Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

puha írta:
2020.09.08., kedd 09:14
Nem sorolom, nem mennék bele az Intel kontra AMD témába sem, tényleg arról van szó, hogy kellene egy kis kompakt, tanuláshoz, cipeléshez ideális jó kis gép.
Előre köszönöm a segítséget!
Mennyit szánsz rá? És újan vagy használtan?

Épp most vagyunk túl egy pontosan ilyen igényeken alapuló választáson az USA-ban tanuló (elsőéves egyetemista) keresztfiam számára (egyetlen dologban különbözik az igény: neki nem kicsi gép kellett, ezért végül egy 15,6 colos full HD kijelzős, háttéevilágított billentyűkkel és numerikus billentyűzettel is rendelkező, 8. generációs i5-ös procival, 8 GB RAM-mal és 512 GB SSD-vel szerelt Asus VivoBook-ra esett a választás, újan. Egy hasonló paraméterekkel rendelkező Lenovo Thinkpad majdnem másfélszer ennyibe került volna, a MacBook-okat pedig gyorsan elvetettük). Egyébként az USA-ban nem kicsit mentek fel a laptop-árak mostanában a tömeges homeoffice által keltett jelentős keresletnövekedés miatt. Kicsit le is döbbentem a keresés során. Nem néztem ugyan, de lehet, hogy nálunk is számolni kell áremelkedéssel.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
puha
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2017.05.30., kedd 16:14
Értékelés: 87

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: puha »

Sziasztok!
Hozzáértőktől/tapasztalattal rendelkezőktől kérnék segítséget notebook vásárlásához.
Lányomnak egyetemre (fogorvosi kar) kellene egy notebook. Először MacBookban gondolkodtam, de aztán a karon most végzettek közül néhányan azt mondták, hogy nem igazán jó, Windows alapú eszközökkel jobban boldogultak.
Elkezdtem keresni, de megakadtam. Talán azért, mert egyáltalán nincs tapasztalatom, nem használok notebook-ot, laptopot, csak tabletet, és azt is csak böngészgetni. A munkámhoz asztali gép van....
Azt hittem, egyszerű lesz, de nem. Fontos, hogy bírja az akksija. Már majdnem meglett a kiválasztott egy HP Pavilion X360 14-dh1003nh 8EZ70EA személyében, amiről viszont azt olvastam, hogy gyenge az akksija (persze nem tudom, 3 cellás akksija van, talán 41mAh, nem tudom, mire elég). Egyebekben a gép minden másban megfelelne + kicsi, könnyű, ami ugyancsak szempont. Aztán nézegettem az Asus ZenBook és VivoBook vonalon is, de nem lettem előrébb. Feleségem egy Lenovo Thinkpad-et használ, azért ott egy jó paraméterekkel bíró gép árban elég húzós.
Nos, tehát ha van valakinek ötlete, javaslata, netán még tapasztalata is, amit megosztana velem, megköszönném. Lehetséges, hogy túllihegem ezt az akksi kapacitás témát, de szerintem marhára nem lenne jó, ha 2.5-3 óra használat után megnyekkenne a gép (nem tudom, valóban ennyire keveset bír-e). Ami a többi paramétert illeti, nyilván nem kell túlzásba esni, de megfelelően gyors legyen, aztán min. 256, de inkább 512 ssd, nekem továbbá fontos lenne az érintőképernyő, szerintem ágyban olvasáshoz, tanuláshoz hasznos (lányomat ez mondjuk kevésbé érdekli). Nem sorolom, nem mennék bele az Intel kontra AMD témába sem, tényleg arról van szó, hogy kellene egy kis kompakt, tanuláshoz, cipeléshez ideális jó kis gép.
Előre köszönöm a segítséget!

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »

megkerdeztem az eladot, azt irta, posta miatt egy idöre levettek Hungaryt (ez kicsit furcsa, mert mas szallitasi cimmel is probaltam)

es irta: ... you may see below link for our shop...

https://www.ebay.com.hk/str/courtesytrading


evvel tenyleg latszanak a cuccai

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »

robi20064 írta:
2020.08.06., csüt. 15:04
A store-ban nekem is csak a Patriot Micro SD latszik, viszont ha az "Items for sale" alatt a lokaciot Asia-ra vagy North America-ra allitod akkor maris megjelenik 2000 koruli termek amik kozott keresni is tudsz. Nem tudom a store alatt miert csak egy jelenik meg, lehet szandekosan van igy.
köszönöm, nekem sajnos ugy sem (gondolom az "Item Location" alatti lokaciora erted a fentit)

probaltam korábban is többfele filtert, pl. honnan vagy hova szallitatni

"Items for sale" -re akar feljebb (a store mellett) akár lejjebb (ami mellett a darabszamuk megvan) klikkelve sem

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »

kasumi írta:
2020.08.06., csüt. 14:42
..
Mi a valós kérdés?
az a valos kerdes, hogy ha Nala szeretnek pl. 128GB-os pendrive-ot venni, hogyhogy nem tudok rakeresni (illetve nem mutatja, nem talalok es igy venni sem tudok) a store-jaban,
ugyanakkor ha van egy linkem, akkor latom es meg is tudom venni.

Ebböl adodo a helyzet: nem tudok keresni, es igy nem tudom mi az aktualis legjobb ajanlata (csak meglevö linkhez tartozo cuccat tudom meglatni-megnezni-megrendelni)

pl. ezeket siman meg lehetne venni, mert ismert a link, de kereses a store-ben vagy mas modon nem hozza öket:
https://www.ebay.com/itm/112951266744
https://www.ebay.com/itm/114240667048
https://www.ebay.com/itm/122745760938

Online
Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: kasumi »

avl2 írta:
2020.08.06., csüt. 14:34
kasumi írta:
2020.08.06., csüt. 13:03
avl2 írta:
2020.08.06., csüt. 12:32
ujra megkérem a társaságot, hogy nézzen már ide be:

https://www.ebay.com/str/courtesytrading

es hogy a fenti elado store-jában tudna-e vasarolni, latja-e a termekeket, lat-e USB pendrive-okat ?

(en tovabbra sem, több felhasznalonev, több eszköz, több böngeszöt, több szallitasi orszagot stb. probalva, . Bastya elvtars szavaival: "nem értem" - vajon mi a megfejtés ?)

köszönöm
Üdv.!

Egyetlen terméket látok:
Patriot Micro SD 128GB LX Series C10 V10 A1 90MB /s tarjeta memoria flash ct ES
Approx.
314,421.52 HUF Free Shipping
köszönöm.
az az egyik különös, ha az elado nevere klikkelünk, akkor "items for sale" alatt sok termek (neha 600 felett, nalam most epp 1766) lathato

az a masik különös, hogy meglevö linkkel siman több cucca is, pl.:
https://www.ebay.com/itm/112951266744
https://www.ebay.com/itm/114240667048
https://www.ebay.com/itm/122745760938

ezek mind Nála vannak, csak nem lehet rakeresni (nálam). "item" szám alapján meg nehéz :-)
Én a visit shop-ot néztem, ott volt egy termék.
Az items for sale alatt ott az 17xx termék. Egy kártyát tettem a kosárba, meg is tudnám venni.

Mi a valós kérdés?
Újratervezés

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »

kasumi írta:
2020.08.06., csüt. 13:03
avl2 írta:
2020.08.06., csüt. 12:32
ujra megkérem a társaságot, hogy nézzen már ide be:

https://www.ebay.com/str/courtesytrading

es hogy a fenti elado store-jában tudna-e vasarolni, latja-e a termekeket, lat-e USB pendrive-okat ?

(en tovabbra sem, több felhasznalonev, több eszköz, több böngeszöt, több szallitasi orszagot stb. probalva, . Bastya elvtars szavaival: "nem értem" - vajon mi a megfejtés ?)

köszönöm
Üdv.!

Egyetlen terméket látok:
Patriot Micro SD 128GB LX Series C10 V10 A1 90MB /s tarjeta memoria flash ct ES
Approx.
314,421.52 HUF Free Shipping
köszönöm.
az az egyik különös, ha az elado nevere klikkelünk, akkor "items for sale" alatt sok termek (neha 600 felett, nalam most epp 1766) lathato

az a masik különös, hogy meglevö linkkel siman több cucca is, pl.:
https://www.ebay.com/itm/112951266744
https://www.ebay.com/itm/114240667048
https://www.ebay.com/itm/122745760938

ezek mind Nála vannak, csak nem lehet rakeresni (nálam). "item" szám alapján meg nehéz :-)

Online
Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: kasumi »

avl2 írta:
2020.08.06., csüt. 12:32
ujra megkérem a társaságot, hogy nézzen már ide be:

https://www.ebay.com/str/courtesytrading

es hogy a fenti elado store-jában tudna-e vasarolni, latja-e a termekeket, lat-e USB pendrive-okat ?

(en tovabbra sem, több felhasznalonev, több eszköz, több böngeszöt, több szallitasi orszagot stb. probalva, . Bastya elvtars szavaival: "nem értem" - vajon mi a megfejtés ?)

köszönöm
Üdv.!

Egyetlen terméket látok:
Patriot Micro SD 128GB LX Series C10 V10 A1 90MB /s tarjeta memoria flash ct ES
Approx.
314,421.52 HUF Free Shipping
Újratervezés

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »

ujra megkérem a társaságot, hogy nézzen már ide be:

https://www.ebay.com/str/courtesytrading

es hogy a fenti elado store-jában tudna-e vasarolni, latja-e a termekeket, lat-e USB pendrive-okat ?

(en tovabbra sem, több felhasznalonev, több eszköz, több böngeszöt, több szallitasi orszagot stb. probalva, . Bastya elvtars szavaival: "nem értem" - vajon mi a megfejtés ?)

köszönöm

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

avl2 írta:
2020.08.02., vas. 10:04


igen.

skype.PNG

es ott a probaképen mutatja ? latszik - valami visszajelzö LED-en, hasonlon -, hogy aktivalja a kamerat ?

mondjuk az audiobeallitasoknal nekem is minden o.k. volt, aztan megis kidobott a skype, hogy "nincs hangszoro" meg ilyen fals üzenetekkel, ezert teszteltem sokszor, es - fogalmam sincs miert - sok alkalom utan segitett; ..persze ez nem jelenti azt, hogy videonal is, masik esetben is segit
Igen, egyből világít a led ha a kameratesztet csinálom, tehát nem hardware-es a probléma.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »

tonee73 írta:
2020.08.02., vas. 09:33
avl2 írta:
2020.08.02., vas. 09:17

nekem ceges gepen audio-val volt problemam: mindig csak headset-tel kivanta. aztan elkezdtem az etras->audiogeräteinstellungen (gondolom audio settings vagy hasonlo angolban) -nel felhivogatni magam (eleinte 4-5-ször, aztan telekonok elött 2-szer, összesen biztos 20 felett kellett), es jo lett, mar siman megy a beepitett mikrofonnal+hangszorokkal

ezert en megprobalnam: extras -> videogeräteeinstellungen alatt, amit lehet csürni; ...hátha
Sorryból vagyok, de nem sprechenelek dajcsul.Szóval ez a "videogeräteeinstellungen" az a videobeállítások akar lenni? Azon már túl vagyok, ott minden stimmel.
igen.
skype.PNG
skype.PNG (268.63 KiB) Megtekintve 1573 alkalommal
es ott a probaképen mutatja ? latszik - valami visszajelzö LED-en, hasonlon -, hogy aktivalja a kamerat ?

mondjuk az audiobeallitasoknal nekem is minden o.k. volt, aztan megis kidobott a skype, hogy "nincs hangszoro" meg ilyen fals üzenetekkel, ezert teszteltem sokszor, es - fogalmam sincs miert - sok alkalom utan segitett; ..persze ez nem jelenti azt, hogy videonal is, masik esetben is segit

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

avl2 írta:
2020.08.02., vas. 09:17

nekem ceges gepen audio-val volt problemam: mindig csak headset-tel kivanta. aztan elkezdtem az etras->audiogeräteinstellungen (gondolom audio settings vagy hasonlo angolban) -nel felhivogatni magam (eleinte 4-5-ször, aztan telekonok elött 2-szer, összesen biztos 20 felett kellett), es jo lett, mar siman megy a beepitett mikrofonnal+hangszorokkal

ezert en megprobalnam: extras -> videogeräteeinstellungen alatt, amit lehet csürni; ...hátha
Sorryból vagyok, de nem sprechenelek dajcsul.Szóval ez a "videogeräteeinstellungen" az a videobeállítások akar lenni? Azon már túl vagyok, ott minden stimmel.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »

tonee73 írta:
2020.08.02., vas. 08:59
Sziasztok
Hátha még valaki beleütközött ebbe:
A 3 gépünk közül egyen van WIN10 Home, amire ugye májusban megjött a 2004 verziófrissítés (Lenovo E50-80).Azóta nincs kép a Skype hívások során.A Skype-ot is lefrissítettem a legutolsóra, de ez sem segített.A kamera egyébként biztosan jó, mert Messenger videohívásoknál működik, a beállítások is jók, mindenhol engedélyezve van aminek kell.Ahogy az MS support oldalt olvasom többeknek van ilyen nyűgje, de mogoldást nem találtam rá-hátha valaki itt tud segíteni...köszi.
nekem ceges gepen audio-val volt problemam: mindig csak headset-tel kivanta. aztan elkezdtem az etras->audiogeräteinstellungen (gondolom audio settings vagy hasonlo angolban) -nel felhivogatni magam (eleinte 4-5-ször, aztan telekonok elött 2-szer, összesen biztos 20 felett kellett), es jo lett, mar siman megy a beepitett mikrofonnal+hangszorokkal

ezert en megprobalnam: extras -> videogeräteeinstellungen alatt, amit lehet csürni; ...hátha

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Sziasztok
Hátha még valaki beleütközött ebbe:
A 3 gépünk közül egyen van WIN10 Home, amire ugye májusban megjött a 2004 verziófrissítés (Lenovo E50-80).Azóta nincs kép a Skype hívások során.A Skype-ot is lefrissítettem a legutolsóra, de ez sem segített.A kamera egyébként biztosan jó, mert Messenger videohívásoknál működik, a beállítások is jók, mindenhol engedélyezve van aminek kell.Ahogy az MS support oldalt olvasom többeknek van ilyen nyűgje, de mogoldást nem találtam rá-hátha valaki itt tud segíteni...köszi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Hát ez érdekes basszus... Tényleg nincs meg a menü :-)
Nem tudom, számít-e (szerintem nem) , de Ausztriából nézegetem normál esetben, most meg éppen Horvátországból.
A szállítási cím meg Ausztria.
A jövő héten Magyarországon leszünk, akkor meg tudom nézni onnan is ;-)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »

robi20064 írta:
2020.07.31., pén. 14:03
Mas bongeszobol es/vagy eszkozrol pl telefon probaltad mar? Csak hogy kiszurd a lehetseges IP es bongeszo problemakat.
köszi.
igen: ugyanazon - ceges - laptopon Chrome-on, Explorer-en es most Edge-en, illetve - ceges iphone SE-n

Neked is siman lathato a sok cucca ? (korabban nekem is ugy volt; az egyetlen amire most gondolni tudok: Nemeto.-ba nem szallit, es ebay-en még ugy vagyok, de kezzel atallitottam, csak tart egy darabig, mig aktiv hatasa lesz)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »

persze ebay keresesen belül a szüröket is megneztem, nincs semmi aktivalva.

mas is siman latja (Mo.-on, itteni IP cimmel stb.) ugy mint Vasti forumtars ?

most telefonon is probaltam, ott 1 item-et mutat töle.

nevere klikkelve "all item" utan zarojelben többet mutat (egyik cuccon 601-et, masikon 1700valamennyit), de ha azokra klikkelek, akkor megint csak 1 "nyomorult" dolgot mutat:
court2.PNG
court2.PNG (607.9 KiB) Megtekintve 1516 alkalommal

court3.PNG
court3.PNG (604.36 KiB) Megtekintve 1516 alkalommal

neztem ugyis, hogy ebay-röl ki voltam jelentkezve. neztem bejelentkezve, de atallitva, hogy Mo.-ra küldje (Nemetorszag volt beallitva elözö dolgaim miatt)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Vasti írta:
2020.07.31., pén. 11:05
avl2 írta:
2020.07.31., pén. 07:44
hogyan tudod a "webaruhazat" böngeszni ? ..bocs hogy szajbaragosan kerem, de nekem jelenleg nem tiszta/nem megy
Nálam meg úgy néz ki az oldal, amit belinkeltem, mint a mellékelt képen látszik... (Linux Mint és Firefox) Baloldalon a kategóriák, választom pl. a micro SD kártyákat, rendezem ár szerint, és lapozgatok. Túl sokáig nem tart, a mindenféle trükkös keresésekről már leszoktam ;-)

Olyan, mintha nálad nagyon nagyítva lenne az oldal! Bal oldalon ott a menü teteje, lefelé görgetve nem jönnek elő a kategóriák? Vagy kicsinyíteni kellene valamennyire: CTRL és - gomb, vagy a Nézet menüben.

Sokszor van úgy az eBay-en (de az Alin is) , hogy azt írom be, ami a termék nevénél látható, de valahogy nagyon nem akarja megtalálni. Úgyhogy én inkább lapozok: lehet, hogy eltart 10-20 percig, de nem egyszer így találtam meg azt jó áron, amit a termék akármijére keresve nem!

Üdv: Vasti
nagyon erdekes. kivancsi vagyok a megoldasra. amatör vagyok (persze felhasznalokent 20+ eve windows-zal is), de nem ennyire hogy nem nezek a lap aljara vagy ilyesmi. :D

itt egy teljes kepernyömagassagi kepem:
court.PNG
court.PNG (149.63 KiB) Megtekintve 1532 alkalommal
tenyleg nem ertem, miert nem mutat nekem semmit

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »

avl2 írta:
2020.07.31., pén. 07:44
hogyan tudod a "webaruhazat" böngeszni ? ..bocs hogy szajbaragosan kerem, de nekem jelenleg nem tiszta/nem megy
Nálam meg úgy néz ki az oldal, amit belinkeltem, mint a mellékelt képen látszik... (Linux Mint és Firefox) Baloldalon a kategóriák, választom pl. a micro SD kártyákat, rendezem ár szerint, és lapozgatok. Túl sokáig nem tart, a mindenféle trükkös keresésekről már leszoktam ;-)

Olyan, mintha nálad nagyon nagyítva lenne az oldal! Bal oldalon ott a menü teteje, lefelé görgetve nem jönnek elő a kategóriák? Vagy kicsinyíteni kellene valamennyire: CTRL és - gomb, vagy a Nézet menüben.

Sokszor van úgy az eBay-en (de az Alin is) , hogy azt írom be, ami a termék nevénél látható, de valahogy nagyon nem akarja megtalálni. Úgyhogy én inkább lapozok: lehet, hogy eltart 10-20 percig, de nem egyszer így találtam meg azt jó áron, amit a termék akármijére keresve nem!

Üdv: Vasti
Csatolmányok
Képernyőkép 2020-07-31 11-01-43.png
Képernyőkép 2020-07-31 11-01-43.png (144.81 KiB) Megtekintve 1545 alkalommal

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Vasti írta:
2020.07.30., csüt. 19:59
...
Ja, én a linkelt "webáruházat" szoktam böngészni, nem ilyen trükkös kereséseket indítani ;-)
...

Pl.: https://www.ebay.com/itm/Kingston-USB-3 ... 4240667048
...
köszi, a fenti link müködik is.

aztan ha ott raklikkelek a "See other items" -re, akkor semmi sem jelenik meg, ha a "Visit store"-ra, akkor sem.
tenyleg nem értem, nehany honapja evvel semmi gondom nem volt, illetve ebay.de-n szoktam keresgetni, nezegetni, ott sincs ilyennel gond, ha ott "Andere Artikel ansehen"-re klikkelek (más eladóknál), akkor hozza rendesen/szokasosan a többi portekajat (chrome-ban, explorer-ben probaltam)

hogyan tudod a "webaruhazat" böngeszni ? ..bocs hogy szajbaragosan kerem, de nekem jelenleg nem tiszta/nem megy

https://www.ebay.com/str/courtesytrading erre ilyen a kep nalam:
court.PNG
court.PNG (80.02 KiB) Megtekintve 1591 alkalommal

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »

avl2 írta:
2020.07.30., csüt. 17:18
Én sem ertem, de nekem tenyleg ezt mutatja (eddig ment rendesen ebay a ceges gepen).
Most 2 olyan szora keresve kép, ami csak elöfordul a kinalatban (mas szora is probaltam, valmi lehet, de nem tudom mi.
Ja, én a linkelt "webáruházat" szoktam böngészni, nem ilyen trükkös kereséseket indítani ;-)
avl2 írta:
2020.07.30., csüt. 17:18
Küldenel egy linket, ahol 128GB-os Kingston pendrive-ra kerestel nála ?
Pl.: https://www.ebay.com/itm/Kingston-USB-3 ... 4240667048

Nekem amúgy ilyen Sandisk van sok éve, bírja: https://www.ebay.com/itm/SanDisk-USB-12 ... 1714106329
avl2 írta:
2020.07.30., csüt. 17:18
illetve: milyen markabol vennel ? nem lenne öröm, ha tönkremenne - en tudok par tönkrement darabrol mar, nem töle, nem Kingston - , de terv szerint csak olyan megy ra, ami mashol mar megvan; SB Touch zenetarolasra hasznalnam
A fene tudja... A műszaki cikkekhez kell sok-sok szerencse is ;-)
Nekem van Kingston és Sandisk stick is, van, amelyik gép csak a Kingston-ról akar bootolni (pl. Win10 telepítő)
Memóriakártyából én Samsung-ot vennék, SanDisk több is művelt már furcsaságokat telefonban, persze simán lehet telefon hiba is.

Üdv: Vasti

Avatar
parasound2
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 993
Csatlakozott: 2009.10.16., pén. 15:49
Értékelés: 51
Tartózkodási hely: Budapest XIX.

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: parasound2 »

robi20064 írta:
2020.07.29., szer. 18:41
A kartyakat hivatalos helyrol vetted vagy ebay/ali barmi hasonlo?
szia.gif A Samsund 128Gb micro sd-t itt vettem nem is olcsón https://hardverapro.hu/apro/samsung_evo ... _1-50.html
A 256Gb kártyákat meg a ALIEXPRESS oldalán, sajnos ebből van kettő is.

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: fenyő »

Nem tudom mit nyernék vele, ha a kábelmodememet kicseréltetném IPV6-osra. Telekomos vagyok.
Van valaki, aki már átállt? Eddig ezzel nem foglalkoztam. Érdemes?
leborulok.gif

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Vasti írta:
2020.07.30., csüt. 14:17
avl2 írta:
2020.07.30., csüt. 08:19
de a multkori es mostani linkedröl indulva is: nulla cuccot árusít éppen
????
Bármelyik pl. microSD kártyára kattintok, van belőle.
SSD-ket néztem, abból is...
Legutóbb úgy 1-1,5 hónapja rendeltem a gyerekek telefonjába 128GB-os Samsung kártyákat, volt, és hamar meg is jött.
Nem tudom, mint nézel, de eddig még akármit akartam venni tőle, sikerült is, mert volt neki ;-)

Üdv: Vasti
Én sem ertem, de nekem tenyleg ezt mutatja (eddig ment rendesen ebay a ceges gepen).
Most 2 olyan szora keresve kép, ami csak elöfordul a kinalatban (mas szora is probaltam, valmi lehet, de nem tudom mi.
nincs.PNG
nincs.PNG (178.39 KiB) Megtekintve 1703 alkalommal
Küldenel egy linket, ahol 128GB-os Kingston pendrive-ra kerestel nála ?

illetve: milyen markabol vennel ? nem lenne öröm, ha tönkremenne - en tudok par tönkrement darabrol mar, nem töle, nem Kingston - , de terv szerint csak olyan megy ra, ami mashol mar megvan; SB Touch zenetarolasra hasznalnam

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »

avl2 írta:
2020.07.30., csüt. 08:19
de a multkori es mostani linkedröl indulva is: nulla cuccot árusít éppen
????
Bármelyik pl. microSD kártyára kattintok, van belőle.
SSD-ket néztem, abból is...
Legutóbb úgy 1-1,5 hónapja rendeltem a gyerekek telefonjába 128GB-os Samsung kártyákat, volt, és hamar meg is jött.
Nem tudom, mint nézel, de eddig még akármit akartam venni tőle, sikerült is, mert volt neki ;-)

Üdv: Vasti

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”