A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

tottyi
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 380

Re: Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tottyi » 2019.01.11., pén. 08:36

Koszonom mindenkinek, en is igy gondoltam de azert biztonsagbol rakerdeztem az sosem art. :)
Zozoweb Audio PC, DAC, Crown PSA-2/DC300A MK-II, Hydrasound, Infinity IRS Sigma, Violectric HPA V200, AKG K501

Doky
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 795

Hozzászólás Szerző: Doky » 2019.01.10., csüt. 21:53

Azt gondolom hogy ha méret szempontjából befér a laptopba akkor bármelyik mehet.
A Kngston 3 míg a Samsung 5 éve garit szokott adni.
Az hogy melyik a megbízhatóbb azt nem lehet tudni.
Én nemrég a laptop betegeskedö dvd helyére raktam be egy Kingston ssd-t beépítő kerettel.

Itthon is meg tudod venni őket:
https://edigital.hu/ssd-meghajto/kingst ... 0g-p498867
https://edigital.hu/ssd-meghajto/samsun ... a3-p539534
Zappiti Base 3.0., Heed DACtilus II., Marantz PM 7001., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold digi., Gotham GAC3., HAMA optikai., CA. és Profigold hdmi... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

ZolaBA
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 359

Re: Notebook SSD Samsung vagy Kingstone

Hozzászólás Szerző: ZolaBA » 2019.01.10., csüt. 21:31

tottyi írta:
2019.01.10., csüt. 15:45
szerintetek siman belemehet a Kingstone is a notebook-ba? Mar csak azert mert joval olcsobb a Kingstone.
1% esélye mindig megvan, hogy nem kompatibilis valami, de alapvetően ezek azonos méretek és szabványok, szerintem kell menjen a kingstone is ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

tonee73
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2750

Re: Notebook SSD Samsung vagy Kingstone

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2019.01.10., csüt. 20:36

tottyi írta:
2019.01.10., csüt. 15:45
Hello, olyan problemat szeretnekmegoldani, hogy egy Notebookba kellene raknom SSD disket de a Kingstone-nal azt irja, hogy asztali gepbe van mig a Samsung-nal meg, hogy notebookba, szerintetek siman belemehet a Kingstone is a notebook-ba? Mar csak azert mert joval olcsobb a Kingstone.

https://new.asbis.sk/p/kingston-240gb-s ... -w500-mb-s
https://new.asbis.sk/p/samsung-ssd-860- ... basic-pack
Mivel a kérdésednek eleve volt helye, így átraktam.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

tottyi
Törzsvendég
Törzsvendég

Notebook SSD Samsung vagy Kingstone

Hozzászólás Szerző: tottyi » 2019.01.10., csüt. 15:45

Hello, olyan problemat szeretnekmegoldani, hogy egy Notebookba kellene raknom SSD disket de a Kingstone-nal azt irja, hogy asztali gepbe van mig a Samsung-nal meg, hogy notebookba, szerintetek siman belemehet a Kingstone is a notebook-ba? Mar csak azert mert joval olcsobb a Kingstone.

https://new.asbis.sk/p/kingston-240gb-s ... -w500-mb-s
https://new.asbis.sk/p/samsung-ssd-860- ... basic-pack
Zozoweb Audio PC, DAC, Crown PSA-2/DC300A MK-II, Hydrasound, Infinity IRS Sigma, Violectric HPA V200, AKG K501

Elmo
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 86

Hozzászólás Szerző: Elmo » 2018.11.20., kedd 16:15

Megoldódott az ügy, tápkábelt kellett cserélni.

Elmo
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Elmo » 2018.11.19., hétf. 16:53

Bios reset = Load Uefi default? Nem vagyok egy nagy zseni...

tottyi
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: tottyi » 2018.11.19., hétf. 15:31

Elmo írta:
2018.11.19., hétf. 10:04
Ezt a minap megtettem és indul is rendesen. Most meg az a baj, hogy kikapcs után elindul. gondolkodik.gif
Probalj meg egy Bios resetet vagy mindent lehuzni az alaplaprol es csak az aramforrast lekotni es ugy bekapcsolni majd a bekapcsologombot kb 4-5 masodpercig nyomva kikapcsolni, hogy ugy is be-e kapcsol.

Elmo
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Elmo » 2018.11.19., hétf. 10:04

Ezt a minap megtettem és indul is rendesen. Most meg az a baj, hogy kikapcs után elindul. gondolkodik.gif

tottyi
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: tottyi » 2018.11.19., hétf. 09:53

Elmo írta:
2018.11.15., csüt. 00:28
Hello! Az a gondom, hogy a szg. bekapcsolás után megáll az Asrock feliratnál - ahol be lehet lépni az Uefi-be - és csak vár percekig. Ez normál esetben 2 mp. Restart után minden ok. Mi lehet a gond?
Szia, probalj meg elemet cserelni az alaplapon lehet az a gondja, hogy nem tartja meg a beallitasokat.

Elmo
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Elmo » 2018.11.15., csüt. 00:28

Hello! Az a gondom, hogy a szg. bekapcsolás után megáll az Asrock feliratnál - ahol be lehet lépni az Uefi-be - és csak vár percekig. Ez normál esetben 2 mp. Restart után minden ok. Mi lehet a gond?

komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 812

Hozzászólás Szerző: komarfamily » 2018.04.07., szomb. 16:06

Igen az ssd borzaszto nagy talalmany. En is most csereltem laptopot es eszmeletlen gyorsak mar ezek a gepek. Vettem harom laptopot is az utobbi par honapban es egy alienware 13r3 tartottam meg mivel sokat utazom es a meret szamit de a teljesitmenybol nem szerettem volna sokat engedni. Bar a masik alienware 15r3 laptopban 1070 videokartya volt azert a 1060 is eleg amire nekem kell a kis alienwareben.

Az ssd miatt meg par masodperc a boot ido bar nem olyan gyors mint a macbook air de azert igy is elegedett vagyok.

Oppo, Harbeth, Quad

Vasti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 149

Hozzászólás Szerző: Vasti » 2018.03.21., szer. 16:39

Ha vesz egy SSD-t, és telepít valami csodaliinuxot, akkor lesz egy gépe, ami elég gyorsan betölti a rendszert. Ja, a böngésző stb. is gyorsan el fog indulni valószínűleg.

Szövegszerkesztésre, egyszerű weboldalakra talán elég is lesz.

De amint igazán használni akarja, pont olyan lassú lesz, mint korábban volt...

Én is végigjátszottam ezt pl. anyu gépével (egy ügyfelet simán elhajt az ember, de a család az más, ott a lehetetlent is meg kell próbálni ;-) , HT-s P4 proci, 1GB memória, sőt, még egy GeForce FX5200 VGA kártya is volt benne. Meg linux (ja, eleve linuxot használok én is vagy 18-20 éve ;-)

A végeredmény: egy gyors gép, amíg egyszerű feladatokat kap. De amint szembe jött egy weboldal mindenféle aktív tartalommal, a proci 100%-ra kapcsol, és úgy is marad, miközben 1 sor / mp a görgetési sebessége a weboldalnak, a Youtube-on meg a legkisebb felbontásban is akadoztak a videók...

Ha egy adott feladat elvégzéséhez X processzorteljesítmény kell, akkor 1/3 X processzorteljesítmény nem lesz elég, ennyi. Ezen nem segít az SSD, a 16GB memória, meg a linux sem :-(

És ennél a laptopnál szerintem ott kezdődik a baj. Aztán a memória valószínűleg csak 512MB-1GB, ami kevés, de még a maximálisan beledugható 2GB is szűk keresztmetszet lesz, mert egy böngésző 1-1,5GB-ot simán megzabál, ha olyanja van. Ráadásnak ott van a gondolom csiga grafikus kártya, meg a szintén csiga merevlemez: ezeket így összeadva az jön ki, hogy nincs mit tenni.

Szerintem a használható gép valamilyen legalább 1. generációs i5 / 2. generációs i3 procival és 4GB memóriával kezdődik, az SSD meg erősen ajánlott. Ami ez alatt van, az nem fog sok örömöt okozni: linux alatt még esetleg elmegy merevlemezzel a gép (kevesebb és értelmesebb párhuzamos folyamat, nem zabálja a vírusellenőrző, Windows Update stb. a háttérben) , de Windows mellé kell az SSD is.

Az újak közül sem szabad megvenni a mindenféle Celeron procisokat, mert az táblagépbe való ;-)  Egy olyan kacat processzor, egy kacat merevlemez mellé, aztán mire belakja az új tulajdonos a gépet, ismét kb. használhatatlan... Ha új, akkor pláne i3, SSD, esetleg 8GB memória, és egy ideig nem lesz hiányérzete az embernek.

stx
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 197
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: stx » 2018.03.21., szer. 11:56

köszi.

mi a könnyü linux pontosan ?  esetleg kiprobalom a meglevö HDD-vel.  mert SSD kapcsan felmerül bennem: megeri-e ?

er-e annyit a meglevö körites (lehet ez a billentyüzet, haz, stb.), hogy ebbe menjen X-ert SSD, vagy inkabb ha csakugyan kell a gep, akkor egy uj/ujabb hasznalt vétele.

Szerintem, SSD csak úgy éri meg, ha használtat veszel (vagy kapsz) olcsón... Kis erőforrásigényű linux elég sok van, itt van egy szakajtónyi:

1.

2.,

3.,

4.

Ha ezek között sem találsz szimpatikusat :), akkor nézelődhetsz a Distrowatch-on.

Régebben az AntiX-ot használtam egy régi notebookon, ami egy könnyített Mepis. Jól működött.

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 545

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2018.03.21., szer. 10:57

HDD helyett SSD + nem tudom, mennyi RAM van benne. Én egy könnyű linuxot tennék rá.

köszi.

mi a könnyü linux pontosan ?  esetleg kiprobalom a meglevö HDD-vel.  mert SSD kapcsan felmerül bennem: megeri-e ?

er-e annyit a meglevö körites (lehet ez a billentyüzet, haz, stb.), hogy ebbe menjen X-ert SSD, vagy inkabb ha csakugyan kell a gep, akkor egy uj/ujabb hasznalt vétele.

stx
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 197
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: stx » 2018.03.21., szer. 09:40

Szia,

köszi.

XP-t korabban probaltam neten talalhato leirasok alapjan gyomlalni, nem allitom, hogy sokkal szuperebb lett, indulni gyorsabban indul(t), de a netes böngeszes hasznalhatatlan, siman tart 1 percig egy internetes oldal betöltese, ami a ceges modern 8GB, Dell Latitude E5470) gepen 2 masodperc.

nem tudom erdemes-e es lesz-e ra idöm, hogy azon a gepen probaljak még csürni, ha igen, akkor lehet, megkereslek, köszönöm

HDD helyett SSD + nem tudom, mennyi RAM van benne. Én egy könnyű linuxot tennék rá.

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2018.03.21., szer. 08:47

...A probléma az, hogy a hardver hiányosságait nem lehet szoftveresen kompenzálni :-(

...Amit lehet vele tenni: XP (kicsit kigyomlálva belőle a felesleges szolgáltatások) , Panda antivírus, Opera böngésző, valamilyen Office, akár LibreOffice: így böngészgetni lehet vele, a Youtube talán 240 vagy 360 soros felbontásban elmegy, sulis munkákat meg lehet írni, stb. De nem lesz vele nagy öröm az élet.

...Ha gondolod, akkor távsegítséggel (TeamViewer) szívesen segítek lepucolgatni - rendbe szendi az XP-t, hogy a maximumot nyújtsa ;-) ...

Szia,

köszi.

XP-t korabban probaltam neten talalhato leirasok alapjan gyomlalni, nem allitom, hogy sokkal szuperebb lett, indulni gyorsabban indul(t), de a netes böngeszes hasznalhatatlan, siman tart 1 percig egy internetes oldal betöltese, ami a ceges modern 8GB, Dell Latitude E5470) gepen 2 masodperc.

nem tudom erdemes-e es lesz-e ra idöm, hogy azon a gepen probaljak még csürni, ha igen, akkor lehet, megkereslek, köszönöm

Vasti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Vasti » 2018.03.20., kedd 20:51

Helló!

A probléma az, hogy a hardver hiányosságait nem lehet szoftveresen kompenzálni :-(

Ez a gép 12 éves, akkor még - nem is lehet elmondani, nézzél meg egy 10-12 évvel ezelőtti weblapot, programot. Na, ennek a gépnek a processzorteljesítménye azokhoz passzolt.

Még nagyobb baj a memória mérete. Eredetileg 512MB memóriával árulták, ami kb. akkor is kevés volt, és 2GB-ra lehet bővíteni, ami most már szintén kevés. Fut a Windows, mellette valami kis víruskergető, ez-az, egy böngésző, benne egy Youtube videó, és már el is fogyott. Éppen a múlt héten volt a szervizben valami újabb, izmosabb gép, de 2GB memóriával, az is kb. átment használhatatlanba, ha az ember használni akarta, a Windows még csak úgy magában el is döcögött rajta, meg egy Panda vírusellenőrző, mert annak van talán a legkisebb erőforrás igénye.

De amint elkezd elfogyni a fizikai memória, a gép a virtuális memóriát használja (ez egy fájl a merevlemezen) , ezekben a gépekben meg a merevlemez is csiga lassú! Ráadásul természetéből adódóan minél intenzívebben használnák (több párhuzamos feladat) , annál jobban belassul, és itt össze is dől a dolog, mert csak darál a merevlemez, és nem történik semmi.

Amit lehet vele tenni: XP (kicsit kigyomlálva belőle a felesleges szolgáltatások) , Panda antivírus, Opera böngésző, valamilyen Office, akár LibreOffice: így böngészgetni lehet vele, a Youtube talán 240 vagy 360 soros felbontásban elmegy, sulis munkákat meg lehet írni, stb. De nem lesz vele nagy öröm az élet.

Esetleg lehet valami mini linuxot keresni, de az meg nagyon furcsa lesz a gyereknek (a kimondottan régi gépekre optimalizált linuxok nem annyira felhasználóbarátak szerintem) , egy kigyomlált XP-nél nem lesz a hardverigénye sem sokkal kisebb (100MB memóriában egy XP is elfut, ha le van pucolva) , MS Office-t biztosan nem fog rajta használni, ami a suli miatt fontos lehet.

Ha gondolod, akkor távsegítséggel (TeamViewer) szívesen segítek lepucolgatni - rendbe szendi az XP-t, hogy a maximumot nyújtsa ;-) Keress meg magánban. Amikor utoljára sok éve sulis rendszergazda voltam, volt egy teremnyi 1 magos Celeron gépünk 512MB memóriával, meg valami csiga 80GB-os vinyóval, XP+Office2003 / Win7+Office2007 dual boot volt rajtuk, VirusBuster vírusirtó, és egészen használhatóak voltak oktatásra :-)

tonee73
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2018.03.20., kedd 19:45

majdnem. 

ez az: http://www.toshiba.at/discontinued-products/satellite-a110-289/  

SATELLITE A110-289 MODELL NR.: PSAB0E-00500UGR

• Windows® XP Home Edition (OEM Recovery)

• Intel® Centrino® Duo Prozessortechnologie mit Intel® Core™ Duo Prozessor T2050, Intel® PRO/Wireless 3945ABG Netzwerkunterstützung und Intel® 945GM Express Chipsatz

• 15.4 ", Toshiba TruBrite® WXGA TFT Bildschirm

• Festplatte 100 GB

jo megoldas erdekel, nem tudom van-e a teljesitökepessegehz megfelelö windows, vagy inkabb linux, melyik böngeszö ajanlott ra stb.

sosem volt sajat gepem, igy ennek megfelelöen sosem foglalkoztam velük (cegesen a ceg IT-ja intezi a dolgokat)

Biztos lehet ezen még húzni, csak az a kérdés, hogy mennyit szeretnél költeni rá.Egy SSD mindenképp gyorsít a dolgon, de majd jönnek a szakik és megmondják, hogy megéri-e rádobni, és mennyit...én csak ugatom a témát egy nagyon kicsit. ;)

Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2018.03.20., kedd 08:08

majdnem. 

ez az: http://www.toshiba.at/discontinued-products/satellite-a110-289/  

SATELLITE A110-289 MODELL NR.: PSAB0E-00500UGR
  • Windows® XP Home Edition (OEM Recovery)

• Intel® Centrino® Duo Prozessortechnologie mit Intel® Core™ Duo Prozessor T2050, Intel® PRO/Wireless 3945ABG Netzwerkunterstützung und Intel® 945GM Express Chipsatz

• 15.4 ", Toshiba TruBrite® WXGA TFT Bildschirm

• Festplatte 100 GB

jo megoldas erdekel, nem tudom van-e a teljesitökepessegehz megfelelö windows, vagy inkabb linux, melyik böngeszö ajanlott ra stb.

sosem volt sajat gepem, igy ennek megfelelöen sosem foglalkoztam velük (cegesen a ceg IT-ja intezi a dolgokat)

tonee73
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2018.03.19., hétf. 20:21

kb. 2006-tol van egy Toshiba Satellite A110-es (kb ez a tipus, emlekezetböl gepeltem be) gepünk, amit lanyomnak ujra beüzemelnék, XP van rajta.

felhasznalas leginkabb net-en böngeszes lenne, esetleg office programok.

hogyan lehetne ezt legjobban elerni ?  ahogy most megy, az meglehetösen gyalazatos, rendkivül lassu a netes oldalakra jutas, azok frissitese is

Ez lenne az?

http://www.toshiba.eu/discontinued-products/satellite-a110-110/

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2018.03.19., hétf. 12:56

kb. 2006-tol van egy Toshiba Satellite A110-es (kb ez a tipus, emlekezetböl gepeltem be) gepünk, amit lanyomnak ujra beüzemelnék, XP van rajta.

felhasznalas leginkabb net-en böngeszes lenne, esetleg office programok.

hogyan lehetne ezt legjobban elerni ?  ahogy most megy, az meglehetösen gyalazatos, rendkivül lassu a netes oldalakra jutas, azok frissitese is

Vasti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Vasti » 2018.03.13., kedd 20:26

Akkor: öröm, bódoccág :-)

tonee73
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2018.03.13., kedd 19:02

Várom a fejleményeket :-) Szerintem jó lesz vele.

https://www.youtube.com/watch?v=EZkyilvXrWQ

Magyarán:megjött a táp, és pörög a gép akku nélkül is! :smile52:

Köszönet a segítségedért, jövök egyel!  :smile53:  

tottyi
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: tottyi » 2018.03.12., hétf. 09:59

Ha tudnám, hogy hogyan kell, már rég meg csináltam volna, hidd el...

Az alaplap oldalon a letolteseknel ott kell lenni a BIOS frissitesnek is es manapsag mar csak azt a programot lehuzod hozza es updatel. 

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”