Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

zoli73 írta:
2022.10.21., pén. 21:32
[egy szabadon választott routert, a szolgáltató által adott helyett?
Helyette vélhetőleg nem, de utána kötve igen.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

ZolaBA írta:
2022.10.21., pén. 20:21
zoli73 írta:
2022.10.21., pén. 18:50
mi sok mindent nem tehetünk. Vagy mégis?
Vehetsz egy saját routert, amivel a wifi sokkal jobb lesz. Hogy milyen márka és fajta routert arról sok fórum szól. Asus, tplink, xiaomi, stb. olcsóbbak 16-18 ezer körül, jobbak 26 felett, határ a csillagos ég. Viszont, ha nagy a lakás/ház akkor nem érdemes egy mondjuk 50 ezreset venni, hogy az majd tuti jó, mert a wifi jel erőssége szabványban korlátolt, lehet rajta 100 antenna akkor is a rádiófrekvencia teljesítmény maximum szabályzott, ezért az egy 50 ezres helyett a két 25 ezres szinte mindig jobb megoldás (pláne ha a kettő között kábel van).
Tehát akkor én nyugodtan, minden bonyodalom nélkül vehetek, és használhatok egy szabadon választott routert, a szolgáltató által adott helyett? Ez nem ütközik semmi akadályba? Teszem azt a szolgáltató levédi valami kóddal, hogy ne "buzerálják", vagy nem minősül szerződés szegésnek?
Annyira nem nagy a ház, 93m², a router kb. a közepén a nappaliban van. A legtávolabbi helyiség a hálószobánk, hát ott már elég szenvedős. De pl. a fiam szobájában az Xbox úgy 4m-re van a routertől, Ő nem panaszkodik, bár ha játékot tölt le, azt kín szenvedes kivárni.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

zoli73 írta:
2022.10.21., pén. 18:50
mi sok mindent nem tehetünk. Vagy mégis?
Vehetsz egy saját routert, amivel a wifi sokkal jobb lesz. Hogy milyen márka és fajta routert arról sok fórum szól. Asus, tplink, xiaomi, stb. olcsóbbak 16-18 ezer körül, jobbak 26 felett, határ a csillagos ég. Viszont, ha nagy a lakás/ház akkor nem érdemes egy mondjuk 50 ezreset venni, hogy az majd tuti jó, mert a wifi jel erőssége szabványban korlátolt, lehet rajta 100 antenna akkor is a rádiófrekvencia teljesítmény maximum szabályzott, ezért az egy 50 ezres helyett a két 25 ezres szinte mindig jobb megoldás (pláne ha a kettő között kábel van).
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

fenyő írta:
2022.10.21., pén. 13:01
zoli73 írta:
2022.10.20., csüt. 22:31
"az ilyen jellegű problémákat az elekromos hálózat feszültség kilengései, illetve a nagyon rövid idejű(<1sec) áram kimaradások okozzák, ezt a készülékek nem, vagy csak nehezen tolerálják. Ezen rendellenességek jelentkezése esetén, a készülék hálózati dugóját húzzuk ki néhány másodpercre, majd dugjuk vissza".
Nekem ez vált be:
Kstar Micropower 600 LED szünetmentes tápegység. (Aquában 12.700,- volt)

2 éve hozzá se kellet nyúlni, tök csendes. Esetleges rövid áramkimaradás esetén nincs bosszúság. Én a Synology NAS-hoz vettem, de rá van kötve a router is.
Köszönöm az ajálást, azt gondoltam, az ilyen szünet mentes tápok ennél húzósabb árban vannak, ennyit símán megér a kényelem, biztosnság.
Ezek a rövid áram kimaradásokra való hivatkozás a szolgáltató részéről nekem picit sántít.
1. Azért, mert ez a két készüléken kívül, számtalan más elekronikai eszköz van a háztartásunkban, de ilyen lefagyásos bénázásokat, semmi más nem produkál, semmire nincs hatással.
2. Mikor ide költöztünk(3 éve) bizony voltak problémák az áram szolgáltatással. Ezek a pillanatnyi kimaradások szinte minden naposak voltak, sőt, komolyabb, sokszor több órás áramszünetek sem voltak ritkák. Viszont nem egész 1 éve a szolgáltató(E-ON) végzett egy hálózat fejlesztést(így fogalmaztak) a környékünkön. Ami abból állt, hogy telepítettek egy új transzformátort a közelben, és a Mi utcánkat is átkötötték rá. Az óta semmiféle áramkimaradás nem történt. A feleségem itthon dolgozik, észre vette volna, ha igen. Ennek az új trafónak van egy olyan pozitív hozadéka is, hogy a korábban általam mért, a 3 fázis közötti feszültség különbség, egy csapásra eltünt.
Ennek ellenére a router, és a set top box továbbra is "bénázik". Én konkrétan e két készüléket tartom a gyenge láncszemnek, de mivel a szolgáltató tulajdonát képezik, így kénytelenek vagyunk velük együtt élni.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2022.10.20., csüt. 22:43
zoli73 írta:
2022.10.20., csüt. 22:31
Szép estét mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Adott a kábeltéve/internet szolgáltatótól származó modem(?), rooter(?). Igazából nem is tudom mi a pontos meghatározása. Ebbe jön bele a jel a szolgáltatótól optikai kábelen, majd innen kapja a jelet a tv set top box, ill. az internet csatlakozást az asztali pc, és a fiam Xbox-ja, ezek mind kábelen. Továbbá ez a készülék biztosítja a Wi-fi jelet is a házon belül, ill. egy bizonyos határig kívül is.
Ez a sebesség tulajdonképpen mindenre is elég.
Viszont, ha egyszerre lóg rajta több eszköz, a gyerek épp filmet tölt le, más meg netezne közben, stb., akkor lehet az adott pár percben lassabb.
A legjobb megoldás, hogy a szolgáltatói routert "egyenesbe" kell kötni, és venni egy jobb vasat mellé, ami ellátja a routert funkciót. Nálam is így van, egy 25e Ft-os Asus látja el ezt a feladatot. A wifi sebesség így egy légtérben a routerrel 500Mbps körül van.
Viszont 2 fallal odébb bármit is csinálsz, gyengül a jel. Lehet konnektorba dugható wifi jel erősítőt használni, ami az adott jelet sugározza tovább. Azt oda érdemes tenni, ahol még azért ó a jel, mondjuk a szomszéd szobába. És akkor 2 fallal odébb jobb lesz a sebesség. De csodák sajna nincsenek, a legjobb, ha kábellel viszed a jelet, és ott helyben van másik wifi szóró vas. De simán lehet, hogy elég lesz a konvektoros cucc is.

Ki a szolgáltató? Tcom, vagy Upc/Voda? Legjobb megoldás szerintem Digire váltani, ha van rá mód. Akkor kőkorszaki sem top box, vagy a TV-be való kártya sem kell.
Igen, sajnos ez az "egyszerre lógunk a Wi-fi-n", nálunk sűrűn előfordul. Jelen pillanatban a párom az asztali gépnél ül(ez nem Wi-fi), a fiam nyomja az Xbox-ot, én tabletről fórumozok. Ez utóbbi kettő már Wi-fi. Kb. 3m-re a routertől mondanám, hogy rendben van a sebesség, de például képek nagyon lassan, alig-alig, vagy egyáltalán nem töltödnek be. Mobilnet/telefon ilyen nincs, ott minden ugrik. Tehát így már elég nyögve nyelős.
Az 500 Mbps már elég rendes lehet, a 65 Mbps- hez képest, de ez az "egyenesbe kell kötni, és venni egy jobb vasat mellé", én nem igazán tudom mit kell jelentsen. Ami nálunk üzemel, azt a szolgáltató hozta, összekötötte, beüzemelte, de hogy ezt hogy lehet megkerülni, feljavítani(lehet egyáltalán?), nem tudom. Csak használom, de hogy hogyan működik nem tudom. Ez olyan, mint Donald Suderland a Kelly Hősei-ben, "Én csak vezetem, de hogy mitől megy azt nem tudom!" :D Informatikai analfabéta vagyon, az ismereteim csak nagyon alap dolgokra korlátozódnak. Szét sem merném bontani.
Nem a fővárosban lakunk, nálunk nem nagyon lehet válogatni a szolgáltatókból, annak kell örülni ami van.
Mikor ideköltöztünk 3 éve, csak egy szolgáltató volt, egy helyi vállalkozás, "Arany antenna bt." néven fut, az Ő szolgáltatását vettük, és vesszük igénybe jelenleg is. Múlt év nyarán a Tcom is kiépitette a hálózatát a falunkban, de ahogy halljuk ismerősöktől, akik nagy reményekkel átszerződtek az új szolgáltatóhoz, hogy semmivel sem jobb, mint az Arany antenna, de legalább drágább.
Ahogy írtam is, a szolgáltatás maga rendben van, a Tv adás kép, és hangminősége szuper, nincs kimaradás, akadozás, stb. A vezetékes internet, ami az asztali pc-re megy, kiváló, nem is kell jobb. Viszont a set top box, és a Wi-fi jelet adó eszköz kritikán aluli, olcsó vacak. De mivel ezek a szolgáltató tulajdona, és ezekkel oldja meg a szolgáltatást, mi sok mindent nem tehetünk. Vagy mégis?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

avl2 írta:
2022.10.21., pén. 08:10

kb. 2.5 honapja, közben szamtalan sima frissitesi probalkozas utan, egyszercsak azt irta, hogy "naprakész"
azóta is "naprakesz", az aktualis frissiteseket fel"veszi"; es eddig sosem volt vele müködesben erzekelt gond

EaseUs Todo Backup 2022-t hasznalok egyebkent (bar nincs semmi fontos ami csak azon a gepen lenne), de nem gondolom, hogy az segitett volna
Ha azt hiszed, azt sem tudom, miről van szó, tévedsz. :D Őszintén örülök, hogy ennyi idő eltelt, de megoldódott.
Számomra ez azt mutatja, mára a win egy vitális oprendszer lett. Esetleg belenézhetnél a Windows\Logs\DISM\
dism.log fájlba, hátha ráakadsz valamire.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: fenyő »

zoli73 írta:
2022.10.20., csüt. 22:31
"az ilyen jellegű problémákat az elekromos hálózat feszültség kilengései, illetve a nagyon rövid idejű(<1sec) áram kimaradások okozzák, ezt a készülékek nem, vagy csak nehezen tolerálják. Ezen rendellenességek jelentkezése esetén, a készülék hálózati dugóját húzzuk ki néhány másodpercre, majd dugjuk vissza".
Nekem ez vált be:
Kstar Micropower 600 LED szünetmentes tápegység. (Aquában 12.700,- volt)

2 éve hozzá se kellet nyúlni, tök csendes. Esetleges rövid áramkimaradás esetén nincs bosszúság. Én a Synology NAS-hoz vettem, de rá van kötve a router is.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »

La_Valse írta:
2022.06.12., vas. 19:10
avl2 írta:
2022.05.20., pén. 19:51
lehet a fenti parancsorban valamit rosszul csinaltam ?
javaslat ?
Te aztán jól belenyúltál. ...
kb. 2.5 honapja, közben szamtalan sima frissitesi probalkozas utan, egyszercsak azt irta, hogy "naprakész"
azóta is "naprakesz", az aktualis frissiteseket fel"veszi"; es eddig sosem volt vele müködesben erzekelt gond

EaseUs Todo Backup 2022-t hasznalok egyebkent (bar nincs semmi fontos ami csak azon a gepen lenne), de nem gondolom, hogy az segitett volna

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
2022.10.20., csüt. 22:31
Szép estét mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Adott a kábeltéve/internet szolgáltatótól származó modem(?), rooter(?). Igazából nem is tudom mi a pontos meghatározása. Ebbe jön bele a jel a szolgáltatótól optikai kábelen, majd innen kapja a jelet a tv set top box, ill. az internet csatlakozást az asztali pc, és a fiam Xbox-ja, ezek mind kábelen. Továbbá ez a készülék biztosítja a Wi-fi jelet is a házon belül, ill. egy bizonyos határig kívül is.
Ez a sebesség tulajdonképpen mindenre is elég.
Viszont, ha egyszerre lóg rajta több eszköz, a gyerek épp filmet tölt le, más meg netezne közben, stb., akkor lehet az adott pár percben lassabb.
A legjobb megoldás, hogy a szolgáltatói routert "egyenesbe" kell kötni, és venni egy jobb vasat mellé, ami ellátja a routert funkciót. Nálam is így van, egy 25e Ft-os Asus látja el ezt a feladatot. A wifi sebesség így egy légtérben a routerrel 500Mbps körül van.
Viszont 2 fallal odébb bármit is csinálsz, gyengül a jel. Lehet konnektorba dugható wifi jel erősítőt használni, ami az adott jelet sugározza tovább. Azt oda érdemes tenni, ahol még azért ó a jel, mondjuk a szomszéd szobába. És akkor 2 fallal odébb jobb lesz a sebesség. De csodák sajna nincsenek, a legjobb, ha kábellel viszed a jelet, és ott helyben van másik wifi szóró vas. De simán lehet, hogy elég lesz a konvektoros cucc is.

Ki a szolgáltató? Tcom, vagy Upc/Voda? Legjobb megoldás szerintem Digire váltani, ha van rá mód. Akkor kőkorszaki sem top box, vagy a TV-be való kártya sem kell.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép estét mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Adott a kábeltéve/internet szolgáltatótól származó modem(?), rooter(?). Igazából nem is tudom mi a pontos meghatározása. Ebbe jön bele a jel a szolgáltatótól optikai kábelen, majd innen kapja a jelet a tv set top box, ill. az internet csatlakozást az asztali pc, és a fiam Xbox-ja, ezek mind kábelen. Továbbá ez a készülék biztosítja a Wi-fi jelet is a házon belül, ill. egy bizonyos határig kívül is.
Nos, ezzel a Wi-fi "szolgáltatással" van problémánk. A jelerősség, ahogy távolodok a készüléktől, rohamosan csökken, légvonalban kb. 6 méterre, és 2 fallal köztünk, már szinte használhatatlan.
Ezen lehet valamivel "erősíteni", vagy egy ilyen készülék ennyit tud, és elégedjek meg vele?
A másik, és bosszantóbb probléma, a csiga lassúság, függetlenűl attól, hogy hol tertózkodom. A tabletem legörgető menüjében ellenőrizve 65 mbit/s sebességet ír. Hogy ez most sok, kevés, vagy átlagos érték nem tudom, de érzetre baromi lassú. Legalábbis a mobil internethez, és az asztali pc vezetékes sebességéhez képest siralmas. Meghibásodás nem történt, kezdettől fogva ilyen, de mostanra van fogyóban a türelmünk. A szolgáltatónak ugyanezt jelezve elmondták, hogy Ők ezt az egy típusú készüléket használják, nincs mód masik(modernebb? erősebb?) készülék beszerelésére. Magyarúl eszi, nem eszi, nem kap mást.
Kérdésem, ez a 65 mbit/s mennyire elégséges ma? Lehetne ezen javítani?
Felteszem a szolgáltató költséghatékonységból egy olcsó készülékkel oldja meg a szolgáltatást, és ez ennyire képes.
Hozzáteszem a stabilitásával is akadnak gondok, és ez sajnos a set top box-ra is igaz. Hajlamosak lefagyni, olyankor nincs Wi-fi jel, illetve a set top box nem reagál a távkapcsoló parancsaira.
Ezt is elpanaszolván a szolgáltatónak azt mondták, "az ilyen jellegű problémákat az elekromos hálózat feszültség kilengései, illetve a nagyon rövid idejű(<1sec) áram kimaradások okozzák, ezt a készülékek nem, vagy csak nehezen tolerálják. Ezen rendellenességek jelentkezése esetén, a készülék hálózati dugóját húzzuk ki néhány másodpercre, majd dugjuk vissza".
Ez érdekes módon tényleg segít mindkét készülék(set top box, rooter) esetében, de nem végleges megoldás. Hosszabb-rövidebb időn belül újra jeletkeznek. Amit megfigyeltem, a meleg(nyáron) fokozza a lefagyási hajlamot. Magával a szolgáltatással(bajövő jel) nincs probléma, nincs kimaradás, akadozás, kép, vagy hanghiba. Az üzemzavarokat a szolgáltató által biztosított(szerintem nagyon olcsó, ultra gagyi) készülékek okozzák. Együtt lehet velük élni, de valahogy jó volna javítani a helyzeten.
Én ezen "önerőből" tudok javítani? Vagy törődjek bele, hogy ez van?
Koöszönöm az esetleges segítséget, ötleteket!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Autó fedélzeti videóját rakom össze egy 720-as videóba 1440-ről 2x gyorsítva. Így is 2 óra 40 perc lett :D
Premiere render - tapogatom a gép tetejét, mehet belül a matekóra rendesen - 51 fok
Noctua 15 szimpla ventivel
Csatolmányok
IMG_20220818_212001.jpg
IMG_20220818_212001.jpg (273.91 KiB) Megtekintve 2343 alkalommal
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
rukh
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 12:24
Értékelés: 50
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: rukh »

Szerintem nem vészes, kb. 300 MB-t foglal az SSD-n és a pendrive-on is, ez a mai eszközöknél gyakorlatilag elhanyagolható.

Üdv mindenkinek,
Rukh

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

rukh írta:
2022.06.14., kedd 10:41
Jelenleg az Ashampoo Backup 2021-et használom. Pendrive-on a bootolható program, a mentések pedig nem a rendszert és a progikat tartalmazó SSD-n, hanem egy tárolásra használt belső merevlemezen.
Köszönöm.
Nem ismertem az alkalmazást, utánanéztem, ijesztő számomra a mérete. Viszont most nagyon barátságos
áron elérhető.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
rukh
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 12:24
Értékelés: 50
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: rukh »

Jelenleg az Ashampoo Backup 2021-et használom. Pendrive-on a bootolható program, a mentések pedig nem a rendszert és a progikat tartalmazó SSD-n, hanem egy tárolásra használt belső merevlemezen.

Üdv mindenkinek,
Rukh

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

rukh írta:
2022.06.14., kedd 08:52
Én is végig próbáltam minden, amit leírtál, de csak egy régebbi rendszermentés újratelepítése hozott megoldást. Ezért ha oprendszert telepítek, rögtön csinálok egy mentést, majd az általam használt programok telepítése után újra egyet - így mindig van lehetőségem visszatérni valamelyikhez.
Ez egy nagyon bölcs hozzáállás. Sok időt takarít meg így az ember. Mivel csinálod a mentést?
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
rukh
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 12:24
Értékelés: 50
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: rukh »

Én is végig próbáltam minden, amit leírtál, de csak egy régebbi rendszermentés újratelepítése hozott megoldást. Ezért ha oprendszert telepítek, rögtön csinálok egy mentést, majd az általam használt programok telepítése után újra egyet - így mindig van lehetőségem visszatérni valamelyikhez.

Üdv mindenkinek,
Rukh

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »

La_Valse írta:
2022.06.12., vas. 19:10
avl2 írta:
2022.05.20., pén. 19:51
lehet a fenti parancsorban valamit rosszul csinaltam ?
javaslat ?
Te aztán jól belenyúltál. Nem szabad mindjárt a legrosszabbra gondolni. Ha nem megy egy frissítés, majd
megy egy óra múlva. Ha akkor sem, érdemes gyanakodni, és rákeresni a neten az adott számúra. A szóban
forgó elég szerencsétlen csillagzat alatt születet. Sok embernek okozott fejtörést.
De hogy konkrétumot is mondjak, az install.wim fájl nálad a C: gyökerében foglal helyet, tehát nem kell
a Sources mappa az elérési útba. Egyébként is a hibaüzenetben a Source opcióról van szó. Magad kerested
meg a megfelelő indexet (5), tehát ezt illene használni. A DISM elég háklis, csak fix partícióra tud
felcsatolni, hordozhatóra nem. Kínai programozók csináltak hozzá grafikus felületet, DISM++, és magyarul
is tudna, ha javították volna a hu.xml hibáját. Egy ideje már csak ezzel barkácsolok.
köszi, a napokban majd megnezem

ez a firssites illetve azota talan 2-3 különbözöt ir ki, hogy azota sem mentek fel; nem 1 óra múlva nem, hanem hetek alatt sem

nem gondolok a legrosszabbra, illetve fogalmam sincs, mire érdemes gondolni, mennyire kell egy ilyen "nehany frissites " nincs a gepen, ilyenben nem up to date esettöl izgulni, tartani ?
egyik véglet: nagy pánik, jaj mi lesz, izibe uj windows telepites (...nyilvan nem :)
másik véglet: mindegy, a müködésben eszre nem veszünk semmit (lanyom sulihoz hasznalt gepe), virusvédelem a gep szerint up to date;
...egyelöre a második felé hajlok, mert a korábbi frissitesi próbák nem jártak sikerrel; nincs is más opcióm

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

avl2 írta:
2022.05.20., pén. 19:51
lehet a fenti parancsorban valamit rosszul csinaltam ?
javaslat ?
Te aztán jól belenyúltál. Nem szabad mindjárt a legrosszabbra gondolni. Ha nem megy egy frissítés, majd
megy egy óra múlva. Ha akkor sem, érdemes gyanakodni, és rákeresni a neten az adott számúra. A szóban
forgó elég szerencsétlen csillagzat alatt születet. Sok embernek okozott fejtörést.
De hogy konkrétumot is mondjak, az install.wim fájl nálad a C: gyökerében foglal helyet, tehát nem kell
a Sources mappa az elérési útba. Egyébként is a hibaüzenetben a Source opcióról van szó. Magad kerested
meg a megfelelő indexet (5), tehát ezt illene használni. A DISM elég háklis, csak fix partícióra tud
felcsatolni, hordozhatóra nem. Kínai programozók csináltak hozzá grafikus felületet, DISM++, és magyarul
is tudna, ha javították volna a hu.xml hibáját. Egy ideje már csak ezzel barkácsolok.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Kell még egy vinyó, külön a zenének :napsut:
Csatolmányok
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (23.16 KiB) Megtekintve 2882 alkalommal
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »

avl2 írta:
2022.05.20., pén. 19:22
avl2 írta:
2022.05.20., pén. 19:06
RestoreHealth-szel tovabb probalkoztam:
...
lehet a fenti parancsorban valamit rosszul csinaltam ?

...
ugye igy adtam meg: DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /source:WIM:C:\Install.wim:1

de lehet igy kellene ? DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /source:WIM:C:\Sources\Install.wim:1

...kipróbálom evvel is, bar az elsövel siman csinal valamit, csak 62.3%-nal hosszu idöre megáll, majd folytatja es vegen hibajelzese, hogy nem tudta source file-t megtalalni
mindkettöre ugyanaz a gond:
40.PNG
40.PNG (63.27 KiB) Megtekintve 3279 alkalommal

javaslat ?

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »

avl2 írta:
2022.05.20., pén. 19:06
RestoreHealth-szel tovabb probalkoztam:
...
lehet a fenti parancsorban valamit rosszul csinaltam ?

...
ugye igy adtam meg: DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /source:WIM:C:\Install.wim:1

de lehet igy kellene ? DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /source:WIM:C:\Sources\Install.wim:1

...kipróbálom evvel is, bar az elsövel siman csinal valamit, csak 62.3%-nal hosszu idöre megáll, majd folytatja es vegen hibajelzese, hogy nem tudta source file-t megtalalni

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »

RestoreHealth-szel tovabb probalkoztam:

1) letöltöttem install.esd file-t

2) ez alapjan megkerestem, hogy szerintem index 5 vonatkozik ra, mert:
31a.PNG
31a.PNG (48.6 KiB) Megtekintve 3122 alkalommal
és

30.PNG
30.PNG (58.21 KiB) Megtekintve 3122 alkalommal
illetve
31.PNG
31.PNG (22.84 KiB) Megtekintve 3122 alkalommal
3) ez alapjan a fenti link szerinti dism /export-image /SourceImageFile:install.esd /SourceIndex:5 /DestinationImageFile:install.wim /Compress:max /CheckIntegrity paranccsal csinaltam install.wim -et

4) majd a fenti link szerint ertelmezett, aktualizalt (esetleg rosszul ???) paranccsal probaltam, de ennek is "source files could not be found" lett a vége:
33.PNG
33.PNG (33.2 KiB) Megtekintve 3122 alkalommal
lehet a fenti parancsorban valamit rosszul csinaltam ?
32.PNG
32.PNG (38.19 KiB) Megtekintve 3122 alkalommal

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »

a lentire pedig itt: https://answers.microsoft.com/en-us/win ... %26%5D.log


ez a javaslat:
try these steps:

1. Type Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup and press Enter in elevated command prompt.
2. Then you can retry running Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth command

az 1. megvan hiba nelkül:
21.PNG
21.PNG (41.24 KiB) Megtekintve 2685 alkalommal

de a RestoreHealth tovabbra is az elzö hibat jelzi:
22.PNG
22.PNG (45.09 KiB) Megtekintve 2685 alkalommal

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »

ha pedig ez alapjan haladok: https://www.bugsfighter.com/de/how-to-f ... x800f0900/

akkor a DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth -ra ez lesz:
2.PNG
2.PNG (39.46 KiB) Megtekintve 2673 alkalommal

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »

masodik kepresz jobb minösegben:
11.JPG
11.JPG (89.73 KiB) Megtekintve 2645 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”