Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tom40 »



Megérkezett!
Ami mostanában nagyon ritka, itthon jobb áron kapható, mint Európa más országaiban!

 
En most akarom megvenni a Sony VPL-HW65ES projektort. Szerintetek erdemes meg sporolni hozza es ramenni erre az Optoma-ra? (asszony ki fog nyirni)
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: R_Andras »


Megérkezett!
Ami mostanában nagyon ritka, itthon jobb áron kapható, mint Európa más országaiban!
Blogom

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: upetat2 »

Szétszedjük! :-) Nem kérdés!! Nem álhatja útját a fejlődésnek :-)
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Hajrá Palikám! Itt már van egy 3chip-es DLP ami tunningért kiált...!;-)
 
Annak a tuningnak is megcsináltam közben a matematikai modelljét ... persze csak közelíteni lehet a valóságot, de úgy tűnik kb. fordítottan lesz arányos a fényerővel a kontraszt akkor, ha belülre is teszünk blendét meg a lencsébe is. Magyarul ha felezzük a fényerőt, duplájára nő majd a kontraszt. Harmad fényerőnél háromszorosára. Két lámpával és negyedelt fényerővel négyszeres lenne a kontraszt. Az meg kb. 8000:1 kontrasztot jelentene ... és persze a hónap végén egy durva villanyszámlát! :-).
 
De ehhez hozzá KELL férni a gépben a fényúthoz valahol a tüköralagút után de még a DMD előttt. Sajnos NEM biztos, hogy 3 chip-es gépben ez olyan egyszerű mint pl. a Barco-k esetén ... sőt, ha pl. az egész fényút üvegben fut ezen a szakaszon, akkor kb. megette a fene a gépen belüli blendét és akkor töredék hatást lehet csak elérni. Meglátjuk ... de a gépbe mindenképpen bele kellene nézni annak megállapításához, hogy ez egyáltalán lehetséges-e. És egy nyolcmilliós gépet szétszedni ... hát  ... izé ... :-)

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: upetat2 »

Hajrá Palikám! Itt már van egy 3chip-es DLP ami tunningért kiált...!;-)
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



Van egy jó ötletem DLP projektorok esetén kontraszt-tuningra. És szerintem életemben először olyan dolgot találtam ki, amit előttem még soha, senki nem talált ki és nem csinált meg. Hihi!
 
Az ötlet megértéséhez ezeket kell tudni:
 
- DLP esetén a kontraszt függ a kis tükröket elérő fénysugarak kúpszögétől és irányától IS. A kontraszt könnyen javítható a "problémás" sugarak "kizárásával" de persze ettől a fényerő csökken. A kontraszt két okból javul az optika blendézése által:
 
 

  Hihetetlen mit ki nem találsz és valósítod meg egy "kicsit" jobb képért minden elismerésem a tied 
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Van egy jó ötletem DLP projektorok esetén kontraszt-tuningra. És szerintem életemben először olyan dolgot találtam ki, amit előttem még soha, senki nem talált ki és nem csinált meg. Hihi!
 
Az ötlet megértéséhez ezeket kell tudni:
 
- DLP esetén a kontraszt függ a kis tükröket elérő fénysugarak kúpszögétől és irányától IS. A kontraszt könnyen javítható a "problémás" sugarak "kizárásával" de persze ettől a fényerő csökken. A kontraszt két okból javul az optika blendézése által:
 
1.) A fény kúpszögének csökkentése által az OFF állapotba billent tükröcskékről visszavert (majd egy fekete felületen elnyelt) fénysugarak "messzebb" kerülnek a gép lencséjének a felületétől. Emiatt a kis tükrök peremén (Gauss-görbe jelleggel) szórt fény kisebb intenzitású része jut be a lencsébe, majd onnan a vászonra. Magyarul a kúpszög csökkentésével a "káros" fénysugarakat TÁVOLABB "tettük" a gép lencséjétől ezért kevésbé lesz szürke a háttér, javult a kontraszt. 
 
2.) Az sem mindegy, hogy milyen szögben éri el a DMD felületét a fény, tehát azonos kúpszög esetén is javítható a kontraszt ha a fénykúp szimmetria-tengelyének a szögét változtatjuk (a DMD felületéhez képest). Ha a sugarak kisebb szögben érik el a felületet, a tükrök között az alattuk levő felületre jutó fényből kevesebb tud visszajutni a "felszínre" ezért ettől is javul a kontraszt.
 
- a kis tükrök peremén a fényszórás hullámhossz-függő, azaz a vörös sugarak csak kevésbé szóródnak (ezért vörösben durván jó a DLP gépek on/off kontrasztja) zöldben már több fény szóródik, kékben meg még több. Emiatt a DLP hátterének a "szürkesége" igazából nem is szürke, hanem kékes-zöldes színű. Színszűrőkkel megnézve a vásznon látott fényt ez szépen látszik is.
 
- az UHP lámpa fényében sokkal több zöld és kék van mint piros
 
Mindezekből a tényekből szerintem eddig csak az utolsót használták ki a lelkes amatőrök amikor a "színszűrős" tuningot kitalálták. Ennek a lényege az, hogy a gép lencséje elé egy enyhén vörös színszűrőt teszünk (ezen tehát "átvetít" a gép) és ezáltal a kép erős vöröses színezetet kap. Most jön a csel: ezután a gépet "bright" módba kapcsoljuk. Ettől kb. duplázódik a zöld és a kék fény mennyisége .. ezáltal újra "normál" színei lettek a képnek ... de közben az on/off kontraszt javult, hiszen a színszűrő kb. a felét elnyeli a zöld és kék fénynek, tehát a vásznon látható "szürkeségnek". 
 
Ez a színszúrős tuning szépen működik, a komolyabb gépekben (pl. Titan) gyárilag benne van (színszűrőn át jut a lámpa fénye a gépbe) de mindezeknek a megoldásoknak van egy közös tulajdonsága: VÁLOGATÁS NÉLKÜL "metélik ki" a zöld és kék fénysugarakat a lámpa fényéből. 
 
Az én ötletem a következő: csináljuk meg ugyanezt, de egy kicsit okosabban! Ne "vakon" szűrjük a fényt, hanem először "válogassuk ki" azokat a (zöld és kék) fénysugarakat a lámpa fényéből, amelyek "rossz" szögben haladnak, hiszen ezek azok amelyek a valódi kontraszt-problémát okozzák. Ezután CSAK EZEKET szűrjük ki a fényből! Így a "jó" (kék és zöld) fénysugarak maradnak CSAK meg, viszont ezek a "jó szögben" haladó sugarak valamivel jobb kontrasztot fognak adni végül.
 
Egyszerűen megfogalmazva: a "hagyományos" színszűrős tuning esetén MAXIMUM az adott gép Bright módban mért on/off kontrasztját lehetett elérni, ez egy elméletileg áthághatatlan elméleti maximum limit volt annak a módszernek az esetében.
 
Ezzel szemben az én módszeremmel LÉNYEGESEN JOBB on/off kontrasztot érhetünk el, mint amit a gép tudhatott eredetileg (bármilyen üzemmódba is kapcsoltuk) mivel ezután a gép csak az "ideális szögű" fénysugarakat használja a vetítéshez (zöldben és kékben, de vörösben amúgy is baromi jó a DLP kontrasztja, aki nem hiszi, nézze meg egy "színes" 3D szemüveggel, hogy milyen sötét a vászon a vörös lencsén át nézve!!!! :-).
 
No. Hát ennyi. 
 
Persze ennek megvalósításához hozzá kell férni a gép fényútjához a tüköralagút utáni első kondenzor-lencse környékén. Az én Barco gépeim esetén ez tökegyszerű ... viszont ott nem is nagyon van szükség ilyen tuningra. De pl. a Samu esetén kevésbé egyszerű a dolog, ott nem lehet simán "lepattintani" az optikai blokk tetejét 4db csavar kitekerése után ... pedig OTT aztán komoly eredményt lehetne elérni ezzel a módszerrel. Megmértem, a nálam levő samu kb. 3000:1 kontrasztot tud "Vivid" módban (persze ekkor tiszta zöld-kék a kép) és Cinema módban kb. 2200:1-et. Ha csak 20-30% plusz kontrasztot nyernénk ezzel a módszerrel a 3000:1 érték FELETT, no, hát ... az már konkrétan 3600-4000:1 környéke lenne és közben a színek is "normálisak" lennének. Ez már kb. a Titán kontrasztjának a szintje ... és ez már igen jól néz ki élőben, tudom, mert ezt néztem évekig. A 2000:1 és a 4000:1 között kb. "egy világnyi" a differencia. 4000:1 környékén már igen kevés film igen kevés jelenete tudja igazán "megszorongatni" a projektort, hiszen szinte minden jelenetben van legalább egy égő gyertya, egy lámpa vagy valami kis fényes dolog a képben és innentől kezdve a 4000:1 már elég jól néz ki a sötét jeleneteken is. Mielőtt valaki megkérdezi, IGEN, tudom, a JVC-k 50000:1 feletti kontrasztja nyilván még sokkal jobb feketét jelent, de szerintem a 2000->4000 lépés során lépünk át a "szürkeségből" a "minőségi kép" világába, ami még efelett van, az is nyilván látszik, de szerintem az már csak a hab a tortán.
 
Persze ezzel a módszerrel minden DLP képe javítható, ahol a lámpa egyes színekben fényesebb mint más színek esetén. Mivel ez elsősorban az UHP lámpára jellemző, ezért pl. az újabb, UHP lámpás gagyi-4K gépek kontrasztja is javítható lenne így ... és TALÁN ez az a módszer amivel a "fos" helyett egy "elfogadható" szintre lehetne "tornázni" a kontrasztjukat. TALÁN a lézeres gépek esetén is működne ez a módszer, de ezt ki kellene próbálni élőben .... és azokat a gépeket nem ismerem, nem tudom, hogy pl. a fényút egyszerűen hozzáférhető-e. Ráadásul azok a gépek újak, jótállásosak, nem biztos, hogy sokan akarnak szétszedni egy ilyen gépet és elveszteni a garanciát ... mennyivel egyszerűbb a szürkeséget nézni a vásznon ... bő 1 millióért! :-)
 
Hamarosan kipróbálom a dolgot élőben, nyilván egy Barco-val és beszámolok az eredményről... 

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 725

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: phyton71 »



Én festő vagyok, kipróbáltam nagyon sokféle anyagot, árnyalatot, de meg sem közelíti egy normális vetítőfelület képességeit. A vetítővászon, persze nem a kínai fehér pvc-ről beszélek, az nem hiába erre a célra készül.
Nagyon kíváncsi lenne a fL értékre, mert egy sima matt héra sem tud egészen 1.0 visszaverni, ez a szürke meg kb 0.5 ha lehet, a színvisszaadásól, élességről meg ne is beszéljünk. Általános szokás, hogy amíg nem próbálják ki a normális vásznat a felhasználók, addig istenítik, hogy milyen jó a festett felület, hú de sok visszajelzést kaptam már ezzel kapcsolatban

Szerencsére én nem érzek késztetést jelenleg arra,hogy cseréljem a festett felületet,100%-os élvezeti faktort nyújt a családnak még nappali fényben is.
Ez nem jelenti azt,hogy egyszer nem lesz vászon a falon.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Online
Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Én festő vagyok, kipróbáltam nagyon sokféle anyagot, árnyalatot, de meg sem közelíti egy normális vetítőfelület képességeit. A vetítővászon, persze nem a kínai fehér pvc-ről beszélek, az nem hiába erre a célra készül.
Nagyon kíváncsi lenne a fL értékre, mert egy sima matt héra sem tud egészen 1.0 visszaverni, ez a szürke meg kb 0.5 ha lehet, a színvisszaadásól, élességről meg ne is beszéljünk. Általános szokás, hogy amíg nem próbálják ki a normális vásznat a felhasználók, addig istenítik, hogy milyen jó a festett felület, hú de sok visszajelzést kaptam már ezzel kapcsolatban
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 725

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: phyton71 »


Önmagában attól, hogy egy felület fekete, nem lesz jobb a kép.
Igen,pár információt begyűjtöttem ezzel kapcsolatban,hogy milyen festékkel induljak neki. Bár amennyire jelenleg az időm nem engedi lehet,hogy a projekt soha nem fog megvalósulni,marad a szürke bevált felület,viszont egy kalibrációt elbírna a rendszer.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Még a fekete felületet kipróbálom,már csak a kíváncsiság miatt is.
Önmagában attól, hogy egy felület fekete, nem lesz jobb a kép.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 725

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Az igazat megvallva nincs itthon kalibráló rendszerem hozzá,és DIY megoldás nem professzionális vászon,de nekem mindig öröm a vetítés erre a felületre.Még a fekete felületet kipróbálom,már csak a kíváncsiság miatt is.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Akkor pontosítok, a köztes színárnyalatokat..
Nincs olyan, hogy a 100% szaturált színeket ne tudná csak a pld. 50%-ost. Ugyanúgy kell kalibrálni, mint ha matt fehér vászonra vetítenél. Semmi különbség nincs. 

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Azt gondolom nem tudod hozzá kalibrálni a színeket hiszen nem tudja elérni soha a csúcsfényerejét az egyes színeknek a referencia érték! 
A kettőnek semmi köze egymáshoz.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Ok, de mennyit buknak a világos jelenetek egy ilyen fekete vászonnal?
Semennyit. Sőt. Fehérebb rajta a fehér, mint a matt fehér vásznon.

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: paler »


Azt gondolom nem tudod hozzá kalibrálni a színeket hiszen nem tudja elérni soha a csúcsfényerejét az egyes színeknek a referencia érték! Ha meg 8000 lumennel csinálod , hogy ok legyen , semmi értelme szürkézni hiszen a fekete meg kuka lesz.
Akkor pontosítok, a köztes színárnyalatokat..

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: upetat2 »

Hiccuszal egyszer ezt kipróbaltuk ès abszolute felkapcsolt lámpával működik, tehát tényleg arra érdemes használni amire való! De az nem a sötét moziszoba
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: upetat2 »

Azt gondolom nem tudod hozzá kalibrálni a színeket hiszen nem tudja elérni soha a csúcsfényerejét az egyes színeknek a referencia érték! Ha meg 8000 lumennel csinálod , hogy ok legyen , semmi értelme szürkézni hiszen a fekete meg kuka lesz.
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 725

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: phyton71 »




Semmit sem

.
 
 
Youtube video alapján semmit nem állítanék biztosra, de amit saját tapasztalatból állíthatok: csorbul!
Tegyél mellé egy fehér lapot és látod , hogy a fehér világos szürke . Ezzel mennek a levesbe a színek is. A fekete illetve szürke vásznakat világos szobába találták ki ami tényleg világosat jelent.Ott működik! Véletlenül van egy szürke prémium vásznam és van egy fehér is . A sötét moziszobában a szürke abszolute hátrányban van , fekete persze jobb rajta , de minek... a full fekete vaszon meg csillog mint állat . De az szintén világos szobába való...

Én szürke felületre vetítek,elég sokat nézünk filmeket napközben is főleg a srácok,de nem vettem észre,hogy bárminemű hátránya lenne fehérrel szemben. De az igazat megvallva nincs nagy tapasztalatom a felsőbb kategóriás vásznakkal,egyszerű felhasználó vagyok.De hiszek a tapasztaltabb kollégáknak.
Egyébként szeretek kísérletezgetni,már pár projekten túl vagyok,és tanulok mindig valamit.Sajnos az utóbbi időben nem nyílt alkalmam otthoni professzionális bemutató termeket látogatni,de be kell pótolnom az utóbbi 10-évet.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: paler »



Youtube video alapján semmit nem állítanék biztosra, de amit saját tapasztalatból állíthatok: csorbul!
Tegyél mellé egy fehér lapot és látod , hogy a fehér világos szürke. Véletlenül van egy szürke prémium vásznam és van egy fehér is . A sötét moziszobában a szürke abszolute hátrányban van , fekete persze jobb rajta , de minek... a full fekete vaszon meg csillog mint állat . De az szintén világos szobába való...
Én is így gondolom, a világos jelenetek fényereje csökken, de a színeket szerintem után lehet kalibralni. De a fényerőveszteséget már sokkal nehezebb.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: upetat2 »


 
Semmit sem csorbul.
 
 
Youtube video alapján semmit nem állítanék biztosra, de amit saját tapasztalatból állíthatok: csorbul!
Tegyél mellé egy fehér lapot és látod , hogy a fehér világos szürke . Ezzel mennek a levesbe a színek is. A fekete illetve szürke vásznakat világos szobába találták ki ami tényleg világosat jelent.Ott működik! Véletlenül van egy szürke prémium vásznam és van egy fehér is . A sötét moziszobában a szürke abszolute hátrányban van , fekete persze jobb rajta , de minek... a full fekete vaszon meg csillog mint állat . De az szintén világos szobába való...
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 725

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: phyton71 »


Ok, de mennyit buknak a világos jelenetek egy ilyen fekete vászonnal?
Semmit sem csorbul.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: paler »


Így van. Amúgy hihetetlen népszerű, hisz ami itt látható, az nem parasztvakítás, valóban működik, s bármikor reprodukálható. Tény, hogy nem annyiba kerül, mint egy sima, közönséges matt fehér felület. Nem is azt nyújtja, persze! Olyan környezetbe, ahol eredendően világosak a falak vagy sötét ugyan, de van beszűrődő fény, vagy tudatosan nem akarnak teljes elsötétítést (mert mondjuk közben beszélgetnek, esznek, söröznek, stb.), oda ennél nincs jobb ma.Ok, de mennyit buknak a világos jelenetek egy ilyen fekete vászonnal?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: komarfamily »


Furcsallom, hogy eddig egy moziszobaban sem lattam itt a forumon!
 
Mas a szuleimhez tervezek egy projit de csak ultra rovid szorasu(nem tudom igy hivjak-e magyarul;)) johet szoba. Neztem 200 es 2000 font kozott van valasztek rendesen. Valakinek esetleg ilyen tapasztalata van?
 
Talaltam egy optoma x320ustt ami szimpi. Ami nagyon tetszik az a xiaomi lezeres vetitoje de 2000t nem adok erte.

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: irishcream »



Nem titok.
MDF lap a felület amit fekete/fehér mat zománc festék keverékével hengerrel lefestettem,majd excenteres csiszolóval simára csiszoltam,érdekessége a csiszolásnak,hogy mat maradjon,ehez van speckó csiszoló korongom.
Néhány rosszabb minőségű kép.image.jpeg
image.jpeg
image.jpegimage.jpeg
Érdekessége ennek a felületnek,hogy iszonyat sima,és gyönyörű minőségben adja vissza a színeket.

Kedvet kaptam, kipróbálni.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”