Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hifilala mozija, kicsit másképp

Avatar
mezzo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2009.10.15., csüt. 16:54
Értékelés: 103
Tartózkodási hely: Budapest

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: mezzo »


A 2.0 csak a zenére vonatkozik.Mozizni 5.0 vagy 5.1-ben szoktam.

Így már tiszta.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


A moziélményhez jól jön egy szub. A mély mennyiségét sosem szabad összekeverni a mennyiségével, a különböző kiemelésekről (szobaakusztikai huncutságok) most nem is beszélve. Egy 2.1 rendszer inkább tud mindenevő lenni, mint egy 2.0.
A 2.0 csak a zenére vonatkozik.Mozizni 5.0 vagy 5.1-ben szoktam.Egy Rel subot vagy kettőt el tudnék képzelni,kedvelem az R305-ös modellt például,de fontossági szempontból más egységek fontosabbak.Valahol meg kell húzni a határt anyagilag.

Avatar
mezzo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2009.10.15., csüt. 16:54
Értékelés: 103
Tartózkodási hely: Budapest

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: mezzo »


Zenénél nem gondolkodom subwooferben...

A moziélményhez jól jön egy szub. A mély mennyiségét sosem szabad összekeverni a mennyiségével, a különböző kiemelésekről (szobaakusztikai huncutságok) most nem is beszélve. Egy 2.1 rendszer inkább tud mindenevő lenni, mint egy 2.0.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Zenénél nem gondolkodom subwooferben mert amit a Cremona produkál az nekem megfelel,rossz elhelyezés esetén még kicsit sok is.
 
A Sonus Musica integráltat ajánlották,de itt a következő bökkenő....

Folytatva...A Sonus Faber Musica ára a bökkenő csakúgy mint a Meridian esetében.Tehát azon gondolkodom hogy valamilyen  régebbi sztereó végfokot keresek amit ismerek.Ilyen az Audio Analogue Donozetti például amit már régebben használtam.Ez lehet egy megoldás.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



2.0 vagy 2.1 rendszer mindig egy érdekes kérdés. A jó frontnál csak a jó szub lesz "plusz" élmény. Szubra vannak már ötleteid vagy tapasztalatod, úgy mint technikában a Meridian G széria pl.
 
A jó szubhoz viszont jó bass management is kell a proci/előfokban.
 
Itt is minden mindennel összefügg

Zenénél nem gondolkodom subwooferben mert amit a Cremona produkál az nekem megfelel,rossz elhelyezés esetén még kicsit sok is.
 
A Sonus Musica integráltat ajánlották,de itt a következő bökkenő....

Avatar
mezzo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2009.10.15., csüt. 16:54
Értékelés: 103
Tartózkodási hely: Budapest

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: mezzo »


...vagy inkább kihagyom a subwoofert ha a frontok minőségibb mélyeket produkálnak.2.0 vagy 2.1 rendszer mindig egy érdekes kérdés. A jó frontnál csak a jó szub lesz "plusz" élmény. Szubra vannak már ötleteid vagy tapasztalatod, úgy mint technikában a Meridian G széria pl. 
A jó szubhoz viszont jó bass management is kell a proci/előfokban.
 
Itt is minden mindennel összefügg

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Tamoo »


Én inegrált erősítőben vagy elő-végfokban gondolkodnék a frontokhoz.Szerintem többet nyerek vele zenén,mint amit veszítek mozin.
 
Szerintem is. Én semmi veszteséget nem tapasztaltam... sőt...
Hagyományos mozinál ahol a center felépítése különbözik már eleve másképp szól valamennyire, egyező hangszórókészlet ide vagy oda. 
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Mozierősítő mellé egy sztereó a frontok hajtására? Nekem ez vált be leginkább. Tudom a keményvonalas mozisok jönnek, hogy akkor megbomlik az egység, de szerintem nem olyan mértékben, hogy ez problémát okozzon. Én inegrált erősítőben vagy elő-végfokban gondolkodnék a frontokhoz.Szerintem többet nyerek vele zenén,mint amit veszítek mozin.

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

Mozierősítő mellé egy sztereó a frontok hajtására? Nekem ez vált be leginkább. Tudom a keményvonalas mozisok jönnek, hogy akkor megbomlik az egység, de szerintem nem olyan mértékben, hogy ez problémát okozzon. 
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Bár itt többen a "múltra" kíváncsiak, biztosan vannak hozzám hasonlók, akiket az érdekel, hogy miben látod másképp a zene és a mozi kapcsolatát egy all-in-one rendszerben. A koncepciónak, de nevezhetjük filozófiának is azt, amit képviselsz a tapasztalataid és benyomásaid alapján.
 
A zenehallgatás egy nagyon tág fogalom, tágabb, mint az otthoni mozizás. Vannak a hardcore hifikütyüsök analóg és digitális vonalon egyaránt, akikkel mennyire tudsz vagy akarsz sorsközösséget vállalni most a woodoo és ezoterikus aspektust teljesen félretéve (ez is egy all-in-one mondat lett

Nem szeretném én túlmisztifikál a dolgot. Egyszerűen az AVR-ek hangja nem felel meg nekem zenehallgatáshoz.Meghallgattam pár processzor végfok felállást is és végül a Meridian G széria volt az ami tetszett,nem mintha a többi rossz lett volna,de ez volt az a karakter amit szeretek.Itt csupán az árával van a gond.Tehát sztereóban szeretnék méltó párt találni a Sonus Faber Cremona monitorokhoz és ezt valahogy összehozni vagy egy AVR-el vagy egy processzorral,de egy előfokot közbeiktatva.Ez egy lehetséges út.Úgy érzem egyik táborhoz sem tartozom inkább,ezért lett a topic neve "másképp".Én inkább megelégszem egy jó hangfalpár nyújtotta térhatással mint egy gyengébb AVR mesterkélt hangterével vagy inkább kihagyom a subwoofert ha a frontok minőségibb mélyeket produkálnak.

Avatar
mezzo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2009.10.15., csüt. 16:54
Értékelés: 103
Tartózkodási hely: Budapest

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: mezzo »


Bár itt többen a "múltra" kíváncsiak, biztosan vannak hozzám hasonlók, akiket az érdekel, hogy miben látod másképp a zene és a mozi kapcsolatát egy all-in-one rendszerben. A koncepciónak, de nevezhetjük filozófiának is azt, amit képviselsz a tapasztalataid és benyomásaid alapján.
 

A zenehallgatás egy nagyon tág fogalom, tágabb, mint az otthoni mozizás. Vannak a hardcore hifikütyüsök analóg és digitális vonalon egyaránt, akikkel mennyire tudsz vagy akarsz sorsközösséget vállalni most a woodoo és ezoterikus aspektust teljesen félretéve (ez is egy all-in-one mondat lett

Avatar
menyuslight
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2004.11.03., szer. 20:21
Értékelés: 165
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: menyuslight »

Proci: ANTHEM AVM 70 9.2.6 Lejátszó:Oppo 205 Projektor:Sony VPL XW 7000  Vászon:Screenline: 21:9 microperforált  Tápszűrő: Torus Power  Amp: Primare 30.7 Amp 2: Primare 30.7  Front: MILLER & KREISLER 150  Rear: M&K Sound 150  Atmos M&K Sound IC95
Sub: SVS 4000

 

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Sajnos képeket nem készítettem a rendszereimről valahogy ezek kimaradtak.
 
Tehát az igazi mozi az valamikor 1998-ban indult egy Yamaha RX-V 795 receiverrel és B&W DM 302-es dobozokkal a hozzá tartozó centerrel és valamilyen Jamo háttérrel sub nélkül.
A tv változatlanul egy Sony KV29 volt.
Kicsit később a DM302-es lett a háttér és DM601 a front,és egy Yamaha SW300 sub is érkezett.
 
Egyre kellemesebb volt a mozizás,de akkor lett az igaz amikor előre megérkezett a DM602 és hátra kerültek a 601-es dobozok.Ez volt az első tapasztalat hogy hiába pakolgatom egy márka különböző típusait egybe attól még nem s egységes a hangtér.Ekkor már aCC6-os center is bekerült a rendszerbe.
 
Itt kezdett izgalmas lenni a dolog hiszen ebben az évben jelentek meg az első DVD lemezek Magyarországon,ha j emlékszem 5db-ot lehetett venni összesen,de erről kicsit később.
 
Azért rakok pár képet is ide.
 

 

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Itt rendszer evolúció, valamint mindezt megtámogató fotók nem is várhatóak?
Vagy a címben említett kicsit másképp kifejezés konkrétan erre utal?

A hét végén már tudok kicsit foglalkozni ezzel is
 
A kezdet valamikor 1996-ra tehető,szóval jó 20 éve annak amikor egy Sony hif videóval és egy Bose Acustimass 5-tel elkezdtem mozizni.A tv egy Sony 100hz-es készülék volt.Ez még nem nevezhető igazi házimozinak,de arra még két évet kellett várni amikor megjelentek a Dolby Digital készülékek és az első lapos képcsöves tévék.
De bővebben majd a hét végén.
 
A másképp arra utal hogy nálam a zene jóval meghatározóbb mint a keményvonalas mozisoknál,azt gondolom.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Fish »

pár képet elviselnék én is, meg egy kicsi leírást honnan hová, ilyen volt, ilyen lett.. stb..
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Online
Avatar
Firekiller
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 21:49
Értékelés: 349

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Firekiller »


Itt rendszer evolúció, valamint mindezt megtámogató fotók nem is várhatóak?
Vagy a címben említett kicsit másképp kifejezés konkrétan erre utal?

Avatar
menyuslight
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2004.11.03., szer. 20:21
Értékelés: 165
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: menyuslight »

Proci: ANTHEM AVM 70 9.2.6 Lejátszó:Oppo 205 Projektor:Sony VPL XW 7000  Vászon:Screenline: 21:9 microperforált  Tápszűrő: Torus Power  Amp: Primare 30.7 Amp 2: Primare 30.7  Front: MILLER & KREISLER 150  Rear: M&K Sound 150  Atmos M&K Sound IC95
Sub: SVS 4000

 

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Korábban ígértem hogy írok néhány gondolatot a Miller and Kreisel tripole sugárzókról
 

 
Kipróbáltam a dipole sugárzót és az volt a tapasztalatom hogy jó,mert nagyszerű teret hoz létre viszont hiányzik a megszokott direkt hang.
Sajnos kicsi a hely ahol mozizok és elég közel vannak a hátterek,ezért a frontsugárzó sem igazán megfelelő.
A választ a képen látható Millerek jelentették,ötvözve a front és a dipole sugárzók előnyeit.
Praktikusak,mert nagyon kicsik és meglepően  jól szólnak,különösen méretükhöz képest.Mivel 120hz-nél vágom így nagyobb hangerővel is megbirkóznak minden probléma nélkül.
Természetesen ezekből létezik nagyobb változat is ha valakinek nagyobb térbe kellene
 
 
Korábban azt vallottam hogy az 5 teljesen egyforma hangsugárzó a tökéletes megoldás,ami igaz is meg nem is.
Az egységes térképzésért a közép és magas hangok felelnek.Persze ez csak az én meglátásom és tapasztalatom.
 Az hogy azonos márkából összeválogatva biztos jó lesz a tér erősen kétlem.Próbáld csak összehozni a Monitor Audio Gold szériát akár csak a Silver hátterekkel és kiderül miről beszélek.Természetesen az új Gold szériáról van szó.
Nyilvánvaló hogy van egy ideális eset amikor azonosak a hangszórók és ebből lehet engedni igény és pénztárca függvényében.
Én most ilyen kompromisszumot kötöttem.
Ami még segíthet ha van egy jó bemérőrendszer ami segít összefésülni a dogokat,de erről majd máskor.
 

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Én már a kettő közötti különbség megértésekor elvesztem a fonalat.
 
Tegyük fel, hogy van egy pár "audiofil" hangfalad (az "audiofil" definíciójába most ne menjünk bele). Meglátsz az apróhirdetésekben egy másik pár, azonos hangfalat jó áron. Megveszed őket, az egyiket berakod középre centernek (a másikat elteszed nehezebb időkre :-).
 
Kész az "audiofil" LCR rendszer. Matematikai értelemben legalábbis. Meg szerintem is.
 
Amikor sztereót hallgatsz, "direct" (vagy "pure direct") módba kapcsolod az AVR-t és ekkor a digitális áramkörök nem működnek (persze bass management sincs!). Lényegében csak a végfokot használod az AVR-ből, az meg szerintem teljesen alkalmas zenehallgatásra is. Csak az L+R hangfalak szólnak, lehet sztereózni,
 
Mozizásnál visszakapcsolsz "digital" módba és dübörög a mozi sokcsatornán. Persze ekkor a bass management megvédi az LCR hangfalakat a durva mélyektől. Ha mondjuk plusz 4db hangfalat vettél, akkor mehet a 6.1 is akár. Tökazonos hangfalak, egységes hangkép minden irányból.
 
Hol van a hiba ebben a gondolkodásban?
 
Én pont ezt csináltam a nappaliban. Bár ott csak egy 4.1-es rendszer van jelenleg ("egerészni" megfelel) de 4db azonos kis "audiofil közeli" monitor hangfalból áll a surround. Ezekből 3db van a tévé alatti hosszú "polcon" LCR szerepben, a negyedik hátul, egymagában alkotja a (kicsit hiányos) "surround csapatot". A surround hatás természetesen gyenge, de az LCR egységessége teljesen meggyőző és a hangminőséggel sincs bajom. Miért ne lehetne ugyanezt megcsinálni sokkal komolyabb hangfalakkal ugyanígy?

Rendben!
 
Jelenleg Sonus Faber Cremona Auditor-t használok.Az a gond hogy ebből felépíteni egy LCR rendszert kicsit durva lenne anyagilag,de egy hagyományos 5.1-es felállás is utópia számomra.Lehet hogy van akinek belefér hogy megtegye,nekem nem.
 
Ezért gondolkodom abban hogy egy nagyon jó hozzá illő  sztereo végfokot vagy integráltat használok egy  olcsóbb AVR pedig hajtaná a centert és a háttereket.Egy jó bemérő rendszer sokat segíthet  ezek összehangolásában.
Ez is kompromisszum,de a zene oldaláról megközelítve nekem ez tűnik a járható útnak.
AVR-ben nem gondolkodom mert inkább egy processzor-végfok lenne az ideálisabb,de az is nagyon zsebbenyúlós dolog.

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1447
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 807

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Nekem jobban megfelel egy kibővített sztereó rendszeren mozizni mint egy LCR rendszeren zenét hallgatni...
 
Én már a kettő közötti különbség megértésekor elvesztem a fonalat.
 
Tegyük fel, hogy van egy pár "audiofil" hangfalad (az "audiofil" definíciójába most ne menjünk bele). Meglátsz az apróhirdetésekben egy másik pár, azonos hangfalat jó áron. Megveszed őket, az egyiket berakod középre centernek (a másikat elteszed nehezebb időkre :-).
 
Kész az "audiofil" LCR rendszer. Matematikai értelemben legalábbis. Meg szerintem is.
 
Amikor sztereót hallgatsz, "direct" (vagy "pure direct") módba kapcsolod az AVR-t és ekkor a digitális áramkörök nem működnek (persze bass management sincs!). Lényegében csak a végfokot használod az AVR-ből, az meg szerintem teljesen alkalmas zenehallgatásra is. Csak az L+R hangfalak szólnak, lehet sztereózni,
 
Mozizásnál visszakapcsolsz "digital" módba és dübörög a mozi sokcsatornán. Persze ekkor a bass management megvédi az LCR hangfalakat a durva mélyektől. Ha mondjuk plusz 4db hangfalat vettél, akkor mehet a 6.1 is akár. Tökazonos hangfalak, egységes hangkép minden irányból.
 
Hol van a hiba ebben a gondolkodásban?
 
Én pont ezt csináltam a nappaliban. Bár ott csak egy 4.1-es rendszer van jelenleg ("egerészni" megfelel) de 4db azonos kis "audiofil közeli" monitor hangfalból áll a surround. Ezekből 3db van a tévé alatti hosszú "polcon" LCR szerepben, a negyedik hátul, egymagában alkotja a (kicsit hiányos) "surround csapatot". A surround hatás természetesen gyenge, de az LCR egységessége teljesen meggyőző és a hangminőséggel sincs bajom. Miért ne lehetne ugyanezt megcsinálni sokkal komolyabb hangfalakkal ugyanígy?

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Na végre! Ez egy aktuális és sokakat érdeklő téma szerintem. Kevesen építenek külön rendszert a sztereo-ra és a mozira különböző okok miatt. Ráadásul egyre több dts formátumú zene van, ami egy újabb érv a "hibrid" rendszer mellett.A különböző okok között az első talán a pénz,a második pedig a hely hiánya.Én el tudnék viselni két rendszert és helyet is szorítanék neki,lenne is elképzelésem.Olyan rendszert is össze lehetne hozni ahol a mozi is egységes és a zene is úgy szól ahogy szetetném.A problémát leginkább az anyagiak jelentik.Hab a tortán ha mindezt a minőséget a legújabb formátumokkal képzeli el az ember.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Pontosan ez az, amiért nem mozdultam az LCR irányba. Szigorúan a beszámolók alapján úgy vélem, egy LCR rendszerrel nagyobbat lehet bukni zenén, mint egy álló front, fekvő center felállással mozin.Ez nagy mértékben attól függ hogy ki mit részesít elönyben.Az LCR azoknak való akik főleg moziznak vagy olyan zenét hallgatnak ami nem igényli egy audiofil jellegű rendszer kiépítését. A gondok ott kezdődnek amikor az utóbbit akarja valaki megvalósítani.Nekem jobban megfelel egy kibővített sztereó rendszeren mozizni mint egy LCR rendszeren zenét hallgatni.Nagyon fontos hogy ez nem azt jelenti hogy az LCR rendszerek rosszak lennének vagy hogy nem lehet rajtuk zenét hallgatni hanem azt hogy nem mindenki ízlésének felel meg.

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


. Itt egy teszt öt csillaggal.Olvasd el amit negatívumként hoztak fel,akkor talán érthetőbb a dolg.Röviden,nem mindenki fogja élvezni a sztereo prezentáciot. http://www.whathifi.com/mk/950-series/review
 
Pontosan ez az, amiért nem mozdultam az LCR irányba. Szigorúan a beszámolók alapján úgy vélem, egy LCR rendszerrel nagyobbat lehet bukni zenén, mint egy álló front, fekvő center felállással mozin.  

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Na végre! Ez egy aktuális és sokakat érdeklő téma szerintem. Kevesen építenek külön rendszert a sztereo-ra és a mozira különböző okok miatt. Ráadásul egyre több dts formátumú zene van, ami egy újabb érv a "hibrid" rendszer mellett.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Nyomjad, mert ez engem is érdekel!
 
Én is szeretek zenét hallgatni, koncerteket nézni és a sztereó hangfalaimbó lettek az L+R hangfalak a moziban. Nem értem miért NE lehetne rendes minőségben zenét hallgatni rajtuk, ha egy (majdan) rendes akusztikájú szobában vannak ... szerintem pont, hogy jobban kellene rajtuk szólni a zenének is...
 
Egyszóval: érdeklődéssel várom a folytatást!!!
. Itt egy teszt öt csillaggal.Olvasd el amit negatívumként hoztak fel,akkor talán érthetőbb a dolg.Röviden,nem mindenki fogja élvezni a sztereo prezentáciot. http://www.whathifi.com/mk/950-series/review

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”