Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

DeLorean írta:
2022.09.05., hétf. 08:54
Cutler írta:
2022.09.05., hétf. 08:33
Persze ezzel semmi gond nincs, csak azt nem vágom, hogy miért túráztatod a többieket, ha igyis-úgyis azt csinálod, amit korábban kitaláltál. gondolkodik.gif
A kép alapján én értem.
Kell a meggyőzés, hogy így is jó:

f.jpg

Így ugyanis nem hiszem, hogy elfér:

v.jpg
Ha beforgatja, akkor ok, de kb. +-10fokban lesz jó hang. Ha vízszintesen használná ahogy kell, akkor kb. +-40-50fok is meglenne.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Cutler írta:
2022.09.05., hétf. 08:33
Persze ezzel semmi gond nincs, csak azt nem vágom, hogy miért túráztatod a többieket, ha igyis-úgyis azt csinálod, amit korábban kitaláltál. gondolkodik.gif
A kép alapján én értem.
Kell a meggyőzés, hogy így is jó:
f.jpg
f.jpg (131.25 KiB) Megtekintve 2074 alkalommal
Így ugyanis nem hiszem, hogy elfér:
v.jpg
v.jpg (130.92 KiB) Megtekintve 2074 alkalommal

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Spiky03 írta:
2022.09.04., vas. 22:15
…Holnap délelőtt tesztelem majd a front oldalt vízszintes majd függőleges elhelyezéssel, egy székre rakom majd csak őket. Aztán majd, amit mutat a teszt úgy rakom fel őket a falra….
Nekem csak az nem világos, hogy miért is kértél itt segítséget?
Három ember(köztük egy hangmérnök)is azt írta neked, hogy nem mindegy, hogyan rakod ezeket a sugárzókat. Márpedig az eléggé egyértelmű, hogy vizszintessen kell.
Ezek után ugyanoda lyukadtál ki, mint a kérdésed előtt, hogy teszteled és majd te eldöntöd.
Persze ezzel semmi gond nincs, csak azt nem vágom, hogy miért túráztatod a többieket, ha igyis-úgyis azt csinálod, amit korábban kitaláltál. gondolkodik.gif

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »

Köszönöm mindenkinek az infókat! leborulok.gif

A hangfalal 5 db Jamo D6 LCR. Kb 40 nm a nappali plusz konyha, a mozi részleg kb 30 nmen lehet, belmagasság 280 cm.

Ma felkerültek a hátsó falra a hátsók vízszintesen. Kb 2 méteren van a teteje, nem tudtam őket lentebb tenni mert oda vannak becsövezve a falba a hangfalkábelek.
Sajnos nálam is a kanapé a falra van tolva de pl Canton onwall hangfalak elég jó teret csináltak így is. Aki megvette őket ő is megjegyezte, hogy ezt nem gondolta volna ránézésre, mert ugye előre néztek a hangfalak.
Remélem a Jamo is hasonlót fog produkálni. :)

Holnap délelőtt tesztelem majd a front oldalt vízszintes majd függőleges elhelyezéssel, egy székre rakom majd csak őket. Aztán majd, amit mutat a teszt úgy rakom fel őket a falra.

Így néz ki amúgy a front oldal
IMG_20220902_145841.jpg
IMG_20220902_145841.jpg (670.39 KiB) Megtekintve 1893 alkalommal
Talán pár centit még tudok jobbra tolni a vásznon.
De mondjuk az a baj, hogy a szubtól nem tudom hasonló magasságba tenni, mint a center van.
A center még csak leraktam oda, azt majd kihúzom a szekrény széléig, mint anno a Canton is volt. Sajnos a falra nem tudom tenni mert ott mennek a vezetékek meg a hangfalkábelek hátra. Max olyat tudok hogy csinálok neki valami "bakot" és arra állítom a tv alá, hogy ne lógjon ki a sorból. :)
Igaz az Anthem ARC lehet megtudná ezt oldani.
A frontok meg a falra mennek majd a teszttől függő elhelyezéssel. :)
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

-KP- írta:
2022.09.04., vas. 11:34
Ez ilyen vak vezet világtalant típusú történet? Elég nagy hülyeség ezeket a hangsurzákókat függőlegesen használni, még nagyobb hülyeség a hülyeséget leutánozni.
Nem ismerve az adott helyet, de beteszik a két frontot állítva a TV mellé, a center a TV alá fektetve egy tök üres falú napaliba, a szubot bedobják valahová. A háttereket a falra tolt kanapé mögé, vagy mellé és kész a mozi.

Utána megy a szakértő, aki alakítgat (nagyon kicsit), de a grafikonok siralmasok és mindenki elégedett.
A szaki sokszor ajánl és elad egy tök hasonló szettet újonnan ugyanoda.

Mindenki elégedett!

Én meg nézem a face-n és feldobja a napomat.
Ez nem nagyképűség, vagy nem annak szántam.
Egy kis gondolkodással és kis módosításokkal, a lehetőségekhez képest betartva a szabványokat és ajánlásokat - lehetne egy tuti mozi. Helyette van egy - vicc!
Spiky03 - nem neked szántam, nehogy magadra vedd!
:smile32:

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Spiky03 írta:
2022.09.03., szomb. 21:47
Egy másik fórumtárs a D500okat úgy használta, hogy csak a center volt vízszintesen az összes többi függőlegesen és nem is falon voltak hanem polcon.
Ez ilyen vak vezet világtalant típusú történet? Elég nagy hülyeség ezeket a hangsurzákókat függőlegesen használni, még nagyobb hülyeség a hülyeséget leutánozni.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Spiky03 írta:
2022.09.03., szomb. 21:47
Itt is megkérdezem, hátha itt is kapok valami választ! leborulok.gif

Még mindig dilemma, hogy hogyan is rakjam fel az LCReket.
Szóval akitől vettem ő azt mondta, hogy úgy volt nála a legjobb tere a hangnak ha vízszintesen voltak a hangfalak elől.
Zsoltinál úgy hallottam meg őket, hogy ott a center meg a hatások voltak vízszintesen a front rész meg függőlegesen.
Egy másik fórumtárs a D500okat úgy használta, hogy csak a center volt vízszintesen az összes többi függőlegesen és nem is falon voltak hanem polcon.
Valakinél az egész front oldal függőlegesen van elhelyezve.

Tudtok esetleg ajánlani valami demo lemezt vagy esetleg filmrészlezet, ahol tudom ezt tesztelni, hogy hallok e eltérést? Vsz nem fogok. :D
Úgy tervezem a tesztet, hogy a center a régi center helyén van/lesz. A frontokat meg rá rakom 1-1 székre a teszt idejére. Mert addig nem furkálnám meg a falat.

A hatásokat nem kötöm be. Majd az eredmények megfelelően raknám fel azokat is vagy vízszintesen vagy függőlegesen.

Segítségeteket és az infókat előre is köszönöm!
Ezeket a hangfalakat nem véletlenül alakították így ki. Biztosan nem ugyanúgy terít akkor, ha függőlegesen van elhelyezve, mintha vízszintesen tennéd őket.
Ezeket a jamo így tervezte - a helyes elhelyezés a vízszintes mindháromnál.
Persze plusz jó lenne megoldani, hogy mindhárom fülmagasságban legyen.

Hirtelen a Lopakodó - Stealth jut eszembe még tesztelni. Annak az elején repülők a térben mozognak, lövések de zene is van. De bármilyen teszt lemezzel ki lehet próbálni.

Hatásokat=hátsókat? :D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Spiky03 írta:
2022.09.03., szomb. 21:47
Még mindig dilemma, hogy hogyan is rakjam fel az LCReket.
Amennyiben több utas hangdobozokról van szó, a válasz szempontjából nagyon nem mindegy a konstrukciójuk. Ha egy álló elhelyezésre tervezett hangdobozt elfektetsz, a hangszórók egymás mellé kerülnek. Ahogy ülsz a fotelben, függőlegesen kevésbé, de vízszintesen biztosan mozogsz, így a hangszórók relatív távolsága mindig más lesz a füledtől, ami elég randa fázishibákat okoz. A probléma mértéke nyilván attól is függ, milyen messze vannak tőled a hangdobozok, egy kisebb szobában rosszabb a helyzet. Pont ezért van a fektetett centersugárzókban jellemzően 2 db (mély)közép hangszóró és közöttük a magas.

Vannak olyan stúdió monitorok, amiket fektetve és állítva is lehet használni, de ezeknél lehetőség van a hangszórók elrendezésének változtatására, mint pl. a Genelec komolyabb típusainál, amikben el lehet forgatni a közép/magassugárzó blokkot.

Genelec.jpg
Genelec.jpg (311.92 KiB) Megtekintve 1471 alkalommal

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Spiky03 írta:
2022.09.03., szomb. 21:47
Itt is megkérdezem, hátha itt is kapok valami választ! leborulok.gif

Még mindig dilemma, hogy hogyan is rakjam fel az LCReket.
Szóval akitől vettem ő azt mondta, hogy úgy volt nála a legjobb tere a hangnak ha vízszintesen voltak a hangfalak elől.
Zsoltinál úgy hallottam meg őket, hogy ott a center meg a hatások voltak vízszintesen a front rész meg függőlegesen.
Egy másik fórumtárs a D500okat úgy használta, hogy csak a center volt vízszintesen az összes többi függőlegesen és nem is falon voltak hanem polcon.
Valakinél az egész front oldal függőlegesen van elhelyezve.

Tudtok esetleg ajánlani valami demo lemezt vagy esetleg filmrészlezet, ahol tudom ezt tesztelni, hogy hallok e eltérést? Vsz nem fogok. :D
Úgy tervezem a tesztet, hogy a center a régi center helyén van/lesz. A frontokat meg rá rakom 1-1 székre a teszt idejére. Mert addig nem furkálnám meg a falat.

A hatásokat nem kötöm be. Majd az eredmények megfelelően raknám fel azokat is vagy vízszintesen vagy függőlegesen.

Segítségeteket és az infókat előre is köszönöm!
Mi lenne a hansugárzó egyébként? Jamo?
A gyári leírás nem ír semmit? A sugárzási szögekből megnézheted, lehet valamelyik felállást eleve el is felejtheted. Jobb híján tesztelni szerintem tesztelhetsz bármivel.

Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »

Itt is megkérdezem, hátha itt is kapok valami választ! leborulok.gif

Még mindig dilemma, hogy hogyan is rakjam fel az LCReket.
Szóval akitől vettem ő azt mondta, hogy úgy volt nála a legjobb tere a hangnak ha vízszintesen voltak a hangfalak elől.
Zsoltinál úgy hallottam meg őket, hogy ott a center meg a hatások voltak vízszintesen a front rész meg függőlegesen.
Egy másik fórumtárs a D500okat úgy használta, hogy csak a center volt vízszintesen az összes többi függőlegesen és nem is falon voltak hanem polcon.
Valakinél az egész front oldal függőlegesen van elhelyezve.

Tudtok esetleg ajánlani valami demo lemezt vagy esetleg filmrészlezet, ahol tudom ezt tesztelni, hogy hallok e eltérést? Vsz nem fogok. :D
Úgy tervezem a tesztet, hogy a center a régi center helyén van/lesz. A frontokat meg rá rakom 1-1 székre a teszt idejére. Mert addig nem furkálnám meg a falat.

A hatásokat nem kötöm be. Majd az eredmények megfelelően raknám fel azokat is vagy vízszintesen vagy függőlegesen.

Segítségeteket és az infókat előre is köszönöm!
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Megszületett az LCR, most már minden hangsugárzó megegyező hangszórókészlettel rendelkezik.
Első hallásra eléggé egységesnek tűnik, még a crossoverezés tökéletesítése hátra van.
Csatolmányok
280815_img_20220625_141022.jpg
280815_img_20220625_141022.jpg (435.72 KiB) Megtekintve 1768 alkalommal
280815_img_20220605_125049.jpg
280815_img_20220605_125049.jpg (432.85 KiB) Megtekintve 1770 alkalommal
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Erin's Audio Corner - HiFi In-Wall Speaker Shootout, meglepő eredményekkel.

youtu.be/dPCZJmivufs
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Den írta:
2022.06.20., hétf. 12:31

Miután sikerült a dinamikát- térhatást- torzítást- akusztikát az összes hangfalnak körülbelüli pontossággal a processzoron átállítani, lejátszottam a kedvenc tesztfilmjeimet. Kellett állítanom még a teszthanggal 5 helyen: center, szélső atmosok, középső atmos és surr.
Szepesi mondása volt, hogy nem szabad a magasból levenni, mert akkor elvesznek hang információk, de ennek is megfelel.
Igen jó hatásfokú lett a művem, nem torzít a Vault eleje- ez a legszadibb teszt- és a Jurassic eleje sem. A dinamika olyan mámorító, hogy egyáltalán nem kell több basszus, magyarul nem kell 2. sub, teljesen felesleges.
A térhatás élménye a legfelső kategóriába lépett, a párbeszédhang akusztikus, ami szintén a mániám, hogy meg legyen.
Ilyet biztos nem mondtam!
A többihez pedig elismerésem és csak annyit udok hozzá fűzni, hogy super vagy! :tutiok: leborulok.gif
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Den »

A center érzékenysége 97 db, míg a Gólemé 90 db, ezért a center teszthangja jóval erősebb, levettem belőle 3.5 db- t és így kiegyenlítődött, tökéletes lett.
Egyébként a sok tesztelés során rájöttem, hogy melyik hangfal hogyan viselkedik, ha leveszek, vagy ráadok hangerőt. Valamelyik által a dinamika nő és kevesebb lesz a magas, valamelyikből le kell venni, a magas hangok miatt.
A lényeg, hogy egy egészen más minőségi osztályt képvisel a Gólem. Igazat mondott a gyártó, amikor azt állította, hogy nem találok ilyen hangfalat. Egy piaci rést talált meg.
Én úgy örülök neki, mert 45 évem ráment, hogy megtaláljam, de jobb később, mint soha.
Mielőtt hozzáláttam az egész hangrendszer átállításához- mert végül is a frontok igen fontos szerepet töltenek be- az volt az érzésem, hogy nagyon hiányzik a rendszerből még egy sub. Ezután nekiláttam a hangrendszerbe beilleszteni az új frontokat.
Miután sikerült a dinamikát- térhatást- torzítást- akusztikát az összes hangfalnak körülbelüli pontossággal a processzoron átállítani, lejátszottam a kedvenc tesztfilmjeimet. Kellett állítanom még a teszthanggal 5 helyen: center, szélső atmosok, középső atmos és surr.
Szepesi mondása volt, hogy nem szabad a magasból levenni, mert akkor elvesznek hang információk, de ennek is megfelel.
Igen jó hatásfokú lett a művem, nem torzít a Vault eleje- ez a legszadibb teszt- és a Jurassic eleje sem. A dinamika olyan mámorító, hogy egyáltalán nem kell több basszus, magyarul nem kell 2. sub, teljesen felesleges.
A térhatás élménye a legfelső kategóriába lépett, a párbeszédhang akusztikus, ami szintén a mániám, hogy meg legyen.

Szerettem volna az örömömből átadni nektek, ami remélem sikerült.

Miért vagyok annak a híve, hogy saját magad uram, mert más nem? Mindenki ismerje ki a saját rendszerét a végletekig és tudja is kezelni!

Rengeteget segített ebben Fapaci, aki nem jött ki az általa kért összegért karácsony előtti 5 nap egyike sem felelt meg neki indok nélkül, semmilyen időpont nem volt jó. Ez lett volna az ajándékom saját magamnak, az ő csúcs szuper beállításaival házimozizni karácsonykor, mert ő a legjobb. Jó nagyot kínlódtam...
Ezután megtanultam a processzort, média lejátszót, projektort tökéletesen kezelni. Sőt leírtam a vetítés 7 törvényét, aminek köszönhetően 4 méteres minőségi képet vetítek, a mozi hangot is a maximumra fejlesztettem végre.

Szepesi ótaA 6013 Marantzból 8805 processzor lett, más a kábel, más a front, 2 Emotiva GEN3 7csatornás végfok, más a kép felkonvertálása, más a vászon 4 méter lett.
Az a cucc már a múlté, ahogyan a beméréseké is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Den 2022.06.20., hétf. 12:40-kor.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

phyton71 írta:
2022.06.17., pén. 17:46
Den írta:
2022.06.17., pén. 10:39
Mittler Iván által közzétett moszkvai házimozi nagyágyú cég fotóján is az összes hangfalat egy pont felé állították be, kivéve a frontokat, azokat fallal teljesen párhuzamosan. Nálam a frontok a back- ek felé néznek, az oldalt lévő állvány miatt.
A hangfal gyártó és egy házimozi- hifi üzletvezető barátom is a minél nagyobb térhatás miatt ezt az elhelyezést javasolták.

Teljesen átállítottam- 2 hét tanulás- elemzés után- az összes hang paramétert a processzoron /Marantz 8805/.

Torzítás 0, berezonálás 0, semmilyen zavaró tényező nincs, pedig dupla lengőajtó van jobb oldalt.
térhatás olyan, mintha 100 milliós cuccom lenne,
Nagyon jól hangzik!
Valami mérés létezik a szobádról, kimondottan a 0% torzítás érdekelne?
2.5 éve voltam ott, nem ezek a frontok voltak, de a sub biztosan a SB4000 volt. Elől nem is mentettem mérést, mert annyira nagy volt a beszakadás a hallgatási pozícióban, hogy abból kiindulni sem lehetett. Így rögtön el kezdtem keresni neki a helyét a hülye fejemmel :)
Hátul találtam meg (persze a lehetőségek közül) azt a helyet, amit már nagyjából elég jól lehetett korrigálni. Psycho-ban mérve nem is lett olyan rossz és fülre sem. Sajnos a festő iskolában nem tanítottak meg jobban :)
sub hátul.jpg
sub hátul.jpg (99.79 KiB) Megtekintve 2229 alkalommal
Piros nyers, kék korrigált sub SPL.jpg
Piros nyers, kék korrigált sub SPL.jpg (80.94 KiB) Megtekintve 2229 alkalommal
RT60.jpg
RT60.jpg (97.52 KiB) Megtekintve 2229 alkalommal
Waterfall.jpg
Waterfall.jpg (319.42 KiB) Megtekintve 2229 alkalommal
Impulzus.jpg
Impulzus.jpg (160.67 KiB) Megtekintve 2229 alkalommal
Torzíttás.jpg
Torzíttás.jpg (161.1 KiB) Megtekintve 2229 alkalommal
Csatolmányok
Spectrogram.jpg
Spectrogram.jpg (221.83 KiB) Megtekintve 2229 alkalommal
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Vélhetően jól hallod a különbségeket, a nagyobb membránnal és emiatt erősebb motorral, izmosabb mágnessel szerelt hangszórók másként kezelik a dinamikát. Egy 12 collos hangszóró membránja 40 %-kal nagyobb sugárzó felületet ad, mint egy 10 collos, ami már komoly különbség. Ezen persze gyakran megsértődnek a kis hangszórókat hallgató hobbitársak.
Köszönöm az èrtèkes információkat! leborulok.gif
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Den »

Rövid, de tömör válaszok:

Tcsaba: Cutletnek megírtam a gyártó elérhetőségét. A hangképemhez ebben az évtizedben nem kívánok hozzányúlni, mert nem szabad, csak rontani lehetne rajta.

Mivel a processzorom több szolgáltatásában is egyedien sokrétű beállítási lehetőségeket ad, ezért éltem a lehetőséggel és teljesen kiegyenlítettem a frontok és a center közti különbséget, így tökéletes lett.
A teszthanggal annyi decibelt veszek el vagy adok hozzá bármelyik hangfalhoz, amennyit akarok.
Hétvégén megnéztem 6 új filmet, mindegyik térhatású hangja-is- kifogástalan volt.
Azt az állapotot akartam végre elérni, hogy ne kapkodjak a távirányító felé filmnézés közben, hogy átállítsam a hangtérképet az adott EAC, DTS, stb aktuális hanghoz. A Gólemmel elértem, hogy minden film térhatású hangja kiegyenlítődött, nem akarok belenyúlni többé.
Elértem DeLorean álmát: végre leülni és nézni a filmeket.

A túl sok magasat is sikerült megszűntetnem anélkül, hogy levettem volna a magasból pl: a tónusból vagy a EQ- un.

A Klipsch referencia hangfalaimat nem adom el, mert hibátlanul működnek minden téren már több, mint 3 éve.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

phyton71 írta:
2022.06.19., vas. 20:33
Valóban létezik amit írtam, hogy a centersugárzómban lévő 10"-os mélyközép 12"- hoz képest más karakterisztikával szól? Mint írtam aktív váltással, azonos keresztezési frekvencián, némi simítással szinte azonos frekvenciamenettel, torzítással, fázismenettel szólhat másként, vagy már csak beképzelem magamnak.?
Vélhetően jól hallod a különbségeket, a nagyobb membránnal és emiatt erősebb motorral, izmosabb mágnessel szerelt hangszórók másként kezelik a dinamikát. Egy 12 collos hangszóró membránja 40 %-kal nagyobb sugárzó felületet ad, mint egy 10 collos, ami már komoly különbség. Ezen persze gyakran megsértődnek a kis hangszórókat hallgató hobbitársak.

A hangszórók működése nem (sem) írható le a szokásos 3 paraméterrel, amiket Te is említettél. Itt kiemelt jelentőséget kap pl. az impulzusválasz is, amiben már komoly eltérések szoktak mutatkozni még azonos gyártó különböző típusai között is.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

fapaci

Ha már éppen erre jársz, egy kérdésem lenne hozzád LCR ügyben.
Valóban létezik amit írtam, hogy a centersugárzómban lévő 10"-os mélyközép 12"- hoz képest más karakterisztikával szól?
Mint írtam aktív váltással, azonos keresztezési frekvencián, némi simítással szinte azonos frekvenciamenettel, torzítással, fázismenettel szólhat másként, vagy már csak beképzelem magamnak.?
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Tcsaba írta:
2022.06.19., vas. 10:44

Vagy gyártatni kell egy Gólem centert...
Az egy következő fejlesztés lehet! Ha el tudja adni jól a Klipsch centert, lehet árban nem is lenne felette a Gólemmel, és akusztikailag, optikailag is egységesebb lenne az összkép.

Hogy nem derúlt ki a gyártó? Den szereti lebegtetni a dolgokat! 31_1_21.gif

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Den írta:
2022.06.18., szomb. 12:34
Az SVS SB 4000- et a TE ajánlásodra vettem meg. Kikértem a véleményedet és azt írtad, hogy a subot megvehetem és szert is tettem rá, jó is lett.
Jól sikerült, sok helyzetbe és sokféle rendszerbe könnyen illeszthető, magas minőségű példány, amit magam is számos alkalommal telepítettem (de nem kereskedek vele, nem is kérdeztem soha, kitől vették). Ez nyilván nem azt jelenti, hogy mindenkinek az SB 4000 kell, meg persze azt sem, hogy nulla torzítással működik, hiszen ilyen hangsugárzó nem létezik. A Gólem sem ilyen, attól függetlenül, ki mennyiért és milyen módon állítja elő. Hogy neked nagyon tetszik, az örömteli és lelkesítő, de egy érzelmektől túlfűtött szubjektív beszámolóban is érdemes a realitás talaján maradni. Szerintem.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

DeLorean írta:
2022.06.18., szomb. 15:24
Szaki=profizmus? Egymást szapulják a szakik! Nevetséges, ami a háttérben folyik. Nem írok neveket, de egyik oldalról ezt hallom, másik oldalról pont az ellenkezőjét!
Iszonyatos verseny van és bizony vérre megy! Szánalmas!!!! :smile33:
3 évtizede mozgok néhány szakmában. Soha (!) egyetlen szakembertől sem láttam, hallottam megfogalmazni alpári kritikát másik szakemberről, ez nem így megy e szakmákon belül. Amivel találkozhatsz (akár az én nevem alatt is, akár elítélhető módon is), az nem szakmai vita, hanem önjelölt, de nem szakképzett "szakikról" alkotott vélemény, illetve a kereskedők, gyártók taktikai lépései. "Iszonyatos verseny" is csak ezek között megy, a jó szakembernek bőven van munkája, nem kell érte harcolnia. A HiFi és a házimozi annyira apró és nehezen kezelhető piac, hogy nagyon kevés szakember foglalkozik vele, így szakmai vitákban nem is szokott szóba kerülni. Pár hete vettem részt az évente 1x megrendezett, egyetlen magyar akusztikai konferencián. Semmilyen utalás nem történt a házimozira, sokkal inkább színházi, koncert rendezvényekkel, ipari felhasználással szoktak foglalkozni az előadók, ezekről szokott kialakulni szakmai (!) vita is a személyeskedés határozott kizárásával. Ez nem a házimozi lenézése (mielőtt valaki megint ezzel jönne), hanem a fizetőképes megrendelők arányának és a piaci részesedésnek a kifejeződése.

Hogy a szakmai érvekkel, tényekkel alátámasztható vélemény, ajánlás, tanács valakinek nem elfogadható, mert ő másként látja, hallja, azzal nekem semmi bajom (sőt magam is rendszeresen elmondom, hogy a végső véleményt a felhasználó füle alapján kell kialakítani, nem a görbékből kierőlködni), de talán az ilyen helyzetből nem azt kellene kihozni tanulságként, hogy a szakember a hülye. Nekem is voltak olyan ügyfeleim, akik mindent jobban tudtak nálam, meg mindenki másnál is, mereven ragaszkodtak egy hangzásvilághoz, minden zenén, minden filmen azt akarták visszahallani. Itt a szakembernek nincs szerepe, hiszen csak bólogatást várnak tőle.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Tcsaba írta:
2022.06.19., vas. 10:44
Akkor most ki is a Gólem gyártó?Erről még nem esett szó...Cutler többedszeres kérésére se.
Ki AZ????

ui:
Nagy a hitetlenség bennem,arról a nagy egységről amit a hangodról írtál DEN.Kizártnak tartom,hogy a klipsch center és a DIY front közt nincs hangkép beli differencia...mert a magashangok teljesen máshogy jelennek meg rajtuk az biztos.Ergo ha valaki beszélgetve átvonul egyik oldalról a másikra a képen,azt total máshogy szól középről , mint oldalakról...
Vagy gyártatni kell egy Gólem centert...de akkor ez amit leírtál a hangképről ami neked van,máris nem lehet annyira penge ezen a téren,ugye...
Teljesen egyetértek!
Nálam ál DIY LCR-ek szólnak, azért csak ál LCR, mert a centerben a mélyközép 10"-os a többi 12"-hoz képest, egyébként minden más megegyező, dobozméret, magasnyomók, aktív váltás, tölcsérek.
Első hallásra frankó volt minden, de hosszabb együttélés után, valamiért mégsem az, mintha kevesebb energia lenne a centersugárzóban, vagy hasonló. Mérve, aktív váltással egybehoztam mindent, de megcserélve az egyik 12"-os mélyközéppel szerelt frontoldali dobozzal, igen .....
Nálam minden vászon mögött rejtőzik, milliméter pontosággal belőve a távolságokat.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

fapaci írta:
2022.06.18., szomb. 11:23
phyton71 írta:
2022.06.17., pén. 17:46
Nagyon jól hangzik! Valami mérés létezik a szobádról, kimondottan a 0% torzítás érdekelne?
Megszületett az életvitelszerű házimozi és rögtön 4 példányban. Minden tökéletes, főleg az akusztika, nincs torzítás, nincs kompromisszum, minden szaki hülye (főleg a szobafestők), ellenben van 100 db kapcsoló, egy szál távirányítóval minden hibátlanul beállítható és a sokmilliós minőségi szint csak most, csak neked félmillióért elérhető az egyedi gyártású, egyedi tervezésű Gólemmel. Ezek után talán felesleges is mérési eredményeket nézni, csak zavarná az élményfaktor karakterisztikáját.

A gólem (héber szó, jelentése: alaktalan, élettelen tömeg) idomtalan, varázsigék segítségével agyagból készült emberi alak.
Igen főleg a szobafestők, akik hazimozisnak álltak és nagyon jól megy nekik, azok a leghülyébbek.
Mindjárt fel is köpök és alá állok :D
Den Mesternél kb 2 éve voltam, elvittem neki a SB4000 a nagykertől, mert ez volt a kérése és be állítottam, amenyire lehett a rendszert. A szubnak nagyon sok helyet megmértem, és csak hátúl volt elfogadható görbéje, amit már meg lehett igazítani.
Szerintem a mérések is megvannak, hétfőn megnézem a laptopon.
A projektor is majd ki verte a szemem. Óvatosan megkértem, hogy állitsam be az ideálisra, amit műszer nélkül lehett. Natural mód meg gamma meg végpontok, csak úgy gyorsan és persze ingyen. De neki nem tetszett.
Nagyon sok pénzt kerestem az üzleten, úgy hogy Bükkábrány-home movie-fót ha jól emlékszem, hogy kivigyem neki a subot. Meg most is van belőle :)
El kell ismerni és mindenkinek el kell fogadni, hogy Den Mester különleges képességekkel rendelkezik, amit egy átlag ember, nem tud elfogadni és megérteni. Ezt el kell ismerni, hogy ő szemre fülre sokkal jobbat csinál mindenből, mint akárki. Főleg egy hülye szobafestő nem érhet fel ezzel a tudással, hiába rendelkezik műszerekkel.
Ez van meg kell hajolni előtte.
leborulok.gif
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”