Oldal: 1 / 191

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Elküldve: 2024.04.11., csüt. 13:29
Szerző: Lemmy9.1
dr-evil-austin-powers.gif
dr-evil-austin-powers.gif (252.59 KiB) Megtekintve 163 alkalommal

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Elküldve: 2024.04.11., csüt. 11:26
Szerző: Apaci72
lasers.jpg
lasers.jpg (14.94 KiB) Megtekintve 182 alkalommal

Re: Projectiondesign F32 vizsim bright

Elküldve: 2024.04.10., szer. 22:53
Szerző: gyulaipal
Ja, természetesen ha BÁRKI találkozik BÁRHOL olyan projektorral amiben RGB lézer a fényforrás, de a gép valamiért már "halott", akkor NAGY öröm lenne szétszedni és megpróbálni újrahasznosítani belőle a fényforrást.

Viszont azt nagyon NEM ajánlom, hogy valaki otthon ilyen lézerekkel játsszon, kivéve ha pontosan tudja, hogy mit csinál. Ezek a lézerek jóval izmosabbak, mint amit az átlagember megszokott ...szóval NAGYON könnyű velük kiégetni valakinek a szemét. A manapság gyárott RGB lézer modulokból kb.65W fény-energia tud kijönni és ezt össze lehet fókuszálni nagyon kicsi felületre. Ez nem csak az emberi bőrt égeti át pillanatok alatt, de kb. bármi mást is (húst, csontot, fémet, gyakorlatilag bármit, ami elnyeli a fény által szállított energiát). EZ NAGYON VESZÉLYES JÁTÉK!

Viszont ettől még a lézer egy ideális projektor fényforrás, szóval ha valakinek esetleg a kezébe kerül ilyen gép (vagy akár a belőle kiszerelt lézer-modul) az szóljon és építünk belőle fényforrást projektorba ...

GyP

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Elküldve: 2024.04.09., kedd 16:22
Szerző: gyulaipal
Conaty írta:
2024.03.02., szomb. 10:12
gyulaipal írta:
2018.03.21., szer. 13:52
Megcsináltam!
 
Már tudok "jelet" tenni a képfelületre "röptében". Este megcsináltam!...
Léptetőmotorok funkciói és alkalmazásai
1. Nagy pontosságú vezérlés...
Köszönöm az információt, teljesen egyet is értek, de ez egy 2018-as (több, mint 6 éves) hozzászólásom volt. Amiről akkoriban szó volt, az ma már kicsit elavult dolog ... azt hiszem legalábbis. Ma már tudjuk RS232-es porton küldött utasításokkal szabályozni a fényforrás fényerejét, mind UHP-s mind LED-es gépek esetén. A léptetőmotoros vezérlésnek ma már csak a "gyorsaság" miatt lenne értelme, mert ezzel kikerülnénk a proji "agyát" ... aminek ezen kívül is van elég "dolga". De mondjuk az igaz, hogy az RS232 utasítások csak akkor működnek, ha maga a projektor képes vezérelni a fényforrást, aminek szükséges feltétele tipikusan az, hogy a gép "tudjon" a fényforrásról (pl. az UHP gép egy utólag beépített LED fényforrással NEM tud róla, hogy nem lámpa van benne, így vezérelni sem fogja a LED-et). Ilyen esetben nagyon is logikus lehet az íriszek vezérlése pl. léptetőmotorral.

Más téma: mivel megígértem, hogy leírom a kúpos tüköralagút hatásmechanizmusát, most megteszem. De remélem utoljára.

A kúpos tüköralagút lényege, hogy az alagút bejárata "keskenyebb" mint a kijárata. Tipikusan négyzet alakú a bemenő felület és 16:9 oldalarányú a kimenet. A tükörfelületek kúpossága miatt visszavert fény (optikai tengelyhez mért) szöge minden visszaverődés során csökken, így pedig növekszik a DMD-re eső fényfolt felületi fényessége. Eredetileg, amikor egy lámpával használunk egy kétlámás gépet, a fényfolt felületének a FELE függőleges fekete csíkokból áll, amely "sötét" felületek a kikapcsolt lámpa fényét hoznák be a tüköralagútba ... ha a második lámpa nem lenne kikapcsolva. A kúpos tüköralagút "eltünteti" ezeket a fekete csíkokat a fényfoltból, így duplázva a felületi fényességet. Más szóval: a kúpos tüköralagúttal NAGYON hasonlít a gép optikai működése arra, mint ha mindkét lámpa be lenne kapcsolva. Egy különbség azonban van: a felület felét lefedő fekete csíkok elhagyása nem csak a felületi fényességet duplázza, de a fényfolt szélességét is felezi. Emiatt ha a gép íriszei maximumra vannak nyitva, akkor kb. semmit nem nyerünk, csak annyit, hogy a fény (nagyobb részben) a lencse íriszének a közepén megy át, de ennek közvetlen optikai előnye nincs. Azonban ha elkezdjük az íriszt szűkíteni (mondjuk kb. fele átmérőre) akkor azt vesszük észre, hogy a kisebb szögű fény (az eredetihez képest sokkal nagyobb arányban) továbbra is átjut az íriszen, tehát a kontraszt jobban javul (és a fényerő kevésbé csökken) mint eredetileg.

A dologra "rá lehet tenni még egy lapáttal" úgy, hogy a gyárinál jobb lámpát veszünk, ami kisebb felületre világít és/vagy kisebb szög alatt (ezzel tovább növelhető a szűkített íriszeken átjutó fény mennyisége).

A fentiek azonban szintén hamar el fognak avulni, ugyanis hamarosan ismét paradigma-váltás lesz a projektor-fényforrás témában.

Eddig én a LED fényforrást "toltam", mert az volt a célnak leginkább megfelelő megoldás (energia-fogyasztás, színtér, szabályozhatóság). A LED-ek esetén a kihívás az Etendue volt, amint azt már sokszor kitárgyaltuk. Sajnos azonban a fejlődés úgy tűnik, megtorpant. Kb. 5 éve az Osram nagyot "villantott" az új LED fényforrásaival, majd (mindenki meglepetésére) egyetlen év gyártás után ismét új generációt dobott piacra. Azóta viszont (kb. 4 éve) gyakorlatilag nem változott semmi. Ugyanannak a technológiának megjelentek ugyan kisebb méretű variánsai, azonban ezek felületi fényessége továbbra is ugyanannyi. Márpedig a LED-es gépek akkor lennének jobbak, ha a felületi fényesség ismét növekedne ...

Eközben azonban a lézerek gyártása is fejlődött, így ma már "racionális" áron lehet venni RGB lézer modulokat, amelyekben vagy a 3 alapszínnek megfelelő lézerek vannak "keverve" (16-28db), vagy egy-egy alapszínből van egy-két tucat lézer-dióda beépítve egyetlen tokba (ezek nyilván nagyobb teljesítményű modulok, de ekkor mindhárom alapszínnek külön modult kell beépíteni, ami kb. 3x-os költség ... de ezért kb. 3x nagyobb fényerőt is kapunk).

A dolog szépsége, hogy a lézerek Etendue-je nagyságrendekkel jobb, mint a hagyományos fényforrásoké, hiszen a lézer (szinte) párhuzamos fénysugarakat bocsát ki, így (szinte) "végtelen" számú ilyen modul fényét szabadon kombinálhatjuk optikailag. Az RGB lézer-modulok felhasználásával optikailag egyszerű feladat egy UHP-s gép átépítése (persze meg kell oldani a lézer monokromatikus- és koherens fényéből adódó optikai problémákat, de erre van módszertan).

A "probléma" csak az, hogy házilag megcsinálni a lézerek kapcsolgatását (azaz hogy a LED-ekhez hasonlóan mindig csak az a szín világítson, amelyik fénye valóban át is tud jutni a színkerék adott pillanatban aktív szegmensén) ... hát ... ahhoz kellene egy elektromérnök. Sokkal egyszerűbb a lézereket folyamatos üzemben járatni, de persze ekkor nagyobb lesz az áramfogyasztás és valamivel kisebb a fényerő (így is nagyságrendileg 1000 lumen fényességet várhatunk a vásznon egyetlen RGB lézer-modul használatával ... és ugye ezekből szinte annyit kombinálhatunk, amennyit csak akarunk ... nyilván a racionalitás határain belül).

A gyakorlatilag natív BT.2020 színtér látványos kell, hogy legyen, illetve a (DLP) kontrasztja sem lesz annyira korlátozott, mint a hagyományos fényforrásokkal volt, hiszen itt jóval kisebb szögben tudjuk a fényt a gépbe juttatni (ezért drasztikusan leszűkített íriszekkel is alig fog csökkenni a fényerő).

Sajnos ezek az RGB lézer-modulok jelenleg még nem olcsóak (3-4db UHP lámpa ára egy ilyen modul) de előbb vagy utóbb elmúlik az újdonság varázsa és az árak csökkenni fognak. Egyre több gépben lesz ilyen fényforrás gyárilag, így a legrosszabb esetben majd szétbontunk RGB lézeres (villámcsapott, agyhalott, elejtett és összetört, stb.) gépeket. Vagy veszünk távolkeletről ilyen modult, meglátjuk. Most még nem tudom, hogy mi lesz a jó megoldás, de hogy pár éven belül ez lesz a "sztenderd" fényforrás a (ma még) UHP-s gépekben, az szerintem egész valószínű. Én már nem is igazán akarom eladni az UHP-s gépet amit eddig hirdettem ...

GyP

Re: Projectiondesign F32 vizsim bright

Elküldve: 2024.04.09., kedd 14:39
Szerző: gyulaipal
Cseneles írta:
2024.02.29., csüt. 07:20
Szerintem rajtam kívül még senki nem mért Pali tuning F32 gépet, beleértve a Palit is... Számszerűsítve és dokumentálva a dolgok ténnyé válnak, ezek hiányában csak feltevések.
Szerintem ez egy HIRDETÉS. Mint ilyen, NEM arra való, hogy bármiféle mérésekről vagy elméletekről beszélgess bárkivel, különösen NEM az eladóval illetve még fokozottabban NEM illik itt bármiféle "hangulatot kelteni" a meghirdetett eszközzel kapcsolatban. Ezekre a tevékenységekre ott van a projektoros téma. Ott nagyon is szabad és lehet ilyesmiről beszélni, itt szerintem tilos, de ha ezzel kapcsolatban esetleg nem egyezne a véleményünk, akkor esélyes, hogy a meghirdetett eszköz tulajdonosa jelezni fogja a problémát egy moderátornak és akkor az esetleg "megmutatja" a megfelelő hozzászólási alapelveket (mondjuk 1-2 hét kitiltással). Szerintem ezt NEM kellene megpróbálni!

De mivel ebbe a hirdetésbe már úgyis "bele van rondítva", (remélhetőleg) utoljára leírom, hogy a tüköralagút módosítása CSAK akkor előnyös, ha:
- EGY lámpával használjuk a gépet
- a gép íriszei szűkítve vannak a jobb on/off kontraszt érdekében (és persze szimmetrikus méretre vannak szűkítve, ahogy azt ezerszer leírtam). Teljesen nyitott íriszekkel kb. SEMMI előnyt nem jelent az átalakítás (de persze ettől még mérhetik így is a gépek, csak az kicsit értelmetlen).

Évekkel ezelőtt diagramot csináltam a különböző írisz-pozíciókban mért kontrasztról (összehasonlítva a gyári állapottal). Gyönyörűen látszott a különbség a kontrasztban, akit érdekel, olvasson vissza.

Az átalakítás hatására a (megfelelő mértékben) beszűkített íriszekkel kb. egy két lámpával járatott gép kontrasztját és fényerejét produkálja a gép, egyetlen lámpával. Ehhez azonban szimmetrikusra kell állítani a két íriszt és jóval kisebb átmérőre, mint a maximális érték. Mindjárt (és UTOLJÁRA) leírom a dolog "hatás-mechanizmusát" a projektoros topic-ban, és ezzel én a témát lezártnak fogom tekinteni egy életre, kivéve ha érdemi, technikai/elméleti jellegű kérdés merül fel, mert arra természetesen válaszolok ezután is.

GyP

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Elküldve: 2024.04.01., hétf. 14:38
Szerző: -KP-
raczjani írta:
2024.04.01., hétf. 14:02
Valóban nem biztos , hogy érdemes. Mentek is fix keretes vásznak jó áron, de egy se fért volna be mert 200cm a szoba szélessége. Még vacillálok egy ideiglenes megoldáson, hogy fehérre festem a falat a vetített területen. Most sötét zöld. De ez nem hosszútávú megoldás lenne.
Hát én így őszintén nem vesződnék vetítéssel. Vennék egy 85 inches tv-t és aztán jóccakát. Utána pedig nem kell a szoba sötétítésével és egyéb dolgokkal vesződni, ami a vetítéshez szükséges.

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Elküldve: 2024.04.01., hétf. 14:02
Szerző: raczjani
Valóban nem biztos , hogy érdemes. Mentek is fix keretes vásznak jó áron, de egy se fért volna be mert 200cm a szoba szélessége. Még vacillálok egy ideiglenes megoldáson, hogy fehérre festem a falat a vetített területen. Most sötét zöld. De ez nem hosszútávú megoldás lenne.

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Elküldve: 2024.04.01., hétf. 11:44
Szerző: -KP-
raczjani írta:
2024.03.31., vas. 22:56
Tudnátok ajánlani fehér vászon anyagot diy vászon készítéshez kedvező ársávban? Nem tul nagy lenne kb 195cm széles a látható képméret.
Biztosan érdemes házilag nekiállni? Aprón elég gyakran bukkannak fel vásznak, sokszor nyomott áron.

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Elküldve: 2024.03.31., vas. 22:56
Szerző: raczjani
Tudnátok ajánlani fehér vászon anyagot diy vászon készítéshez kedvező ársávban? Nem tul nagy lenne kb 195cm széles a látható képméret.

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Elküldve: 2024.03.29., pén. 21:46
Szerző: Cseneles
Ha valaki szeretné Sony projektorát megméretni, állapotát felméretni hiteles mérési jegyzőkönyvet a gép sorozatszámához cstoltan keressen bátran. :smile53: Természetesen térítés mentesen és ajándék színtér kalibrációval.

Szeretnék felállítani egy táblázatot a Sony projektorokkal kapcsolatban. Gyártási év ,üzemidő, degradáció mértéke, ON/OFF kontraszt és színtérlefedettség.

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Elküldve: 2024.03.29., pén. 21:41
Szerző: Cseneles
Sziasztok!

Míg a Sim2 Mico60 ledes gép szétkapva alkatrészre vár, újra egy Sony VPL-HW55es projektor került focuspontba. 2300 össz vetített üzemórával, deikált moziteremben szolgált. Hiba jelenség .: degradált, színtérfakult, gamma driftelt stb.. Természetesen előzetes mérés sorozattal kezdtem. D65 Gamma 2.2 illetve REC.709 színtérben
-
Kontraszt On-Off.jpg
-
Színtér lefedetség REC.709.jpg
-
Teljes fényút tisztitás, belső takarítás és lensshift zsírozás ami szükséges volt, kissé döcögött tekerés közben vélhetően beszáradt.
-
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
-
A tisztítás mérten hozott 30% fénysűrűség növekedést és az egyidejű kontraszt is visszaállt gyári állapotra. Színtér növekedés mindhatni minimális 1%-on belüli. ON/OFF kontraszt is 820:1-értékre tudott növekedni ami a vetítés technika legalja.
-
Kontraszt On-Off takarítás után.jpg
Színtér lefedetség REC.709 takarítás után.jpg
-
A gammat 2.6-os értékre állítva sem javult nagy mértékben a helyzet, átlag 1,56..... ezt már csak az ImageDirector3 programmal lehetséges korrigálni. Beruháztam egy másik USB-RS232C átalakítóra is de a kommunikáció ezzel a projektorral sem jött össze. Vélhetően az operációs rendszer(Win10,Win7) nem épp a leg kommunikativ ezzel a régi technikával. Nagyobb ColorSpace2-es színtérben lefedi a készülék 97,6%-ban a Rec.709-et és a köztes színpontok is nagyvonalakban a helyük közelébe kerültek. Színhelyesre ilyen Gamma mellett nem lehet kalibrálni, a színek fényessége túltolt, deltaE 3,8 értéket is elérték. Mértem párat szemléltetés képpen...színtér, köztes pontok és egy maximális dynamicfull kontraszt értéket.
-
takarítás utáni ColorSpace2.jpg
takarítás utáni köztes szinek.jpg
Kontraszt dinamikus full.jpg
-
Ez a gép sincs a helyzet magaslatán, Nem lennék a tulajdonosok helyében.

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Elküldve: 2024.03.26., kedd 13:24
Szerző: Zozi
http://cine4home.de/drift-wie-tief-fael ... -geraeten/

Sony VW90
12 éves
800 órával
20.000:1 kontrasztról 650:1-re esett be. Kísértetiesen hasonló, mint amit Cseneles mért egy másik szérián. Kb az is ennyi idős lehet és nagyjából azonos óraszám...

színtér: deutliche verkleinerung... ez is nagyon hasonló, mint Cseneles mérése... de végig lehet olvasni az egész tesztet.
Sony_SXRD_Drift_Farbraum.jpg
Sony_SXRD_Drift_Farbraum.jpg (31.81 KiB) Megtekintve 1068 alkalommal

Fazit
Die maximalen Kontrastverluste und Drifts können bei einem Sony SXRD Projektor massiv (96%) sein und die ursprüngliche Bildqualität erheblich beeinträchtigen. Unkorrigiert ist die Bildqualität nur noch mit „Mangelhaft“ zu bewerten. Investiert man etwas Kalibrierarbeit, kann aber immerhin noch die Qualität eines aktuellen Einstiegsbeamers erzielt werden.

A maximális kontrasztvesztés akár 96% is lehet az eredeti kontraszthoz képest. Korrigális nélkül a kapott kép hibásnak nevezhető. Kalibrálással is csak egy aktuális (2022-es a cikk) belépő szintű vetítő képét lehet belőle kihozni.


Egy másik cikkből http://cine4home.de/sony-sxrd-weitere-m ... ugeraeten/ :

a kontrasztra visszatérve. A következő grafikonok a cikkből származnak. 2-6 éves gépeket mértek vissza a cine4home-nál és összevettek egy több, mint 100 mérésből álló mintával (ezek új készülékekről történtek)
Sony_SXRD_gebraucht-1.jpg
Sony_SXRD_gebraucht-1.jpg (26.19 KiB) Megtekintve 1068 alkalommal
Sony_SXRD_neu-1.jpg
Sony_SXRD_neu-1.jpg (26.77 KiB) Megtekintve 1068 alkalommal
jól látható, hogy a 2-6 éves gépek kontraszt mérései köszönő viszonyban sincsenek a gyári állapotú mérésekkel. Szerintem ezek nagyon beszédes ábrák. Ha objektíven szemlélem ezeket, akkor inkább azt gondolom, hogy nem Cseneles készülékében van a hiba... A 19 gépből egynek sem sikerült 10.000:1 fölé mennie.

Az átlag új vs régi

11.600:1 vs 4800:1

Bár nekem se hideg, se meleg... csak a korábbi felvetésre akartam ellenpéldával szolgálni. Igaz Szepi által linkelt tesztben szó sem esik kontrasztról. Itt pedig leginkább az van kifogásolva.

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Elküldve: 2024.03.26., kedd 10:11
Szerző: Cseneles
szepi0808 írta:
2024.03.26., kedd 08:29
A Sony VPL-HW55 legalább 10 éves projektor. 600 üzemóra 10 évre elosztva, évi 60 óra, ami szerintem nem egy egészséges használat, főleg úgy, hogy nem tudjuk, milyen klímában, páratartalomban állt a projektor.

http://www.cine4home.de/knowhow/sony_hw ... ittest.htm

Epson ugyan ez.
"HW55-öt 1400 órán keresztül. Mennyire „tartottak ki” ezek az eszközök az elmúlt 12 hónapban? Nem akarjuk elhallgatni az eredményeket Öntől:
Nemcsak az új állapottól való eltérések nagyon kicsik, de 500 és 1400 óra között úgy tűnik, nem történik további változás.
színhőmérséklet enyhe változásán kívül (újrakalibrálás előtt) nincs különbség a kiterjesztett színterekben 0h (bal) és 1400h (jobbra) között.
A gamma-görbében is voltak különbségek a projektorok között. Mindenekelőtt a leghosszabb üzemidővel (1400 óra) működő készülék szinte semmi változást nem mutatott a gyári beállításhoz képest.
1400 órás időtartam A kalibrált új állapothoz képest olyan mérsékeltek lehetnek a változások, hogy egy új készülékhez képest valós képromlásról nem lehet beszélni. Ami különösen megdöbbentő, az az 500 és 1400 óra üzemidő közötti kis különbség."

Teljesen mind1 mennyi uzemidos egy Sony projektor, ha degradalodott akkor degradalodot! Ezt egyetlen masik marka termeke nem csinalja, csak a Sony! Legyen szo az uj xw7000 vagy egyeb nativ 4k projektorrol! Sajnos ezek eleg eros tenyek es abszolut nem ellened szol! Ez a Sony projektoros termekcsaladjarol.

Ott van Zozi alltalam rendbetett es igaz lezer blokk cseres nativ 4k Jvc Z1 projektora. 6000 uzemora utan is pontra hozza a gyari kontraszterteket, mindenfele anomalia nelkul. Teljesen mind1 hogy a regi X3 vagy x30,70,90 akar az ujabb x7900-at emlitem. A kontraszt allando marad!

Beszelhetunk akar Epson termekcsaladrol is, azok is rendben vannak hosszu uzemido utan is.

... személyeskedés OFF. asebestyen

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Elküldve: 2024.03.26., kedd 08:29
Szerző: szepi0808
A Sony VPL-HW55 legalább 10 éves projektor. 600 üzemóra 10 évre elosztva, évi 60 óra, ami szerintem nem egy egészséges használat, főleg úgy, hogy nem tudjuk, milyen klímában, páratartalomban állt a projektor.

http://www.cine4home.de/knowhow/sony_hw ... ittest.htm

"HW55-öt 1400 órán keresztül. Mennyire „tartottak ki” ezek az eszközök az elmúlt 12 hónapban? Nem akarjuk elhallgatni az eredményeket Öntől:
Nemcsak az új állapottól való eltérések nagyon kicsik, de 500 és 1400 óra között úgy tűnik, nem történik további változás.
színhőmérséklet enyhe változásán kívül (újrakalibrálás előtt) nincs különbség a kiterjesztett színterekben 0h (bal) és 1400h (jobbra) között.
A gamma-görbében is voltak különbségek a projektorok között. Mindenekelőtt a leghosszabb üzemidővel (1400 óra) működő készülék szinte semmi változást nem mutatott a gyári beállításhoz képest.
1400 órás időtartam A kalibrált új állapothoz képest olyan mérsékeltek lehetnek a változások, hogy egy új készülékhez képest valós képromlásról nem lehet beszélni. Ami különösen megdöbbentő, az az 500 és 1400 óra üzemidő közötti kis különbség."

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Elküldve: 2024.03.24., vas. 22:19
Szerző: TSanyi
Cseneles írta:
2024.03.24., vas. 21:09

Ezek szerint még nem találtad meg a projektorodban a lens shiftet? :D
Sejtettem, csak nem tudtam! :)

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Elküldve: 2024.03.24., vas. 21:12
Szerző: Cseneles
Sim2-ek sem vettek felvallrol a ledes kerdest. Hozzaertoknek beszedes ez a kep..
-
IMG_2617.jpeg
p

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Elküldve: 2024.03.24., vas. 21:09
Szerző: Cseneles
TSanyi írta:
2024.03.24., vas. 20:45
Cseneles írta:
2024.03.24., vas. 14:51
Közeljövőben egy ritkaságról fogok beszámolni, Svájból érkezett javításra egy Sim2 Mico60 DC4 dmd-vel rendelkező ledes gép. Nagy géptest, 30kg, vízhűtés rendszerrel párosítva, modernebb ledekkel felszerelve meglátjuk maga mögé tud-e parancsolni az eddigi nálam járt legjobb LEDes Runco Q750i gépet.
-
Sim2 Mico60.jpg
-
Ez normális hogy ennyire excentrikusan helyezkedik el az objektív a burkolati nyíláshoz képest?
Ezek szerint még nem találtad meg a projektorodban a lens shiftet? :D

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Elküldve: 2024.03.24., vas. 20:45
Szerző: TSanyi
Cseneles írta:
2024.03.24., vas. 14:51
Közeljövőben egy ritkaságról fogok beszámolni, Svájból érkezett javításra egy Sim2 Mico60 DC4 dmd-vel rendelkező ledes gép. Nagy géptest, 30kg, vízhűtés rendszerrel párosítva, modernebb ledekkel felszerelve meglátjuk maga mögé tud-e parancsolni az eddigi nálam járt legjobb LEDes Runco Q750i gépet.
-
Sim2 Mico60.jpg
-
Ez normális hogy ennyire excentrikusan helyezkedik el az objektív a burkolati nyíláshoz képest?

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Elküldve: 2024.03.24., vas. 14:51
Szerző: Cseneles
Közeljövőben egy ritkaságról fogok beszámolni, Svájból érkezett javításra egy Sim2 Mico60 DC4 dmd-vel rendelkező ledes gép. Nagy géptest, 30kg, vízhűtés rendszerrel párosítva, modernebb ledekkel felszerelve meglátjuk maga mögé tud-e parancsolni az eddigi nálam járt legjobb LEDes Runco Q750i gépet.
-
Sim2 Mico60.jpg
-

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Elküldve: 2024.03.24., vas. 14:36
Szerző: Cseneles
Pár kép a kitakarított fényútról.
-
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
-
Minden zökkenő mentesen ment, a gamma-t nem sikerült tökéletesre kalibrálni, nem hajlandó kommunikálni a készülék az ImageDirector3 programmal. a Degradálódás mértéke jelentős ON/OFF kontraszt esetén nem nevezhető acélosnak a 666:1, ezen segíteni már nem lehet. Ez ennyi, dinamikus módban 3800:1 azért egy közzel helyes színtérrel nézhető képi világot produkál de sokszol megmutatkozik filmek közben a 666:1
-

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Elküldve: 2024.03.24., vas. 14:26
Szerző: Cseneles
Sziasztok!
Megbízásból pár napos látogatást tett nálam egy fehér Sony HW55es készülék.
-
hófehérke.jpg
-
Első tulajdonos újan vásárolta és azóta 593 vetített üzemórát futott. Panasz a szokásos, szürkés kékes kép, nem életszerű színek, gyenge fekete szint, gamma drift.
Mérés sorozattal kezdtem a egy factory eset után. Referencia képmódban Gamma 2.2, D65 fehéregyensúly illetve REC.709 színtérlefedettségben.
-
SonyHW55es állapot Contrast.jpg
SonyHW55es állapot Contrast dynamic limited.jpg
SonyHW55es állapot Contrast dynamic full.jpg
SonyHW55es állapot REC.709.jpg
-
Nem mondom, hogy meglepődtem, az ON/OFF kontraszt 655:1, borzalmas gamma és RGB együttfutás mellett, 67%-os REC.709 színtérlefedettség mellé párosulva.Teljes fényút tisztítás után némileg javult a helyzet. Panelok egymáshoz való viszonya Service menüben korrigálva.
-
SonyHW55es állapot Contrast takrítás után.jpg
SonyHW55es állapot Contrast dynamic limited takarítás utáni.jpg
SonyHW55es állapot Contrast dynamic full takarítás utáni.jpg
SonyHW55es állapot REC.709 takarítás utáni.jpg
-
Fénysűrűség növeked 30%-os, színtérlefedettség +6%-ot javult, ON/OFF kontraszt szinte semmit nem jault, a kezdeti állapothoz képest 666:1, illetve mértem egy dinamikus és dinamik full kontraszt értéket is.
-
Mérés sorozatot D65-re kalibrált fehéregyensúly és Gamma2.6 melletti szürkeskálán mértem széles színtérben ahol még rálehet erőszakolni egy nagyjából színhelyes REC.709-et a készülékre.
-

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Elküldve: 2024.03.11., hétf. 23:02
Szerző: asebestyen
Cseneles írta:
2024.03.11., hétf. 12:57
A kedveder mert olyan okos vagy meg egy kep!

Én, Vhiktor es te a nagyratartott szaktudasoddal.
Utoljára kérlek, ezt a fajta kommunikációt itt NE csináld!

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Elküldve: 2024.03.11., hétf. 12:57
Szerző: Cseneles
szepi0808 írta:
2024.03.11., hétf. 08:31
Visszanézve az elmúlt évek kalibrálásait, amiket csináltam, különböző helyeken, különböző óraszámokkal 4500-5500:1 kontrasztokat mértem. Tehát a 270-es nem is tudott többet, ha visszajött a supportól ennyivel, akkor ez rendben is van.
Ha probléma volt és nincs kizárva, hogy lehet, mint minden elektronikai eszközzel és a support javította és visszaküldte, akkor itt vége is történetnek, ezt tovább ragozni, felfújni az már csak hisztéria keltés. De ha neked ez örömet okoz, akkor jó szórakozást!
Elmondtam már sokszor és most utoljára, hogy Magyarországon eladott és itt használt Sony projektort supportra vagy javításra visszaküldve degradáció miatt tudomásom szerint NEM VOLT!!! Sőt Epson, JVC professional projektorokkal szemben a Sony-nál minimális a meghibásodás, ezért szerintem a legmegbízhatóbb márka.
Persze hallottam már én is hasonló esetekről külföldön, ahol olyan nedves, párás klíma van, ami ezeknél problémát okozhat (ott sem mindenhol) de Magyarországon, ha nem egy folyamatos nedves, párás helyen tárolják, használják ott ilyen nem fordulhat elő. Persze amit te is leírtál, hogy a por lerakódás a készülékben okozhat fényerő és kontraszt csökkenést és karbantartással ez orvosoltható, mint minden más projektornál is ez is rendben van.
Tömör leszek mert se időm sem energiám! Az összes Sony 10milláig bezárólad egy muanyag optikas Kínai vacak! Degradálódnak, kifakulnak, kontrasztvesztenek, színtércsokkennek! Barmely Jvc duplan szurt lcd gepet megmersz 5-6000 uzemora utan is koppra hozza a gyari kontraszt erteket! Mind 10000:1 felett van! Az osszes Sony is ujkoraban kivetel az a 4-5db xw7000 amit ertekesitettel jobb esetben 5000:1 on/off kontrasztal!

Azok a duplan szurt Sony lcd gepek amik ezt nem lepik meg maximalis fenyeron teljesen nyitott irisszel azok a gepek degradalodottak vagy elindultak azon az uton!

Tudjuk te meg ilyent nem lattal, hivatolbol ezt is kell mondanod ,h a Magyar nagyker bolti eladoja maradhass!

A kedveder mert olyan okos vagy meg egy kep! Sony 4k feketeszint.
IMG_2540.jpeg
35% bibor mert a Sony hibatlan es tokeletes.
Na ne nevettess😂😂😂😂 9. Sony 4k ami degradalodott es nalam jart! Ebbol 2db bem 4k!

Ez hogy te ezek ellenebe beszelsz viccc! Miert nem merjuk ezt a 2 gepet meg a nagykozonseg elott?! Pontot tehetnek az orokos vitakra.

Én, Vhiktor es te a nagyratartott szaktudasoddal.

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Elküldve: 2024.03.11., hétf. 08:31
Szerző: szepi0808
Visszanézve az elmúlt évek kalibrálásait, amiket csináltam, különböző helyeken, különböző óraszámokkal 4500-5500:1 kontrasztokat mértem. Tehát a 270-es nem is tudott többet, ha visszajött a supportól ennyivel, akkor ez rendben is van.
Ha probléma volt és nincs kizárva, hogy lehet, mint minden elektronikai eszközzel és a support javította és visszaküldte, akkor itt vége is történetnek, ezt tovább ragozni, felfújni az már csak hisztéria keltés. De ha neked ez örömet okoz, akkor jó szórakozást!
Elmondtam már sokszor és most utoljára, hogy Magyarországon eladott és itt használt Sony projektort supportra vagy javításra visszaküldve degradáció miatt tudomásom szerint NEM VOLT!!! Sőt Epson, JVC professional projektorokkal szemben a Sony-nál minimális a meghibásodás, ezért szerintem a legmegbízhatóbb márka.
Persze hallottam már én is hasonló esetekről külföldön, ahol olyan nedves, párás klíma van, ami ezeknél problémát okozhat (ott sem mindenhol) de Magyarországon, ha nem egy folyamatos nedves, párás helyen tárolják, használják ott ilyen nem fordulhat elő. Persze amit te is leírtál, hogy a por lerakódás a készülékben okozhat fényerő és kontraszt csökkenést és karbantartással ez orvosoltható, mint minden más projektornál is ez is rendben van.

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Elküldve: 2024.03.09., szomb. 10:53
Szerző: Zozi
Lemmy9.1 írta:
2024.03.09., szomb. 10:31
Amúgy mi okozza ezt a kontrasztcsökkenést? Ez folyamatosan romlik?
Itt találsz egy okfejtést:

http://cine4home.de/sony-sxrd-kontrastv ... forschung/

és kis olvasnivaló:

http://cine4home.de/es-tut-sich-was-neu ... xrd-serie/

http://cine4home.de/drift-wie-tief-fael ... -geraeten/

http://cine4home.de/sony-sxrd-weitere-m ... ugeraeten/

És hogy ne csak német oldal legyen:

https://www.avsforum.com/threads/sony-s ... 2/#replies

Nagyjából mindenhol a világon ismert a probléma, csak Magyarország képez kivételt. Ide csak tökéletesen hibamentes készülékeket szállítanak. Évről évre, szériáról, szériára.


És egy kis remény, hogy az új széria már nem érintett:

http://cine4home.de/test-sony-xw5000-70 ... stverlust/
http://cine4home.de/sony-sxrd-kontrast- ... im-detail/
http://cine4home.de/drift-test-sony-sxr ... pl-xw5000/