Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hello, majd egy honapja olyan gondom van, hogy a tabletrol es a mobilrol sem tudok pl Safari-bol kuldeni Messengerre semilyen linket csak szoveget, talalkozott valaki ilyesmivel?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Kriszbet
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2012.11.27., kedd 00:11
Értékelés: 30

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Kriszbet »

Aszpirin írta:
2020.12.16., szer. 23:54
robi20064 írta:
2020.12.16., szer. 23:24
Aszpirin írta:
2020.12.16., szer. 23:00


Mert hülye vagyok, azért. Meg azért, mert már untam, hogy mindig az arcomba tolja, hogy frissítsek. Meg mert már azt hittem, hogy a 64-bitesítéses szivatás után megoldva a Logitech Harmony Remote Software problémája. Vagyis mert hülye voltam :D
De most azért nem volt akkora szívás, mint a tavaly (akkor konkrétan több tízezer forintomba került a baki), egyelőre csak a Harmony Remote nem működik...

De azért nem biztos, hogy ismét Apple cuccot veszek, ha lejár a mostani gépemnek az ideje (ami még soká lesz, mert rohadt drága volt, és én szeretem az ilyen drága gépeket nagyon hosszú ideig használni - az előző Mac-emet 9 évig használtam).
1. Ki lehet kapcsolni kis trukkel hogy ne tolja az arcodba az upgrade-et :)
2. Miert nem raksz fel egy VM-et valami sima Win7/10-el es nezed meg hogy abbol fel tudod e programozni a Logitech-et? Gondolom amugy is csak elvetve kellene hasznalnod a szoftveret amikor uj eszkozt tanitasz be neki.
1. még hányszor mondjam el, hogy hülye voltam? Hagyd abba :D
2. Miért, miért... esetleg a VM alá nem kellene megvásárolni a Win7/10-et? (tudod, hülye vagyok :) ). Van itthon windowsos gépem kipróbálni, csak az céges... de kipróbálni lehet - és szinte biztos, hogy Windows-zal menni fog, mert a Logitech is azt ajánlja megoldásként, hogy használj Catalinát vagy Windows-t :D
Igen, egyébként tényleg nem mindennap használom a szoftvert, de nem csak új eszköznél... néha rámjön, hogy valami funkciót rá kellene rakni egy gombra vagy virtuális gombot készíteni. De most pl. a HM erősítőm nem vált időben vagy az AppleTV HDMI CEC-jében volt valami módosulás (ugye azon is frissült az oprendszer), ami összekeveri a CEC-es és a távirányítóról érkező parancsokat a HM-en, szóval meg kellene nézni a műveleti sorrendet - és esetleg a beállított delay-eket. De a probléma annyira nem súlyos, mert egy "HELP" gombnyomás a Logitech-en mindig helyrehozza - komolyan, eszméletlen jól ki van találva ez a "HELP" gomb, illetve a mögötte levő funkcionalitás - ami nem, nem egy helpet szöveget jelenít meg, hanem aktívan segít - ismételten kiad a távirányítón néhány parancsot, aztán megkérdezi, hogy megoldotta-e a problémát. Ha nem, akkor végigkérdi, hogy milyen állapotúak a gépek, és ha nem olyan a válasz, amit ő gondol az egyes kérdések előtt, akkor azonnal kiad egy újabb parancssort, és megkérdi, hogy ez megoldotta-e a problémát, stb... a végére megtanulja, hogy mit kell kiadnia, ha egy adott szcenarióra HELP-et nyomok, és akkor már csak a HELP gomb lenyomása tényleg megoldja. Szóval most, ha nem jó bemenetre áll a HM erősítő egy szcenarióban bekapcsolásnál, akkor nyomok egy HELP-et, és máris megjavul - az esetek 99%-ában. Nem véletlenül írtam, hogy zseniális ez a távirányító. A programozó szoftvere egy agyrém, de a távirányító saját szoftvere az egy remekmű... és maga az egsz távirányító, koncepcióstól - volt/van ilyened? Logitech Harmony One. Nem mai darab.
Persze jó lenne helyrehozni a dolgot, hogy eleve ne kelljen soha a HELP - na ehhez kellene a szoftver. De azért így is lehet élni vele, szóval várok, amíg a Logitechnél felébrednek. Ha túl sokat kell várnom, legfeljebb én is írok egy felháborodott levelet.
De mièrt nem teszed vissza a Catalinàt?

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2020.12.16., szer. 23:24
Aszpirin írta:
2020.12.16., szer. 23:00
robi20064 írta:
2020.12.16., szer. 22:30
Ha nem volt kotelezo frissitened (es meglepne ha igy volt) akkor miert nem vartal meg legalabb ketto nagy frissitesi csomagot es/vagy fel evet?
Mert hülye vagyok, azért. Meg azért, mert már untam, hogy mindig az arcomba tolja, hogy frissítsek. Meg mert már azt hittem, hogy a 64-bitesítéses szivatás után megoldva a Logitech Harmony Remote Software problémája. Vagyis mert hülye voltam :D
De most azért nem volt akkora szívás, mint a tavaly (akkor konkrétan több tízezer forintomba került a baki), egyelőre csak a Harmony Remote nem működik...

De azért nem biztos, hogy ismét Apple cuccot veszek, ha lejár a mostani gépemnek az ideje (ami még soká lesz, mert rohadt drága volt, és én szeretem az ilyen drága gépeket nagyon hosszú ideig használni - az előző Mac-emet 9 évig használtam).
1. Ki lehet kapcsolni kis trukkel hogy ne tolja az arcodba az upgrade-et :)
2. Miert nem raksz fel egy VM-et valami sima Win7/10-el es nezed meg hogy abbol fel tudod e programozni a Logitech-et? Gondolom amugy is csak elvetve kellene hasznalnod a szoftveret amikor uj eszkozt tanitasz be neki.
1. még hányszor mondjam el, hogy hülye voltam? Hagyd abba :D
2. Miért, miért... esetleg a VM alá nem kellene megvásárolni a Win7/10-et? (tudod, hülye vagyok :) ). Van itthon windowsos gépem kipróbálni, csak az céges... de kipróbálni lehet - és szinte biztos, hogy Windows-zal menni fog, mert a Logitech is azt ajánlja megoldásként, hogy használj Catalinát vagy Windows-t :D
Igen, egyébként tényleg nem mindennap használom a szoftvert, de nem csak új eszköznél... néha rámjön, hogy valami funkciót rá kellene rakni egy gombra vagy virtuális gombot készíteni. De most pl. a HM erősítőm nem vált időben vagy az AppleTV HDMI CEC-jében volt valami módosulás (ugye azon is frissült az oprendszer), ami összekeveri a CEC-es és a távirányítóról érkező parancsokat a HM-en, szóval meg kellene nézni a műveleti sorrendet - és esetleg a beállított delay-eket. De a probléma annyira nem súlyos, mert egy "HELP" gombnyomás a Logitech-en mindig helyrehozza - komolyan, eszméletlen jól ki van találva ez a "HELP" gomb, illetve a mögötte levő funkcionalitás - ami nem, nem egy helpet szöveget jelenít meg, hanem aktívan segít - ismételten kiad a távirányítón néhány parancsot, aztán megkérdezi, hogy megoldotta-e a problémát. Ha nem, akkor végigkérdi, hogy milyen állapotúak a gépek, és ha nem olyan a válasz, amit ő gondol az egyes kérdések előtt, akkor azonnal kiad egy újabb parancssort, és megkérdi, hogy ez megoldotta-e a problémát, stb... a végére megtanulja, hogy mit kell kiadnia, ha egy adott szcenarióra HELP-et nyomok, és akkor már csak a HELP gomb lenyomása tényleg megoldja. Szóval most, ha nem jó bemenetre áll a HM erősítő egy szcenarióban bekapcsolásnál, akkor nyomok egy HELP-et, és máris megjavul - az esetek 99%-ában. Nem véletlenül írtam, hogy zseniális ez a távirányító. A programozó szoftvere egy agyrém, de a távirányító saját szoftvere az egy remekmű... és maga az egsz távirányító, koncepcióstól - volt/van ilyened? Logitech Harmony One. Nem mai darab.
Persze jó lenne helyrehozni a dolgot, hogy eleve ne kelljen soha a HELP - na ehhez kellene a szoftver. De azért így is lehet élni vele, szóval várok, amíg a Logitechnél felébrednek. Ha túl sokat kell várnom, legfeljebb én is írok egy felháborodott levelet.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2020.12.16., szer. 22:30
Ha nem volt kotelezo frissitened (es meglepne ha igy volt) akkor miert nem vartal meg legalabb ketto nagy frissitesi csomagot es/vagy fel evet?
Mert hülye vagyok, azért. Meg azért, mert már untam, hogy mindig az arcomba tolja, hogy frissítsek. Meg mert már azt hittem, hogy a 64-bitesítéses szivatás után megoldva a Logitech Harmony Remote Software problémája. Vagyis mert hülye voltam :D
De most azért nem volt akkora szívás, mint a tavaly (akkor konkrétan több tízezer forintomba került a baki), egyelőre csak a Harmony Remote nem működik...

De azért nem biztos, hogy ismét Apple cuccot veszek, ha lejár a mostani gépemnek az ideje (ami még soká lesz, mert rohadt drága volt, és én szeretem az ilyen drága gépeket nagyon hosszú ideig használni - az előző Mac-emet 9 évig használtam).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Nos, miután már megjelent a 11.1-es verzió, felraktam én is a macOS Big Sur-t.
A 11.0.1 már korábban kijött, de a 11.1-es verziószám jelzi, hogy az Apple feladta azt a több mint 10 éves verziószámozási szokását, hogy valójában a második szám jelöli a "nagy" verzióváltásokat (nagyon régóta 10-essel kezdődnek a Mac oprendszerek verziói, ami még amikor OS X-nek hívták, érthető is volt, de nagyon fura (OS X = "10-es számú operációs rendszer" :) )

És persze azt hittem, hogy minden rendben lesz. Én kis naiv.
Először is, a Big Sur blokkolt néhány kernel extension-t, amiről fogalmam sem volt, hogy léteznek. Nem tapasztalom semmilyen hátrányát a dolognak egyelőre, tehát tőlem blokkolva maradhatnak, de az, hogy minden újraindításnál az arcomba vág minden blokkolt kex-re egy külön figyelmeztető ablakot, amit le kell okézni, eléggé uncsi. Esetleg ha tudja valaki, ezektől hogy lehetne végleg megszabadulni, ne fogja vissza magát.

A nagy szívás ismét a Logitech Harmony Remote Software-rel van. Nem is tudom, mire számítottam - a tavaly nagyot szívtam vele a Catalinára frissítéskor, mert számomra akkor derült ki, hogy a progi 32 bites volt, és a Catalina-ból végleg távozott a 32 bites alrendszer - a Logitechnek persze jó sok ideje - évek - lett volna kiadni egy 64 bites frissítést, de persze - szerintem szándékosan - a Catalina megjelenése után pár hónapot kellett várni, amíg a Logitech méltóztatott - valószínűleg a felháborodott távirányító-tulajok levéláradatának hatásaként - kiadni a 64 bites fordítást.

A történet pedig most megismétlődni látszik. Csakhogy akkor tudtuk miért nem megy, most viszont "csak" nem megy. A rendszer kiírja, hogy nincs jogom elindítani az appot. Pedig admin jogom van a saját gépemen, miféle jog kellene még efölött?

Némi keresgélés után persze megtaláltam a Logitech oldalán - eléggé elrejtve - az infót: tudnak róla, és "csúszás várható a frissített alkalmazás megjelenésében". Oké. Szerintem ismét szándékos a dolog. A Harmony Remote App ugyanis nem azonos a MyHarmony-val, viszont a régebbi Harmony távirányítókat - mint például az én Logitech Harmony One-omat - viszont csak azzal lehet programozni. Így aztán ismét van egy zseniális programozható távirányítóm - ami nem programozható a saját számítógépemmel. Na jó, ez a termék már kb 10 éves, de tényleg számomra a világ legjobb távirányítója, Akkus (és még mindig nagyon sokáig - hetekig - elmegy egy feltöltéssel), tökéletesen kézre áll, pont annyi gomb van rajta, amennyire szükség van (vagyis sok), mégis becsukott szemmel is tudom kezelni, érintőképernyő is van rajta, amire virtuális gombok programozhatóak, és még mindent meg tudtam oldani vele, amire szükségem volt - miért akarnám leváltani? Hát hogy vége legyen ennek a Harmony Remote Software mizériának - szerintem ebben reménykedik a Logitech is, legalábbis abban, hogy egy újabb Logitech Harmonyra váltok - vagy bárhogy is nevezzék most az okos távirányítójukat.

És ebből mi a tanulság?
Nos, azt hiszem mindenki levonhatja: ha egy olyan terméket vásárolsz, aminek a használata számítógép-szoftvertől függ, akkor jó eséllyel ez a számítógép-szoftver okozza majd a termék "halálát". Hiába lenne jó még akár 20 évig is a termék, ha a hozzátartozó szoftver alól kirántják a "talajt" - és az újabb operációs rendszerekkel egyszer csak nem működik már, a készítője pedig vagy nincs már, vagy nem áll érdekében frissíteni a szoftvert, a termék halott lesz, vehetsz másat.

A tavaly a Catalina több hasonló problémát okozott. Például az évek óta gond nélkül használt Photoshop Elements 8-ról is - ami nekem amatőr fotós célokra teljesen megfelelt, megszoktam, és tökéletes volt, minek cseréltem volna le - kiderült, hogy 32 bites, és a Catalinával már nem működik. Még szerencse, hogy anno nem a "nagy" Photoshop-ot vettem meg, mert az súlyosan 6 számjegyű összegbe került... Így aztán a jól megszokott fotós "munkaeszközöm" helyett újra meg kellett vásárolnom a Photoshop Elements 2019 nevű verziót - és a plusz kiadásért kaptam egy "redesign-olt" szoftvert, ami sem felületben, sem kezeésben nem hasonlít a régebbihez, újra kell tanulni, és ráadásul úgy tűnik, hogy butább is a régi Elements-emnél.

Szóval: mit is jelent az, hogy "megveszek" ma egy szoftvert? Ha valaki azt hiszi, hogy sok évig tudja használni, hát téverd. Szerintem 5 évnek már örülhet. Vagyis valójában 5 évre "bérelt" magának egy munkaeszközt. Akkor is, ha sok százezer forintot fizetett érte. Ezzel érdemes számolni, amikor az új szoftver-előfizetéses modelleket vetjük össze a szoftver-vásárlással. Lehet, hogy tényleg jobban megéri az előfizetés.

Az Apple meg lassan elmehet a jóbüdösbe. Kvára unom már, hogy minden főverzió-váltásnál kompatibilitási problémák merülnek fel.

És akkor még nem szóltam az új ARM-alapú, vagyis M1-processzoros gépeken futó Big Sur kompatibilitási problémáiról, amik a visszajelzések szerint - az Apple által állítottakkal szemben - elég tetemes mennyiségben vannak bizony. Szerencsére ezek egyelőre nem érintenek engem...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12037
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5705
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Jriver Beállítása

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

makospite írta:
2020.12.12., szomb. 13:54
Szertnák segítséget kérni,ismeri e valaki j river program beállítását,ha dsd formátumú zenét halgatok mindíg át kell álítanom szeríntem nem így kell működnie,egyszer kell beállítani tisztességesen és utána mindegy mit halgatok rajta autómatikusan műkodni kell.Előre is köszönöm a segítséget.
Mivel volt helye a kérdésednek így átraktam oda.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

makospite
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2020.04.18., szomb. 12:54
Értékelés: 6
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós

Jriver Beállítása

Hozzászólás Szerző: makospite »

Szertnák segítséget kérni,ismeri e valaki j river program beállítását,ha dsd formátumú zenét halgatok mindíg át kell álítanom szeríntem nem így kell működnie,egyszer kell beállítani tisztességesen és utána mindegy mit halgatok rajta autómatikusan műkodni kell.Előre is köszönöm a segítséget.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aszpirin írta:
2020.12.03., csüt. 13:09
tottyi írta:
2020.12.03., csüt. 09:56
Helyetekben megprobalnam a minel ujabb iPad-ot megvenni es jopar evig nem fog kelleni mas tablet ja es a 10,5 colost az olyan eppen idealis meret.
Bár tnp-nek ez már nem aktuális, csak halkan megjegyezném, hogy még mindig kifogható itt-ott újan, baráti áraon a 2018-as iPad pro 11'
Na, szerintem azzal sem lesz jópár évig semmi inger a lecserélésre.
Én tavasszal arra cseréltem le az iPad Air2-esemet. Illetve nem cseréltem le, mert nem adtam el az Air2-t sem, a keresztfiamnak jól jött Amerikában (idén kezdte ott az egyetemi tanulmányait), amíg megvette ott a laptopját.
Jo hat a Pro az igen, olyan mint amikor i7-es procis szamitogepet vesz az ember es az addig jo amig ki nem eg mert gyorsasaga mindig megfelelo lesz. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tottyi írta:
2020.12.03., csüt. 09:56
Helyetekben megprobalnam a minel ujabb iPad-ot megvenni es jopar evig nem fog kelleni mas tablet ja es a 10,5 colost az olyan eppen idealis meret.
Bár tnp-nek ez már nem aktuális, csak halkan megjegyezném, hogy még mindig kifogható itt-ott újan, baráti áraon a 2018-as iPad pro 11'
Na, szerintem azzal sem lesz jópár évig semmi inger a lecserélésre.
Én tavasszal arra cseréltem le az iPad Air2-esemet. Illetve nem cseréltem le, mert nem adtam el az Air2-t sem, a keresztfiamnak jól jött Amerikában (idén kezdte ott az egyetemi tanulmányait), amíg megvette ott a laptopját.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
tnp
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2016.04.19., kedd 12:15
Értékelés: 7

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tnp »

Óóó, sziasztok! Nagyon köszönöm a visszajelzéseket.
Mindeközben, igen, én is azt nyomoztam, hogy 5. gen és 14.ios lehet megfelelő.
Be is szereztem egy szép állapotban lévőt! Karácsonykor kiderül, hogy mindenben remekel-e :)
leborulok.gif

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tottyi »

tnp írta:
2020.11.19., csüt. 16:43
Sziasztok!

Ipad-et szeretnék venni, és egy kis okosításra volna szükségem. Nem ismerem annyira a palettát és az IOS-t. Feleségemnek lesz ajándék.

Talán iPad 4. vagy 5. generáció, vagy miniből szintén 4-5. generáció lehet optimális választás. Mini a méret miatt preferencia.
Nem kell sokat tudnia: böngészni, netflixezni, olvasni, ilyenek.

Láttam olyan hirdetést, ahol 2. generáció 10 fölötti szoftverrel volt, aztán olyat, ahol 3. gen csak 9.3-as szoftverrel és hozzáírva, hogy nem frissíthető tovább.
Közben meg 4. generációs nagyobb gépekből szintén van mindkét fent említett variáció.

Hallottam olyan véleményt, hogy a mini 3. gen az már csak PDF-ek olvasására alkalmas :) De ha nem, akkor szívesen veszek olyat a fenti elfoglaltságokra.

Köszi, hogy végigolvastad! leborulok.gif
Hello, nekunk most 5. generacios iPad van 10,5 colos verziobol es nagyon jol mukodik minden rajta pedig mar 4 eves nem ugy mint amit az anyumnak vettem Huawei-t ami 1 eves azt hiszem valami M3-as de mar netezni is alig lehet rajta, soha tobbet android. Az elozo is birta 5 evet bar mar azota kijott a torveny, hogy szandekosan nem lassithatjak a apple cuccokat. :) Mobil is mindkettonknek az van es mar tobb eve es pl most cserelte le az iPhon 6-ost egy 12-es minire de csak azert mert vegre visszahoztak a regi designe-t pedig meg a 6-os is jol mukodott na es a zenei hang az kivalo az apple cuccokon az meg csak hab a tortan en is anno azert csereltem le az androidos telefonomat. Helyetekben megprobalnam a minel ujabb iPad-ot megvenni es jopar evig nem fog kelleni mas tablet ja es a 10,5 colost az olyan eppen idealis meret.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Helló!

Nem ismerem az Apple kütyüket, de egy kicsit utánaolvasva azt látom, hogy minimum 5. generációs iPad-et érdemes venni: arra felmegy az iPadOS 14, a korábbiakra nem. És az az igazán táblagépre optimalizált almás rendszer ;-)

https://en.wikipedia.org/wiki/IPad#iPad_series

Üdv: Vasti

Online
Avatar
tnp
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2016.04.19., kedd 12:15
Értékelés: 7

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tnp »

Sziasztok!

Ipad-et szeretnék venni, és egy kis okosításra volna szükségem. Nem ismerem annyira a palettát és az IOS-t. Feleségemnek lesz ajándék.

Talán iPad 4. vagy 5. generáció, vagy miniből szintén 4-5. generáció lehet optimális választás. Mini a méret miatt preferencia.
Nem kell sokat tudnia: böngészni, netflixezni, olvasni, ilyenek.

Láttam olyan hirdetést, ahol 2. generáció 10 fölötti szoftverrel volt, aztán olyat, ahol 3. gen csak 9.3-as szoftverrel és hozzáírva, hogy nem frissíthető tovább.
Közben meg 4. generációs nagyobb gépekből szintén van mindkét fent említett variáció.

Hallottam olyan véleményt, hogy a mini 3. gen az már csak PDF-ek olvasására alkalmas :) De ha nem, akkor szívesen veszek olyat a fenti elfoglaltságokra.

Köszi, hogy végigolvastad! leborulok.gif

Online
Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »

...a legújabb használt gépes örömöm ;-) Tudom, hogy nem érdekel senkit, de azért leírom ;-)

Az apósnak (nyugdíjas) kellett valami új masina, mert a régin Win7 van még, gyenge proci, 4GB memória, stb.
Osztottam-szoroztam, és mondtam neki, hogy ha veszek egy "használt" Win10-et, meg memóriát, az sem kevés pénz, és van egy nem túl izmos, G2020 procis gépe... Inkább keresek neki valamit az eBay-en, azt meg eladjuk valamennyiért.

Találtam is: HP ProDesk 400 G2 SFF, i3-4170 procival, 8GB memóriával, 1TB-os vinyóval (ehelyett majd megy bele az SSD a mostani gépéből) , Win10 Pro-val.
105€ volt szállítással, tip-top állapotban van, az egyik oldalán hátul van csak pár karc.

Tök jó :-) Érdemes kutatni, meg türelmesnek lenni: ez pl. előző este még nem volt fent (napok óta nézegettem a kínálatot) , délelőtt megláttam, megvettem, és csak ez az egy volt belőle (általában több szokott lenni az ilyenekből egy eladónak)

Online
Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Aszpirin írta:
2020.09.09., szer. 22:09
Közben elsikkad az esetleg szar billentyűzet, gyenge műanyagkáva miatt sérülékeny kijelző, a lespórolt portok, szar wifi
Ezzel én is pontosan így vagyok. Inkább egy kicsit kevesebb, de minőségi ;-)

Nekem egy eBay-en tök olcsón vett HP ProDesk 600 G1 a gépem, 4. generációs i5 procival. Szerintem sok-sok évig kiszolgál még, talán a nyugdíjig is... ;-) Kapott 16GB memóriát, meg egy 500GB-os Samsung SSD-t, és annyi.
Alapvetően Linux Mint MATE fut rajta, de ha kell valamihez, van virtuális gépben egy Win10 mindenfélével. A két rendszer együtt futtatva, a linux alatt böngésző(k) sok oldallal, a virtuális Windows alatt Office stb., alig használ erőforrást: a proci csak a lábát lógatja.

A lányaimnak meg némi tépelődés után (mármint hogy jujj, nem új) vettem egy-egy Elitebook 840 G2 masinát: 5. generációs mobil i5, szerintem "mindenre" elég, amire egy diáknak kell, ha nem fekszenek ki, akár az egyetemet is kijárhatják vele, pedig még csak 16 évesek ;-) 8GB memória + SSD beléjük, és pápá. 220€ volt darabja, annyiért szerintem ajándék... 1 év garanciával, "refurbed" gépek. Pille könnyű, piszok masszív, FullHD IPS kijelző (az egyik ráadásul véletlenül érintőkijelzős lett - nem reklamáltam meg ;-) , úgy néztek ki, amikor megvettem, mint az új gépek, gondolom dokkolóval használták őket.
A lányok már izmosabban használják a gépeiket, mint én ;-) Mindenféle Office cucc egyszerre, meg Teams, ami nagy memória zabáló, böngésző sok megnyitott oldallal, képszerkesztő, Acrobat Reader fut szinte mindig egyszerre, adatok innen oda, onnan ide, mellette megy a Youtube, szól a zene, és még messze vannak ezek a "régi" kis masinák attól, hogy valami szűk keresztmetszet legye. Ha valami, az majd a memória lesz talán, de az meg pikk-pakk bővíthető, nem is drágán.

Amikor a lányoknak vettem a laptopokat, nézegettem az újakat: de ami jó, az piszok drága, ami meg olcsó, de már izmos, az meg piszok műanyag :-(

Mondjuk ez a HP Pavilion jó gépnek tűnik :-)

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: mgus »

Aszpirin írta:
2020.09.09., szer. 22:43
mgus írta:
2020.09.09., szer. 22:31
Ha már ethernet csatlakozó, akkor nem sok laptopost láttam kábellel bedugva gyorsítani a netet. :D
Gyere el hozzám, és látsz egyet :D

Na most akkor 15W, 28W vagy 45W?
Gondolom attól függ mennyire van állítva az energia gazdálkodás, akkus üzem esetén is csökkenti a proci fogyasztását de javarészt a kijelzők amik sokat fogyasztanak minél nagyobb annál több.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

mgus írta:
2020.09.09., szer. 22:31
Ha már ethernet csatlakozó, akkor nem sok laptopost láttam kábellel bedugva gyorsítani a netet. :D
Gyere el hozzám, és látsz egyet :D

Na most akkor 15W, 28W vagy 45W?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: mgus »

Itt jobban látszik a teljes fogyasztás i5 vs. i7 mobil processzoroknál 45W. :D Az erő mindig is az asztali gépekre volt jellemző, meg a nagyobb fogyasztás is. Mobil cpu-nál mindig is maximalizálják hogy mennyit fogyaszthat. Ha már ethernet csatlakozó, akkor nem sok laptopost láttam kábellel bedugva gyorsítani a netet. :D
Csatolmányok
Intel-10th-mobile.jpg
Intel-10th-mobile.jpg (130.13 KiB) Megtekintve 2277 alkalommal
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

mgus írta:
2020.09.09., szer. 21:59
Ha jobban megnézzük a mobil i7 a maga 28w-ot fogyaszt.
Kevesebbet, mint az ugyanazon generációhoz tartozó mobil i5? Mert én úgy látom, az 15W, ami majdnem fele a 28W-nak... Akkuidőben talán számít is ez valamicskét.

Végülis, én nem akarok senkit győzködni, a fő érvem úgyis az, hogy “ágyúval a verébre”. És ennek ellenkezőjéről nehezen vagyok meggyőzhető. De végülis mindenki arra költi a pénzét, amire akarja, ebben nagyon segít a jó marketing, ami elhiteti a néppel, hogy közönséges irodai jellegű munkára is a legjobb és legújabb processzorok kellenek, hadd dobják ki a pénzt teljesen fölöslegesen :rolleyes: Közben elsikkad az esetleg szar billentyűzet, gyenge műanyagkáva miatt sérülékeny kijelző, a lespórolt portok, szar wifi (ma már akár kétgigabites internetet kötnek még az én piciny falumban is, ugyan hogy használja ki azt valaki ilyen laptopokkal wifi-n (azon sehogy, a legtöbb esetben még fél gigabitet sem közvetlenül a szolgáltató által adott gagyi wifi-router mellett) miközben az ethernet-portot is kispórolták belőle? Ja, hogy vesz még x-tízezerért egy USB-C multiportot is hozzá? Ilyenekkel a legtöbben nem foglalkoznak, pedig ez csak egy példa a sok közül... de a gép az ugye legyen i7-es, sőt, mert az fontos nagyon :smile29:

Arról nem is szolva, hogy audiofil körökben köztudott: az i7 jobban szól, mint az i5 :D :D :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: mgus »

"mert ezek a nagy i7-ek zabálnak is ám! Energiát :)" :D Ezek asztali processzorok, laptopoknál elég komolyan veszik az energia gazdálkodást vagyis jóval kevesebbet fogyasztanak az asztali társaiknál.
https://rendszerigeny.hu/milyen-process ... -i9-kozott
Ha jobban megnézzük a mobil i7 a maga 28w-ot fogyaszt.
Csatolmányok
proci.jpg
proci.jpg (330.12 KiB) Megtekintve 2237 alkalommal
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

puha írta:
2020.09.09., szer. 21:42
6DE58B53-E23C-4640-BBB7-366765E3FE78.jpegFC945B04-AA9D-4FE0-B537-3868E8DEF4EC.jpeg
Szóval meglett... gratula! leborulok.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
puha
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2017.05.30., kedd 16:14
Értékelés: 87

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: puha »

6DE58B53-E23C-4640-BBB7-366765E3FE78.jpeg
6DE58B53-E23C-4640-BBB7-366765E3FE78.jpeg (1.81 MiB) Megtekintve 2101 alkalommal
FC945B04-AA9D-4FE0-B537-3868E8DEF4EC.jpeg
FC945B04-AA9D-4FE0-B537-3868E8DEF4EC.jpeg (1.69 MiB) Megtekintve 2101 alkalommal

Online
Avatar
puha
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2017.05.30., kedd 16:14
Értékelés: 87

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: puha »

Köszi Aszpirin!
Végül mégis az előzőekben írt HP Pavilion X-360 lett. Ma eszembe jutott, hogy egy laptop szervíz tulaj ismerősömet is megkérdezem. Ő határozottan ajánlotta, a lányom eldöntötte (persze, hogy kellett az érintő képernyő), a feleségem pedig megvette, most pedig már üzemel is. Örömet okozott........ nekem is.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

puha írta:
2020.09.08., kedd 18:11
Igen, itt is elindultak/nak az árak, az árukeresőn egyes gépek leírása alatti ábrán mostanság az árak emelkedése látszik. Mindenképpen új gépet szeretnék. Árban azt gondoltam, hogy mondjuk 350-400-ig bele kell, hogy férjen (mivel a ThinkPad-ek és az almák kiestek a játékból). Az Asus VivoBookot és ZenBookot is néztem, most találtam is egyet az előbbiből (meg nem mondom a pontos típusát), amihez végre azt írták, hogy az akksija egész jó. 8 Gb RAM, 512 SSD, i5 vagy i7 proci-ból valami újabb...... tehát közeledünk. Ha nem kell az érintő képernyő, talán el is dőlt. Köszi Aszpirin!
Ha tám hallgatsz: a lányod igényeihez az i7 (főleg a legújabb generációs i7) felára ablakon kidobott pénz. Az i5 és i7 árkülönbségét, ha mindenképpen el akarod költeni, költsd inkább memóriára, az már biztosan nem ablakon kidobott pénz.

Én ipari hajtástechnikai eszközök virtualizációjának (ún. digital twin) fejlesztésében veszek részt, több oprendszer játszik a fejlesztői láncban, a windowsos fejlesztő gépem egy 6.generációs (tehát több mint 4 éves, négymagos) i5 procival, 16GB RAM-mal és 512 GB SSD-vel szerelt HP EliteBook, amit kb 10-szer jobban kihajtok napi 8-10 órában folyamatosan, mint a lányod bármikor teszi majd az egyetemi munkáival, hacsak nem gamerkedik. Anélkül, hogy a mélységekbe belemennék, csak annyit, hogy nálam fejlesztés közben folyamatosan fut ugyanazon a gépen még egy CentOS-es virtuális gép Hyper-V alatt, ami 2-3 példányban futtat valósidejű eszközszimulációt, emellett egy teljes fejlesztői és fordítókörnyezet, valamint egy kb 13 GB telepített meretű mérnöki rendszer fut egyidejűleg. És még egy halom apróság, pl. VPN, kommunikácios szoftverek, megnyitott ppt-k és Visio modellek. Ez a tipikus mai munkakörnyezetem windowsban, a mellékelt képen a home office-om, az említett gép a sarokban a dokkolóban látszik lecsukva, a két baloldali monitor arra van kötve...
Ja, és nem mondom, hogy nem tudnék elviselni egy gyorsabb (akár sokkal gyorsabb) gépet ehhez a munkához, de nincs hajattépő hiányérzetem, és hatekonyan tudok dolgozni ezzel is.

Ehhez képest egy 8. generációs i5 már hatmagos, és az sem a legújabb, mert már a 10. generációnál tartunk (bár a generációk között manapság alig van “igazi fejlődés, az Intel inkább egyre több procimagot rak rá a lapkára...) gondold el, ha a négymagos “régi” i5 a fentihez elég, akkor egyetemi beadandókhoz, jegyzeteléshez, stb. mire kellene egy legújabb generációs i7-es. Ne dőljetek be a marketingnek! Épp azert kicsi sokszor az akkumulátoridő, mert ezek a nagy i7-ek zabálnak is ám! Energiát :)
Csatolmányok
5A909FE8-5899-49AF-B44C-6AD25E60E318.jpeg
5A909FE8-5899-49AF-B44C-6AD25E60E318.jpeg (2 MiB) Megtekintve 1867 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
puha
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2017.05.30., kedd 16:14
Értékelés: 87

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: puha »

Igen, itt is elindultak/nak az árak, az árukeresőn egyes gépek leírása alatti ábrán mostanság az árak emelkedése látszik. Mindenképpen új gépet szeretnék. Árban azt gondoltam, hogy mondjuk 350-400-ig bele kell, hogy férjen (mivel a ThinkPad-ek és az almák kiestek a játékból). Az Asus VivoBookot és ZenBookot is néztem, most találtam is egyet az előbbiből (meg nem mondom a pontos típusát), amihez végre azt írták, hogy az akksija egész jó. 8 Gb RAM, 512 SSD, i5 vagy i7 proci-ból valami újabb...... tehát közeledünk. Ha nem kell az érintő képernyő, talán el is dőlt. Köszi Aszpirin!

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”