Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Router

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Router

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Hát ez az új voda tévébox egy nagy kalap szutyok,kerüljétek el ha tehetitek.Ha pl fejből nem tudod hogy mi hol is van,akkor csak a szívás van vele.Mindent tud,de lényegében pont azt nem amit kellene,ami egy normálisan átlátható,kezelhető,és személyre szabható felület.
Nem akartam új tévét mert szuper az ami van,de kell mert ez így tuti nem lesz hosszú életű nálam.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Router

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Alex_Aston írta:
2021.09.03., pén. 16:31
Shimano írta:
2021.09.03., pén. 15:49
Most jött meg az új voda tévé boxom,és 500-as net lesz végül is vele együtt,de az még nincs aktiválva,talán estére meglesz.A router maradt az előző.Kíváncsi leszek a wifi gyorsaságára vele.Állítólag érezhetően gyorsabb lesz,de ez majd kiderül kb estére.
Ez a vodás tévé box egyébként egyértelműen jobb mint az előző ami még az upc-től való volt,viszont azt hogy egy nyamvadt órát sem mutat kikapcsolva,azt még elnézném mert minek is,de hogy az előzővel ellentétben még egy kedvencek kiválasztási lehetőség sincs rajta,azt szinte személyes sértésnek veszem. :D Most nyomkodhatom mint a bolond mire megtalálom azt amit néznék is a sok szemétbe való csatorna közt,nem is értem,de tényleg most olyan nagy dolog lett volna egy ilyen funkciót is beleépíteni? gondolkodik.gif
Na mindegy,előbb utóbb ide is kártyás tévé kerül,aztán ez a nyűg is letudva.
Aztán majd mondja a szolgáltató, hogy a kártya pont a te TV-ddel nem kompatibilis...

Válts Digire, akkor nem kell se box, se kártya. Csak kábel a TV seggébe, és kész. Én hülyét kapok a plusz doboztól és tavirányítótól, miközben az általad is említett csatorna lista hülyeség is jár mellé.
Jó az a kártya,van itthon két tévé seggében is,de ez az átok sony valamiért nem tolerálja,pedig ez miatt már egy komplett alaplap cserét is kapott még gariban,mert a sony szerint működnie kellene,aztán még sem.Na mindegy,majd lesz valamikor egy lg,abba tutira jó lesz.Annyiban lett volna jó egy jó box,hogy adott rajta a visszanézés,na meg a felvétel,de szerintem erről lemondok ha így marad ez a csatornakiosztás,mert ez valami katyvasz így.A box távja egyébként kapcsolja a tévét is,tehát elég egy,de nem tudok megbarátkozni azzal hogy szinte jegyzetelnem kell hogy mi hol is van.Az m4 sport meg b@ssza meg magát,mert se az f1-et,se semmi nézhetőt nem enged rögzíteni és visszanézni,de persze ez nem a box hibája,csak úgy kijött belőlem.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Router

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Shimano írta:
2021.09.03., pén. 15:49
Most jött meg az új voda tévé boxom,és 500-as net lesz végül is vele együtt,de az még nincs aktiválva,talán estére meglesz.A router maradt az előző.Kíváncsi leszek a wifi gyorsaságára vele.Állítólag érezhetően gyorsabb lesz,de ez majd kiderül kb estére.
Ez a vodás tévé box egyébként egyértelműen jobb mint az előző ami még az upc-től való volt,viszont azt hogy egy nyamvadt órát sem mutat kikapcsolva,azt még elnézném mert minek is,de hogy az előzővel ellentétben még egy kedvencek kiválasztási lehetőség sincs rajta,azt szinte személyes sértésnek veszem. :D Most nyomkodhatom mint a bolond mire megtalálom azt amit néznék is a sok szemétbe való csatorna közt,nem is értem,de tényleg most olyan nagy dolog lett volna egy ilyen funkciót is beleépíteni? gondolkodik.gif
Na mindegy,előbb utóbb ide is kártyás tévé kerül,aztán ez a nyűg is letudva.
Aztán majd mondja a szolgáltató, hogy a kártya pont a te TV-ddel nem kompatibilis...

Válts Digire, akkor nem kell se box, se kártya. Csak kábel a TV seggébe, és kész. Én hülyét kapok a plusz doboztól és tavirányítótól, miközben az általad is említett csatorna lista hülyeség is jár mellé.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Router

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Most jött meg az új voda tévé boxom,és 500-as net lesz végül is vele együtt,de az még nincs aktiválva,talán estére meglesz.A router maradt az előző.Kíváncsi leszek a wifi gyorsaságára vele.Állítólag érezhetően gyorsabb lesz,de ez majd kiderül kb estére.
Ez a vodás tévé box egyébként egyértelműen jobb mint az előző ami még az upc-től való volt,viszont azt hogy egy nyamvadt órát sem mutat kikapcsolva,azt még elnézném mert minek is,de hogy az előzővel ellentétben még egy kedvencek kiválasztási lehetőség sincs rajta,azt szinte személyes sértésnek veszem. :D Most nyomkodhatom mint a bolond mire megtalálom azt amit néznék is a sok szemétbe való csatorna közt,nem is értem,de tényleg most olyan nagy dolog lett volna egy ilyen funkciót is beleépíteni? gondolkodik.gif
Na mindegy,előbb utóbb ide is kártyás tévé kerül,aztán ez a nyűg is letudva.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: router

Hozzászólás Szerző: Shimano »

asebestyen írta:
2021.05.04., kedd 08:38
Shimano írta:
2021.04.26., hétf. 18:13
Urak!

A wifi sebessége függ a hálózat sebességétől is?Újítani kell a vodánál az előfizetést,és a 150mbs-t lehet 300-ra váltatnám ha érdemes.Szinte csak wifin megy itthon minden kütyü.
Sajnos a Voda - általában Huawei - routere egy zsák ... Érdemes bridge-be rakni és egy normális routert bekötni utána, ami normális wifi radioval rendelkezik. Ez sokszor többet ér, mint a 150-ről 300-as csomagra váltás.
Ez egy upc connect box,csak most már a vodához tartozunk.Nem tudom hogy ez milyen minőség,és hogy mi a normális router mert nem értek hozzá,a bridge-be rakáshoz meg főképp,de majd segítesz ha ezt kell meglépnem, :D mindenesetre ilyen ez a jelenlegi upc kütyü,de ha azt mondjátok hogy ez mellett nem érdemes csomagot váltani,annak csak örülök.
1561984741268.png
1561984741268.png (49.33 KiB) Megtekintve 2671 alkalommal

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: router

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Shimano írta:
2021.04.26., hétf. 18:13
Urak!

A wifi sebessége függ a hálózat sebességétől is?Újítani kell a vodánál az előfizetést,és a 150mbs-t lehet 300-ra váltatnám ha érdemes.Szinte csak wifin megy itthon minden kütyü.
Sajnos a Voda - általában Huawei - routere egy zsák ... Érdemes bridge-be rakni és egy normális routert bekötni utána, ami normális wifi radioval rendelkezik. Ez sokszor többet ér, mint a 150-ről 300-as csomagra váltás.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: router

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Urak!

A wifi sebessége függ a hálózat sebességétől is?Újítani kell a vodánál az előfizetést,és a 150mbs-t lehet 300-ra váltatnám ha érdemes.Szinte csak wifin megy itthon minden kütyü.

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

router

Hozzászólás Szerző: komarfamily »


Sziasztok
 
itt Angliaban van egy szolgaltato aki korlatlan internetet ad a mobil elofizetesekre de ha hotspotkent mukodtetem a telomat arra 4G az adatkorlat.
 
Kerdesem ha vennek egy mifit (jo lenne par ajanlas ki mit hasznal) akkor a mifi adatforgalmat azt hotspotnak konyveli el a sim vagy "sajat" adatforgalomnak tehat 4Gb vs korlatlan adatforgalmam lenne?
 
koszi a valaszokat elore is
 
udv
Laci

Avatar
dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 17:38
Értékelés: 378

router

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »


ASUS RP-AC-68U
DUAL BAND WIRELESS REPEATER

Avatar
Aspius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2012.09.24., hétf. 12:00
Értékelés: 3

router

Hozzászólás Szerző: Aspius »



a rendszeresen leszakadozó wifi miatt kénytelen voltam tenni valamit...
 
RED_001.jpg

Ez milyen típus?

Avatar
dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 17:38
Értékelés: 378

router

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »


a rendszeresen leszakadozó wifi miatt kénytelen voltam tenni valamit...
 


Avatar
tigris
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2012.08.27., hétf. 15:07
Értékelés: 119

router

Hozzászólás Szerző: tigris »



Asus routerek milyenek?
Erről egész jókat írnak és nem is túl drága http://www.asus.com/HU/Networking/RTN18U/overview/
Vélemény?

Szerintem nem lehet rossz, én is ezt néztem ki...Elég jókat olvastam róla a külföldi fórumokon is. Ebben az árszegmensben szerintem ez egyik legjobb alternativa. A TP linktől biztos jobb!
Sztereó: Parasound végfok,Origen S16T zenei HTPC, Transparent Audio Hangsugárzó kábelezés, Paradigm Monitor SE3000.

Mozi: Onkyo TX-NR809 erősítő, Synology NAS218 plus, Paradigm hangsugárzók, Jamo J110Sub, Optoma HD27, Viablue SC2 kábelezés, Dune Pro Vision 4K Solo.

Avatar
Aspius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2012.09.24., hétf. 12:00
Értékelés: 3

router

Hozzászólás Szerző: Aspius »


Asus routerek milyenek?

Erről egész jókat írnak és nem is túl drága http://www.asus.com/HU/Networking/RTN18U/overview/

Vélemény?

Avatar
Konrad
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.01.18., hétf. 12:21
Értékelés: 0

router

Hozzászólás Szerző: Konrad »


TP_Link TL-WR941ND-em van eladó 7200Ft-ért három gyári antennával. két készülék közül lehet választani. (Acces Pointként használtam) 
Écs, Győr személyesen átvehető, postázni is tudom.
 
Samsung 6400-esben érdemes a szervíz menüt feloldani és bluetooth fülest is tudsz csatlakoztatni;-) és a mozgásvezérlés is működik utána.
 

Avatar
Aspius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2012.09.24., hétf. 12:00
Értékelés: 3

router

Hozzászólás Szerző: Aspius »

Üdv!Van egy Samsung H6400 tévém és találtam itthon egy TP-Link TL-WR542G routert amit Lan kábelel kapcsoltam a PC-re a tévé wifin csatlakozik a routerhez mert nincs itthon 5méteres Lan de már rendeltem mennek is a filmek FullHD 14-15Gb simán de a nagyobb 17-18Gb már akadoznak.Gondolom a wifi miatt mert ez a router csak 54mbps tud Lan-on 100mbps.Szerintetek ha a tévét is Lan-ra kötöm akkor menni fognak a nagyobb filmek is vagy kevés lesz a 100mbps-es lan és gigabites routert kell néznem?

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

router

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Jaaaa, én újra értettem. A hirdetettet is megnéztem most, 100e-t megér. 
Akkor próbálok még faragni az árából,és megveszem.A számítógépes srác szerint ha nincs belepiszkálva 80-at megérne.

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

router

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


Na meg is van,és a WR841-es lett,jól működik.Simán viszi az összes készüléket egyszerre is,és erős térerőt is ad.
Ha tudtam volna, hogy megfelel... Most akarom "elvaterázni", hogy ne foglalja a helyet.

Vendég

router

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Asztali volt az Acer is,és asztali lesz az utód laptop is.Hurcolásra jó a tablet,meg a teló is.
Szóval gagyi ez a 120-as kategória.Akkor viszont használtat kell néznem,mert többet nem szeretnék adni érte.
Jó gépnek néz ki a hirdetett Acer,mi a gond vele?

Jaaaa, én újra értettem. A hirdetettet is megnéztem most, 100e-t megér. 

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

router

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Az a baj, a mai 100-120 ezres kategória rettenet gagyi. Nem a lelke feltétlen, hanem a háza, a körítés. Nyeklik-nyaklik, konzoloknál törik pár év múlva, ezek miatt a kijelzők kifekszenek, a billentyűzetek max 3 évente csere. Ha viszont nem hordozod, akkor egy asztali géppel sokkal jobban jársz ugyan ennyiért.
Asztali volt az Acer is,és asztali lesz az utód laptop is.Hurcolásra jó a tablet,meg a teló is.
Szóval gagyi ez a 120-as kategória.Akkor viszont használtat kell néznem,mert többet nem szeretnék adni érte.
Jó gépnek néz ki a hirdetett Acer,mi a gond vele?

Vendég

router

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Acer volt eddig is,mégpedig egy Travelmate 2490-es,ami talán több is mint 10-éves már,ezért is gondoltam a hirdetett gépre.
De ha nem ajánljátok,vehetek mást is.Konkrét típust tudnál ajánlani kb 15" méretben?100-120000ft körüli árban gondolkodom mert sokat nem használnánk,de van amihez kell a párom szerint,és könnyebb is használni mint pl ezt a nyamvadt tabletet,amit ütögetek most éppen.

Az a baj, a mai 100-120 ezres kategória rettenet gagyi. Nem a lelke feltétlen, hanem a háza, a körítés. Nyeklik-nyaklik, konzoloknál törik pár év múlva, ezek miatt a kijelzők kifekszenek, a billentyűzetek max 3 évente csere. Ha viszont nem hordozod, akkor egy asztali géppel sokkal jobban jársz ugyan ennyiért.

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

router

Hozzászólás Szerző: blakey »

Nem nagyon használok pc-t, de a gyerekeknél van egy acer, 10 éves és működik, persze megfelelő rendszerrel. Szerintem nincs semmi gond az acerrel, vállalható.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

router

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Acert ne... Vegyél egy HP probookot, megint 10-évre le van a gond. szerintem
Acer volt eddig is,mégpedig egy Travelmate 2490-es,ami talán több is mint 10-éves már,ezért is gondoltam a hirdetett gépre.
De ha nem ajánljátok,vehetek mást is.Konkrét típust tudnál ajánlani kb 15" méretben?100-120000ft körüli árban gondolkodom mert sokat nem használnánk,de van amihez kell a párom szerint,és könnyebb is használni mint pl ezt a nyamvadt tabletet,amit ütögetek most éppen.

Vendég

router

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Viszont a laptopom ugyanolyan lassú mint a frissítès előtt,pedig szuper programot tetttek rá,ez úgy néz ki hogy kuka lesz.Mondta is a programozó hogy csoda hogy még működik,10 éves múlt már.
Hirdetnek itt egy Acer V5-5736-ost,azon agyalok,szerintetek?

Acert ne... Vegyél egy HP probookot, megint 10-évre le van a gond. szerintem

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

router

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Viszont a laptopom ugyanolyan lassú mint a frissítès előtt,pedig szuper programot tetttek rá,ez úgy néz ki hogy kuka lesz.Mondta is a programozó hogy csoda hogy még működik,10 éves múlt már.
Hirdetnek itt egy Acer V5-5736-ost,azon agyalok,szerintetek?

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

router

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Miért lett 841-es?
Már most 100/50-es neted van, ezt épp, hogy tudja a 841-es viszont a 1043 v2-es legalább LAN-on gigabites ami a jövőre nézve jobb lenne. De te használod és az a lényeg, hogy neked megfeleljen.

 
Nem értek hozzá,de mivel ez sokaknál bevált,talán ezért javasolta a forgalmazó is aki hozta.Hozhatott volna mást is,mert nem volt készleten neki,szóval nem ezért tukmálta rám.Csak netböngészésre használjuk,és nem nézünk filmeket meg játékokat.Erre jó úgy néz ki,a jövőre nézve viszont igazad lehet,és ha kell majd váltunk.

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”