Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

gyulaipal moziszobája

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Én nem tudom beerőszakolni egy összefüggő mondatba a legolcsóbb pozdorja, 10e forintos doboz és keresztváltó, Visaton hangszóró, referencia hangnyomás és audiophil szavakat. Pál, szerintem Te se erőlködj ezen, az audiophil minőség a példádhoz képest jóval feljebb van minden szempontból. Még házilagos kivitelezéssel sem lehet megúszni félmillió Ft alatt (2 hangdobozzal és már meglévő szerszámkészlettel, műszerezettséggel, szaktudással kalkulálva). Vagy vezessünk be egy fapados audiophil kategóriát?

Csutka

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: Csutka »


A mennyezeti hangszórókkal, mi van? Oda is kellene még vagy 800kg.
 
Itt van egy részletesebb leírás a készítésről, akit érdekel esetleg:
 
http://www.avsforum.com/forum/92-commun ... ree-3.html
 
Itt is van pár gúnyos hozzászólás, de nem jellemző:
I get similar sound to this theater with my Bose acoustimas system.
 


Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: irishcream »

A mennyezeti hangszórókkal, mi van? Oda is kellene még vagy 800kg.

Csutka

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Az Állítólagban feszegetett 'barna zaj' is elérhető lehet, bizonyos frekin
 
Bizonyos "frekin" a barna az nem zaj lesz SZVSZ! 

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: Forest74 »



Hát igen!
 
Ezt a mozit a szomszéd házból lenne tökéletes hallgatni.
Az Állítólagban feszegetett 'barna zaj' is elérhető lehet, bizonyos frekin

Csutka

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Ebben a szobában nagyon durva légnyomás lehet DB versenyt lehetne rendezni vele.
 
Hát igen!
 
Ezt a mozit a szomszéd házból lenne tökéletes hallgatni.

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: Forest74 »



Vannak azért érdekes DIY próbálkozások!
Ez a mozi valami über-brutál lehet!
 
Ebben a szobában nagyon durva légnyomás lehet DB versenyt lehetne rendezni vele.

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: irishcream »




 
Hiányérzeted van? Kellene még pár hangfal?

Inkább nyomasztó.

Online
Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: Red75 »


Flaci biztos szeretné!  
Á, sehol egy Onkyo.
Bocs Laci, ez magas labda volt.  
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Csutka

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Igen " überbrutál " de semmi több.
 

 
Hiányérzeted van? Kellene még pár hangfal?

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: Fish »

mennyiségre biztos jó..  lehet lebeg a haja is az embernek.. Flaci biztos szeretné!  
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: irishcream »



Vannak azért érdekes DIY próbálkozások!
Ez a mozi valami über-brutál lehet!
Pali, ehhez mit szólsz?
 
diy1.jpg
 
diy2.jpg
 
diy3.jpg
 
diy4.jpg
 
diy5.jpg
 
 
 
EQUIPMENT LIST
 
Sources
 
Oppo BDP-95 Blu-ray player
Oppo BDP-103 Blu-ray Player
 
AV Electronics
 
Sherbourn PT-7030 preamp/processor
Crown I-Tech 4000 (9)
Crown I-Tech 8000 (2)
 
Video Processor
 
Darbee Darblet
 
Projector
 
Sony VPL-VW55ES
 
Screen
 
DreamScreen ultraHD Acoustic V5 (2.35:1, 138", 1.0 gain, acoustically transparent woven)
 
Speakers
 
Front LCR: DIY (based on Tangen AV Design inConcert Miles with 3 Beyma 15P80Nd 15" woofers, TAD midrange, Beyma TPL150H horn-loaded ribbon tweeter)
Side and rear surrounds: DIY (Beyma 15P80Nd 15" woofer, TPL150H ribbon tweeter; 2 side, 2 rear)
Subwoofers: DIY (Beyma 18W1600Nd 18" woofers; 6 in front, 2 in rear)
 
Cables
 
Monster throughout
 
Control
 
IR-Link to equipment rack outside the room
 
Power Conditioning
 
Monster HTS5100
 
Seating
 
DreamScreen Cineseat Promotor (3 front row)
DreamScreen Cineseat Theatre (5 second row)

Igen " überbrutál " de semmi több.

Csutka

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Vannak azért érdekes DIY próbálkozások!
Ez a mozi valami über-brutál lehet!
Pali, ehhez mit szólsz?
 

 

 

 

 

 
 
 
EQUIPMENT LISTSourcesOppo BDP-95 Blu-ray playerOppo BDP-103 Blu-ray PlayerAV ElectronicsSherbourn PT-7030 preamp/processorCrown I-Tech 4000 (9)Crown I-Tech 8000 (2)Video ProcessorDarbee DarbletProjectorSony VPL-VW55ESScreenDreamScreen ultraHD Acoustic V5 (2.35:1, 138", 1.0 gain, acoustically transparent woven)SpeakersFront LCR: DIY (based on Tangen AV Design inConcert Miles with 3 Beyma 15P80Nd 15" woofers, TAD midrange, Beyma TPL150H horn-loaded ribbon tweeter)Side and rear surrounds: DIY (Beyma 15P80Nd 15" woofer, TPL150H ribbon tweeter; 2 side, 2 rear)Subwoofers: DIY (Beyma 18W1600Nd 18" woofers; 6 in front, 2 in rear)CablesMonster throughoutControlIR-Link to equipment rack outside the roomPower ConditioningMonster HTS5100SeatingDreamScreen Cineseat Promotor (3 front row)DreamScreen Cineseat Theatre (5 second row)

Avatar
Muszklismick
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2008.12.02., kedd 22:19
Értékelés: 229

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: Muszklismick »

A csúcskatgória az egy picit máshol van, ha nem pozdorjáből lenne hanem MDF-ből kimerevítve és lefúrnérozva hogy valahogy ki is nézzen akkor egy max alsóközép kategóriájú szettről beszélhetnénk
de semmiképpen nem THX referencia szintről. És nem hozná a többmilliós gyári szettek szintjét sem. Belső kábelezés, hangváltó, csillapítóanyag, reflexcső, banánaljzatok hangfaltüskék is kellenének még
ami szintén pénzbe kerül. Egy rendes szub sugárzót és hozzá erősítőt + aktív váltót + doboz is tessék belekalkulálni, de inkább mindegyikből kettőt mert az nem árt a THX referencia szint eléréséhez.

Csutka

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Pali,ha ez ilyen egyszeru lenne ,senki sem koltene milliokat hazimozira vagy hifire.. Pozdorja meg csucskategoria? Mi van? :-)
 
Ez csak az esetek 0,000001 részében működik, ami = gyulaipal


Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: Fish »

Pali,ha ez ilyen egyszeru lenne ,senki sem koltene milliokat hazimozira vagy hifire.. Pozdorja meg csucskategoria? Mi van? :-)
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Miért kell az összes hangfalat egyszerre megvásárolni? Miért nem lehet apránként és akár jobb minőséget elérve? Először front, aztán hátterek és végül a center és a szub. Utóbbi kettőt sem muszáj egyszerre megvenni.
 
Hát ... azt hiszem ezekre a kérdésekre én nem tudok válaszolni, mivel én nem vagyok teljesen normális (és ezt eddig sem titkoltam). Ha nekem kellene választanom, én először eldönteném, hogy
 
1. mennyi pénzt akarok elkölteni egy-egy hangfalra és
2. megnézném, hogy mekkora helyen és mekkora hangnyomást kell elérni, majd ennek ismeretében 
3. kitalálnám, hogy annyi pénzből milyen hangsugárzóból hány darabot tudok venni
 
Nyilván ha a THX referencia hangnyomás a cél és mondjuk 60m2-es a mozi, akkor több utas, nagyobb hangfalakat kell építeni, persze ekkor ugyanannyi pénzből kevésbé kifinomult, de több és nagyobb hangsugárzót vennék. Konkrét példák:
 
Ha az olcsó(bb) úton indulunk, akkor egy magyar webshop NETTÓ árai egy Visaton Experience V20-hoz:
 
W130s/8     6400Ft     2db azaz  12800Ft
G25FFL     14000Ft    1db azaz  14000Ft
W200S/8    11250Ft    2db azaz  22500Ft
 
Ez összesen 49300Ft+ÁFA azaz kb. 62600Ft . Persze a hangváltó és a doboz plusz pénz, de mondjuk 75-80 rugóból (persze nem rózsafából hanem a legolcsóbb pozdorjából) azért ki kellene jönnie egy hangfalnak. saját fúrás és faragás által. Nem olcsó, de 88dB az érzékenysége és 300W (zenei) teljesítményre van specifikálva gyárilag. Ha a Wattok tudják a fizikát (és ha én is jól tudom) akkor ez kb. 112,7dB maximum hangnyomás hangfalanként, persze 1 méterről de nyílt tér (vagy süketszobai mérés) esetén. Valódi szobában nyilván magasabb lenne a hangnyomás 1 méterről, de az is igaz, hogy tipikusan nem egy méterről hallgatjuk őket. Szerintem ezek a gyakorlatban alkalmasak lennének THX referencia szinten történő mozizásra .. de azért nem 60m2-en (bár tipikusan szerintem akinek akkora mozija van, úgysem épít hangfalat saját kézzel) :-). Persze kell csatornánként 300 Watt erősítő teljesítmény is ahhoz, hogy ezeket "kihajtsuk" de az LCR hangfalak.kijönnének mondjuk negyed millából. A hátsó hangfalak esetén, mivel sokkal közelebb vannak a hallgatóhoz, szerintem "sima" 3 utas hangfalak is megfelelnének, ugyanazokból a hangszórókból. Nyilván azonos hangsugárzók azonos frekin váltva igen hasonlóan kell, hogy szóljanak, de azok sokkal olcsóbbak lennének:
 
W130s/8     6400Ft     1db azaz    6400Ft
G25FFL     14000Ft    1db azaz  14000Ft
W200S/8    11250Ft    1db azaz  11250Ft
----------------------------------------------------
Ez összesen 31650Ft, Áfával kb 40000Ft. Dobozzal mondjuk 50-55eFt lenne egy ilyet megépíteni. Ezek ugyan kb. 6dB-lel kisebb hangnyomást tudnának, de közelebb is vannak a nézőkhöz, nálam is kb. ennyivel van lejjebb véve a surround-ok hangereje. Ide tehát nem igazán érdemes ugyanakkora nagy "dögöket" tenni, ezért is kisebbek a hátsó hangfalak a gyári szettekben is.
 
Négy surround hangfal használatával (7.X) tehát kb. 3*80eFt plusz 4*55eFt azaz kb. 460eFt lenne a végösszeg egy 7.X-es rendszerre. Ez nem sokkal kevesebb mint az olcsóbb gyári szettek ára. Viszont valószínűleg a többmilliós gyári szettek hangminőségét hozná. És persze THX referencia hangnyomás mellett.
 
Ugyanez a "komolyabb" hangsugárzókból (Visaton Concorde hangszórókészlete) azért jóval drágább játék:
 
AL130/8     24500Ft    2db azaz  49000Ft
Ke25SC     29400Ft    1db azaz  29400Ft
AL200        36550Ft    2db azaz  73100Ft
 
Ez összesen (nettó) 151500Ft, bruttó 192400Ft. No ez már kicsit durvább pénz, de ugye ez a csúcskategória. Dobozzal mondjuk hangváltóval és egy primitív dobozban 210eFt lenne egy ilyen hangfal ára,de ugye 3db kell az LCR pozíciókba, ami 630eFt.
 
A hátsó szekció (sima 3 utas konfig):
 
AL130/8     24500Ft    1db azaz  24500Ft
Ke25SC     29400Ft    1db azaz  29400Ft
AL200        36550Ft    1db azaz  36550Ft
----------------------------------------------------
Összesen: 90450Ft nettó, azaz kb. 115eFt bruttó. Mondjuk 130eFt lenne egy kész hangfal ára, na persze ez sem faragott rózsafa dobozban. :-)
Ebből kell 4db ami megint egy formás kis 520eFt. Összesen kb. 1,05 millió forint a 7 hangfal ára összesen. Ez sem valami olcsóság, de ezek valódi audiofil minőségű hangsugárzók, ezeken a zene is jól szól. Vagy legalábbis a tesztek nem szokták szídni a Visaton Concorde hangfalakat.
 
Az már más kérdés, hogy ENNYI pénzért megéri-e audiofil hangfalakkal mozizni? Talán igen, talán nem. Talán ízléstől függ. Vagy talán attól, hogy ki mit néz? Ha valaki "zúzós" akciófilmeket néz rendszeresen, akkor gondolom nem, arra simán elég az olcsóbb hangszórókkal épített rendszer, hiszen hangnyomásra az is ugyanazt tudja. De ha az operafilmek vagy a musical-ek a kedvencei, akkor talán igen.
 
És a másik kérdés az, hogy tényleg kell-e THX referencia szintű hangnyomás? Mert anélkül, egyetlen 17 centis alu-membrános mélyközép és egy KE25SC használatával hangfalanként kb. 70eFt elég lenne. Ha tehát lemondunk a THX szintű hangnyomásról, akkor kb. 500eFt-ból kijön a 7db egyforma hangfal, audiofil minőségben. Nálam az L+R hangfalak ilyenek és azoknak a hangminőségével bizony nincs is semmi problémám. És a hangnyomással sincs. Csak sajnos tartalék nincs a rendszerben... amint azt már említettem... meg persze a surround sugárzók messze vannak ettől a minőségtől ... de hát Rómát sem egyetlen nap alatt építették ... és persze nem is 1 millióból! :-)
 
És persze a saját hangfalak építésének "ritmusa" tőlünk függ, NEM kell egyszerre megvenni őket....

Avatar
Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 11:36
Értékelés: 124

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: Roli80 »



Igazad van, lehet így is, csak nehéz kibírni!
 
                                                     

Hosszú előjáték után nagyobb az élvezet.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


lautsprecher_surround_jamo_d_600_ultra_2_bild_1361871183.jpg
Életem első komoly hangélménye ehhez a Jamo THX szetthez köthető. Azt persze nem tudom, ma hogy gondolnám, de akkor igencsak megpadlóztatott.

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: irishcream »


Miért kell az összes hangfalat egyszerre megvásárolni? Miért nem lehet apránként és akár jobb minőséget elérve? Először front, aztán hátterek és végül a center és a szub. Utóbbi kettőt sem muszáj egyszerre megvenni.
Igazad van, lehet így is, csak nehéz kibírni!
 
                                                     

Avatar
Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 11:36
Értékelés: 124

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: Roli80 »



 
 
Hiába jók ezek a szettek, egyben ennyi pénzt kifizetni kevesen tudnak.

Miért kell az összes hangfalat egyszerre megvásárolni? Miért nem lehet apránként és akár jobb minőséget elérve? Először front, aztán hátterek és végül a center és a szub. Utóbbi kettőt sem muszáj egyszerre megvenni.

Csutka

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: Csutka »



Gondolom én lennék a mások egyike, nem vagyok én olyan sértődékeny, ha normálisan leírják azt. Volt egy mozitopicos kilépett fórumtárs akivel már beszéltem erről privátban néhányszor, talán még ismered is .
 
Első körben megpróbálok nagyobb mozit építeni a meglévő hangfalak köré, aztán majd 1-2 éven belül -remélem- kiderül mi lesz a vége .

 

 
Nem rád gondoltam.
Ha nálad egy SWOT analízist elvégzünk - teljesen OK a dolog. 
 
 

Már régóta foglalkoztat az LCR rendszer, ezért körbejártam rendesen a témát, a Jamonál hazai forgalmazó váltás van folyamatban, enyhén szólva korrektebb az árképzés és így a kedvezmény mértéke is.
 
Árban vannak azért olcsóbb THX LCR szettek is, amik szintén jók lehetnek mozira pl.:
Jamo D500 5.1 -ben kb. 450e Ft-ba megáll jobbfajta subbal:
http://www.jamo.com/search/?sku=D500
 
A Teufel is elég korrekt árakon van, 1222 euróért igen jó vétel ez az 5.2 szett:
http://www.teufelaudio.com/home-cinema/ ... -p152.html
 
A Jamo D600 már kicsit húzósabb, de ott is a listaár csak „útmutató”, kb. 750e Ft az 5.1, de a Teufelnél is vannak komolyabb szettek.
 
A Klipsch és B&W LCR rendszerei már húzósabbak árban, az M&K sound 150-es és 300-as szettjei meg már az aranyár kategória.

 
Azért sohasem az új árakat kell nézni, mert 95% nem új áron vásárol, hanem használtat. 
Újat max. extra kedvezményes kifutó darabokat. 
 
A JamoD7 régebben óriási kedvezménnyel volt kapható a Hangcenter-nél.
Akkoriban gondolkodtam rajta, hogy veszek.

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »




Másokat nem említek, mert megsértődnek...


Gondolom én lennék a mások egyike, nem vagyok én olyan sértődékeny, ha normálisan leírják azt. Volt egy mozitopicos kilépett fórumtárs akivel már beszéltem erről privátban néhányszor, talán még ismered is .
 
Első körben megpróbálok nagyobb mozit építeni a meglévő hangfalak köré, aztán majd 1-2 éven belül -remélem- kiderül mi lesz a vége .
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Ezekből is van olcsóbb szett azért.

 
Hiába jók ezek a szettek, egyben ennyi pénzt kifizetni kevesen tudnak. Sokkal olcsóbb megoldások is vannak ezért ITTHON (én úgy látom) hogy aki spórolni akar az olcsóbb hangfalakból vesz néhány párat és azokkal mozizik. Szegény országban élünk? :-)

 
Már régóta foglalkoztat az LCR rendszer, ezért körbejártam rendesen a témát, a Jamonál hazai forgalmazó váltás van folyamatban, enyhén szólva korrektebb az árképzés és így a kedvezmény mértéke is.
 
Árban vannak azért olcsóbb THX LCR szettek is, amik szintén jók lehetnek mozira pl.:
Jamo D500 5.1 -ben kb. 450e Ft-ba megáll jobbfajta subbal:
http://www.jamo.com/search/?sku=D500
 
A Teufel is elég korrekt árakon van, 1222 euróért igen jó vétel ez az 5.2 szett:
http://www.teufelaudio.com/home-cinema/ ... -p152.html
 
A Jamo D600 már kicsit húzósabb, de ott is a listaár csak „útmutató”, kb. 750e Ft az 5.1, de a Teufelnél is vannak komolyabb szettek.
 
A Klipsch és B&W LCR rendszerei már húzósabbak árban, az M&K sound 150-es és 300-as szettjei meg már az aranyár kategória.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Csutka

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: Csutka »



Hogy egy hangfal mennyire csúnya, az ízlés kérdése, de az nyilvánvaló, hogy minél nagyobb egy hangfal, annál kevésbé fogja kibírni egy feleség azt, hogy nagy számban "ellepik" a nappalit. Ahogy látom, ezek a szettek nagyságrendileg 1,5-2 millióba kerülnek nyugaton, itthon persze lehetnek ettől különbözőek az árak, de hát itthon az adók is más mértékűek és ugye szállítási költség is drágíthatja őket. A lényeg, hogy nagyságrendileg 2 millióba kerül egy ilyen hangfalszett.
 
Hiába jók ezek a szettek, egyben ennyi pénzt kifizetni kevesen tudnak. Sokkal olcsóbb megoldások is vannak ezért ITTHON (én úgy látom) hogy aki spórolni akar az olcsóbb hangfalakból vesz néhány párat és azokkal mozizik. Szegény országban élünk? :-)

 
Ezekből is van olcsóbb szett azért.
 
De ha megnézed, hogy milyen szettekkel moziznak akár fórumosok - annak az árából használtan simán meg lehet venni ilyen szettet is.
Hirtelen csak McLaren moziját említem innen a fórumról, aki valami iszonyat nagy Swans hangfalakat használ viszonylag kis térben. Kiváló hangfalak persze és akciósan szuper vétel volt, de még úgy is elég drága + nem oda való.
Másokat nem említek, mert megsértődnek...


Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”