Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: gyt »

stx írta:
2024.01.04., csüt. 08:36
gyt írta:
2024.01.03., szer. 20:13
Sziasztok.

Buta kérdés, de nem boldogulok vele. A Macbook gépemen a Safari visszalépéskor mindig az oldal tetejére ugrik. Van erre valamilyen beállítás?

Köszönöm, minden jót. gyt
https://discussions.apple.com/thread/25 ... ortBy=best
Ez IOS-en jelentkező ilyen problémáról ír, de érdekes módon nálam iPhone-on, Ipad-en nem jelentkezik, csak macOS-en. Most hasonlítgatom a beállításokat, de eddig semmi.

Azért köszönöm! gyt
Heed, Soulines, Power-R

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: stx »

gyt írta:
2024.01.03., szer. 20:13
Sziasztok.

Buta kérdés, de nem boldogulok vele. A Macbook gépemen a Safari visszalépéskor mindig az oldal tetejére ugrik. Van erre valamilyen beállítás?

Köszönöm, minden jót. gyt
https://discussions.apple.com/thread/25 ... ortBy=best

Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: gyt »

Sziasztok.

Buta kérdés, de nem boldogulok vele. A Macbook gépemen a Safari visszalépéskor mindig az oldal tetejére ugrik. Van erre valamilyen beállítás?

Köszönöm, minden jót. gyt
Heed, Soulines, Power-R

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

stx írta:
2023.10.07., szomb. 12:10
Meg is van: ...
Na ez eszembe sem jutott 😀
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: stx »

ras1 írta:
2023.10.04., szer. 09:58
Deadpool írta:
2023.08.15., kedd 11:50
Sziasztok!

Aki Synology nast használ, az tud-e nekem abban segíteni, hogy mi történhetett a felhasználói fiókokkal?

Jelenség: azt írja a lejátszó hálózati hely megadásánál, hogy érvénytelen felhasználó

Körülmények: Lan-on keresztül 2 féle zappiti, egy popcorn a500, egy oppo 105 amik nem működnek ds216j, ds218j eszközökkel. 3 helyszínen.

Hosszú sztori: Tavaly vettem Tomi barátomnak projektort, lejátszót, nast, de nem tudtam sehogy sem beállítani egy egész délután alatt, pedig korábban többször megtettem ezt gyorsan. aztán elutaztam egy hónapra, mikor visszajöttem megint nem ment a dolog beállítása, elutaztam 5 hónapra, közben Tomi úgy döntött felszámolja a rendszert, mert ő nem ért hozzá, nekem meg nem működik. Közben otthon lefrissített a nasom és azóta nálam sem megy és egy második barátomnál nascsere és frissítés után ugyanez történt.

Mindenféle jogosultságokat megadtam már a nas felhasználói fiókjain. Semmi nem jó.
Alternatív megoldásként laptopot dugdosok a procira. 2 hetente filmezek, közben max netflix, az ügye megy. Semmi köze semmihez, de a synology az nagy gond számomra.

Ha van itt hozzáértő és tudja mi változott, én felvenném a kapcsolatot vele. Maga a synology support kérte, hogy nézzem meg kompatibilisek-e egymással az eszközök a syno szerint. Köszi :D 4 lejátszó nem működik ami erre lett legyártva.
Meg is van: https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/sy ... litas.html

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Acer Extansa EX2540-38UX laptop

Hozzászólás Szerző: stx »

tonee73 írta:
2023.09.13., szer. 17:19
lezu írta:
2023.09.13., szer. 09:59
Üdv!
Memóriát szeretnék bővíteni az acer ex 2540- 38 ux laptopomban.
Jelenleg, egy DDR3L PC3L-12800 1600MHz 4gb van benne.
Még egy szabad foglalat van a gépben. Vagy még egy 4GB, vagy egy 8 GB memóriára gondoltam, a meglévő mellé. Tanácstalan vagyok, melyik lehet jó.
Javaslatukat előre is köszönöm. leborulok.gif
A kérdésed átkerült a helyére.
Lehet úgy reset, hogy az adatok nem törlődnek.

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

ras1 írta:
2023.10.04., szer. 09:58
Deadpool írta:
2023.08.15., kedd 11:50
Sziasztok!
Aki Synology nast használ...
Amúgy nem foglalkoztam még vele. Nem volt rá időm. Meg kedvem sem sok pont emiatt. :smile28:
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

ras1
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2019.03.14., csüt. 20:26
Értékelés: 0

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: ras1 »

Deadpool írta:
2023.08.15., kedd 11:50
Sziasztok!

Aki Synology nast használ, az tud-e nekem abban segíteni, hogy mi történhetett a felhasználói fiókokkal?

Jelenség: azt írja a lejátszó hálózati hely megadásánál, hogy érvénytelen felhasználó

Körülmények: Lan-on keresztül 2 féle zappiti, egy popcorn a500, egy oppo 105 amik nem működnek ds216j, ds218j eszközökkel. 3 helyszínen.

Hosszú sztori: Tavaly vettem Tomi barátomnak projektort, lejátszót, nast, de nem tudtam sehogy sem beállítani egy egész délután alatt, pedig korábban többször megtettem ezt gyorsan. aztán elutaztam egy hónapra, mikor visszajöttem megint nem ment a dolog beállítása, elutaztam 5 hónapra, közben Tomi úgy döntött felszámolja a rendszert, mert ő nem ért hozzá, nekem meg nem működik. Közben otthon lefrissített a nasom és azóta nálam sem megy és egy második barátomnál nascsere és frissítés után ugyanez történt.

Mindenféle jogosultságokat megadtam már a nas felhasználói fiókjain. Semmi nem jó.
Alternatív megoldásként laptopot dugdosok a procira. 2 hetente filmezek, közben max netflix, az ügye megy. Semmi köze semmihez, de a synology az nagy gond számomra.

Ha van itt hozzáértő és tudja mi változott, én felvenném a kapcsolatot vele. Maga a synology support kérte, hogy nézzem meg kompatibilisek-e egymással az eszközök a syno szerint. Köszi :D 4 lejátszó nem működik ami erre lett legyártva.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Acer Extansa EX2540-38UX laptop

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

lezu írta:
2023.09.13., szer. 09:59
Üdv!
Memóriát szeretnék bővíteni az acer ex 2540- 38 ux laptopomban.
Jelenleg, egy DDR3L PC3L-12800 1600MHz 4gb van benne.
Még egy szabad foglalat van a gépben. Vagy még egy 4GB, vagy egy 8 GB memóriára gondoltam, a meglévő mellé. Tanácstalan vagyok, melyik lehet jó.
Javaslatukat előre is köszönöm. leborulok.gif
A kérdésed átkerült a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Acer Extansa EX2540-38UX laptop

Hozzászólás Szerző: lezu »

Üdv!
Memóriát szeretnék bővíteni az acer ex 2540- 38 ux laptopomban.
Jelenleg, egy DDR3L PC3L-12800 1600MHz 4gb van benne.
Még egy szabad foglalat van a gépben. Vagy még egy 4GB, vagy egy 8 GB memóriára gondoltam, a meglévő mellé. Tanácstalan vagyok, melyik lehet jó.
Javaslatukat előre is köszönöm. leborulok.gif
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

ZolaBA írta:
2023.08.15., kedd 19:45
Deadpool írta:
2023.08.15., kedd 11:50
Jelenség: azt írja a lejátszó hálózati hely megadásánál, hogy érvénytelen felhasználó
SMB verzió eltérés okozhat ilyet.
Itt van egy összefoglaló, de persze lehet, hogy már túl vagy rajta...
Vaó 😀 dehogy... neki is látok tanulmányozni a dolgot. Régen sem értettem hozzá, de volt rutinom, megtaláltam. Most meg úgy vagyok vele, hogy más ember ért hozzá. Kérdezek és elmondja valaki. Köszönöm a tippet, írok teszt után 😉
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Deadpool írta:
2023.08.15., kedd 11:50
Jelenség: azt írja a lejátszó hálózati hely megadásánál, hogy érvénytelen felhasználó
SMB verzió eltérés okozhat ilyet.
Itt van egy összefoglaló, de persze lehet, hogy már túl vagy rajta :)
https://kb.synology.com/en-uk/DSM/tutor ... red_folder

Ha nem megy, a DLNA elérés lehet egyszerűbb, amíg megoldódik.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Sziasztok!

Aki Synology nast használ, az tud-e nekem abban segíteni, hogy mi történhetett a felhasználói fiókokkal?

Jelenség: azt írja a lejátszó hálózati hely megadásánál, hogy érvénytelen felhasználó

Körülmények: Lan-on keresztül 2 féle zappiti, egy popcorn a500, egy oppo 105 amik nem működnek ds216j, ds218j eszközökkel. 3 helyszínen.

Hosszú sztori: Tavaly vettem Tomi barátomnak projektort, lejátszót, nast, de nem tudtam sehogy sem beállítani egy egész délután alatt, pedig korábban többször megtettem ezt gyorsan. aztán elutaztam egy hónapra, mikor visszajöttem megint nem ment a dolog beállítása, elutaztam 5 hónapra, közben Tomi úgy döntött felszámolja a rendszert, mert ő nem ért hozzá, nekem meg nem működik. Közben otthon lefrissített a nasom és azóta nálam sem megy és egy második barátomnál nascsere és frissítés után ugyanez történt.

Mindenféle jogosultságokat megadtam már a nas felhasználói fiókjain. Semmi nem jó.
Alternatív megoldásként laptopot dugdosok a procira. 2 hetente filmezek, közben max netflix, az ügye megy. Semmi köze semmihez, de a synology az nagy gond számomra.

Ha van itt hozzáértő és tudja mi változott, én felvenném a kapcsolatot vele. Maga a synology support kérte, hogy nézzem meg kompatibilisek-e egymással az eszközök a syno szerint. Köszi :D 4 lejátszó nem működik ami erre lett legyártva.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

tamagaba írta:
2023.05.26., pén. 20:14
Egy pillanat
A fiam a gimibe belépéskor kapott egy laptopot
Ingyé
Vacsi új és jó gép (a kislány használja)
Az én fiam nem gimibe megy, és ilyen ingyen laptop lehetőségről sem tudok.
Nézegetem a megcélzott kategóriát, és már körvonalazódik a célkészülék.
Figyelembe véve Aszpirin intelmeit, egész jól le lehet redukálni a kínálatot, sokat segített a kiválasztásban.
Mindössze egy aggodalmam van a vásárlással kapcsolatban, hogy amiket nézegetek, rendszerint egyiket sem lehet sehol személyesen megvásárolni.
Így csak utólag lehet meggyőződni, a leírásban szerepelt adatok valódiságáról, ill. nem kérhetek rá beüzemelést.
Mindegy, valahogy majd megharcoljuk...
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Egy pillanat
A fiam a gimibe belépéskor kapott egy laptopot
Ingyé
Vacsi új és jó gép (a kislány használja)
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aszpirin írta:
2023.05.26., pén. 17:48
zoli73 írta:
2023.05.26., pén. 12:39
Szép napot mindenkinek!

Egy kis segítséget, tanácsot szeretnék kérni.
Ajándékba tervezünk venni egy laptop-ot, a fiúnk általános iskolai ballagására.
A keret 150, max. 200 ezer Forint. Az igények: ami egy 15 éves gyereknek, aki középiskolába készül, megfeleljen. Én tudatlan vagyok a témában, ezért kérek segítséget. Ennyiért lehetmelfogadható laptop-ot kapni, vagy ezek még "gagyik"? Tényleg nem tudom, de a keret ennyi.
Köszönöm!
Tudom, hogy ajándék, de szerintem mindenképp próbáld megtudni, hogy mire szeretné ő használni.
Kértek már tőlem ilyen tanácsot, gyerek számára is, de ott elég egyértelműen kiderült, hogy valamilyen szinten a játék az cél, és arra.- sajnos - az általad megadott keret nem elég - új gép esetén.
Kompromisszumok tehát lesznek, kérdés, hogy a fiad boldog lesz-e vele a kompromisszumok miatt.

Amit mindenképp döntsetek még el Ti:
- biztos laptop kell? Lásd ZolaBA hozzászólását, egyetértek vele. Ha igen, biztos, akkor:
- méret (kisebb, nagyobb)
- kell-e a világítós billentyűzet (avagy este sötétben használná-e)
- kell-e a numerikus billentyűzet-rész
- kell-e kamera (megtippelem, hogy erre igen a válasz)
- szoftverezettség: kell-e pl. MS Office majd a suliba (áltlában nem ingyé' van, sajna)

Amire mindenképp figyeljetek:
- ár-érték miatt inkább AMD, mint Intel
- inkább több RAM, mint több háttértár (ha játszani akar, és több játékot telepít, 500 GB SSD, ha nem, 256 GB is elég), a pénzt inkább a RAM-ra fordítsátok. Windows-nál ez fontos alapszabály.
- a háttértár SSD legyen, erre akár többször is kérdezzetek rá (olcsó gépeknél talán még bele lehet futni az eMMC nevű, alaplapra forrasztott háttértárral, ezt MESSZE kerüljétek el, akármennyire is jóáras a gép? -- és a HDD (magyar nevén vincseszter :D) - oké ez csak vicc, igazi neve: merevlemez) is eléggé korszerűtlen már, jelentősen csökkenti az akkumulátoros üzemidőt és relatíve lassú, meg hangos is)
- Vigyázat! Sok helyen az oprendszer nem jár a géphez (vagy FreeDOS meg hasonló használhatatlan baromságokkal adják), ezzel lesz jóáras a gép. Ezt elég könnyű benézni. Minimum egy Windows Home legyen mellé (sajnos ez dob az áron, de én kalóz-oprendszerrrel nem vágnék neki...). Linux NEM PÁLYA nálatok (szerintem), a leg-felhasználóbarátabb Linux-szal (pl Ubuntu) is belefuthattok később kellemetlenségekbe egy-egy update után, ami megkeseríti az életeteket, mert - amint írtad - nincs affinitásotok az IT-hoz. Just my two pence.

Ha megvan, a windows-alapú beüzemelésnél gyerek számára van egy-két csapda/bosszantó dolog, amit majd telefonon elmondok, illetve szívesen segítek.
Köszönöm szépen a részletes magyarázatot! Sok kérdésre választ adott, de még több kérdés vetődött fel bennem. Az egyik, tudom naív és tájékozatlan vagyok, de ha veszek egy laptopot pl. a Media Marktban, akkor azt nem beüzemelve kapom, vagy kérhetem úgy is? A másik, én azt hittem ma már laptopokban csak SSD háttértár van. Az erre vonatkozó információkat a készülék leirásában megtalálom, vagy ezt szeretik elhallgatni?
Világító billentyűzetről még nem hallottam, nem tudom kell e.
Mivel hurcikolós gép lesz, így inkább kompaktabb, mint nagyobb.
Kamera igen, biztosan kell(azt gondoltam ez mindegyikben alap. gondolkodik.gif )
Játék nem lesz rajta, arra ott az Xbox.
Ahogy írtam is, asztali gép van, de az ugye nem mobil. Van 2 db(egy kisebb és egy nagyobb) tablet a családban, de ezek is csak "házi" használatra alkalmasak, mert SiM kártyát nem fogadnak, így a válasz igen, laptop a cél.
Amúgy a ballagás június 17.-én lesz, addig kell beszereznem.
Apropó beszerzés! Hol érdemesebb megvenni nekünk, informatikai analfabétáknak, pl. Media Markt-ban, ahol talán be is üzemelik, vagy erre szakosodott vebáruházban az esetleges kedvezőbb ár, és a nagyobb választék miatt?
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
2023.05.26., pén. 12:39
Szép napot mindenkinek!

Egy kis segítséget, tanácsot szeretnék kérni.
Ajándékba tervezünk venni egy laptop-ot, a fiúnk általános iskolai ballagására.
A keret 150, max. 200 ezer Forint. Az igények: ami egy 15 éves gyereknek, aki középiskolába készül, megfeleljen. Én tudatlan vagyok a témában, ezért kérek segítséget. Ennyiért lehetmelfogadható laptop-ot kapni, vagy ezek még "gagyik"? Tényleg nem tudom, de a keret ennyi.
Köszönöm!
Tudom, hogy ajándék, de szerintem mindenképp próbáld megtudni, hogy mire szeretné ő használni.
Kértek már tőlem ilyen tanácsot, gyerek számára is, de ott elég egyértelműen kiderült, hogy valamilyen szinten a játék az cél, és arra.- sajnos - az általad megadott keret nem elég - új gép esetén.
Kompromisszumok tehát lesznek, kérdés, hogy a fiad boldog lesz-e vele a kompromisszumok miatt.

Amit mindenképp döntsetek még el Ti:
- biztos laptop kell? Lásd ZolaBA hozzászólását, egyetértek vele. Ha igen, biztos, akkor:
- méret (kisebb, nagyobb)
- kell-e a világítós billentyűzet (avagy este sötétben használná-e)
- kell-e a numerikus billentyűzet-rész
- kell-e kamera (megtippelem, hogy erre igen a válasz)
- szoftverezettség: kell-e pl. MS Office majd a suliba (áltlában nem ingyé' van, sajna)

Amire mindenképp figyeljetek:
- ár-érték miatt inkább AMD, mint Intel
- inkább több RAM, mint több háttértár (ha játszani akar, és több játékot telepít, 500 GB SSD, ha nem, 256 GB is elég), a pénzt inkább a RAM-ra fordítsátok. Windows-nál ez fontos alapszabály.
- a háttértár SSD legyen, erre akár többször is kérdezzetek rá (olcsó gépeknél talán még bele lehet futni az eMMC nevű, alaplapra forrasztott háttértárral, ezt MESSZE kerüljétek el, akármennyire is jóáras a gép? -- és a HDD (magyar nevén vincseszter :D) - oké ez csak vicc, igazi neve: merevlemez) is eléggé korszerűtlen már, jelentősen csökkenti az akkumulátoros üzemidőt és relatíve lassú, meg hangos is)
- Vigyázat! Sok helyen az oprendszer nem jár a géphez (vagy FreeDOS meg hasonló használhatatlan baromságokkal adják), ezzel lesz jóáras a gép. Ezt elég könnyű benézni. Minimum egy Windows Home legyen mellé (sajnos ez dob az áron, de én kalóz-oprendszerrrel nem vágnék neki...). Linux NEM PÁLYA nálatok (szerintem), a leg-felhasználóbarátabb Linux-szal (pl Ubuntu) is belefuthattok később kellemetlenségekbe egy-egy update után, ami megkeseríti az életeteket, mert - amint írtad - nincs affinitásotok az IT-hoz. Just my two pence.

Ha megvan, a windows-alapú beüzemelésnél gyerek számára van egy-két csapda/bosszantó dolog, amit majd telefonon elmondok, illetve szívesen segítek.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

ZolaBA írta:
2023.05.26., pén. 13:23
zoli73 írta:
2023.05.26., pén. 12:39
A keret 150, max. 200 ezer Forint. Az igények: ami egy 15 éves gyereknek, aki középiskolába készül, megfeleljen.
Az átlag 15 éves fiúk sokszor jobban képben vannak mint "mi" :D

Az az igazság, hogy új gépnél ez a keret biztosan kompromisszumos. Viszont, hogy miből lehet/érdemes engedni ahhoz kéne tudni mit szeretne, mire használná, stb. Játszana-e, hordozná vagy inkább fix, sok a kérdés.

Én simán betenném a pénzt egy borítékba... értem, hogy ajándék de egyrészt ha valamivel alá/mellé lősz az szar, másrészt akit érdekel a téma annak a vadászat, választás, beszerzés is jó élmény - gondoljunk csak a hifire, ki szeretné ha más választana neki valamit ;)
Nyilván való, hogy a mai fiatalok jobban képben vannak, mint Mi, de mivel meglepetésnek szánjuk, így Őt nem vonhatjuk bele a kiválasztásába. Amúgy a fiúnk nem egy IT zseni, tőlem örökölte na. :D
A játék nem különösen szempont, mert arra megvan a "célszerszám", az Xbox személyében, ill. a telefonján is szokott valamit játszani.
Asztali gépünk van, de a laptop a mobilitás miatt kell. Már az általános iskola felső tagozatában is rendszeresen kaptak házi feladatokat, amiket online kellett elvégezni, különböző programok segítségével, és nem csak informatikából. Nem beszélve a Covid miatti online oktatásról. A mai fiatalokra jellemzően, Ő is szeret elbújni az "odujába" leckét írni, verset tanulni, vagy ilyen online feladatok elvégzésére, és ehhez a laptop talán jobb eszköz, mint az asztali gép, és még úton az iskolába, haza felé is használhatja, ezért jutottunk erre a döntésre, hogy ezt kap. Pénzt kap a nagyszülőktől, nagybácsitól, nagynénitől, stb.
Tudom, hogy ez csak a belépő kategória, de talán az igények, elvárások sem túl magasak.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

zoli73 írta:
2023.05.26., pén. 12:39
Szép napot mindenkinek!

Egy kis segítséget, tanácsot szeretnék kérni.
Ajándékba tervezünk venni egy laptop-ot, a fiúnk általános iskolai ballagására.
A keret 150, max. 200 ezer Forint. Az igények: ami egy 15 éves gyereknek, aki középiskolába készül, megfeleljen. Én tudatlan vagyok a témában, ezért kérek segítséget. Ennyiért lehetmelfogadható laptop-ot kapni, vagy ezek még "gagyik"? Tényleg nem tudom, de a keret ennyi.
Köszönöm!
Ha nem játszik a gyerek 3D-s játékokkal, akkor simán bele fér.
Érdemes nézelődni, mert abban a kategóriában nagyon sok az eladatlan gép.

Ha gémerkedik, akkor baj van. 5 kilótól felfele sad.gif
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Még 1 gondolat...
A lányom is 15, nagyon szar dolga van, szóval megkap mindent. Jó telefon, jó laptop, ipad, stb... Azt látom, hogy a laptopot nem sokat használja, legtöbbet a telefont, aztán az ipad-et és csak ha olyat játszik akkor a laptop. A fiúk mondjuk jobban igénylik a játékot, de ahhoz a laptop grafikai tudása meg kevés lehet, egy asztali géppel jobban kijön, ráadásul az bővítgethető is. De az is lehet, hogy játszani meg ennyiből konzolnak jobban örülne. Az, hogy "kell az iskolába" részben igaz, részben meg rég nem számítógép függő, telefonon is lehet mindent, egy ipad-en apple pencillel meg pláne. Nem egyszerű ez manapság... ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

zoli73 írta:
2023.05.26., pén. 12:39
A keret 150, max. 200 ezer Forint. Az igények: ami egy 15 éves gyereknek, aki középiskolába készül, megfeleljen.
Az átlag 15 éves fiúk sokszor jobban képben vannak mint "mi" :D

Az az igazság, hogy új gépnél ez a keret biztosan kompromisszumos. Viszont, hogy miből lehet/érdemes engedni ahhoz kéne tudni mit szeretne, mire használná, stb. Játszana-e, hordozná vagy inkább fix, sok a kérdés.

Én simán betenném a pénzt egy borítékba... értem, hogy ajándék de egyrészt ha valamivel alá/mellé lősz az szar, másrészt akit érdekel a téma annak a vadászat, választás, beszerzés is jó élmény - gondoljunk csak a hifire, ki szeretné ha más választana neki valamit ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép napot mindenkinek!

Egy kis segítséget, tanácsot szeretnék kérni.
Ajándékba tervezünk venni egy laptop-ot, a fiúnk általános iskolai ballagására.
A keret 150, max. 200 ezer Forint. Az igények: ami egy 15 éves gyereknek, aki középiskolába készül, megfeleljen. Én tudatlan vagyok a témában, ezért kérek segítséget. Ennyiért lehetmelfogadható laptop-ot kapni, vagy ezek még "gagyik"? Tényleg nem tudom, de a keret ennyi.
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »

adatbiztonsag miatt 2 külsö meghajton is tarolok, szandekom szerint ugyanazokat a könvtarakat, freefilesync-kel aktualizalgatva

a 2 megis ilyen különbsegeket mutat (versteckte Daten mutatva persze), mi lehet az oka, hogy tudom megszüntetni ?

1.JPG
1.JPG (43.36 KiB) Megtekintve 2420 alkalommal

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2022.10.22., szomb. 00:37
zoli73 írta:
2022.10.21., pén. 18:50

Az 500 Mbps már elég rendes lehet, a 65 Mbps- hez képest, de ez az "egyenesbe kell kötni, és venni egy jobb vasat mellé", én nem igazán tudom mit kell jelentsen.
Úgy képzeld el, mint egy streamert, amit bridge uzemmódban használsz, és egy külső DC kerül mögé.
Tehát a szolgáltató router csak átengedi a netet (illetve, ha optika, akkor média konverter is), minden mást az általad beállított router végez.
Biztonságosabb is, mert tűzfalat is te állítod be, vagy egy szakember, akit megbízol ;)
Azt tudod, hogy milyen sebességű a net előfizetés? Feleséged laptopján, ami kábellel csatlakozik, egy nyugis pillanatban érdemes sebességet mérni többször is, hogy lássátok, miből lehet főzni.
De a stabil 65Mbps egyébként elég gyors, legalább is netezéshez bőven elég. Ezen még 4k film is nézhető online.
Szóval más lesz ott a gond, szerintem a router.

Az áram kimaradás pedig szonte biztos, hogy bullshit. Digit órával rendelkező mikro van? Azon rögtön nullázódna az óra a legkisebb áramszünet esetén is, gondolom feltűnne neked.
Így olvasva azért ez nem egy egyszerű beavatkozás, legalábbis nekem nem. Valakit biztos be kell vonnom, mert én ehhez nem értek egy kukkot sem.
A szolgáltató ebben a "csaladi csomagban" 1000Mbps internet sebességet ígér, ami nyilván valóan névleges érték, de internet sebesség mérővel mérve 600-800Mbps közötti értékeket produkál, ami szerintem nem egy rossz adat. Természetesen ez csak az asztali pc-n(nem laptop) működik, a Wi-fi jelentősen butított sajnos.
Igen, szerintem is bullshit, az áramkimaradásokra fogni, és igen, digitális órás a mikro, és az előtt akár ha csak a másodperc törtrészére is kiesettt az áram, már "csippant" és nullázódott a kijelző, de a hálózat fejlesztés óta, ez szerencsére elfelejthetjük.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
2022.10.21., pén. 18:50

Az 500 Mbps már elég rendes lehet, a 65 Mbps- hez képest, de ez az "egyenesbe kell kötni, és venni egy jobb vasat mellé", én nem igazán tudom mit kell jelentsen.
Úgy képzeld el, mint egy streamert, amit bridge uzemmódban használsz, és egy külső DC kerül mögé.
Tehát a szolgáltató router csak átengedi a netet (illetve, ha optika, akkor média konverter is), minden mást az általad beállított router végez.
Biztonságosabb is, mert tűzfalat is te állítod be, vagy egy szakember, akit megbízol ;)
Azt tudod, hogy milyen sebességű a net előfizetés? Feleséged laptopján, ami kábellel csatlakozik, egy nyugis pillanatban érdemes sebességet mérni többször is, hogy lássátok, miből lehet főzni.
De a stabil 65Mbps egyébként elég gyors, legalább is netezéshez bőven elég. Ezen még 4k film is nézhető online.
Szóval más lesz ott a gond, szerintem a router.

Az áram kimaradás pedig szonte biztos, hogy bullshit. Digit órával rendelkező mikro van? Azon rögtön nullázódna az óra a legkisebb áramszünet esetén is, gondolom feltűnne neked.
Csak a Marantz! :-D

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”