Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyeniko »

Kinek az érdeke lehetett? A DC forgalmaz Epsont is és Sony-t is....
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyeniko »

Bizonyosan nem volt ott a DC-ben a 4-es vetélkedőn!
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Online
Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



Jujj, ez kemény volt, ebből lesz egy "kis" vita.
 
 
 
Sok pénz, kevés gondolkodás és egy "rábeszélőképes" kereskedő lehet az oka.

Most mit mondjak, ez van. 
Eljött a vevő megnèzte ès döntött, amúgy itt fóros a srác, tehát nem hülye.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Csutka

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Most járt le a 2 év garija. :fekverohog:Soha nem fog elromlani, eddig kb. 2*365*16 perc =195 óra-t ment.
 
Na majd év végén térjünk vissza rá! 300 órát csak kibír. 
 
Sajnos még a MediaMarkt-os fórumos ismerősöm hasonlóan nyilatkozott, aki már hosszú évek óta benne van a dolgokban és közelről látja a TV-ket.


Csutka

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Nem egy visszajelzést kaptam, hogy ott èrdekből ki volt hegyezve a teszt.
 
Jujj, ez kemény volt, ebből lesz egy "kis" vita.
 
 
Èpp most cserèltek nálam runco rs 1100-et hw65-re
 
Sok pénz, kevés gondolkodás és egy "rábeszélőképes"  kereskedő lehet az oka.


Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyeniko »

Most járt le a 2 év garija. :fekverohog:Soha nem fog elromlani, eddig kb. 2*365*16 perc =195 óra-t ment.
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Online
Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Ezek szerint szonit kellene néznem. Az nem is számít, hogy a DC-ben a 4 gépes teszten mit láttunk jópáran.Nem egy visszajelzést kaptam, hogy ott èrdekből ki volt hegyezve a teszt.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Csutka

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Én nem kidobtam, hanem eladtam a másfél hónapos 65VT60-at és vettem helyette egy Samu 65H6400-t. Hálószobába, ágyból TV-zni átlagosan napi 16 percet jobban szeretjük. Most akkor mi is van? 
 
Az van, hogy a Samsung TV-k nagyot romlottak.
Elképesztően sok a meghibásodás. A képminőségük sem üti meg a többiét.
Lehet év végéig bírni fogja nálad. Remélem van rá gari!


Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyeniko »


Akkor az a Detail Enhancement ès az is szar az rc-hez kèpest. Nagyon kifehèriti az èleket ès zajt is hoz. Az 55 ès előtti rc-vel tènyleg vigyázni kell, mert kakás filmet mèg kakásabbá teszi, de az új rc sokkal kifinomultabb, az nem èlesít durván ès a zajokat sem hozza. Most nem a vèdès miatt, de sokat láttam már epsont ès Sony-t ès nekem ez a tapasztalat
 
Ezek szerint szonit kellene néznem. Az nem is számít, hogy a DC-ben a 4 gépes teszten mit láttunk jópáran.
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Online
Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



"Ha pusztán csak a képminőséget nézzük, akkor egy régi 6-8 éves DLP gép szénné veri az Epson-t."
 
Én nem látom ezeket a használt "szénnéverős" gépeket. Ha látnám, már itt lógnának a mennyezeten, nem is egy!
Èpp most cserèltek nálam runco rs 1100-et hw65-re
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Csutka

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Amiről te írsz, az sokdimenziós és szubjektív. Az, hogy ki vált, ki nem, ha igen, miről, mire, mennyi rálocsolással, s hogy megéri-e, stb., egyén, pénztárca és helyzet függő. Addig, amíg nem "fáj", senki nem lép. Onnantól értelmezendő az előbbi írásom, hogy megvan rá a zs, s azt a kérdést teszed fel magadnak, MA mit vegyek érte? Mivel járok a legjobban? Ha pusztán csak a képminőséget nézzük, akkor egy régi 6-8 éves DLP gép szénné veri az Epson-t.
 
Igen, én csak a saját dimenziómat írom le. 
Erről napokat lehetne vitatkozni.
Régebben én is megvettem újonnan a Samsung A600 projektort.
Utána rájöttem, hogy a korábbi Mitsubishi HC3100 képe jobb volt, pedig 720-as.


Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyeniko »


Amiről te írsz, az sokdimenziós és szubjektív. Az, hogy ki vált, ki nem, ha igen, miről, mire, mennyi rálocsolással, s hogy megéri-e, stb., egyén, pénztárca és helyzet függő. Addig, amíg nem "fáj", senki nem lép. Onnantól értelmezendő az előbbi írásom, hogy megvan rá a zs, s azt a kérdést teszed fel magadnak, MA mit vegyek érte? Mivel járok a legjobban? Ha pusztán csak a képminőséget nézzük, akkor egy régi 6-8 éves DLP gép szénné veri az Epson-t.
 
"Ha pusztán csak a képminőséget nézzük, akkor egy régi 6-8 éves DLP gép szénné veri az Epson-t."
 
Én nem látom ezeket a használt "szénnéverős" gépeket. Ha látnám, már itt lógnának a mennyezeten, nem is egy! 
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Online
Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



Amiről beszélek, az Epson TW9300-as menüjében a Képjavítás --> Alap képmódok menüben van. Itt kapcsolható be/ki, 5 fokozatban. A neve: 1. előbeállítás, 2. előbeállítás, ... 5. előbeállítás. Erre az "előbeállítás"-ra írtam, hogy nagyon hülyén magyarították. Mit állít be elő, vagy elő be?
 
Az én tapasztalatom az, hogy jobban működik, mint az RC: emlékeim szerint az RC már közepes fokozaton is szemcséssé teszi a képet, ez viszont nem. Az RC-nél folyamatosan az volt a késztetés, hogy kapcsoljam ki, ennél pont fordítva, már ott tartok, hogy minimum a 3-as fokozatba kapcsolom és innen kezdek azon sasolni, hogy legyen-e 4-es, vagy 5-ös.
 
Szóval, tényleg érdekel, hogy miért ennyire "kvázi-eredményes", vagyis miért tudja ennyire jól becsapni a szemet annak ellenére, hogy a tényleges élességen nem javít.
 
Szepi: a "Super resolution" egy másik, külön kapcsolható funkció a "Képjavítás" menüben, amiről én írok, az NEM az!
Akkor az a Detail Enhancement ès az is szar az rc-hez kèpest. Nagyon kifehèriti az èleket ès zajt is hoz. Az 55 ès előtti rc-vel tènyleg vigyázni kell, mert kakás filmet mèg kakásabbá teszi, de az új rc sokkal kifinomultabb, az nem èlesít durván ès a zajokat sem hozza. Most nem a vèdès miatt, de sokat láttam már epsont ès Sony-t ès nekem ez a tapasztalatom.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyeniko »



Te kereskedő vagy, értem az indokaidat.
De ez messze visz.
Aki feltétlenül el akar egymilliót költeni és új projektort akar venni - nem tudok én sem jobbat.
 
Inkább hasonló számomra - sokan kidobják a jó Panasonic FULLHD plazmájukat és vesznek 4K Samsung TV-t. 


 
Én nem kidobtam, hanem eladtam a másfél hónapos 65VT60-at és vettem helyette egy Samu 65H6400-t. Hálószobába, ágyból TV-zni átlagosan napi 16 percet jobban szeretjük. Most akkor mi is van? 
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Te kereskedő vagy, értem az indokaidat.
Ha tényleg megértetted volna, nem mondanád, hogy "te kereskedő vagy...". A 2. szó a lényeg.

Csutka

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Csutka »



Ugyanilyet - 27 %-os készletkisöprő akcióban, ha igaz , mondjuk ennyiért már tényleg megéri:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... kci%C3%B3/

 
Már söprik is az Epson-t.

 
Még ennyiért sem éri meg, ha a Runco megfelel neked.


Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Mindig mindennél van jobb.
Nem akarok projektor szakértő lenni, a fogalmak annyira nem érdekelnek.
Én élvezni szeretem a filmet, sorozatot, esetleg a sport közvetítést kaki UPC-vel a TV-nél nagyobb vásznon, családi, vagy baráti társaságban.
 
A nagyobb kontraszt, vagy kicsit élesebb kép a kitakar-betakar teszt alkalmával igen szembetűnő különbségeket mutathat, de ha valaki nem egyfolytában a hibákat keresi - otthon nem hiszem, hogy számít.
Szóval tökéletes a jelenlegi projektorom, ha az Epson legyilkolná egy teszt alkalmával - akkor sem rohannék venni.


Amiről te írsz, az sokdimenziós és szubjektív. Az, hogy ki vált, ki nem, ha igen, miről, mire, mennyi rálocsolással, s hogy megéri-e, stb., egyén, pénztárca és helyzet függő. Addig, amíg nem "fáj", senki nem lép. Onnantól értelmezendő az előbbi írásom, hogy megvan rá a zs, s azt a kérdést teszed fel magadnak, MA mit vegyek érte? Mivel járok a legjobban? Ha pusztán csak a képminőséget nézzük, akkor egy régi 6-8 éves DLP gép szénné veri az Epson-t.

Csutka

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Tényleg. Elfogulatlanul is. De ha tudsz jobb ár-érték arányú, 1M HUF-os gépet mondani, amelynek üveg objektíve van, amely UHD felskálázást tud, amely 3D kompatibilis, amely UHD jelet is fogad és megjelenít, amelynek ekkora zoom átfogása van, amelyben 3 fokozatú lámpa teljesítmény állítási lehetőség van, amely ECO módban 20-21 dB, amely HDR10 képes, amely jó natív on-off és LCD-hez képest nagyon jó ANSI kontraszttal rendelkezik (500:1), amely 2.0 HDMI-je van, amely HDCP 2.2-vel rendelkezik, amely támogatja a REC2020-t, amely támogatja a 12 bit 4:4:4 színmélységet, amely motoros fókusz, zoom és lencse eltolást tud, amelynek motoros lencse memóriája van, amely D65-re bekalibrálva is röhögve vetít egy 3,5 m széles, 16:9-es képet (16,5 fL), amelyben motoros rekesz állítási opció van, amelyben több pontos konvergencia állítási lehetőség van, amelyben működő kalibrációs rendszer van, amely 3 év garanciát ad a gépre, s 3000 órát az izzóra is, mondj egyet! 
 
Te kereskedő vagy, értem az indokaidat.
De ez messze visz.
Aki feltétlenül el akar egymilliót költeni és új projektort akar venni - nem tudok én sem jobbat.
 
Inkább hasonló számomra - sokan kidobják a jó Panasonic FULLHD plazmájukat és vesznek 4K Samsung TV-t. 


Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: thxfan »


De ha tudsz jobb ár-érték arányú, 1M HUF-os gépet mondani,
Ugyanilyet - 27 %-os készletkisöprő akcióban, ha igaz , mondjuk ennyiért már tényleg megéri:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... kci%C3%B3/
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyeniko »


Tényleg. Elfogulatlanul is. De ha tudsz jobb ár-érték arányú, 1M HUF-os gépet mondani, amelynek üveg objektíve van, amely UHD felskálázást tud, amely 3D kompatibilis, amely UHD jelet is fogad és megjelenít, amelynek ekkora zoom átfogása van, amelyben 3 fokozatú lámpa teljesítmény állítási lehetőség van, amely ECO módban 20-21 dB, amely HDR10 képes, amely 2.0 HDMI-je van, amely HDCP 2.2-vel rendelkezik, amely támogatja a REC2020-t, amely támogatja a 12 bit 4:4:4 színmélységet, amely motoros fókusz, zoom és lencse eltolást tud, amelynek motoros lencse memóriája van, amely D65-re bekalibrálva is röhögve vetít egy 3,5 m széles, 16:9-es képet (16,5 fL), amelyben motoros rekesz állítási opció van, amelyben több pontos konvergencia állítási lehetőség van, amelyben működő kalibrációs rendszer van, amely 3 év garanciát ad a gépre, s 3000 órát az izzóra is, mondj egyet! 
 
Blablabla.... 
Hikkuszkám, ezt felolvastam Mamának, teccett neki!
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Csutka

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Meg kellene nézned élőben. A DC-ben rendezett 4 vetítős összehasonlító gyakorlat nagyon tanulságos volt. Olyan volt, mint egy meztelen szépségverseny, kevés kérdés maradt megválaszolatlanul. Megtanultuk ezeknek a fogalmaknak a valódi jelentését: kontraszt, csirkeháló, homályzóna, élesség, és "fotoshop"   Ezek a "kitakar-betakar" tesztek gyilkosak...
 
Mindig mindennél van jobb.
Nem akarok projektor szakértő lenni, a fogalmak annyira nem érdekelnek.
Én élvezni szeretem a filmet, sorozatot, esetleg a sport közvetítést kaki UPC-vel a TV-nél nagyobb vásznon, családi, vagy baráti társaságban.
 
A nagyobb kontraszt, vagy kicsit élesebb kép a kitakar-betakar teszt alkalmával igen szembetűnő különbségeket mutathat, de ha valaki nem egyfolytában a hibákat keresi - otthon nem hiszem, hogy számít.
Szóval tökéletes a jelenlegi projektorom, ha az Epson legyilkolná egy teszt alkalmával - akkor sem rohannék venni.


Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: thxfan »



 
Alapvetően az volt a véleményem, hogy addig hajtom a Runco-t, amíg lélegzik, utána kell élesben körülnézni. Ha ez sokára lesz, akkor addigra esetleg létezhet jó natív 4K DLP elérhető áron (a BenQ láttán már egyre kevésbé hiszek ebben).

Az én RS900-om most volt izzócserén és takarításon Batyónál, amit ezúton is köszönök  . Nem akarok nagy szavakkal dobálózni, de nem gondoltam, hogy ekkora lesz a változás. Persze a feketéje nem lett feketébb, de elég koszos volt már az optikája és nagyon ráfért már egy tisztítás. Elég sok mindent lehet javítani viszonylag kevés összegért az RS900-on, amit korábban nem lehetett, így ha tönkre is megy benne valami talán még mindig jobban megéri javíttatni, mint rálocsolni egy új projektorra.
A teszt egy alapos takarítás után és friss izzóval lett volna igazi, így lenne fair egy ilyen régi gépet egy gondolom majdnem vadi újjal összehasonlítani. Nem ismerem az Epsont és mielőtt bárki nekem ugrana biztosan nagyon jó gép, de Csutkával egyetértek, milyen áron?
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Számomra azért érdekes az is, hogy egyáltalán össze lehet hasonlítani egy 10 éves projektor képét egy mostanival.
+ nem is egyértelmű, hogy melyiknek van jobb képe. 
 
Az Epson 1 millió forint, egy Runco meg 200 ezer mondjuk.
 
Amíg nem vált valaki valódi 4K-ra, minek venni egy ilyen projektort? Tényleg best buy?

Tényleg. Elfogulatlanul is. De ha tudsz jobb ár-érték arányú, 1M HUF-os gépet mondani, amelynek üveg objektíve van, amely UHD felskálázást tud, amely 3D kompatibilis, amely UHD jelet is fogad és megjelenít, amelynek ekkora zoom átfogása van, amelyben 3 fokozatú lámpa teljesítmény állítási lehetőség van, amely ECO módban 20-21 dB, amely HDR10 képes, amely jó natív on-off és LCD-hez képest nagyon jó ANSI kontraszttal rendelkezik (500:1), amely 2.0 HDMI-je van, amely HDCP 2.2-vel rendelkezik, amely támogatja a REC2020-t, amely támogatja a 12 bit 4:4:4 színmélységet, amely motoros fókusz, zoom és lencse eltolást tud, amelynek motoros lencse memóriája van, amely D65-re bekalibrálva is röhögve vetít egy 3,5 m széles, 16:9-es képet (16,5 fL), amelyben motoros rekesz állítási opció van, amelyben több pontos konvergencia állítási lehetőség van, amelyben működő kalibrációs rendszer van, amely 3 év garanciát ad a gépre, s 3000 órát az izzóra is, mondj egyet! 

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyeniko »



Legyen akkor JVC, ami szintén szuper, ahogy írod.
 
Elég sok fórumostól olvastam, hogy hamarosan vált - Epson-ra és nem igazán értem az okát.

 
Ráadásul rá kell locsolni mondjuk 700-800 ezer forintot. OK, jó gép és új meg szép képe van, de megér ennyit?

 
Meg kellene nézned élőben. A DC-ben rendezett 4 vetítős összehasonlító gyakorlat nagyon tanulságos volt. Olyan volt, mint egy meztelen szépségverseny, kevés kérdés maradt megválaszolatlanul. Megtanultuk ezeknek a fogalmaknak a valódi jelentését: kontraszt, csirkeháló, homályzóna, élesség, és "fotoshop"   Ezek a "kitakar-betakar" tesztek gyilkosak...
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyeniko »


Igazad van. Egy guriga körül, új termékek közt jó vétel. 4K eszembe sem jutott, nem is érdekel. Majd tíz év múlva ez is 2 kiló lesz. A szuperszivárványozó DLP-s Runco számomra érdektelen, lehet akármilyen éles a képe, ha nézhetetlen számomra.
 
A 4K számomra nem is értelmezhető jó optika - és megfelelő technológia!!! - nélkül. 
Az RS-900 szerintem a nagyon kevéssé szivárványozó masinák közé tartozik, bár, ha valaki érzékeny rá, akkor ez nem vigasz. Én csak szándékosan tudom látni, a feleségem - természetesen neki nem mutattam meg, hogyan kell "szándékosan" látni - 4 év után sem tudja, hogy mi az a szivárványozás.
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”