Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Sziasztok!
Az alapzoomnak használt (és általam meglehetősen kedvelt) Sigma 17-70 DC Macro HSM (Nikon) objektívem az alábbi videón látható tünetet produkálja. Sajnos egyre rosszabb. A fókuszmotor (HSM) meghibásodására gyanakszom. Kérdésem a hozzáértők és nálam tapasztaltabbak felé: tekintettel eme (viszonylag) régi objektív használtpiaci árára, gazdaságossági megfontolás alapján érdemes lenne-e javíttatni, vagy ez már gazdasági totálkár? Ha szerintetek megérné a javíttatás, akkor hol? Köszi előre is a véleményeket!


youtu.be/SyzrnS__k1Q
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
sandris73
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2012.03.23., pén. 05:54
Értékelés: 186

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: sandris73 »

Ha az enyém lenne, én nem adnám el. Inkább megpróbálnék lelkesedni még egy kicsit a fotózásért, nem rossz masina az...
[/quote]

Köszönöm a segítséged, valóban ez lenne a legjobb megoldás...!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

sandris73 írta:
2019.01.17., csüt. 17:44
tamagaba írta:
2019.01.14., hétf. 08:34
Deadpool írta:
2019.01.12., szomb. 12:06
Nikonéknál mik a fő különbségek a d300/400/700 vonal és a d5300/5600/7100 vonal között?

Ahogy elnézem talán valamivel időjárásállóbb és komolyabb felhasználásra szánták a három számjegyűeket, a négy számjegyűek pedig a hobbifotósoknak vannak? Vagy hogy van ez?
Igen
de ezt így tételesen nem tudom ki fogja neked leírni
A 750 már full frame - én ha vázat vennék mostanság azt választanám vagy 7100
Ezekben a legjobb a fém/műanyag arány :)
Sziasztok!
Véletlenül csöppentem ebbe a topikba, de éppen aktuális lenne a téma nálam is, bár fordítva....
Egy újonnan vásárolt d7000, amit valószínűleg eladnék, mert nem használom egyáltalán, a kezdeti lelkesedés után....
Telefonos fényképészet van gyakorlatilag minden alkalommal. Az expo számot nem tudom, de nagyon nagyon minimális lehet. Patika állapotban, tok vonó satöbbi.
Szóval arra lennék kíváncsi, mennyi a piaci ára egy ilyennek, érdemes é eladni?!
(anno újonnan majdnem 500e ft volt tartozékokkal)
Előre is köszönöm a segítséget!
András

Szerintem: A váz 90ezer körül, az objektív, ha a régebbi VR (amelyiken piros betűkkel van a nagy VR felirat), akkor 80 körül, ha az újabb VR II-es (arany nagy VR felirat, és a típusfeliratban látsz II-est), akkor lehet próbálkozni valamivel drágábban hirdetni. De erre is érvényes, hogy annyit ér, amennyit egy vevő hajlandó kiadni érte. Sajnos nem túl keresett ez az objektív, ismereteim szerint.

Ha az enyém lenne, én nem adnám el. Inkább megpróbálnék lelkesedni még egy kicsit a fotózásért, nem rossz masina az...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
sandris73
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2012.03.23., pén. 05:54
Értékelés: 186

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: sandris73 »

Jajjj, lemaradt, 18-200 as objektívvel van szerelve a masina.

Online
Avatar
sandris73
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2012.03.23., pén. 05:54
Értékelés: 186

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: sandris73 »

tamagaba írta:
2019.01.14., hétf. 08:34
Deadpool írta:
2019.01.12., szomb. 12:06
Nikonéknál mik a fő különbségek a d300/400/700 vonal és a d5300/5600/7100 vonal között?

Ahogy elnézem talán valamivel időjárásállóbb és komolyabb felhasználásra szánták a három számjegyűeket, a négy számjegyűek pedig a hobbifotósoknak vannak? Vagy hogy van ez?
Igen
de ezt így tételesen nem tudom ki fogja neked leírni
A 750 már full frame - én ha vázat vennék mostanság azt választanám vagy 7100
Ezekben a legjobb a fém/műanyag arány :)
Sziasztok!
Véletlenül csöppentem ebbe a topikba, de éppen aktuális lenne a téma nálam is, bár fordítva....
Egy újonnan vásárolt d7000, amit valószínűleg eladnék, mert nem használom egyáltalán, a kezdeti lelkesedés után....
Telefonos fényképészet van gyakorlatilag minden alkalommal. Az expo számot nem tudom, de nagyon nagyon minimális lehet. Patika állapotban, tok vonó satöbbi.
Szóval arra lennék kíváncsi, mennyi a piaci ára egy ilyennek, érdemes é eladni?!
(anno újonnan majdnem 500e ft volt tartozékokkal)
Előre is köszönöm a segítséget!
András

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

huszti-zsolt írta:
2019.01.14., hétf. 18:09
Deadpool írta:
2019.01.12., szomb. 12:06
Nikonéknál mik a fő különbségek a d300/400/700 vonal és a d5300/5600/7100 vonal között?

Ahogy elnézem talán valamivel időjárásállóbb és komolyabb felhasználásra szánták a három számjegyűeket, a négy számjegyűek pedig a hobbifotósoknak vannak? Vagy hogy van ez?
Szóval a kérdés, hogy mire akarod használni?
Mennyire mélyen akarsz a témába merülni?
Mennyi pénzed van rá anélkül, hogy romba döntsd a családi büdzsét?
Hobbifotózás, utcán, természetben, néha beltérben, egy kicsit pedig embereket is, de nem profi portré szinten.

d3100-am volt, eladtam korábban és pl d300 körüli régi gépek vannak olcsóbban.
Amire korábban felfigyeltem, d5300-at vagy használt d5600 (2000 expoval) tudtam volna szerezni piaci átlagárak alatt.

A d3100/3300-akat használtam korábban és szerettem őket. kitobjektívekkel 18-55, 55-250 valamint fix 50mm 1.8.
Kitobi helyett egy 18-140-et gondoltam beszerezni, a fix50-es mellett egy 35-öst kipróbálnék. Néha jó lenne a kihatható lcd, a telefonnal való kommunikáció (nem vagyok nagy pc guru, photoshopban vágok, fény/kontraszt/színtónus, expozíció korrekció) nem bánnám ha lenne bracketing. Az 5***-ek ezt elvileg mind tudják is. Esetleg egy fényerősebb 17-70-et is kell majd szerezzek. Aztán amúgy tényleg csak kikapcsolódásnak használom, önszórakoztatásra és marhára hiányzik. :rolleyes:

A keretem egyelőre vázra lesz elég. Később pedig majd szépen lassan kipróbálnék pár objektvet ami még nem volt a kezemben. Könnyű lesz, mert sok nem volt még.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

tamagaba írta:
2019.01.14., hétf. 20:00
Deadpool írta:
2019.01.12., szomb. 12:06
Nikonéknál mik a fő különbségek a d300/400/700 vonal és a d5300/5600/7100 vonal között?

Ahogy elnézem talán valamivel időjárásállóbb és komolyabb felhasználásra szánták a három számjegyűeket, a négy számjegyűek pedig a hobbifotósoknak vannak? Vagy hogy van ez?
https://www.nikon.hu/hu_HU/products/cat ... y_slr.page

itt van összehasonlítás
sajna kasszarobbantás lesz, mert a body-val nem áll meg a történet
én már a változó fényerős "hibrid lencseösszetétel" csövektől - alias műanyag -hidegremegést kapok
mennék vissza a fix mauálokhoz, de ahhoz kéne egy fullframe váz (7000-esem van)

ja, az AF rendszer az igazán lényeges ezekben, persze a jobbért többet kérnek
7000-es vázra van egy titkos tippem, sőt még több is annál! Signal 17-70 Contemporary.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Deadpool írta:
2019.01.12., szomb. 12:06
Nikonéknál mik a fő különbségek a d300/400/700 vonal és a d5300/5600/7100 vonal között?

Ahogy elnézem talán valamivel időjárásállóbb és komolyabb felhasználásra szánták a három számjegyűeket, a négy számjegyűek pedig a hobbifotósoknak vannak? Vagy hogy van ez?
D400 nem létezik. A D500 a D300 (D300s) utódja, ezek az APS-C szenzorméretű professzionális kamerák. A D300 öreg jószág, több mint 10 éves konstrukció, a D700 is hasonlóan, az annak a Full Frame, azaz Fx változata. Ma már azért ezeket a gépeket megvásárlásra nem jó szívvel ajánlanám, mert például szervíz támogatás sincs mögöttük.
A D3xxx és D5xxx sorozat az un. 'belépő szintű' DSLR vázak, a D5xxx sorozatnak kihajtható az LCD kijelzője és alapvetően figyelembe vették a videósokat is.
A D7xxx sorozat (ma a D7500 a legfejlettebb) az un. félprofi vázak, nagyjából tudják azt amit a D500, de nem olyan profi építési minőség mellett és néhány paraméterükben elmaradnak.
De ezt nem úgy kell elképzelni, hogy akkor egy D7xxx már nem is alkalmas annyira fotózásra, sőt! Már egy D3xxx váz is annyira jó, hogy az amatőr (hobbi) felhasználók többségének az is sok. A D7xxx sorozat pedig eleve a sokféle állítási lehetőségre van felépítve, amit megint csak a felhasználók többsége a büdös életben használni nem fog. (Például a kisebbekhez képest lehet a vakuszinkront az első és a hátsó zárhoz állítani, erről a fotózással foglalkozók nagytöbbsége azt sem tudja, hogy eszik vagy isszák. És ilyenből nem kevés van a gép szolgáltatásai között.)
Szóval a kérdés, hogy mire akarod használni?
Mennyire mélyen akarsz a témába merülni?
Mennyi pénzed van rá anélkül, hogy romba döntsd a családi büdzsét?

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Nikonéknál mik a fő különbségek a d300/400/700 vonal és a d5300/5600/7100 vonal között?

Ahogy elnézem talán valamivel időjárásállóbb és komolyabb felhasználásra szánták a három számjegyűeket, a négy számjegyűek pedig a hobbifotósoknak vannak? Vagy hogy van ez?
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Sziasztok bar nem fenykepezogep de azt is lehet vele ;)

Vettem egy dji mavic air dront. Teljesen le vagyok nyugozve tole. Hihetetlen, hogy hol tart a vilag. Rengeteget kell tanulni, ahhoz, hogy szuper felveteleket csinaljon vele az ember de megeri. Sielesnel szeretnem hasznalni es remelem ilyen keves ido alatt is sikerul valamennyire felkesziteni magma de nagy kihivas.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

huszti-zsolt írta:
2018.11.19., hétf. 18:56
Régóta várt teszt, nem éppen az előre várt eredménnyel! gondolkodik.gif
Miközben mindenki arról beszél, hogy most aztán szaladjon ki merre lát a DSLR világból mert itt a MILC forradalom, hát... gondolkodik.gif Most akkor..?!
Volt szerencsém az EOS R-t saját kézben, saját objektívekkel kipróbálni. Olyan érzésem volt, mintha egy nagyon okos telefont nyomogatnék sok leleményes funkcióval, csak éppen arra nem jó, amire nekem kell. A képminőségről nem tudok beszélni, mert akkor még nem lehetett megnézni a RAW állományokat, de sok forrás szerint is az 5D4 szintjét hozza. A kezelésnél fájdalmas problémákkal szembesültem, a komfortérzet erősen elmarad a megszokott DSLR szinttől. Összességében nekem csalódás az R, szagosan kényszeredett megoldásnak érzem a Canon részéről. A magam részéről pár évre elnapoltam a MILC kérdést, bár jövő év végén érkezik az R Pro, az talán csökkenti a hiányérzetem.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Régóta várt teszt, nem éppen az előre várt eredménnyel! gondolkodik.gif
Miközben mindenki arról beszél, hogy most aztán szaladjon ki merre lát a DSLR világból mert itt a MILC forradalom, hát... gondolkodik.gif
Most akkor..?!

https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-r

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2018.10.30., kedd 22:33
Wowww, a Leica feltalálta a spanyolviaszt.
Sajnos a Leica is tökéletesen követi a bejáratott példát, miként kell a sok évtized alatt felépített márkát, tekintélyt, hírnevet aprópénzért elherdálni. A folyamat a mobiltelefonokba épített félkörömnyi lencsékkel kezdődött és egy ilyen játékmasinával végződik. Esetleg végjátékként még piacra dobhatnának egy Leica szemű plüssmacit is. Persze azt is megértem, hogy ilyen óriások, mint a Canon, Nikon, Sony mellett nagyon nehéz labdába rúgni, ezért nagyokat kell puffogtatni.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2018.10.25., csüt. 18:40
fapaci írta:
2018.10.25., csüt. 10:09
Vinkler írta:
2018.10.25., csüt. 09:22
Leica megint kitalált valamit.
Pontosan mit? A kijelző nélküli, analóg masinának álcázott digitális fényképezőgépet, a WiFi kapcsolatot, vagy az okostelefon applikációkat?
Az okostelefont pl. kihagytad... 😂
Azt, hogy ezzel a semmi értelme kütyüvel mennyi pénzt fog megkeresni.
Beszélgetés indítónak szántam a linket, nem világmegváltó ötlet terjesztésének.
Mivel beszélgetés-indítónak szántad...
Ezen megakadt a szemem:
Tangibly unique
The mechanical exposure compensation dial
The Leica M10-D is the first digital M-Camera to feature a mechanical control element for exposure compensation. Instead of a monitor screen, the setting dial is located precisely where the earlier ISO setting wheel once lived and calls back memories of the days of analog photography.
Wowww, a Leica feltalálta a spanyolviaszt. A mechanikus dedikált expókompenzáció-tárcsa (és a mechanikus dedikált ISO-választó tárcsa is) már 10 évvel ezelőtt is ott volt mondjuk egy Canon G10-en (igaz, nem a hátlapon, mert annak van digitális kijelzője is). Na most már egy Leica M is tudja ezt, és egy egész fejezetet szentelnek neki a marketinganyagban, “Tangibly unique” bevezetéssel. Hanyatt kell esni tőle, ez igazi fejlesztés bakker! WOW!

Lassan az az érzésem, egyre inkább “M stands for Marketing bullshit”. Valahogy, mint amikor minden új iPhone-t úgy jelentenek be, hogy “We are proud to present the best iPhone ever”. :D

Mellékelek egy képet a Canon G10 felső kezelőiről, na mi fogyel ott a bal oldalon? Bizony-bizony, egy mechanikus expókompenzáció-tárcsa. 10 éves modell. Mellesleg azért hoztam fel pont a G10-et példaként, mert én is vetem anno egyet, (még mindig megvan, bár már nyugdíjaztam), és ezt a dedikált expókompenzáció-tárcsát már akkor nagyszerű dolognak tartottam. Bőven lehet, hogy már jóval korábban is ott volt egy-két, komolyabb amatőröknek szánt kisgépen.
Csatolmányok
A271E9EE-0416-4972-9084-04B6C28B9728.jpeg
A271E9EE-0416-4972-9084-04B6C28B9728.jpeg (154.52 KiB) Megtekintve 2531 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

https://petapixel.com/2016/04/04/sonys- ... l-mistake/

És akkor még majd meglátjuk, hogy a profik (riportfotósok, sportfotósok, NG, stb.) mikor cserélik le a DSLR-t MILC-re!

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

fapaci írta:
2018.10.25., csüt. 23:07
Vinkler írta:
2018.10.25., csüt. 18:40
Az okostelefont pl. kihagytad... 😂
Azt, hogy ezzel a semmi értelme kütyüvel mennyi pénzt fog megkeresni.
Beszélgetés indítónak szántam a linket, nem világmegváltó ötlet terjesztésének.
OK, csak érteni akartam, mit tekintesz új ötletnek. Én nem hiszem, hogy tömegesen veszik majd az emberek, sőt kimondottan elvetélt ötletnek gondolom. Aki digitálisan akar fotózni, annak hiányzik a kijelző, nem akar egy másik kütyüt kézben tartani. Aki analóg képeket szeretne, az meg nem fogja becsapni magát egy digitális géppel. Szóval nem igazán értem, kinek szánták.
Pontosan.
Nem értem a miértet!?
Gondolkodtam rajta, de nem igazán találtam benne semmit, ami értelmet ad a létezésének.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Vinkler írta:
2018.10.25., csüt. 18:40
Az okostelefont pl. kihagytad... 😂
Azt, hogy ezzel a semmi értelme kütyüvel mennyi pénzt fog megkeresni.
Beszélgetés indítónak szántam a linket, nem világmegváltó ötlet terjesztésének.
OK, csak érteni akartam, mit tekintesz új ötletnek. Én nem hiszem, hogy tömegesen veszik majd az emberek, sőt kimondottan elvetélt ötletnek gondolom. Aki digitálisan akar fotózni, annak hiányzik a kijelző, nem akar egy másik kütyüt kézben tartani. Aki analóg képeket szeretne, az meg nem fogja becsapni magát egy digitális géppel. Szóval nem igazán értem, kinek szánták.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

fapaci írta:
2018.10.25., csüt. 10:09
Vinkler írta:
2018.10.25., csüt. 09:22
Leica megint kitalált valamit.
Pontosan mit? A kijelző nélküli, analóg masinának álcázott digitális fényképezőgépet, a WiFi kapcsolatot, vagy az okostelefon applikációkat?
Az okostelefont pl. kihagytad... 😂
Azt, hogy ezzel a semmi értelme kütyüvel mennyi pénzt fog megkeresni.
Beszélgetés indítónak szántam a linket, nem világmegváltó ötlet terjesztésének.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Vinkler írta:
2018.10.25., csüt. 09:22
Leica megint kitalált valamit.
Pontosan mit? A kijelző nélküli, analóg masinának álcázott digitális fényképezőgépet, a WiFi kapcsolatot, vagy az okostelefon applikációkat?

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Leica megint kitalált valamit.
http://en.leica-camera.com/Photography/ ... um=organic
47A47B90-C25B-4CDC-B276-C039FD4B47F8.jpeg
47A47B90-C25B-4CDC-B276-C039FD4B47F8.jpeg (286.6 KiB) Megtekintve 2384 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Jó ezeket hallani, mert a legtöbb helyen "jó a milc, minek veszel tükröst? Ez mindent tud" dologgal találkoztam.

A d5600 meg egy számomra igen tetszetős gép. Persze drágább is, de vannak alternatív forrásaim, emiatt néha el tudok csípni egy-egy olcsóbb darabot. Plusz karácsony fele/után valamikor akcióban is előfordulhat.

Ott meg tudom mire számíthatok.

Szerk: olykor még telefonnal is tudok egy-egy jobb képet lőni, de azért ez messze nem ugyanaz.
Egyezkedem továbbá egy canon eos m10-re. Játék kategória, de teszteléshez ideális lehet.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Deadpool írta:
2018.10.22., hétf. 14:59
Mik a tapasztalatok? DSLR után milyen hiányosságokra számíthatok MILC-en? Milyen előnyök járhatnak ezzel a méreten kívül? Üzemidőben mennyivel rosszabb egy MILC? Itt nincs optikai kereső, emiatt gondolom jobban zabál.
- Üzemidő nagyjából a DSLR fele.
- Sok MILC-nél nincs AF sorozatfelvétel közben, vagy ha van, erősen belassítja az exponálást.
- Az elektronikus kereső késése, képminősége némelyik gépnél eléggé hangulatromboló.
- Időjárásállóság, strapabírás a MILC-nél kevésbé jellemző.
- A kis méret ellenére a DSLR-hez képest alig kisebb tömeg, tehát érzetre nehezebbnek tűnhet, a fogásuk általában kényelmetlen.
- Objektív választék sokkal kisebb, adapterrel meg problémás lehet a minőség.
- A MILC divat, tehát a jobb masinák (Nikon Z, Canon R, Sony A9) ára egyelőre az egekben.
- A kiforratlanság miatt szoftveres problémák (mindnél).

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Sziasztok!

A véleményetek érdekelne.

Hobbi szinten fotózgatok, pécé kihagyásával mobil photoshop-ban minimálisan nyúlok a képekhez.
Korábban volt egy nikon d3100-am, kit obival és 50mm f.8-cal.

A gépet eladtam, mert hiányzott a bracketing sorozat, a kihajtható LCD, és a WIFI vagy BT átvitel.

Még nem vettem semmit, és csak olvasgatok, de két kiszemeltem van:

Nikon d5600
Kép

Fujifilm X-M1
Kép

A mérettel eddig sem volt gondom. Valószínűleg 35mm-es fixre váltanék az 50-ről a jobb használhatóság miatt.
MILC-et sosem használtam, a kis mérete, és a fuji retro kinézete miatt nagyon tetszik. Elvileg tudja amit kell.

Mik a tapasztalatok? DSLR után milyen hiányosságokra számíthatok MILC-en?
Milyen előnyök járhatnak ezzel a méreten kívül?
Üzemidőben mennyivel rosszabb egy MILC? Itt nincs optikai kereső, emiatt gondolom jobban zabál.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

És megérkezett a Canon EOS R, egy full frame MILC és hozzá néhány ütősnek ígérkező optika:

• RF 28-70mm F2 L USM
• RF 24-105mm F4 L IS USM
• RF 50mm F1.2 L USM
• RF 35mm F1.8 Macro IS STM

A vázhoz többféle adapter kapható majd, amikkel EF optikákkal is együttműködik majd, tehát nem kell feltétlenül R objektívekre váltani.

A váz képességeit még emésztem, de úgy tűnik, a Canon felvette a kesztyűt a Sonyval és a Nikonnal szemben a MILC piacon is és rögtön egy gyomrossal szállt be a ringbe.


youtu.be/3uAxIA6I_BE

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2018.08.24., pén. 13:20
És ha a szenzorra tapadt dolgokra (is) gondolt?
A szenzor tisztítása sem bonyolult beavatkozás, de a rengeteg szakértői és ingyenes lehetőség mellett nem érzem indokoltnak, hogy nekiálljak. Objektív cseréjénél oda kell figyelni, ne jusson mocsok a gépbe, bár ez nyilván nem mindig sikerül. A tökéletes megoldás a több váz használata, de nekem az nem járható út.

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”