A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

Digitális fényképezőgép

csövi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 658

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: csövi » 2019.04.12., pén. 18:27

Speedy Gonzales írta:
2019.04.12., pén. 07:56
csövi írta:
2019.04.09., kedd 23:10

Én INDURO állványokat használok de egyre ritkábban mert fene mod jó a MILC stabi... /Panasonix GX80/
Csövi, milyen obikat használsz a GX80-hoz? Én most vettem egy ilyen masinát a 12-32-es KIT obival, de kellene beltérre egy fényerős, de megfizethető fix is, hogy szobában, rosszabb fényviszonyok mellet is tudjak izgő-mozgó gyerkőcöt fotózni. Panasonic Lumix G 20mm F/1.7 II.-t esetleg ismered?
Köszi, Speedy
Olympus 9-18as, Lumix G 20mm F71,7 nagyon szeretem. Van egy átalakítom is Minolta MF obihoz. Ott egy alap 50mmF2 használok. Bitang képe van.

Michell Engineering, Mellorn Audio, Soner Audio, STEALTH audio cabels, Harmonic Technology, Sonus Faber, 2012Mac mini

Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 176

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales » 2019.04.12., pén. 07:56

csövi írta:
2019.04.09., kedd 23:10

Én INDURO állványokat használok de egyre ritkábban mert fene mod jó a MILC stabi... /Panasonix GX80/
Csövi, milyen obikat használsz a GX80-hoz? Én most vettem egy ilyen masinát a 12-32-es KIT obival, de kellene beltérre egy fényerős, de megfizethető fix is, hogy szobában, rosszabb fényviszonyok mellet is tudjak izgő-mozgó gyerkőcöt fotózni. Panasonic Lumix G 20mm F/1.7 II.-t esetleg ismered?
Köszi, Speedy
Audio Note DAC One 1.X - TMP Ant DAC LE - Audion Silver Night KT90 SE - JMlAb Electra 905

csövi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 658

Hozzászólás Szerző: csövi » 2019.04.09., kedd 23:10

Szalon írta:
2019.04.09., kedd 09:24
Palm írta:
2019.04.09., kedd 09:01
Oké! Köszönöm! Munka ezerrel, szabadidő kevés. :(
A könnyű relatív, így inkább úgy fogalmazok, hogy nem 10-20kg-os állványt szeretnék. :D

Manfrotto állványokat ajánlották, hogy jó ár-érték arányúak.

http://www.artwork.hu/termek/kereso/426 ... /index.php
Nekem ilyen van, szeretem, csak nehéz... kicsit sajnálom már, hogy nem a karbon változatot vettem. A fejet is könnyű és egyszerű használni, kis ismerkedés után. Nikon D610 + 70-200 2.8-as üveggel használva nem éreztem, hogy kevés lenne a stabilitása. Nem tudom merre élsz, de ha gondolod, szívesen kölcsönadom egy próbára.

Michell Engineering, Mellorn Audio, Soner Audio, STEALTH audio cabels, Harmonic Technology, Sonus Faber, 2012Mac mini

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 5396
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.04.09., kedd 16:22

Palm írta:
Szerintem pont nem. A Manfrotto divatos márka, ezért 20-30 %-kal többet kérhet ugyanazokért a szolgáltatásokért, képességekért, mint a kevésbé ismert gyártók. Az én Sirui állvány szettem kb 150e Ft volt. Ugyanez (teherbírás, kompaktság, karbon lábak) Manfrottoból 200e Ft felett lenne (ha lenne). Ráadásul a Manfrotto-féle kapcsos lábrögzítéssel egyszer letörtem a körmöm. :D

Szalon
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 155

Hozzászólás Szerző: Szalon » 2019.04.09., kedd 09:24

Palm írta:
A könnyű relatív, így inkább úgy fogalmazok, hogy nem 10-20kg-os állványt szeretnék. :D

Nekem ilyen van, szeretem, csak nehéz... kicsit sajnálom már, hogy nem a karbon változatot vettem. A fejet is könnyű és egyszerű használni, kis ismerkedés után. Nikon D610 + 70-200 2.8-as üveggel használva nem éreztem, hogy kevés lenne a stabilitása. Nem tudom merre élsz, de ha gondolod, szívesen kölcsönadom egy próbára.
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Palm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 51

Hozzászólás Szerző: Palm » 2019.04.09., kedd 09:01

Aszpirin írta:
2019.04.08., hétf. 21:44
Palm írta:
2019.04.08., hétf. 10:46
Megfordulok olyan helyen, ahol erős a szél (Bakony, Alpok, Balaton, stb.), de ki nem tudom vinni az üzletből az állványt, hogy kipróbáljam mennyire stabil erős szélben.
Nagyon nehéz állványt nem akarok, mert cipelni is kell és nehéz terepen nem egyszerű.
A márkát nem akarom megfizetni, annak nem látom értelmét. A minőség a fontos. Jó ár-érték arányút szeretnék.
Sajnos a stabil, jó minőségű állvány és fej, a kis tömeg, és az alacsony ár tapasztalatom szerint álom kategória.... Ahogy a szállóigévé vált mondás állítja: Ön ebből kettőt választhat.

Ha netán végre eljutsz hozzám, akkor az eddig ígértek mellett kipróbálhatsz egy jó és relatíve mgefizethető állvány + fej kombinációt is, ami panorámázásra is alkalmas, de sajnos nem annyira könnyű... bárcsak azt mondhatnám, hogy meg akarok válni tőle, akkor könnyű lenne a döntés, de nem :-)
Stabilítás javítás:
Kép
;peace;

Kép

http://www.artwork.hu/termek/kereso/440 ... /index.php

Kép

Aszpirin
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 473
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.04.08., hétf. 22:18

Ja, mégegy: belinkeltél egy nagyszerű cikket, amely helyettem is megmondja a tutit: hogy a gyorskioldó/cserelap a legjobb dolog a világon, és hogy a gömbfejek a legjobban használhatóak általános használatra. Szóval, ahogy Fapaci is mondta: ne hallgass senkire, de azért egy tanácsot adnék még: a cuccodhoz vegyél egy stabil állványt, és egy jóminőségű (!) gömbfejet cserelapos gyorskioldóval. Ezek könnyen és rendkívül gyorsan kezelhetőek, és általánosan használhatóak. Na meg nem is túl drágák. Minden egyéb spéci felhasználára való, és jóval több bíbelődést igényel.
Egy jól eltalált állvány(láb) jó eséllyel egy fél (vagy egész) életre kiszolgál. Spéxi fejekkel meg később is lehet bővíteni, ha már pontosan tudod, hogy mire és milyen körülmények között használnád.
Just my two pence.
  • Thorens 206 + Goldring 2200 | Marantz SA-7003 | Mac + Audirvana --> Denon PMA-1600NE --> Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K --> Denon AVR-X2400H --> LG OLED B7 | Zensor7 + Ikon Vokal2 Mk2 + Zensor1 + Alteco C-1 + BK Electronics Double Gem
  • Creek OBH-21SE --> AKG K-701

Aszpirin
Törzsvendég
Törzsvendég
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.04.08., hétf. 21:44

Palm írta:
2019.04.08., hétf. 10:46
Megfordulok olyan helyen, ahol erős a szél (Bakony, Alpok, Balaton, stb.), de ki nem tudom vinni az üzletből az állványt, hogy kipróbáljam mennyire stabil erős szélben.
Nagyon nehéz állványt nem akarok, mert cipelni is kell és nehéz terepen nem egyszerű.
A márkát nem akarom megfizetni, annak nem látom értelmét. A minőség a fontos. Jó ár-érték arányút szeretnék.
Sajnos a stabil, jó minőségű állvány és fej, a kis tömeg, és az alacsony ár tapasztalatom szerint álom kategória.... Ahogy a szállóigévé vált mondás állítja: Ön ebből kettőt választhat.

Ha netán végre eljutsz hozzám, akkor az eddig ígértek mellett kipróbálhatsz egy jó és relatíve mgefizethető állvány + fej kombinációt is, ami panorámázásra is alkalmas, de sajnos nem annyira könnyű... bárcsak azt mondhatnám, hogy meg akarok válni tőle, akkor könnyű lenne a döntés, de nem :-)
  • Thorens 206 + Goldring 2200 | Marantz SA-7003 | Mac + Audirvana --> Denon PMA-1600NE --> Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K --> Denon AVR-X2400H --> LG OLED B7 | Zensor7 + Ikon Vokal2 Mk2 + Zensor1 + Alteco C-1 + BK Electronics Double Gem

Palm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Palm » 2019.04.08., hétf. 10:46

fapaci írta:
2019.04.08., hétf. 10:05
Palm írta:
2019.04.08., hétf. 02:51
Egy ismerős mondta, hogy minden felépítésnek megvan a maga előnye és hátránya. Panoráma fotónál 1 tengely körül kell forognia a gépnek, a többi tengelynek rögzítettnek kell lennie. Ez a gömbfejnél nem úgy kivitelezhető, mint a 3D fejeknél, mert a gömbfejnél egyszerre mozog mind a 3 tengely a felépítéséből adódóan, így nem lehet pontosan vízszintesen forgatni a gépet, le-fel fog ingadozni forgatásnál, mint a hullám.
Többé nem írom le, de hidd el, egy jó gömbfejjel is lehet panorámázni, mivel képes csak vízszintesen forogni, miközben a gömb rögzítve van. Én is gyakran használom ilyen módon. De a panoráma összeállító szoftvereknek amúgy sem gond, ha az összefűzendő képek nem pont ugyanabban a szögben állnak. Akár kézből készült képeket is könnyedén összeragasztanak.

A kinézett Gimbal fej rendben van, ha hajlandó vagy cipelni (én nem lennék), de a Benro állvány szerintem a félgagyi kategória. Tapasztalatból mondom, mivel az előző állványom szinte pont ilyen volt és nem vált be. A páromnak adományoztam, de ő is szenved vele, pedig nem szokott erős szélben fotózni.

Azt javaslom, ha igazán vállalható döntést akarsz hozni, ne hallgass senkire, hanem a saját felszereléseddel vonulj be egy szakboltba, szereld fel a kinézett állványra és teszteld, mennyire tartja meg különböző szögekben, illetve mennyire könnyű összeszerelni, használni! Sajnos az igazán komoly állványokat szinte sehol nem tartják raktáron, így azokat csak ritkán lehet kipróbálni. A Siruinál szerencsére más a helyzet, mert a képviseletnél minden típusból van mintapéldány. Én fél napot töltöttem náluk, mire megtaláltam a megfelelő összeállítást.
Köszönöm!
Az idővel nagyon pocsékul állok, ezért célirányosan akarok nézelődni. Mivel itt rendelésre van szinte minden komoly dolog (meg jóval drágább is általában), ezért ez vagy külföldi vagy Budapesti utat jelent és ezért nagyon fontos a célirányos nézelődés.
Sokszor megfordulok olyan helyen, ahol erős a szél (Bakony, Alpok, Balaton, stb.), de ki nem tudom vinni az üzletből az állványt, hogy kipróbáljam mennyire stabil erős szélben.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.04.08., hétf. 10:05

Palm írta:
Egy ismerős mondta, hogy minden felépítésnek megvan a maga előnye és hátránya. Panoráma fotónál 1 tengely körül kell forognia a gépnek, a többi tengelynek rögzítettnek kell lennie. Ez a gömbfejnél nem úgy kivitelezhető, mint a 3D fejeknél, mert a gömbfejnél egyszerre mozog mind a 3 tengely a felépítéséből adódóan, így nem lehet pontosan vízszintesen forgatni a gépet, le-fel fog ingadozni forgatásnál, mint a hullám.
Többé nem írom le, de hidd el, egy jó gömbfejjel is lehet panorámázni, mivel képes csak vízszintesen forogni, miközben a gömb rögzítve van. Én is gyakran használom ilyen módon. De a panoráma összeállító szoftvereknek amúgy sem gond, ha az összefűzendő képek nem pont ugyanabban a szögben állnak. Akár kézből készült képeket is könnyedén összeragasztanak.

A kinézett Gimbal fej rendben van, ha hajlandó vagy cipelni (én nem lennék), de a Benro állvány szerintem a félgagyi kategória. Tapasztalatból mondom, mivel az előző állványom szinte pont ilyen volt és nem vált be. A páromnak adományoztam, de ő is szenved vele, pedig nem szokott erős szélben fotózni.

Azt javaslom, ha igazán vállalható döntést akarsz hozni, ne hallgass senkire, hanem a saját felszereléseddel vonulj be egy szakboltba, szereld fel a kinézett állványra és teszteld, mennyire tartja meg különböző szögekben, illetve mennyire könnyű összeszerelni, használni! Sajnos az igazán komoly állványokat szinte sehol nem tartják raktáron, így azokat csak ritkán lehet kipróbálni. A Siruinál szerencsére más a helyzet, mert a képviseletnél minden típusból van mintapéldány. Én fél napot töltöttem náluk, mire megtaláltam a megfelelő összeállítást.

Aszpirin
Törzsvendég
Törzsvendég
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.04.08., hétf. 10:03

Palm írta:
fapaci írta:
2019.04.07., vas. 19:49
Palm írta:
2019.04.07., vas. 19:23
Nikon D5300 váz. Erősen szeles helyen is használnám. Nagylátószögű (10-20), tervben van halszem optika és nagyobb (400-as) objektív is. Gömbfejest nem akarok, mert panoráma fotózáshoz is kell.
Gömbfejjel is lehet panorámázni. De ha extrém körülmények közé nagy teléhez kell, akkor határ a csillagos ég... bár gondolom, D5300 vázhoz nem akarsz több százezres állványt venni. :rolleyes:
Nem a váz miatt nem akarok nagyon drága állványt.
Hosszú távra akarok állványt, ami célnak megfelel.
Egy érdekes írást találtam az állvány kiválasztásról:

https://www.manfrotto.hu/fel-a-fejjel-u ... lasztashoz

Ilyesmi lenne jó:

Kép

Ha lenne műszaki rajz meg tudnám csinálni. A forgó tengelyek rögzítésére kellene csak valami jó megoldást találni.
Szia!

Gyakorlatilag minden gömbefejnél megvan az a lehetőség, hogy szorítod a gömbot, majd a vízszintes síkban forgatni lehet a fejet. A gömbfej rögítésénél persze jól kön egy, a fejbe épített libella, de enélkül is le keleht lenni, elég, ha nagyjából vízszintes a gép. A vízszintes síkban forgatáshoz a Manfrotto fejek még fokbeosztást is tartalmaznak.

Ha panoráma miatt kell az állvány, akkor vagy nem veszel bele a panorámába olyan tereptárgyat, amely túl közel van, vagy panorámafejet használsz, amivel a forgatási középpontot az objektív nodális pontjába tudod mozgatni (az objektívek alsó felén egy körben lévő szálkereszt jelöli ezt a pontot). Mivel minden objektvnél más a nodális pont, ezt állíthatóan kell megoldani.
Egy viszonylag egyszerű megoldás a NodalNinja, ezt szerintem házilag is barkácsolni lehet (mintha láttam volna rá egy cikket anno, szóval érdemes guglizgatni). A lényeg, hogy a karok és a rögzítések azért elég jóminőségűek és merevek kell legyenek, mert a gépvázat plusz az objektívet is tartaniuk kell tudni, ráadásul az sem jó, ha a tükörfelcsapódásra az egész berezdül.

Jus my two pence.

(egyébként még mindig azon a véleményen vagyok, hogy nem biztos, hogy megéri az éállványos körpanorámázás a macerát).

Palm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Palm » 2019.04.08., hétf. 03:17

Palm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Palm » 2019.04.08., hétf. 02:51

fapaci írta:
2019.04.07., vas. 19:49
Palm írta:
Nikon D5300 váz. Erősen szeles helyen is használnám. Nagylátószögű (10-20), tervben van halszem optika és nagyobb (400-as) objektív is. Gömbfejest nem akarok, mert panoráma fotózáshoz is kell.
Gömbfejjel is lehet panorámázni. De ha extrém körülmények közé nagy teléhez kell, akkor határ a csillagos ég... bár gondolom, D5300 vázhoz nem akarsz több százezres állványt venni. :rolleyes:
Nem a váz miatt nem akarok nagyon drága állványt.
Hosszú távra akarok állványt, ami célnak megfelel.
Egy érdekes írást találtam az állvány kiválasztásról:

https://www.manfrotto.hu/fel-a-fejjel-u ... lasztashoz

Ilyesmi lenne jó:

Kép

Ha lenne műszaki rajz meg tudnám csinálni. A forgó tengelyek rögzítésére kellene csak valami jó megoldást találni.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.04.07., vas. 19:49

Palm írta:

Aszpirin
Törzsvendég
Törzsvendég
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.04.07., vas. 19:41

Palm írta:
Nikon D5300 váz.
Erősen szeles helyen is használnám.
Nagylátószögű (10-20), tervben van halszem optika és nagyobb (400-as) objektív is.
Gömbfejest nem akarok, mert panoráma fotózáshoz is kell.
Manfrotto 055XPROB + 488RC2 gömbfej, nálam bevált panorámafotózásra is (bár utóbbira valami spéci panorámafej az igazi! a parallaxishibák kiküszöbölésére).
Aztán meglattam, hogy milyen egyszerű jó panorámakepeket készíteni egy iPhone-nal, és ott vége is lett az állványról lőtt stitch-panorámákkal való kínlódásnak :rolleyes:
Nem vicc.

Palm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Palm » 2019.04.07., vas. 19:23

fapaci írta:
2019.04.07., vas. 19:02
Palm írta:
2019.04.07., vas. 18:25
Nikon DSLR vázhoz állványt tudnátok ajánlani? Táj és égbolt fotózáshoz kell.
Fontos infó, hogy milyen vázhoz és objektívhez keresel.

Amennyiben közepes vagy nagylátó objektívvel fotóznál könnyű terepen, nem kell annyira izmos állvány. Nekem negyedszerre sikerült megtalálnom a megfelelőt, Sirui T-2204X carbon tripod K-20X gömbfejjel és Lpad-del. Nem olcsó, de könnyű, stabil és elfér egy átlagos kofferben. 300 mm alatti telével is elboldogul, felette már komolyabbat vennék, főleg ha szeles helyen is fotózol.

Kép
Nikon D5300 váz.
Erősen szeles helyen is használnám.
Nagylátószögű (10-20), tervben van halszem optika és nagyobb (400-as) objektív is.
Gömbfejest nem akarok, mert panoráma fotózáshoz is kell.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.04.07., vas. 19:02

Palm írta:
2019.04.07., vas. 18:25
Fontos infó, hogy milyen vázhoz és objektívhez keresel.

Amennyiben közepes vagy nagylátó objektívvel fotóznál könnyű terepen, nem kell annyira izmos állvány. Nekem negyedszerre sikerült megtalálnom a megfelelőt, Sirui T-2204X carbon tripod K-20X gömbfejjel és Lpad-del. Nem olcsó, de könnyű, stabil és elfér egy átlagos kofferben. 300 mm alatti telével is elboldogul, felette már komolyabbat vennék, főleg ha szeles helyen is fotózol.

Kép

Palm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Palm » 2019.04.07., vas. 18:25

Műszaki rajz is jöhet, mert a kivitelezés nem okoz problémát.
Kép

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.04.03., szer. 23:35

Aszpirin írta:
2019.04.03., szer. 19:34
Ha szerintetek megérné a javíttatás, akkor hol?
Megpróbálkozhatsz a Camera Kft-vel, de előtte vegyél be pár nyugtatót! Ha jó kedvük van, bevizsgálják és mondanak egy árat a javításra, de mostanában nagyon gyenge lett a kiszolgálás. Barátomat konkrétan elhajtották az 5 éves Tamron objektívjével, de előbb megpróbálták rábeszélni egy kalibrálásra annak ellenére, hogy a hibának semmi köze nem volt az AF-hoz.

Aszpirin
Törzsvendég
Törzsvendég
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.04.03., szer. 19:34

Sziasztok!
Az alapzoomnak használt (és általam meglehetősen kedvelt) Sigma 17-70 DC Macro HSM (Nikon) objektívem az alábbi videón látható tünetet produkálja. Sajnos egyre rosszabb. A fókuszmotor (HSM) meghibásodására gyanakszom. Kérdésem a hozzáértők és nálam tapasztaltabbak felé: tekintettel eme (viszonylag) régi objektív használtpiaci árára, gazdaságossági megfontolás alapján érdemes lenne-e javíttatni, vagy ez már gazdasági totálkár? Ha szerintetek megérné a javíttatás, akkor hol? Köszi előre is a véleményeket!

youtu.be/SyzrnS__k1Q

sandris73
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 92

Hozzászólás Szerző: sandris73 » 2019.01.18., pén. 19:51

Ha az enyém lenne, én nem adnám el. Inkább megpróbálnék lelkesedni még egy kicsit a fotózásért, nem rossz masina az...
[/quote]

Köszönöm a segítséged, valóban ez lenne a legjobb megoldás...!

Aszpirin
Törzsvendég
Törzsvendég
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.01.17., csüt. 21:29

sandris73 írta:
2019.01.17., csüt. 17:44
tamagaba írta:
2019.01.14., hétf. 08:34
Deadpool írta:
2019.01.12., szomb. 12:06
Nikonéknál mik a fő különbségek a d300/400/700 vonal és a d5300/5600/7100 vonal között?

Ahogy elnézem talán valamivel időjárásállóbb és komolyabb felhasználásra szánták a három számjegyűeket, a négy számjegyűek pedig a hobbifotósoknak vannak? Vagy hogy van ez?
Igen
de ezt így tételesen nem tudom ki fogja neked leírni
A 750 már full frame - én ha vázat vennék mostanság azt választanám vagy 7100
Ezekben a legjobb a fém/műanyag arány :)
Sziasztok!
Véletlenül csöppentem ebbe a topikba, de éppen aktuális lenne a téma nálam is, bár fordítva....
Egy újonnan vásárolt d7000, amit valószínűleg eladnék, mert nem használom egyáltalán, a kezdeti lelkesedés után....
Telefonos fényképészet van gyakorlatilag minden alkalommal. Az expo számot nem tudom, de nagyon nagyon minimális lehet. Patika állapotban, tok vonó satöbbi.
Szóval arra lennék kíváncsi, mennyi a piaci ára egy ilyennek, érdemes é eladni?!
(anno újonnan majdnem 500e ft volt tartozékokkal)
Előre is köszönöm a segítséget!
András

Szerintem: A váz 90ezer körül, az objektív, ha a régebbi VR (amelyiken piros betűkkel van a nagy VR felirat), akkor 80 körül, ha az újabb VR II-es (arany nagy VR felirat, és a típusfeliratban látsz II-est), akkor lehet próbálkozni valamivel drágábban hirdetni. De erre is érvényes, hogy annyit ér, amennyit egy vevő hajlandó kiadni érte. Sajnos nem túl keresett ez az objektív, ismereteim szerint.

Ha az enyém lenne, én nem adnám el. Inkább megpróbálnék lelkesedni még egy kicsit a fotózásért, nem rossz masina az...

sandris73
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: sandris73 » 2019.01.17., csüt. 17:45

Jajjj, lemaradt, 18-200 as objektívvel van szerelve a masina.

sandris73
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: sandris73 » 2019.01.17., csüt. 17:44

tamagaba írta:
2019.01.14., hétf. 08:34
Deadpool írta:
Nikonéknál mik a fő különbségek a d300/400/700 vonal és a d5300/5600/7100 vonal között?

Ahogy elnézem talán valamivel időjárásállóbb és komolyabb felhasználásra szánták a három számjegyűeket, a négy számjegyűek pedig a hobbifotósoknak vannak? Vagy hogy van ez?
Igen
de ezt így tételesen nem tudom ki fogja neked leírni
A 750 már full frame - én ha vázat vennék mostanság azt választanám vagy 7100
Ezekben a legjobb a fém/műanyag arány :)
Sziasztok!
Véletlenül csöppentem ebbe a topikba, de éppen aktuális lenne a téma nálam is, bár fordítva....
Egy újonnan vásárolt d7000, amit valószínűleg eladnék, mert nem használom egyáltalán, a kezdeti lelkesedés után....
Telefonos fényképészet van gyakorlatilag minden alkalommal. Az expo számot nem tudom, de nagyon nagyon minimális lehet. Patika állapotban, tok vonó satöbbi.
Szóval arra lennék kíváncsi, mennyi a piaci ára egy ilyennek, érdemes é eladni?!
(anno újonnan majdnem 500e ft volt tartozékokkal)
Előre is köszönöm a segítséget!
András

tamagaba
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 76
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.01.16., szer. 12:49

Deadpool írta:
2019.01.16., szer. 11:04
huszti-zsolt írta:
2019.01.14., hétf. 18:09
Deadpool írta:

Szóval a kérdés, hogy mire akarod használni?
Mennyire mélyen akarsz a témába merülni?
Mennyi pénzed van rá anélkül, hogy romba döntsd a családi büdzsét?
Hobbifotózás, utcán, természetben, néha beltérben, egy kicsit pedig embereket is, de nem profi portré szinten.

d3100-am volt, eladtam korábban és pl d300 körüli régi gépek vannak olcsóbban.
Amire korábban felfigyeltem, d5300-at vagy használt d5600 (2000 expoval) tudtam volna szerezni piaci átlagárak alatt.

A d3100/3300-akat használtam korábban és szerettem őket. kitobjektívekkel 18-55, 55-250 valamint fix 50mm 1.8.
Kitobi helyett egy 18-140-et gondoltam beszerezni, a fix50-es mellett egy 35-öst kipróbálnék. Néha jó lenne a kihatható lcd, a telefonnal való kommunikáció (nem vagyok nagy pc guru, photoshopban vágok, fény/kontraszt/színtónus, expozíció korrekció) nem bánnám ha lenne bracketing. Az 5***-ek ezt elvileg mind tudják is. Esetleg egy fényerősebb 17-70-et is kell majd szerezzek. Aztán amúgy tényleg csak kikapcsolódásnak használom, önszórakoztatásra és marhára hiányzik. :rolleyes:

A keretem egyelőre vázra lesz elég. Később pedig majd szépen lassan kipróbálnék pár objektvet ami még nem volt a kezemben. Könnyű lesz, mert sok nem volt még.
Nekem meg az a tippem, hogy a nyugati országokban cserélik le a DX formátumot FX-re
Ki lehet fogni egy megkímélt felsőbb szériás APS-C-s gépet occóért talán
Én az obimat így vettem Angliából nóvám notax. Amcsiból már drágább lett volna lényegesen, pedig ott is van lelőhely gazdagon.
Csak zenegépeknek hívom őket. Bedobom a bélást, nyomom a gombot és szól a zene :)

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”