Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Zöld topik

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Palm írta:
2021.11.09., kedd 18:51
tamagaba írta:
2021.11.09., kedd 11:48
Tctronic írta:
2021.11.09., kedd 11:06
Utcánkban BMW X7 apának, anyának Renault Zoe villanyautó. Biztosan úgy gondolták átlagban így már jók lesznek :D De ha az utca béli új beszerzéseket nézem (Prius Plug-in Hybrid, Nissan Leaf elektromos, Honda e) azért mintha elindult volna valami. Bár nehéz lemérni mennyire a környezet tudatosság, vagy inkább a trendiség, újdonság varázsa (netán nekem van neked nincs bebebe) játszott közre a beszerzésben..... Mi már régen ráálltunk az elektromos vonalra (anya+gyerekek hévvel és metróval járnak) :D
Szerintem hamarosan a világ legnagyobb luxusa lesz villanyautót tölteni, olyan drága lesz az áram
Nemsokára az Elmünek külön épitett gerinchálózatot kell csinálni erre a célra és hogy ne horpadjon be Paks2, amikor mindenki este rárakja - meg fogja határozni az egyes területek töltés időszakát és az árakat :)
Nem lesz itt olcsó autózás, az oké hogy füstölni sem fogunk
Maradok a kis 100 lóerős benzines kávédarálómnál

Villanyroli: valóban gáz ahogy most megy
de a környezettudatos megoldások között nyerő lehet
Nemrég kipróbáltam, kurvára tetszett, pedig nem vagyok fiatal (viszont drága volt)
Az elektromos autó így, hogy sokszáz kg akku van az utastér alatt nem más, mint egy guruló bomba. Ha baleset következtében az akku pakk begyullad nem sok esélye van a túlélésre az utastérben ülőknek. Iszonyatosan intenzív re akcióra képes a lítium-ion akku. Másrészt a múltkor lehetett olvasni itt a fórumon egy esetről, hogy milyen körülményes az oltás a és a kiégett autó mennyire veszélyes anyag és mennyire nem lehet vele mit kezdeni.

Ahogy írtad a töltése hatalmas terhelés a meglévő hálózatra. Fejleszteni pedig igen költséges.
Paks 3 is beüzemelhető lenne, de akár Paks 4 is, ha annyira sokan átálnának erre a mostani villany autóra. Ráadásul brutális kábel rengeteg menne át az egész országon és a településeken is.
A nukleáris hulladék, ami képződne hatalmas mennyiség és ugye azt tárolni is kell, mert nem épp arról híres, hogy mennyire jót tesz az egészségnek. Ráadásul nem pár évig kell ezt a fokozottan veszélyes hulladékot biztonságosan tárolni, hanem nagyon hosszú ideig.
Szóval az atom energia jelenlegi formája sem épp a biztonságos és jó megoldás kategória.

A zöld rendszámosok sok helyen ingyen parkolhatnak. Akinek van pénze villany autóra az a parkolás is ki tudná fizetni. Inkorrekt dolog, hogy akinek léteszköz az autó és csak egy szakadt 100ezer Ft-os "ezer" éves autóra tellett annak fizetnie kell a parkolási díjat és a tankolást is, de akinek sok millió a van egy zöld rendszámos autóra, annak sok helyen ingyen lehet parkolni és tölteni is.

Sok helyen mint már régebben is írtam léteszköz az autó. Ha a tömegközlekedés alkalmazkodna a dolgozók munkaidejéhez, a munkáltatók alkalmazkodnának a menetrendhez, nem irreálisan lassú lenne a tömegközlekedés, a busz és vasúti pályaudvaron kultúráltabbak lennének, de sok járat is, meg az emberek is, akkor sokan választanák a tömegközlekedést.
Nem volt ritka dolog, hogy a volt munkahelyemen közölték, hogy hajnali 2-ig bent kell maradni. Ha nincs saját autó, akkor mehetek gyalog haza, mert nincs mivel. Kb. 25km nem hiányzik 12 óra munka után. Vagy másik volt munkahelyemen, ha lekésem az este 22 után pár perccel közlekedő buszt, amit eleve esélyem sem volt elérni, mert 22 után jöttünk ki délutános an szintén marad a "lábbusz", csak 35km. A harmadik volt munkahelyemen reggel 6-ra nem tudtam volna mivel bemenni délelőttre, mert se busz, se vonat! Vonat közlekedés ráadásul még lett szüntetve jónéhány éve, amikor sok vonalat megszüntettek. Este 22 után meg nem tudtam volna mivel haza jönni, mert kb. 21:50 körül elment az utolsó busz, ami a város másik végéről indult, ami kb. 10km. És ilyeneket ismerettségi körömben sokan megtapasztaltak és tapasztalnak.
Arról is érdemes beszélni, hogy a tömegközlekedéssel milyen hosszú idő 20-35km-re eljutni. Nem mindegy, hogy bent vagyok kb. 30 perc alatt vagy 1-2 óra alatt. Haza meg ugyan ennyi.
Sok céges busz igen durván nagy kerülőt tesz, hogy összeszedje a dolgozókat és haza vigye.
Régen a közelben sokaknak volt munkahely ük, de manapság sokaknak mindenfelé kell ingázniuk. Helyben nincs akkora választék a boltokban, mint régen és olyan szinten drága minden, hogy érdemes a közeli nagyvárosban menni bevásárolni. Kiszállítás a boltokból nem igen van, pedig hasznos lenne. Leadnám a webshop-on az élelmiszer és egyéb rendelést valamelyik szupermarketnek és kiszállíthatnák felárért (bár amilyen haszonkulccsal dolgoznak ingyen is). Szóval ezek szorulnak vidéken változtatásra, hogy kevesebben üljenek autóba.
Helyben bringázok és sétálok, autó csak akkor kerül elő, ha feltétlenül kell.
1900 MW-on járatják nyélgázon most Paks1-et, 2400 MW lesz Paks 2. Ahogy írja a Wiki és nem akartam elhinni 1.2 szerese csak az első építésnek. Az szerintem kevés többlet lesz, ha villanyautózni akarunk. Illetve azt nem tudom, hogy most mekkora terheltséggel megyünk. 80% orosz hitel lesz 30 évre 3800 milliárd forint. 4000 MW-ra tervezik magát a területet a későbbi bővíthetőségre. Merthogy baromi sok víz kell a hűtésre. Hogy a halak mit fognak szólni a 30 fokos vízhez nem tudni.
Szerintem erre ennek a kis országnak egyszerüen nincs pénze. Szóval gyúrjunk combra és vádlira
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Nem nagyon tudok ezzel vitatkozni, az elején leírtak is igazak sajna.

https://totalcar.hu/magazin/velemeny/20 ... ellenenek/
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: pali923 »

fapaci írta:
2021.07.12., hétf. 10:07
No de miért pont itt ne sorolnánk be az embereket fekete/fehér csoportokba, ha már minden más területen is megtesszük?
Sajnos egyre több olyan sajtóterméknek látszó kiadvány van, amire úriembernek nem illik ránéznie sem. Ez a lap az egyik ezek közül. Valaha még előfizető is voltam, szomorú dolgok ezek.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Hűűűű! Nem is tudtam, hogy létezik bal- és jobboldali környezetvédelem. No de miért pont itt ne sorolnánk be az embereket fekete/fehér csoportokba, ha már minden más területen is megtesszük?

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: muvimi »


Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

fapaci írta:
2021.06.02., szer. 12:35
Tctronic írta:
2021.06.02., szer. 12:29
Nem is tudom mit gondoljak erről gondolkodik.gif Inkább álszentnek és pofátlannak gondolom......

https://www.shell.hu/autosok/karbonseml ... lsrc=aw.ds
Én is megkaptam a promóciós ajánlatot, mivel általában náluk tankolok. Szerintem ez egy blöff a környezetszennyezés egyik legdurvább elkövetőjétől.
Szerintem a szén-dioxid-kvótával játszanak. Azt tudom elképzelni, hogy fásítási programmal (amit a lelkiismerete környezetvédők fizetnek önként és dalolva) csökkentik a saját szén-dioxid kvótájukat, amivel nem kis pénzt spórolnak. Ha mindenki ültetne egy fát otthon, erdőben, parkban stb. szervezett körülmények között persze, szerintem sokkal jobban járnánk. Lásd Fülöp-szigetek példája.

https://www.travelo.hu/tavol/20190530-f ... ultet.html
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

ZolaBA írta:
2021.06.02., szer. 11:39

Nagyon összetett ez az egész.
Igen, nem egyszerű eset.
De valami megoldás kellene erre. Így legalább ösztönzik az embert, hogy olcsó és jól működő legyen a helyettesítés. Remélem legalább is, hogy ezt fogja hozni.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Tctronic írta:
2021.06.02., szer. 12:29
Nem is tudom mit gondoljak erről gondolkodik.gif Inkább álszentnek és pofátlannak gondolom......

https://www.shell.hu/autosok/karbonseml ... lsrc=aw.ds
Tehát én fizessem ki, az ő állítólagos jófejségüket....? gondolkodik.gif
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Tctronic írta:
2021.06.02., szer. 12:29
Nem is tudom mit gondoljak erről gondolkodik.gif Inkább álszentnek és pofátlannak gondolom......

https://www.shell.hu/autosok/karbonseml ... lsrc=aw.ds
Én is megkaptam a promóciós ajánlatot, mivel általában náluk tankolok. Szerintem ez egy blöff a környezetszennyezés egyik legdurvább elkövetőjétől.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

ZolaBA írta:
2021.06.02., szer. 11:39
Vicces mondjuk az egészhez az is, amikor mondjuk becsülettel gyűjtenél szelektívet, elolvasod a szabályokat és tilos a szennyezett, zsíros műanyagot, vagy pl. pizzás dobozt a szelektívbe tenni. Én személy szerint őrületnek tartom az elmosogatást kidobás előtt, mintha az ivóvíz korlátlan lenne, az elhasznált mosogatószer nem számítana, a melegvíz meg ingyen energiával készülne.
A pizzás papírt nem tudják feldolgozni, ezért megy a háztartási szemétbe. A műanyagot nem kell tisztára mosni, csak a nagyobb szennyeződéstől megtisztítani. A tájékoztatás néha elégtelen, félrevezető, ezért egy műanyagfeldolgozó barátomat kérdeztem meg. Ő azt mondta, olyan magas hőfokon kezelik az anyagokat, hogy az előzetes mosogatás indokolatlan.

Attól tartok, a most bejelentett új szabályozásnak is meglesznek a kiskapui, ezért írtam, hogy kíváncsi vagyok, miként alkalmazzák. A legnagyobb fejtörés most az ételkiszállító cégeknél folyhat. Egészen döbbenetes műanyag mennyiség tud összejönni egy irodai munkahelyen ebédidőben, ez nyilván tarthatatlan. A visszagyűjtés itt szerintem csak kis arányban oldható meg. Némelyik élelmiszer webshop már bevezette, hogy a csomagoló anyagokat a következő kiszállításnál begyűjtik, én is gyűjtöm nekik a zacskókat, dobozokat, de a készételnél szerintem ez nem működik.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Nem is tudom mit gondoljak erről gondolkodik.gif Inkább álszentnek és pofátlannak gondolom......

https://www.shell.hu/autosok/karbonseml ... lsrc=aw.ds
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Alex_Aston írta:
2021.06.02., szer. 11:14
Meg az étel kiszállítás. Lehet visszaváltható lesz? Én ezt gondoltam már régebben is. Borzalmas mennyiség megy a kukába emiatt napi szinten. Pedig ott a jól bevált étel hordó. Persze, el kell mosni. És? Ennyit nem ér meg a környezet?
Nagyon összetett ez az egész.
A higiéniai részéről (én ezzel foglalkozom): Helyben fogyasztásnál a legtöbb esetben azért van eldobható eszköz, mert egyszerűen nincs meg a lehetőség a mosogatásra, leginkább nincs hely, annyira nincs, hogy ez legtöbbször ki sem alakítható. Persze van Mcdonalds, ahol talán lenne hely, de ott meg ilyen az üzleti modell, bár a gyorséttermek szerintem már papírt használnak. Másik kategória az elvitel és kiszállítás. Itt praktikum az egyutas csomagolás, olcsó, nem sérül, nem kell gyűjteni, visszaváltani, stb.
Az ételhordó vagy más visszatérő göngyöleg is macerás nagyon. Két eset van: saját edény, amibe újra kapsz, vagy leadós/cserélős. A klasszik ételhordó (túl azon, hogy sokszor aluminium ami savas ételnél oldódik és mérgező) iszonyatosan tud kinézni. Láttam jópár ilyen helyet, állandó fejvakarás ment, hogy konkrét élelmiszer-biztonsági kockázat, hogy aki adagolja az ételt az a retkes, alig elmosogatott edényt fogja meg és abba adagol másnap. Aztán meg az "én" edényemet fogja meg - persze kézmosás nélkül, hisz irreális edényenként kezet mosni. Gondolj bele, van aki a kutyával nyalatja ki az edényt.
A leadós/cserélős edények sem egyszerűek. Nem véletlen áltak le az italgyártók a visszaváltható üvegekkel, tettek bele mindent is, benzint, higitót, fáradt olajat. Nagy üzemekben erre vannak módszerek, elenőrzik, szűrik, de kis étteremben nincs hely tárolni, nincs gép ellenőrizni, mosogatni, stb. A tömény mosogatószert pl. nem lehet kiöblíteni azzal a rutinnal egy edényból amivel mást kimosogatsz, volt ilyenből mérgezés 2 decis colával.
Én úgy olvasom egyébként, hogy az étel tároló műanyagok közül csak a fehér hungarocell jellegűt tiltják be, az átlátszó marad. És papír pedig lehet bármennyi.
Vicces mondjuk az egészhez az is, amikor mondjuk becsülettel gyűjtenél szelektívet, elolvasod a szabályokat és tilos a szennyezett, zsíros műanyagot, vagy pl. pizzás dobozt a szelektívbe tenni. Én személy szerint őrületnek tartom az elmosogatást kidobás előtt, mintha az ivóvíz korlátlan lenne, az elhasznált mosogatószer nem számítana, a melegvíz meg ingyen energiával készülne.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

ZolaBA írta:
2021.06.02., szer. 11:11
Az ördög a részletekben rejlik.
Egy mondat a rendeletből: " forgalomba hozatal: a termék első alkalommal történő forgalmazása;"
- azaz, az előírás a Magyarországi gyártóra ill. első forgalomba hozó importőr forgalmazására vonatkozik. A meglévő készletek felhasználása (beleértve a most júniusban felvásároltakat) nem tiltott. Kíváncsi leszek hány facebook huszár fog hőbörögni július 1-től...
Meg az étel kiszállítás. Lehet visszaváltható lesz? Én ezt gondoltam már régebben is. Borzalmas mennyiség megy a kukába emiatt napi szinten. Pedig ott a jól bevált étel hordó. Persze, el kell mosni. És? Ennyit nem ér meg a környezet?
Csak a Marantz! :-D

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Az ördög a részletekben rejlik.
Egy mondat a rendeletből: " forgalomba hozatal: a termék első alkalommal történő forgalmazása;"
- azaz, az előírás a Magyarországi gyártóra ill. első forgalomba hozó importőr forgalmazására vonatkozik. A meglévő készletek felhasználása (beleértve a most júniusban felvásároltakat) nem tiltott. Kíváncsi leszek hány facebook huszár fog hőbörögni július 1-től...
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Alex_Aston írta:
2021.06.02., szer. 09:50
Na végre. Nehéz szülés volt. De támogatom teljes mértékben.
Fontos győzelem egy évek óta tartó harc végén. Kíváncsian várom, miként alkalmazzák majd, pláne hogy ilyen rövid, egy hónapos átállási időt jelöltek ki.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Na végre. Nehéz szülés volt. De támogatom teljes mértékben.

https://index.hu/gazdasag/2021/06/02/eg ... o-palcika/
Csak a Marantz! :-D

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: stx »

Alex_Aston írta:
2021.03.10., szer. 16:02
cannonball írta:
2021.03.10., szer. 15:38

Az a baj, hogy a széles, és már elnézést de buta tömegek nem így gondolják. Elkeserítő a helyzet pl. Délkelet-Ázsiában. Az utak mentén többszáz méteres sávban műanyag hulladék, csakúgy mint a folyókban. Úton-útfélen mindent műanyagba csomagolva adnak, ingyen osztanak 3 decis vizeket. A reptéren olyan erős volt a klíma, hogy visszavettem a pufidzsekit, amiben itthon kimentem a reptérre.
De nem kell ilyen messzire menni. Menj el pl. Nógrádba egy falu szélére a c. sorra. Pénzük nincs, de mindenki cigizik, a kölykök kezében 2 decis cukros üdítő, az emberek kezében sör, a házak körül szemét. Eszükbe nem jut, hogy a szemetet elvigyék a hulladékgyűjtőbe, azonnal basszák ki a nyilván kiváló állapotú kocsijuk ablakán. Ja, nyilván egész nap dolgoznak, nincs idejük takarítani...
Ó igen, ezeket nevezem "trógereknek". Autó szakadt, ruha koszos, ház omladozik, de okostelefonra, cigire, kávéra, sörre, energia italra valahogy mégis futja, de 5-10-15m-el odébb elvinni nem sikerül a kukáig, landol a földön, repül a kocsiból.
De a legtöbb dohányos, bármilyen kulturált is, eldobja csikket, én ezt figyeltem meg. Meg kocsiban sem a hamutartóban landol a vége. Lehet őt is zavarja a szag, üríteni időnként meg lusta....? gondolkodik.gif
Véletlenül, ha a hamutartóba megy, akkor parkolóban/bolt előtt/bárhol ajtó résnyire kinyit és maréknyi csikket kiönti.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Ez mind nagyon jól hangzik, sőt szinte utópisztikus.

https://index.hu/gazdasag/2021/04/18/st ... chnologia/

De valamiért nem vagyok annyira optimista, hogy pár éven belül ez legyen az elsődleges megoldás, hisz sokaknak nem érdeke...
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Alex_Aston írta:
2021.03.10., szer. 16:02
cannonball írta:
2021.03.10., szer. 15:38

Az a baj, hogy a széles, és már elnézést de buta tömegek nem így gondolják. Elkeserítő a helyzet pl. Délkelet-Ázsiában. Az utak mentén többszáz méteres sávban műanyag hulladék, csakúgy mint a folyókban. Úton-útfélen mindent műanyagba csomagolva adnak, ingyen osztanak 3 decis vizeket. A reptéren olyan erős volt a klíma, hogy visszavettem a pufidzsekit, amiben itthon kimentem a reptérre.
De nem kell ilyen messzire menni. Menj el pl. Nógrádba egy falu szélére a c. sorra. Pénzük nincs, de mindenki cigizik, a kölykök kezében 2 decis cukros üdítő, az emberek kezében sör, a házak körül szemét. Eszükbe nem jut, hogy a szemetet elvigyék a hulladékgyűjtőbe, azonnal basszák ki a nyilván kiváló állapotú kocsijuk ablakán. Ja, nyilván egész nap dolgoznak, nincs idejük takarítani...
Ó igen, ezeket nevezem "trógereknek". Autó szakadt, ruha koszos, ház omladozik, de okostelefonra, cigire, kávéra, sörre, energia italra valahogy mégis futja, de 5-10-15m-el odébb elvinni nem sikerül a kukáig, landol a földön, repül a kocsiból.
De a legtöbb dohányos, bármilyen kulturált is, eldobja csikket, én ezt figyeltem meg. Meg kocsiban sem a hamutartóban landol a vége. Lehet őt is zavarja a szag, üríteni időnként meg lusta....? gondolkodik.gif
A dohányzás gusztustalan rituáléjához hozzátartozik a cikk hanyag elpöckölése, vagy itt a városi irodistáknál a csatornába dobása. Mert ami már nincs itt, az nem szennyez. Annyi igényük nincs (van a sarkon egy irodaház), hogy egy nyomorult pléhdobozt lehozzanak, és abba dobálják a csikkeket. Mondjuk amíg a járdán keresztbe állva beszélgetnek -akadályozva a forgalmat-, addig nem hiszem, hogy lesz igényük a papírpoharas cukrozott kávén kívül másra. Én ha a munkaadó lennék a nem dohányzóknak adnék plusz 20% fizetést. Mivel ők nem mennek le óránként cigizni...

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2021.03.10., szer. 15:25
avl2 írta:
2021.03.10., szer. 15:15
en eddig életemben 1 fenykepezögepet vettem es 1 mobiltelefont (ezt is tavaly a digit oktatas miatt a lanyomnak)
az elöbb jöttem meg setarol a lanyommal, a cipöt ami rajtam volt 2008 januarjaban vettem, a nadragot 2015-ben, az ing ami rajtam volt 30+ éves - persze mindez inkabb csak erdekesseg
(maniakusan-betegesen vigyazok a dolgokra)
Ez tényleg beteges :D Főleg, hogy pontosan emlékszel, mikor vetted a cipődet :D..
persze ez itt föképp vidámság
erre több okból emlekszem: A) akkor epp CH-ban dolgoztam (több honapot), ott azért - hiaba vadasztam többször [persze - szerintem :-))))) - nem tulzasba esve evvel sem] - nem egyszerü jó áron jót venni, es ez ottani vétel, 25%-os áron Columbia (könnyü)túracipö B) azota sem vettem sok pár cipöt
ZolaBA írta:
2021.03.10., szer. 15:53
Szerintem az uncsi, hogy ki mit tesz meg :D
Izgalmasabb kérdés, hogy ki mit nem tesz meg? amit mondjuk ""illene"" és mivel indokolja?

Nálunk ilyen pl. az áramfogyasztás, be se merem vallani hány számítógép, nyomtató, router, switch, wifi access point, nas, média lejátszó ésatöbbi van nemhogy standy-ban, hanem mőködés alatt nonstop sad.gif
ejnye ! :))
nálam nincs standby, a routert netezes utan kihuzom, stb. olyan zavar, hogy beepitett mikro es feleslegben mutatja az idöt

..már írtam, hogy garazsajto nyitasat nem varom ki, auto motorja leall es betolom. kifele hasonloan: kezzel meginditom a gurulast a garazsbol ki, hogy kapuzarasig ne menjen a motorja, utana ülök be stb...
az természetes, hogy autópályán is relativ lassan megyek, mert a fogyi a sebesseggel nö stb. (idö több megy el, de autoban is tudok gondolkozni)

...és van, amit be sem merek írni, mert annyira "csodabogaras" lenne (pedig a fütési höfokokat is beírtam :)).

tényleg nehéz - most 1-2-3 perc alatt nem találtam - olyat, amit szerintem "illene" de nem teszem, ilyen ressource óvás kapcsán.
..talán céges repülös utak ilyen (privat nyaralni kevésszer voltam repülövel)

felfoghatnam a csapadekvizet mert az többmindenre jo lenne (öntözni termeszetesen nem öntözök vezetekessel)
nem lesz napelemem, mert a kis fogyasztassal igen-igen hosszu lenne a megterülése

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

cannonball írta:
2021.03.10., szer. 15:38

Az a baj, hogy a széles, és már elnézést de buta tömegek nem így gondolják. Elkeserítő a helyzet pl. Délkelet-Ázsiában. Az utak mentén többszáz méteres sávban műanyag hulladék, csakúgy mint a folyókban. Úton-útfélen mindent műanyagba csomagolva adnak, ingyen osztanak 3 decis vizeket. A reptéren olyan erős volt a klíma, hogy visszavettem a pufidzsekit, amiben itthon kimentem a reptérre.
De nem kell ilyen messzire menni. Menj el pl. Nógrádba egy falu szélére a c. sorra. Pénzük nincs, de mindenki cigizik, a kölykök kezében 2 decis cukros üdítő, az emberek kezében sör, a házak körül szemét. Eszükbe nem jut, hogy a szemetet elvigyék a hulladékgyűjtőbe, azonnal basszák ki a nyilván kiváló állapotú kocsijuk ablakán. Ja, nyilván egész nap dolgoznak, nincs idejük takarítani...
Ó igen, ezeket nevezem "trógereknek". Autó szakadt, ruha koszos, ház omladozik, de okostelefonra, cigire, kávéra, sörre, energia italra valahogy mégis futja, de 5-10-15m-el odébb elvinni nem sikerül a kukáig, landol a földön, repül a kocsiból.
De a legtöbb dohányos, bármilyen kulturált is, eldobja csikket, én ezt figyeltem meg. Meg kocsiban sem a hamutartóban landol a vége. Lehet őt is zavarja a szag, üríteni időnként meg lusta....? gondolkodik.gif
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.03.10., szer. 15:25
avl2 írta:
2021.03.10., szer. 15:15
en eddig életemben 1 fenykepezögepet vettem es 1 mobiltelefont (ezt is tavaly a digit oktatas miatt a lanyomnak)
az elöbb jöttem meg setarol a lanyommal, a cipöt ami rajtam volt 2008 januarjaban vettem, a nadragot 2015-ben, az ing ami rajtam volt 30+ éves - persze mindez inkabb csak erdekesseg
(maniakusan-betegesen vigyazok a dolgokra)
Ez tényleg beteges :D Főleg, hogy pontosan emlékszel, mikor vetted a cipődet :D
Na mindegy, a lényeg, hogy a zöld topik tle van csodabogarakkal, akik mindent megtesznek a föld megmentéséért.
Csak így tovább.
(de a lyukas zoknikat személyesen stoppolni ám, de az asszonyra bízni! :D A cipőtalpaláshoz meg környezetkímélő ragasztót!)
Nekem feleségem varrja a zoknikat. Azokat akkor dobom ki, amikor a talpa elkopik, és ezt ugye nem lehet varrni... :D
Csak a Marantz! :-D

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Szerintem az uncsi, hogy ki mit tesz meg :D
Izgalmasabb kérdés, hogy ki mit nem tesz meg? amit mondjuk ""illene"" és mivel indokolja?

Nálunk ilyen pl. az áramfogyasztás, be se merem vallani hány számítógép, nyomtató, router, switch, wifi access point, nas, média lejátszó ésatöbbi van nemhogy standy-ban, hanem mőködés alatt nonstop sad.gif
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Alex_Aston írta:
2021.03.10., szer. 15:08
cannonball írta:
2021.03.10., szer. 14:38
fapaci írta:
2021.03.10., szer. 14:24


A furcsaság az, hogy bárkivel beszélgetek ilyen kérdésekről, mindenki hosszasan tudja sorolni mások hibáit. Ha minden magyarral tudnék beszélni, vélhetően mindenki másokra mutogatna. No de akkor ki azok az ŐK? Kiből áll a tömeg? Viccnek tűnik, pedig a környezetvédelem egyik legkeményebb kérdése ez. Amíg magunkat nem tekintjük a káros folyamatok részének, nem is fogunk tenni ellenük, csak másoktól várjuk a változást. Csak hát ők meg tőlünk várják.
Úgy érzem, nem én vagyok környezettudatosságban a leggyengébb láncszem.
7 éve nem vettem semmilyen új fogyasztási cikket, ruhát sem. A kocsim 11 éves alsó kategória (hibátlan, gondozott állapotban...), de nyáron ha lehet mindenhová kerékpárral közlekedem. Étel elviteléhez saját dobozt viszek a kifőzdébe, kosárral megyek a boltba vásárolni. Amilyen hulladékot lehet a méhbe viszek, nem a kukába teszek. Soha semmilyen szemetet nem dobálok el. Tisztított csapvizet iszom, a pet palackot 15-20x felhasználom kidobás előtt. A hulladékot tömörítem. Az autó motorját leállítom a sorompónál. Ezt csak azért írom, mert szoktam figyelni: kb. 10%, aki így tesz, a többi nem hogy nem állítja le, de van aki még a kuplungon is tornázik 5-10 percet. Ahogy általában szokták a pirosnál, 5-6 x előrébb gurulnak fél-1 métert, már eleve úgy állnak meg a másik mögött, hogy legyen rá helyük...
Nyilván ezek ellenére én is termelek káros hulladékot, de hidd el, vannak nálam sokkal rosszabbak.
tök jó, hogy vannak ilyen emberkék.
Én is hasonlóan élek. Komposztálunk is mindent, amit lehet otthon a kert végében lévő sarkon. Ruhát én is csak akkor veszem, amikor szó szerint lerohad rólam. És amikor veszek, pont emiatt inkább minőségit, mert az kitart 6-8 évig tapasztalatom szerint.
Boltba mi is mindig szatyorral megyünk, már vagy 10 éve, de lehet több. Szelektíven is gyakorlatilag az első megjelent szelektív gyűjtők óta, 2006-2007 körüli dátummal. De legjobb, ha nincs szelektív hulladék sem. Sosem veszek cukros, vagy műanyag üdítőket, 99%-ban csapvizet iszom én is. Mert annál jobb (szerintem) nemigen van. Ha sikerül vennem, akkor a pet palack nálam az autóban használatban van, viszek vizet, mert ablak mosásra, ha nagyon poros, jobb, mint az ablakmosó. Tisztább lesz tőle. Indulás előtt rálötykölöm, és törlés után oldalt nem gyülemlik össze a kosz annyira, mint ablakmosó esetén. Motort nem melegítek álló helyzetben, max annyi ideig, amíg bekötöm magam, és befészkelem magam az ülésbe. Télen is.
Az a baj, hogy a széles, és már elnézést de buta tömegek nem így gondolják. Elkeserítő a helyzet pl. Délkelet-Ázsiában. Az utak mentén többszáz méteres sávban műanyag hulladék, csakúgy mint a folyókban. Úton-útfélen mindent műanyagba csomagolva adnak, ingyen osztanak 3 decis vizeket. A reptéren olyan erős volt a klíma, hogy visszavettem a pufidzsekit, amiben itthon kimentem a reptérre.
De nem kell ilyen messzire menni. Menj el pl. Nógrádba egy falu szélére a c. sorra. Pénzük nincs, de mindenki cigizik, a kölykök kezében 2 decis cukros üdítő, az emberek kezében sör, a házak körül szemét. Eszükbe nem jut, hogy a szemetet elvigyék a hulladékgyűjtőbe, azonnal basszák ki a nyilván kiváló állapotú kocsijuk ablakán. Ja, nyilván egész nap dolgoznak, nincs idejük takarítani...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
2021.03.10., szer. 15:15
en eddig életemben 1 fenykepezögepet vettem es 1 mobiltelefont (ezt is tavaly a digit oktatas miatt a lanyomnak)
az elöbb jöttem meg setarol a lanyommal, a cipöt ami rajtam volt 2008 januarjaban vettem, a nadragot 2015-ben, az ing ami rajtam volt 30+ éves - persze mindez inkabb csak erdekesseg
(maniakusan-betegesen vigyazok a dolgokra)
Ez tényleg beteges :D Főleg, hogy pontosan emlékszel, mikor vetted a cipődet :D
Na mindegy, a lényeg, hogy a zöld topik tle van csodabogarakkal, akik mindent megtesznek a föld megmentéséért.
Csak így tovább.
(de a lyukas zoknikat személyesen stoppolni ám, de az asszonyra bízni! :D A cipőtalpaláshoz meg környezetkímélő ragasztót!)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”