Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Fish »

Vetitot is be lehet kapcsolni nappal.. A mostani gepeknek olyan fenyereje van ,hogy siman elvezheto akar elhuzott fuggony mellett is!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


100" Sony 25 millió Ft. S ez messze nem "nagy".
Na ennek a tv-nek az árából már egy jó moziszobát lehet csinálni , meglehetősen nagy vászonnal -
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


100" Sony 25 millió Ft. S ez messze nem "nagy".Lesz az olcsóbb és nappal is be lehet kapcsolni. Kár ezen rugózni,mert más igényeket elégít ki a kettő!

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Adna, csak nincs akkora tv még nagyon a boltokban, illetve ha lesz is nagyon drága lesz - több millió
100" Sony 25 millió Ft. S ez messze nem "nagy".

Online
Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: cisco »



  A méret szinte majdnem mindegy a tv-n sztem se fontos a 4k, főleg itthon amikor a legjobb adás is1080i, de fhd adás még kilátásba (talán 2040-re) sincs .
Hiccusz jól írja ha mozizni akar az ember  semmilyen nagy tv nem ad akkora élményt mint a vászon....

 
Adna, csak nincs akkora tv még nagyon a boltokban, illetve ha lesz is nagyon drága lesz - több millió

Online
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: kargidje »


Én meg azt mondom önmaga a tévén csak pusztán a 4K fabatkát sem ér. Mert semmit nem látsz abból amit valósan tartalmaz az anyag. Talán érted, h miért is, vagy nem, és zoom-os szemed van ami 10x nagyítással barangol a képernyőn. Nem vitás lesz talán lesz 2025 4K-s sugárzás, lesz 8K is, h értelme lesz-e az már megint más kérdés. Nézd csak meg hány K-val dübörög az Imax mozi, mekkora az a jép, ozt mekkora egy vackos tévé a 5K-hoz. Röhej, marketing maszlag, valamit ki kell találni a madarak meg rárepülnek. Ilyen volt a 3D, hol is van most?
Ez mind szép és jó csak az a gond, ha új és minőségi tv-t akarsz venni, csak 4k-sat kapsz, tehát úgymond meg vagy lőve, tök mindegy látható-e a különbség a fullhd/4k közt vagy sem.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



Vajon mekkora a tv, és honnan sasolja a 4k-t?
De látom nem vagyok egyedül ezzel a négykátévé értelmetlenné nyílvánításával min. 85" alatt.

 
  A méret szinte majdnem mindegy a tv-n sztem se fontos a 4k, főleg itthon amikor a legjobb adás is1080i, de fhd adás még kilátásba (talán 2040-re) sincs .
Hiccusz jól írja ha mozizni akar az ember  semmilyen nagy tv nem ad akkora élményt mint a vászon....
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Vajon mekkora a tv, és honnan sasolja a 4k-t?
De látom nem vagyok egyedül ezzel a négykátévé értelmetlenné nyílvánításával min. 85" alatt.

A felbontás egy dolog, meg az, honnan érezhető már a plusz pixelek megléte. Ott van viszont a HDR és a WCG, amelyek 10 méterről is látszanak. A mérettel nekem inkább csak olyan szempontból van problémám, s ez nem kimondottan felbontás függő, én még nem láttam akkora tv-t, amely olyan mozis élményt nyújtott volna, mint egy vetített kép.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Nézd miután ma még egyik magyar tv szolgáltató sem kínál 4K-s tartalmat, így aki csak egy settopbox-al akarja élvezni az új 4K tévéjét, az tényleg csalódni fog.
Amúgy láttam én már egész jó képű 4K LED tévét is.
Még annyit, hogy az Amazon Prime Video-n már vannak olyan tartalmak, amelyekhez van magyar felirat (!), pl. Mr. Robot.
Viszont mivel idén nyáron a Prime napon vettem valamit, amit csak Prime tagsággal lehetett olcsóbban kapni, előfizettem rá, értsd 30 napos ingyenes próbára bejelentkeztem, de 2 hét után lemondtam. Az itthoni Prime Video előfizetés nem jogosít a Prime tagságra, egy adott országban kell "előfizetni" rá. Nos 30 napig a tv-men a német Prime előfizetőknek járó tartalom jött, függetlenül attól, hogy 2 hét után lemondtam. Kicsit meglepődtem mekkora a különbség a német és a magyar Prime tartalom között.
A németeknél kb. 80 Ultra HD film, és számos UHD sorozat volt fent, míg a magyaron csak kb. 10 sorozat és egyetlen film sem. Ez azért nagyon gáz!
Ja és ha német Prime előfizető vagyok, akkor minden németül jön, és magyar felirat sincs, gondolom ezt az IP cím alapján beazonosítva adja a rendszer.
30 nap után minden visszaállt a jó magyar, iszonyatosan lecsökkentett tartalomra.
A NETFLIX-el is ez volt a helyzet kezdetben, de ott ma már sokat javult, már nincs akkora különbség az amerikai és a magyar tartalom között, de ott csak angol felirat van (illetve más is de magyar nincs).
Én arra számítok, hogy a 2020-as Tokiói olimpia lesz a vízválasztó a 4K tévézés tekintetében, mert azt már biztosan 4K minőségben élvezhetik/jük (?).

Én meg azt mondom önmaga a tévén csak pusztán a 4K fabatkát sem ér. Mert semmit nem látsz abból amit valósan tartalmaz az anyag. Talán érted, h miért is, vagy nem, és zoom-os szemed van ami 10x nagyítással barangol a képernyőn. Nem vitás lesz talán lesz 2025 4K-s sugárzás, lesz 8K is, h értelme lesz-e az már megint más kérdés. Nézd csak meg hány K-val dübörög az Imax mozi, mekkora az a jép, ozt mekkora egy vackos tévé a 5K-hoz. Röhej, marketing maszlag, valamit ki kell találni a madarak meg rárepülnek. Ilyen volt a 3D, hol is van most?
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


És persze akkor még ott van a Sony jobb kontrasztja, a HDR, a WCG, stb. 
Amelyekből egyiket sem tudja jól megjeleníteni.

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: R_Andras »


Nem a kérdésre válaszolsz, az Oled nélkül csak a 4K, mit jelentene? Hát ha még levennéd a nézési szokásaidat, és maradna a BD, meg a Digi tévé. A mai Magyarországi tévénézési szokások köszönő viszonyban sincsenek a tiéddel. A rokonaid, ismerőseid hányan néznek Oled tévén Netflixet? Amit vázoltam, h sokan megvásárolják a LED 4K tévét hatalmas minőségi ugrásként tekintve rá, aztán otthon jönnek rá, h semmi különös igazából. 
 
Nézd miután ma még egyik magyar tv szolgáltató sem kínál 4K-s tartalmat, így aki csak egy settopbox-al akarja élvezni az új 4K tévéjét, az tényleg csalódni fog.
Amúgy láttam én már egész jó képű 4K LED tévét is.
Még annyit, hogy az Amazon Prime Video-n már vannak olyan tartalmak, amelyekhez van magyar felirat (!), pl. Mr. Robot.
Viszont mivel idén nyáron a Prime napon vettem valamit, amit csak Prime tagsággal lehetett olcsóbban kapni, előfizettem rá, értsd 30 napos ingyenes próbára bejelentkeztem, de 2 hét után lemondtam. Az itthoni Prime Video előfizetés nem jogosít a Prime tagságra, egy adott országban kell "előfizetni" rá. Nos 30 napig a tv-men a német Prime előfizetőknek járó tartalom jött, függetlenül attól, hogy 2 hét után lemondtam. Kicsit meglepődtem mekkora a különbség a német és a magyar Prime tartalom között.
A németeknél kb. 80 Ultra HD film, és számos UHD sorozat volt fent, míg a magyaron csak kb. 10 sorozat és egyetlen film sem. Ez azért nagyon gáz!
Ja és ha német Prime előfizető vagyok, akkor minden németül jön, és magyar felirat sincs, gondolom ezt az IP cím alapján beazonosítva adja a rendszer.
30 nap után minden visszaállt a jó magyar, iszonyatosan lecsökkentett tartalomra.
A NETFLIX-el is ez volt a helyzet kezdetben, de ott ma már sokat javult, már nincs akkora különbség az amerikai és a magyar tartalom között, de ott csak angol felirat van (illetve más is de magyar nincs).
Én arra számítok, hogy a 2020-as Tokiói olimpia lesz a vízválasztó a 4K tévézés tekintetében, mert azt már biztosan 4K minőségben élvezhetik/jük (?).
Blogom

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »



Arra azért kíváncsi lennék, mely színtávolságot tudja már korrektül megjeleníteni, hol van az a határ, ahol már valóban az a pixel látszik, aminek kell, mert ha jól értem az a gondja, hogy a 100% fekete és fehér közötti távolság elmosódik a képi megjelenítés technológiája miatt.
 

 
Az a gond, hogy ha az egyik pixel fekete, akkor mellette nem lehet fehér pixel, csak valami köztes szürkeárnyalat, majd TALÁN a következő pixel már tényeg fehér lesz. Az emberi szem ezt úgy érzékeli, hogy picit "homályos" a kép. De ez NEM az optika miatt van, hanem a szomszédos pixelek "kölcsönhatása" miatt.
 
Plusz ugye a fény útjában levő sok optikai alkatrész miatt valóban homályos is a kép egy kicsit.
 
Ahogy én látom, egy jó optikájú 1080p DLP képe élesebb mint a Sony 4k ... de pixelesebb is. És persze akkor még ott van a Sony jobb kontrasztja, a HDR, a WCG, stb. A modern technológia előnyei tagadhatatlanok ... de azért még az egy generációval régebbi technológia sem teljesen halott ... szerintem. 

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Szerintem az OLED szuper, a fekete szín visszaadása elképesztő, sötét jeleneteknél is sok finom részlet látszik.
Nekem JVC projektorom van, amelyik híresen jó feketét vetít, de az OLED annál is jobbra képes.
Szerintem a 4K-nak is van jelentősége a képminőségben, most nézzük a NETFLIX-en az Outlander középkorban játszódó sorozatot, amelynek a képi világa nagyon szép.
Függetlenül a sztoritól élmény a szemnek ez a képminőség.
Mindez úgy, hogy nem hívtam ki senkit a tv-t kalibrálni, hanem találtam a YouTube-on egy ehhez a tv-hez készített kalibrációs adatokat közlő videót, aszerint beállítottam, és láss csodát tökéletesen élvezhető képet kaptam. Ez azért is jó, mert ha a tv-be előre beprogramozott üzemmódokat használnám (pl. sport) az élvezhetetlenül túlszaturált lenne.
Amúgy a netes tartalmat egy ilyen TP Link powerline adapterrel érem el tökéletes minőségben, mert a tv helyén nem volt kiépítve vezetékes internet csatlakozás.
Ja és egy 50 megás net előfizetéssel minden tökéletesen működik.
Ezt a tv-t most egyébként a korábbiakhoz képest nagyon jó áron árulják.
És ez még tudja a 3D-t, míg a 2017-es modellekből már kivették. Mert ugye a gyártó mindig jobban tudja mi kell a fogyasztónak...

Nem a kérdésre válaszolsz, az Oled nélkül csak a 4K, mit jelentene? Hát ha még levennéd a nézési szokásaidat, és maradna a BD, meg a Digi tévé. A mai Magyarországi tévénézési szokások köszönő viszonyban sincsenek a tiéddel. A rokonaid, ismerőseid hányan néznek Oled tévén Netflixet? Amit vázoltam, h sokan megvásárolják a LED 4K tévét hatalmas minőségi ugrásként tekintve rá, aztán otthon jönnek rá, h semmi különös igazából. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: R_Andras »


Es ezt a kulonbseget az OLED technikanak, vagy a 4K-nak koszonheted, mert nagyon nem mind1. Pusztan a 4K-t tekintve, 2 azonos generacio, mar nem ennyire fekete, es feher.
 
Szerintem az OLED szuper, a fekete szín visszaadása elképesztő, sötét jeleneteknél is sok finom részlet látszik.
Nekem JVC projektorom van, amelyik híresen jó feketét vetít, de az OLED annál is jobbra képes.
Szerintem a 4K-nak is van jelentősége a képminőségben, most nézzük a NETFLIX-en az Outlander középkorban játszódó sorozatot, amelynek a képi világa nagyon szép.
Függetlenül a sztoritól élmény a szemnek ez a képminőség.
Mindez úgy, hogy nem hívtam ki senkit a tv-t kalibrálni, hanem találtam a YouTube-on egy ehhez a tv-hez készített kalibrációs adatokat közlő videót, aszerint beállítottam, és láss csodát tökéletesen élvezhető képet kaptam. Ez azért is jó, mert ha a tv-be előre beprogramozott üzemmódokat használnám (pl. sport) az élvezhetetlenül túlszaturált lenne.
Amúgy a netes tartalmat egy ilyen TP Link powerline adapterrel érem el tökéletes minőségben, mert a tv helyén nem volt kiépítve vezetékes internet csatlakozás.
Ja és egy 50 megás net előfizetéssel minden tökéletesen működik.
Ezt a tv-t most egyébként a korábbiakhoz képest nagyon jó áron árulják.
És ez még tudja a 3D-t, míg a 2017-es modellekből már kivették. Mert ugye a gyártó mindig jobban tudja mi kell a fogyasztónak...
Blogom

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Ezt tudom.
Cigánykerékhányás lesz a 8K-ra is? Ez szvsz már értelmetlen.
 
Akkor merre tovább a kérdésem továbbra is, ha már mindenkinek 8K megjelenítője van.

Mindig kitalálnak valami újat, ne aggódj. Igaz, már vagy 10 éve kb. 15 blende átfogással forog minden kamera Hollywood-ban (ez több, mint 30000:1-es natív kontrasztot jelent), de csak most adtak nevet a gyereknek (HDR). 

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Én idén váltottam 4K tévére a 15 éves (és még kifogástalanul működő) Panasonic plazmáról, de nem akármelyikre, hanem egy LG OLED tv-re. Nos a képminőség ég és föld. NETFLIX-ről nézünk természetfilmeket, ULTRA HD, és DOLBY VISION technikával rögzített sorozatokat, de az AMAZON Prime Video-n is hihetetlenül jól mutat a The Grand Tour például. Elképesztően gyönyörű a képminőség, nagyon élvezzük, nem beszélve a 3D filmekről (pl. Avatar, Moana, Dr. Strange) amelyek az OLED tv-n nagy vizuális élményt nyújtanak.
A 3D-nél azért érezzük, hogy egy nagy vásznon ez sokkal izgalmasabban nézne ki, mint az 55"-os tv képernyőjén.
És a tv adás is sokkal jobban élvezhető az új tv-n, főleg a csodás színpaletta, és mindez egy a tv-be beledugott pcmcia kártya adapterrel.
Ennek a tv-nek az ára is a felére csökkent a 2016-os megjelenése óta.

Es ezt a kulonbseget az OLED technikanak, vagy a 4K-nak koszonheted, mert nagyon nem mind1. Pusztan a 4K-t tekintve, 2 azonos generacio, mar nem ennyire fekete, es feher.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Online
Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: cisco »


Csak hát (szerintem) nem "valódi" 4K ... de arra szerintem sincs valódi szükség. Vagy talán mondhatjuk (a régi idők szakkifejezéseit felelevenítendő) hogy "Video Grade" 4K. És ez igaz is. 1 pixeles (grafikai) részleteket nem tud megjeleníteni (tehát nem "Graphics Grade" 4K) de kamerával filmet nézve teljesen jó.
 
Arra azért kíváncsi lennék, mely színtávolságot tudja már korrektül megjeleníteni, hol van az a határ, ahol már valóban az a pixel látszik, aminek kell, mert ha jól értem az a gondja, hogy a 100% fekete és fehér közötti távolság elmosódik a képi megjelenítés technológiája miatt.
 
Remélem nem kérdeztem nagy marhaságot

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »



Megjelentek az első tesztek a SONY VPL-VW260ES készülékről (Amerikában 285-ös). Például ez.
Nagyon dicsérik. 

 
Szerintem a "komoly" házimozis projektor ott kezdődik, amikor a gépben már nincs "bright" mód. Úgy tűnik kb. most jutott el erre a "szintre" a Sony. Eddig csak a DPI, a ProjectionDesign, Barco, hasonló cégek gyártottak ilyen gépeket. TALÁN ez egy jó jel ... 
 
Amúgy elolvastam a link-elt review-t. Szerintem egy álcázott kereskedelmi hirdetés. De persze ettől még jók a Sony gépei, most néztem megy egy 550-est és az is szép képet vetített, nagyon is. Csak hát (szerintem) nem "valódi" 4K ... de arra szerintem sincs valódi szükség. Vagy talán mondhatjuk (a régi idők szakkifejezéseit felelevenítendő) hogy "Video Grade" 4K. És ez igaz is. 1 pixeles (grafikai) részleteket nem tud megjeleníteni (tehát nem "Graphics Grade" 4K) de kamerával filmet nézve teljesen jó.
 
A 8K meg kb. annak kell, akinek vagy van otthon saját planetáriuma (180 fok látószögnél már nem is olyan sok az a 8K!) vagy épp nincsen agya. Szerintetek melyik a gyakoribb az átlagos vásárlók között? :-)

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: R_Andras »



TV műsorok nézésére szinte még z FHD TV is sok, annyira kevés jó minőségű HD adás van. Ezek is csak 720p, vagy 1080i-sek, 1080p adásról nem tudok Magyarországon.
Nekem is van 2 nagy 4K TV-m, én sem látok előrelépést a kép minőségében. Illetve az egyiknél igen, de az nem a 4K miatt van.
Ugyanakkor a 4K TV-k ára már most a 2 évvel ezelőtti FHD modellek árára esett, vagyis hasonló áron magasabb műszaki tartalmat lehet vásárolni (elvileg, mert ugyanakkor több tekintetben egyre rosszabbak a TV-k).

 
Én idén váltottam 4K tévére a 15 éves (és még kifogástalanul működő) Panasonic plazmáról, de nem akármelyikre, hanem egy LG OLED tv-re. Nos a képminőség ég és föld. NETFLIX-ről nézünk természetfilmeket, ULTRA HD, és DOLBY VISION technikával rögzített sorozatokat, de az AMAZON Prime Video-n is hihetetlenül jól mutat a The Grand Tour például. Elképesztően gyönyörű a képminőség, nagyon élvezzük, nem beszélve a 3D filmekről (pl. Avatar, Moana, Dr. Strange) amelyek az OLED tv-n nagy vizuális élményt nyújtanak.
A 3D-nél azért érezzük, hogy egy nagy vásznon ez sokkal izgalmasabban nézne ki, mint az 55"-os tv képernyőjén.
És a tv adás is sokkal jobban élvezhető az új tv-n, főleg a csodás színpaletta, és mindez egy a tv-be beledugott pcmcia kártya adapterrel.
Ennek a tv-nek az ára is a felére csökkent a 2016-os megjelenése óta.
Blogom

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyeniko »


TV műsorok nézésére szinte még z FHD TV is sok, annyira kevés jó minőségű HD adás van. Ezek is csak 720p, vagy 1080i-sek, 1080p adásról nem tudok Magyarországon.
Nekem is van 2 nagy 4K TV-m, én sem látok előrelépést a kép minőségében. Illetve az egyiknél igen, de az nem a 4K miatt van.
Ugyanakkor a 4K TV-k ára már most a 2 évvel ezelőtti FHD modellek árára esett, vagyis hasonló áron magasabb műszaki tartalmat lehet vásárolni (elvileg, mert ugyanakkor több tekintetben egyre rosszabbak a TV-k).
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Vajon mi lesz a következő ütőkártya? A 4K még ok nagy vásznon, de a osonó 8K már értelmetlennek tűnik. Tv-n pláne, de azt is kitolják majd 42"-os méretben a Tescóból a konzumidióták.
Fényforrással meg színszabványokkal játszhatnak, de az már nem olyan izgi.
Mi a szent szart fognak tálalni 5 év múlva?

A 4K is szó szó, nézési távolságból nagy vásznon sem láthatók azok az icipici részletek amiket egyébként tartalmaz maga a megnövelt felbontás. Film közben meg nem fogsz odasétálgatni a vászonhoz, h nézegesd ezeket az apróságokat, mert semmi értelme. Így olyan ez egy kicsit, mint a kincs ami nincs. Ott van fizikailag, csak éppen nem látod nézési távolságból. Sokan összekeverik a 4K-t azzal, h = szebb kép. Kényszerből vettem egy Samu LED-et a nappaliba. Még garis jócskán, egy ötven körüli ember árulta. Megkérdeztem miért adja el, mutatta a másik szobába a kicsomagolt 4K-s LG. Aztán hozzátette, h nagyot csalódott, mert ő azt hitte sokkal pengébb képe lesz, mint az FHD samuval. De igazából semmi előrelépést nem lát, de most már maradjon az új ha már megvette. Hozzáteszem talán ha DVD lejátszó volt a lakásba, de erre sem veszek mérget. Tehát megvette a hangzatos 4K miatt DigiTv nézésre. Gyanítom rengetegen sétálnak ugyanebbe a cipőbe. Sokan gondolják óriási képminőségbeli ugrásnak a 4K-t. Ezzel jól járnak a gyártók, fogy a tévé.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Vajon mi lesz a következő ütőkártya? A 4K még ok nagy vásznon, de a osonó 8K már értelmetlennek tűnik. Tv-n pláne, de azt is kitolják majd 42"-os méretben a Tescóból a konzumidióták.
Fényforrással meg színszabványokkal játszhatnak, de az már nem olyan izgi.
Mi a szent szart fognak tálalni 5 év múlva?
Japánban már lehet kapni 100 000 $-ért 8K TV-t. A riói olimpiát Már így közvetítették a tévében, illetve a soron következő téli olimpiát Japánban és Dél-Koreában is így fogják. A technológia már készen van, 2019-től érkezik hozzánk is. A Sony a FullHD modelleket már nem fejleszti tovább, csak az UHD-ra koncentrálnak.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



 
 
Sokat vitáztunk itt arról, hogy van-e árverseny vagy nincs, nos a SONY lámpás natív 4K projektorának ára a felére csökkent (igaz nem beszélhetünk azonos funkcionalitásról), míg a lézeres 4K projektor ár a tavaly őszi 10 millió feletti árról (JVC DLA-Z1) idén ősszel 1,5 millióra (!!!!) esett, igaz tény, hogy itt nem azonos tudású készülékek árát említem meg, de akkor is érzékelhető egy a vásárlók számára kedvező tendencia.

 
Van ebben sztem üzletpolitika. Nincsenek valós adataim, érdekes lenne egy ilyen felmérés a projik világából. Ahogy én gondolom az egy millás ársávban mozog a többség. A natív 4K-t az elmúlt években a magasabb árkategóriában árulta a Sony. Az történt ami legtöbbször ilyen esetben történik, lefölözik a vastagabb bukszával rendelkező vevőréteget. Aztán mikor megtörténik, megtorpannak az eladások, akkor jönnek az akciók. Ahogy elnéztem igazán kedvező volt a 320-as akció. Ezután szépen leköltözik az " olcsóbb " kategóriába is a 4K, ezzel ösztökélve cserére a jóval szélesebb réteget. Nem kevés pénzt termelve ezzel a gyártónak. Kíváncsi vagyok hány év múlva lesz már a belépő gép is 4K-s. Vagy megtartják az FHD de minimális ráfordítással már a közelben lesz az első 4K-s modell.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: R_Andras »


Megjelentek az első tesztek a SONY VPL-VW260ES készülékről (Amerikában 285-ös). Például ez.
Nagyon dicsérik. Lényegében egy kisebb fényerejű 550-es (ára most 3 millió), csak sokkal kedvezőbb áron.
 
Állítólag ezen a projektoron a HDR képek is nagyon szépek, mivel kalibrálás után sem csökken nagyon sokat a fényerő.
Kiemelik az új széria kiváló fekete szín visszaadását is.
 
A 360-as nagyobb kontrasztot ígér, valamint dinamikus íriszt, kép pozíció memóriát és automatikus kalibrálási lehetőséget nyújt (vajon ez mit is jelenthet?). Ez már magasabb áron érhető el.
 
Mindkét projektorban van ún. Motionflow funkció (mozgáskorrekció), de csak full HD képeknél működik, ilyen mozgáskorrekciót 4K képeknél csak a lézeres 760-as tud, igaz az már 4,5 milláért kapható, habár ez is sokkal kevesebb, mint az eddig kapható natív 4k lézeres projektorok ára.
 
Az nyilvánvalónak tűnik, hogy a fényerő adatok alapján elsősorban teljesen sötét moziszobában fog az új SONY vetítőkkel jól működni a HDR, fényes nappalikban aligha.
 
Komoly alternatívát jelenthet az OPTOMA új UHZ65 jelű vetítője, amely "elvileg" 3000 lumenes, szemben a SONY 1500 lumen fényerejével, de nagy kérdés, hogy a gyakorlatban, kalibrálva ez mit jelent majd.
Az OPTOMA-t már árulják 5000 euróért, tehát a 260-as SONY árkategóriájában, csakhogy az lézeres, ami várhatóan jobb színpalettát/színhűséget jelenthet, és a 260/360 modellek alacsony fényerejű üzemmódjához megadott 6000 órás lámpa élettartammal szemben 20 ezer órát tud.
 
Ami az eddigi tesztekből már látszik, hogy a DLP egycsipes OPTOMA projektorok fekete szín visszaadásban nagy valószínűséggel alulmaradnak a SONY-kkal szemben.
 
Amennyiben lesz idén ősszel is szeánsz én négykészülékre nagyon kíváncsi lennék:
Sony VPL-VW260ES, SONY VPL-VW760ES,
OPTOMA UHD65, OPTOMA UHZ65
 
Érdekes, hogy tavaly "majdnem" mindenki az Epson 9300-ra volt "ráizgulva", csakhogy idén nem az EPSON, vagy a JVC húzott nagyot, hanem az említett gyártók.
                         
 
Sokat vitáztunk itt arról, hogy van-e árverseny vagy nincs, nos a SONY lámpás natív 4K projektorának ára a felére csökkent (igaz nem beszélhetünk azonos funkcionalitásról), míg a lézeres 4K projektor ár a tavaly őszi 10 millió feletti árról (JVC DLA-Z1) idén ősszel 1,5 millióra (!!!!) esett, igaz tény, hogy itt nem azonos tudású készülékek árát említem meg, de akkor is érzékelhető egy a vásárlók számára kedvező tendencia.
Blogom

Avatar
Cinemadness
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2016.02.10., szer. 12:26
Értékelés: 113

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Cinemadness »

Avisynth script és VR kapcsolata én képességeim meghaladja :-). Doom9-re jó ötlet írnod, rendszeresen válaszol és foglalkozik értelmes felvetésekkel. 

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”