Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Azt hiszem, ez a tanulmány még nem volt: Acoustic Characterisation of Cinema Screens
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Szerintem ha azt a néhany sort amit ezekkel kapcsolatban leírtál( :kapdelm: ) nem tetted volna akkor nem lenne még ennyi Barco sem az országban!

Ezek az írások sokakat elgondolkodtattak.


Persze továbbra is lesznek akik nem erre esküsznek, nem merik megvenni. Ezzel sincs semmi gond, mindenki olyat vegyen amivel boldog. Különben sincs annyi Barcod hogy mindenkinek eladj! :D

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

TSanyi írta:
2020.01.08., szer. 20:40
Erre azért ne vegyél mérget! Lehet kell neki idő, de ha kiforrta magát a technológia, lesz követőd!
Csak nézd meg hogy mennyi Barco lett! Évekkel ezelőtt Don Quijote-ként álltál Barcosként itt. Mara egész sereged van!
Hát azért itt van egy lényeges különbség: a Barco ma is a világ legjobb gépeit gyártja, tehát ha azt mondom, hogy a Barco jó volt már 5-10 éve is (hiszen már akkor kb. ugyanezt gyártotta, csak akkor még UHP fényforrással) ... szóval ha ezt mondom, akkor olyan nagy meglepetés senkit nem fog érni. Ez NEM az én agyam találmánya, ez egy tény, amit kb. senki nem vitat ...

Azt viszont valóban én mondom a leghangosabban, hogy ezeket a gépeket használtan is érdemes lehet megvenni ... na, ebben viszont nincs is akkora "egyetértés"! Vagy kérdezzük meg Szepit? :D

Szerintem nem azt kéne nézni, hogy hány Barco lett az országban az én nyafogásom hatására, hanem pl. azt, hogy közben hány műanyag, 0,45"-es gépet vettek meg a fórumtársak a boltokban (a használt Barco-k árának többszöröséért). Valami azt súgja, hogy ha most egy angyalka a fülünkbe súgná ezeknek a műanyag "4K" gépeknek a számát, akkor ez a hazai Barco állomány sokszorosa lenne. Ez persze nem gond, de azt azért szépen mutatja, hogy NAGYON messze van még az a pillanat, amikor a házimozisok a képminőség (vagy a katalógusok hazugságai helyett a fizikai tények) alapján választanának projektort, vagy pl. a gép várható birtoklási költségét (és különösen az értékvesztését) néznék meg a vásárlási ár helyett. Esetleg kockázatot számolnának ... vagy átgondolnák, hogyan csökkenthető a kockázat hatékonyan.

De abban egyetértünk, hogy valami elindult, mert nemrég egy kalibrálással foglalkozó szakemberrel beszéltem telefonon és megjegyezte, hogy mostanában irreálisan sok Barco-t lát a házimozik plafonján, míg pár éve ez még ritkaság volt. Hangsúlyozom, hogy ez NEM jelent statisztikailag reprezentatív mintát (aki jobb projektort vesz, az komolyabban veszi a kép minőségét, így nagyobb valószínűséggel is kalibráltat, tehát a szakembereket relatíve többször hívják a komolyabb gépekhez). Sajnos ez még azt sem jelenti, hogy a tulajdonos az én marhaságaim hatására vette volna a gépet ... de TALÁN a gépek egy részének megvásárlásakor az én írásaim is egy kis szerepet játszottak. Vagy legalábbis remélem ... :D

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

gyulaipal írta:
2020.01.08., szer. 12:51
Tudom, hogy (rajtam kívül) senki nem fog hasonló rendszert használni ... de azért gondoltam leírom ezt is...
Erre azért ne vegyél mérget! Lehet kell neki idő, de ha kiforrta magát a technológia, lesz követőd!
Csak nézd meg hogy mennyi Barco lett! Évekkel ezelőtt Don Quijote-ként álltál Barcosként itt. Mara egész sereged van!

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

SSDWOB írta:
2020.01.08., szer. 15:46
-KP- írta:
2020.01.08., szer. 15:40
SSDWOB írta:
2020.01.08., szer. 15:38

Imádom olvasni az írásaidat, annak ellenére, hogy kb a felét sem értem :D , csak azt a lelkesedést olvasom "hallatszik" ki amivel írod ezen sorokat!
leborulok.gif
Pali hangjával olvasd a szöveget, úgy még jobban átjön :kapdelm:
Megkértem, olvassa fel nekem :kapdelm:
Akkor lehet hogy rosszabbul jársz, mert még extra kommenteket kapsz és így az audio könyv két órás lesz. :kapdelm:
Ami egyébként marha jó és tanulságos, de a végére zúg a fejed a sok optikától és a lumenektől, mindez persze pozitív értelemben ! :tutiok: :D
Én amikor elösszőr beszéltem vele, félóra alatt megtanultam mindent a fluoritos lencsékről és a lézerfényforrásokról, csak pislogtam ! :D leborulok.gif
Ha engem lelkesnek titulálnak itt, akkor őt be kell szorozni legalább 3x ! :tutiok: :D
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

SSDWOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019.05.05., vas. 21:37
Értékelés: 40

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: SSDWOB »

-KP- írta:
2020.01.08., szer. 15:40
SSDWOB írta:
2020.01.08., szer. 15:38
gyulaipal írta:
2020.01.08., szer. 12:51
A baba-Barco hirdetésben említettem, hogy megoldottam két feladatot és megigértem, hogy itt részletezem majd őket. Íme:
Imádom olvasni az írásaidat, annak ellenére, hogy kb a felét sem értem :D , csak azt a lelkesedést olvasom "hallatszik" ki amivel írod ezen sorokat!
leborulok.gif
Pali hangjával olvasd a szöveget, úgy még jobban átjön :kapdelm:
Megkértem, olvassa fel nekem :kapdelm:

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: -KP- »

SSDWOB írta:
2020.01.08., szer. 15:38
gyulaipal írta:
2020.01.08., szer. 12:51
A baba-Barco hirdetésben említettem, hogy megoldottam két feladatot és megigértem, hogy itt részletezem majd őket. Íme:
Imádom olvasni az írásaidat, annak ellenére, hogy kb a felét sem értem :D , csak azt a lelkesedést olvasom "hallatszik" ki amivel írod ezen sorokat!
leborulok.gif
Pali hangjával olvasd a szöveget, úgy még jobban átjön :kapdelm:

SSDWOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019.05.05., vas. 21:37
Értékelés: 40

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: SSDWOB »

A baba-Barco hirdetésben említettem, hogy megoldottam két feladatot és megigértem, hogy itt részletezem majd őket. Íme:
Imádom olvasni az írásaidat, annak ellenére, hogy kb a felét sem értem :D , csak azt a lelkesedést olvasom "hallatszik" ki amivel írod ezen sorokat!
leborulok.gif
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SSDWOB 2020.01.08., szer. 15:44-kor.

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

dzseki írta:
2020.01.07., kedd 12:42
Quetz írta:
2020.01.06., hétf. 17:07
Megakadt a szemem rajta, mert 0,66-os DLP van benne: LG CineBeam HU85LA 4K UST Laser Projector Review
A szerző jól forgatja a szavakat...
Ez igaz ... de a vetítésről kb. semmit nem tud. Kedvencem az, hogy az "ANSI kontraszt" nevet használja az on/off kontraszt tárgyalására ... szerintem ezzel a dolog túl is van tárgyalva. A szánalmas csak az, hogy hasonlóan dilettáns tesztelők által írt hasonló baromságok hatására egyesek milliókat költenek el a nehezen megkeresett pénzükből. Na, ez viszont kinyitja a zsebemben a bicskát...

A baba-Barco hirdetésben említettem, hogy megoldottam két feladatot és megigértem, hogy itt részletezem majd őket. Íme:

1. Eddig LED fényforrás beépítésekor a baba-Barco fényerő-hátrányban volt a nagygépekhez képest, mivel ebben az optika F/2,6 nyílásviszonyú (a nagygépekben F/2,1-esek a "békebeli" lencsék ... amit persze azután kedvünkre szűkíthetünk a motoros íriszekkel ... de egy pár évig még SENKI nem fog semmit szűkíteni LED fényforrással ... sajnos :-). Ez azért gond, mert a LED sok fényt sugároz az optikai tengelyhez képest viszonylag nagyobb szögben, ami így nem jut át a relatíve szűkebb íriszeken. Márpedig a LED-nek eleve nincs sok fénye, ezt még tovább pazarolni nem túl jó ötlet...

A minap azonban (a 17 éves kölyökkel közösen) sikeresen megjavítottunk egy (mechanikailag hibás) baba-Barco üveglencsét, majd "feltágítottuk" benne az íriszt. Fontos, hogy erre az átalakításra NEM a fluorit, hanem a "normál üveg" lencse az alkalmas. A fluorit lencse esetén sokkal nehezebb lenne a dolog, mivel ott egyetlen fémdarab alkotja az (íriszhez legközelebbi) lencsetag celláját és a nyílásviszonyt korlátozó íriszt, így ott csak fémforgácsolással lehetne az íriszt tágítani. Az üveglencse esetén viszont könnyű és gyors volt az átalakítás. És azért ez a lencse is egy Barco üveglencse, szóval ezzel is igen szép képet lehet ám vetíteni!

Mostantól tehát a kisgép is (a nagygépekhez hasonlóan) kb. F/2,1-es nyílásviszonnyal hasznosíthatja a LED fényét. Ez komoly (akár 50%) plusz fényerőt jelent LED fényforrással. Így már (adott LED fényforrás használata mellett) a kisgép lesz picit fényesebb (valamivel kisebbek a belső fényveszteségei).

A vicc az a dologban, hogy a kontraszt sem romlik láthatóan, mivel a LED (lencse íriszén később "elakadó") fénye eddig is elérte a DMD-t, tehát rontotta a kontrasztot. Ezután a lencse nagyobb írisze rontja majd a kontrasztot, viszont az eddigi probléma megszűnik ... így végül kb. ugyanott vagyunk kontrasztban, csak megnőtt a fényerő. Nekem tetszik! :-)

Számításaim szerint így (a "nagyobbik" Osram Stage LED használatával) kb. a(z általam bemért) Runco Q750i fényerejét lehet elérni a LED-esített baba-Barco-val. Mivel azonban ez a LED kb. 60W áramot eszik, így a gép ventillátorai alapjáraton forognak, a gép nem fűti be a szobát, stb. A LED (elméleti) élettartama 100e óra, úgyhogy nekem ez elég jól hangzik ...

Ez a megoldás (az elvárt felületi fényesség függvényében) kb. 220-250cm képszélességig teljesen élvezhető fényességű képet jelent. Kétgépes (21:9 oldalarányú) rendszer használatakor ez másfélszer nagyobb, azaz 330-375cm szélesség. Ennél már kevesebben vetítenek nagyobbat itthon ...

2. A kétgépes rendszer eddig nem igazán működött (volna) jól, mivel két gép képét nem lehet láthatatlanul összeilleszteni akkor, ha a tüköralagút bejárata nem egyenletes felületi fényességgel van megvilágítva. Az UHP lámpa fényfoltja sajnos nagyon egyenetlen megvilágítást biztosít, így viszont a kép szélén (a többgépes rendszerekben használatos maszkolás alkalmazásával) nem "fokozatosan" sötétedik el a kép, hanem "lépcsősen" (ezt bárki kipróbálhatja egy fekete papír szélét a projektor fényébe tartva a lencsétől pár centiméter távolságban). Nos, ez az a pont, ahol a LED "varázslatra" lehet képes: mivel a kollimátor lencsék a LED világító felületének a képét vetítik a tüköralagút bejáratára, így a LED fényfoltjának KÖZEL egyenletes a felületi fényessége. Az egyetlen gond az, hogy a ma létező legjobb LED-ek több pici LED-chip összeillesztésével készülnek és sajnos az illesztési vonalak nem világítanak, azaz feketék ... ezért a fényfoltban is fekete vonalak vannak. Nekünk csak a függőleges illesztési vonal a probléma (ez párhuzamos a lencse előtti maszk oldalával) viszont ez a probléma kezelhető úgy, hogy a LED-et valamennyivel (mondjuk 5-10 fokkal) elforgatjuk, hogy az illesztési vonalak "ferdén" álljanak (pluszban esetleg majd a képek illesztésénél a maszkoknak is adhatunk egy kis dőlést, hiszen senkit nem érdekel, hogy nem függőleges vonal mentén van összeillesztve a két gép képe, ha az illesztés szemmel láthatatlan).

Még nem próbáltam ki a dolgot, de 99,99%-ig biztos vagyok benne, hogy a "picit elforgatott" LED fényforrással teljesen jól össze lehet majd illeszteni a két proji képét. Innentől kezdve a LED kb. bármelyik hazai házimoziban (elvben) használható lenne jó nagy (méretű és felbontású, 21:9-es) kép vetítésére. Tudom, hogy (rajtam kívül) senki nem fog hasonló rendszert használni ... de azért gondoltam leírom ezt is...

Avatar
dzseki
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2011.01.27., csüt. 13:47
Értékelés: 10

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: dzseki »

Quetz írta:
2020.01.06., hétf. 17:07
Megakadt a szemem rajta, mert 0,66-os DLP van benne: LG CineBeam HU85LA 4K UST Laser Projector Review

A szerző jól forgatja a szavakat... Azt mondja a DLP projektorok velejárója a szivárvány hatás, amiért a színkerék a felelős, ebben viszont 3 lézer (RGB) van, tehát nem kell színkerék, a konklúziót pedig az olvasóra bízza bravo.gif
Azt mondja 100%-os méretben a betűk UHD-ban nem annyira élesek, mint amilyen lehetne, de 200%-os méretben nagyon éles, na ja az pont olyan, mintha 1080p lenne...
Nagyon szépek a színei is, még a netflix felirat pirosa is "szebb", mint bármi máson nézve, biztos a kitűnő színhűség miatt van ez.
No meg dícséri a 800:1-es kontrasztot, bár igaz fehér szobában nézte... ma már ennek is örülni kell 6000USD-ért?

Mindez 3 fényképpel megfejelve, természetesen szigorúan a projektorról és a távirányítóról.
BEAG HEC-45 - HiVox Lupus C Mk II S DAC - PC
VDC Marquee 9500LC CRT projektor

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Megakadt a szemem rajta, mert 0,66-os DLP van benne: LG CineBeam HU85LA 4K UST Laser Projector Review
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: -KP- »

CLYve írta:
2019.12.30., hétf. 18:20
Köszi a választ!
A lent említett gépekhez egyébként hogyan viszonyulnak minőség szempontjából a mai alsó kategória gépei?
Gondolok itt az Optoma HD 39 DArkbee, vagy BenQ W2000+ -re?
Sony VPL-HW40ES ajánlott vétel?
Én csak a Projection design-t láttam élőben többször is, de az ezeket a gépeket nagyon elveri szvsz.

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Red75 »

CLYve írta:
2019.12.30., hétf. 18:20
Köszi a választ!
A lent említett gépekhez egyébként hogyan viszonyulnak minőség szempontjából a mai alsó kategória gépei?
Gondolok itt az Optoma HD 39 DArkbee, vagy BenQ W2000+ -re?
Sony VPL-HW40ES ajánlott vétel?
A Benq w2000 jobb, mint az enyém, üveg optikája van, ezért élesebb a kép.
Ezt az Optomát még nem láttam. Persze a Samsungtól biztosan jobb. A Benq sokkal.
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
CLYve
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.03.23., kedd 07:12
Értékelés: 0

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: CLYve »

Köszi a választ!
A lent említett gépekhez egyébként hogyan viszonyulnak minőség szempontjából a mai alsó kategória gépei?
Gondolok itt az Optoma HD 39 DArkbee, vagy BenQ W2000+ -re?
Sony VPL-HW40ES ajánlott vétel?

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Red75 »

CLYve írta:
2019.12.30., hétf. 12:08
Jelenleg egy Samsung SPA 600B projektort használunk,

Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum, esetleg JVC DLA-X3, vagy Sharp XV-Z30000 jöhetne számításba.

Minden tapasztalatot, véleményt szívesen fogadok! :) :smile53:
Volt nekem A600-asom, de nagyon nem tetszett a képe. A mostani Benq 1090-esem is sokkal-sokkal jobb nála. Itthon volt alkalmam kipróbálni egy PD Prismát, illetve volt nekem JVC HD350 (ami az X3 elődje). Ez mindkettő nem egy picivel és nem is 10-15%-al jobb a Samsungnál, hanem "fényévekkel".
A Sharpot közelebbről nem ismerem, de egy ligában játszik a másik kettővel. Bármelyiket is választod, nem fogsz csalódni. :smile32:
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
CLYve
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.03.23., kedd 07:12
Értékelés: 0

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: CLYve »

Sziasztok!

Jelenleg egy Samsung SPA 600B projektort használunk, ami kb. 3,7 méterről vetít egy 92"-os grandview vászonra, amit kb. 3.5 méterről nézünk. Látva a használtpiaci felhozatalt elgondolkoztam egy esetleges cserén. Nem minden áron, csak akkor ha van értelme. Amiben előrébb szeretnék lépni az a fekete, illetve a kontraszt. Minden mással alapvetően meg vagyok elégedve. Max 300e-et szánnék rá. Az itt hirdetett Projectiondesign Avielo Prisma/Quantum, esetleg JVC DLA-X3, vagy Sharp XV-Z30000 jöhetne számításba.

Aki esetleg látta már a képüket van egyáltalán értelme a cserének? A samunak elég jó tulajdonságai vannak az árához képest, ami érdekelne, hogy ehhez képest ezek az 1-2 kategóriával magasabb árfekvésű/tudású gépek mennyivel vetítenek jobb képet. Nyilván egy jelentős előrelépés esetén nem sokat gondolkoznék, de egy 10-15%-os javulás miatt nem erőlködnék a cserével amíg a mostani gép muzsikál.

Havi 1-2 film, mellette 1-2 sorozat epizód amit proji előtt töltünk, időnként 720p-ben nézve, tehát nem vagyunk hardcore mozizók.

Minden tapasztalatot, véleményt szívesen fogadok! :) :smile53:

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Amerikából, de Norvégiából is szerintem. Seymour, Dreamscreen.no biztos van meg jópár. Ezek is prémium kategóriák. Hiccusz mef tudja mondani hogy az ő általuk forgalmazottaknak van-e külön szövet értékesítése. Lumenet-nek nem tudom, de szerintem nincs. Írj nekik és kérdezd meg.

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Lemmy9 írta:
2019.12.28., szomb. 19:30
Szőtt hangáteresztő vászonanyag beszerezhető adott méretre valahonnét? Egyre jobban idegesít a center alulról jövő hangja.
És ez 40 év után most tűnt fel? 31_1_21.gif
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
kpykpy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2016.03.13., vas. 20:33
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: kpykpy »

sziasztok!

van egy 3-4 éves belépő kategóriás projectra vásznam ami kb 2,5 éve a dobozában pihen (180x180cm).

Gondolom ennyi idő alatt már kialakult rajta pár hullám (még nem vettem elő megvizsgálni).

Van vmi módszer v javaslat, h hogyan javítható ki a hullámosodás? Diy módszerekre gondolok első sorban. Pl a két oldalára hátulról vmi merevítés vagy simán falécekből egy fakeret és arra rá ragasztani a vásznat "kifeszítve"?

Vidéki házba kellene, kb 2 havonta 2-3 napot használnám és emiatt nem vennék új vásznat.

Esetleg vmi tipp??? :) köszi!!
Samsung 65Q9FN
Anthem AVM60
ApollonAudio NCMP6200/NC500DualMono
Adam Audio GTC77/88/ANF10, Svs sb-2000
AQ forest, Inakustik Silver Premium, Supra
i5 6600k/Fatal1ty Z170/32Gb ddr4/MSI 1080Ti/Acer predator X35
Beyer DT990+Steinberg UR12
Psx,Ps2-3-4-5,Xbox360,XboxOneX,Wiiu,Switch

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Gbardo írta:
2019.12.21., szomb. 19:20
Sziasztok,
háthaq tudtok segíteni. Sony VPL HW55ES projektorba szeretnék új lámpát venni még karácsony elött, merre próbálkozzak? Előre is köszi a segíytséget.
Szia!
A linken találhatók megegyeznek az 55ES lámpamoduljával.Itt több lehetőség közül választhatsz.Az eredeti Philips izzóval a legdrágább.A többi utángyártott.Hogy képben, élettartamban van e különbség azt nem tudom.

https://www.projektoros-lampa.hu/lampak ... pl-hw50es/

Avatar
PJani
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2016.11.28., hétf. 17:04
Értékelés: 9

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: PJani »

Ha bp-i vagy akkor hétfőn talán még elérhető itt...https://avspecialista.hu/Lampa/Sony-VPL ... .html?ak=1
esetleg https://projektorbolt.hu/, szintén Bp.
Kis guglizás után sztem találhatsz még.

Avatar
Gbardo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2016.01.26., kedd 14:51
Értékelés: 30

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Gbardo »

Sziasztok,
háthaq tudtok segíteni. Sony VPL HW55ES projektorba szeretnék új lámpát venni még karácsony elött, merre próbálkozzak? Előre is köszi a segíytséget.

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

szepi0808 írta:
2019.11.19., kedd 17:56
Pont jóba álltál bele, mert ő az aki nagyon válogatós és már megnézet elég sok mindent. Amúgy tesztábrákat nem nézegettünk, de még finoman is fogalmazott, mikor összehasonlította, mert mikor kicseréltük a 9400-re rögtön azt mondták a többiek, hogy ez "fakó".
Ha valakinek a szemeit a Sony RC rendszerével be lehet csapni, akkor neki Sony projektort kell venni (persze ha van rá pénze). Ugyanezeket a digitális "túltolásokat" a képen (színek, "élesség", élek erősítése) bárki meg tudja csinálni (akár házilag is) bármelyik projektorral, a gond csak az, hogy minden digitális filter-nek látható nyoma van a képen. Ezek a hibák szemmel láthatóak, így akinek gyakorlott a szeme, az ránézésre megmondja, hogy pl. valóban éles a gép optikája vagy csak digitális "trükkökkel" próbálják meggyőzni a szemünket arról, hogy az. Sajnos az éles optikát (illetve a NAGY panelen élesen megjelenő képet, amihez egymástól független pixelek kellenek) semmi nem pótolhatja. Ha pótolhatná, azonnal vennék egy olcsó, műanyag optikás DLP projektort és a kép "digitális megdolgozása" után már kész is lenne a tökéletes vetítő. Vagy vennék egy LCD-t és még csak szivárványt sem kellene látnom soha többet (mondjuk most sem látom, csak nagyon ritkán). De SAJNOS ezek a dolgok nem így működnek...

> De én is ámulok rajta még mindig, hogy milyen jól sikerült ez a 270-es. Khaosz azt mondta rá, hogy "lemászik a kép a vászonról" De jó lenne, ha ő is írna, mert a nagy DLP-s 4K projit nézte előtte és volt véleménye róla.

Melyiket? A Barco Balder-t a DreamCinema-ban? Mert azt én is láttam. Akinek az nem tetszik, annak perfekt lesz egy Sony jól "feltekert" RC-vel...

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cutler »

szepi0808 írta:
2019.11.19., kedd 19:50
Nálunk nem szokás butítani a projektort. ;)
Ezt kifejthetnéd bővebben gondolkodik.gif

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Nálunk nem szokás butítani a projektort. ;)
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”