Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mobiltelefonok

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Doky »

Shimano írta:
2022.02.17., csüt. 09:59
Szerintetek elég az üvegcsere rajta ha egyépként az érintőpanel úgy nézem működik?
Annyit még áldoznék rá,mert tök jó teló volt,jó aksival,meg egyépként is kifogytunk a tartalék telókból. :D
Beviszem egy szervízbe,kíváncsi vagyok mit mondanak rá.
Úgy nézem itt nem csak az üvegnek rotty.
A legtöbb készüléknél direkt (szerintem) csak egyben elérhető a védő üveg/kijelző kombó.
És a leg bosszantóbb hogy olyan kijelző is pikpak bepókhállósodik ami elméletben védelemmel ellátott.
Batyim egy Hammer Energy 2 van és nem egész 3 év alatt ez a 3. kijelző csere (épp szervizben van).
26500 ft a kijelző csere... mondtam neki hogy én biztosan másikat vettem volna.
A legdurvább benne hogy az egyik alkalommal kb 100-120 cm magasból esett le a kocsibejáron, de olyan szerencsétlenül hogy betört (a kijelző is), most a kijelző látszik és érzékel mindenhol, de akkor is ki kell fizetni kompletten!
Ilyen világ van.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Szerintetek elég az üvegcsere rajta ha egyépként az érintőpanel úgy nézem működik?
Annyit még áldoznék rá,mert tök jó teló volt,jó aksival,meg egyépként is kifogytunk a tartalék telókból. :D
Beviszem egy szervízbe,kíváncsi vagyok mit mondanak rá.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Shimano »

robi20064 írta:
2022.02.17., csüt. 09:01
Shimano írta:
2022.02.17., csüt. 08:30
stx írta:
2022.02.17., csüt. 02:24
Létezik egy taligányi backup app, ami felhőbe/SD-re/akárhová menti az adatokat, névjegyeket, feltelepített programokat, mifene. Nálam utolsó telefoncsere után minden visszaállt az előző telefon összes program, névjegy, sms, akármi. Ha nem bízod a gugelre, van néhány más alternatíva.
Valamit kell tenni,mert ez így nem jó.Átraktam a sim kártyát egy samsung s6-ba,de kb a töredék telszám van rajta,plusz a sok alkalmazás,fényképek,stb,amik kellenének.
Most megnéztem,és működik valamennyire,lehet átlehetne küldeni róla az adatokat így is,kérdés hogy miként? gondolkodik.gif
Egyszer csináltam már ilyet,de ha tarkón lőnének sem emlékszem hogy hogyan is.
Mit is kell a két gépen bekapcsolni?Rémlik hogy az egyiket küldőre,a másikat fogadóra kell állítani,vagy a fene tudja már.
Hogy lehettem ennyire balf@sz,még soha nem ejtettem le,most meg pont egy üvegtálra,ami teljesen gallyra tette. :angry:
Ha Samsungrol Samsungra koltozol akkor erre van direkt alkalmazasuk is:

https://www.samsung.com/us/apps/smart-switch/
Igen,köszi,sikerült is.
Ilyen lett amit gallyra tettem,szerintem kuka.
20220217_092505.jpg
20220217_092505.jpg (5.01 MiB) Megtekintve 1411 alkalommal

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Shimano írta:
2022.02.17., csüt. 08:30
stx írta:
2022.02.17., csüt. 02:24
Létezik egy taligányi backup app, ami felhőbe/SD-re/akárhová menti az adatokat, névjegyeket, feltelepített programokat, mifene. Nálam utolsó telefoncsere után minden visszaállt az előző telefon összes program, névjegy, sms, akármi. Ha nem bízod a gugelre, van néhány más alternatíva.
Valamit kell tenni,mert ez így nem jó.Átraktam a sim kártyát egy samsung s6-ba,de kb a töredék telszám van rajta,plusz a sok alkalmazás,fényképek,stb,amik kellenének.
Most megnéztem,és működik valamennyire,lehet átlehetne küldeni róla az adatokat így is,kérdés hogy miként? gondolkodik.gif
Egyszer csináltam már ilyet,de ha tarkón lőnének sem emlékszem hogy hogyan is.
Mit is kell a két gépen bekapcsolni?Rémlik hogy az egyiket küldőre,a másikat fogadóra kell állítani,vagy a fene tudja már.
Hogy lehettem ennyire balf@sz,még soha nem ejtettem le,most meg pont egy üvegtálra,ami teljesen gallyra tette. :angry:
Mi lenne, ha elvinnéd egy telefonszervizbe, esetleg márkaszervizbe, szerintem minden adatot ki fognak tudni nyerni belőle.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Shimano »

stx írta:
2022.02.17., csüt. 02:24
Létezik egy taligányi backup app, ami felhőbe/SD-re/akárhová menti az adatokat, névjegyeket, feltelepített programokat, mifene. Nálam utolsó telefoncsere után minden visszaállt az előző telefon összes program, névjegy, sms, akármi. Ha nem bízod a gugelre, van néhány más alternatíva.
Valamit kell tenni,mert ez így nem jó.Átraktam a sim kártyát egy samsung s6-ba,de kb a töredék telszám van rajta,plusz a sok alkalmazás,fényképek,stb,amik kellenének.
Most megnéztem,és működik valamennyire,lehet átlehetne küldeni róla az adatokat így is,kérdés hogy miként? gondolkodik.gif
Egyszer csináltam már ilyet,de ha tarkón lőnének sem emlékszem hogy hogyan is.
Mit is kell a két gépen bekapcsolni?Rémlik hogy az egyiket küldőre,a másikat fogadóra kell állítani,vagy a fene tudja már.
Hogy lehettem ennyire balf@sz,még soha nem ejtettem le,most meg pont egy üvegtálra,ami teljesen gallyra tette. :angry:

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: stx »

Létezik egy taligányi backup app, ami felhőbe/SD-re/akárhová menti az adatokat, névjegyeket, feltelepített programokat, mifene. Nálam utolsó telefoncsere után minden visszaállt az előző telefon összes program, névjegy, sms, akármi. Ha nem bízod a gugelre, van néhány más alternatíva.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Doky írta:
2022.02.16., szer. 22:38
Shimano írta:
2022.02.16., szer. 21:42
Sziasztok!
Tudtok ajánlani egy korrekt telefonszervízt budapest környékén?Sikerült eltörnöm a telóm üvegét,és mivel nem is működik rendesen,komplett kijelzőcsere lenne belőle. :angry: Nézegettem már,de amit találtam ott túl sokba fájna,annyit nem ér a telefon.Samsung galaxi j7 2017
Csak azért ragaszkodnék hozzá,mert egy csomó olyan adat van benne,amit jó lenne megmenteni.
Sajnálom a dolgot!
Remélem sikerül lelni korrekt helyet!
Nos, én nem hagynám ott sehol a készülékemet az adataimmal, személyes dolgaimmal.
Igen, tudom, lehet bizonyos "zárakat" hasznalni... de ez egy komoly rés, szerintem.
Nem tart sokáig a javítás,megvárnám,de az a gáz hogy nem csak az üveget kell cserélni mert a kijelző sem jó.
30 ezret tuti nem adok érte,mert ilyesmi árakat látok.Működik valamennyire,és az is jó lenne ha a benne lévő adatokat átlehetne vinni egy másikra valahogy.Majd bemegyek egy szervízbe és megkérdezem hogy erre van e valami lehetőség.Átraktam a sim kártyát egy másikba,de kellenének a képek,meg a telszámok egy része is oda lett,ezt nem is értem miért. gondolkodik.gif

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Doky »

Shimano írta:
2022.02.16., szer. 21:42
Sziasztok!
Tudtok ajánlani egy korrekt telefonszervízt budapest környékén?Sikerült eltörnöm a telóm üvegét,és mivel nem is működik rendesen,komplett kijelzőcsere lenne belőle. :angry: Nézegettem már,de amit találtam ott túl sokba fájna,annyit nem ér a telefon.Samsung galaxi j7 2017
Csak azért ragaszkodnék hozzá,mert egy csomó olyan adat van benne,amit jó lenne megmenteni.
Sajnálom a dolgot!
Remélem sikerül lelni korrekt helyet!
Nos, én nem hagynám ott sehol a készülékemet az adataimmal, személyes dolgaimmal.
Igen, tudom, lehet bizonyos "zárakat" hasznalni... de ez egy komoly rés, szerintem.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Sziasztok!
Tudtok ajánlani egy korrekt telefonszervízt budapest környékén?Sikerült eltörnöm a telóm üvegét,és mivel nem is működik rendesen,komplett kijelzőcsere lenne belőle. :angry: Nézegettem már,de amit találtam ott túl sokba fájna,annyit nem ér a telefon.Samsung galaxi j7 2017
Csak azért ragaszkodnék hozzá,mert egy csomó olyan adat van benne,amit jó lenne megmenteni.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Huawei P50Pro továbbra is Gugli nélkül
450 ezer forint - nooormááális
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4394
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2381

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2022.01.26., szer. 15:54
Alex_Aston írta:
2022.01.26., szer. 13:59
Nem. Sutyiban telefon lassítás, ami miatt többen inkább vettek új telefont, mert úgy is fogyasztói társadalom van.

Az utolsó mondatod meg inkább szándékos rosszindulat, amit sajnálattal olvasok pont tőled. sad.gif
Nem rosszindulatból írtam, ha az jött le, akkor sajnálom. De tartom.
A "szándékos félreértelmezés" kifejezést nem tudtam másnak venni. Ha a szándékos nem írod oda, egy szavam se lett volna erre ;)

Nem fújok az Apple-ra, mert az említett 4S egy jó telefon volt. Tudta amit kellett, stabilan.
Bármelyik másik cég járt volna így el, akkor is ezt gondolnám. Nem az volt a baj, amit csinált, hanem ahogyan. És a magyarázkodás volt ezek után felesleges.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: pali923 »

robi20064 írta:
2022.01.26., szer. 13:36
Mielott ugy dontesz hogy ujat vennel en javasolnek egy factory reset-et meg minden adat/cache torlest a recovery-bol ha megoldhato.
Na, ez a téma éppen nálam is aktuális. Egy elég jó Asus tabletem van 2016-ból (akkoriban legalábbis jónak számított), és egy ideje jól elraktam, mert hihetetlen módon lelassult az utóbbi időkben. Hiába csináltam totális factory resetet, semmit nem segített rajta. Az viszont esélyes, hogy az akkumulátornak van köze ehhez, mert voltak furcsa jelenségei már.
Utánanézek az akksicserének, hátha... de nem biztos, hogy könnyű lesz.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2022.01.26., szer. 13:59
Nem. Sutyiban telefon lassítás, ami miatt többen inkább vettek új telefont, mert úgy is fogyasztói társadalom van.

Az utolsó mondatod meg inkább szándékos rosszindulat, amit sajnálattal olvasok pont tőled. sad.gif
Nem rosszindulatból írtam, ha az jött le, akkor sajnálom. De tartom.

A "sutyiban telefon lassítás, amimmiatt többen inkább vettek új telefont" megfogalmazás bőven takarja a hozzáállásodat az Apple-hez, ami persze divatos: a gonosz-gonosz nagy cég, aki túlárazott telefonokat gyárt, és még "sutyi" praktikákat is alkalmaz, hogy vegyék a termékeit.
Legalábbis szerinted egy ilyen cégnek (akinek a vevőbázisa nagy része rajong a termékeiért, és max. kétévente cseréli a telefonját) feltételezhetően ebből több pénze lesz, mint amit ront a reputációján a feltételezés, hogy "sutyiban" lassítja szándékosan a cuccos, annak érdekében hogy többet adjon el. Mintha pont az adná el a telefonokat, hogy belassulnak egy idő után.
Az persze nem számít, hogy ha egy elöregedő akkumulátor nem tudja leadni azt a csúcsáramot, amit egy csúcsrajáratás igényel, akkor a feszültség a kritikus szint alá esik (ahol digitális rendszerek nemdeterminisztikusan kezdenek viselkedni /nem lehet megmondani, hogy egy-egy digitális kapu azt a feszültséget 1-esnek vagy 0-snak értelmezi-e) és a teljes rendszer összeomlik ("elájul"). Bőven lehet, hogy pl. Zoli73 is ezt tapasztalja éppen a 3,5 éves telefonjával. Az Apple - amiután több panasz is érkezett ezekkel az összeomlásokkal kapcsolatban (mondom, nálam is produkálta bizonyos körülmények között egy 3 éves 5s), úgy döntött, hogy az összeomlások megakadályozása érdekében a processzorok csúcsrajáratását /az órajel automatikus "felturbózását"/ korlátozza. A telefonok processzorai ugyanis elég ritkán vannak csúcsra járatva (tipikus felhasználásban nagyon ritkán). Így ez valódi érzékelhető lassulást a felhasználók 95-99%-ánál nem okozott. De persze a benchmark programok, amelyek tényleg csúőcsra járatják a processzort, ezt bemérik. És az Apple szerinted anyira buta volt, hogy ezt nem tudta előre. Nem, azt nem tudta, hogy ebből ilyen kiforgatott konteó lesz.
Nos, mivel a sajtó és aztán a fogyasztóvédelem valamelyik országban (tipikusan ez Európa szokott lenni) rákattant az ügyre, tessék, beletették a választási lehetőséget: hagyod, hogy a csúcsrajáratást korlátozzuk, vagy együtt élsz a rendszerösszeomlásokkal) Így mindenki megnyugodhat (és hidd el, tényleg működik a csúcsrajáratás., ha kikapcsolod a teljesítménymenedzmentet, ezt már többen is bemérték azóta, különben ismét botrány lett volna).

A fentit az látja bullshitnek, aki annak akarja látni. Mert műszakilag teljesen megállja a helyét a magyarázat. De persze vannak, akik a konteót (ami mindig a legvalószínűtlenebb magyarázat) mindig jobban kedvelik, mint a teljesen világos és érthető technikai/tudományos magyarázatot.

Az Apple egyébként bullshitel épp eleget, de konkrétan ez nem volt bullshit.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

robi20064 írta:
2022.01.26., szer. 13:36
zoli73 írta:
2022.01.26., szer. 12:38
Alex_Aston írta:
2022.01.26., szer. 11:35


Nekem Iphone 4S csinált hasonlót, 3 éves korára lassult be totálisan úgy, hogy nem telepítettem semmit rá, csak használtam (de ott volt is cikkezés anno erről, hogy szándékosan lassítják a telefonokat, tlaán büntetés is).
Azóta nem volt még telefonom ilyen hosszú időre. Előtte meg a Nokiakkal ugye sosem volt ilyen gond.
Ezek szerint, ez nem egyedi eset.
Már azt hittem, csak én látok összeesküvés elméletet a dolog mögött.
Lehet beleütötték a szöget a telefonom koporsójába...
Ja, amúgy már egyszer ma is lefagyott, és kikapcsolt.
Valószínű, hogy elérték a céljukat, hvg-n veszek másik telefont. :smile30:
Nincsenek osszeeskuves elmeletek - illetve vannak de minek - de ezt inkabb engedjuk el ;)

Mielott ugy dontesz hogy ujat vennel en javasolnek egy factory reset-et meg minden adat/cache torlest a recovery-bol ha megoldhato. Persze akkor minden adatot elotte menteni kell a telefonrol es ujra be kell allitani, de lehet hogy megsporolsz magadnak par tizezrest. A Samsung pont nem tartozik azon gyartok koze akik csak ontjak magukbol a szemetet es nem szamit a marka reputacioja.
31_1_21.gif
Ha azt hiszed, hogy én ezeket meg tudom csinálni, akkor tévedsz!
Én egy teljenen átlag(alatti)os felhasználó vagyok, nem telefon guru.
Az én szememben, aki ilyen műveleteket el tud végezni, az már guru.
Nekem ennél sokkal egyszerűbb, ha veszek új készüléket.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aszpirin írta:
2022.01.26., szer. 13:25
zoli73 írta:
2022.01.26., szer. 10:01
robi20064 írta:
2022.01.25., kedd 20:33
Az utolso frissites az esetleg Android 12 volt (nem volt egyertelmu hogy ez a tipus megkapja e) vagy csak a szokasos "havi"?
Nem, ez csak android 11, a szokásos havi frissítés.
Szerintem a 12-es verzióból ez a modell már kimarad.
Amúgy 4 éves lesz májusban, lehet idelye lecserélnem?
Nem hiiném, hogy emiatt cserélned kellene. Az akku állapotát viszont érdemes lenne megnézni, ha kijelzi az Android. Ha 80% alá ment (az akksiállapot, NEM a feltöltöttségi szintje), akkor itt az ideje az akkucserének (ami azért jóval olcsóbb lesz, mint egy új telefon).
Konkrétan akku állapotot nem találok az androidon belül, bár lehet csak én vagyok hozzá béna.
Amúgy viszonylag jól bírja, persze az újkori állapotához képest, némi hanyatlás már érzékelhető, de 3,5 évesen talán elfogadható.
Új készülék vásálás nálam nem úgy szokott menni, hogy bemegyek pl. az MM-ba, és veszek egy "szűz" készüléket, hanem bemegyek a szolgáltatómhoz(t-mobil), és elhozok egy olyan készüléket, ami a díjcsomagomba belefér, úgy, hogy ne kelljen ráfizetni. A jelenlegi készüléket is így hoztam el annó.
A korlátlan díjcsomagommal, már úgyis kifizettem azt a készüléket, amit "ingyen" adnak.
Nem hajtok csúcs készülékekre(bár lehet, hogy megbízhatóbbak, stabilabbak), megelégszem a közép mezőnnyel.
Ha akumlátort cseréltetnék(tudtommal ez ma már nem olyan egyszerű feladat, mint régen volt), akkor azért az biztosan kerülne valamennyibe.

Ui: Miközben ezt a hozzászólást írtam, közben is lefagyott, kikapcsolt, ma már másodszor. Újra kellett kezdenem. :smile51:
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
2022.01.26., szer. 14:08
Alex_Aston írta:
2022.01.26., szer. 13:59
... Gyenge az akku? ..
Nem. Sutyiban telefon lassítás, ami miatt többen inkább vettek új telefont, mert úgy is fogyasztói társadalom van.
...
távol áll tölem Apple dicseretének, védelmezésének szándéka (de ha olvassák a cégtöl, akkor: ja deeeee, nagyon, ..és keressenek meg nyugodtan kitünö ajanlatokkal ;-)

marciusban lesz 4 eves a ceges iPhone SE nálam; nyilvan keveset hasznalva, aksi töltöttsegre figyelve:
nekem 4 ev utan is 100% Battery health-et mutat, nem erzekelek semmi lassulasat

szerintem sok más miatt is: nem érdemes, nem tesz jót sokat a "telefonon lógni", használni ....azaz: csak segítik a helyesebb életvitelt !! ...nnna, most aztan tutti kereshet a cég, hogy ilyen jó markecingmondatokat adok ...bár nyilván eddig sem piskóták azon a téren :D
Persze, ez normális (bár húúúú, a kisbetűiddel megszenvedtem :) ) Biztos Te is tudod, hogy használat és használat között különbség van. Nem csak a gyakoriság és az akkutöltési gyakorlat, hanem pl. környezeti tényezők is számítanak (pl. telefont használtam anno magashegyi trekkingek útvonalának rögzítésére, na azért arról külön lehetne regélni, hogy miket produkál egy iPhone 3000 m fölött, mínusz fokokban :) - az volt az az 5s-em :) ) Láttam már iPhone 11-est is, ami 2 év után már 80%-os akksival rendelkezik. Éz nem az iPhne 11 hibája.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Alex_Aston írta:
2022.01.26., szer. 13:59
... Gyenge az akku? ..
Nem. Sutyiban telefon lassítás, ami miatt többen inkább vettek új telefont, mert úgy is fogyasztói társadalom van.
...
távol áll tölem Apple dicseretének, védelmezésének szándéka (de ha olvassák a cégtöl, akkor: ja deeeee, nagyon, ..és keressenek meg nyugodtan kitünö ajanlatokkal ;-)

marciusban lesz 4 eves a ceges iPhone SE nálam; nyilvan keveset hasznalva, aksi töltöttsegre figyelve:
nekem 4 ev utan is 100% Battery health-et mutat, nem erzekelek semmi lassulasat

szerintem sok más miatt is: nem érdemes, nem tesz jót sokat a "telefonon lógni", használni ....azaz: csak segítik a helyesebb életvitelt !! ...nnna, most aztan tutti kereshet a cég, hogy ilyen jó markecingmondatokat adok ...bár nyilván eddig sem piskóták azon a téren :D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4394
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2381

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2022.01.26., szer. 13:46
Alex_Aston írta:
2022.01.26., szer. 13:32
Vagy lehet ezt másként is értelmezni...? ;) gondolkodik.gif
De még mennyire. Amint írtam, a bírság nem arról szólt, hogy technikailag helytálló a magyarázat, hanem hogy a bíróság úgy ítélte meg, hogy ezt közölnie kellett volna az Apple-nek a userekkel. A technikai magyarázat teljesen helytálló, és a bírósági döntés (ami nem is arról szólt) nem változtatja bulshitté. Amit te írtál, az tökéletes példája a szándékos félreértelmezésnek.
Mi ebben a félreértés?
Szándékosan lassította a telefonokat az Apple? Igen.
Tudta ezt a felhasználó? Nem.
Technikai magyarázat helytálló 1 évnél fiatalabb készüléknél is? Nem vagyok benne biztos. És amúgy miért helytálló a magyarázat? Gyenge az akku? Igen. Gyakrabban kell tölteni? Igen. Esetleg cserélni kell? Igen. Józan paraszti ésszel én így cselekednék, mint átlag user.

Én ezt csak úgy tudom értelmezni, mint a felhasználókat hülyére vétele, amiért megérdemelték a büntetést.
Mert nem az történt, hogy szólt ELŐRE az apple, hogy pl.:
"Kedves Mindenki! A ti érdeketekben, hogy ne kelljen foglalkozni a dolgokkal, van lehetőség rá, hogy a telefon picit, vagy akár nagyon lassul, de nem fog kikapcsolni. Ha persze nem szeretnétek ezt, akkor ki lehet kapcsolni ezt a funkciót itt és itt a menüben. Viszont a a legjobb megoldás az akku csere 2 évente, vagy amikor a belső menedzsment szerint eléri az XY szintet."

Nem. Sutyiban telefon lassítás, ami miatt többen inkább vettek új telefont, mert úgy is fogyasztói társadalom van.


Az utolsó mondatod meg inkább szándékos rosszindulat, amit sajnálattal olvasok pont tőled. sad.gif
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2022.01.26., szer. 13:32
Vagy lehet ezt másként is értelmezni...? ;) gondolkodik.gif
De még mennyire. Amint írtam, a bírság nem arról szólt, hogy technikailag helytálló a magyarázat, hanem hogy a bíróság úgy ítélte meg, hogy ezt közölnie kellett volna az Apple-nek a userekkel. A technikai magyarázat teljesen helytálló, és a bírósági döntés (ami nem is arról szólt) nem változtatja bulshitté. Amit te írtál, az tökéletes példája a szándékos félreértelmezésnek.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4394
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2381

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2022.01.26., szer. 13:29
Alex_Aston írta:
2022.01.26., szer. 13:21
Nekem ez bullshitnek tűnik, amit az Apple akar ebbe belemagyarázni, leginkább azért, mert nem szólt róla senkinek.
Nos, ha ennyi idő (7 perc) alatt el is olvastad, megértetted, és még meg is írtad a kommentedet, akkor valami szuperképességekkel rendelkezel. Mert aztért az egy hosszú magyarázat...
Az, hogy bullshit-nek tűnik, nem tudom kommentelni. Mindenki maradhat a hiténél meg az összeesküvés-elméleteinél. Kivéve téged, mert udjuk, hogy te mindehez is jobban értesz :)
Nem. Ezeket ma olvastam még a hozzászólásod előtt, ezért tudtam gyorsan belinkelni, mert tudtam mit keressek.
Nem én értek jobban hozzá, de ha sok panasz volt rá, és büntetést is kapott a cég, akkor a magyarázat nem volt helyén való (vagyis csak utólagos magyarázkodás). Vagy lehet ezt másként is értelmezni...? ;) gondolkodik.gif
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2022.01.26., szer. 13:21
Nekem ez bullshitnek tűnik, amit az Apple akar ebbe belemagyarázni, leginkább azért, mert nem szólt róla senkinek.
Nos, ha ennyi idő (7 perc) alatt el is olvastad, megértetted, és még meg is írtad a kommentedet, akkor valami szuperképességekkel rendelkezel. Mert aztért az egy hosszú magyarázat...
Az, hogy bullshit-nek tűnik, nem tudom kommentelni. Mindenki maradhat a hiténél meg az összeesküvés-elméleteinél. Kivéve téged, mert udjuk, hogy te mindehez is jobban értesz :)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
2022.01.26., szer. 10:01
robi20064 írta:
2022.01.25., kedd 20:33
Az utolso frissites az esetleg Android 12 volt (nem volt egyertelmu hogy ez a tipus megkapja e) vagy csak a szokasos "havi"?
Nem, ez csak android 11, a szokásos havi frissítés.
Szerintem a 12-es verzióból ez a modell már kimarad.
Amúgy 4 éves lesz májusban, lehet idelye lecserélnem?
Nem hiiném, hogy emiatt cserélned kellene. Az akku állapotát viszont érdemes lenne megnézni, ha kijelzi az Android. Ha 80% alá ment (az akksiállapot, NEM a feltöltöttségi szintje), akkor itt az ideje az akkucserének (ami azért jóval olcsóbb lesz, mint egy új telefon).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4394
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2381

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2022.01.26., szer. 13:13
Alex_Aston írta:
2022.01.26., szer. 11:35
Nekem Iphone 4S csinált hasonlót, 3 éves korára lassult be totálisan úgy, hogy nem telepítettem semmit rá, csak használtam (de ott volt is cikkezés anno erről, hogy szándékosan lassítják a telefonokat, tlaán büntetés is).
Az idősödő Iphone-ok lassítására teljesen normális és érthető (na meg technikailag is helytálló) magyarázatot adott anno az Apple. De mivel felháborodás volt belőle, 2017 óta kikapcsolhatóvá tette a "lassító" funkciót (amit az Apple "performance management"-nek hív. Bővebbet itt: https://support.apple.com/en-gb/HT208387

Bünti tényleg lett belőle emlékeim szerint, mert erről a funkcióról korábban szólnia kellett volna az Apple-nek. De nem a szándékos lassítás miatt, hanem hogy ezt nem közölte a felhasználókkal. Az összeesküvés-elméletek kedvelőinek aztán persze nagyszerű táptalaj egy ilyen eset :-)
5 éve nincs már szifonom, ezért nem voltam képben a pontos okával, csak amit innen, onnan olvas az ember, és emlékszik.
De most megnéztem.
Nekem ez bullshitnek tűnik, amit az Apple akar ebbe belemagyarázni, leginkább azért, mert nem szólt róla senkinek. És egy "egyszerű" akku cserével minden megoldódott volna amúgy is, amit meg 2-3 évente elegendő megtenni. Csak ugye akkor ki venne új telefont...?

https://www.origo.hu/techbazis/20200516 ... yezes.html
https://pcworld.hu/pcwlite/az-apple-bev ... 41647.html

Ezek alapján büntetés is volt, bár jelképesnek tűnő összeg, ha az eladott készülék számhoz viszonyítjuk.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2022.01.26., szer. 11:35
Nekem Iphone 4S csinált hasonlót, 3 éves korára lassult be totálisan úgy, hogy nem telepítettem semmit rá, csak használtam (de ott volt is cikkezés anno erről, hogy szándékosan lassítják a telefonokat, tlaán büntetés is).
Az idősödő Iphone-ok lassítására teljesen normális és érthető (na meg technikailag is helytálló) magyarázatot adott anno az Apple. De mivel felháborodás volt belőle, 2017 óta kikapcsolhatóvá tette a "lassító" funkciót (amit az Apple "performance management"-nek hív. Bővebbet itt: https://support.apple.com/en-gb/HT208387

Bünti tényleg lett belőle emlékeim szerint, mert erről a funkcióról korábban szólnia kellett volna az Apple-nek. De nem a szándékos lassítás miatt, hanem hogy ezt nem közölte a felhasználókkal. Az összeesküvés-elméletek kedvelőinek aztán persze nagyszerű táptalaj egy ilyen eset :-)

A lényeg viszont: ha kicseréltetted volna benne az élete végefelé járó akkumulátort (az nem összeesküvés-elmélet, hogy az akkumulátorok csak egy ideig-óráig bírják), akkor "visszagyorsult" volna. Ugyanis a lassítás az akkumulátor-öregedés okozta "hirtelen ájulás" jelenségek megelőzése miatt van (a "hirtelen ájulás" jelenséget én is tapasztaltam egy saját 5s-sel).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2022.01.26., szer. 11:35
zoli73 írta:
2022.01.26., szer. 10:01
robi20064 írta:
2022.01.25., kedd 20:33
Az utolso frissites az esetleg Android 12 volt (nem volt egyertelmu hogy ez a tipus megkapja e) vagy csak a szokasos "havi"?
Nem, ez csak android 11, a szokásos havi frissítés.
Szerintem a 12-es verzióból ez a modell már kimarad.
Amúgy 4 éves lesz májusban, lehet idelye lecserélnem?
Nekem Iphone 4S csinált hasonlót, 3 éves korára lassult be totálisan úgy, hogy nem telepítettem semmit rá, csak használtam (de ott volt is cikkezés anno erről, hogy szándékosan lassítják a telefonokat, tlaán büntetés is).
Azóta nem volt még telefonom ilyen hosszú időre. Előtte meg a Nokiakkal ugye sosem volt ilyen gond.
Ezek szerint, ez nem egyedi eset.
Már azt hittem, csak én látok összeesküvés elméletet a dolog mögött.
Lehet beleütötték a szöget a telefonom koporsójába...
Ja, amúgy már egyszer ma is lefagyott, és kikapcsolt.
Valószínű, hogy elérték a céljukat, hvg-n veszek másik telefont. :smile30:
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”