Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Vasti írta:
2020.07.29., szer. 19:09
...
Ha olcsón biztosan nem hamis kártyákat szeretnél, és tudsz várni 1,5-2 hetet, akkor ő pl. egy megbízható eladó:

https://www.ebay.com/str/courtesytrading

Természetesen nem ismerem, nem kapok százalékot, sőt, még Kínában sem jártam soha ;-) Viszont rendeltem már tőle nagyon sok memóriakártyát és USB Stick-et, sohasem volt velük probléma, sokszor még magyar feliratok is vannak a csomagoláson....
nekem is ajanlottad mar korabban, el is mentettem, de égetö szükségem nem volt
égetö szükségem most sincs, de most gyengült az USD igy kedvezöbb lenne venni, de a multkori es mostani linkedröl indulva is: nulla cuccot árusít éppen (persze ez lehet csak pillanatnyi helyzet is, vagy esetleg Hong Kong bizonytalan helyzete miatt valtozott (remélem nem)

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

parasound2 írta:
2020.07.29., szer. 17:37
szia.gif Lehet egy kicsit félre érthető voltam. A problémám az hogy nem tudom a zenei file-t másolni micro sd kártyára. Ezt úgy próbálom, hogy a laptopomra rákapcsolom a külső merevlemezt (amiről egyébként lejátszom a zenéket) és ugyan erre a laptop sd kártya foglalatába teszem a kártyát. A másolást Total Commander-programmal végzem. Amásolás egyesével, de próbáltam nagyobb egységgel is és amikor kész a másolt file-k megnyitom és látszólag minden rendben, kiveszem a kártyát (szabályosan) és visszateszem ugyan oda már a címek igen , de a tartalom már nincs a kártyán legalábbis sem a gép sem a zenelejátszó nem látja. Ez van a 256-os de a 128-as kártyával is. Valamilyen okból nem írja jól a kártyára a file-kat. Ugyan ez van a laptopommal és ugyan ez a ASUS VIVO mini pc-vel is. Nem tudok rájönni hol a baj. A kártyák teljesen újak még soha nem voltak használva és a 256Gb HUAWEI XC1 U3 4K a 128Gb Samsung EVO PLUS XC U3. Tehát a probléma file-k másolása ezekre a kártyákra merevlemezről. Az egyik merevlemezről a másikra minden további nélkül működik a másolás.
Sajnos csatlakoznom kell a kollégákhoz, fake SD kártyákat sikerült venned. Pendrive-val már találkoztam ilyen fake verzióval többel is. Nagyobbnak hazudja magát a valóságnál. Sajnos. sad.gif
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 862
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 308
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Ez eléggé úgy néz ki, mintha hamis kártyák lennének...

Tehát 128-256GB-nak címkézett sokkal kisebbek, amiknek a firmware-je is úgy van megbuherálva, hogy elnyel akármennyi adatot, látszólag rá lehet másolni, csak amikor vissza kéne olvasni róla, akkor derül ki, hogy nincs is rakta kb. semmi :-(

Ha olcsón biztosan nem hamis kártyákat szeretnél, és tudsz várni 1,5-2 hetet, akkor ő pl. egy megbízható eladó:

https://www.ebay.com/str/courtesytrading

Természetesen nem ismerem, nem kapok százalékot, sőt, még Kínában sem jártam soha ;-) Viszont rendeltem már tőle nagyon sok memóriakártyát és USB Stick-et, sohasem volt velük probléma, sokszor még magyar feliratok is vannak a csomagoláson.
De nagyáruházak is akcióznak sokszor olyan jó áron, hogy akár ott is meg lehet venni őket...

Vannak egyébként tesztprogramok, amik leleplezik a fake SD kártyákat:

https://www.geckoandfly.com/22803/detec ... -ssd-disk/

Üdv: Vasti

ui: nem tudom, a kártyaolvasóid SDXC támogatása rendben van? Bár ha nem lenne, valószínűleg nem is látnák a kártyát, úgyhogy elve nem is tudnál rámásolni semmit...

Avatar
parasound2
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 994
Csatlakozott: 2009.10.16., pén. 15:49
Értékelés: 51
Tartózkodási hely: Budapest XIX.

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: parasound2 »

szia.gif Lehet egy kicsit félre érthető voltam. A problémám az hogy nem tudom a zenei file-t másolni micro sd kártyára. Ezt úgy próbálom, hogy a laptopomra rákapcsolom a külső merevlemezt (amiről egyébként lejátszom a zenéket) és ugyan erre a laptop sd kártya foglalatába teszem a kártyát. A másolást Total Commander-programmal végzem. Amásolás egyesével, de próbáltam nagyobb egységgel is és amikor kész a másolt file-k megnyitom és látszólag minden rendben, kiveszem a kártyát (szabályosan) és visszateszem ugyan oda már a címek igen , de a tartalom már nincs a kártyán legalábbis sem a gép sem a zenelejátszó nem látja. Ez van a 256-os de a 128-as kártyával is. Valamilyen okból nem írja jól a kártyára a file-kat. Ugyan ez van a laptopommal és ugyan ez a ASUS VIVO mini pc-vel is. Nem tudok rájönni hol a baj. A kártyák teljesen újak még soha nem voltak használva és a 256Gb HUAWEI XC1 U3 4K a 128Gb Samsung EVO PLUS XC U3. Tehát a probléma file-k másolása ezekre a kártyákra merevlemezről. Az egyik merevlemezről a másikra minden további nélkül működik a másolás.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: DSD zenei file-k másolása

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

parasound2 írta:
2020.07.27., hétf. 08:56
turho írta:
2020.07.26., vas. 21:18
A készülék nem formázza meg? 256 Gb microsd gond nélkül megy színig zenével egy Xiaomi redmi 8-asban, külső Dac-cal.... Kártya hibátlan?
:goodmorning: Helló!
Nem az a gond, hogy a lejátszó nem kezeli, ha nem nem tudom az sd kártyára másolni a file-kat. Valami nem stimmel az sd kártya formázással? A készülék lejátszik mindent amit sikerül rátenni. Valaki azt mondta, hogy a file mérettel van baj, de azt nem tudom csökkenteni. A kártyák jó és nem csak a nagy méretű kártyákkal van ez hanem a kicsikkel is pl. 32Gb mérettel is.
Tehát amit szeretnék kérdezni hogyan kell az sd kártyára másolni a dsd ( vagy flac) file-t. Mire formázzam a kártyát exFat vagy NTFS és azon túl milyen beállítások szükségesek? Előre is köszönöm a segítséget. leborulok.gif
Az exFat tök jó Neked, semmi szükság NTFS-re itt. 2 dolgot kipróbálnék, ha még nem tetted.
1. Másik eszközbe áttenni az SD kártyát és úgy másolni rá
2. Nem egyszerre másolnám az összes adatot, hanem kisebb egységenként, pl 10GB

Másolás után úgy tűnik, hogy minden oké, befejezte rendesen a másolást vagy ír valami hibát?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
parasound2
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 994
Csatlakozott: 2009.10.16., pén. 15:49
Értékelés: 51
Tartózkodási hely: Budapest XIX.

Re: DSD zenei file-k másolása

Hozzászólás Szerző: parasound2 »

turho írta:
2020.07.26., vas. 21:18
A készülék nem formázza meg? 256 Gb microsd gond nélkül megy színig zenével egy Xiaomi redmi 8-asban, külső Dac-cal.... Kártya hibátlan?
:goodmorning: Helló!
Nem az a gond, hogy a lejátszó nem kezeli, ha nem nem tudom az sd kártyára másolni a file-kat. Valami nem stimmel az sd kártya formázással? A készülék lejátszik mindent amit sikerül rátenni. Valaki azt mondta, hogy a file mérettel van baj, de azt nem tudom csökkenteni. A kártyák jó és nem csak a nagy méretű kártyákkal van ez hanem a kicsikkel is pl. 32Gb mérettel is.
Tehát amit szeretnék kérdezni hogyan kell az sd kártyára másolni a dsd ( vagy flac) file-t. Mire formázzam a kártyát exFat vagy NTFS és azon túl milyen beállítások szükségesek? Előre is köszönöm a segítséget. leborulok.gif

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12092
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: DSD zenei file-k másolása

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

parasound2 írta:
2020.07.24., pén. 18:49
szia.gif Sziasztok!
Mivel a kérdésednek volt helye, így átraktam.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: DSD zenei file-k másolása

Hozzászólás Szerző: turho »

A készülék nem formázza meg? 256 Gb microsd gond nélkül megy színig zenével egy Xiaomi redmi 8-asban, külső Dac-cal.... Kártya hibátlan?
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
parasound2
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 994
Csatlakozott: 2009.10.16., pén. 15:49
Értékelés: 51
Tartózkodási hely: Budapest XIX.

DSD zenei file-k másolása

Hozzászólás Szerző: parasound2 »

szia.gif Sziasztok!
Egy kis ( vagy nagy) segítségre lenne szükségem. Van egy xDUOO X3 II. tip. hordozható zenelejátszóm. Van kb. 3~4 száz gigányi DSD és rengeteg FLAC zeném merevlemezen. A lejátszó 256Gb-ig kezeli a micro sd kártyát. Van egy 256 Gb és egy 128Gb micro sd kártyám. Szerettem volna rátölteni agyagot, de nem tudok, pontosabban csak egy 35~40Gb mennyiséget tudok és utána az albumokat megjeleníti, de üres file-ként. A kártya exFat-ra van formázva, amit sikerül rátölteni azt rendesen lejátsza. Az üres file-ket a számítógép is ürsnek látja. Természetesen ezeket a zenéket merevlemezre vagy SSD-re minden további nélkül tudom másolni. Hogyan tudnék másolni zenéket micro sd-re?
Előre is köszönöm a segítséget. leborulok.gif

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 862
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 308
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Köszönjük a beszámolót :-)

Nem kell félni a TP-Link eszközöktől!
Nagyon sok otthoni felhasználásra való wifi-s router-t eladtunk, nagyon kevés ment tönkre, stabilan működnek. A leginkább a tápegység halála volt rájuk jellemző.
Irodákba, iskolákba TP-Link AP-ket szoktunk felrakni, azok is mentek mindig probléma nélkül. Sőt, egyszer kisebb környéket körbewifiztünk irányított antennába épített AP-k segítségével (falu, térfigyelő IP kamerák) , amikor utoljára láttam, még működtek ;-) De néha járok arra, nézem az oszlopokat, a legtöbb helyen még a TP-Link-ek vannak fent - úgy 8-9 év után!

A másik: éppen költözésben vagyunk, és a szolgáltatótól kapott FRITZ!Box helyett a saját WDR3600 routeremet használom mobilnettel, amíg ideér az adsl kapcsolatom ;-) Határozottan jobban lefedi a lakást a TP-Link, mint a kb. 200€-ba kerülő AVM.

Ja, a gyors wifi eszköz lassú LAN kapcsolattal egy érdekes dolog, de régebben pl. 300Mbit-es n-es AP-ból szinte nem is lehetett GB-es LAN portút kapni :-) Meg az otthoni routerek is: 100-as LAN és WAN, meg n-es wifi.

Van értelme: sokan csak a wifi-t használják főleg, a LAN csak az internetkapcsolathoz kell, az meg azért a legtöbb helyen 100Mbit/s alatt van. Hülyeség, de mégis így van.

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1659
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Egy kis beszámoló: Tp-Link Deco Wifi mesh rendszer. (hátha érdekel valakit)

A dolog úgy kezdődött, hogy #maradjotthon van... nálam sok homeoffice, gyereknek otthonról tanulás, párom pedig otthonról tanít (élő video stream). Szóval előjöttek wifi bajok a routerektől távolabbi szobákban.
Hálózati eszközökben mindig az Asus-t szerettem (router, nas), de veszett drága a mesh rendszerük, ezért beadtam a derekam a kínai nagytestvérnek és ez Tp-Link lett. A legolcsóbb Deco E4 -es egy logikai abszurdum, mert 1200 Mbit wifi-t ígér, de csak 100Mbit az eszköz lan csatlakozása :D - úgyhogy a rangsorban rá következő Deco M4-est dobozt néztem ki, ami már Gigabit lan-os, 3-as packban relatív megfizethető 43eFt volt. Ebből vettem kettőt, így lett 6 db Deco M4-es egységünk egy átlagos 3 szintes családi házban - ami persze rengeteg 'kidobott' pénz, de egy hájend tápkábelhez képest talán nem megbotránkoztató ;)
Amit a kütyü tud elvileg, hogy wifi mesh, azaz egy ssid-vel akadozás mentesen vált a kiszolgáló egységek között, ahogy az ember mozog a házban. Akár 32 deco egység is lehet egy rendszerben de a gyártó max 10-et ajánl. Szoftveresen lehet router közvetlenül a modem után, vagy access point. Minden egység csatlakozhat lan-on vagy wifivel is. A lan szerencsés mert 2 port van rajta így be/ki jelleggel bárhova befűzhető. A drágább modellek tudnak akár külön dedikált 5G linket a többi egységhez vagy powerline kapcsolatot is, de ezekre nekem nem volt szükségem, mert a házban van mindenhol gigabit kábel.

Első tapasztalatok... A beüzemelés és monitoring egy egész jópofa telefonos appal megy. Ha valaki tudja mit csinál akkor nevezhetjük egyszerűnek is. Az app mutatja milyen eszközök csatlakoznak és elvileg a forgalmi sebességet is jelzi (ami ténylegesen kezdetleges, mert se nem pontos se nem realtime). Jópofa funkció, hogy új egység wifire lépését jelzi, az egységeket át tudom nevezni, így követhető, hogy mi lóg a neten. Almenüben az is látszik, melyik egység melyik deco-ra csatlakozik, milyen ip-vel, ill. azt is jelzi, hogy egy deco lan-on vagy wifin csatlakozik.
Gyakorlatban a váltás az egységek között annyira nem folyamatos az emeletek között sétálva, mint a marketingből gondolnánk, de azért nem marad ki a wifi és idővel átvált a közelebbire, szóval működik. Nagyon meglepett az is, hogy az egységek ugyanazt a wifi csatornát használják, de működik és biztos van benne okosság, csak fura volt látni.

Lényegét tekintve a cucc tetszik, a kiinduló célt elértem, remek wifi van mindenhol. Pl. a 6.egységet mozgathatóra hagytam és kivittem a kertbe, wifin csatlakozott egy másikhoz és emellett rajta keresztül 80-100Mbit-es stabil wifi adott.
Majd meglátjuk még 1-2 online tanítási nap után, de eddig jó :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
mezoli
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2016.10.05., szer. 06:35
Értékelés: 0

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: mezoli »

asebestyen írta:
2020.04.07., kedd 19:57
Big írta:
2020.04.07., kedd 19:42
asebestyen írta:
2020.04.07., kedd 19:00

Sziasztok

Bocs,hogy ideírok,de egy kis segítség kellene A 400 megosztásban.Fent vannak az NMT appok,de egyszerűen képtelen vagyok beállítani a popit,hogy lássam laptopról.Évekkel ezelőtt valahogy sikerült,de azt már nem tudom,és ez egy másik készülék azóta.SMB engedélyezve van a windows-on...
Nagyon köszi előre is!


Próbáld meg bekapcsolni a Windows szolgáltatásokban az SMB1-et.

SMB1.jpg
Köszönöm Ákos, de ez már megtörtént. Ellemben most feltünt valami! A másik 2 Windows-os gépen a fotón látható módon vannak a felhasználók. A problémás gépen pedig csak Rendszergazda És Vendég felhasználó van nincs HomeUsers. gondolkodik.gif
Névtelen.jpg
Gondolom, akkor ez a gép nem az otthoni csoport része. tehát ez mondjuk sima workgroupban van, a többi meg otthoni csoportban, de igazából ennek ebben ez esetben nincs sok jelentősége szerintem. Itt az a kérdés, hogy a Popcornon lévő megosztás milyen azonosítást követel meg. Én mindenekelőtt azt nézném meg. Lehet jelszót ugyan nem kér, de valamilyen konkrét felhasználónevet igen, akár csak annyit, hogy user, anonymous, bármi...

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 862
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 308
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Big írta:
2020.04.07., kedd 20:09
[igazándiból ez volt a cél, hogy a nappaliban lévő zene videóimat, ha kedvem tartja megtudjam nézni/hallgatni a hifiszobában a családtól függetlenül.
...előbb-utóbb a legtöbb ember (család) , ahol van több számítógép, okostévé, zenelejátszó stb., eljut a NAS vásárlásig ;-)
Nem egy nagy összeg, és tényleg piszok jó dolog!

Akár még az itt 5.000 forintért árult Zyxel is, ha jól emlékszem egy táp kell hozzá (nem egy nagy összeg) meg ventilátort kel benne cserélni, kell bele egy vinyó, és máris nem az van, hogy a zenei videó az egyik gépen van, be kell kapcsolni, hogy lásd a másikról, de a harmadikat is, mert arról meg egy dokumentum kellene... ;-)

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Big írta:
2020.04.07., kedd 20:09
asebestyen írta:
2020.04.07., kedd 19:57
Big írta:
2020.04.07., kedd 19:42

Köszönöm Ákos, de ez már megtörtént. Ellemben most feltünt valami! A másik 2 Windows-os gépen a fotón látható módon vannak a felhasználók. A problémás gépen pedig csak Rendszergazda És Vendég felhasználó van nincs HomeUsers. gondolkodik.gif
Névtelen.jpg
Gondolom, akkor ez a gép nem az otthoni csoport része. tehát ez mondjuk sima workgroupban van, a többi meg otthoni csoportban, de igazából ennek ebben ez esetben nincs sok jelentősége szerintem. Itt az a kérdés, hogy a Popcornon lévő megosztás milyen azonosítást követel meg. Én mindenekelőtt azt nézném meg. Lehet jelszót ugyan nem kér, de valamilyen konkrét felhasználónevet igen, akár csak annyit, hogy user, anonymous, bármi...
Kipróbálom. :smile53:
Ja, még egy észrevétel, eddig nem próbáltam, de most néztem a Kodi mindent lát és le is játsza azokat. Ha nem jutok dűlőre befejezem ezt a küzdelmet, mert igazándiból ez volt a cél, hogy a nappaliban lévő zene videóimat, ha kedvem tartja megtudjam nézni/hallgatni a hifiszobában a családtól függetlenül.
Köszönöm a segítséget!
Hát igen, a Kodi nem az SMB-t használja. Az SMB akkor lenne hasznos, ha tartalmakat mozgatnál a Popcorn és a problámás PC között a hálózaton.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Big »

asebestyen írta:
2020.04.07., kedd 19:57
Big írta:
2020.04.07., kedd 19:42
asebestyen írta:
2020.04.07., kedd 19:00


Próbáld meg bekapcsolni a Windows szolgáltatásokban az SMB1-et.

SMB1.jpg
Köszönöm Ákos, de ez már megtörtént. Ellemben most feltünt valami! A másik 2 Windows-os gépen a fotón látható módon vannak a felhasználók. A problémás gépen pedig csak Rendszergazda És Vendég felhasználó van nincs HomeUsers. gondolkodik.gif
Névtelen.jpg
Gondolom, akkor ez a gép nem az otthoni csoport része. tehát ez mondjuk sima workgroupban van, a többi meg otthoni csoportban, de igazából ennek ebben ez esetben nincs sok jelentősége szerintem. Itt az a kérdés, hogy a Popcornon lévő megosztás milyen azonosítást követel meg. Én mindenekelőtt azt nézném meg. Lehet jelszót ugyan nem kér, de valamilyen konkrét felhasználónevet igen, akár csak annyit, hogy user, anonymous, bármi...
Kipróbálom. :smile53:
Ja, még egy észrevétel, eddig nem próbáltam, de most néztem a Kodi mindent lát és le is játsza azokat. Ha nem jutok dűlőre befejezem ezt a küzdelmet, mert igazándiból ez volt a cél, hogy a nappaliban lévő zene videóimat, ha kedvem tartja megtudjam nézni/hallgatni a hifiszobában a családtól függetlenül.
Köszönöm a segítséget!
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Big írta:
2020.04.07., kedd 19:42
asebestyen írta:
2020.04.07., kedd 19:00
Big írta:
2020.04.07., kedd 18:37
Tisztelt Hozzáértők!
Múltkori kálváriám alább olvasható, de sajnos még nem ért véget! A kritikus gépen most már mindent látok, de a 4 látható gépből (3 Windows-os, 1 Popcorn-A400 Linux, SMB) csak 3-al tudok kapcsolatot teremteni. A Popcorn-A400-nál jelszót kér, szóval valami nem kerek, mivel a másik két Windows-os gépről simán elérem mindenféle jelszó kérelem nélkül.
Ha valakinek volna ötlete még nagyon megköszönném! (csak ne úgy mint a viccben :D )
Próbáld meg bekapcsolni a Windows szolgáltatásokban az SMB1-et.

SMB1.jpg
Köszönöm Ákos, de ez már megtörtént. Ellemben most feltünt valami! A másik 2 Windows-os gépen a fotón látható módon vannak a felhasználók. A problémás gépen pedig csak Rendszergazda És Vendég felhasználó van nincs HomeUsers. gondolkodik.gif
Névtelen.jpg
Gondolom, akkor ez a gép nem az otthoni csoport része. tehát ez mondjuk sima workgroupban van, a többi meg otthoni csoportban, de igazából ennek ebben ez esetben nincs sok jelentősége szerintem. Itt az a kérdés, hogy a Popcornon lévő megosztás milyen azonosítást követel meg. Én mindenekelőtt azt nézném meg. Lehet jelszót ugyan nem kér, de valamilyen konkrét felhasználónevet igen, akár csak annyit, hogy user, anonymous, bármi...
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Big »

asebestyen írta:
2020.04.07., kedd 19:00
Big írta:
2020.04.07., kedd 18:37
Tisztelt Hozzáértők!
Múltkori kálváriám alább olvasható, de sajnos még nem ért véget! A kritikus gépen most már mindent látok, de a 4 látható gépből (3 Windows-os, 1 Popcorn-A400 Linux, SMB) csak 3-al tudok kapcsolatot teremteni. A Popcorn-A400-nál jelszót kér, szóval valami nem kerek, mivel a másik két Windows-os gépről simán elérem mindenféle jelszó kérelem nélkül.
Ha valakinek volna ötlete még nagyon megköszönném! (csak ne úgy mint a viccben :D )
Próbáld meg bekapcsolni a Windows szolgáltatásokban az SMB1-et.

SMB1.jpg
Köszönöm Ákos, de ez már megtörtént. Ellemben most feltünt valami! A másik 2 Windows-os gépen a fotón látható módon vannak a felhasználók. A problémás gépen pedig csak Rendszergazda És Vendég felhasználó van nincs HomeUsers. gondolkodik.gif
Névtelen.jpg
Névtelen.jpg (252.51 KiB) Megtekintve 2713 alkalommal
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Big írta:
2020.04.07., kedd 18:37
Tisztelt Hozzáértők!
Múltkori kálváriám alább olvasható, de sajnos még nem ért véget! A kritikus gépen most már mindent látok, de a 4 látható gépből (3 Windows-os, 1 Popcorn-A400 Linux, SMB) csak 3-al tudok kapcsolatot teremteni. A Popcorn-A400-nál jelszót kér, szóval valami nem kerek, mivel a másik két Windows-os gépről simán elérem mindenféle jelszó kérelem nélkül.
Ha valakinek volna ötlete még nagyon megköszönném! (csak ne úgy mint a viccben :D )
Próbáld meg bekapcsolni a Windows szolgáltatásokban az SMB1-et.
SMB1.jpg
SMB1.jpg (326.08 KiB) Megtekintve 2769 alkalommal
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Big »

Tisztelt Hozzáértők!
Múltkori kálváriám alább olvasható, de sajnos még nem ért véget! A kritikus gépen most már mindent látok, de a 4 látható gépből (3 Windows-os, 1 Popcorn-A400 Linux, SMB) csak 3-al tudok kapcsolatot teremteni. A Popcorn-A400-nál jelszót kér, szóval valami nem kerek, mivel a másik két Windows-os gépről simán elérem mindenféle jelszó kérelem nélkül.
Ha valakinek volna ötlete még nagyon megköszönném! (csak ne úgy mint a viccben :D )
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 862
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 308
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Ha tudsz Win10 telepítőt indítani (DVD vagy USB-s meghajtó) , akkor percek alatt lehet rendszergazda jogú felhasználót létrehozni a gépeden!

Vagy ha sima helyi felhasználó a mostani korlátozott felhasználód, és nem valami domain user / MS fiók, akkor azt is ugyanilyen sebességgel rendszergazdává tudod tenni :-)

Üdv: Vasti

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »

asebestyen írta:
2020.04.03., pén. 17:43
Nem tudom, milyen jogosultságokat hagytak meg Neked...
Szerintem próbáld meg az illesztőprogram frissítését vagy az előző illesztőprogramra való visszaváltást először.
Hang.jpg
..semennyit:
Unbenannt.PNG
Unbenannt.PNG (33.06 KiB) Megtekintve 2806 alkalommal

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: K P »

asebestyen írta:
2020.04.04., szomb. 18:23
K P írta:
2020.04.04., szomb. 17:54

Nekem csak 2 gépes a történet. Egyiken WIN 7, másikon WIN 10. Látják egymást, viszont megnyitni már nem tudom a célgépet. Az alábbit írja:image1.jpeg
És ha kiveszed a jelszavas védelmet átmenetileg?

Jelszavas.jpg
Köszi Ákos! leborulok.gif

Közben itt megtaláltam mindent: https://oprend.hu/index.php?readmore=2247
:smile29:

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

K P írta:
2020.04.04., szomb. 17:54

Nekem csak 2 gépes a történet. Egyiken WIN 7, másikon WIN 10. Látják egymást, viszont megnyitni már nem tudom a célgépet. Az alábbit írja:image1.jpeg
És ha kiveszed a jelszavas védelmet átmenetileg?
Jelszavas.jpg
Jelszavas.jpg (325.21 KiB) Megtekintve 2841 alkalommal
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: K P »

Big írta:
2020.04.04., szomb. 17:09
asebestyen írta:
2020.04.04., szomb. 17:07
Big írta:
2020.04.04., szomb. 17:05
Fél siker!!!!!!!!!!!! Már saját magát meg egyet lát a hálózaton lévő 3 gépből! :D Ezt a sz@pást!
Majd megjön a többi is! ;peace;
Nagyon remélem! Mindenkinek köszönöm a segítséget!
Nekem csak 2 gépes a történet. Egyiken WIN 7, másikon WIN 10. Látják egymást, viszont megnyitni már nem tudom a célgépet. Az alábbit írja:
image1.jpeg
image1.jpeg (106.03 KiB) Megtekintve 2814 alkalommal

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Big »

asebestyen írta:
2020.04.04., szomb. 17:07
Big írta:
2020.04.04., szomb. 17:05
Fél siker!!!!!!!!!!!! Már saját magát meg egyet lát a hálózaton lévő 3 gépből! :D Ezt a sz@pást!
Majd megjön a többi is! ;peace;
Nagyon remélem! Mindenkinek köszönöm a segítséget!
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”