Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Zöld topik

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Egy valóban fontos és nagy előre lépés lenne ennek a tömeges megoldása. Levegő CO2 kivonása nap koncentrált melegével, az output termék egy fajta folyékony üzemanyag.
https://www.youtube.com/watch?v=hG9BOxUIqEk

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: MGMART »

[/quote]
Nem tudom mire gondolsz Tesla ha ma is élne kapcsán.
[/quote]

Arra gondoltam , hogy mint korának úttörő fizikusa lázba jönne egy ilyen horderejű kísérleti eredmény kapcsán.
"Vagy mutatna jobbat" pedig arra értettem, hogy őt is erősen foglalkoztatta az "energianyerés" megvalósítása.Igaz, hogy ő az "éterből" akarta kinyerni.A legendák szerint ez elvileg sikerült is neki, de a kutatásai, eredményei és találmányai zöme "eltűnt" vagy eltüntették.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

MGMART írta:
2019.06.20., csüt. 10:06
istvan01 írta:
2019.05.24., pén. 08:54
Talán ez is bőven zöld irányba mutató hír. Sikerült szupravezető jelenséget előállítani a korábbi -70C maximum hőmérséklethez képest -23C fokon. Erről a publikáció a Nature-ben jelent meg, az alábbi linken kivonatosan ismertetik a körülményeket. Reményt látnak arra is, hogy hamarosan elérhető ez az állapot 273K/0C fokon is.
Villamos szemmel elképesztő jelenség ez a szupravezetés.

Lányom szakértője az NMR-rel végzett anyagvizsgálatnak (Az NMR hasonlatos a humán vizsgálatnál alkalmazott MRI-hez, csak sokszorta erősebb mágneses térerőben (20-22T) de nagyon kicsi, 50-100cm3 vizsgálótérben.) Az NMR-ben folyékony nitrogén hűtéssel 3-4K fokos hőmérsékleten pörög az áram egy rövidre zárt tekercsben, ami közepén képződik a 22T fluxus. Ebben a tekercsben az áramot külső generátorral beindítják, majd magára hagyva pörög benne a hatalmas áram évekig. A környezet és vizsgálandó anyag vesz ki belőle valamekkora energiát, ezért 4-5év után lecsökken az áram erősség 4-6%-ot, ekkor ismét felgerjesztik 100%-ra.
https://www.sciencealert.com/physicists ... lx9zI4Uxlg
Ha Tesla élne biztos örülne neki. Vagy mutatna jobbat :rolleyes:
Nem tudom mire gondolsz Tesla ha ma is élne kapcsán. A szupravezetés fizikáját Heike Kamerlingh Onnes holland Nobel-díjas fizikus fedezte fel 1911-ben, Nikola Tesla 1943-ban hunyt el, tehát ha akarta volna tanulmányozhatta volna a jelenséget.
Ha Tesla ma is élne 2000-es években, akkor elképedne attól, a világ működése minden területére mennyi szerteágazóan beépült a villamosság, elektronika és ma már mesterséges intelligencia formájában is. Tesla bátor gondolkozó volt, mert nagyokat álmodni és sikeres volt jó néhány elképzelése kísérleteiben. Azok gyakorlati hasznosításait már kevésbé élte meg. Viszont hamar belátná, millió és millió speciális területe van a villamosság és elektronikának, amiket már egy Tesla kvalitású ember sem képes átfogni, részleteiben megismerni.

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: MGMART »

istvan01 írta:
2019.05.24., pén. 08:54
Talán ez is bőven zöld irányba mutató hír. Sikerült szupravezető jelenséget előállítani a korábbi -70C maximum hőmérséklethez képest -23C fokon. Erről a publikáció a Nature-ben jelent meg, az alábbi linken kivonatosan ismertetik a körülményeket. Reményt látnak arra is, hogy hamarosan elérhető ez az állapot 273K/0C fokon is.
Villamos szemmel elképesztő jelenség ez a szupravezetés.

Lányom szakértője az NMR-rel végzett anyagvizsgálatnak (Az NMR hasonlatos a humán vizsgálatnál alkalmazott MRI-hez, csak sokszorta erősebb mágneses térerőben (20-22T) de nagyon kicsi, 50-100cm3 vizsgálótérben.) Az NMR-ben folyékony nitrogén hűtéssel 3-4K fokos hőmérsékleten pörög az áram egy rövidre zárt tekercsben, ami közepén képződik a 22T fluxus. Ebben a tekercsben az áramot külső generátorral beindítják, majd magára hagyva pörög benne a hatalmas áram évekig. A környezet és vizsgálandó anyag vesz ki belőle valamekkora energiát, ezért 4-5év után lecsökken az áram erősség 4-6%-ot, ekkor ismét felgerjesztik 100%-ra.
https://www.sciencealert.com/physicists ... lx9zI4Uxlg
Ha Tesla élne biztos örülne neki. Vagy mutatna jobbat :rolleyes:

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Palm »

Kifejezetten ilyen téma nincs, de a természet és a környezetvédelemhez kapcsolódik.
Az emúzió káros hatásairól cikk:

http://muszaki-magazin.hu/2019/06/14/to ... h%C3%ADrek

A természetes repceolaj emúzió (repceolaj + víz) igen jó alternatíva, ha ennyire ragaszkodik valaki az emúzióhoz és olcsó is! Sajnos nem elterjedt és sokan óckodnak tőle (tévhitek miatt).
A száraz megmunkálás és a crio technológia sok előnnyel bír: egészségre nem káros, a képződő forgács nem veszélyes hulladék, olcsó (költséghatékony).
A crio technológiánál a CO2 hűtés kb. 35%-al növeli az éltartamot. Minden fémhez és kompozit anyaghoz használható. A CNC gép átalakítása CO2 hűtésűre nem drága dolog és nem újkeletű!


youtu.be/GFOXbb7P2jc



youtu.be/IvDrMQUejA8



youtu.be/FZ3YgPIPujM
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Talán ez is bőven zöld irányba mutató hír. Sikerült szupravezető jelenséget előállítani a korábbi -70C maximum hőmérséklethez képest -23C fokon. Erről a publikáció a Nature-ben jelent meg, az alábbi linken kivonatosan ismertetik a körülményeket. Reményt látnak arra is, hogy hamarosan elérhető ez az állapot 273K/0C fokon is.
Villamos szemmel elképesztő jelenség ez a szupravezetés.

Lányom szakértője az NMR-rel végzett anyagvizsgálatnak (Az NMR hasonlatos a humán vizsgálatnál alkalmazott MRI-hez, csak sokszorta erősebb mágneses térerőben (20-22T) de nagyon kicsi, 50-100cm3 vizsgálótérben.) Az NMR-ben folyékony nitrogén hűtéssel 3-4K fokos hőmérsékleten pörög az áram egy rövidre zárt tekercsben, ami közepén képződik a 22T fluxus. Ebben a tekercsben az áramot külső generátorral beindítják, majd magára hagyva pörög benne a hatalmas áram évekig. A környezet és vizsgálandó anyag vesz ki belőle valamekkora energiát, ezért 4-5év után lecsökken az áram erősség 4-6%-ot, ekkor ismét felgerjesztik 100%-ra.
https://www.sciencealert.com/physicists ... lx9zI4Uxlg

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Közben Kaliforniában virágzik a sivatag...

https://index.hu/mindekozben/poszt/2019 ... beszelnek/
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: vlaca »

fapaci írta:
2019.03.25., hétf. 13:16
A nagy áttörés egyik előjele?

Szerintem minden nagy autós cégnél ez fog történni, meg kell vívniuk a saját belső harcaikat. Akinek sikerül, az túlél. Akinél győz a maradiság, azok hamarosan eltűnnek.
Itt egy tavalyi cikk, ebben is pont ezt jósolják kb. :

https://www.linkedin.com/pulse/miért-el ... ártók-fóti
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

A nagy áttörés egyik előjele?

Szerintem minden nagy autós cégnél ez fog történni, meg kell vívniuk a saját belső harcaikat. Akinek sikerül, az túlél. Akinél győz a maradiság, azok hamarosan eltűnnek.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Jönnek a realitást tükröző szennyezési listák szgk-ra. Milyen érdekes, ADAC tábla legelején négy német autó van, TESLA X csak 11. helyezést kapott.
Kamionok, buszok mikor lesznek ennyire fingatva?
https://totalcar.hu/magazin/technika/20 ... paign=link

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

irishcream írta:
2019.02.16., szomb. 09:40
Ha már környezetszennyezés: ezek napi 12-14 órában termelnek. Ez hány személygépkocsi káros kibocsátása?busz.jpg
A Levegő Munkacsoport sok éve küzd kitartóan az ősöreg BKV buszok használata ellen. Néha a tettlegességig is fajult a küzdelem, mikor egy önmagát túl komolyan vevő sofőr leütötte a csoport egyik szakemberét, aki éppen levegőszennyezettségi méréseket végzett a busz mögött. A Levegő Munkacsoport harcolta ki pl., hogy a Várba kizárólag környezetbarát, elektromos buszokat küld a BKV.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: mgus »

Taxink már van Tesla, neki bejött a bolt:
https://www.youtube.com/watch?v=XUdKzGxF29s
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: irishcream »

Ha már környezetszennyezés: ezek napi 12-14 órában termelnek. Ez hány személygépkocsi káros kibocsátása?
busz.jpg

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: irishcream »

giotto14 írta:
2019.02.13., szer. 17:21
Nagykanizsára mutat egyet...
Annak az egy Teslának, ami a városban van, pont elég. :D

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: avl2 »

fapaci írta:
2019.02.13., szer. 17:18
...Magyarország nem létezik a Tesla számára..
sem.

meg is értem.

sajnos

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

giotto14 írta:
2019.02.13., szer. 17:21
Nagykanizsára mutat egyet...
Igen és Győr mellett is van egy állomás (hogy az osztrák teslások biztonsággal eljussanak Budapestre). Kereskedés, szerviz viszont nincs nálunk, a hazai Teslákat Bécsbe kell vinni javításra, garanciális vizsgálatra (bár a vizsgálat nagy részét maga az autó végzi).

Kép

Avatar
giotto14
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2015.08.27., csüt. 07:28
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: giotto14 »

Nagykanizsára mutat egyet...
"Ma az emberek tudják mindennek az árát, de nem tudják semminek az értékét." /Oscar Wilde - Dorian Gray arcképe/

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

A Tesla SuperCharger 30 perc alatt 80 %-ra tölti a lemerült akkukat. Ha ők meg tudták oldani, akkor másnak is sikerülni fog, sőt talán még jobb is lesz. 15-20 perces várakozás szerintem már vállalható, de én 30 perccel is kibékülnék, csak hát ugye Budapesten egyetlen ilyen töltőpont sincs, Magyarország nem létezik a Tesla számára.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

fapaci írta:
2019.02.13., szer. 15:03
Azt hiszem, erre az akkucserélgetős megoldásra néhány évtized múlva úgy fogunk visszatekinteni, mint a kommunizmusra. Elvetélt ötlet volt, sokba került, de igazából nem működött soha.
Élő videot nem találtam most, csak ezt az animációt 2009-ből:

https://www.youtube.com/watch?v=H-Azrt_wUkc

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Azt hiszem, erre az akkucserélgetős megoldásra néhány évtized múlva úgy fogunk visszatekinteni, mint a kommunizmusra. Elvetélt ötlet volt, sokba került, de igazából nem működött soha.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

avl2 írta:
2019.02.13., szer. 11:13
"Der chinesische Elektroauto-Hersteller Nio hat in China ein Netzwerk von Batterietauschstationen
errichtet. An diesen lässt sich der leere Akku eines Nio in 3 min
gegen einen vollen tauschen"

azaz a kinai elektromos-auto-gyarto Nio megkezdte, kiepitette az akkucserelöallomasok halozatat. 3 perc alatt cserelhetö az aksi.

..eddig 32 epült ki, az elsö lepes
Huszon évvel ezelőtt a Renault kísérletezett villanyautóval ehhez hasonló gyors aksi csere megoldással. Felgurul az autó egy cserélő padra, ott alulról gép kiveszi-berak egy töltött másikat. Párizsban kiépült pár ilyen "töltő' állomás. Az aksikat így bér-használatba kapták a kísérletben résztvevők. Akkoriban a gyorstöltés mai szintje még messze nem volt. A módszer buktája részben az hogy akkori villanyautók még nem voltak versenyképesek, illetve aksik fizikai és persze villamos szabványosítása hiánya, ami még ma is szinte elképzelhetetlen.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: avl2 »

"Der chinesische Elektroauto-Hersteller Nio hat in China ein Netzwerk von Batterietauschstationen
errichtet. An diesen lässt sich der leere Akku eines Nio in 3 min
gegen einen vollen tauschen"

azaz a kinai elektromos-auto-gyarto Nio megkezdte, kiepitette az akkucserelöallomasok halozatat. 3 perc alatt cserelhetö az aksi.

..eddig 32 epült ki, az elsö lepes

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: 6c33c »

[/quote]

Ezt én is olvastam, csak nehezen tudom elhinni,hogy a 10 legnagyobb szállítóhajó annyi káros anyagot bocsát ki,mint 1.400.000.000, azaz 1,4 milliárd személygépkocsi. Eszerint 1 supersize szállítóhajó káros anyag kibocsátása = 140 millió személygépkocsi.
[/quote]
Valóban erősen bulvárszagú a hír, a nagyságrend szerintem sem stimmel, de az biztos, hogy a vízi és légi forgalom durvább adatokat produkál, mint a szárazföldi közlekedés. Emögött a szinte folyamatos üzem és a lazább ellenőrzés állhat. Világszinten vizsgálva a személyautók átlagos napi üzemideje szerintem néhány perc lehet, a teherszállító hajók, tankerek viszont szinte folyamatosan dolgoznak. No és tartok tőle, el sem tudjuk képzelni, milyen "üzemanyagot" tankolnak Afrikában, távol-keleten, vagy Dél-Amerikában a hajókba.
[/quote]

https://vizek-hajok.blog.hu/2016/06/09/ ... eny_fustje

Hát ilyet...........
Diesel helyett benzines autót vettem és nem megyek világ körüli hajóútra. Ennyit tudok tenni...
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”