után a subot.
Pedig csak 3.5 méter.
Így most már értem miért.
Aztán lehet, hogy tévedek.

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1447
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 807

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Az utolsó mondatban, a 10ms nem inkább siettetése a szubnak, mint késleltetése?
 
Úgy kell érteni, hogy a sub 10ms-ot késik (mechanikailag, mivel egy rezonátor) az elektronika pedig 10ms-ot "siettet" (persze a valóságban az összes többi hangfal hagját késlelteti, de az eredmény ugyanaz). A két hatás kioltja egymást és így a sub végül pontos szinkronban sugároz a többi hangfallal. Vagy legalábbis a keresztezési frekin. Mindenhol máshol már nem ilyen szép a helyzet ... de hát a fizikát megkerülni nem lehet... :-(

Avatar
murasake
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2012.07.30., hétf. 21:39
Értékelés: 217
Tartózkodási hely: Baja

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: murasake »



Ne felejtsd el!
 
Ha mást nem is, azt fülre is meg lehet csinálni, hogy a váltási frekin (ami tipikusan 80Hz) beállítod a PONTOS fázisát a sub-nak. Úgy értem a valóságban lesugárzott fázist EZEN AZ EGY FREKVENCIÁN hozzá állítod a main hangfalak (80Hz-en jellemző) fázisához. Már ez is több mint ami az átlagos házimoziban megvalósul.
 
Közben viszont gondolj arra, hogy a sub "lassú" ezért MINDIG felfelé kell állítani a távolságát a valósához képest. Ekkor az AVR/proci "siettetni" fogja a hangját és jobban szinkronba kerül a többi hangfal hangjával. Ha máshol nem, legalább a keresztezési frekin.
 
A beállítás egyszerű: megméred a valós távolságot és beállítod az AVR menüjében, mint kiinduló értéket. A hangerőt leveszed elég kicsire, de azért hallhatóra. Egy szinuszgenerátorral (online is van ilyen, pl. Chrome-ban simán működik az http://onlinetonegenerator.com) generáltatsz szinuszhullámot a váltási frekire. Ha 80Hz-en vágod a main hangfalakat, akkor tehát 80Hz-et.
 
Ezután MEGFORDÍTOD a sub fázisát, tehát szándékosan ELLENFÁZISBAN sugároztatod vele a hangot a "normál" állapothoz képest. Ekkor a Sub hangja ellene dolgozik a main hangfalak hangjának, tehát kioltják egymást. Ehhez lehetőleg egyformára kell beállítani a hangerejüket, de mivel a fázisuk más lesz, nem lesz (még) tökéletes a kioltás, csak részleges. Leülsz a hallgatási pozícióba és addig NÖVELED a sub távolság beállítását az AVR-ben, amíg halkul, halkul, majd egyszer csak (szinte) eltűnik a hang. Vagy legalábbis sokkal halkabbá válik (ekkor a pontosan egyforma hangerők beállításával akár teljes csend is lehet, de csak a szoba egyetlen pontján, ahogy arréb lépsz, újra hallani fogod a hangot).
 
Amikor CSEND lesz, azt nagyon pontosan érzékelni fogja a füled, pont ezért is kell a fázisfordítás, mert így sokszorta érzékenyebb lesz a teszt. 
Ha sikerül teljes kioltást beállítani, akkor biztos lehetsz, hogy a váltási frekin (de sajnos CSAK ott) pontosan van illesztve a sub fázisa a main hangfalakhoz. Magyarul ekkor pontosan ellenfázisban sugároznak. Ekkor örömmel visszafordíthatod az elején megfordított fázist (hiszen üzemszerűen NEM akarjuk, hogy a sub a main hangfalak "ellen" dolgozzon, ez csak a beállítást könnyítette meg, hiszen sokkal könnyebb felismerni, hogy egy hang eltűnt, mint azt PONTOSAN megmondani, hogy mikor lett 2x hangosabb). 
 
Az előző AVR-rel én ezt megcsináltam, tökéletesen működött és nagyon tanulságos volt. Pl. amennyivel nagyobb távolságot kell beállítani a sub valós távolságához képest, ha ezt a távolságot elosztjuk a hangsebességgel, megkapjuk a sub időbeli késleltetését a váltási frekin. Ha mondjuk 3,4m-rel szükséges nagyobb távolságot beállítani, akkor 3,4m / 340m/s azaz kb. 0,01s a hányados, azaz kb. 10ms a késleltetése a sub-nak (mondjuk 80Hz-en). Gondolom ez sokakat érdekel! 

Az utolsó mondatban, a 10ms nem inkább siettetése a szubnak, mint késleltetése?

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Köszönöm! Szuper írás!
 
Gondolom az ARC ezt automatikusan megcsinálja. Ettől független ellenőrzöm az általad leírtakkal.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”