Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Nem mondtam,hogy az jó,csupán arra utaltam hogy nem mindíg a minőség győz.Az LCD és a LED esetében is a praktikum győzött.
Arról nem beszélve, h elnézve az LG-t, már mint maga a készülék minőségét. A mai gépek köszönő viszonyban sincsenek esztétikumra, anyagminőségben a régiekhez. Full műanyag a a Samu, de a leggagyibb recsegős elől a káva. A hátsó része meg a puhább még gagyibb. Nem csoda, h bezörögnek a hangszórók, azt vetetik az emberekkel a hangprojektort. Az LG Full üveg, minden szépen kidolgozott, öröm ránézni. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Ez igaz egészen addig, míg mondjuk egy 122" képátlójú tv-t nem egy darabba fognak legyártani, hanem 6db modulból kell majd összepakolni, úgy mint pl. a rendezvényeken használt LEDfalakat. Inkább csak a helyszükséglet az ami gond lehet egy normál magyar nappaliban egy motoros vászonnal szemben. Mivel a vászont bármikor el lehet tüntetni mikor nincs rá szükség.
Vagy a TV is feltekerhető lesz...
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

És szted ez jó? Behalt a plazmám, kénytelen voltam venni egy 55 samu LED-et, azért ma is hagy kívánni valót maga után. A plazma a mai napig emészthetőbb természetesebb képet tud, a tévé adásokat nem is említve. Sajnálatos, h kukázták a gyártók, illetve, h a bamba borjú tömegek orrcimpa tágultan ették a LED tévé szót, mintha az LCD nem az lett volna előtte. Bedőltek a nagy shit dumának. 
 
Akkor ezek szerint visszalépésnek,éled meg a cserét?
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


5-éve van 55-ös TV-m azóta nem vágytam még nagyobbra,bár párszor elgondolkodtam rajta,ha oda kerül a sor vennék nagyobb TV-t.De ez valóban a jövő zenéje,változhat az álláspontom,nem ragaszkodom annyira a múltbéli berögződéseimhez elég rugalmas tudok lenni.
2006-ban vettem az első 42" plazmámat azóta vettem 46 ost és a mostani már 65" ami megvan lassan két éve de ha cserélnék mondjuk egy nagyobbra akkor min egy 92-100"ban gondolkoznék, a proji az proji nálam az az igazi kép...de ki tudja mit hoz a jövő -
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


És szted ez jó? Behalt a plazmám, kénytelen voltam venni egy 55 samu LED-et, azért ma is hagy kívánni valót maga után. A plazma a mai napig emészthetőbb természetesebb képet tud, a tévé adásokat nem is említve. Sajnálatos, h kukázták a gyártók, illetve, h a bamba borjú tömegek orrcimpa tágultan ették a LED tévé szót, mintha az LCD nem az lett volna előtte. Bedőltek a nagy shit dumának.Nem mondtam,hogy az jó,csupán arra utaltam hogy nem mindíg a minőség győz.Az LCD és a LED esetében is a praktikum győzött.

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: paler »


Tényleg nehéz bánni a nagy TV-vel, mert nehéz és hosszú, liftbe nem fér be a dobozával, a lépcsőn is nehéz elfordulni vele,
Ez igaz egészen addig, míg mondjuk egy 122" képátlójú tv-t nem egy darabba fognak legyártani, hanem 6db modulból kell majd összepakolni, úgy mint pl. a rendezvényeken használt LEDfalakat. Inkább csak a helyszükséglet az ami gond lehet egy normál magyar nappaliban egy motoros vászonnal szemben. Mivel a vászont bármikor el lehet tüntetni mikor nincs rá szükség. 

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Sony HW55 projektorom 820 óránál kiírta, hogy tisztítsam ki a filtert, manuál szerint ez 1500 óra környékén lenne kb. Nem dohányzik, külön szobája van és takarítani is gyakran szoktunk. Valami para lehet? 
Hát, akkor tisztítani kell de ha már levetted akkor a lámpa modult is nézd meg, mert ott is leülhet a por, mint itt:

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


De öt éve meg 40" TV volt náluk.Térjünk vissza rá 5 év múlva.Emlékszem milyen viták voltak LCD kontra plazma ügyben.Mára nincs miről beszélni ugye?
És szted ez jó? Behalt a plazmám, kénytelen voltam venni egy 55 samu LED-et, azért ma is hagy kívánni valót maga után. A plazma a mai napig emészthetőbb természetesebb képet tud, a tévé adásokat nem is említve. Sajnálatos, h kukázták a gyártók, illetve, h a bamba borjú tömegek orrcimpa tágultan ették a LED tévé szót, mintha az LCD nem az lett volna előtte. Bedőltek a nagy shit dumának. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: phyton71 »


De öt éve meg 40" TV volt náluk.Térjünk vissza rá 5 év múlva.Emlékszem milyen viták voltak LCD kontra plazma ügyben.Mára nincs miről beszélni ugye?
5-éve van 55-ös TV-m azóta nem vágytam még nagyobbra,bár párszor elgondolkodtam rajta,ha oda kerül a sor vennék nagyobb TV-t.De ez valóban a jövő zenéje,változhat az álláspontom,nem ragaszkodom annyira a múltbéli berögződéseimhez elég rugalmas tudok lenni.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Gbardo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2016.01.26., kedd 14:51
Értékelés: 30

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Gbardo »

Sony HW55 projektorom 820 óránál kiírta, hogy tisztítsam ki a filtert, manuál szerint ez 1500 óra környékén lenne kb. Nem dohányzik, külön szobája van és takarítani is gyakran szoktunk. Valami para lehet? 
Sony AG9 65"/Sony VPL-HW55ES/Screenline WavePlus Tensione 96"/Arcam AVR5/Oppo103D/CA CXN V2/B&W CM6 S2/B&W CMC S2/B&W M1/B&W PV1D/Audioquest Rocket 44/Audioquest X2/Audioquest Boxer/Audioquest Sydney/vmi Hama hdmi

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyeniko »


Tényleg nehéz bánni a nagy TV-vel, mert nehéz és hosszú, liftbe nem fér be a dobozával, a lépcsőn is nehéz elfordulni vele, a dobozból kivéve már vigyázni kell rá, mint a hímes tojásra.
Arról nem is beszélve, hogy ha VA paneles, akkor a betekintési szöge az Achilles sarka, feltéve, hogy az illendő távolságból nézzük. Nem nagyon akarózik most számolgatni, de 330 cm-ről nézzük a 82"-t, középről OK, de ha pl. 4-en néznénk egymás mellett ülve, akkor a szélen ülők a kép túloldali szélét már elég nagy szögben látnák, ilyenkor már kicsikét kezd fakulni a kép.
Ha IPS paneles (mint pl. a 2 m Ft alatti 86"), akkor ez nem gond, de a kontrasztja nem acélos. Ha oled, akkor pedig elérhetetlen az ára miatt.
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Hosszú távon sztem a tv a nyertes a projival szemben egy bizonyos képméretig. A kényelem fontosabb lesz főleg a nappaliban, mert nem kell pl állvány a proji nak nem kell bevésni a hdmi kábelt nem kell 220v vinni oda, a vászont sem kell felfurni semmilyen kábelt nem kell oda vinni és még sorolhatnám az előnyeit...
Viszont nálam egy projinak a képe adja az igazi mozis filinget, mert valahogy sokkal jobb mint egy akármilyen nagy tv-nek a képe..... de az idő úgyis méghozzá a választ -
Amennyiben ha arra gondolok néha ha átjön valamilyen Rég nem látott ismerős és meglátja a 65" plasmat már annak a képétől is el van ájulva, hogy milyen nagy...A proji már csak ráadás..
Sajnos az átlagnak már az 42-50 is bőven megfelel -

A moziszoba megint más kategória,de még a mozisok között is nagyon kevés az a szerencsés akinek ilyen van.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



Egy 86" 4k HDR TV ma 1,85 M Ft ami karácsonykor kevesebb lesz jövőre mégkevesebb, igaz ez csak közepes méretű kép, de lehet bármilyen fényviszony mellett használni, egy minőségi vetítő + rendes
vászon is itt kezdődik árban kb, nyilván nagyobb képpel de a felhasználók minimum 99%-a a nappaliban mozizik ahol nem lehet megteremteni a projektoros vetítéshez a feltételeket, senkinek nem lesz fekete
nappalija, még a vászonnál és annak környezetében az oldalfalakon sem. Külön moziszobája meg 1-2 embernek van, az megint más. Pár év és 2,5 m széles HDR TV lesz ilyen árban vagy olcsóbban.

 
 
Hosszú távon sztem a tv a nyertes a projival szemben egy bizonyos képméretig. A kényelem fontosabb lesz főleg a nappaliban, mert nem kell pl állvány a proji nak nem kell bevésni a hdmi kábelt nem kell 220v vinni oda, a vászont sem kell felfurni semmilyen kábelt nem kell oda vinni és még sorolhatnám az előnyeit...
Viszont nálam egy projinak a képe adja az igazi mozis filinget, mert valahogy sokkal jobb mint egy akármilyen nagy tv-nek a képe..... de az idő úgyis méghozzá a választ -
Amennyiben ha arra gondolok néha ha átjön valamilyen Rég nem látott ismerős és meglátja a 65" plasmat már annak a képétől is el van ájulva, hogy milyen nagy...A proji már csak ráadás..
Sajnos az átlagnak már az 42-50 is bőven megfelel -
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Arról nem is beszélve,hogy a mostani TV-ket sem gyártják 5-évnél hosszabb időre. De én sem gondolom,hogy elterjednek az 55-65"-nál nagyobb TV-k főleg a mozisok körében a Skandinávok-Németeknél is az 55-65" TV-k vannak jobban elterjedve,most meg az Oled TV-kel szenvednek. Őszintén szólva,nekem  sem kéne a nappaliba 100"-os üveglap.
De öt éve meg 40" TV volt náluk.Térjünk vissza rá 5 év múlva.Emlékszem milyen viták voltak LCD kontra plazma ügyben.Mára nincs miről beszélni ugye?

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: paler »


A kérdés az,hogy mikor érik el az egyéb kijelzők azt a méretet amikor már nem lesz érdemes projectort venni?Ahogy a technika feljődik lehet,hogy hamarosan!
Igaz nem otthoni felhasználás, de nyáron linkeltem be ezt a cikket Ha lassan is de a filmszínházakba is előbb-utóbb elfog terjedni a OLED kijelzős képmegjelenítés. Hiccusz ugyan a hang miatt kétségeit fejezte ki, de gondolom valamilyen trükkel majd megfogják oldani azt is hogy a hangforrás valami úton-módon úgy hallatsszon mintha a képernyőből szólna.  Nem hiába vettem meg a Samsung a Harman csoportot is. 
 







JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Arról nem is beszélve,hogy a mostani TV-ket sem gyártják 5-évnél hosszabb időre. De én sem gondolom,hogy elterjednek az 55-65"-nál nagyobb TV-k főleg a mozisok körében a Skandinávok-Németeknél is az 55-65" TV-k vannak jobban elterjedve,most meg az Oled TV-kel szenvednek. Őszintén szólva,nekem  sem kéne a nappaliba 100"-os üveglap.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Talán azt érzem, h kicsit saját fejjel gondolkozol, és inkább az vázolod amit szeretnél. Valószínűleg nincs ilyen statisztika, h a világban mondjuk hány darab fogy X-X méretből. Jártam azért németben, a tesóiknál pár lakásban. Nem mondanám h agyonvágtak az óriási tévék. Azt el tudom képzelni, h Európa kicsit jobb keresetű részein darabszámra több nagyobb tévé fogy, mint itthon. Abban viszont biztos vagyok, h ott is a kisebb modellek győznének számszakilag. Azt azért tudomásul kell venni, mi egy nagyon vékony réteg vagyunk, aki foglalkozik ezzel, h milyen és mekkora, és min nézzük a kedvenc filmjeinket. Ne számoljuk azt a réteget aki becsámpázik a boltba, teli van zsetonnal aztán, kérem a legnagyobbat, mert megtehetem, aztán nézi rajta a rippelt 1.5 gigás anyagokat. Nem gondolom, h bármi is letörné az igazán nagy tévék árát. Nem fognak tömegesen vásárolni, a spec réteg meg megveszi bármilyen drágán. Az FF DSLR ára sem zuhog lefelé, pedig van mögötte jó pár év. Nagy tévék is vannak nem is tudom igazán hány éve, de nem 1-2. Emlékeim szerint szóba került ez a kérdés vagy 4 éve, aztán azóta sem változott semmi. Pedig nagy remények voltak akkor is. Persze megértem, aki viszonylagos kényelme miatt szívesen nézne 100" tévét a falán, de ez a méret mindig drágább lesz, mint egy proji. 
75" TV már van  elfogadható árban és létezik 88" is,szóval közeledünk a 100"-hez.A jövő eldönti majd.Persze hogy a saját fejemmel gondolkodom,máséval nem igazán tudok.Az átlag háztartásban  valóban kisebb méret a tendencia,de a projektorok sem lógnak minden nappaliban.

Avatar
Muszklismick
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2008.12.02., kedd 22:19
Értékelés: 229

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Muszklismick »

100" már régóta van csak még magas az ára, de a plazma is 10 millió volt anno ajándék suzukival :-)
 

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


A képméret igaz Magyarországra,de nyugaton a helyzet a jövedelmek miatt más.Annak idején a plazma volt az isten,aztán kihalt a dínókkal.Semmi bajom a projektorokkal,csak a tömegek fognak dönteni és a pénz beszél.Láttam én is olyan projektort amit szívesen elfogadnék,csak az árcédulán egy nullával több volt a kelleténél.
Talán azt érzem, h kicsit saját fejjel gondolkozol, és inkább az vázolod amit szeretnél. Valószínűleg nincs ilyen statisztika, h a világban mondjuk hány darab fogy X-X méretből. Jártam azért németben, a tesóiknál pár lakásban. Nem mondanám h agyonvágtak az óriási tévék. Azt el tudom képzelni, h Európa kicsit jobb keresetű részein darabszámra több nagyobb tévé fogy, mint itthon. Abban viszont biztos vagyok, h ott is a kisebb modellek győznének számszakilag. Azt azért tudomásul kell venni, mi egy nagyon vékony réteg vagyunk, aki foglalkozik ezzel, h milyen és mekkora, és min nézzük a kedvenc filmjeinket. Ne számoljuk azt a réteget aki becsámpázik a boltba, teli van zsetonnal aztán, kérem a legnagyobbat, mert megtehetem, aztán nézi rajta a rippelt 1.5 gigás anyagokat. Nem gondolom, h bármi is letörné az igazán nagy tévék árát. Nem fognak tömegesen vásárolni, a spec réteg meg megveszi bármilyen drágán. Az FF DSLR ára sem zuhog lefelé, pedig van mögötte jó pár év. Nagy tévék is vannak nem is tudom igazán hány éve, de nem 1-2. Emlékeim szerint szóba került ez a kérdés vagy 4 éve, aztán azóta sem változott semmi. Pedig nagy remények voltak akkor is. Persze megértem, aki viszonylagos kényelme miatt szívesen nézne 100" tévét a falán, de ez a méret mindig drágább lesz, mint egy proji. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Fish »


a 2,5m széles vagy nagyobb tv ket ,hogyan viszik haza az emberek és hogyan viszik be a lakásukba házukba? a méretükön kívül ott a súly is.. nem lesznek sosem 3m átlójú tévék, mert az emberek 99% -a nem tudja bevinni az otthonukba ,marad a vetítés, ami elfog terjedni hamarosan az a (ultra)short throw projik,ledobod a fal mellé és ott a 2-3m átlós képed jó minőségben, nem kell agyon sötétíteni  a szobát..elérhető áron ,megfogják venni az emberek  a nagy kép miatt.. ha már 2-300e ft körül fasza minőséget fognak kapni ,nem fognak tv ket cipelni haza..  
 
 

 

 
 

proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Muszklismick
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2008.12.02., kedd 22:19
Értékelés: 229

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Muszklismick »


Egy 86" 4k HDR TV ma 1,85 M Ft ami karácsonykor kevesebb lesz jövőre mégkevesebb, igaz ez csak közepes méretű kép, de lehet bármilyen fényviszony mellett használni, egy minőségi vetítő + rendes
vászon is itt kezdődik árban kb, nyilván nagyobb képpel de a felhasználók minimum 99%-a a nappaliban mozizik ahol nem lehet megteremteni a projektoros vetítéshez a feltételeket, senkinek nem lesz fekete
nappalija, még a vászonnál és annak környezetében az oldalfalakon sem. Külön moziszobája meg 1-2 embernek van, az megint más. Pár év és 2,5 m széles HDR TV lesz ilyen árban vagy olcsóbban.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Ez már sok éve téma, a vetítésnek van egyfajta filingje, amit semmi nem pótol. Ez elsősorban nem tévé képméret függvénye. No meg egy igazán minőségi úgymond hatalmas kép tévétől csillárdokké lenne kapható. Kb. egálba van egy jó tűrhető proji ára egy 65" minőségibb tévével, felette meg húú. Azt gondolom a nagy tévé nem versenytársa a projektornak. Eleve elég speckó réteg megy már 65" fölé. Látszik az áruházak polcain mi az amit visznek, 55" de inkább alatta, 65, és felette méretekből nem is igazán van demó, vagy raktárkészlet.A képméret igaz Magyarországra,de nyugaton a helyzet a jövedelmek miatt más.Annak idején a plazma volt az isten,aztán kihalt a dínókkal.Semmi bajom a projektorokkal,csak a tömegek fognak dönteni és a pénz beszél.Láttam én is olyan projektort amit szívesen elfogadnék,csak az árcédulán egy nullával több volt a kelleténél.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


A kérdés az,hogy mikor érik el az egyéb kijelzők azt a méretet amikor már nem lesz érdemes projectort venni?Ahogy a technika feljődik lehet,hogy hamarosan!
Ez már sok éve téma, a vetítésnek van egyfajta filingje, amit semmi nem pótol. Ez elsősorban nem tévé képméret függvénye. No meg egy igazán minőségi úgymond hatalmas kép tévétől csillárdokké lenne kapható. Kb. egálba van egy jó tűrhető proji ára egy 65" minőségibb tévével, felette meg húú. Azt gondolom a nagy tévé nem versenytársa a projektornak. Eleve elég speckó réteg megy már 65" fölé. Látszik az áruházak polcain mi az amit visznek, 55" de inkább alatta, 65, és felette méretekből nem is igazán van demó, vagy raktárkészlet. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

A kérdés az,hogy mikor érik el az egyéb kijelzők azt a méretet amikor már nem lesz érdemes projectort venni?Ahogy a technika feljődik lehet,hogy hamarosan!

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1447
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 807

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Más téma.
 
A technika fejlődik. Valamilyen szempontból legalábbis van fejlődés. Az Epson 9300 például nagyon fényes ... de az egy jó kérdés, hogy miért?
 
A LCD gépekben polárszűrők vannak, tehát a fény kb. felét azonnal "kukázza" az LCD gép CSAK azért, mert polarizált fény kell neki a vetítéshez. Ha ugyanezzel a lámpával mondjuk egy 3 chip DLP lenne szerelve, annak akár 2x fényesebb is lehetne a képe (mivel a polárszűrőkön kívüli alkatrészek igen hasonlóak ezekben a típusokban).
 
Azt gondolom, hogy az UHP lámpák technológiája igenis sokat fejlődött az elmúlt években. Az újabb lámpatípusok több fényt is hozhak létre (nagyobb nyomáson "dolgoznak") és kevesebb veszteséggel is hasznosítják a megtermelt fotonokat. Magyarul egy modern pl. 250W-os lámpa több fényt juttat a gép tüköralagútjába mint egy 10 évvel ezelőtti típus. Ebből adódik a nyilvánvaló ötlet: nem lehetne-e az új, modern, jobb lámpát betenni egy régebbi (de "komoly") gépbe? Ha igen, akkor jelentős fényerőt nyerhetnénk.
 
A másik előnye ennek az lenne, hogy a két lámpás gépek egy lámpával érnének el közel ugyannyi fényerőt, amihez addig kéttő kellett. Kevesebb áramfogyasztás, kevesebb hő, lassabban forgó ventillátorok, kevesebb zaj lenne az eredmény.
 
Azt hiszem a közeljövőben színkerekek színezgetése helyett ezzel fogok foglalkozni ... :-) 

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”