Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hifilala mozija, kicsit másképp

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: komarfamily »



Érdekes amiket írsz a két hangfalról, bár én egyet értek vele.
Számomra az az érdekes benne, hogy Komarfamily fórumtársnál előbb volt a Sonus( bár az újabb Piano, nem ez a modell), most pedig a GS20, s ez jobban tetszik neki. 

A sonus vagy harom eve volt es akkoriban jo kis hangsugarzonak gondoltam. Az elmult par nap erdekes volt es ugy dontottem maradok a harbethnel.
Igazabol a gs20 es a sonus osszehasonlitas ugy az igazi ha egy idoben tortenik;)

Avatar
junior19
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2011.02.18., pén. 07:40
Értékelés: 28

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: junior19 »


Érdekes amiket írsz a két hangfalról, bár én egyet értek vele.
Számomra az az érdekes benne, hogy Komarfamily fórumtársnál előbb volt a Sonus( bár az újabb Piano, nem ez a modell), most pedig a GS20, s ez jobban tetszik neki. 

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



 
Egy időben volt nálam a Monitor Audio GS20 és a Sonus Faber Grand Piano Concerto.Ez utóbbi még a két és fél utas változat.
 
A két hangfal egészen eltérő karakter,ez abból is látszik hogy mennyire eltérő véleményeket hallani.
Ami biztos hogy a GS20 jelentősen több mély hangot produkál és a magasai is erőteljesebbek,de fémesebbek is.Pont ebből adódóan a közepe kicsit visszafogottabb.Ezzel szemben a Sonus hangja számomra jóval természetesebb bár a GS20 mellett kicsit dinamikátlannak hathat.Megfordítva a dolgot az MA kicsit loudnesses ami házimozihoz még jól is jön,emellett nagyon jó a center sugárzója és nagyon jól megépített.
Én mint korábban is mégis a Sonus mellett maradtam,mert a természetességet előtérbe helyeztem és ebben az Olasz doboz bizony jobb.
 
Ez már az a kategória ahol tényleg jó hangsugárzókat lehet kapni a Gs 20 pedig a cég talán legnépszerűbb szériája.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Néhány AVR kipróbálása után úgy döntöttem hogy jöjjön egy processzor és végfok kombináció.
A mai napig az egyik kedvencem a Primare 30.5 végfok.monoblokk felépítéssel és a használt árához képest rendkívül jó hangminőséggel.A processzor egy Myryad MX4000 
Ez a kombináció már zenén és mozin is rendkívül jól teljesített,sajnos a HD hangokat nem tudta,később ezért cseréltem le.
Amit tudott az viszont minden pénzt megért,főleg annak aki ezt igazán tudta értékelni.Ekkoriban hallottam egy Emotiva UMC1-et ami sokak kedvence.az árát tekintve és a szolgáltatásokat is figyelembe véve ez teljesen érthető is egészen addig amíg nem akarunk vele zenét hallgatni.Rögtön hozzá tenném hogy akusztikus zenére és énekhangra gondolok,nem stúdióban agyonkevert műanyag dolgokra ahol a természetesség egyáltalán nem szempont.
Miben jobb ez a Myryad?
Abban amiben a legtöbb magasabb kategória.Jóval részletesebb a hangja,nem keni el a részleteket és a finom árnyalatokat is előhozza,a hangja természetes és élő.természetesen megfelelő hangfal is kell hozzá.
Ekkor érkezett meg a Sonus Faber Grand Piano és a Monitor Audio Gs 20 melyek közül az előbbi maradt,hogy miért arról legközelebb írok.

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

4308 felső tartományoknál kevesebb, mélyben több, ebből adódóan szerintem "melegebb" hangú mint az Arcam, de utóbbi sem száraz. Én a 400-ast hallottam egy picit feszesebbnek. (a GS20-al hallgattam őket össze több alkalommal is). Mindkettő tetszett, kettő közül igazából én is az Arcamot tartom valamivel jobbnak, anyagi megfontolásból váltottam 1év után a Denonra. Néha hiányzik az Arcam hangja, de nem bántam meg a cserét. Mozin mindkettő hoz egy számomra kielégítő szintet. 
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Ráadásul a 400 a legkisebb tesó az akkori modellek között, ott volt még az 500 meg a 600 is amik megint csak más dimenzió a 400 hoz képest, sztem! volt nálam 400 as tesztre 2-3 hétig ,és 600 is..
Így igaz,ez a "kicsike" az 500 és a 600 már egy másik kategória.Mondjuk a két nagy között már nem fedeztem fel túl nagy különbséget.Mindkettő jófajta hangot produkál,van bennük erő is rendesen.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Fish »

Ráadásul a 400 a legkisebb tesó az akkori modellek között, ott volt még az 500 meg a 600 is amik megint csak más dimenzió a 400 hoz képest, sztem! volt nálam 400 as tesztre 2-3 hétig ,és 600 is..
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Még régebben kérdezted tőlem mi a véleményem 4308 - Arcam egymáshoz képesti viszonyáról. Ha már úgyis itt tartasz kronológiailag majd írhatnál róluk Te is pár sort, érdekelne hogy hallottad! 
Akkor röviden néhány gondolat arról hogy én hogy hallottam a Denon Avr4308 és az Arcam Avr 400 közötti különbséget.A Denon semlegesebb hangot produkál,de egy kicsit élettelenebb,laposabb a hangja viszont kiegyensúlyozottabb.
Az Arcamra jellemző a meleg, zeneibb hangzás,de mélyben egy kicsit puhább,magasban pedig mintha lenne egy kis kiemelése.Természetesen sokat jelent a rendszer többi része és a szobaakusztika,na meg az ízlés is.Személy szerint az Arcamot választanám,de simán tudnám a Denont is hallgatni.Például a Monitor Audio GS20-hoz a Denon lenne a jobb választás,szóval ebből is látszik hogy mennyire nem egyértelmű ez.
Egy biztos,hogy sztereóban mindkettőnél jobbnak bizonyult egy Peachtree Audio Decco integrált erősítő.Aki még nem hallott ilyet és hasonlóban gondolkodik bátran tudom ajánlani.Az igaz hogy a benne lévő csövek inkább csak marketingfogás,de ettől függetlenül egy nagyon jó kis erősítő.A hangja elég semleges ,de mégis zenei,rendelkezik sub kimenettel és USB bemenettel is.És a design sem rossz!

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Még régebben kérdezted tőlem mi a véleményem 4308 - Arcam egymáshoz képesti viszonyáról. Ha már úgyis itt tartasz kronológiailag majd írhatnál róluk Te is pár sort, érdekelne hogy hallottad! 
Sajnos közvetlenül egymás mellett nem tudtam meghallgatni,de később azért írok arról hogy én hogy hallottam. Elöljáróban csak annyit hogy mindkettő nagyon jó gép szerintem és inkább csak ízlés dolga hogy ki és mit szeret.

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Tamoo »



Igen az
 
Tény hogy azért a pénzért amennyibe mostanában kerül nagyon megéri az árát.
Sztereóban is jó az csak kérdés hogy kinek milyen műfajra kell.

 
Még régebben kérdezted tőlem mi a véleményem 4308 - Arcam egymáshoz képesti viszonyáról. Ha már úgyis itt tartasz kronológiailag majd írhatnál róluk Te is pár sort, érdekelne hogy hallottad! 
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Ami nálam kötött ki? Én meg pont 4308-ra cseréltem később amit most is hallgatok. Nem mondom, hogy nincs feljebb mert bőven van, de mozin ez most egész vállalható produkciót nyújt és használtan nevetségesen olcsó. Zenére már kevés nekem is, de arra ott a sztereó. 
Igen az
 
Tény hogy azért a pénzért amennyibe mostanában kerül nagyon megéri az árát.
Sztereóban is jó az csak kérdés hogy kinek milyen műfajra kell.

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Tamoo »


Konkrétan az Avr 400
 
Ami nálam kötött ki? Én meg pont 4308-ra cseréltem később amit most is hallgatok. Nem mondom, hogy nincs feljebb mert bőven van, de mozin ez most egész vállalható produkciót nyújt és használtan nevetségesen olcsó. Zenére már kevés nekem is, de arra ott a sztereó. 
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Melyik arcammal? Konkrétan az Avr 400

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Melyik arcammal?

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Mivel sok dolog nem változott és később le is álltam a házimoziról,ezért erről már nem írnék többet.
 
Pár év szünet után valamikor 2014-ben vettem magamnak egy  rendszert,ami a következő elemekből állt:
 
Monitor Audio Silver,de a régi széria S8,S6 és S center.
Rotel RSX 1056
és egy Rel Strata 5 sub
 
Nagyon jó volt a régi zenéket újrahallgatni és a filmeket immáron HD minőségben  nézni egy 40" Sony TV-n.
Sajnos a Sony régi darab volt és kezdett betegeskedni ezért lecseréltem egy Samsung Led TV-re gondolva hogy új meg led meg minden,de nagy csalódás volt.A fehér lila lett a bőrszín meg valami tragikus.
Engem a hang valahogy mindig jobban foglalkoztatott,ezért itt akartam fejleszteni.
A Denon márka korábban kimaradt az életemből,ezért ezen a vonalon indultam el.Korábbi tapasztalatból tudtam hogy a kisebb modellektől nem kell túl sokat várni,főleg sztereóban,de azt gondoltam hátha változott a világ
Hát nem!
 
Vettem egy Denon AVR 1912-es gépet,mert ez már HD meg öt csillag,de a Rotel után a hangja sajnos hatalmas csalódás volt főleg zenén.Aztán jött a sorban 3508,4306,Avc11xva ez utóbbi volt amire azt mondtam hogy ez már az a hang amit zenén is tudnék hallgatni.
Igen ám ,de mi van a HD hangokkal.További próbálkozások Denon AVR 3808 ami egy nagyon jó kis masina és ma már nevetségesen olcsón kapható,de nekem zenén kicsit kevés volt,ezért kipróbáltam a 4308-at. Azt mondhatom hogy ez az a szint ahol már tényleg nagyon jól lehet mozizni és a zene is kezd zeneivé kibontakozni.Hangminőségre ez a típus nagyon közel van az Avc 11XVA-hoz és tudja a HD hangokat is.
Minden cégnek megvan az elképzelése a hangról és ez nyomon követhető a terméksálán is.Nos rájöttem hogy a Denon elképzelése nem egészen találkozik az én ízlésemmel,ezért tettem egy próbát az Arcammal.
 
Természetesen amit itt leírok az csak az én véleményem és tapasztalatom.
 
 

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Lassan befejezem a távoli múltba való merengést és elkezdem amiért tulajdonképpen kértem ezt a topikot.
 
Szóval változtak a dolgok és úgy döntöttem összevonom a rendszert,ezért 2002-ben mentek a Sonusok és minden más is.Lettek helyette B&W CDM 7SE,CDM1SE és CDMC center

 
Ezek voltak azok a dobozok amelyeken zenét is szívesen hallgattam és mozin is rendkívül jók voltak.Engedtem egy kicsit a zeneiségből,cserébe kaptam egy dögösebb hangot.
 
Elektronikában egy Primare Dvd és a frontok meghajtására egy Primare integrált szolgált.
A centert és a háttereket a Yamaha DSP-A2 hajtotta.
A kivetítő helyett jött Thomson TV.
Ez a rendszer évekig kiszolgált  és sok örömteli percet szerzett egészen 2009-ig,aztán más irányt vett az életem és csak 2014-ben kezdtem újra fejlesztgetni.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »




Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Kellemes karácsonyt kívánok mindenkinek!
 
karácsony 2    karácsony 2

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Tehát eljutottam arra a pontra amikor összeállt egy nagyon jó sztereó rendszer és a mozira sem panaszkodhattam.
Azért hajtott a kíváncsiság hogy milyen lehet amikor a mozi is hasonló szintre emelkedik,ezért kipróbáltam egy Myryad processzort a hozzá tartozó végfokkal.
Nagyon tetszett amit hallottam,de ugyan az volt a helyzet mint a Dynaudio sub esetében,hogy azokért a kis árnyalatokért rengeteget kell fizetni.
Ha választani kell én inkább tudok kompromisszumot kötni a moziban,mint a zenében.
Sokat gondolkodtam hogy miért van ez és arra a következtetésre jutottam hogy a filmek esetében a képi világ  leköti a figyelmet és a hang inkább csak kiegészíti ezt a képi világot. Nyílván egy pocsék hanggal el is lehet rontani.
 
Érdekes volt megfigyelni hogy egy magasabb kategóriás mozi rendszer mennyivel másabb tud lenni mint egy olcsóbb.Ahogy a zenében úgy a mozi esetében is a finomságok kerülnek előtérbe. Azok a finomságok amik sokaknak nem is fontosak mint például a természetesség az beszédhangok esetében vagy az aláfestő zene  részletessége.Erre jó példa hogy a legtöbb esetben az Atmossal kapcsolatban csak a felső hangokról esik szó és nagyon ritkán az objektum alapú processzingről.
Sokáig el lehetne vitatkozni hogy annyival többet tudnak a drágább rendszerek mint az olcsóbbak,de erre nincs helyes válasz szerintem.Ez igény és pénz kérdése.
azért az szerencsés hogy ami pár éve még elérhetetlen volt azt ma már használtan  jobban megfizethető.
A rendszerem egy darabig nem változott ,de sokat gondolkodtam hogyan lehetne összegyúrni a zenei és a mozi részét.Később ezzel folytatom,Addig is egy kis zene!
 


             

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Tehát megérkezett a Grand Piano.Rákötöttem az Audio Analogue Puccini integráltra és a Sony DVD játszóra és vártam a csodát,de valahogy nem akart megtörténni.Nem voltak olyanok azok a hangok,nem volt annyi részlet és még sorolhatnám.
Ennek a vége az lett hogy ment a Puccini és jött egy zenész páros Bellini-Donizetti.Már érezhetően jobban hajtotta a Sonusokat,de....
A Sony sajnos nem tudta kiszolgálni úgy ahogy én szerettem volna,ezért jött a kísérletezés Micromega és Maratz felső kategóriás Cd játszóval,de az eredmény az lett hogy megvettem az eredetileg hallott
Teac VRDS25X cd játszót

 
Ezzel végre összeállt az a hang ami annyira tetszett nekem.
A kábelek pontos típusára már nem emlékszem,ezeket ajándékba kaptam.Az összekötő Siltech FTM4 G3 volt a hangfalkábel pedig LS100 G3 azt hiszem.
Mivel akkoriban még nem ismertem olyan profit aki bemérte volna az akusztikát,ezért az egyik haverom készített két basszuscsapdát amit beraktam a sarokba és a falra is került pár panel saccperkb alapon.
Ez a zenei oldal.
 
Mozi fronton nem volt változás,csak annyi hogy egyre több filmet lehetett elérni DVD-n és lehetőségem nyílt kipróbálni egy Dynaudio Contur subwoofer-t.Mit mondhatnék,lenyűgözött amit produkált,de annyit már nem akartam áldozni pluszban ,ezét maradt a Yami.
 

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Hamarosan folytatom,addig is néhány kép a jelenből!

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Ott tartottam hogy összeállt egy remek hang és közben a TV is lecserélődött egy lapos képcsöves 16:9-es Sony lett az utód.
 
Aztán egyre nőtt  a vágy hogy kellene valami nagyobb képernyő.A háttér projectorok nagyon drágák voltak és még mindíg nem elég nagy képpel,ezért esett a választás egy Phillips VGA projectorra,sajnos a típusra már nem emlékszem,de arra igen hogy milyen hatása volt a mozira.
 
Egy nagy hang mellé egy nagy kép az igazi,
 
Ekkor akár hátra is dőlhettem volna .....ha nem hallok valami mást ami mindent megváltoztatott,
 
Egy ismerősnél meghallgattam a Sonus Faber Grand Piano  hangfalakat és egy másik világ tárult fel számomra.Az erősítő egy Audio Analogue elő-végfok volt.
 
Annyira elvarázsolt hogy én is akartam egy ilyet magamnak és elindult a kísérletezgetés.Természetesen nem akartam annyit elkölteni ,ezért megpróbálkoztam a Concertínóval mert az sokkal olcsóbb volt.
 
Egy tesztre is volt lehetőség és egy Dynaudio Audience 42-el mértem össze.Annak ellenére hogy a Dino csúnyán elverte mélyben én mégis a Sonus hang mellett döntöttem,mert számomra sokkal zeneibb volt a produkció.Erősítőben az Audio Analogue Puccini integrált erősítőt választottam.
Sajnos ez messze elmaradt a korábban hallott hangtól,ezért eladtam a B&W frontokat és Concertínót és megvettem a Grand Piano Cocertó-t.

 
Ez valami más volt.Nem csak a hangja hanem a zongoralakk és bőr kombináció és a forma is.
Bár azt mondhatnám hogy célba értem,de túl szép is lett volna.
Inkább csak elindultam egy másik úton...

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Ugyan ez párosom volt, imádtam.Warner pattintós papírtokos és Columbia Tristar átlátszó tokos DVD-k megjelenését úgy vártam mint a mikulást Persze a szinkronról még csak álmodoztunk, a legtöbb kezdeti kiadás csak magyar feliratot tartalmazott.Az árukra is emlékszem a Warner kiadások 5000-5500ft-ba a Tristar-osak 7500ft-ba kerültek.Régi szép idők.....
Az egyik Warner film  Schwarzenegger-rel elég gyenge volt de legalább jó volt a hang!
 


Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: MGMART »



Folytatva...
 
1998 év végén megérkezett ez:
a2.jpg
 
Yamaha DSP-A2
Ez valami gyönyörű,arany színben fa oldallapokkal.És mégis  csalódás volt elsőre.Miért?
 
A 795 után még dögösebb,még harapósabb hangot vártam,ezzel szemben kaptam egy sokkal kifinomultabb,sokkal részletezőbb hangot,amihez nem voltam hozzászokva és nem tudtam egyből értékelni.
Sok esetben ezért lehet hogy aki meghallgat egy magasabb kategóriát az nem tudja mitől is kerül az annyiba.
Idő kellett hogy ezt felfedezzem magamnak.
És ekkor érkezett egy ilyen is:
 
Sony DVP-S715
sony 715.jpg
 
És indulhatott a Dolby Digital !!!
 
Micsoda élmény volt! 
 
Végre teljes értékű csatornák hátul is,semmi mono,semmi sáv határolt hang.Ámultam és bámultam.Ma már ez nem nagy dolog,de szerintem a legnagyobb lépés volt a mai napig.Ja és azért képben is volt javúlás bőven.
 
Lemez az nem volt túl sok,arra még várni kellett.
És ha már kép,akkor úton volt az első projectorom is,de erről majd holnap!

Ugyan ez párosom volt, imádtam.Warner pattintós papírtokos és Columbia Tristar átlátszó tokos DVD-k megjelenését úgy vártam mint a mikulást Persze a szinkronról még csak álmodoztunk, a legtöbb kezdeti kiadás csak magyar feliratot tartalmazott.Az árukra is emlékszem a Warner kiadások 5000-5500ft-ba a Tristar-osak 7500ft-ba kerültek.Régi szép idők.....

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Hifilala mozija, kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Folytatva...
 
1998 év végén megérkezett ez:

 
Yamaha DSP-A2
Ez valami gyönyörű,arany színben fa oldallapokkal.És mégis  csalódás volt elsőre.Miért?
 
A 795 után még dögösebb,még harapósabb hangot vártam,ezzel szemben kaptam egy sokkal kifinomultabb,sokkal részletezőbb hangot,amihez nem voltam hozzászokva és nem tudtam egyből értékelni.
Sok esetben ezért lehet hogy aki meghallgat egy magasabb kategóriát az nem tudja mitől is kerül az annyiba.
Idő kellett hogy ezt felfedezzem magamnak.
És ekkor érkezett egy ilyen is:
 
Sony DVP-S715

 
És indulhatott a Dolby Digital !!!
 
Micsoda élmény volt! 
 
Végre teljes értékű csatornák hátul is,semmi mono,semmi sáv határolt hang.Ámultam és bámultam.Ma már ez nem nagy dolog,de szerintem a legnagyobb lépés volt a mai napig.Ja és azért képben is volt javúlás bőven.
 
Lemez az nem volt túl sok,arra még várni kellett.
És ha már kép,akkor úton volt az első projectorom is,de erről majd holnap!

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”